Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vitezlejszlo

    őstag

    Sziasztok

    Egy egyszerű relé vezérlést szeretnék csinálni, de valami nagyon nem kerek. Az első relé amivel próbáltam amikor HIGH értékre rakom a IN lábát, akkor alig hallhatóan kattan egyet, de a hozzá tartozó led világít.A második relénél (más fajta, de kb mind ugyanaz a Songle relére épülő cucc) semmi hatása nincs a kapcsolásnak. A harmadiknál ami dupla relé (jumperrel lehet váltani a VCC és JD-VCC kapcsolatot) ott szintén nem történik semmi, viszont ami fura, hogy ha a GDN-t és az IN1-t összeérintem (IN1-en nincs rajta az arduino, csak a GND és VCC-t adom) akkor behúz a relé, és kattan nagyot, és világít a led az IN1-es relénél. De GND-vel kontaktol az IN1 és behúz? De a rendes IN1-es arduino összeköttetéssel meg nem? Bár ott is 4.5V jön csak akkor ugye nem lehet a GND-vel kontaktban :D

    Ha rámlérek 4.5V jön ki az arduinóból, ami a GND és VCC között van. Ellenben ha a relékre rá van kötve az IN, VCC és GND, akkor a GND és IN között mérve mindig más értéket kapok, az első relénél aminél világít a led és halkan kattan ott 4.5V van, de a többinél 0.8 és 1.0 V a feszültség az IN és GND között, ha rá van dugva minden a relére és HIGH-be teszem az IN-t.

    Szóval valami nagyon furán működik, esetleg nem találkoztatok ilyen problémával? Relék lennének gyárilag rossz tervezésre? Vagy valamit én bénázok el? Leginkább a GND-IN összeérintésre behúzást se értem...

    Köszi

    laca

Új hozzászólás Aktív témák