Hirdetés
- Apple Watch
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Félmillió felett a kiszállított Xiaomi autók száma
- CES 2026: Látható gyűrődés nélküli hajlítható kijelzőt hozott a Samsung
- Tízezres aksit tuszkolt a Honor a Power 2-be
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- iPhone topik
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- CES 2026: Új autót mutatott be a Sony Honda Mobility
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
Új hozzászólás Aktív témák
-
*Ropi*
félisten
válasz
killerjohn
#1797
üzenetére
Ha haldoklik egy cella, akkor akár fél nap alatt lemerül magától. Még a jó cellék is 1 nap alatt elvesztik a töltöttségük 10%-át...No persze ez nem vonatkozik az alacsonykisülésű akkukra.
-
wrox
őstag
Sziasztok.
Pentax AF-360 FGZ vakuval van valakinek tapasztalata? Illetve tudnátok ajánlani Pentaxra hasonló tulajdonsággal bíró, de olcsóbb vakut?
-
Matyó83
tag
Sziasztok.
Van egy nagy dilemmám... a sonyimhoz keresek vakut, csak nem tom melyik a jobb. van két versenyző EZ és EZ... Szerintetek melyiket érdemesebb venni? Az érdekelne melyik pontosabb, kevesebb áramot kajol, létező hibák, ha vannak akkor mennyi a javittatásuk. Meg ilyesmik. Illetve győzettek meg, hogy nem feltétlen jobb a gyári, vagy forditva...

Köszönöm a választ előre is.

-
mcgoat
aktív tag
-
C^^
őstag
Köszi mindkettőtöknek a segítséget, kezdem érteni.
Az a helyzet, hogy gyári firmware van a gépen, és a cf menu csak a hackeltben van, ahogy nézem. Látom a feature-listában, hogy azzal már menne az Av szinkron is.
Viszont azt még mindig nem tudom, hogy segédvakunál sima TTL-ben miért nem működik a vaku? Ezt is megoldaná az okosított firmware? -
Slowman
aktív tag
Vakuszinkronra kell állítani, már amennyiben van ilyen programmód. Ha nincs, 1/125 az szokott lenni az átlag vakuszinkron sebesség. Nekem Pentaxom van és ha vakuszinkron módra teszem a akkor automatikusan 1/180-ra állítja a záridőt (Metz 48-om van).
Tehát Av módban nekem is a környezeti fényhez mér. A segédfény meg csak sötétbe kapcsol be automatikusan. Amúgy ha Sb-re rakod a vakut csak a piros segédvényt villogtatja az élességállításhoz, a vakut nem. Ez akkor hasznos ugye, ha nem akarsz vakuzni, és rajta van a gépen vaku akkor is jobban talál majd élességet a gép sötétbe.
Mondjuk én egyszer használtam borospincébe ezt a módot gyertyafényes képhez állványról, nem akartam vakuzni, de ez jelentősen megkönnyítette a dolgot. Mégse villogtam ott a szemébe a többi embernek, mint amit a váz csinál a beépített vakuval (ez számomra rejtély is, hogy miért kell lespórolni a vakusegédfényt. csak egy kis led.) és gyorsan talált élességet a gép. -
C^^
őstag
Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok vaku témában. (És fotózás témában is.
)
Van nálam egy Metz 54 MZ-3, és egy Canon 300d. Az a gondom, hogy eTTL esetén, ha a gép Av üzemmódban van, akkor ugyan elvillantja a vakut, de indokolatlanul nagy (több másodperces) záridőket számol a gép.
Ha bekapcsolom a segédvakut, akkor ráadásul a vaku visszakapcsol sima TTL-be, és el sem villan. (Fókusznál használja a segédfényt.)
Gondolom én állítok be rosszul valamit, de mit?Köszönöm előre is a segítséget.
-
*Ropi*
félisten
válasz
Patentcsávó
#1786
üzenetére
Ha ennyire félsz, adok rá egy hónap garanciát.
Annyira nem használtam, hogy összesen nincs benne 3000 expó (100000-re van hitelesítve a cső teljes fényerőn). -
*Ropi*
félisten
válasz
Patentcsávó
#1784
üzenetére
Ha már így rákérdeztél...Tudok neked valamit.

Ez a vaku tudásban az 580EX II párja, plusz még van benne egy másod(derítő)villanó is.
-
*Ropi*
félisten
válasz
Patentcsávó
#1782
üzenetére
A 430EX II tökéletes lesz hozzá. Igaz, kicsit orrnehéz lesz a cucc, mert a vaku mégegyszer akkora mint a gép maga.

-
Patentcsávó
tag
Sziasztok,
Egy kis segítséget kérnék...
Canon SX10-es gépem van és szeretnék venni rá egy vakut, csak nem tudom, hogy ezzel a bridge géppel mennyire működne "normálisan"...
Először a Nissin-t néztem az ára alapján, de elbizonytalanodtam, mert pár hozzászólásban azt írják, hogy nem az igazi. Végül eldöntöttem, hogy a 430EX II lesz a befutó, mert a közeljövőben akarok majd egy Canon dslr-t is venni és akkor inkább egyszer veszek normálisabbat.
Magán, hobbi célra, családi eseményekre kellene csak...
A kérdések:
-a bridge kategóriánál érdemes foglalkozni külső vakuval is vagy maradjak meg a gyári fixnél és ne akarjak csodákat, mert ahhoz már dslr illik?
-a 430EX II elég/jó általános célokra vagy inkább nézzek más gyártó, magasabb kulcsszámú vakuját?
Köszi a válaszokat! -
*Ropi*
félisten
-
máyköl
veterán
Hülye kérdés, tudom, de a "Yongnuo"-t hogy kell szóban kiejteni?

Múltkor ki kellett mondanom egy fotós ismerősömnek, aztán inkább betűztem...![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
'Jángnúó'?
-
bubi92
őstag
Akinek 430exII-je van az help me! Csak nekem lötyög a vaku fej? Vagy ez alap dolog? (nem használok diffuzort rajta)
tudom, hogy volt már hasonló kérdés itt, de nem találom se a kérdést se a választ rá..
-
Slowman
aktív tag
Most egy ilyen YN-460-II vakun ($55,49 ~13.000HUF) gondolkozok a Metz-48 mellé, vagy néztem még ezt is, mert az előzőnél ugyan ott van, hogy "Free Shipping", de ha lentebb tekerek azt írja, hogy $5 a szállítás Hungarisztánba
, de sz első szimpatikusabb mert ad hozzá "tappancsot" és "kupakot" is
. Persze kéne hozzá kioldó is, erre és erre (mindkettő $29.99 ~7.000HUF) gondoltam, nem tudom, hogy van-e értelem az utóbbinál az állványtartónak vagy csak "dísz". Állványnak a Mc Goat félét találtam a legolcsóbbnak (5.500HUF ebből kettő kell szóval helyből 11.000), biztos vannak tapasztalatok. Az ernyőtartó adapternél meg nem tudom, hogy ezt a minigömbfejes vagy ezt a hagyományos verziót válasszam (mindkettő $6,8 ~1600HUF ebből is kettő kell szóval 3.200). Az ernyőnél szintén nem tudom, melyik a megfelelő méret, elég a 33" kb. 83-84cm [link][link]? és melyik a jobb, az áteresztő fehér vagy a fekete/ezüst. Tudom kicsit más a színe az ezüst hidegebb fényt ad, de azt nem tudom, hogy melyik a használhatóbb (és ezek is $6,9 és ~1600HUF amiből szintén kettő kell szóval 3.200HUF). Meg kéne még egy Mc Goat féle CTO fólia szett is ami 2400HUF. Jah és egy ilyen $2 (~500HUF) "tappancs". Ez összesen ~40.000 HUF. Ha bárkinek van jobb ötlete, és bármilyen tapasztalat nagyon szívesen fogadom.
Van még egy régi Praktica DZ 265 vakum ami középérintkezős, dönthető fejes és elméletileg alacsony talpfeszültségű. Nem tudom mennyire használható ilyen célokra és van e valami pontos információ erről a vakuról valakinek. Mert akkor egyelőre nem vennék YN-460 II, csak később és így 13k-t megspórolnék. Aztán később majd amikor veszem a vakut veszek +1 recievert meg állvány és ernyő szettet.
Tudom jó sok mindent kérdeztem, de ha bári tud tanácsot adni nagy örömmel fogadom
. -
Cancer
senior tag
válasz
Zoli bácsi
#1775
üzenetére
Várhatóan június elején veszem meg.
-
kricsi81
senior tag
válasz
Zoli bácsi
#1775
üzenetére
Tényleg nem érdemes ilyen utángyártott Nissin meg hasonló vakukkal szórakozni, ha az ember elsődleges rendszervakut szeretne

Használtan SB-600-at 45-50-ért kapsz már. Vagy SB-800 70-75-ért.
-
Cancer
senior tag
Amúgy van valakinek/használt már valaki Nissin Di 622-es vakut Canon DSLR-rel?
-
*Ropi*
félisten
válasz
animatrix11
#1772
üzenetére
Próbáld ki sima elemekkel először, mert lehet, hogy alapból olyan lassú a töltése, hogy nem érdemes vele foglalkozni.

-
*Ropi*
félisten
válasz
animatrix11
#1770
üzenetére
Az vakuhoz mérten közepesen-erősen lemerült elem. Ne felejtsd el, hogy az elemeknek és az akkuknak más a kisülési karakterisztikája. Az akkuknak jóval kissebb a belső ellenállása, így azonos feszültségen nagyobb áramot lehet belőlük kivenni, ergo gyorsabban tölt a vaku. Egy kisrádió például jóval kevesebb szuflával is megelégszik, az a már szinte teljesen lemerült elemekkel is elmegy.
-
animatrix11
őstag
1,5 voltos elemnél az 1,35v már lemerült?

-
gégé
csendes tag
válasz
animatrix11
#1767
üzenetére
Nekem 1.52V volt az akkuk feszültsége és kicsivel több, mint fél amper ( ez utóbbi persze függ a műszer belső ellenállásától is), amivel majdnem szervizelés lett a vége (illetve a szervizig el is jutott...
. -
*Ropi*
félisten
válasz
animatrix11
#1767
üzenetére
Ne a vakuban tárold az elemeket, lemeríti őket. Kikapcsolt állapotban is van minimális áramfelvétele. Elemeket / akkukat a hűtőben szokás tárolni. Az 1,35V alkáli elemnél már a lemerült kategória, annak az üresjárati feszültsége 1,65V körül van új állapotában. Lemerült elemmel pedig nem tud olyan gyorsan újratölteni a vaku, mint kellene.
-
animatrix11
őstag
üdv
van egy canon utángyártott vakunk (majd megnézem a pontos tipust) az a baja hogy ne mindig villan (fényviszonytól függetlenül)
előszőr az ujratölthető aksikra gyanakodtam, ami már vagy 3 éves, ezért hirtelenjében kapott sima duracellt amivel ugy nézett ki jó, ma előadás előtt bemértem az elemekben kb 1,35v kakaó volt még tehát birni kell csak egyszer lettek használva, valami 5let? thx! -
Cancer
senior tag
Azért, ha valakit érdekel a két versenyző.
-
Cancer
senior tag
Jogos, erre nem is gondoltam!
De meg is született a választás! A Nissin lesz az. Olcsóbb, magasabb kulcsszámú, 24-85 helyett 24-105 a zoom tartománya, gyorsabban feltölt és tud "lassabb" villanást 1/1000-ed helyett 1/800-ad.
S bár nem német, hanem Japán gyártmány, bízom a megbízhatóságában.
Azért Thx!

-
kricsi81
senior tag
Igen, az lenne a "szütyős" megoldás.
Csak az állvány lábait összetartó rudak félek nem bírják el a súlyt (nem 1kg-ot...) a zsákban, ezért gondoltam hogy a súly a földön lenne, de az összekötö kötél (vagy valami) éppen hogy csak feszes lenne, tehát alap állapotban a súly nem húzná az állványt, csak ha dőlni készülne, megfogná
Nem tudom érthetően írtam-e
-
Cancer
senior tag
Üdv!
Szerintetek melyik vakut válassam?
Nissin Speedlighz Di622-es vaku 44-es kulcsszámmal vs.
Cullmann D-4500C vaku, 34-es kulcsszámmal TTL-móddal.
A kulcsszám különbség 5.6-os rekesznél kb 1,8 métert jelent a Nissinnek, kérdés, hogy érdemes-e 6 méternél távolabbra vakuzni... A Cullmann mellett szól még, hogy 5-7000-rel olcsóbb és mondjuk rá, hogy kínai helyett (megbízható)német gyártmány. -
gégé
csendes tag
Köszönöm, hogy foglalkoztál a dologgal!
Időközben bevittem az E-digital bp-i szervizébe, ahol a kedves munkafelvevő belerakta a saját elemeit. El sem hittem, de hiba nélkül működött a vaku!
A két garnitúra frissen feltöltött akkum jól megtréfált.
Tapasztalat: Nem elég a feszültségszintet ellenőrizni, terhelten ajánlatos megmérni az átfolyó áramerősséget.
Zárójelben jegyzem meg, hogy én ezt meg is tettem! Feszültségszint rendben volt, és az akkuk olyan 0.7 ampert mutattak (kivétel nélkül mindegyik). Ezért gondoltam, hogy itt nem lehet a hiba. Valójában ez bármely más készüléknek elegendő teljesítmény, de a vakunak (legalábbis ennek) kevés. -
kricsi81
senior tag
Gondolkoztam már ilyen kis szütyőn is, amit konkrétan rá kell akasztani, (és belerakni a súlyt) de azt nem biztos hogy elbírná, meg macerás lenne az egész.
Ehelyett a lábakat összetartó rudakra (mivel eléggé közel vannak a földhöz) fogom "rákötözni" a súlyokat, úgy, hogy a nehezék a földön legyen, de a kötél (vagy amivel összekötöm a súlyt és az állványt) éppen hogy csak feszes legyen, így ha dőlni akarna az állvány, a nehezék elvileg megakadályozná

Ezenkívül még egy kis DIY módosítást is szeretnék: az állványra tennék egy vállszíjat, amivel tok nélkül is hordható a vállon az állvány.
Ja, és ezt is kipróbálom majd: http://vimeo.com/7942532
Ez nagyon jónak tűnik
-
gégé
csendes tag
Gyerekek! Tud valaki segíteni?
Ma szerettem volna makrózni Canon 580exll-vel de észrevettem, hogy néha nem villant.
Nosza elemcsere, a szitu ugyanaz.
Tehát elemek jók, néha be tudom kapcsolni, de ha a fejpozicionáló (push) gombot megnyomom, vagy lebillentem a fejet 90 fok környékére, magától kikapcsol.
Az a vicc, hogy nem minden esetben!
Esetleg tudja valaki a megoldást, vagy annak leírását, hogy hogyan kell szétszerelni a vakufejet, mert nincs kedvem szervizbe vinni, hogy jól lehúzzanak.
Inkább szétfűrészelem
Köszi előre is! -
Cancer
senior tag
Sziasztok!
Én most egy Cullmann D4500-C vakut néztem ki 550D-hez. Bár csak 450D-ig van a kompatibilitási felsorolás, ott van az 5D Mk II is, gondolom az 550D-hez is jó lesz.
Van esetleg valakinek tapasztalata, vs hallott már valamit a vakuról, hogy mennyire megbízható?
Előre is köszi!
Üdv, Cancer
-
regula
csendes tag
Kaptam egy Minolta 3200i programvakut, aminek 4 érintkezője van. Hogyan és hol kell megmérni a talpfeszültséget ? Sony géphez használnám.
-
kricsi81
senior tag
Tudtok ajánlani valami profi, erős, stabil vakuállványt?
-
Slowman
aktív tag
K10D-vel sikerült. Gondolom neked is fog.
Be kell állítani a Flash Mode-ba (nekem Fn gomb->Flash Mode->Wireless Mode, utolsó ikon, ilyen W kis villámmal
), hogy Wireless Mode-ba legyen a beépített vaku és utána a Metz-en az SL->On (+és- egyidejű lenyomása->menübe belép->3. menüpont(3X +és-)->és + On-ra kapcsol.). Utána még beállíthatod azt is, hogy ne játsszon szerepet a beépített vaku a képalkotásba. (menu->Custom Settings->(utolsó)Flash in Wireless Mode->Off(2).) Ezek természetesen K10D-n vannak így, de gondolom ez a K-x-en sincs nagyon másképp
. -
Padam
aktív tag
Egy kicsit Én is off-olnék, ha nem gond, hátha érdekel valakit egy Hobby Stúdió szett (3x45Ws).
http://hardverapro.hu/apro/hobby_studio_szett_3_x_45ws/friss.html -
ukez
csendes tag
Ajánlom figyelmetekbe:
http://hardverapro.hu/apro/uj_dpt_386_afz_canon_ettl_ii_rendszervaku_beepitet/hsz_1-50.html
-
Dorian
félisten
Vettem egy Metz 48 Af1-et

A K-x-em beépített vakuja tudja ezt wireless vezérelni? -
Agent87
aktív tag
hah megjött a yn-460 mark II is ez is fasza és nincs hangja egyáltalán nem hallani ahogy tölt.
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Monya78
#1726
üzenetére
ugyanígy van Nikonoknál is, csak a legutóbbi, SB-900-as vaku képes fölszorozni az értéket
nagy jelentősége (vagy inkább egyáltalán, bármi) nincsen: picit szélesebb lesz a vetített fénykéve, de az sosem árt, mert a névleges érték mellett általában látható saroksötétedés
a lehető legnagyobb teljesítmény úgyis ritkán kell közvetlen vakuzásnál, de olyankor legföljebb kézzel állítasz be egy fokozattal hosszabbat a vaku zoomfején
-
Monya78
veterán
Sziasztok!
Napokban vettem egy Canon EX430II-es vakut
Amikor automata zoomra raktam meglepődve tapasztaltam hogy a megadott 24mm-105mm tartomány nem is equi. gyújtótávot jelent? 18-55-ös obit felrakva 18-24mm-ig, 24mm jelzett a vaku, 35-nél 35-öt, 50-nél 50-et,
pedig azt vártam volna hogy az obi 18mm-nél a vaku 28mm jelezzen, 30mm körül 50mm, 50mm-nél pedig 80mm-t...
Ja és a fejnél mekkora lötyögés megengedett? Enyémnél van egy pár tized milliméter...
-
Agent87
aktív tag
Én most vettem ebayen, 60 dolcsi (12.000 Ft).
Az első verzió meg 50.Amúgy nagyon pöpec semmi baj vele.
-
máyköl
veterán
Jó kis vaku, meg is venném, ha lenne rá pénzem. Kb. 3 hónap múlva tervezek venni valami totál egyszerű külső vakut, portrézgatáshoz, meg hasonló dolgokhoz, megvilágításképpen. Pl. tárgyfotókokhoz.
Ha nayon nem használnám ki, eladnám, de szerintem jól fog asz jönni.
Csak most nincs pénzem rá, nyár elején lesz, és valami ilyesmit tervezek venni, vagy 430ex-et.

-
PNP
őstag
-
*Ropi*
félisten
válasz
Latissimus Dorsi
#1718
üzenetére
Stúdióban rádiós kioldóról használták többen, valószínűleg nagyon egymásracsúsztak az expók. Azt nem tudom, ennyit bírt, de azt igen, hogy kirobbanó sikere volt...

-
*Ropi*
félisten
válasz
Latissimus Dorsi
#1716
üzenetére
Nem bírta a hajtást, durr vaku lett belőle.

-
Latissimus Dorsi
senior tag
Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata, infója a Dörr vakukról?
A gyártó weboldala -
kricsi81
senior tag
megjöttek a tartók is, gyorsan ki is próbáltam őket: nagyon jók! Ahhoz képest, hogy jóval kevesebb helyet foglalnak, mint azok, amik előzőleg voltak nálam, sokkal nehezebb, érződik rajta, hogy (ára ellenére) van benne anyag.
Viszonylag nagyok a "húzói", tehát jól meg lehet szorítani. Eddig negatívumot nem nagyon tapasztaltam, szóval nagyon meg vagyok elégedve.4 eneloop akksim is megjött, de azokkal így pár perc alatt nem nagyon lehet mit kezdeni

Amúgy vicces, hogy ezen a hiper-minigömbfejjel (és a vakuállványon) stabilabban áll a d300, mint a kis hama állványon

-
Slowman
aktív tag
Azóta megválaszolták a kérdést
.
Hát igen utána sajna nem sokáig virágzott a cég
. Kb. ez, és a kicsit újabb BX20s volt az utolsó Praktica gépek egyike. Én nagyon bírom a masinát, szeretek vele fényképezni.Egy másik jellegű kérdésem is lenne tudom nem ide illik ezért off. Elsőként az, hogy a Pentax melyik céggel áll szerződésbe a garanciális illetve egyéb szervizelési problémákkal? Gondolom Camera Kft.
. Mert beszeretném kalibráltatni az 50/1.4-t mert cseppet frontfókuszos
. Roppantmód zavaró, hogy féloldalas modellnél a bal szemre állítom az élességet és a jobb válla lesz éles
(f4-nél) de néha eltalálja csak hát... Régen azt hittem, ennyire lágy az obi de rájöttem csak szimplán frontfókuszos
.
A másik kérdés pedig, hogy ez általában mennyi időt vesz igénybe? (már hallottam a Camera Kft. munkamoráljáról
). Gondolom az obit és a vázat egyaránt ott kell hagyni. Azt viszont nem tudom, hogy ha ott bekalibrálják az obit a vagy a vázat, (nem nagyon tudom mit mihez kalibrálnak gondolom a vázat az obihoz
) akkor a többi objektíven amin eddig jól működött nem fog jelentkezni backfocus vagy akármilyen hiba? -
BEE
addikt
válasz
Degeczi
#1710
üzenetére
Ja ! Azóta már én is találtam róla képet.
Mindig tanuhat újat az ember...
Eddig nem is tudtam, hogy a Praktica csinált TTL vakut, bár ezután már nem sokáig élt a cég a piacon.
BEE
Ha jól emlékszem, a korai TTL vakuk közös szbványon mentek, kompatibilisek voltak egymással, de lehet hogy tévedek.

-
Degeczi
nagyúr
elég a típusra ráguglizni, rögtön több olyan találat is van, ahol látható a papucs és írják is, h TTL működésre szolgálnak az extra lábak
(de persze ettől még egy mai, más rendszerhez tartozó vaku csak középérintkezősként megy vele, tehát egyszerű tesztelésre jó)
-
Degeczi
nagyúr
válasz
Slowman
#1703
üzenetére
milyen vázon lőtt filmet hívattál?
ha ugyanis nem korszerű TTL, hanem sima középérintkezős vakupapucs van rajta, akkor éppen olyan jó tesztelni a vakut, mint egy rádiós kioldó - hiszen pontosan ugyanazt teszi: összezárja a középérintkezőt a testeléssel...
(amit egyébként egy pár centis dróttal is kipróbálhatsz) -
Slowman
aktív tag
Nagykőrösön (25.000 lakos, relatív kis fotós társadalom, azért nem nagyon tudjuk elkerülni egymást
), és hát nem nagyon ismerek olyat a városba akinek lenne kioldója
. Most akinél (hivatásos) előhívattam a filmemet, annál is csak szinkronkábeles, régi stábdióvakus megoldás van. Jó lenne ha többen lennénk, mert akkor az ilyeneket meg tudnánk oldani úgy, hogy egyikőnk is vesz egy plusz vakut kioldóval meg a másikunk is, és már jó is. Mert meglehetősen kevésszer lenne szükségem 1-nél több vakura, modellfotózásokon kívül. Meg ugye akkor egy ilyen home-made stúdiót is össze lehet dobni, nem kell mindent önerőből.
Új hozzászólás Aktív témák
- Arc Raiders
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- CES 2026: Teljesen szürreális lett az ASUS asztali gamer PC-je
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- Gaming notebook topik
- Disney+
- Házimozi haladó szinten
- Gumi és felni topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Keresek Xbox Series S / Series X / Playstation 5 konzolokat
- Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB,Átlagos,Dobozaval,12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 11500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB Zalman T4 Plus be quiet! 600W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3856
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
tehát azt ne várjam, hogy egy hét pihi után vakuzok mint állat, ugye ? 




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
, de sz első szimpatikusabb mert ad hozzá "tappancsot" és "kupakot" is

Azok halott akkuk.
Egy lemerült cella is simán lead 5-6A-t.




. Kb. ez, és a kicsit újabb BX20s volt az utolsó Praktica gépek egyike. Én nagyon bírom a masinát, szeretek vele fényképezni.
(f4-nél) de néha eltalálja csak hát... Régen azt hittem, ennyire lágy az obi de rájöttem csak szimplán frontfókuszos



