Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim74

    nagyúr

    Sziasztok!

    Van egy Segagate ST2000DL003 merevlemezem, ami tegnap elkezdett érdekes dolgokat művelni.
    Egy 76GB-os ingame videot akartam szerkeszteni, amit megnyitottam az editorban és elindítottam egy fejezet detektálást (végigscanneli) a videót és automatikusan beállítja a lehetséges vágási pontokat).
    Amikor ezt elindítottam, akkor halk, nyöszörgő hang jött a gépből és bele is fagyott a rendszer a műveletbe.
    Megnéztem, hogy mit látok a HD Sentinelben, mert feltűnt, hogy a kondíció leesett 100%-ról leesett 75%-ra.

    Ezeket tapasztaltam:
    2013.11.10. 0:54:43,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 8 -> 16
    2013.11.10. 0:54:43,#197 Current Pending Sector Count 8 -> 16
    2013.11.09. 23:47:24,#198 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 -> 8
    2013.11.09. 23:47:24,#197 Current Pending Sector Count 0 -> 8

    A lemez önteszt során talált 16 hibás szektort.
    A lemez felületén található 16 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
    134 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
    Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
    Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

    Próbáltam lementeni az adatokat, egy része sikerült is, viszont egy ponton lezuhant a másolási sebesség 1,5 MB/sec(!!!!)-re és le is fagyott az egész rendszer.

    Csináltam rövid és részletes ön-teszt-et is. Mindkettő sikertelen eredménnyel zárult az "olvasóegység hibája miatt".

    Szerintetek ez a HDD kuka? :F

    Előre is köszönöm a segítséget :R

Új hozzászólás Aktív témák