Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danex

    addikt

    Üdv, most rendelgettem cuccokat egy kis DC erősítő vezérléséhez. Leírnám mit rendeltem és milyen funkciókat tervezek és ha valamit elfelejtettem volna, vagy szimplán nem gondoltam rá ,hogy mit lehetne még beleépíteni akkor azt megköszönném :)

    Szóval adott egy DC erősítő 5-18V-ig 2*15W.

    Ehhez rendelkezem egy step-up converterrel, ezzel feltuningolom 13-14Vra a feszültséget így az erősítő kb 5V-tól 13-14V ig minden DC áramforrást megeszik.

    Lenne még egy step down converter is 5V-ra, ez biztosítaná az áramot az USB-s bluetooth audio vevőnek és az arduino nano-nak. (Meg egy szervo motornak)

    Rendeltem 4db relét, ebből 3db a bemenetet kapcsolná (vezeték - bluetooth), a 4. pedig a step-up convertert és vele együtt az erősítőt.

    Jön még egy feszültség érzékelő modul is, amivel az akkumulátor feszültségét ezzel együtt a töltöttségi szintjét mérném.

    A hangerő szabályozását úgy gondoltam, hogy egy kis szervot rákötnék az erősítő potméterére így azt már tudnám vezérelni az arduinoval.

    Az arduino vezérlését nyomógombokkal gondoltam, 1 gomb a bemenetválasztáshoz, 2 gomb a hangerő fel-le és még egy gomb a be-ki kapcsoláshoz, plusz egy még a mute-hoz illetve egy az akksihoz.
    Lenne még egy infra vevő is, így a telefonom infrájával is lehetne távvezérelni.

    Visszajelzésnek egy 8db-os WS2812 digitális ledet néztem ki, 5Vról üzemeltetve. Bekapcsolt állapotban a hangerőt mutatná, akksi gomb megnyomásakor pedig a töltöttséget. Bemenetválasztáskor meg villogna egy színen ha váltott a bemenet.

    Szóval szerintetek kellene-e még valami funkció ehhez a hordozható erősítőhöz amire nem gondoltam?
    Attól félek még, hogy a Nano memóriája nem lesz elég.

Új hozzászólás Aktív témák