Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Lenne még egy kérdésem, bár ez nem a linuxról szól, de azzal kapcsolatos! :D

    Tehát, ha már így benne vagyok a fordításban, gondoltam milyen menő lenne, ha a mostani cupsos (sambán) hálózati nyomtatás mellé csinálok egy scanner szervert is. Debianos korszakomból a sane-t ismerem, mint ilyen eszköz. Ezt is fordítottam le, de mikor a sane-find-scanner parancsot lefuttatom, akkor kidob mindent a nyomtatóról, de azt mondja, h nem támogatott.

    Ez egy samsung m2070 series nyomtató. A gyártó oldalán találtam drivereket. Köztük volt egy tar.gz, azt leszedtem, futtattam az install-scanner.sh-t, az szólt, h az arm5 nem támogatott, de mehetek tovább, ha gondolom. Na mondom tovább! Bedobja nekem az eulát, nyomom szorgosan a spaceket míg vége lesz, aztán kérdezi a szokásos elfogadom-e-t. Nyomom neki az y-t, elindul a telepítés. Itt látok olyat,(magyarosítva) h sanebe telepítés... Sikertelen, mert nem talált sane-t. Nyilván azért van, mert nem a gyökéren belüli etc mappában, hanem a /ffp/etc mappában kéne keresnie. Itt van-e olyan prefix opció, vagy a kódokat kell manual átirni?

    Amúgy menne ezek szerint a sanevel?

    Köszi!

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák