- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- Magisk
- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- iPhone topik
- Itthon is kapható lesz a kerámia Xiaomi Band 10
Aktív témák
-
Pá
addikt
Eddig nekem sem, csak néha van olyan amikor torrenten vagy dcn van kb 150 kapcsolatom, olyankor azért elég durván belassul a böngészés is azért tettem fel, hogy ezen segítsen.
Egyébként az is kiderült, hogy az SMC7004VBR router elboldogul a 10megabittel, még emiatt aggódtam, hogy ez nem fogja bírni, de így öröm e bódottá.
Szóval aki még ilyen routert használ ne féljen, nem ez lesz a szűk keresztmetszet. -
Laca19 (a)
aktív tag
Végül is még nem érkezett el ide Palotára az emelés, még csak papír van róla, hogy 5 MBites lesz.Ez azonban nem névre szóló papír, hanem általános. Még az is lehet ezek szerint, bár én nem valószínűsítem, hogy esetleg minden DN-esnek beletették a csekk mellé a borítékba ezt az általános tájékoztatást, közben meg lehet hogy lesz 10 MBites DN is.De majd ha lesz emelés, akkor úgyis ideírom, hogy milyen nettel lett, melyik városban milyen sebesség.
-
EQMontoya
veterán
hol? hol? hol? mutimutimuti!
chello standard + ajándék hordozható DVD lejátszó
2009. március 31-ig tartó hűségidővel 6.900 Ft
Tehát a kedvezmény: nem kell aláirni 2 évre, csak 1re kellett anno, mindezért 200ft-al többet fizetek havonta. Végülis, kurvanagy kedvezmény bazmeg
[Szerkesztve] -
Laca19 (a)
aktív tag
Persze, nem vagyok elégedetlen, félreértés ne essék!
Sokan nagyon örülnének ilyen netnek ilyen áron.
Főleg amikor kisebb helyeken úgy lehúzzák az ADSL-eseket ennek a sebességnek a töredékéért.
1MBit le/128 kbit fel sebesség hűséggel, mindezt 10 ezerért.(sok helyre nem ért el a az ADSL emelés) És nincs más választása, de ez már nem ide tartozik. -
Laca19 (a)
aktív tag
Jó persze ebben igazad van, és nem elégedetlenkedek amúgy.
De szerintem csinálhattak volna akár egy köztes csomagot 7 vagy 8 MBittel akár.
Így amúgy listaárhoz viszonyítva, ha jól néztem, akkor 2300 Ft a kedvezmény.
''jety91: inkabb ne is emeltek volna, szoljal is nekik, hogy neked nem kell az emeles.''
Az emberek már csak ilyenek. Kap mindenféle emelést, korlátlansággal, de még így is elégedetlen.
[Szerkesztve] -
Felhasznalo9
tag
ADSL: http://www.t-online.hu/ajanlataink/termekek/nonstop/index.html
Adsl Light, Adsl Optimum, Adsl premium, Adsl Csalad, Diak Adsl, Pedagogus Adsl, Konyvelo Adsl. Kabel Light, Kabel Optimum (igaz utobbi ketto keves helyen erheto el).
FUP: Mivel azt kiveseztuk, hogy nembirna a halozat (a kesobbiekben) a sok hc-st, legabbis minimum leterhelne, es mivel ok nem fogjak eltorolni azt, es nem olnek bele moneyt (bar szerintem nem mennenek csodbe emiatt), ezert lenne jobb oket igy feken tartani, mintsem felmodnani nekik (szvsz). Mi is jol jarnank (mert ha lekorlatozzak, nem nagyon tud tovabb terhelni), ok meg megtanulnanak gazdalkodni. Engem nem az zavar, hogy korlat van, hanem az, es ebbol indult ez a ''vita'' is, hogy azt irjak korlatlan de megse az! (pedig lehetne)
-
Felhasznalo9
tag
Adsl: Majd meglatod
FUP: De, jo lenne ha havonta korlatoznak 250 gb-nal, mert vagy beosztja vagy hamar letudja ozt csa, elsejeig nyugiban van, minstem 3 honapon at csinal terabyte-nyi forlgamat, es kakil ra magasbol, hogy felmondajk a 4.-5. honap utan. Nemde? (mert gondolom ezek mar majdnem meg is elnek belole, marmint a dvd irasbol...)
De szerintem hadjuk ezt az egeszet, ahhoz kepest amibol indult... -
Felhasznalo9
tag
1.:
Sehol nem irtam azt, hogy semmit se fejleszt, csak azt probaltam (tv nezes kozben) reszben leirni - tenyleg gyatrara sikerult - , hogy nem eppen annyira amennyire jo lenne. (Ha jo lenne akkor nem lenne FUP se, mint az adslnel). Amugy ha visszaolvasol irtam erre utalo megjegyzest #2474-es HSZ, igaz az mar a bovites miatt lehet.
2.:
Nem vitatom a tudasod a temarol, de a tenyek mast mutattak eddig. Erdekes, mai napig birja a terhelest a belso halo es nem hiszem - plane most, hogy nincs korlat ebben a honapban - , hogy a 3x terhelest se birna el(?!), elvegre akkor nem emeltek volna ennyire drasztikusan. Ezen is lehetne vitatkozni, de akkor megint oldalakat irnek, gyatranLenyeg az, hogy ok abbol indulnak ki, hogy ha vki belso halon csinalt 100 gb/ho forgalmat, akkor nem valoszinu hogy 3x speednel 300 gb-ot fog csinalni (azt azert birni kell hellyel meg dvd-vel). Kivetelek vannak, es ezt korlatozzak a FUP-al.
3.
ADSL-t ugyertem, azok akik adsl-t elofizetest szolgaltatnak. En nem csak a savszel emelesre ertettem, hanem az arak csokkentesere is. Azt nem vitatom, hogy elerte a hatart, de meg az alsobb retegekben emelhetnek, varialhatnak ugy, hogy megeri szolgaltatot valtani, chellorol dsl-re, raadasul mar nem feltetel (?) a telefonvonal kiepitese sem. Hisz az olcsobb (kisebb) csomagok a legerterjetebbek aruk miatt. (Sokan az FT-t nezik es nem az MB-t) Bar halkan megjegyzem 1.5 mb is jo az atlag hanszalatra, csak nem lehet vele lehuzni 1 ora alatt gb-okat. Mert, pl. megemeli kicsit savszelt a 3-4 legkisebb csomag(uk)ban es kicsit csokkent az arakon, akcioznak es maris kesz 1-2 jo ajanlat amiert megeri chellotol atmenni, vagy epp ezek kozul valasztani az uj elofizetoknek. (na en ezt ertem akkor amikor leirom, hogy lesz az ''adsl''nek is valasza. (Mert neked, nekem meg shev7 es tarsainkan lehet szamit a mb, a 90%-nak nem, meg foleg a sok kis vallakozasnak sem.) Es azt mar a upc se nagyon tudja uberelni, erre irtam, max. neha elfelejtik a FUP-ot.
EQMontoya : 3. vege fele olvasd.
bambano: Fejet hajtok tudasod elott, de felteszek 1 kerdest. Ha valoban 5/800 az arany, akkor miert kellet duplazni (szinte) a feltoltes sebesseget? Letoltesnel ranezek mero progira es atlagolok 360 kB-os letotleshez 16 kB-os feltotlest produkal, kis szamitas utan kiderul, hogy az 64 kB-nak szukosen ugyan, de elegnek kellene lennie 10mb-es letolteshez. Ha hetvegen feltoltom a nyaralosrol keszult felvetelt es kepeket a maga tobb szaz megajaval, akkor szidni fognak engem a haztombben es kornyeken lakok, hogy belassult a netuk miattam?!
[Szerkesztve] -
Felhasznalo9
tag
Sajnos, megsincs reszemrol lezarva, ugyanis van amit meg most se akarsz/tudsz megerteni. (kezdek gyanakodni, te vmi fejes vagy ott
)
Hol volt, hol nem, egyszer egy monopol helyzetben allo ceg aki
emelt, ujra. Megmelte az adsl savszelesseget - nehany helyen meg csak papiron - , mert a rivalisnak egyre tobb az elofizetoje. Ezt a rivalis - upc bacsi - se hagyta annyiban, es ugyes huzasokkal es jo marketing szoveggel (nem nagyon csipem a jo marketingest, de ezek tenyleg tudnak, marmint jol foglamazni, piros pontot nekik), emelt o is. Szep is, jo is az a 250 gb a 30/60 helyett, de ugyebar most mar szamolni fogjak a belso forgalmat is (amit halkan megjegyzek nem sokban kulonbozik a LAN-tol, max. bonyolultsagaban, akar lehetne WAN is, sot lehet az is?! Ezt azert irom mert helyi halozatban is max a vindo'z szamolja a kuldott es fogadott byte-okat, mas nemigazan foglalkozott vele, mivel az a SAJAT halozat, 1x kiepitik es addig mukodik mig el nem rohad - kb.... -., de ez nyilvanvalo es logikus is, hisz ha ezert is kulon fizetnenek havonta sulyos milliokat, tuti beleszamitott volna a limitbe ugyebar...racafolni se tudsz erre, ugyanis a pingek is ezt bizonyitjak, marmint hogy ez 1 nagy lanocska, aranytalanul nagy korlat emelis is ezt tamasztja ala, ha belegondolsz) Ezekutan ne chellostol toltsetek elsejetolMellesleg tenyleg tudatlan vagyok, de nem annyira, mint amennyire Te gondolod (hulye). Na szoval ezert nem doglott be az a halozat, ezert birta, es birni is fogja meg sokaig a ''belso halo''. Az emeles aranyaban a merleg nyelve felenk billen, es ez nekunk jo, de ez csak 1...lasd lentebb... De az internet ''fele'' mas a helyzet, de meg mennyire, ott mar kemenyen fizetni kell a savszelesseget is, hisz ok sem lopjak, es en itt ertem azt, hogy nemigazan olik bele a haszon nagy reszet abba, hogy megtobb savszelt vegyenek/bereljenek, ugyanis azt majd tartani is kell ha jonnek az ujak - leirom, mert le kell irni most mar, igen amiatt a sok szaz hc letolto miatt, na jo csak reszben miattuk, akik terhelnek a halozatot - es a hozza szukseges technikai hatterert. Szoval, emelt is a upc, meg web2.0 kompatibilis, de megse annyira jo lesz az mint amilyennek beharangozzak. (megj.: marketing reszevel orakon at lehetne vitazni, de ezt most hadjuk) (Es meg az ADSLnek lesz ra valasza, amit a UPC mar nem fog lereagalni, azert ''drasztikus'' az az emeles, esetleg neha legyint majd a havi 800-900 gb-os hc-sre). Fogok majd linkelni a vilag masik reszerol szolgaltatok cimet, ha feltudom venni a kapcsolatot 1 regi ismerossel, aki jo nehany eve NYC-ben el, van az mar evtized is. (Annal a resznel ami a vilagvarosok netellatasat irtam, majdnem szo szerint tole ideztem a korlatalan csomagot, es annak mar par eve, hogy mondta) Durvulas, hmm, nemhiszem annyira leterhelnek a halozatot a hc-sek mostansag, felteve ha lenne mit leterhelni kesobb is, lasd fejlesztes.
''''Nekem ne mondja senkiazt, hogy a tobb szazezer elofizeto kozul par szaz hardcore letolto miatt van a korlat (ha jobbna teccik FUP), mert ugyse fogom elhinni.''
Hat akkor miert? Mert tobb szazezer user kozel sem hasznal el meg 10 gigat sem egy honapban, szoval biztos nem miattuk van a 250 gigas korlat.''
Ennek, ugyerzem meg1x neki kell futni.
A valosag az, hogy miattuk van a korlat, de megsem miattuk (ezt most tul ''chellosan'' irtam le mi?) De varj, olvass tovabb es roviden megmagyarazom (akarcsak a AFSZ-be a korlatlan jelenteset) Ugyebar ha nem lenne korlat es a sok nonstop letolto nekiallna toltogetni, ugy emberesen, akkor valszin kicsit leterhelnek a halozatot, de ha lenne mit leterhelni kesobb is (fejlesztes, kicsit tobb szavszel berlese) akkor talan jobb lenne. Na es itt lep be a FUP, meg a felmondas + kulonbozet kifizetese a kepbe, mint elremisztes. Elremisztes attol, hogy leterheld a halozatot, ami birna ugyan a terhelest meg most (kesobb talan mar nem es epp ez a baj) - napkozben azert meglatszana -, talan, de savszelt foglalna. Elremisztes attol, hogy ok veletlenul se tegyenek vmit az emberert, ha mar fizet tisztesegesen (meg az akcios+kozalkalmazotti havi dijon is van hasznuk, hat meg a ...). Az mas kerdes, hogy most megfejelik 1 csomagvaltasi dijjal, amibol gondolom elenyeszo nyereseguk lesz, de 1 ujabb pelda a lehuzasra. Fura mi? Sot, fel vagy haborodva, hogy hogy merek ilyet leirni, hogy azoknak a rossz nonstop letoltoknek adatnek savszelt?! Ha fel vagy akkor sajnallak. Ugyanis epp errol szol a fejlesztes, hogy tesznek vmit az emberert, ha mar fizet. Mert a mostani fejlesztesnek az igazi celja a felhasznaloi letszam novelese. Mert jol ki szamoltak, hogy pl.: 90% csak e-mailezik, netezik meg 1-2 on-line jatek es havi max. 2 gb-os forgalmat csinal, 9 % havi 30-50 gb-ot es 1 % 100+ gb-ot. Most mindezt gyorsabban teheti meg, sebessegileg, tehat mondhatnank azt is kicsit tulozva, hogy ez a savszel emeles, csak parasztvakitas, a sok ''igazi'' letoltot meg visszatartjak a korlattal (de elgondolkoztal mar azon, miert birja meg most fajanul a terhelest a halozatuk - internet fele is -, mert en tudom. Most kicsit beleoltek, penzt, meg belehuztak de azert, mert meg emelle a 200 ezer elofizeto melle, ''varnak'' masik 200 ezret, es ez is 1 ok amiert kell a korlat, mert ''meg varunk embereket'' erre a halozatra.) Magyarul, kicsit lazitanak a gyeplon (versenyben maradas) es bovitik az eroforrasukat (elofizetoi letszam megduplazasa vegett, hisz tobb ember tobb penz), harangkongatas es bejelentes, hogy extreme a kobon, es ennek az egyik mellektermeke az, hogy nekunk is jut valami a jobol(?), kicsit gyorsabb, kicsit tobb. |Jo tudom, ez igy megy, de a baj, hogy nem hajlandoak beleolni 1 kis penzt, azert, hogy vegre tenyleg korlatlan lehessen, es az az 1 % is megkapja amire a foga faj(inkabb a zsebukbe tomik) itt lep be +ba a magas ar es a lehuzas. Nekem ez nem teccik. Tomoren: a korlatlan megse korlatlan, de ugy hirdetik, jo dragan
.
Na ennyit a korlatrol, az emelesrol es a fejlesztesrol a lehuzasrol meg ilyesmikrol.
A 250-gbrol:
Latom lusta voltal visszaolvasni es/vagy szelektiv a latasod es/vagy figyelmetlen vagy, ezert bemasolom:
''Mellesleg en is szamoltam es nekem asszem 100-150gb is eleg. De a 150 gb mar nagyon a max... '' - es a szamitasnal tenyleg nem boven szamoltam.
Kedves Zordkaszas. Aruld mar el nekem, haverja vagy netalan mecenasa vagy shev7-nek, hogy foggal-korommel nekem rontassz. Jossz itt az illetekes hatosaggal, meg a besorolassal, meg a ne sirjal dumaval. Masold mar be nekem azt a reszt ahol kb. olyasmit irtam, hogy tokom ebbe az egesz chelloba, reklamalni kellene, meg hoborogni, meg ide-oda fordulni (megjegyzem halkan, van az ''illetekes hatosagnak'' eleg gondja, baja, feladata, mintsem ilyenekkel foglalkozzon, na meg ugyebar nem eleg csak bekopogni, panaszkodni es mar jo is lesz minden. Asszem 1 masik nagyobb forumon masoltak be reszben ehhez a temahoz kotodo levelet es a valaszt ra, na meg mas is kellet meg oda, ha vkit erdekel megkeresheti )) dumat loktem. hiszed vagy nem, ki fogom hagyni, ugyanis ennyire nem erdekel a dolog, csak vazoltam, mi is a helyzet valojaban. Na meg 1 jo tanacs, ne csak 1-2 HSZ-t olvass vissza...
Csak ugy:
''legfeljebb bontják a szerződést ha sokat tölt az ember...'' idezet Zordkaszastol, na igen, 1xubb felmondani jo par embernek a szerzodeset, mintsem... Na de ezt mar tobbszor leirtam. (elore felek, hogy olyan hasonlattal elsz majd, hozzaallasodbol es az esz osztasodbol, gondolom, hogy pl.: a rosszul teljesito, alkalmazottaktol is megvalnak a cegek, hiszen alig, vagy epp veszteseget termel...) Az ilyen rossz hasonlatoktol kimelj majd meg, koszi elore is. De elnezest kerek, ha rossz helyre ''soroltalak'' be, de legalabb kvittek leszunk. En szerintem ez a korlatlan nem korlatalan es megcsak nem is jeleztem ezt az eszrevetelemet az illetekes hatosagoknal, hogy chello-nal a korlatlan nem is korlatlan, akkor most mi legyen? Fogjak bontani a szerozdesem?!
De nemertem miert nekem irod ezt, amikor lattam, hogy elektro ezt irta: ''Én nem emlékszem, hogy azt írták volna,hogy korlátlan lesz a net,csak annyit írtak ,hogy a jelenleg érvényben lévő forgalmi korlátokat megszűntetik,és a kettő nem ugyanaz. '' es en erre valaszoltam azt, hogy ''A változások eredményeként a UPC chello internet-szolgáltatása 2007. március 1-jétől 1,2Mb, 5Mb, 10Mb és 20Mb-es korlátlan csomagokat kínál, az eddigi adatforgalmi szabályok megszüntetése mellett:'' es ebbol lett most ez a vita. Meg lenne 1-2 megjegyzesem altalanossagban is es nehany reagalas 1-2 mondatodra shev7, de mar a felet elfelejtettemes megy a Fabry show.
Lehet nehol ertelmetlen, de ne most nem fogok visszaovlasgatni, sry. Na es itt a vege reszemrol. Jo ejt.
[Szerkesztve] -
bsz
csendes tag
Egy kérdés !
Ha van egy havi fix kereted (pl. fizetés vagy ösztöndíj) te annyit költöl rendszeresen, vagy minden hónapban többet? Ugye nem léped túl a kereted minden hónapban? Szerintem ebben az esetben a keretnek van egy lélektani hatása is, igyekszel nem túllépni azt, és ez így egy felesleges korlát.
Nincsenek adataim a UPC heti netforgalmának időszakonkénti megoszlásáról, de szerintem érdemes lenne megnézni, mert a UPC indoklása alapján ( tehát a 250 Gb forgalom feletti rész veri szét a hálózatot) a hálózat éjjel -nappal azonos terheléssel fut. Ezt ugye te sem hiszed? Vagy ha mindenki az első napokban letudja a forgalmat, akkor a hó végéig szét van verve a hálózat, és 3 hét kell az újboli felépítéshez!
Valami komolyabb, a felhasználót nem hülyének néző magyarázat kellene !
BSZ -
Felhasznalo9
tag
''hat neharagudj de nagyon nem ertek veled egyet. Ha 100 bol 99 embernek boven eleg a 250 giga, akkor neked is legyen eleg,''
Olvass vissza 2 hsz-t.
Sajnallak, te ennyire vegtelenul optimista vagy? Vagy csak egyszeruen UPC-s alkalmazott/fejes vagy?Marmint, hogy ilyeneket irsz... Ez a nyilvanos es szandekos megtevesztes (lsd. korlatlan, de megse az... gondolom a konkurencia miatt nemcsak 2 ertelmu mondatokat kell, hogy megfoglamazznak, hanem kell a szandekos megtevesztes is) Ez jellemzo hazankra, buntet is a GVH szepen.
elektro ezt irta:
''Én nem emlékszem, hogy azt írták volna,hogy korlátlan lesz a net,csak annyit írtak ,hogy a jelenleg érvényben lévő forgalmi korlátokat megszűntetik,és a kettő nem ugyanaz. ''
Na en erre irtam azt, hogy teved, es le van irva, hogy korlatlan
Azt hidd el, hogy a befolyo penzbol - meg mindig magasak az arak - nemigazan forditanak sokat a fejlesztesre, nem is celuk, epp ezert volt ilyen sokaig korlat, es ezert marad is. Erdekes, hogy mas orszagokban lehet korlatlan elerest nyujtani hasonlo sebesseggel?! Lasd pl. a vilagvarosokat, ahol tobb sokkal tobb internet-szolgaltato van mint MO-gon, es evek ota nincs korlat. Ha megtennek, csodbe is mennenek. Kis orszag, 2 szolgaltato osztozik (kartell) a piacon, szinte csak 2... Azt csinalnak amit akarnak es addig ameddig nem lesz ujabb konkurencia, de ilyen kis orszagba ez szoba se johet. Magyarul, az van amit nyujtanak ozt csokolom. Nekem ne mondja senkiazt, hogy a tobb szazezer elofizeto kozul par szaz hardcore letolto miatt van a korlat (ha jobbna teccik FUP), mert ugyse fogom elhinni. De ezen vitatkozni teljesen folosleges, mert van ahol meg eheznek, mashol meg robbantgatnak, melyik orszagnak mi a baja, nekunk az jutott, hogy 1 honapban 4-en lopnak meg minket...
(es nem a keses rablokra gondolok
)
Reszemrol lezarva a tema.
[Szerkesztve] -
Felhasznalo9
tag
En ezt nagyon jol tudom, hogy igy van. Ez is ekes bizonyiteka annak a tenynek, hogy hazankban szabad szivatas/rablas mehet/megy. Itt is errol van szo.
Sry, de kis politikai hasonlattal elnek. Az MSZP megszuntette a munkanelkuliseget...
...most mar allaskeresoknek hivjak
Na kb. errol van szo...
[Szerkesztve] -
-
Anki
csendes tag
Ez a UPC oldalán van:
* A korábbi chello standard szolgáltatási csomag megnevezése chello medium csomagra, maximális le- és feltöltési sebessége 5120/768 Kbit / sec-ra változik, továbbá megnövekszik az igénybe vehető postafiókok és aliasok száma, a webtárhely és a postafiók tárterület mérete;
* A korábbi chello classic szolgáltatási csomag megnevezése chello extreme csomagra, maximális le- és feltöltési sebessége 10240/1024 Kbit / sec-ra változik;
Szerintem az átnevezéssel nem sorolgatnak, vagy? -
air
nagyúr
''Nincs ilyen szerzodesem, de sztem nem szerepel rajta az, hogy neked chello classic jar (nem a szamlarol beszelek), tehat sztem azt raknak be a dolgozonetbe amit akarnak. De ehhez tenyleg latni kene, hogy mit irtatok ala.''
Aha, szoval nem tudod mi szerepel rajta, de Te okoskodsz. Latni, fogod, hogy en mit irtam ala, mert holnap a melohelyen beszkennelem. Turelem. Rajta van, hogy Chello Classic.
Es en, szemely szerint, nem azert ''lazadozok'' mert ''csak'' 5Mb-et fogok kapni, hanem, azert, hogy mi alapon kap egy mondjuk Apehes 10-et... Akkor legyen a DN egysegesen 5Mb mindenkinek, de ne legyen olyan, hogy x-nek 5Mb, y-nak meg 10. Ez diszkriminacio. Ennyirol van itt szo. -
jerry311
nagyúr
Néhány ezer felhasználóra (vagy többre) kb a tizedével kell számolni a sávszélességet.
Pl amikor még csak 512/128 kbps netje volt a UPC-nek (hú de rég volt), akkor 50 kbps-sel számoltak 1 felhasználót. Ettől függetlenül még csúcsidőben sem ment 90% fölé a CMTS-ek terheltsége. Hogy most mivel számolnak azt nem tudom. Mindenestre biztos bonyolultabb mint akkor, hiszen most van 4 csomag (és lesz 5), változtak a felhasználói szokások.
Majd meglátjuk, hogyan sikerül eltalálni a sávszélességeket. -
jerry311
nagyúr
Ja, hivatalosan nincs router support. (Kivéve, ha UPC-től vásárolt Netgear WiFi routerről van szó)
Más routerekhez is lehet segítséget kapni, csak szépen kell kérni, meg értelmesen kell viselkedni, na meg persze az is számít van-e kedve valakinek routert támogatni...
Nagyon egyszerű oka van, ha nem olyat támogatnak telefonon, amért fizetik őket, akkor bizony csökkenhet a fizetésük. (feltéve, hogy az adott beszélgetést, minőségbiztosítási okokból visszahallgatják) -
Tepi csávÓ
csendes tag
Igazad van, pont ezért írtam oda azt a kis ''elvileg'' szót. Hogy pontosan gyakorlatban mi lesz azt nem tudom szerintem csak akkor fog kiderülni ha már valaki 30GB fölött lesz. Ez a februári korlátozás dolog egyébként szerintem pont olyan mint a hóvégi szabad töltögetés korlát nélkül, nincs semmiféle hivatalos dolog rá de mégsem korlátoznak le a hónap utolsó pár napjában..
-
-
chop
őstag
Most nem tudok idezni az ASZF-bol (rohadt PDF), de abban az all, hogy az elofizeto 5 munkanapos felmondasi idovel barmikor kerheti a szolgaltatas szunetelteteset, minimum 1, es maximum 6 honapig, egy szo nincs a dokumentumban husegrol. Namarmost: ha ram ez az ASZF vonatkozik, akkor milyen jogon mondhatjak azt nekem, hogy nem szuneteltethetem 3 honapra a szolgaltatast?.. (Plane, hogy annyival kitolhatjak a husegem...)
-
lacafaca
addikt
ezzel teljesen egyetértek. csak sokan vannak akik évekkel ezelött azt mondták a matávnak hogy szevasz és visszaadták a telefont. most meg menjenek vissza ha internetet akarnak? nem fognak. akkor akasztana nagyot a t-com, ha ezt a hülye árukapcsolást végre elfelejtenék. amúgy szerintem hamarosan ők is rákényszerülnek ugyan úgy, mint a chello az emelésre-törlésre...a piac diktál
-
Apollyon
Korrektor
Teljesen igazad van, tényleg elég már ebből az adsl imázsolásból!
Csak azóta kattogtok ti itt az ADSL-etekkel (Tisztelet a kivételnek) amióta emelték a sávszéleteket! Nagy cucc!
Ki a $Z@RT érdekel a CHELLO topikban a ratyi adsl-etek?!Nem tök mindegy kinek milyen internetje van? Én sem megyek pampogni a ''konkurens'' topikba hogy mekkora hülyék vagytok, mert ti ezt meg azt használjátok! Nekem chellom van, az is marad, örülök neki és más nem érdekel!
Szóval legyetek szívesek abbahagyni ezt a chello vs adsl vitát! Mindkettőben van jó is, rossz is, döntsétek el ti, én nem szólok bele, mki azt használ amit akar!
Akinek nem inge, ne vegye magára! -
TeeJay
félisten
hát nemtudom majd ha emelnek nekem is meg szomszédnak is (neki chello van nekem ADSL) akkor átmegyek hozzá és nekieresztek valami kemény letöltést és meglátjuk kinek jön le hamarabb.
mikor neki 2,5ös chello volt nekem meg 2megás ADSL akkor az enyém széjjelverte az övét mert nekem végig jött az a sebesség egy 700megás fájl letöltéskor neki meg hol felment 300K-ra hol meg leesett 100-ra.
szóval ebből következtettem én arra hogy itt nálunk a faluban ha sokan nyomatják a chello-t akkor nem tudja a maxot nyomatni letöltéskor végig. -
Tepi csávÓ
csendes tag
Ezen a kérdésem gondolkodtam és arra jutottam nem hinném hogy sokkal le fogják vinni az árát mer vegyük figyelembe azt hogy eddig kibírtad pengetni az aktuális havi díjat akkor most is ki fogod tudni. Szerintem inkább egy kicsivel jobbat fognak adni mint a többi szolgáltató. Szóval szerintem nem lesz nagy árcsökkenés.
-
o0tomy0o
tag
hát igen. . . végülis igaz. Esetleg meg lehet valahol nézni, vagy lehet e tudni hogy a chello és az ADSL kb mennyi lehet az össz adatforgalom? mármint mennyi lehet a chellonak és mennyi lehet az ADSL nek egy hünapban az össz adatforgalom országon túl?
(vágy már kezdek télleg nagyon hülyének látszani?)
-
Tepi csávÓ
csendes tag
A kérdésre a válasz szerintem adott. Én csak mondtam, hogy min nem érdemes vitatozni. Mivel a hálozat terhetségeket úgy is akkor fogjuk látni a legjobban ha már huzamosabb ideig használva lesz, addig meg csak sejtésünk lehet róla hogy kb mire lehet számítani. ( bár ez csak az én kis szerény véleményem!)
-
Tepi csávÓ
csendes tag
Hát azon bíztos nem hogy melyik hálozat fogja bírni. Mondjuk az adsl-nél meglehet saccolni mennyire használják ki a netet mert ugye ott eddig sem volt korlát. Viszont a chellonál ha tényleg eltörlik a korlátot akkor nem lehet tudni mennyi ember kap ''vérszemet'' hogy töltögessen és aki eddig is töltögetett viszont figyelt a korlátra annál sem lehet tudni hogy mennyire borul el az agya. Remélem érted mire gondolok.
[Szerkesztve] -
dante3
addikt
Természetesen örülnék a 6 mbitnek classicnál,de ezt a sebességet kihasználva a 30gigás korlát semmit nem ér!Közel 12 óra altt el lehet használni és hagyjuk a ''minek töltesz le mindenféle hűlyeséget'' dolgot!Mindenki maga döntse el mit miért tesz!
Szóval itt megint a korlátemeléshez jukadtam ki,nem véletlenül!
Remélem akik eldöntik,hogy milyen változtatások lesznek a chellonál,beleolvasnak eg- két népszerűbb oldal forumába! Mert bizony én mindenhol azt olvasom,hogy finoman szólva mindenkinek tele a hócipője a 90%-ban lelassított internetjével! -
dante3
addikt
Pár belső infó alapján,valószínűnek tartom,hogy a korláthoz hozzá fognak nyúlni,legjobb esteben el is törlik,lehet,hogy a két nagyobb csomagnál! Ebben viszont több értelmet látok,mert ugyebár nem túl olcsók ezek a csomagok és talán több előfizetője lesz,vagy a lassabb csomagról erre váltanak páran!
A online játékosokat nézve,pedig megint egy pont a chellonak az alacsonyabb ping miatt!
Valószínű a sávszél emelés is,mert a 8mbitet-túl szeretnék szárnyalni legalább a plus csomagnál!
Ahogy elnéztem a másik topic hozzászólásait,nem egyforma emelést kaptak azonos sebességgű adsl előfizetők sem,mondjuk ez biztosan függ a szolgáltatóktól a modemektől stb.
A Classic csomag is magsabb sávszélre fog gyorsulni sztem kb.5mbitre tippelnék,itt egy kicsit elfogult vagyok,mert nekem is ez van!
A két kissebb csomagnál is a sávszélemelés lesz a döntő,de a korlát maradni fog!
Árcsökkenésre nem számítok,szerintem az már túl sok lenne,ha az előzőek mind megtörténnek!
Persze ez csak egy tipp,remélem lesz némi valóság alapja,különösen a korlát változtatásokat nézve! -
Apollyon
Korrektor
Ha ADSL-ék sokkal jobb csomagokat fognak nyújtani ugyanannyi pénzért én akkor is maradok a jól bevált classicomnál. Teljesen elégedett vagyok, még csak 1szer lassítottak be mert nem vigyáztam. De az tök mindegy, nekem a 3Mbit elég bőven, de örülni fogok ha még tovább emelik. A 30Gb korlát is elviselhető, de nekem (lehet már unalmas) igazából a feltöltési sebesség emelése okozna nagyobb örömöt. Ez a cirka 64Kb/sec nem egy észvesztő hipersebesség. Szóval inkább az uploadot kellene megnövelni mondjuk úgy kétszeresére, és a böngészés és e-mailezés is látványosan gyorsabb lenne.
-
Adler
aktív tag
Aki csak arra használja a netet, hogy böngésszen rajta és max a leveleit nézze meg annak elég az 1 vagy 2 megabites kapcsolat. Aki meg rendesen ki akarja használni a netet azoknak viszont kevés a korlát.
Pláne ha igazak a hírek,hogy minimum kétszeresére, de láttam olyan hírt is ami a classicot 9 megabitesre fogják emelni plusz a feltöltési sebességet is kétszerezni fogják. -
erdoke
titán
Tapasztalatom szerint a böngészési élményben alig számít valamit a 3 Mbit és a 6 Mbit közti különbség. Egy átlagos oldal mérete 300-600 KB, full sebességen 0,8-1,6 s 3 Mbiten, 0,4-0,8 s 6 Mbiten, tehát érzésre nem nagy különbség. Sajnos azonban sok népszerű oldal terheltsége már a 3 Mbit kiszolgálására sem ad lehetőséget, a külföldi oldalakról nem is beszélve.
Értelme akkor van, ha keményen töltögetsz, akkor viszont már a 30 GB-os korlátnak is van... -
TeeJay
félisten
most 3megás ADSL-en vagyok addig amíg nem emelnek fel 8megabitre
370kilobájt/sec-el töltök DC-ről folyamatosan meg szerverekről is ami kell.
és az se baj ha 100 gigát töltöttem le a héten meg ugyanúgy tölthetek ekkora sebességgel egész hónapban
ezt lenne jó a chellosoknak is érezni néha persze a chellojukkal. -
advance2
csendes tag
Kípróbálom fix ipvel a dolgot mert dhcp-nél a rúter DNSként saját magát adja meg. Az a furcsa h már 3 rútert is használtam de mindegyiknél tapasztaltam pár hét után a dolgot. (Az igaz h az smc nem birta 1 hétnél tovább!
Sőt ha töltögetek full sávszéllel gyakoribbnak tűnik.
Egyébként a DNS címek nem szoktak változni?
Köszönöm az eddigi észrevételeiteket és ha vkinek van infója azt szívesen veszem
adv
[Szerkesztve] -
Apollyon
Korrektor
Egyébként az ÁSZF-ben is benne van asszem, hogy azért van forgalomkorlát hogy ezzel a hálózat túlterhelését megelőzzék. Ha nem lenne forgalomkorlát tutira több előfizetője lenne a UPC-nek, mivel jelenleg ők kínálják ezen az áron a leggyorsabb szolgáltatást. Másrészt az ADSL-lel szemben sokkal több előnye van, nem kell jelszó, semmi install meg ilyen unalmas lemaradt, maradi dolgok. Ha eltörölnék a korlátot 100% hogy jelentősen megemelkedne chello-s 'társak' száma
-
Apollyon
Korrektor
Én viszont az egyszerűség híve vagyok! Úgy hogy chellom van, sokkal olcsóbb a telefonom is. És tudom hogy nem lesz olcsóbb mint más szolgáltatás, mert senkinek nincs 3072/512-es kapcsa havi 9500-ért. Lehet hogy van jóval olcsóbb havidíj de csak kicsivel kevesebb sebesség, de nekem ez így jó. Nem kell jelszavakkal babrálni. Nekem az ilyen ADSL szolgáltatók ellenszenvesek. A tré komot meg kifejezetten utálom, persze tudom hogy van más is, de számomra a chello mellett milliószor több érv szól mint ellene!
[Szerkesztve] -
jerry311
nagyúr
Nem mindenki használ chellot, aki chellos tartományból kap IP-t.
Az egyik ilyen különlegesség pl a Hajdúnánási Ruhaipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
KábelTV és Internet egység [link].
Meg ugye ott vannak az üzleti csomagok is 2 Mbps uploaddal... (vannak magánszemélyek is akik ilyenre fizettek elő...) -
Chieftec
őstag
Igen es ha tegyuk fel vki streameket nez egesz nap akkor az miatt lekorlatozzak? Tudom nagyon kis % de akkor is. Persze be lehet osztani, meg az elofizetuok 80% azt se tudja, hogy van ilyen, mert csak netezesre hasznalja de megis megvette a classicot mert a csello biztos jo..
-
scang
senior tag
nah, amikor kiírta, hogy kábel nincs bedugva, akkor mind a 2 gépen ami routerre van csatizva, kiírta.
most ez megoldódott, nem tudom, hogy de ezt már nem írja ki.
lehet gond, hogy a második csatlakoztatott gép utp kábele forrasztott?
nem volt kéznél elég hosszú kábel, így tákoltunk ideiglenesen.
illetve nem tudok rájönni, 2es gépen miért nem megy dc.
csatlakozik a hubokra, ip van meg minden, de nem tudok keresni, illetzve file listát lekérni. -
scang
senior tag
ehhez kell usb adapter.. ha jól tudom
hány gépet tudok vezeték nélkül összekötni?
mondjuk evvel:
HÁLÓZAT - DSL ROUTER X-MICRO XWL-11gRIX WLAN 54M
* Sebessége: 54Mbps (Wireless); 100 Mbps (Ethernet);
* Csatlakozó: 4 RJ45-ös UTP
* DSL és kábel router
* Segítségével megosztható a DSL vagy kábeles internet kapcsolat
* Beépített tûzfal
* IEEE 802.11; IEEE 802.11b; IEEE 802.11g szabványok támogatása
* SMA antenna csatlakozó
* 64/128 bites WEP titkosítás
* Egyszerû, web alapú konfiguráció a böngészõn keresztül
* Az egység Wireless Access Point -ként is funkcionál
* Frekvencia: 2.4 GHz
azt látom, hogy 4 utp...
Aktív témák
Hirdetés
- Napelem
- Feketehalálra váltja a kékhalált a Microsoft
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Futás, futópályák
- Melyik tápegységet vegyem?
- Mini-ITX
- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- Kerékpárosok, bringások ide!
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkVision P27U-10 3840 x 2160 4K monitor - PIVOT - HDMI - USB- C - több db - gari + számla
- Eladó ASUS ROG STRIX GTX1080Ti 11Gb videókártya
- Nothing Phone 1 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gamer/Multimédia PC Eladó - GTX 1070 + Ryzen 5 + 16GB RAM
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged