- iPhone topik
- Xiaomi Watch S1 - szép az idő
- A Motorola is Air mobillal készül
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Így néz ki a Honor Watch 5 Pro
- Pulzust is mér az Apple az AirPods Pro 3
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Ilyen lesz a Galaxy S26 Ultra
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kernel
nagyúr
válasz
Maximusz #11247 üzenetére
Nem Grid, hanem Girder, vagy egyéb megoldások lehetségesek, sok függ a vevő működésétől. Legpraktikusabb az USB-infravevős megoldás. Nekem például olyan van, kétféle is, melynek USB-vevője szabvány HID-billentyűzetként jelenik meg az Eszközkezelőben, a távszabályzó egyes gombjai pedig billentyűkombinációkat képviselnek, illetve a legtöbb eleve adja magát, mintha normál billentyűzet lenne (számok, nyilak, Enter, Back stb.)
Tehát itt csak annyit kellett csinálni, hogy ha egyes kombinációk rosszul jönnek ki, vagy valamiért nem alkalmas, azon lehet még fordítani közbeiktatott programmal (AutoHotKey, KillSoft HotKey Manager stb.), más gombokat pedig 1:1-ben felhasználni.
Értelemszerűen lehet ellenőrizni, ha a távszabályzóval elkezdesz gépelni Jegyzettömbbe stb., vagy működik, vagy nem. A kombó-parancsokat persze így nem lehet kiolvasni, de az is egyszerűen megoldható programmal, esetleg Windows-parancsikon segítségével (jobbklikk stb.). Bár utóbbi átvágós is lehet, ha a Windows önkényesen elé tesz Alt+akármit, így nem azt a parancsot látjuk, amit a távszabályzó ténylegesen kibocsát.
Mindamellett az is tény, hogy az utóbbi években már olcsón kaphatók rádiós egerek és billentyűzetek, de azért a távszabályzót is máig használom, ha már bekonfiguráltam egy jól használható rendszert. Médialejátszás, tallózás a Total Commanderben (annak is egy nagyított beállítása, ami TV-n messziről is jól látható), gép kikapcsolása stb.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB
- HAVN HS 420 PC ház, Midi-Tower, E-ATX, edzett üveg - fekete
- Új, bontatlan, iPhone 17 Pro Max gyárilag kártya-független, apple világgaranciával
- ÚJ HP Pavilion 16 - 16"IPS WUXGA - Ryzen 5 8540U 16GB - 512GB SSD - Win11 - 3 év garancia - MAGYAR
- EVGA Geforce RTX 3070 Ti FTW3 Ultra Gaming
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 490+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 256GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3405
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2955
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest