- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Milyen okostelefont vegyek?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Apple iPhone 17 - alap
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- A Royal Philharmonic Orchestra játssza a Samsung új csengőhangját
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Magisk
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
atesss
addikt
A /media-ba azokat a partíciókat csatolja, amit tud automatikusan és nincs benne az fstabban.
Köszi.
Bár azt még nem igazán tudom, mi az fstab, de átolvasom majd ezt a két wiki-t [link] és [link], és remélhetőleg világos lesz.
Bár hogy a "Számítógép"-ből miért nem érem el őket, az még mindig nem világos.
De erre majd asszem a Mint topicban kérdezek rá.Ja igen, erre gondolhattam volna, hogy az 1024/1000 miatt lehet ilyen eltérés.
Más:
A másik laptopra is telepítenék Linuxot is.
A gép: Asus F2HF: Intel 940GML, Celeron-M520 (1 mag, 1,6Ghz, Merom alapú), 2GB DDR2, 80GB HDD Sata, 15" 1024*768, stb.Sajnos csak egy 80GB vinyó van benne, ezért csak annyi helyet hagynék nekik, amennyi elég. Emiatt a /home-ot sem teszem külön particióra.
A vinyó elején lesz egy XP (olyan 35GB min. kellene, de amennyi hely marad neki), utána egy Linux Mint 11 (15GB ? 20GB?), egy másik Linuxnak hely (10-12GB elég lehet ?), aztán a swap.
Sajnos NTFS adat particiónak már nem nagyon van hely, nincs értelme még egy 45-50GB-ost sem tovább osztani.
Swap-ból a két linuxnak elég egy is, vagy külön kell ? (2GB, vagy 2GB + 1GB).Elsősorban programozásra lennének használva a Linuxok: C, C++, Perl, (és esetleg AVR Assembly és AVR C fordítóval, ha van jó alternatívája az AVR Studio-nak).
Mennyi helyet hagyjak nekik szerintetek ?
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T460s - i5-6GEN I 12GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- AKCIÓ! Apple Mac Studio M1 MAX 2022 32GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14600K 16GB DDR4 512GB SSD RX 9060 XT 16GB Asus A31 PLUS TG ARGB 650W
- magyar billentyűzet - 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 - 4 év gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


