- Azonnali navigációs kérdések órája
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Milyen GPS-t vegyek?
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Itthon is kapható lesz a kerámia Xiaomi Band 10
- Mobil flották
- Huawei Watch GT 2 Pro - egyszerűen gyönyörű
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Magisk
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hegyirabló
veterán
válasz
abdulka1 #39654 üzenetére
Köszönöm megint!
Sajnos attól tartok, ez valami szélzaj lesz.
A ház Cooler Master NR600. Nem annyira rossz.
Érdekesség, nagyon kérem senki ne gúnyoljon ki, tegnap óta hallom ezt a búgást. Tegnap kaptam oltást, amitől fáradt és levert vagyok. Lehet, hogy a fáradtság/levertség miatt hallok meg olyan hangokat a gépből, amit normál állapotban észre sem vennék?
-
Remus389
veterán
válasz
abdulka1 #39619 üzenetére
Valószínűleg maradok a Noctua mellett és akkor csak az van a gépben (táp és chipset már Noctua, egyéb venti nincs, de csak netezek a géppel, a táp pedig felső valamennyit kilök), nagyjából egyforma korúak lennének a ventik mind. Megnézem majd hol a legolcsóbb BP-n, dupla ár de akkor nincs gond. Pont jó lenne az NF-A9 FLX
Próbaképp levettem a Silent Knight-ot a minimálisra leszabályzott Zalman Fanmate-ről és temetői csend volt a két noctuával, amúgy nem rossz a Silent Knight ventije se, de azért picit hallani. Akkor legyen temetői csend.
-
TeebyKay
őstag
válasz
abdulka1 #39403 üzenetére
Ha már úgy is kuka nekiálltam megbarkácsolni a ventit. Találtam egy videót, ami szerint elvileg az Arctic P12/P14 ventik simán kipattinthatóak a burkolatból, az enyém viszont ragaszkodott a műanyag vázhoz, viszont szerencsés helyen sikerült eltörnie, így ha szűkösen is, de hozzáfértem forrasztó pákával a nyákhoz, viszont a hely szűkössége miatt sikerült egyszer a ventilátor lapáthoz is hozzáérnem a pákával amin így lett egy kis deformítás és az összeszerelt ventilátor halk zümmögéssel üzemel. A törött burkolatot megragasztottam így a csak közelről hallható kis zümmögésen kívül végülis működik a ventilátor. Azt viszont nem értem a videóhoz és a kommentekhez hasonlóan miért nem akart nekem kipattani a helyéről a ventilátor, nem tudom szedett-e már szét bárki Arctic P12/P14-et sikeresen.
-
Hegyirabló
veterán
-
-
Hegyirabló
veterán
válasz
abdulka1 #39339 üzenetére
De ki van kapcsolva a Suite. Írom sorban:
Kikapcsolom Suiteot -> belépek UEFI-be -> beállítom PWM-et/DC-t, kutyafülét -> felnyomom a ventiket mondjuk száz százalékra -> el is indulnak a ventilátorok száz százalékon -> UEFI mentés, kilépés -> Windows betölt -> visszaállnak a ventik a korábban beállított (tehát nem száz százalék) értékre (AI Suite még mindig kikapcsolva)
Ez akkor is így van nálam, ha ezt nem akarod elfogadni.
-
Hegyirabló
veterán
válasz
abdulka1 #39336 üzenetére
Minden módon kipróbáltam. PWM, DC, Auto, minden. Beállítom UEFI-ben azt a venti működést, amit kigondoltam. El is kezdenek azokon az értékeken forogni. Egészen addig így működik, amíg fel nem áll a Windows. Ekkor visszaáll a szoftveres értékre. Nem ismered AI Suitot? Ez ilyen.
-
MobilGuru33
tag
válasz
abdulka1 #39017 üzenetére
Egy Asus Prime A320M-K alaplapom van , nem hinném hogy ezen lenne rgb vagy argb csati , de ha külön vezérlővel tudom állítani a fordulatot meg a színeket az se baj.
-
peter889
őstag
válasz
abdulka1 #38954 üzenetére
Sziasztok, köszönöm a válaszaitok.
#38954 abdulka1, a BIOS-ban azt látom, hogy Full-ra vagy Level1-9 szintek között lehet állítani a 4 tűs venti sebességét.
Ezek a szintek ugye azt jelentik, hogy adott szinthez állandó sebesség tartozik és nem változik pl. a belső hómérséklet változásával?
Nem látok módváltást.#38955 tomaszka88, és nálad az a Smart Fan a BIOS-ban PWM vagy DC módú? És manuális vagy automata?
-
peter889
őstag
válasz
abdulka1 #38893 üzenetére
Szia!
Köszönöm a választ mindkettőtöknek.
Aha, szóval létezik a hibrides megoldás. Ezt eddig nem is tudtam.
De az alaplapom leírásában csak annyit találtam idevágóan, amit belinkeltem: [link]Akkor vajon ha a 4 tűs csatira ha 3 tűs ventit kötnék, fix és max fordulaton menne, amit nem tudnék állítani a BIOS-ban?
-
peter889
őstag
válasz
abdulka1 #38881 üzenetére
Köszönöm a válaszaitok.
#38881 abdulka1, jól gondolom, hogy ha a 4 tűs csatlakozóra 3 tűs ventit csatolok, akkor az fix fordulatszámon fog üzemelni, akkor is, ha a BIOS-ban állítom a sebességet?
#38875 Motion_Blur, jól néz ki a géped. De az alulról szívás biztosan jó megoldás?
Mert a padlón gyűlik össze a legtöbb por és azt beszívja, nem?
Persze, ha valaki gyakran porszívózik, kevésbé gond.
---------------
És kívánok boldog új évet Mindenkinek! -
DeTomaso
kezdő
válasz
abdulka1 #38833 üzenetére
Jogos, sőt meg is csináltam már az előző kepnel egy venti beépítésével, csak nem fényképeztem be. Sajna ennél jobban csak akkor tudnám ha atforrasztanam a hosszabb kábeleket a régi tapombol.. De arra már nincs energiam, így is majdnem elájult a gyerekem amikor meglátta a meglátta a Karácsonyi ajándék gépét. Azóta csak akvariumnak hívjuk
-
Goldmember01
tag
válasz
abdulka1 #38808 üzenetére
Őszinte leszek, mint mindig: fogalmam sincs, február elején raktam össze a gépemet és azóta ment napi 10+ órát. Semmit nem állítottam rajtuk, mert sajna nem értek hozzá. Lehet megpróbálom eladni őket, úgy is el kell adjam az Arctic Freezer 34 esports duo-t is, amit Mugen 5-re cserélek. Arra is gondoltam, hogy azért hangosak, mert 14cmesek, ezért akartam tudni, hogy a házamba lehet-e szerelni 12-est és akkor ezt a gyakran ajánlott pure wings 2t vettem volna két dbot a ház elejébe. De még meglátom mi lesz. Edit: gari van még rájuk bőven.
-
LEDaxz
újonc
válasz
abdulka1 #38778 üzenetére
Szia, Ma reggel megnéztem működik a Ventilátorokat rádugtam a cha_fan 1-2 re. Van DC meg PWM beállítás is, azon belül tudom állítani hogy Standard, Silent, Full Speed, Manual.
DC-n hagyom az úgy jó? Illetve mi a legjobb elhelyezés? 2db van. Elől egy meg hátul 1. Elől szívjon és befele fújjon a gépházba, a hátsó meg a gépházból szívjon és kifele fujjon hátul? -
_Horka_
aktív tag
válasz
abdulka1 #38563 üzenetére
Igen. Mondjuk végszükség esetén még mindig ott van a FD Meshify S2 venti vezérlő panelja, de valami miatt, bár vezérelni a ventiket tudom róla, de az istenért nem ad semmi visszajelzést az alaplapnak, a ventikről. Fura. Most megpróbálom majd közvetlen a lapról vezérelni a ventiket.
-
kerdani
lelkes újonc
válasz
abdulka1 #38442 üzenetére
De ad lehetőséget viszont a minimum az 40%, annak a hangja már zavaró ezért szeretném átkötni. Gigabyte z390 ud lapom van, 3db system fan csatlakozóval(4pines) és bioson belül a gpu hőmérsékletét is ki tudom választani. Esetleg magyar oldalon nem tudsz ilyen adaptert? Nem szeretnék heteket várni rá.
-
Jack Oneill
veterán
válasz
abdulka1 #38437 üzenetére
1800 rpm es nem hangosabb, mint a korabbi ventik. Szerintem egesz halk cucc ez az Arctic. Majd ha lesz idom, akkor rakotom az 5V kabelre es megnezem, ugy milyen. De a regi venti 5V-rol ment elol es semmi hatasfoka nem volt.
Poenbol kiprobaltam a 3. Ventit is oldalra, de akkor mar zavaroan hangos volt es nem is volt jo a homerseklet, mert megkavarta a termeszetes aramlast. -
Jack Oneill
veterán
válasz
abdulka1 #38425 üzenetére
Halas koszonet ujfent.. Mar biztos idegesito lehetek, de meg kerdeznek. A haz ez lenne. [link]
Ventik bemt vannak, de egyszeruen dilemmazok, hogyan lenne jobb. Latom, hogy oldalra is lehet helyezni ventit. Nekem most elol van, ami sziv kintrol befele es hatul van, ami sziv belulrol kifele. Erdemes oldalra tenni egyet, ami mondjuk a vga fele fujna a levegot, vagy ez mar teljesen felesleges? -
quailstorm
félisten
válasz
abdulka1 #38353 üzenetére
Kendomen-ben az átlátszó ventinek dupla kábele van, Molex és 3 pin, azért lóg, de akkor még kinyitom és belenézek rendelés előtt.
Akkor a hozzászólásod második felének a lényege, hogyha nem tervezem a CPU-ról hajtani az összes házventit a Kendomen-ben, akkor inkább vegyek a sima csomagból?
-
quailstorm
félisten
válasz
abdulka1 #38351 üzenetére
Tehát akkor technikailag vehetnék egy ilyet a Ryzenhez: [link]
Emilyet meg a Kendomen gyári vezérléséhez: [link]És akkor vagyok árban a legalján, de még nem rontottam el semmit?
Miért fontos, hogy az előlapi szabályzó 3 pines legyen? Nem PWM-es az előlapi szabályzó, hanem feszültségalapú, akkor meg mindegy, hogy van-e sense vagy nincs.
-
quailstorm
félisten
válasz
abdulka1 #38349 üzenetére
Értem, erre a CPU-s leágaztatásra én is gondoltam, de mind az 5 azért nem hiszem hogy menne onnan.
Jelenleg a házventik az előlapi panelen lévő (házba gyárilag beépített) szabályzóra vannak kötve, és egy háromállású kapcsolóval lehet a fordulatot állítani.
Ezen a timestampen megtekinthető (kb. 30 másodpercnyi)Elvileg ide felfűzhetném az összeset, de most fejből már nem vágom mit hogyan kötöttem a gépemben, viszont az biztos, hogy működik nálam a szabályzó most, legalább 4 venti, első kettő és fölső kettő erről megy. (valószínűleg valahol egy molexen rámegy a tápra, alaplaphoz meg nem ér hozzá)
Ha erre kötöm az Arctic-ot, az is jó lesz neki, vagy ez olyan, hogy ha esik a feszültség, akkor el se indul/megáll? Pl. a Zalman Z9 Neo-ban lévőre írják azt, hogy nem lehet leszabályozni mert megáll.
-
semetka
őstag
válasz
abdulka1 #38307 üzenetére
Mikor megvettem teszteltem, akkor nem hallottam de passz hogy mennyi rpm-en ment akkor. Most 800on nem hallom. Fura hogy a hazzal kapott zalman ventiknek semmi hangjuk semmilyen fordulatszamon. De majd géptakarításkor megnézem kívül újra. Egyébként igaz hogy spóroltak az anyaggal a Zalmannál mert a hdd-m is rezgeti.
-
Khaosz55
addikt
válasz
abdulka1 #38139 üzenetére
Úgy hallom, hogy mindegy hogy forgatom függőleges vagy vízszintes helyzetben is ugyan olyan kis morgó hangja van. Majd kipróbálom 5V-is majd ha megjön a kábel. Ezek jók lennének a gépbe, helyette tudnék mást venni. Silent wings3-ra gondoltam a simára nem a pwm-re mert fordulat nem lesz szabályozva. Az biztos, hogy mindig vízszintes helyzetben lesz.
Noisblocker Eloop B14-2 néztem még, de a fekete jobb lenne nem látszik akkor egyáltalán.Teljes halkság kéne motorhang nélkül, mert már 5V-on is bőséges hűtési teljesítmény az erősítő nem melegszik.
-
cd930
senior tag
válasz
abdulka1 #38089 üzenetére
Újfent köszönöm a választ!
Nem fogytam ki a kérdésekből: miért csak 3 pines ventik jók hozzá?
Ugyanannyiba kerül a Be Quiet! 3 pines venti mint a 4 pines PWM-es. Ne 4 pines pwm-eseket vegyek, azokhoz való elosztóval? Értékesebbnek tűnik.
Bár a leírás alapján egy decibellel halkabb a 3 pines.. -
cd930
senior tag
válasz
abdulka1 #38077 üzenetére
Szia!
Köszönöm a választ!
Ez azt jelenti, hogy fixen fog forogni az összes venti, maximum csükkenthetem a feszültséget és ezzel a fordulatszámot?Vagy csak a sys_fan3 fog így működni és a másik kettő 3 pines venti elosztóval megy egy 4 pines csatira (sys_fan1 vagy sys_fan2), ami hő alapján szabályozza a fordulatszámot?
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
abdulka1 #38033 üzenetére
Ez a Cooltek elvileg max 900RPM-es és 14dBA-as, ez utóbbi már hangosnak számít? Azt tudom, hogy általában és elvileg a nagyobb ventik halkabbak ugyan azon a fordulatszámon és persze hűtés hatékonyabbak is, mint a kisebbek, és alacsonyabb fordulaton is lehetnek olyan hatékonyak, mint a kisebbek nagyobb fordulaton, de gondolom itt is sok minden függ a konkrét típustoktól. Ha meg egy 7V-os csillapítót tennék be, akkor az gondolom majdnem felezné a fordulatszámot és így a hűtési hatékonyságot is nagyban csökkentené. Szóval akkor nem vagyok egy egyszerű helyzetben?
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
abdulka1 #38031 üzenetére
Ok, akkor azt hiszem maradok a PWR konnektor-ra kötésnél, mert úgy is eleve csöndes ventit terveztem. Kérdés az, hogy ebben az esetben melyik venti lenne a jó. Az 12cm-eseből az Arctic P12 max RPM-en sem hangos? És ugyan ez lenne a kérdés a 14cm-es venti esetén, hogy akkor azokból melyik lenne a jó ár/teljesítmény/hangerő viszonylatában, ha mindig max.-on járna? Az ajánlóban legolcsóbb Cooltek CT-Silent 140 megfelelne ezeknek? És a két megoldás (12cm vs 14cm) közül az esetemben melyik az ajánlottabb?
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
abdulka1 #38029 üzenetére
Akkor arra az egy Chassis konnektorra mehetne mind a 3 venti és ezt biztos bírni fogja az alaplap (lehet, hogy egy 12V-os 14cm-est tesztek rá pluszban)? És akkor elvileg ezeknek a sebességét egy szabályozó programmal lehetne vezérelni? A gond, hogy sehol sem találok 1->to 3 csatis Y elosztót.
És akkor ha ez az leső kombináció valamiért mégse lenne jó, akkor az a Power Fan konnektor biztos jó lesz egy 12V-os ventinek? Ezek szerint igen, itt is azt írják, amit te. De szeretnék biztosra menni, mert nem akarom megsütni az alaplapot ilyesmi miatt.
Köszi!
Szerk.: Csak ilyen 3-as elosztót találtam, amin van még egy SATA power csati is. Ezek szerint kell hozzá a plusz áramfelvétel, ha már 3-at akarok rákötni...?!
-
-
sittes79
addikt
válasz
abdulka1 #37800 üzenetére
Oh köszi megnézem ezeket is, hát ugye vettem egy X570 es lapot amiben van 3db nvme ssd, gyári ventinel volt vagy 80 fok az alaplapi chipset, ami nem tetszett és akkor ajánlották ezt a silverstone t ami teljesen jó, kicsit hangos meg a felfogatas hát nem szép maradjunk ennyiben, a másik hogy 2080 ra tettem egy Arctic custom léget, de a gpu vrm most ott figyel szabadon, csak a silverstone fújja rá a levegőt és így teljesen jó több óra cod pergetes után se lesz több mint 80 fok a gpu vrm, a gpu mag meg Max 55 fok, szóval ezért kellett a nagy huzat.
Meg ugye 180mm venti gondoltam beterit mindent is
Viszont most talaltam egy ilyen csodát [link]
Csak az ára annyi mint egy jobb venti
-
sittes79
addikt
válasz
abdulka1 #37784 üzenetére
Na meg volt a műtét, eddig semmi hangja, egyszerűbb volt mint gondoltam, remélem így marad, köszönöm a segítséget. Nagyon jó kis venti amugy, csak kicsit hangoska, meg ugy van felapplikálva hazra
mert nem kompatibilis a 180-as ventikkel CM h500, nem is tudom van e olyan ház amivel igen!?
-
pumilecs
kezdő
-
Qtya123
őstag
válasz
abdulka1 #37577 üzenetére
Lemértem az értékeket felső ventilátor kifelé és befelé iránnyal is.
MSI B450-A PRO MAX alaplap és 3600X processzor. Prime95 Small FFT-t futtattam 16 percig mindkét esetben. Az jól megtolja a VRM-et és a procit is.4 fokkal lett hűvösebb a VRM, ha a felső venti befelé fújta a levegőt. Minden más komponens hőmérséklete pontosan ugyanaz maradt, mint kifelé fújásnál.
Kifelé értékek: [kép]
Befelé értékek: [kép]Azt még nem teszteltem, hogy a VGA max hőmérséklete miként változik, de majd megnézem Furmark alatt.
-
Qtya123
őstag
válasz
abdulka1 #37574 üzenetére
Értem, köszi.
Akkor hozom is haza a kábelt.
Még egy kérdés. Most láttam ezt a videót: [link]
Tényleg jobb az alaplap VRM bordák hűtésének, ha a házban a felső venti befelé tolja a levegőt?
Én eddig úgy tudtam, hogy áramlás szempontjából az a jó, ha elöl beszív, hátul, illetve fent kifúj. Ezt erősítette bennem az is, hogy azokat a házakat, amelyekhez adnak felső ventit is, általában úgy szerelik gyárilag, hogy kifújási irányban van a venti. -
Levazza
újonc
válasz
abdulka1 #37520 üzenetére
És amit linkeltem (https://www.pcx.hu/akasa-ak-cbfa03-45-0-45m-4pin-molex-5x-4pin-pwm-kabel-162731) az nem a tápról adná az áramot? Jobb, ha sata-val csatlakoztatom, mint molex-el?
-
Találtgyerek
veterán
válasz
abdulka1 #37483 üzenetére
A videokártya vízhűtésének a pumpáját kötöm rá az alaplapra és onnan tudom szabályozni.
Sajnos gyárilag 100%-on megy a pumpa és nem tudod szabályozni.
Most egy kis átalakítással egy 4pin pwm hosszabbítóval megoldottam és működik,de szeretném,ha egy rendes,odaillő kábellel lenne megoldva. -
niof
veterán
válasz
abdulka1 #37354 üzenetére
Aha, köszi! És vezérlés? Kicsit pontosítanék a kérdésem ezen részén, olyan vezérlés érdekelne, ami belső, mert nekem nincs 5,25-ös fiók a gépházban. Van egy NZXT, ami szimpi, de kb. ahány weboldal, annyiféle vélemény van róla. Ha már a házam az, ez jobban passzolna bele dizájnban.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Windows 11
- Nagyon erős ajánlattá kezd válni a SteamOS
- Asustor NAS
- Futás, futópályák
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Okos Otthon / Smart Home
- Azonnali navigációs kérdések órája
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Lian Li UNI FAN TL LCD ventilátor szettek, fekete, normal/reverse blade
- NOCTUA NF-A14 PWM Chromax.Black.Swap-Edition
- Minőségi SUNON 24V 3800RPM 12CM Dupla golyóscsapágy, inverteres, brutális, ujj lekapós
- Lian Li UNI FAN SL-INF 120 mm fekete ventilátor szettek
- Lian Li uni fan tl wireless lcd 120 (garanciális)
- Bomba ár! HP Elitebook 8560W - i7-2GEN I 8GB I 500GB I 15,6" FHD I Nvidia I W10 I Garancia
- Eladó ÚJ, BONTATLAN Samsung Galaxy A05s 4/64GB ezüst / 12 hónap jótállással!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 65BX - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged