- Netfone
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Eltűnhet a Dinamikus Sziget
- Google Pixel topik
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Hammer 6 LTE - ne butáskodj!
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
-
Mobilarena
A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?
Új hozzászólás Aktív témák
-
syler123
veterán
válasz
Andralin #38677 üzenetére
Szia!
Szuper, köszi a megerősítést, holnap rendelem a B6 mini-t
Teréz Atya: Köszi!
Nem nekem válaszoltál, de gondolom nekem szántad, akkor ha jó a Gearbest-es, akkor azt rendelem, így elvileg minden adott? Tehát semmilyen más kábelt nem kell vennem, minden benne lesz a B6 mini dobozában?
Ez után már csak az a kérdés maradt hogy tölthetek-e 3 különböző akkut? Infinity 1300mah, RTF 1350mah, RTF 1600mah?? Mindegyik 4s akku. Nem szeretném ha lángolni kezdene az első töltésemkor valamelyik akku
-
czanga
őstag
válasz
Andralin #19997 üzenetére
Most kaptam értesítést, hogy nem tudták kézbesíteni (a munkahelyemre amúgy), mert nem található a címzett. LOL. Mehetek ki a Nyugati mellé a nagy postára átvenni. Amúgy a postásunk egy vicc, a munkahelyi csomagjainkat se hozza ki rendszeresen.
Legalább megjött, ez is valami...
-
-
Allien
veterán
válasz
Andralin #19720 üzenetére
Ha a trimmelés nem megy, kalibrálás sem, lehet más gond is. Nálam, ha csattan egy kicsit, és megfeszül az egyik motor, a pinion (a tengelyen a fogaskerék) kicsit felszalad a tengelyen, és kevésbé pörgeti a motorokat. Becsapós, mert pörgeti, ezért tévesen azt hiszi az ember, hogy semmi baj.
De, érezni ha kézbe fogod, hogy kevésbé forog, és a hangja sem "olyan". Megoldás, leteszed a földre (a lényeg, megtámasztani alulról a motort), és egy kicsit lenyomni a piniont. Kb ennyi, és voilá, mehet tovább a móka.
Remélem, hamar megtalálod a megoldást.
-
_X10Dead_
aktív tag
válasz
Andralin #19719 üzenetére
Tök vízszintes terepen kalibráld a girót. Ettől még csúszhat kicsit.
Emeld fel kb fejmagasságba, vagy kicsit a fölé, cca. állítsd be a throttle-t úgy, hogy nagyjából lebegjen.
A gimbalok melletti/alatti trim gombokkal fogd meg, hogy ne csússzon. (Valamennyit mindig fog, mert nincs olyan, hogy szélcsend. Ha más nem, a saját rotorjai által keltett örvények fogják ide-oda húzni).
Szobában mindig kóvályogni fog, mert a közeli falak, födémek, bútorok miatt igen komplex és folyamatosan változó áramlási rendszer alakul ki. Mivel nincs benne GPS, a pozíciójáról lövése sincs, csak a vízszintes(nek gondolt) síkot érzékeli, illetve a gyorsulási adatokból próbálja kitalálni, hogy mi történik. A csúszás nem jár érzékelhető gyorsulással, így azt nem tudja igazán kompenzálni)
-
Andralin
aktív tag
válasz
Andralin #19719 üzenetére
Youtube videókon mindenhol azt látom, hogy beltérben felemekelkedve ez a X250 atomstabilan megtartja a pozícióját.
Most akkor én egy hibás pédányt kaptam? Vagy esetleg a trim gombok arra vannak, hogy azokkal be kell állítani, hogy ne húzzon el semerre sem, hanem egy helyben álljon a levegőben?
-
Andralin
aktív tag
válasz
Andralin #19714 üzenetére
Akksitöltés OK, zöldre vált a piros LED amikor feltöltötte.
Megtaláltam a kalibrálást is és meg is csináltam: mindkét kart egyszerre balra+lefelé húzom, a drónon a LED-ek villognak is egy pár mosdpercig utána, gondolom ez azt jelzi, hogy megcsinálta a kalibrálást.
Viszont még mindig szívok vele, már kint a szabadban, szélcsendben.
Ahogy kicsit felemelkedik, már húz is el valamelyik irányba, kóvályog, mint gólyaf... a levegőben.
Próbálgatom a karokkal legalább egy helyben tartani, hogy ne távolodjon el, de nem sikerül!Ezt tényleg ennyire nehéz irányítani, vagy csak én vagyok ennyire béna? Direkt kezdőknek javasolt drónt vettem, kicsit csalódott vagyok most. Tudnátok pár tanácsot adni, hogy próbálkozzak, hogy egy helyben maradjon, mit merre húzzak, stb.?
-
Allien
veterán
válasz
Andralin #19555 üzenetére
Megjön a csomi, kibontod, de közben kamerázol. Hátha valami nem stimmel a csomagban. Akku feltölt, plusz 4 darab a távba is kell. Amikor feltöltődött, akku berak, benyomod a helyére, csatlakoztatod, táv bekapcs, gázkar felnyom, lehúz, majd elkezded nagyon lassan feltolni. Ha jól csináltad, elkezdenek pörögni a propellerek. Kalibrálni normál esetben nem kell, és a propellereket nem is tudod.
A többi már más kérdés. Irány az élvezet, a "reptetés" élvezete.Elvileg CSAK ennyi. Ha megtetszett a cucc, irány a HK, EU raktárból rendelsz mellé 4-5 Turnigy 950-s akksit, meg esetleg USB-s töltőket, oszt mehet a brutál reptetés. Ja még sem. Ha tényleg megtetszett az X250, akkor veszel egy tarantula távot még hozzá, hogy teljes legyen az öröm.
-
Teréz Atya
senior tag
válasz
Andralin #18936 üzenetére
Van egy rossz hirem. Az liPo / LiIo akkuk hermetikusan vannak lezarva. Amikor felpuffad az akku akkor CO2 keletkezik. Ezt a gazt nem engedi le az akku sosem. A litium alkali fem, ami elegge beteg modon kepes reagalni mas anyagokkal, ezert nem lenne jo, ha az akku szellozne.
A burkolat altalaban alu. Az meg olyan, hogy a felulete elkezdhet oxidalni, de nem ragja at magat az oxid a femfalon mint a vasnal. -
_X10Dead_
aktív tag
válasz
Andralin #18942 üzenetére
A gyors fuvar csak onnan gyorsabb, hogy átvette a kurír. Addig viszont simán eltelhet 10+ nap is, rossz esetben (BG tavaly novemberi tapasztalat)...
Btw, expedited shippingel szállítatni felér egy ön-tökön-szúrással szvsz. Az árat nem csak az fogja megdobni, hogy az APR-hez képest feláras a fuvar, de (legalábbis DHL esetén) automatikusan megy a VÁM elé (cca +30%) és tavaly óta már a DHL árban sincs benne a vámügynöki szolgáltatás (+2000 Ft). -
Jackal2
senior tag
válasz
Andralin #18950 üzenetére
A szénkefésnek nevezett "szarokban" nincs igazi szénkefe, egy darót van meghajlítva Z alakban. Mivel már szedtünk szét ilyet, ezért láttuk hogy nem mindegy, merre is áll az a drót, ugyanis ha fordítva forgatod, befeszül és gyorsabban kopik. Én próbáltam ezt is, sokkal gyorsabban pusztulnak tőle a motorok.
Ezeken nincsen tengelymenet, csak a brushless motorokon, ott az önszorulás miatt számít, de a szénkefésen ez nem érdekes, ott egy csavar rögzíti a propellert (vagy az sem, csak rányomod).
-
Jackal2
senior tag
válasz
Andralin #18941 üzenetére
Minden géphez azonos számú CW (óra járásával egy irányba) és CCW (óra járásával ellentétesen) fogó azonos számú motor kell, vagyis quadhoz 2-2, hexához 3-3 stb. A motorok polaritásának felcserélésével és bekötésével viszont ez megfordítható, csak gyorsabban fog kopni, de elvileg 4 CW motor is jó, ha kettőt fordítva forrasztasz be.
-
molnarpeter
nagyúr
válasz
Andralin #18941 üzenetére
Nincs nekik készleten, aliexpresst ajánlom.
Jackal2: köszönöm, közben leesett, hogy nem férne bele az X1-be
Most ezt néztem ki, végső esetben refundot kérek, ha nem bírja, vagy inkább ebayről rendelek (paypal 180 nap miatt).
-
Andralin
aktív tag
válasz
Andralin #18941 üzenetére
Lenne még egy kérdésem a szállítással kapcsolatban, mert lehet, hogy nagyon elrontottam...
Három opciót ajánlott fel a BG:
- Air Parcel Register (7-25 nap): ingyenes
- EMS Express Mail (7-15 nap): 14 EUR
- Expedited Shipping Service (5-8 nap): 10,60 EURÉn a leggyorsabb, harmadik opciót választottam, hogy hamarabb ideérjen. Most a csomag már 2 napja Shipped státuszban van, és nem kapok hozzá TN-t!!!
