Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ny.janos

    tag

    válasz GreenIT #40087 üzenetére

    Az a helyzet, hogy ha azonos dátumon van pl. F2O es F2P vagy C1S es D1S, akkor az általam készített megoldás csak az első találatot fogja beírni a táblába, a másodikat nem. Azt meg lehet csinálni, hogy ha azonosság található, akkor azt feltételes formázással színezze az első és második munkalapon, mely alapján már manuálisan kiegészíthető a táblázat. De olyan megoldást ahol mindkettő bekerül a 3. és 4. munkalapra én a jelenlegi tudásommal nem tudok prezentálni (lehet, hogy makró nélkül nem is lehet megcsinálni).

    Ahhoz, hogy a dátumot csak minden második sorba szúrjuk be a 4. munkalapon, a következőket alkalmaztam:
    Mivel A2 az első cella, ahol az első dátum fog szerepelni, ezért a SOROK függvénnyel megszámoltam, hogy A1-től A2-ig hány sor található (az A1 rögzített, így mindig az első sortól az aktuálisig számolja a sorok számát). Ez ugye 2. Mivel nekem az első dátumadatra van szükségem, majd a 4. sorba a másodikra és így tovább, ezt az értéket osztottam kettővel. Az INDEX függvény pedig kiválasztja nekünk, hogy a második munkalap dátum oszlopában a tartományunkból $B$2:$B$akármennyi melyik az 1. sorban és az 1. oszlopban (mivel csak 1 oszlop van kijelölve, ez értelemszerűen nem változik) szereplő dátum.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák