Hirdetés
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Yettel topik
- Az AI miatt drágulnak a mobilok is
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
S_x96x_S
#2751
üzenetére
"Igazából az AMD-nek is szüksége lenne ilyen AI/ML-re tunningolt HPC-s APU-kra"
Csak emlékből, de mintha az arcturusnál.megjelenne a bfloat16, ami egy fontos és hasznos fícsör a ML cuccokhoz.
És a navi12-t is úgy emlegetik, hogy DL/ML utasításokkal bővül.Ezek szerintem alkalmasak lehetnek az AMDnek AI/ML lábaknak. Nyilván lehet lefelé skálázni apunak.
Viszont ezt a kifogja a szelet kérdést nem teljesen értem. Mármint abból foghatja ki a szelet, hogy egy komolyabb gpu-t egy komolyabb CPU mellé kelljen tokozni "BIG APU"-ként.
A közös tokozás , közös IO lapka ugye azt tenné lehetővé, hogy a compute lapka a memória sávszélességvel tudjon adatokan kinyerni a memóriából, ne pedig a pcie3 sebességével. A pcie6 ezt a gátat mondhatnók áttöri. Pcie6-on keresztül is megoldható a memória-koherens elérést (CXL) tehát egy ilyen compute lapka HBCC-vel tudna streamelni a saját memóriáját gyorsítótárnak használva. (Nyilván persze a pcie6 az egy plusz lépcső)
A vitorlából kifoghatja a szelet dolgot úgy tudom értelmezni, hogy míg összetokozásos megoldás esetleg csak AMDnek volt, addig bár a cxl és a pcie6 nem gátolja meg az amdt se, hogy úgy kínálja a portékáját, de úgy már jelentős verseny lehet.
Talán csak az az egy kérdés van, hogy vajon energiafelhasználás szempontjából számít-e, hogy csak az IO lapkán keresztül történik-e a memóriaelérés, vagy még a pcie6-on is átmegy. Ugye az epyc esetén is a huzalozáson átáramló adat rengeteg energiát emészt fel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Autós topik
- OTP Bank topic
- PlayStation 5
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Yettel topik
- Szombathely és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3276
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