Ez most mit jelent, lehetséges, hogy az Expedited opció nem nyomkövetett? Ilyen létezhet? Mert akkor megőrülök, ezt nem gondoltam volna, hogy az igyenes opcióhoz képest egy prémium opció TN nélküli legyen!
Szerintetek van értelme írnom nekik és kérni a TN-t, vagy ezt megszívtam?
-
mitulabattyi
aktív tag
válasz
Andralin #18778 üzenetére
Tehát szerinted inkább ne adja le senki a veszélyes hulladékot a megfelelő helyen, nehogy aztán az ártalmatlanítás során megsérüljenek a dolgozók?
Én is tudok linkelni, pl.
Természetesen lemerítve dobod ki,gondoltam ezt nem kell odaírnom.
elektronikai hulladék gyűjtőt írtam, a mobiltelefonokban is lítium-akku van /tudom a leginkább li-ion, de van pi-po is/, veszélyes hulladéknak számít, úgy is kezelik, nem a sima kukásbácsi fogja elvinni. Én még egy használati utasításban sem olvastam azt, hogy "az elhasznált akkumulátort tegye egy pohár sósvízbe, majd nyugodtan dobja a kukába."
A fentebb linkelt cikkben benne van ennek a sósvizes ártalmatlanításnak az eredete, írja is, hogy ki kellene szúrni a cellát, mielőtt vízbe rakod, és hogy azóta a kitalálója sem ajánlja.
Mai napig ajánlják mobiltelefon boltokban, nagyáruházakban (is) hogy első használat előtt hagyd rajta a töltőn a telefont egész nap, hogy formázd az akkut! -
Teréz Atya
senior tag
válasz
Andralin #18778 üzenetére
A sos furdo az egy fasza urban legend. Ket napig furdettem az akkut, elkorrdalt mindket elektroda kivezetese, de meg igy is maradt benne tobb mint 2V. A sos furdos merites eredetileg ugy szol, hogy kinyitod az akkut, hogy a viz az egeszet atjarja, kulonben annyit er mint torott csuklora a klaciumos krem. Ennek a legnagyobb evangelistaja addig hirdette az iget, mig az egyik akku at nem rajzolta a szemoldoket. Azota o is az iranyitott lemerites mellett ervel.
Most magam ellen beszelek, de forumokrol okosodni nagyon veszelyes, mert nem tudhatod, hogy aki a tanacsot adja ert hozza, hulye vagy csak siman rosszindulatu.
-
Teréz Atya
senior tag
-
mitulabattyi
aktív tag
válasz
Andralin #18757 üzenetére
Hát ez, azon kívül, hogy nettó hülyeség, környezetszennyező, és még veszélyes is. A védőelektronika miatt nem lehet egy adott feszültség alá meríteni, aztán a sós víz (de a sima csapvíz is) rövidre zárja a cellát.
A legegyszerűbben úgy lehet megszabadulni a használt akkuktól, hogy leragasztod a csatlakozóját szigetelőszalaggal, majd a legtöbb nagyáruházban megtalálható elektronikai hulladék-gyűjtőbe bedobod a mobiltelefonok feliratú rekeszbe. -
Allien
veterán
válasz
Andralin #18705 üzenetére
Hehe, azért ne akarj egyszerre nagyot ugrani!
De, ha maradunk az X250 eseténél, akkor a sorrend kb:
1. alap gyári táv, kicsit órmótlan, de jó anyaghasználat, csökkentett krafttal
2. YiZhan Tarantula X6 táv, fullos kihajtás, külön gombok a vezetési élményhez, 6AA akksi (phujjj) kínai dizájn
3. WLtoys V222 RC Quadcopter táv, nagyobb a mérete, de erről nincs tapasztalatom közvetlen.
4. űberbrutáljó megoldás, Devo 7 vagy 7E+NRF24L01 modul, vagy egyébb 3in1, 4in1 modul beforrasztásával
Az utóbbi ugye azért is jó, mert speciel az ÖSSZES kommersz gyártót lefedi, azaz ezzel a távval (elvileg) szinte az ÖSSZEST lehet vezérelni, mindegy, hogy repülő, drón, heli. A teljesség igénye nélkül egy lista ([link]) Pl Align, Attop, Bayang, Cheerson, Eachine, E-sky, Great wall, Hisky, Hubsan, JD, JJR/C, MJX, Ni Hui, Skyartec, Syma, Walkera, WL toys, Xinxun, XK.
Csak ugye mókolni kell, de ez van. A Devo 7E-re amúgy is relative, de sok lehetőség van (bár ez a többi távra IS megvan), pl antenna csere 10dB-sre, meg hasonló dolgok. -
Jackal2
senior tag
válasz
Andralin #18704 üzenetére
Bármiben tárolhatod, ami nem éghető. A cél, hogy a tüzet megakadályozd. Én kifúrtam a tetejét, hogy a gáz tudjon távozni belőle és ne durranjon szét. Illetve tervezem, hogy veszek egy poroltót, az sose baj, ha van otthon.
Mivel USB-s eszközöd egyébként is van - telefon, fejhallgató, tablet, power bank stb. - azt is tölteni kell. Én erre egy eszközt vettem, egy Blitzwolf 40W-t, 5 USB port, ezzel megoldottam a tömeges töltést és az egyéb eszközök töltését is. Oda este feldugdossuk barátnőmmel a vackokat és ennyi. Minden egy helyen töltődik, egy 220-as aljzatról, nem kell parallel board meg hasonlók.
-
Jackal2
senior tag
válasz
Andralin #18679 üzenetére
Az 1S akkuknál nincs balanszolás a cellák között, ez a legfontosabb tulajdonság. Persze nem tudod tárolási feszkóra, meg ilyenekre tölteni, na de veszel 10.000-ért egy töltőt egy 1000 forintos akksihoz? 1-2 hónap és megunod úgy is a gépet.
bele lehet tenni, de én egy sima tálcán töltöm, azért hogy ha baj van, megfogom és kivágom a kertbe, vagy a balkonra, mert eloltani úgy sem tudod. Beteheted, az plusz biztonság, de elvileg egy homokkal bélelt betonelemekből álló táborhelyen kellene tölteni. Ilyen meg nem nagyon van a lakásban.
-
Allien
veterán
válasz
Andralin #18689 üzenetére
Keress rá itt a fórumba erre: X250
Sokszor írtunk róla. De, majd én is veszem a fáradtságot, és össze vágok egy videjót. Van esti felvételem is.
Nine Eagle Galaxy Visitor 3 3.7V érdekes kérdés. Ki kellene próbálni. Bevállalom.
Ami bizti bele megy, az a HK-s Turnigy 950-s akksi, de az is hosszú. Szigszalaggal át kell ragasztani, ne csússzon ki, mert nagyon kilóg a kosárból, de ez önmagában nem gond, mert jól elvan ott. A Nine Eagle akksi kicsit rövidebb, viszont vastagabb!0,7->0,8mm. Valszeg kicsit jobban szorul. A rep idő az alap akksival videózva kb 8 perc, a Turnigy-vel meg 9 perc.
Az ár más kérdés. Jelenleg a Syma x5c+C4001 kamera kombó 98 dollár, az X250A (fpv szettel, mert a wifis felejtős) 93 dollár. Plusz a Tarantula X6 táv 13.65 dolcsi, de ez nem kötelező, viszont a teljes élményhez KELL másik táv sajna.A WLtoys-nak is van távja hozzá, az már 25 dolcsi. Igaziból, elvileg a C4001-C4002 kamerás verzió egy hangyafingnyival jobb választás, az állítható optika miatt. De, az X250 is bátran ajánlható, első gépnek is, mert az alap távval sincsen gond nagyon.
-
SpydeR3412
aktív tag
-
SpydeR3412
aktív tag
válasz
Andralin #18685 üzenetére
Köszi a választ!
Videókon nagyon remeg az x250 képe.
Szerintem nem érdemes kinézet alapján dönteni, főleg fpv-nél.
Inkább a vezetési élmény és a strapabíróság lesz úgy is a meghatározó.
Ha stabilitás kell, akkor x5c (egy egyszerű hackel a hatótáv simán 150m), ha sebesség akkor pedig u807. A strapabíróság mindkét típusnál adott.
Én ezek közül valasztanek. Ugye mind a kettővel kompatibilis a 15k-s fpv szett (c4001 és c4002). Nem kell mókolni. -
Teréz Atya
senior tag
válasz
Andralin #18613 üzenetére
A JJRC H11 az nem az oldalrol bepattintos motoru? Ha igen, sok szerencset hozza, mert egy kalap szar.
U807 vagy XK X250 a favorit. A JJRC H12C ugyanolyan elrendezesu, csak kicsit instabil az FCB-je.
Nem utolsosorban az U807 es XK X250 hasznalhato a WLtoys FPV kamerakkal, vagy rakhatsz rajuk C4002 FPV kamerat buheralas nelkul. Mindkettonek jo nagy a hatotavolsaga, kb. 150m.A linkelt toltot nem ismerem, akkor mar inkabb egy Imax B6 + tap + 3 to 1 serial adapter. Vagy B6 helyett egy Eachine B3AC kezdesnek.
-
Jackal2
senior tag
válasz
Andralin #18613 üzenetére
A hatótávot nem próbáltam de ezzel voltak gondok, más tesztelőknél. Szerintem egyébként túl nagy jelentőséget tulajdonítasz neki, az 50 métert is rohadt soknak fogod érezni, ugyanis az egy KÖR, tehát az igazából már 100 méter, nem kevés ám az.
Mivel ez egy 1S akkumulátor alapú gép, arra én nem vennék. Általában két töltőt szoktunk használni:
- USB-s dolgokhoz egy jó USB töltő kell, pl. Blitzwolf 40W (teszt a blogon, szokás szerint) és egy másik töltő a 2-6S akkukhoz ÉS egy parallel board, hogy egyszerre többet is tudj tölteniA lenti töltőt nem ismerem, tudtommal nincs itt senkinek, általában két típus van, aki csak az eredeti Skyrcket veszi, mert jaj áram folyik benne és van aki beéri a másolattal is (tesztek a blogon
). Ami fontos, hogy ebben nincsen benne a tápegység, szóval azt külön meg kell venned, ez itt 60W, szóval ilyen tápot vegyél hozzá
A lipo zacsi jó, én is most vettem egy ilyet, de ez inkább szállításra alkalmas. Ha otthon akarod tárolni, vegyél egy fém dobozt az Office depotban (pénztárdoboz) és abba tedd őket bele. Ha töltesz akkor meg ne menjél el otthonról, mert az ördög nem alszik.
Tartalékalkatrészből én vennék egy CW és egy CCW motort, +2 akksit és egy adag propellert. Szerintem ennyi bőven elég kezdésnek, úgy is kinövöd a gépet
-
Jackal2
senior tag
válasz
Andralin #18553 üzenetére
Szia, én külön kamerára szavazok, ha már mindenképpen kell az 1080 p felbontás. Most tesztelek egy Runcam HD kamerát, 15 körül van az ára, 13-ért elhozható, 41 gramm, micro SD kártyára rögzít, ha van fény szerintem szép felvételt csinál (holnap ha jó idő lesz, kimegyek és csinálok felvételt és feltöltöm valahova, ha addig ráér). Ezen kívül van tonnányi akciókamera is, amit 15-20K körül megkapsz, pl. Eken H9/SJcam SJ4000 stb.
A gond az, hogy míg az első gyakorlatilag bármire ráfért és jó eséllyel elbírják, addig a második esetnél már lehetnek gondok.
Az a baj, hogy ha egybe épített kamerát akarsz lenni, hiába írják neked oda hogy 720p, a felvétel MINDEN ESETBEN pocsék lesz. Talán egy kivételt láttam eddig, az a Syma X8G kamerája, az egész elviselhető (nem jó, csak elviselhető
) képet csinált, értsd látszanak rajta pl. arcok nem csak egy maszat az egész.
Runcam HD alternatíva még a Mobius Action cam is és ezekkel később lehet FPV-zni (Runcammel biztosan).
Ami elbír egy 40 grammos kamerát röhögve:
- MJX X600/MJXX601H fenntartásokkal. A 601H-ban van baro szenzor ami segít lebegni is, úgy könnyebb videózni
- MJX X101, MJX X106T (vagy mi az új verzió), Tarantula X6, Syma X8C/X8GMondanám, hogy vegyél brushless gépet, de az elsőre kicsit durva lenne
Pedig ott sokkal királyabb cuccokat lehet találni
A JJRC H26 is elbírja az akksi mérete és ereje alapján, csak akkor mit csinálsz a kamerával ami rajta van?
-
Jackal2
senior tag
válasz
Andralin #18536 üzenetére
Szia, nem ajánlott, nem csak azért mert kezdő vagy. Az egyik ok, az, hogy indokolatlanul drága.
A gimbal rajta kamu, az egy sima kapcsoló, csak pozíciót vált, de nem stabilizál. A kamera a Syma X5 szintjét hozza.EU raktárban van Syma X5, legtöbbször 12K körül, de pl. Nihui U807 is ilyesmi áron szokott lenni.
De ahhoz, hogy pontosabb típust tudjunk mondani, kellene az, hogy mekkora összegből és mit szeretnél. Min van a hangsúly? Kamera? Gyors legyen? Hosszú üzemidejű?
-
SpydeR3412
aktív tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Egyéb, hasonló témájú topikok:
● Quadkopterek, felső tagozat
● Fimi drónok
● DJI topic
- TELJES KÖRŰ IT BESZERZÉS
- Dell Latitude 8-11. gen i5, i7, 2-in-1 szinte minden típus csalódásmentes, jó ár, garancia
- HATALMAS AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest