Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz dave0825 #821 üzenetére

    Szia, bocs, hogy beleszólok, csináltam már jónéhány órát. Nálam a szempont mindig az olcsóság, és az egyszerűség volt. Be lehet "lőni" egész pontosra az arduino-t is, külső RTC nélkül is. A trükk nálam az volt, hogy az internetes időt vettem alapul a "belövéshez". Első lépésben hagytam menni az órát egy teljes napig, majd megnéztem, hogy mennyi az eltérés (természetesen a PC-n minden alkalommal frissítettem előtte az internetes időt). Sietett mondjuk 30 mp-et. Ekkor beállítottam neki, hogy minden 86400/30-adik órajelet hagyja figyelmen kívül (én megszakítást használtam az időzítéshez és a kijelzők multiplexeléséhez, 1kHz-et). A következő lépés az volt, hogy hagytam így menni egy teljes hónapig, majd ugyanezt a számítást elvégeztem, és így kaptam egy olyan órát, ami évi 10mp-nél nem késett/sietett többet, ami szerintem elfogadható. (Ha késik, akkor 2x hívom meg az időszámláló rutint, ha siet, akkor kihagyok egy hívást)

    Csináltam órát DS1307-el is, ezt is be lehet "lőni" egész pontosra, két darab 5pF-os kondenzátort kell kötni a kvarc lábai és a föld közé. Ezzel havi 5mp-es pontosságot tudtam elérni, ami szerintem még mindig elfogadható. A DS3231 sem pontosabb, mint a 1307-es, csak abba már beépítettek néhány kondenzátort,
    amit a kvarc lábaira tudsz kapcsolni szoftverből, így lehet pontosabbá tenni, de atomóra abból sem lesz.

    Egyébként az elem azért kell az RTC-nek, hogy ha áramszünet van, akkor is menjen az óra, és a ram-ban tárolt tartalmat is megőrizze. Ez jó dolog, ha csak pár beállítást akarsz tárolni, nem kell külön eeprom.

    (Az RTC ram tartalmának ellenőrzésére érdemes egy checkusm-ot is használni, hogy tudd, hogy első
    alkalommal indítottad el az órát, és az adatok érvénytelenek, vagy már inicializáltad őket, és érvényesek)

    Ha atomóra kell, akkor kell hozzá egy wifi modul és le kell kérdezni az internetes időt. Az sem egy bonyolult dolog.

    Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák