Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajaki

    őstag

    Sziasztok!

    Egy korábbi ötletemen dolgozok jelenleg. (GPS alapú nyomkövető rendszer). Végül egy ilyen, Elecrow SIM808 GPRS+GPS modult szereztem be, de most kicsit elakadtam.

    Odáig jutott most a dolog, hogy tudok küldeni SMS-t az eszköznek, mely ha a megfelelő szöveget tartalmazza akkor elkezdi küldeni HTTP Post segítségével a GPS koordinátákat egy webszervernek, amely letárolja adatbázisba. Ez jól is működik, nincs gond.

    Azonban lehet, hogy nem gondoltam át eléggé a dolgot, illetve nem értem tökéletesen a működést.
    A Shield-del a 7-es és 8-as PIN-en keresztül a SoftwareSerial könyvtár segítségével kommunikálok. Írtam egy függvényt, amelynek segítségével küldöm a Shield-re az AT parancsokat.

    Ma ki akartam próbálni az eszközt power bankról, azonban nem működött (nem küldött semmilyen adatot a szervernek). Ahogy említettem, nem teljesen értem a SoftwareSerial könyvtárat. Jelen elképzelésem nem megvalósítható, nem fog PC nélkül működni a kód a SoftwareSerial könyvtár miatt, vagy máshol keressem a hibát?

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák