Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel topik
- Bőszen utal a hajlítható kijelzős iPhone-ra az iOS 27
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Jolla és SailfishOS tapasztalatcsere
- Telekom mobilszolgáltatások
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
mrzed
senior tag
14 gen procira kerestem pasztát, azoknál gyakran megesik, hogy egyenletlen a kupak. Itt javasolták a subzero-t, szépen elhúzva bankkártyával.
Megjött a cpu a pasztával együtt, beépítésnél mondom pacsáljon vele a fene, az X egyik száráig jutottam a kinyomással. Feltűnt, hogy 2-3x sűrűbb a többi pasztánál, jobbnak láttam inkább elhúzni a hozzáadott spatulával. Lehet x-elve is jó lesz... bontsd ki, állj neki, azt majd közben eldöntöd te is. -
Rowon
nagyúr
Őszintén, vízhűtés terén nem vagyok képben és erről kifejezetten nem hallottam még, hogy ott szándékosan spatulázni kell, mert "túl kemény" lenne a paszta, ha X-szel viszed fel. Nem tudom, hogy az AiO és a léghűtések leszorítási ereje között mekkora különbségek vannak. Utóbbinál kb. ezért is majdnem mindegy, hogy hogyan viszed fel a pasztát, mert a hűtő meg az IHS között van feszítő erő, tehát mindegy milyen viszkozitású a paszta, el fogja kenni a hűtő talpa.
-
Werkly
addikt
A kettő közül mindegy melyiket használod, csak ne pontot rakj középre. Általánosságban az X a leghatékonyabb, de nem olyan sokkal, mint gondolnád. Itt írtam róla az összefoglalóban: Milyen CPU léghűtést vegyek?

Akkor az hülyeség, hogy túl kemény vízhűtés alá és inkább gletteljen az ember mint pl. az X metódus?
-
Rowon
nagyúr
A kettő közül mindegy melyiket használod, csak ne pontot rakj középre. Általánosságban az X a leghatékonyabb, de nem olyan sokkal, mint gondolnád. Itt írtam róla az összefoglalóban: Milyen CPU léghűtést vegyek?

-
Werkly
addikt
Segítsetek! Arctic LF 360Prohoz a Subzero-t kenjem vagy X-eljem? Köszi!
-
Rowon
nagyúr
Hát nem tudom, mennyire nem jó a MX-6, én évek óta ezt használom, procira szerintem rendbe van. VGA - ra még nem használtam, nincs tapasztalatom, de elhiszem. Éppen ma pasztáztam újra a procit , hűtés csere volt.
VGA-ra ne kend. Nem jó.
-
LackoMester
addikt
Hát nem tudom, mennyire nem jó a MX-6, én évek óta ezt használom, procira szerintem rendbe van. VGA - ra még nem használtam, nincs tapasztalatom, de elhiszem. Éppen ma pasztáztam újra a procit , hűtés csere volt.
-
Rowon
nagyúr
Az a baj, hogy egyelőre nincs olyan kártya, amiért érdemes lenne fejlesztenem. Nézegettem a Gigabyte 9060 XT-t, az érdekes lenne, de annyival többet nekem 1080p-n nem nyújt, hogy kiadjak 160k-t érte. Úgyhogy inkább ezt a kártyát istápolgatom.
-
FoLey-v
addikt
Uraim, szeretnék beszámolni az eredményekről, viszont előre szólok, hogy képernyőképeket nem készítettem, tehát vagy elhiszitek, vagy nem. 5700 XT-t szétbontottam, majd az alábbi kép fogadott... 1 éves Arctic MX-6 paszta, jó ritkásan... Furmark futtatása alatt a Junction (hotspot) 94 celsiust mutatott. Nem is mertem sokáig terhelni, bár ez a kártya amúgy is forró fejű. Pasztacseréhez Arctic MX-7 került a helyére. Furmark futtatását követően a Junction megállt 72 celsiuson.
Jelentős a különbség, bár erre akár azt is rá lehet mondani, hogy friss paszta. Mindenki döntse el magának.Pump out képek viszont vannak. Ennek tükrében úgy gondolom, hogy az MX-6 nem való GPU-ra.


Én elhiszem! Az MX-6 maga nem jó paszta! Bár az RX 5700XT sem az a hűvős fajta,ezért kell combosabb hűtésű kártyát venni.
Nekem RX 6700XT-re thermal grizzly phasesheet ptm van rajta és több mint egy éves már és hibátlan.
-
Rowon
nagyúr
Ja a másik, majd elfelejtettem. Vettem Arctic TP-3 hővezető lapot, 1 mm-est. NVMe SSD és borda közé szerintem jó lehet. Puha a szerkezete, eléggé vigyázni kell vele, viszont a chipeket jól lefedheti még akkor is, ha magasságbeli különbség van közöttük. Hőfokok 5 fokot javultak, most az SK Hynix P41 átlagos használat alatt 43 fokon tetőzik, előtte meg 48 körül volt.
-
Rowon
nagyúr
Egy dolog árnyalja a történetet. #1460 Itt írtam róla, hogy volt egy kis "balesetem" reggel, viszont azt nem tudom, hogy nem-e azért volt ilyen meleg a hotspot, mert az egyik ventilátor már régebb óta nem ment, csak nem vettem észre?
Mindenesetre az MX-7 jónak tűnik, bár a felhordása elég macerás... melegíteni kell előtte!
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Uraim, szeretnék beszámolni az eredményekről, viszont előre szólok, hogy képernyőképeket nem készítettem, tehát vagy elhiszitek, vagy nem. 5700 XT-t szétbontottam, majd az alábbi kép fogadott... 1 éves Arctic MX-6 paszta, jó ritkásan... Furmark futtatása alatt a Junction (hotspot) 94 celsiust mutatott. Nem is mertem sokáig terhelni, bár ez a kártya amúgy is forró fejű. Pasztacseréhez Arctic MX-7 került a helyére. Furmark futtatását követően a Junction megállt 72 celsiuson.
Jelentős a különbség, bár erre akár azt is rá lehet mondani, hogy friss paszta. Mindenki döntse el magának.Pump out képek viszont vannak. Ennek tükrében úgy gondolom, hogy az MX-6 nem való GPU-ra.


Teljesen reális amit írsz, miért ne hinnénk el.
Meg ez is megerősítés abban, hogy mx-6 nem jó vga-hoz. -
Rowon
nagyúr
Uraim, szeretnék beszámolni az eredményekről, viszont előre szólok, hogy képernyőképeket nem készítettem, tehát vagy elhiszitek, vagy nem. 5700 XT-t szétbontottam, majd az alábbi kép fogadott... 1 éves Arctic MX-6 paszta, jó ritkásan... Furmark futtatása alatt a Junction (hotspot) 94 celsiust mutatott. Nem is mertem sokáig terhelni, bár ez a kártya amúgy is forró fejű. Pasztacseréhez Arctic MX-7 került a helyére. Furmark futtatását követően a Junction megállt 72 celsiuson.
Jelentős a különbség, bár erre akár azt is rá lehet mondani, hogy friss paszta. Mindenki döntse el magának.Pump out képek viszont vannak. Ennek tükrében úgy gondolom, hogy az MX-6 nem való GPU-ra.


-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Es ,hogy ajanlod a felvitelet?
Subzero, mehet spatulával, vékony rétegben
-
Albert.Tamas
aktív tag
Lehet igen mindkettő, de lehet 2-3 év is. Sok mindentől függ:
- használat,
- környezet.Figyeled az értékeket kb 3-4 havonta megnézed, ha minden ok akkor nem kell.
Nincs erre külön szabály.
Átlag használat, nem poros környezet, elég 1-1,5 év is.
Ha nyüstölöd terheled napi szinten, akkor 0,5-1 év is lehet hogy szükséges.
Extrém esetben félévente is lehetEs ,hogy ajanlod a felvitelet?
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Koszi a valaszt , felevente ? Vagy evente szerinted?
Lehet igen mindkettő, de lehet 2-3 év is. Sok mindentől függ:
- használat,
- környezet.Figyeled az értékeket kb 3-4 havonta megnézed, ha minden ok akkor nem kell.
Nincs erre külön szabály.
Átlag használat, nem poros környezet, elég 1-1,5 év is.
Ha nyüstölöd terheled napi szinten, akkor 0,5-1 év is lehet hogy szükséges.
Extrém esetben félévente is lehet -
Albert.Tamas
aktív tag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Sziasztok
Dell xps 9570 laptopom van subzero pasztat kentem ra , mikor erdemes újrakenni ? Koszonom a valaszt
Szia. Használatfüggő is azért. Meg figyel a hőfokot időnként. Nah meg a venti is jelzi majd
-
Albert.Tamas
aktív tag
Sziasztok
Dell xps 9570 laptopom van subzero pasztat kentem ra , mikor erdemes újrakenni ? Koszonom a valaszt
-
Rowon
nagyúr
Tavaly MX-6-ot kapott, igazából nincs vele gond, bár már ritkán játszom. Processzoron viszont erősen kinyomódott az MX-6. Nem csináltam képet róla, de ahol a hotspot van, ott teljesen csupasz volt a talpa a hűtőnek. Újrakenést követően kb. 8 fokot csökkent az átlaghőmérséklet. Tömörítés közben 85-be is belenyalt, most 75 körül megáll.
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Rowon
nagyúr
-
Héraklész
senior tag
-
Rowon
nagyúr
Mivel "gumisabb" anyag, így pl ennél a pasztánál nem jó a spatulázás, jobb a pöttyözés vagy az X felhordás. Nagyon nem mindegy a tapasztalat itt. Sok szerviz mondja még mindig, hogy majd kinyomja a felesleget, de ennél a pasztánál ez nem igaz.
Pump-out-ban már fejlődés ért el, de még ez is hajlamos lehet rá, de már nem annyira mint az mx-4 vagy az mx-6. Ezért nem javaslom, mert tényleg kell hozzá rutin.
Ha kevés kerül rá vagy nem megfelelő a leszorítás, maradhatnak légbuborékok, plusz könnyú ennél túl vastag réteget is hagyni.
A subzero, annyival jobb szerintem, hogy könnyebb vele vékony réteget húzni, és nem is kell vastag. Nemrég pasztáztam egy rtx3060-at, (subzeroval kentem pedig), de át kellett kennem, mert még ott is sikerült egy hangyányival "vastagabbat" tennem
, nah meg kellett neki a Thermal Pad helyett a K5PRO. Ügyfél visszajelzése alapján brutál jók lettek az értékek.
Mindkét pasztá használom, és nagyon kell figyelni az mx-7-nél meg főleg. ezért javaslom inkább a subzero-t, de ha van kellő rutin akkor látjuk mit hoz majd nálad az mx-7. Én még "csak" CPU-n használom.Köszi szépen!
Ha megjön, akkor átpasztázom vele a kártyát és küldök majd képeket, hogy mire jutottam. -
Pyttawrx
MODERÁTOR
Mivel "gumisabb" anyag, így pl ennél a pasztánál nem jó a spatulázás, jobb a pöttyözés vagy az X felhordás. Nagyon nem mindegy a tapasztalat itt. Sok szerviz mondja még mindig, hogy majd kinyomja a felesleget, de ennél a pasztánál ez nem igaz.
Pump-out-ban már fejlődés ért el, de még ez is hajlamos lehet rá, de már nem annyira mint az mx-4 vagy az mx-6. Ezért nem javaslom, mert tényleg kell hozzá rutin.
Ha kevés kerül rá vagy nem megfelelő a leszorítás, maradhatnak légbuborékok, plusz könnyú ennél túl vastag réteget is hagyni.
A subzero, annyival jobb szerintem, hogy könnyebb vele vékony réteget húzni, és nem is kell vastag. Nemrég pasztáztam egy rtx3060-at, (subzeroval kentem pedig), de át kellett kennem, mert még ott is sikerült egy hangyányival "vastagabbat" tennem
, nah meg kellett neki a Thermal Pad helyett a K5PRO. Ügyfél visszajelzése alapján brutál jók lettek az értékek.
Mindkét pasztá használom, és nagyon kell figyelni az mx-7-nél meg főleg. ezért javaslom inkább a subzero-t, de ha van kellő rutin akkor látjuk mit hoz majd nálad az mx-7. Én még "csak" CPU-n használom. -
Rowon
nagyúr
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Akkor probáld ki.
-
Rowon
nagyúr
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Rowon
nagyúr
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Rowon
nagyúr
-
mrzed
senior tag
-
Rowon
nagyúr
-
Héraklész
senior tag
-
Rowon
nagyúr
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Rowon
nagyúr
Hűtőcsere volt nálam, durván 1 éves MX-6 volt a Phantom Spirit alatt. Teljesen hiányzott a paszta a proci hőtermelő részéről... Vagyis pump out ellen nem véd. Lassan a videokártyát is meg kell néznem, mert azt is azzal csináltam tavaly...
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Héraklész
senior tag
Vagy az MX7 árában van hasonlóan jó? 2000 alatt van a 2g-os (ami kb. 1 adag), szóval nem akarok többet költeni ha nem muszáj.
-
AxBattler
félisten
Dettó most vettem észre, hogy kiadtak új pasztát... leírás alapján mintha árnyalatnyit sűrűbb lennea korábbiakhoz képest, de ennél többet nem tudok, soha nem használtam.
Igor's Lab szerint ajánlott, minden téren előrelépés az MX-6-hoz képest.
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Rowon
nagyúr
Arctic MX-7 tapasztalatok? Jóféle?
-
Rowon
nagyúr
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Rowon
nagyúr
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Rowon
nagyúr
-
Tothgera30
veterán
Felesleges, mert egy 30 napot futott PS4 Pro volt az alany, még gyári pasztával. Attól kb. minden jobb, tekintve azt is hogy lényeges porcica alig volt benne. Tapasztalat hogy PTM óta hangja és hőmérséklete jóval kevesebb, bár szerintem összesen nem játszottam vele 10 óránál többet. Notinál pedig csak MX-4/NT-H1/2-höz tudom hasonlítani, de arra még idő kell.
-
Exodius
őstag
PS4 Pro (Cuh-7216B) tesztelem, eddig patent. De lehet hétvégén rádobom valamelyik i7-es noti procijára.
Mérések? After-before?
-
Tothgera30
veterán
-
FoLey-v
addikt
-
Exodius
őstag
-
FoLey-v
addikt
-
Exodius
őstag
Azt majd én is szeretném letesztelni és beszerezni. Na majd később fogom is.

Pyttawrx
Kép alapján játékterhelésnél ezt produkálja,de már több mint fél éve is ugyan az a eredmény. Ha jól látom a cpu hőmérséklet javult sokat. Képért sry,de az adat a lényeg.
A ventilátor sebesség is szépen jár és nem emelkedik fentebb a hőmérséklet. Én azt mondom ajánlhato cpu és gpu-ra is csak kicsit macerás rá tenni. Meg várni is kell idővel is,hogy jobban ráfeküdjön. 
Úgy tudom direkt die-okra sokkal hatékonyabb, ezért szeretik GPU-ra notebook chip-ekre. És hogy ajánlott 30-60 percet a frigóba rakni, hogy könnyebb legyen applikálni.

-
FoLey-v
addikt
Azt majd én is szeretném letesztelni és beszerezni. Na majd később fogom is.

Pyttawrx
Kép alapján játékterhelésnél ezt produkálja,de már több mint fél éve is ugyan az a eredmény. Ha jól látom a cpu hőmérséklet javult sokat. Képért sry,de az adat a lényeg.
A ventilátor sebesség is szépen jár és nem emelkedik fentebb a hőmérséklet. Én azt mondom ajánlhato cpu és gpu-ra is csak kicsit macerás rá tenni. Meg várni is kell idővel is,hogy jobban ráfeküdjön. 
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Exodius
őstag
-
FoLey-v
addikt
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
abridabri
veterán
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Werkly
addikt
Subzero-nál “kenési technika” javallatotok? Kenés, 5 pötty, X egyéb? Köszi!
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Sziasztok!
Be quiet DC2 pro-t használta már valaki? Thermal paste mega test – 20 TIM compounds tested on AMD and Intel CPUsk Lehet MX-6 helyett veszek valamit mert agyrém felkenni. i3 13100+Deepcool AS500 hűtő 2xP12 venti. Prime 95 power limit off. Ilyen 75-80C fokokat kaptam. igaz a venti csak 800RPM.
Szia. Ha cserélni szeretnél, akkor subzero pasztát vedd szerintem.
-
Mans20
addikt
Sziasztok!
Be quiet DC2 pro-t használta már valaki? Thermal paste mega test – 20 TIM compounds tested on AMD and Intel CPUsk Lehet MX-6 helyett veszek valamit mert agyrém felkenni. i3 13100+Deepcool AS500 hűtő 2xP12 venti. Prime 95 power limit off. Ilyen 75-80C fokokat kaptam. igaz a venti csak 800RPM.
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Werkly
addikt
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Werkly
addikt
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Werkly
addikt
NH-D15 & 14600K érdemes A. Subzero pasztát tenni a jelenlegi Noctua paszta helyett? Kösz!
-
Exodius
őstag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Exodius
őstag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Kayn
tag
-
Kayn
tag
-
Exodius
őstag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Exodius
őstag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Szia!
Ezt a pasztát GPU-ra is ajánlanád? Készülőben az i5-12400F köré épülő konfigom. MX-4-et használok évek óta és tetszik az MX-6 is, mint utód. Sima 1650-esem van használatban, de RTX 2060Super is van a fiókban, csak még a hiba okára nem jöttem rá, ezért nincs szolgálatban.
Illetve a másik kérdés:
Eltérő pasztákat szoktak használni notebook-oknál mint PC-nél? Redditen is megoszlik, hogy mi mire jó, össze vagyok kavarodva kicsit.Szia.
Igen a subzerot használom gpu-ra is. -
Exodius
őstag
Szia!
Ezt a pasztát GPU-ra is ajánlanád? Készülőben az i5-12400F köré épülő konfigom. MX-4-et használok évek óta és tetszik az MX-6 is, mint utód. Sima 1650-esem van használatban, de RTX 2060Super is van a fiókban, csak még a hiba okára nem jöttem rá, ezért nincs szolgálatban.
Illetve a másik kérdés:
Eltérő pasztákat szoktak használni notebook-oknál mint PC-nél? Redditen is megoszlik, hogy mi mire jó, össze vagyok kavarodva kicsit. -
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Sati01
tag
Köszönöm az ajánlást, szerintem arra is rá fogok probálni.
Mivel kiváncsi vagyok közben rendeltem egy Evolveo ptero tc 2.
Ha érdekli a forum tagjait , akkor felrakom majd a tapasztalatomat. -
Pyttawrx
MODERÁTOR
Ami bevált nekem az az Alphacool subzero paszta. Ezt javaslom bátran. ettől függetlenül lehet jó amit te is néztél csak nincs vele semmilyen tapasztalatom.
-
Sati01
tag
Szia!
i9 14900K ra kellene valami.
Mx-4 et és Thermal Grizzly Hydronaut már probáltam.
Valami jobb kéne
. Persze csodát nem várok mert ez a proci eléggé melegfejű....
Csak láttam hogy a Evolveo ptero tc 2 re nagyon jót írnak. -
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Sati01
tag
Sziasztok!
Valaki probálta ezt a pasztát? Evolveo ptero tc 2.
Megéri az ártát?
Vagy esetleg tudtok jobb teljesitményűt ajánlani?Köszi a válaszokat!
-
Scooby
aktív tag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Került hozzám egy PlayStation 4 Pro, az első szériából (CUH-70xx), ami talán a legtöbbet fogyasztó és legjobban melegedő verzió. Erre milyen paszta javasolt leginkább?
Subzero-t bátran ajánlom rá. Nézd meg a pad-ek állapotát is. Mehet a k5 pro helyette vagy Thermal Grizzly Minus Pad Basic padokat vágj méretre
-
Tothgera30
veterán
Került hozzám egy PlayStation 4 Pro, az első szériából (CUH-70xx), ami talán a legtöbbet fogyasztó és legjobban melegedő verzió. Erre milyen paszta javasolt leginkább?
-
Scooby
aktív tag
Sziasztok,
Ha valaki ki szeretné próbálni a SYY-157 pasztát írjon rám. Vettem itt HA-n még év elején, de sose fog elfogyni, cska megromlik. Szívesen oda adom. Bontatlan 4g fecsi. (Budapest, 11. kerület - Kelenföld - Bikás park.)
Üdv.
-
vass1024
tag
Nekem a 10-11 generáció kimaradt, nem nagyon vagyok képben. 9. genről 13-ra váltottam, az utóbbinál és 14. gennél a contact frame tud még segíteni. a -200Mhz meg azért kell, mert a gyári órajelhez nagyon nagy feszültséget ad, az meg bődületesen melegít, a tdp limitek és a hőkorlát fogja meg az elszabadult procit.
Nekem a 11gen-hez nem lesz frame... külön a gyártótól kelett rendelnem 1200/115X Mounting Kit-et. Köszi majd megnézem neten, hogy regurálzáták meg ezt a 11gen mini kazánt

-
vass1024
tag
Jaja latom, hogy limitmentesen nagyon el tud szaladni a W

Az a vizes huto 200w-os terhelesnel olyan 70 kurolre tudja huteni a procit: klikk
Pasztabol olyat keress amit tartosan magas hofoknal nem veszti el a hoatado kepesseget. (a folyekony femet e maitt ajanlottam
)Ha megelégszel a 70°C -al akkor elég lenne az MX-6 -is

De szerintem a tuninghoz ez a hűtő is kevés lenne
Hát igen az előzetes infok alapjan valszeg akkor nem lesz tuning, de nem is volt vágyam tulzottan... Nekem csak annyi kell, hogy normális homersekleten menjen BF6 alatt

Na de köszi a gyors segítséget srácok!
Akkor szerintem kiprobálom a Subzerot.
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
mrzed
senior tag
Nekem a 10-11 generáció kimaradt, nem nagyon vagyok képben. 9. genről 13-ra váltottam, az utóbbinál és 14. gennél a contact frame tud még segíteni. a -200Mhz meg azért kell, mert a gyári órajelhez nagyon nagy feszültséget ad, az meg bődületesen melegít, a tdp limitek és a hőkorlát fogja meg az elszabadult procit.
-
vass1024
tag
Wáo köszi az infot! Ez jó hír nekem akkor
kicsit aggodtam hogy ez hutő is kevés lesz.
(nekem fele ennyi pontom se lesz sajni
de nem baj... majd ha egyszer normalizálodnak a memoria árak váltok platformot, most videokártya vitte el a keretet) -
detroitrw
addikt
Egy jó Z-s lapban tud ennyit fogyasztani sajnos.. Itt látszik is, hogy másik példány is ennyit fogyaszt: [link]
Semmi extrém tuningot nem tervezek, lehet nem is lesz belöle tuning
összerakom az uj hütövel, gyári beállításokkal ha jo lesz a hőmérséklet mehet a tuning ha nem akkor alul feszelem.
Folyékony fémet kihagynám igazábol
Jaja latom, hogy limitmentesen nagyon el tud szaladni a W

Az a vizes huto 200w-os terhelesnel olyan 70 kurolre tudja huteni a procit: klikk
Pasztabol olyat keress amit tartosan magas hofoknal nem veszti el a hoatado kepesseget. (a folyekony femet e maitt ajanlottam
)Ha megelégszel a 70°C -al akkor elég lenne az MX-6 -is

De szerintem a tuninghoz ez a hűtő is kevés lenne
-
vass1024
tag
Elég nekem a 260W
nem is tudtam, hogy MX-6 jár hozzá.
Köszi az ajánlást, meglesem a teszteket.
Van tapsztalatod subzero-val? -
mrzed
senior tag
Egy jó Z-s lapban tud ennyit fogyasztani sajnos.. Itt látszik is, hogy másik példány is ennyit fogyaszt: [link]
Semmi extrém tuningot nem tervezek, lehet nem is lesz belöle tuning
összerakom az uj hütövel, gyári beállításokkal ha jo lesz a hőmérséklet mehet a tuning ha nem akkor alul feszelem.
Folyékony fémet kihagynám igazábol
Nekem 14700K van 360-as aio-val, itteni javaslatra sub zero van alatta. -200 Mhz -el van visszavéve szorzóval, -80mV offsettel. Így a proci max 70 fokos, néha belenyal a 220W-ba, cb23 alatt 35K pontot tud így.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- NBA és kosárlabda topic
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- Metal topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- AliExpress tapasztalatok
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- Motorola G54 5G / 12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- MacBook (Retina, 12-inch, Early 2015) A1534 256GB/8GB memória (3hónap Garancia)
- Xiaomi Redmi 12/ 4/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R7 8700F 64GB DDR5 1TB SSD RX 7800 XT 16GB Montech XR TG FSP 750W
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Jelentős a különbség, bár erre akár azt is rá lehet mondani, hogy friss paszta. Mindenki döntse el magának.

Az már rég lejárt róla.

A ventilátor sebesség is szépen jár és nem emelkedik fentebb a hőmérséklet. Én azt mondom ajánlhato cpu és gpu-ra is csak kicsit macerás rá tenni. Meg várni is kell idővel is,hogy jobban ráfeküdjön. 
az utolsó szállítmányból még maradt:

de nem baj... majd ha egyszer normalizálodnak a memoria árak váltok platformot, most videokártya vitte el a keretet)

