Hirdetés
- Papírvékony a jövő a Samsungnál: íme, a Galaxy TriFold!
- Google Pixel topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Yettel topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- MIUI / HyperOS topik
-
Mobilarena
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
soma314
tag
válasz
Flowtation
#14054
üzenetére
kezdjük elölről, hogy jól értem-e:
mi volt pontosan a hibajelenség? (leirok egy lehetséges scenario-t) azt pontositsad, hogy ez volt-e
eddig is rá volt dugva a switch az egyik "privát" vlan-es port-ra és azon a switch-en voltak számitógépek és egy AP. Nem változtattatok semmit, de azt tapasztaltad, hogy a számitógépek nem kapnak IP cmimet a DHCP szervertől. Viszont, ha átdugod a másik portba, akkor pár percig működik a DHCP szerver felöl a cimek kiadása aztán ismét leáll.
Ez volt?Ha ez akkor továbbra is a következő két dolgot nézném meg: nincs layer 2-es hurok a switch-nél? vagy egyéb storm?
Ezt egyszerűen meg tudod nézni egy windows-os számitógéppel, ami DHCP-n kérne IP cimet. Fontos, hogy ne statikus IP cim beállitása legyen.
Kihúzod a mögöttes switch kábelét a Cisco-bül.
A windows-os gépen elinditod a rendszermonitort és a hálózati terhelést nézed, majd rádugod a switch-ről érkező gépet a számitógépre. Ugye nem fog IP cimet kapni, hiszen nincs DHCP szerver, de kérni fog, ami beindit egy broadcast storm-ot egy hurkolt hálózaton.
A rendszer monitoron látod, hogy a terhelés nagy, közel a 100%-hoz, akkor éppen egy storm-otok van.
A Cisco eszköz, ha "bolondbiztosra" van konfigurálva, akkor bizony védekezik a storm-ok ellen és leállitja azt a portot, amin a storm érkezik, ezzel meggátolja annak tovább terjedését.Másik lehetőség, hogy valaki meg akarja hack-elni a hálózatotokat (akár véletlenül, akár szándékosan). Mivel emlitetted, hogy van egy AP is, igy szinte bárki rácsatlakozhat wifi-n a hálózatra és a hack-elést DHCP starving-gal kezdi, vagyis lekéri az összes rendelkezésre álló (alapban 253 host cimet) . Most nem mennék bele, hogy miért, de ez lehet egy támadás előkészítő lépése.
Ez esetben ugye elfogynak a DHCP által kiosztható IP cimek.Harmadik lehetőség, hogy valaki egy DHCP szervert kötött a hálózatra nálatok. Ez lehet egy otthon-ról hozott wifi-s home router, de lehet egy éppen GNS3-al (rosszul) gyakorló diák is.
Ha a Cisco eszköz jól van konfigurálva, akkor ez ellen védekezik, mert ez is lehet egy támadás előkészitéseMint látod van sok-sok variáció, amin akkor lehetne szűkiteni, ha a Cisco eszközhőz lehetne hozzáférni és lekérdezni, illetve, ha Wireshark-kal (vagy más programmal) tudsz adatforgalmat rögziteni, elemezni.
Én elsőnek a következőt nézném meg:
Lehúznám a kábelt, ami a "privat" port-jára van dugva a Cisco eszköznek. Majd rádugnék egy gépet, ami DHCP-n kér IP cimet. Ezt rögziteném és megnézném, hogy a DHCP DORA (Discovery, Offer, Request, Acknowladgement) szépen lement-e.Ha lement, akkor valószínűsítenem, hogy a hiba helyben lesz. Elinditva a rögzitést a gépet ezúttal annak a kábelnek a végére dugnám, amelyik menne a Cisco eszközbe.
Rögzitenék egy kevés adatot (ha a gép bele nem fagy) majd megnézném, hogy mennyi a csomagokből az L2 Broadcast (ahol az L2 cimzett MAC cim az FFFF.FFFF.FFFF). Ez a teljes rögzített adatforgalomhoz képest kevés kell legyen.Viszont a legegyszerűbb, amit rögtön meg tudsz tenni, hogy megnézed, hogy a hibajelenség akkor is fennáll-e, ha az AP-ot lehúzzátok a hálózatról.
Én nem ismerem a web-es felületet, pláne ennyiből nem tudok mit mondani. Mit értesz az alatt, hogy tudsz ping-elni és hogy jó a net? Mit pingeltél? ping 8.8.8.8 ? vagy ping www.google.com
Az hogy jó a net azt jelenti, hogy a böngészőn meg tudsz nyitni egy weboldalt?
A tanári gépre "csináltál net-et" mit jelent? Beállitottál rajta egy statikus IPv4 cimet?
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB Processzor vízhűtő
- Phanteks Eclipse P600S Black Számítógép ház
- Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Vengeance RGB Grey AMD EXPO / XMP
- Iphone 16 PRO 256GB Titanium BLACK - Garanciás - Akku: 94%
- Esport Gaming PC (Intel i5-9400F, 32GB RAM, RTX 2060, 500GB SSD) Eredeti Windows11 Pro
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- iKing.Hu-Samsung Galaxy S25 Ultra Titanium Black 12/256 GB-karcmentes Garancia 2028. 08. 23-ig
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue 1ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3744, 100% Akkumulátor
- Huawei Freebuds 6 fülhallgató
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
FecoGee
crok

