Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    válasz dave0825 #1067 üzenetére

    lehetne a tápfeszt emelni, miért ragaszkodunk az 5V-hoz? egy 12V-os tápfesz már sokat segit, akkor még egy darab 7805 IC kell, hogy az arduino az 5V-ot kapjon továbbra is.

    Egyébként ha nincs beforrasztva (azaz még nincs benne egy csomó munkaóra), az ellenállás nem összeg, pár száz forint...

    Ha nem csinálsz nyákot, hova lesz ez a rengeteg ellenállás forrasztva? Rajta lóg a ledek lábán? Zsugorcsövezni fogsz? Nem kis munka.

    Én egyszer tettem egy kósza kijelentést, hogy két régi karácsonyfa fűzért, ami jópofa harangok voltak, ledesitek. 32 harang, mindegyik kapott 4 db ledet, amiből kettő kettő felváltva világitott az 50 Hz-es periódusnak megfelelően, illetve minden haranban külön volt két darab negyed wattos ellenállás, hogy elosszam a hő disszipációt.. Napokig csináltam, igaz a munka fele az volt, hogy a régi foglalalot szétszedni, átforrasztani, kivezetni, stb, mert a harang az ugye ahhoz kapcsolódott.

    [ Szerkesztve ]

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák