- Mobil flották
- A OnePlus Nord 5 sem sokkal marad le akkuméretben
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Egyedülálló akkumérettel futott be a OnePlus Nord CE5
- Google Pixel 7a - venni vagy nem venni?
- A holnap határán: itt van minden új Galaxy promóképe
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
Új hozzászólás Aktív témák
-
sziasztok, föltenném itt is a kérdést, mert látom itt pont ez a téma:
Gsejt atheros problem -
GandC
tag
Sziasztok!
Melyik distribution a legjobb & legbiztonságosabb firewall/server/nas célokra? Ubuntu, Debian vagy esetleg valami teljesen más? (Asus Atom alaplaphoz lenne, pendrivera telepítve.)
Köszönöm szépen a választ előre is:
GandC -
birrbert
tag
válasz
birrbert #205 üzenetére
Meg amúgy is, az én esetemben szerintem élesben kipróbálni a legtutibb. Szvsz nem elég a changelog-ot elolvasni, és csak az alapján dönteni, hogy érdemes-e kínlódnom vele, annál is inkább, mert nincs semmi amit veszíthetnék.
Bizakodó vagyok! Csak annyit kérek, hogy segítsetek telepíteni.
-
birrbert
tag
Megnéztem azt az alap hostapd.conf-ot, amely Jouni Malinen, vagyis a hostapd hivatalos honlapján van fent, és valami sántít az enyémben, mert nem teljesen egyezik a kettő.
Egész pontosan arról van szó, hogy Ubuntu Server alatt próbálgattam a hostapd konfigurálását. A .conf fájlban kísérletezgettem sok-sok órát annak érdekében, hogy elérjek egy stabil wireless N (elméleti 300 Mb/s) módot. G módban (elméleti 54 Mb/s) pár timeout-féle syslog hibaüzenetet elnézve minden rendben volt, a kliensek 2 napon át nem vesztették el a wireless kapcsolatot, és a sebesség is elfogadható volt (20-21 Mb/s).
Na most, eddigi tudásom szerint, ahhoz, hogy N módba kapcsoljon a kártya, a hostapd.conf-nak tartalmaznia kell az alábbi két sort:
wme_enabled=1
ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]A poén pedig: amikor meg akartam nézni a wme_enabled paraméter leírását a hostapd honlapján, nem találtam meg. Találtam viszont valami mást, egy bizonyos wmm_enabled paramétert, amit ha beteszek az én hostapd.conf fájlomba, akkor a hostapd nem indul el. Kiírja, hogy ismeretlen parancs.
Ráadásul találtam egy 2011 januári beszélgetést a neten Jouni Malinen és Ben Greear felhasználó között. ITT OLVASHATJÁTOK. Érdemes elolvasni Jouni válaszát a Next message: Any idea why hostapd won't send wmm_param elements? -ra kattintva. Én azt vettem ki belőle, hogy a wme_enabled egy régi paraméter, és felváltotta a wmm_enabled. Ha pedig a wmm_enable paraméter nincs megadva, akkor a ht_capab HT40 paraméter nem működik jól, ergo a wireless N mód sem fog jól működni.
Laikusként ez jött le nekem belőle. A másik dolog meg az, hogy a 0.6.9-es verzió két éve volt kiadva... szerintem lazán meg lehetne próbálni a 2010-es kiadású 0.7.3-as verziót, amely már a wmm_enabled paramétert használja, a jobb stabilitás érdekében. De ennek a telepítéséhez sajnos nem értek.
-
birrbert
tag
Helló. Tudna valaki segíteni telepíteni az új hostapd-t? apt-get-el Ubuntu alatt csak a 0.6.9-es verzió telepíthető, amely két éve volt kiadva. Azóta van 0.7.3-as stabil release. Köszi.
ui: igazából addig eljutottam, hogy letöltöttem és kicsomagoltam tar-al, de hogyan tovább?
-
birrbert
tag
Újratelepítettem a rendszert, mindent beállítottam, elsőre sikerült, de az új Intel Wifi Link 5100-as kártyával csak 800-900 KB/s sebességgel másol FTP-n.
A kapcsolatot az óra mellett 300 Mb/s-nak jelzi, legújabb FileZilla a kliens, a szerveren proftpd fut. -
birrbert
tag
válasz
Laca 012 #199 üzenetére
Én valahol azt olvastam, hogy a professzionális routereket nem hülyeségből vagy a látszat kedvéért teszik fém házba. Lehet, hogy ezek a kínai monstrum antennák, amik nekem vannak, is közrejátszanak a kártya melegedésében. Kár, hogy nincs szenzorja, hogy szoftveresen meg lehessen nézni a hőmérsékletét. Olyan hőmérő nincs kéznél, amivel kívülről mérhető lenne...
-
Laca 012
őstag
válasz
birrbert #198 üzenetére
Bordákat meg lehet próbálni, Én anno a WL500gP hűtéséhez használtam a Zalman-t.
Nem azért mert hibázott vagy túlmelegedett volna nélküle, hanem a CPU órajelét 264MHz-ről 300-ra emeltem, meg 32MB ram helyett 128MB-ot forrasztottam bele és a hosszú élettartam érdekében (bár másnak üzemelt enélkül is évekig) úgy voltam vele, hogy ezen már ne múljon.Ártani biztos nem árt, bár igazán azért gondolom, hogy nálad nem melegedhet túl, mert ha nekem úgy, hogy a fölötte lévő gigabites hálókártya, meg a felette elhaladó előlapi vezetékek szinte teljesen elzárják a felszálló hő útját és mégsem melegszik túl, akkor nálad a függőlegesen beépített vezetékes hálókártyával kicsi az esélye, hogy ilyen problémáid legyenek.
Max ideiglenesen fordíts oda egy ventilátort, aztán kapásból kiderül.
Műanyag házról már beszéltünk, nincs jelentősége... A routerek, 99%-ának full műanyag háza van, sőt némelyik laptopnál-netbooknál (pl. az enyémnél) még fóliázva sincs, vagy fémgőzölve a műanyag belső fele, mégsem zavaró nekik a "rádiójel".
Ez annyira kis teljesítmény, hogy egy pár méterre levő 800-1200W-os mikrohullámú sütőből lényegesen nagyobb dózis szivárog ki ugyanúgy 2-3GHz körül és mégsem lehet tőle baja.. Nagyon jól le vannak árnyékolva-szűrve-hidegítve az alaplapok, abszolút nem érzékenyek ilyenre, de még a mellette nem 100mW-tal, hanem néha 1-2W-tal sugárzó kínai video és audio jelátvivőre sem. Utóbbinak annyi hatása van az egyik ismerősömnél, hogy mikor be van kapcsolva, a router egyébként 30-40m-es hatótávolságát kb 10m-re szűkíti,annyira erős és szélessávú a kisugárzott, szintén 2,4GHz-es jel, hogy elnyomja a router jelét. -
birrbert
tag
Azon gondolkodtam, hogy milyen lenne, ha a wireless kártyára kis hűtőbordákat tennék, egyet vagy kettőt?
- Zalman ZM-RHS1
- Zerotherm ZH100
- Xilence XP-RAMA kártya fém borítója 30 mm x 15 mm, szóval akár kettő is elfér rajta ezekből. Vagy nem szabad ilyent csinálni?
Nagy a gyanúm, hogy a szoftveres nehézségek mellett túlmelegedés miatt is szenved a kártya. Fekete pont a plexi háznak, mivel átengedi az antennák által sugárzott rádiójeleket, és így az alaplap is kap egy jó adagot belőlük.
-
Laca 012
őstag
válasz
birrbert #196 üzenetére
Nekem 2db Raid1 es kötetcsoportom van az egyik 512MB ami a /boot (bőven sok)
A másik a maradék, ami LVM-mel van felosztva úgy, hogy 2GB swap, 2GB /var 10GB system (először 5GB volt ami betelt), és 400GB /home..
Ha valami kicsi lenne, bármikor menet közben növelhető az LVM miatt a maradék 50-60GB-ból
Ezt a raid1-et akkor is belőttem amikor még csak 1 HDD volt a rendszerben, aztán amikor meglett a második lemez, csak beraktam, aztán "rátükrözött" mindent..
Ez azért is jó volt, mert amikor később megvettem a 7200-as fordulatú Scorpio Black HDD-ket, akkor csak egyet leválasztottam, kicseréltem, tükröztem, kicseréltem a másikat, azt is tükröztem és úgy kicseréltem a 2HDD-t, hogy le sem állítottam a gépet..
Ez jól is jött, mert van egy pár olyan dolog amit nem tudatosan sikerült feltelepíteni működőképesre, hanem csak "véletlenül sikerült" (valószínűleg sok más felesleges művelettel-csomagtelepítéssel együtt), és így azok is működőképesek maradtak. (pl. a 7"-os érintő képernyő elindítása és beállítása elsődleges kijelzőnek..meg egy csomó dolog, amit így kapásból tuti nem tudnék beállítani, de lehet nem is órák, hanem napok kérdése lenne..)Az eredeti telepítésnél pl. azt tudom, hogy csak az OpenSSH csomagot telepítettem, a többit már csak a működő rendszeren, mert a pppoe netet nem tudta beállítani, és szeretem volna egyből a friss csomagokat feltenni a tárolóból. Minden alapbeállítással települt.
Miután a rendszer felment, akkor kapásból a pppoe beállítás (pppoeconf), aztán apt-get update / apt-get upgrade..
Ezután a többit azt már mindent oda tesz, ahova akarja, sok választás nincs.Az egyébként ebben a qva Linuxban (is) a gázos, hogy amikor hetekig kínlódtam valami szolgáltatás, vagy csomag beállításával, akkor a végére tök jól vágtam (majdnem) mindent, de nemrég próbáltam egy másik gépen feltenni pár hasonló dolgot és órák kérdése volt mire bevillantak azok a bökkenők-bakik, amikkel anno is szívtam.
Mert ugye miért is ne lenne pl. az rTorrentnél az, hogy felrakod apt-get tel az rtorrent csomagot, bemásolod a /www -be a rutorrent állományait és megy?
Ehelyett egy bizonyos xmlrpc verziót kellett beleforgatni a kernelbe, hogy a webes ruTorrent felülettel is menjen...stb.És a legtöbb szolgáltatással sajnos volt ilyen (rutinosbbaknak nyilván bagatel) szívásom...
Szóval az ember vagy napi szinten buzerálja a dolgokat és van rutinja, vagy nagy eséllyel szívás ez a dolog. Nálam legalább is így néz ki a dolog. Még az a jó, hogy néha akad rá időm, meg legtöbbször sikerélmény a vége, de ez minden, csak nem hatékonyság..Mondanám egyébként, hogy meg lehetne próbálni feltenni egy XP Home servert pl. , de nem hiszem, hogy a Wifi router funkciót tudná, vagy egyszerűbb lenne belőni.
Viszont lehet érdemes lenne kipróbálni pl.a Zential nevű kisvállalati szervert, ami elviekben webes felületen mindent szerver funkciót tud, csak a Wifi router funkciót nem. Ez is Ubuntu LTS serverre alapul, így max a torrentet és a wifit kellene belőni, minden mást (ftp, samba, tűzfal...stb.) webes felületen lehetne kezelni..
Egyébként nem akarom elhinni, hogy nem volt még olyan "elvetemült kolléga", aki írt valami php-s gui-t ami a wifi beállítását megoldaná..Érdekesség képpen:
A céghez most (2hete) különben pont ezek miatt inkább vettem egy TP-Link WR1043ND routert, meg egy D-Link DNS-320 NAS -t!
A kettő került együtt 34.000Ft-ba, és összedugtam-működik..Bár ez sem igaz teljesen, mert a TPlink a nyomtatómegosztást, csak az után tudta, miután lecseréltem a firmware-ét OpenWRT-re, de ezen kívül, hogy egyszer beállítottam, nem kellett hozzányúlnom. Az egész az utánaolvasással együtt max 1órát vett igénybe. ( a firmware frissítés és a beállítás kb 10percet)
A D-link NAS-nál is szívtam először (már szinte megszokásból), hogy a fájlmegosztást beállítsam, de ott is hamar rájöttem, hogy csak a nagybetűket és esetleg ékezeteket is tartalmazó felhasználó- és csoportneveket nem díjazza, ezután ott is webes felületen kapásból ment minden. Csak beledugtam 2 1TB-os WD Green HDD-t, belőttem a raid1-et, aztán már másolhattam is rá a megosztani kívánt anyagokat.
Van beépített torrentkliense is, ami rendesen vissza is tölt, de 10 perc alatt simán pár fájl felmásolásával "kinyitható" a dolog és SSH-n egy Debian rendszerben találjuk magunkat, amivel már lehet "játszani" (pl. egy webszervert felrakni ha kell, bár valamilyen abból is van fent hisz webes felületen konfigurálható)
A router fogyaszt 8W-ot, a NAS 2db noti HDD-vel állítólag 7W-ot. Én a DNS-320 NAS-nál 2db 1TB-os 3,5"-os HDD-vel 18-20W-ot mértem másoláskor.
Ha anno ilyen árban lettek volna ezek az eszközök(a DNS-320 elődje a DNS-323 még 40.000 körül mozgott,ez meg most 22e ) , most tuti nem a GSEJT-em lenne!
Bár így utólag nem bánom, hogy így belemélyedtem a linuxba, mert jó kis hobby ez, de éles rendszernek laikusok számára sokkal jobb (és srtressz mentesebb) ez a router+NAS kombó!!
-
birrbert
tag
válasz
Laca 012 #194 üzenetére
Köszi az infót, megtanultam a leckét.
Laca, a következő "küldetést" (telepítés, beállítások, stb.) szeretném úgy megcsinálni cakkom-pakk, ahogy nálad van. A beállításokat nagyjából vágom, de telepítés terén az alapértelmezetten kívül egyebet nem tudok. Például: hogyan érdemes felosztani a partíciókat, mekkora méretűek legyenek, mit hova érdemes telepíteni, mire kell figyelni, mi az amit nem érdemes alapértelmezetten (úgy ahogy a telepítő ajánlja) hagyni?
szerk: Még mindig azon a véleményen vagyok, hogy a wifi kártya túlmelegedése is közrejátszik a problémában. Legutóbb titkosítás nélkül hibátlanul működött minden, teljes N kapcsolat, jó sebesség, semmi nem akadozott. Ezen is lesz majd mit finomhangolni, de egyelőre maradjunk a helyes telepítésnél és alapbeállításoknál.
-
Laca 012
őstag
válasz
birrbert #193 üzenetére
"Érdekes észrevétel: most például egyik antenna sincs felszerelve a három közül, és mégis tudok kapcsolódni a router-hez. Lehidaltam, amikor erre rájöttem. Persze nem teljes a jel, de az 5-ből 4 pálcika megvan, és hibátlan. Na erre varrjatok gombot. "
Én elég sokáig cb és egyéb rádiók szervizelésből (is)éltem..
Itt ajánlom elolvasni a második bekezdést
Ez a dolog minden rádióadóra vonatkozik. Így nem is csoda ha még annál is jobban forrósodik a wifi kártya, mint egyébként szokott, jó esetben nem döglik meg elsőre, csak a végfok egyre zajosabban sugároz a rá visszajutó ellenirányú rádiójeltől, melegszik és előbb utóbb zárlatos lesz a végfoka...Egyébként valószínűleg lehetne valahol állítani a wifi teljesítményt is, hiszen országonként régiónként eltérhet a megengedett max teljesítmény és a routerek custom firmware-jeibe általában azonnal meg is jelenik ez az állítási lehetőség.
Hozzá teszem, hogy a nagyobb teljesítmény nem feltétlen arányos a nagyobb távolsággal és gyorsabb átvitellel, ugyanis ha a kimenő teljesítményt növeljük, a vételi zaj is növekszik, ezzel romolhat a kapcsolat minősége. Az ideális talán az, ha a két rádió kb. azonos teljesítménnyel sugároz (AP/kliens), Ugyanis ha az erős teljesítménnyel rontjuk az amúgy is gyenge kliens vételét, az negatív befolyásoló tényező..Persze a legdurvább ami nálam volt, hogy 2db egyforma kártya a kliensben é a szerverben is max teljesítménnyel.. Volt is 180Mbit/s valós átvitel 5m-en belül.. Ha a half méretű AR9280 kártyát lesz időm végre betenni a nettopba és nem tudja ugyan ezt, akkor valahogy beleműttöm inkább egy miniPCIe flexi toldóval az AR5008-at szerintem..
Sajnos van rá esély, hogy nem fog menni, mert az AR9280 csak MIMO2x2 2antennás cucc..Egyébként hibátlanul megy a rendszerem.
Amióta a párom gépére Vista helyett Win7 ment fel, azóta megszűnt még az a néha előforduló dolog is, hogy én már nem tudtam csatlakozni, csak korlátozott kapcsolat volt, és hortapd restart kellett neki.
Illetve a nyomtatás is nyűgös volt, mert Win7-ről max 1-2 másodperc után indul, míg Vista-val volt olyan, hogy 1-2percig is várt.. (Tudnám mire)
De most minden stabil..Megint kisregény született, holott beadandóim és szakdolgozatírás van.. Na mindegy..
-
birrbert
tag
Sziasztok. Jelentem alásan, nem álltam le a homeserver projektemmel, és még nem is adtam el. Sőt, most épp róla pötyögök. Windows 7 Enterprise 64 bit van rajta, minden frankó, kivéve amikor YouTube videókat akarok nézni. Lejátszás közbe ha csak az egeret is megmozdítom, már akad a videó. Na de mindegy.
Leteszteltem a merevlemezt HDTune-al, ami másfél óra volt, de egyetlen bad sector-t sem kapott. Ez azért nyugtató hír.
Elkészítettem a merevlemez tartóját négy vinkliből, plusz fúrtam lyukat a tápegység adapter való csatlakozójának. Hardver szinten még a PCI hálókártyát kell stabilizáljam, hogy ne lötyögjön jobbra-balra.
Érdekes észrevétel: most például egyik antenna sincs felszerelve a három közül, és mégis tudok kapcsolódni a router-hez. Lehidaltam, amikor erre rájöttem. Persze nem teljes a jel, de az 5-ből 4 pálcika megvan, és hibátlan. Na erre varrjatok gombot.
A miniPCIE wifi kártya továbbra is nagyon forró. Ha két másodpercnél tovább tartanám rajta az ujjam, akkor simán égési sérülést szereznék. Szerintem ez is befolyásolja a működést. Ennek ellenére Windows alatt soha, de egyetlen-egyszer sem, sőt még egy másodpercig sem volt baj vele, pedig már majd' egy hónapja használom.
Lassacskán visszateszem az Ubuntu LTS Server-t, és újra nekifogok a konfigurálásnak.
A ti gépecskéitek hogy ketyegnek?
-
birrbert
tag
Helló. Vinyón van, természetesen. Köszi a linkeket DavidDay! Egyelőre leállok a szoftveres kínlódással. Előbb rendbe teszem a hardvert, megcsinálom a félkész részeket, és majd utána ismét szoftverezek.
szerk: a swap partícióm 3 GB, telepítési alapérték.
-
birrbert
tag
Újabban a vinyóval, vagy a swap partícióval is baja van. Annyit csináltam, hogy a net kábelt direkt a szerverbe dugtam be, tehát kiiktattam a router-t, és elindítottam egy letöltést az rtorrent-el. Két perc múlva a rendszer összeomlott. Amikor rákötöttem a billentyűzetet, a Caps Lock és a Scroll Lock LED-ek vadul villogtak.
Türelmes embernek ismernek a haverok, de ezt hajszál tartja, hogy hagyjam a fenébe. És a legnagyobb hülyeség az, hogy nincs amiből rájöjjek mi a baj!
-
Laca 012
őstag
válasz
DavidDay #187 üzenetére
Letöltésvezérlőnek a WL500gP routeren ADOS-t használtunk. Azt hiszem tudott megaupload-ról és rapidshare-ről is letölteni, akár ha van jelszó, akár ha kivárásos..
Már sajna halványodnak az emlékek.. -
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #185 üzenetére
Sziasztok, köszi az infót.
Megpróbálom az rTorrentet.Közben egy kis FTP/Samba speed info, hátha vkinek hasznos.
A gondom az volt, hogy a feltöltés nagyon lassú volt mind FTP mind Samba alatt - gigabites kártyák és cat6-os kábellel. - Az ftp szerver vsftpd.
Kliensnek megpróbáltam a NullFTP - t és a FileZillát is de a NullFTP 15MB/s volt maxon, a FileZilla pedig elindulni ugyan elindult de rögtön be is állt és 1,5MB/s - t produkált. Maradtam a Total Commandernél, bár az is lassú volt, max 9-10 MB/s.A megoldás az lett, hogy a TC-nek van egy wcx_ftp.ini nevű fileja, aminek a [General] szekciójába beírtam a UploadBlockSize=150000
sort. Ez a megoldás a TC helpjében is benne van. Az 150000 pedig az én Win7-es gépem MTU-jának a 100x-osa. Így végre a feltöltés is kiválló.3,8gig letöltés: 1:22, feltöltés: 1:31.
1,1gig letöltés: 16sec, feltöltés: 17secWEP 64-ről nem tudok. Mindenki a WPA-ra esküszik, ha már wifi security, de utána kell olvasni, hátha van ilyen.
Valakinek van ötlete/javaslata, hogy mit érdemes használni direkt file letöltéshez?
Torrenthez oké az rTorrent, de nekem valami olyasmi kellene, mint win alatt az IDM, amivel pl hotfile-os dolgokat tudok könnyedén letölteni. -
Laca 012
őstag
válasz
birrbert #185 üzenetére
Jó az a grafikus felület!
Anélkül kicsit kényelmetlen.. Persze az xml-rpc-t is forgatni kell, de van jó leírás itt Brogyi tollából..
Igaz nem apache-ot használ, de nem sokat kellett vele játszanom, hogy azon is menjen..Még annyi gáz van vele, hogy a uTorrent kliensek állítólag szívesebben kapcsolódnak másik uTorrent kliensekhez ha tehetik.
Ez ha valóban így van, akkor véleményem szerint unfer dolog, és lehet ugyanúgy unfer módon érdemes átállítani az rTorrentet, hogy azt mondja magáról, hogy Ő is uTorrent..
Persze ezt már csak saját felelősségre! Nem tudom, hogy a trackerek mennyire haragszanak érte, avagy egyáltalán ki tudják-e deríteni, vagy érdekli-e őket? -
birrbert
tag
válasz
DavidDay #182 üzenetére
Szia!
rtorrentet használok a szerveren. Szerintem ez egy jó kis kliens, és ahhoz képest, hogy szöveges felületű, pár alkalom után megszokható és átlátható.
A telepítése könnyű: apt-get install rtorrent. Létre kell hozni a /home/felhasználó mappában egy .rtorrent.rc fájlt, amelynek tartalmaznia kell a program konfigurációját. Minta fájl van a neten is, de megtalálod valahol az /usr/share/doc/rtorrent/examples mappában is.
Szóval ajánlom kipróbálásra. Vannak hozzá webes/grafikus kezelőfelületek is, de én azokkal nem szoktam komplikálni magam, mert sosem sikerül rendesen a telepítés. Majd idővel.
Szívesen megosztom a konfig fájlt, ha emellett döntesz.
ui: 7 napja megy a szerver, szépen, stabilan, de a lag még mindig aktuális. Amúgy minden OK, nem dob le a hálózatról, csak néha a 10 percenkénti handshake nem sikerül. Létezik olyan, hogy 64 bites WEP kódolás? Ha igen, mennyire biztonságos? Annyit tudok, hogy a sima WEP már régóta elavult, mert feltörhető 2 perc alatt.
szerk: ezzel a hozzászólással lettem azt hiszem Kvázi tag; komolyság
-
Laca 012
őstag
Hát pedig áthajtogattam.. Nem azt mondom, hogy olyan szép mint gyárilag, de azért megteszi és összerakva különben sem látszik.. Tudtam volna hozzá pár célszerszámot, hogy még szebb legyen, de ez ennyi energiát és pénzt ért meg. Szerintem így sem csúnya végülis..
11.04-re nem hiszem, hogy váltok, max kipróbálom, mert nem LTS... A frissítésekkel úgyis jön minden ami kell.."Minden boot után kalibrálás - ezek szerint ez sem megoldott."
De megoldott, csak mi nem értünk hozzá. A kalibrálás után le van írva, hogy valami olyan fájlba ell kellene menteni az értékeket, ami az X után indul. Na most tulajdon képpen az X-ről (mint olyan) is csak sejtem, hogy talán a grafikus megjelenítéshez kapcsolódik és talán az Xorg.conf fájl amit buzerálni kell a képernyő beállításához, talán az is kapcsolatban van vele.
Az is lehet, hogy ezeket az értékeket pont oda kellene beleintegrálnunk..
Egyszer remélem lesz időm beleásni magam..A virtuális billentyűzet az onBoard csomag.
A sarkát megfogva szabadon nyújthatod, vagy akár teljes képernyőre is teheted. Tud más színsémákat és ugyan numerikus nélküli, de funkció és egyéb billentyűket is tartalmazó normál kiosztást is. Teljes képernyőn 9mm széles és 16mm magasak a betűk billentyűi.Most szakdolgozat írás és egyéb utolsó féléves beadandók vannak soron, de május-június-tól elvileg kicsit fellélegezhetek és ha a főiskola mellett ennyi dolgot meg tudtam oldani, remélem utána még gyorsabban haladok majd..
Sőt! Közben remélem lesz még egy Linuxtábor/Linuxakadémia Szerencsen, na az sem hátrány..Az a mini billentyűzet tök jó, meg jó árban is van elvileg..
Az egyik multiban láttam 20eFt-ért kicsit nagyobbat Trust márkában én azt nézegettem, de annyit nem ér, meg így nincs is rá szükségem végülis..
Ahogy elnézem azért meg lehet azt venni olcsóbban is..
Ja! és a magyar kiosztás sem hátrány.. -
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #178 üzenetére
Csökken a biztonság, de a plain MAC szűrésnél jobb. Sajnos kifogytam az ötletekből. Nálam működik az XP is rendesen. Na nem olyan jól, mint a win7, mert az hibátlan, míg az XP időnként ledob. Most pl ment 22órát hibátlanul, majd utána ledobott. A Win7 ezzel szemben 3 napja aktív, gond nélkül. Ha teheted, próbáld ki a Win7-et. Az XP-hez még annyi, hogy ha a tűzfal be van kapcsolva, akkor kevésbé stabil a wifi.
Tűzfal nélkül ment 2 napig is stabilan.hostapd-ről sokat olvastam, de fullos man page nem volt.
open-wrt... hát ez már régen volt és csak routeren használtam. sohasem mentem bele igazán.Más. Torrent kliensnek mit javasolsz? Ha utorrentet használsz, öszedobnál egy gyorstalpalót vmi használható konfiggal?
Köszi
D -
quby
őstag
válasz
Laca 012 #180 üzenetére
Úristen, nem hiszem el hogy áthajtogattad az alumínium burkolatot??? Nekem is megfordult ugyan a fejemben, de az első hozzányúlásra rögtön nagyon csúnya lett úgyhogy letettem róla. Még ara is gondoltam, hogy kihagyom belőle az egészet de aztán valamiért (már nem emléxem miért) letettem arrol is. Nekem most nincs összepattintva, hanem jó feszesre össze van celux-al ragasztva
igen profi lett, a ragasztás, egyáltalán nem látszik. De lehet nem is lesz öszerakva, mert be akarom épiteni egy előszobai szekrény oldalába és nem fog elférni a háta. Persze ehhez először a stabil telepitését kell megoldani. De sebaj hamarosan itt a 11.04 hátha abban már teljesen plug&play lesz
(meglepne)
Ez a kalibrálás dolog nekem is ugyanigy ment. Bár én debian alatt próbáltam de a gond ugyanez volt.Minden boot után kalibrálás - ezek szerint ez sem megoldott. Most még egy ideig telemetria monitor lesz de majd tuti a szervert fogja szolgálni.
Még az a kis virtuális billentyűzet érdekelne, hogy az melyik csomagban van? Lehet méretét állitani ugy hogy ne kelljen hozzá stylus, hanem csak kézel taperolni? Még azt nem is próbáltam hogy esetleg multitoush megy e vele (billenytyűzetkombókhoz). Most ebbe vagyok beleszeretve. Nagyonnagy..még ctrl+alt+del is van rajta
-
Laca 012
őstag
Szal több privátot kaptam ahol hasonlóan ezek a kérdések szerepelnek..
1. Igen a gyári érintő panel ami a ki-bekapcsolást és a fényerőszabályzást vezérli, nem fért vissza a helyére, mert mint az első képen látszik a touch panel kilóg a kijelző alól és nem fér oda az eredeti helyére,mert szélesebb kb 1,5mm-rel..
Ferdén beragasztva pedig már nem érzékelte a műanyag borításon keresztül az érintést, ezért egy keskenyebb "pót NyÁK"-ot faragtam hozzá és ráültettem az eredeti panelre.
Azt hozzá teszem, hogy sokkal jobb és használhatóbb lett mint eredeti állapotában, mert most ha a felső peremét érintem a műanyag kávának, ott is érzékel, nem kell keresgélnem, és odapasszírozni az ujjam a szimbólumhoz, hanem már kb. az érintés kontaktusa előtti tized mm-ekben már kapcsol!!!! Ennek ellenére a "gombok" jól elkülönülnek és biztos jó kapcsolást eredményeznek.
Eredetileg volt egy olyan hiba is, amit nem értettem.. Ha a fényerőt "nyomvatartva" maximumig állítottam (ekkor ugye a bekapcsolást jelző kék led villogva jelzi, hogy elérte a maximumot) akkor ha nem engedtem el elég gyorsan akkor "beragadt" és a led tovább villogott és nem reagált egyik "gombra" sem, amíg meg nem szakítottam a monitor USB-jét, de akkor meg visszadugás után teli zöld képernyő fogadott, úgyhogy az egész gép újraindítása volt a megoldás. Néha ha hagytam beragadva akkor önmagától is rendbejött pár perc múlva, de elég idegesítő volt. Nos ezzel ez a hiba is megszűnt!!2. A touch panel végül 1,75mm vastag üveg lett! Épp ennyit engedett még az elektronika, és az alu keretet ennyivel kellett áthajtogatnom, hogy az egész közelebb kerüljön a hátlaphoz. "Babra" munka volt, és igaz hajszál híján, de épp engedett annyit minden.
A vastagsághoz hozzá jött nálam egy kétoldalas ragasztó is, amivel körben ráragasztottam a touch panelt a display-re, hogy por véletlenül se juthasson be a kettő közé.. kb ezzel együtt 2mm lehetett a plusz vastagságom.. A gyári fülek pont összepattantak, meg a csavarok is jól összehúzták az egészet, és pont elég szoros lett ahhoz, hogy a tokban meg se moccanjon semmi. A touch panel érintő felületét ha nagyon közelről nézi az ember, lehet látni, hol van az érzékeny felület határa, ez nálam pont a keret szélein fut végig, tehát nagyon pontosan sikerült rátenni. (ezért is lógott be a gyári ki-bekapcsoló és állító panel helyére.)3. A telepítést Touch panelnél sokadjára úgy sikerült megoldani, hogy hagytam a fenébe a hozzá adott eGalax illesztőprogramot és annak forgatását, hanem a szoftverközpontban rákerestem a xinput calibrator -ra és azt futtatva helyesen működik.
Annyi bajom van vele(m) , hogy a kalibrálás végén kiírja a kalibrálási értékeket, meg azt, hogy valamelyik X fájlba ami idul a géppel együtt el kellene menteni, de ezt még nem tudtam kisakkozni, úgyhogy sajnos reboot után kalibrálhatok újra. Könnyítésként a kalibrációs programot hozzá rendeltem a win billentyűhöz, így csak egy gomb nyomás és már kalibrálok is.
A képernyő beállítása is csak az "éppen működik valahogy" státuszban van, mert telepítettem minden csomagot ami diplaylink és xorg szavakat tartalmazott, meg a komplett /etc -met is átmásoltam (már amit engedett), aztán elindult. Az xorg.conf fájl (amit neked is átküldtem anno) azzal is az a bajom, hogy ha át próbálom írni átláthatóbb logikusabb elrendezéssel, akkor nem működik. (persze ez User error sajna, bele kellene merülni)Most úgy működik, hogy ha csak az Ubisync van rádugva akkor rendesen főképernyőként működik egymagában és hiába dugok rá menet közben d-sub -on vagy DVI -n másik monitort nincs rajtuk kép. Ha úgy indítom, hogy rajta van az is, akkor is a bejelentkezést és mindent ugyanúgy a kis monitoron látok, csak a másikon is megjelenik egy asztal tálcákkal.. A két kijelző az egér számára átjárható, mint egy kiterjesztett asztal, de áthúzni semmit sem enged. külön-külön mindegyik ablakban lehet futtatni mindent (akár egyszerre), eddig a firefox az egyedüli, ami ha az egyik ablakban fut, akkor a másikban nem enged újat nyitni, amíg az előzőt be nem zárom..
Szóval ezen van még mit csiszolni...
-
quby
őstag
Szal akkor itt teszem fel a kérdést!
1. Az atomos topik #5813-ban a 3. képen mi szerepel? Az érintő?? ez nem világos.
Ha igen azt mért kellett szétszedni?
2. Végül üveg lett a touch felület, vagy fólia? Ha üveg milyen vastag? az enyém 1mm és LEHETETLEN összepattintani, még "izomerővel" sem.
3. Azóta sikerült a telepitéseket reprodukálni?? Képet, érintőt? Kép duál+clone mód, vagy megy elsődlegesen is?Én nem szeretem a gnome-ot és windowmaker irányba mentm el eddig, de azzla nem hiszem hogy összejön. Mostanában parkoltattam ezt a projektet, és XP-vel ment a kijelző versenyszimulátorban telemetriának
Amúgy gratula, Ismét amolyan Lacás precizitással elkészített cucc.......
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #176 üzenetére
Köszi. Erre gondoltam én is. A hátulütője az, hogy csökken a biztonság szintje. Jobb szeretnék valami olyasmit megpróbálni, ami nem a szimptómát szünteti meg, hanem a probléma forrására hat. Muszáj működnie, mert a 6 éves Broadcom alapú román routeremmel, sőt, igazából minden egyes routerrel (amihez valaha csatlakoztam) hibátlanul ment a laptopom. Valami triviális dolog biztos elkerüli a figyelmünket.
Keresgéltem a neten például egy olyan lista után, amely tartalmazza a lehetséges hostapd funkciókat, de nem találtam, csak minta hostapd.conf fájlokat. Talán közületek valaki több szerencsével járt.
Milyen lenne például, ha feltennék egy OpenWRT-t a szerverre? Meg lehetne lesni, hogy ottan hogy zakatol a hostapd (vagy más izé, amit használ a WI-FI-hez). Van x86-os verzió is belőle, de vajon hogy kell telepíteni? Túl sok fájl van a listában, és összezavarodtam, amikor megláttam.
Ha segítetek telepíteni, akkor vállalom, hogy letesztelem, és leírom a tapasztalataimat.
-
Mahesa
tag
válasz
DavidDay #173 üzenetére
ez talán a legegyszerűbb - hozzá kell tennem, hogy nincs sok tapasztalatom proftpd-vel
ServerName "szervernév"
ServerType standalone
Port 21
User proftpd
Group proftpd
DefaultRoot ~<Anonymous ~ftp>
User ftp
Group ftp
UserAlias anonymous ftp
MaxClients 30
<Limit WRITE>
Deny all
</Limit>
</Anonymous> -
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #175 üzenetére
Elszúrtam, nekünk a wpa_group_rekey kell.
Szóval wpa_group_rekey=600
Ez határozza meg, hogy milyen gyakran legyen megújítva a group key. Másodpercben értednő, szóval a 600sec=10min, Ez a default is, ezért látod 10 percenként a rekey üziket.Amit eddig észrevettem az az, hogy ha a power management és a roaming nincs rendesen beállítva, akkor a rekey nem 10percenként történik, hanem rendszertelenül.
Ha jól belövöd a fentieket, akkor pontosan 10 percenként kell mennie. Ilyenkor a következő probléma az, hogy a rekey nem mindig sikerül és helyette jön a deauthenticated üzi. Ilyenkor ha szerencséd van, akkor a rendszer 1sec alatt újra kapcsolódik és észre sem veszed az egészet. De az is előfordul, hogy nem megy a re-authentication és ledob a wifi.Még azt lehet megtenni következő lépésként, hogy a wpa_group_rekey=600 helyett egy nagyobb értéket használsz, hogy ritkább legyen a rekey és így kisebb az esély a dropout-ra.
pl beállíthatod, hogy óránként legyen csak rekey. Ha a wpa_group_rekey=0 - át használod, akkor pedig egyáltalán nem lesz rekey és a kapcsolat ugyanazt a key-t fogja használni végig.Azt nem tudom, hogy miért nem megy rendesen a rekey winXP alatt viszont Win7 alatt hibátlan. talán majd megpróbálok egy trace-t winxp alatt, hátha kiderül belőle valami.
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #171 üzenetére
Megtaláltam a beállítási lehetőségek listáját. Be kell valljam, hogy nem tudtam erről. Szóval, Power management Highest-re, míg Roaming Aggressiveness Lowest-re van most húzva. Jelentkezem a tapasztalatokkal hamarosan.
wpa_gmk_rekey=600 <-- ezt azt csinálja-e, hogy a handshake nem 10 percenként, hanem nagyobb időközönként történik? Ha nem, akkor mit?
-
DavidDay
csendes tag
válasz
DavidDay #171 üzenetére
közben valakinek van ötlete, hogy ftp-n a feltöltés miért nem megy 26MB/s fölé?
A letöltés rendben van, 65MB/s.vsftpd-t használok, gigabites kártya a klinensben és a szerverben is és cat6-os kábel.
a hdd 5400rpm mindkettő.ftp klinesnek total commandert hasnálom. Win7 alatt a filezilla nekem nem megy, elindul ugyan a transfer, de fél nap lenne egy 1GBs file feltöltése.
Érdekes ugyanakkor, hogy wifivel jól működik a filezilla csak akkor nem megy, ha kábelen vagyok.
próbáltam NullFTP - t is kliensnek de az még a 15MB/s-t sem érte el
-
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #167 üzenetére
Ne kapkodd el.
Nálam pl win7 alatt nincs gond. Érdemes lenne kipróbálnod.
Ezen kívül még a hostapd beállításokban sem vagyok teljesen biztos. Nézzük meg a WPA-t közelebbről.írd ezt hozzá a hostapd.conf-hoz
wpa_gmk_rekey=600
a pairwise sor alá mehet. Írd meg, hogy változott e bármi.
Továbbá nekem azóta jóval stabilabb az XP, mióta a roamingot letiltottam.
network connections/jobb gomb a wifire/properties/configureItt nekem van sok beállítási lehetőség. power management, ahol mindent maxra kell tenni
Aztán roaming aggressiveness ha jól emlékszem.. (de tuti vmi roaming) ... Nálad is kell, hogy legyen valami hasonló. Kapcsold le.Mivel te a wireless zero configot használod, - ha jól tudom, - az eleve a roamingra van kitalálva, ami nem egészséges olyan környezetben, ahol sok ap van és te eleve nem akarsz roamingolni. WinXP wireless troubleshootingban elsők között ajánlják, hogy ne ezt használd.
A WPA-hoz van több beállítási lehetőség is de haladjunk egyesével ha van még türelmed.
-
Laca 012
őstag
válasz
birrbert #169 üzenetére
Nem csak az illesztőprogram lehet hibás!
A kártyán levő firmware is lehet rossz, vagy hiányos..stb.Mint pl. az én esetemben az először rendelt atheros ar5bxb72 kártyák esetében, ahol ugyebár win alatt még csak-csak rá lehetett bírni, hogy kliensként működjön (és ha hozzáerőltettél egy jó drivert, akkor ment is, még stabilabban és jobban mint bármelyik másik), de linux alatt csak az lspci-nál láttad, hogy ott a kártya, de működésre még kliens módban sem volt képes.. Fizikailag pedig detto ugyan olyan az a 2db kártya is, mint ami most tökéletesen működik több mint 1 éve, csak az árnyékoló fedlapon levő szöveg különbözik..
Azt is el tudom képzelni, hogy mivel ezt a kártyát önmagában még nem láttam, hogy árulnák (rendes boltban), valószínűleg alap esetben csak komplett gépekkel kerül forgalomba (főleg apple gépekkel mint "APPLE Airport Extreme") és ebben az esetben amikor a gyártók rendelnek 1-1 szériát, lehetséges, hogy az adott géphez "igazítják" a firmware-t..Minden lehetséges..
Ez a titkosításos dolog is lehet, mert nálam pl az AIRIS PDA ami elvileg tudja a WPA2-PSK-t, nem tud csatlakozni, csak ha kikapcsolom a titkosítást. (A WL500gProuterhez ugyanilyen titkosítással vígan csatlakozott). A laptopjaim meg mégis csatlakoznak.
A legjobb eredmény pedig akkor volt, amikor a szerverbe és a laptopban is ugyanolyan kártya volt.
Azzal mértem anno a 180mbit/s körüli átviteli sebességet FTP-n névleges 300mbit/s kapcsolat mellett és soha nem volt bajom vele.
Ehhez képest most a netbookomban ez a szutyok bluetooth + 72Mbit/s Wifi kombó kártya folyamatosan (2-3-4 naponta) csinálja azt, hogy eldobja a kapcsolatot. Az óra mellett a kapcsolatot jelző pálcikás ikonon megjelenik egy piros x és hiába tiltom le, aztán engedélyezem a kártyát, vagy csinálhatok bármit, csak a netbook újraindítása segít és egy darab hálózatot sem lát addig, pedig itt a lakóparkban van dögivel.. Ki is cserélem a kártyát egy rendes (nem kombó) kártyára amit vettem, csak időm legyen rá.. -
birrbert
tag
válasz
Laca 012 #168 üzenetére
Az biztos, hogy van még mit fejlődnie az - ehhez a kártyához Linux alá írt - illesztőprogramnak.
Van egy pár kifejezés, amit segíthetnétek megérteni. Pédául mi az az ath9k? És az nl80211 meg a mac80211?
Légyszi olvassátok el ezt az e-mailezgetést, ha időtök engedi. Ez a második üzenet. Alul a Previous Message by Thread: és a Next Message by Thread: linkekre kattintva lehet olvasni a levelezést. A lényeg, hogy Pat Erley és Jouni Malinen (a hostapd készítője, ha nem tévedek), e-mailezgetnek egy bizonyos patch-ről és nohwcrypt parancsról. Az érdekes az, hogy Pat-nél is feltűnik az a hibaüzi, amely véleményem szerint nálam is bekavar:
WPA: received EAPOL-Key 2/4 Pairwise with unexpected replay counter
Aztán valahányadik üzenetnél kiderül, hogy Pat elgépelt egy karaktert a "wpa jelszóban", és a hwcrypto-nak meg a patch-nek nincs köze a dologhoz. Az a gondom ezzel a sztorival, hogy túl sok benne az angol technikai kifejezés, és nem értettem pontosan, hogy mikor miről számolnak be. Tekintsétek meg, hátha rájövünk valamire.
-
Laca 012
őstag
válasz
birrbert #167 üzenetére
Igen! Kutakodni nem árt, ugyanis nálam volt próbálkozás intel és broadcom téren is, de egyik sem tudta az AP módot!!
Ha van időd és pénzed rá, bele lehet merülni! Nekem is hónapok és tízezrek kérdése volt, de legalább pár kártyát már ki tudsz zárni ami tuti nem működött..
(Nem rosszul, hanem sehogy sem!! )
Esetleg lehet pont nem is a tipussal van, hanem pont azzal az 1db kártyával...Egyébként amit a netbook-omba rendeltem 2 antennás 1sávos half méretű Atheros AR5B97 (AR9287) az is elindult, de sebességet-stabilitást nem teszteltem..
-
birrbert
tag
Lehet, hogy új kártya után nézek. Talán egy egy antennás vagy két antennás is elég lesz, és talán azokkal kevesebb a baj. Esetleg más márkát, mint Atheros. Kutakodok még egy kicsit.
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #165 üzenetére
Hát akkor csak a MAC cím szerinti szűrés felejtős. Visszakapcsoltam a WPA titkosítást. Nem ér annyit az a játék. Ettől függetlenül jó teszt környezet, és, amikor lag mentesen fog az menni, akkor fogom tudni azt mondani, hogy jó a WI-FI.
DavidDay, a laptopom 6 WI-FI ap/router-t lát. Elfoglalt csatornák: 1, 2, 4, 5, 6, 7. Ebből a 4-es a szerver, az 5-ös pedig a routerem, ami mögé most be van dugva a szerver is (egymás mellett, mint ezen a fotón). Muszáj menjen az is, mert a lakótársaimnak kell a stabil kapcsolat. A probléma fennáll akkor is, amikor a router ki van kapcsolva.
-
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #163 üzenetére
Örülök, hogy jó lett a sebesség.
A MAC szűrés könnyen kijátszható, nem kell hackernek lenni hozzá. A MAC szűrés nem helyettesíti a wireless security dolgait.
Van körülötted más wifi is, amit látsz? Ezt most a MAC témától függetlenül kérdem, a deauth üzik miatt. Nekem Win7 alatt sikerült kiküszöbölnöm és most próbálom WinXP alatt is és van egy 'elméletem', de még kísérleti stádiumban..
-
ZCoyote
őstag
Ehhez a mac filter dologhoz: [the-six-dumbest-ways-to-secure-a-wireless-lan]
Nem kell túl nagy hacker-nek lenni hozzá elég egy kis rosszindulat is.
-
birrbert
tag
A jelszót és a titkosítást deaktiváltam, és elmúlt minden gondom. Jelenleg csak a MAC filter működik. Elvileg ez is elég kellene legyen, nemde? Nincs ahonnan kiderüljön, hogy mely MAC címek vannak megengedve, így klónozni nem tudják. Mondjuk egy hacker biztos megtalálná a rést, de remélem nincs ilyen szomszédom.
-
birrbert
tag
Több helyen találkoztam hasonló hibaüzenetekkel, mint ami az én syslog fájlomban van, de megoldást még sehol. A sebesség jó, de játék közben lagol most is:
Első log részlet: http://pastebin.com/r4trc6fm
Második log részlet: http://pastebin.com/MxaakcPuEz a 10 percenkénti handshake dolog elég sokszor bakizik.
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #158 üzenetére
Kicsit megelőztelek, mert letöltöttem és telepítettem a Debian netinst verziót. Sajna gondok voltak a hostapd.conf beállításokkal. Ilyenek, hogy: a ctrl_interface_group=0 sorban valami baja volt a nullával, aztán a hw_mode=g sorban pedig a g-vel. Nem igazán értettem, hogy miről van szó, neten keresgéltem, de nem találtam rá a hibaüzenetekre sehol.
Na de végül feltettem ezt a CD-s változatot, és müxik. Konfiguráltam, és elsőre ment. Egyelőre bridge nélküli módban van, és jónak néz ki.
- copy dnsmasq file to /etc/default <- itt nem tudtam, hogy mit kellene csináljak, mivel eddig nem matattam ilyen fájllal... szerencsére most sem kellett.
Figyelgetem a rendszert, a syslog-ot, DotA, lag, stb. és holnap jelentkezem. Köszi nagyon - ismét - DavidDay.
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #159 üzenetére
Az Internettel van baj. Nagyon rossz a kapcsolat. Amint írtam, a saját laptopommal 4 megabit a max letöltés és 2 a max feltöltés. A munkahelyivel sem sokkal rózsásabb a szitu: 10 mega a letöltés, 5 a feltöltés. Wireless kapcsolatról beszélek. Kipróbáltam kábelen, úgy jó. Direkt a szerverről is húztam át cuccokat, az FTP FileZilla kombóval, és az is jó volt. Szóval a WI-FI az, ami szarakodik. Komolyan, mintha valami Quality of Service-t vagy traffic shaping-et állítottam volna be...
-
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #157 üzenetére
innen lehúztam az 50x debian install anyagból az első CD-t, kiírtam lemezre és erről telepítettem a base system-et.
ha felment az alap rendszer, akkor a /etc/apt/sources.list fileba írd bele a köv sort : (ha nem lenne benne) Az egész sor kell, nem csak a link!
deb http://ftp.us.debian.org/debian squeeze main contrib non-free
A cd-rom bejegyzését pedig kommentezd ki. Így adod meg, hogy a csomagokat a netről húzza le és ne a cd-n keresse.
Mivel én úgy telepítettem, hogy nem volt a gép rákötve a netre és a telepítés közben skippeltem a háló kártyákra vonatkozó dolgokat, ezért itt be kell írni az interfaces file-ba a következő két sort:
auto eth0
iface eth0 inet dhcp- Nálam az eth0 - án jön be a net.
Aztán jöhetnek a programok.
- apt-get update
- apt-get install wireless-tools (az iwconfig debian alatt külön csomag és így instalálod)
- apt-get install dnsmasq
- apt-get install bridge-utils (tedd fel, hátha ez lesz mégis)
- apt-get install hostapdha megvagy, akkor nézz be a /etc/sysctl.conf fileba és aktiváld a net.ipv4.ip_forward=1 sort, különben nem lesz neted
Ha minden felment szépen, akkor másold be a konfig file-okat. (amiket már korábban lementettél)
- copy dnsmasq file to /etc/default
- copy dnsmasq.conf to /etc
- copy ethers file to /etc
- copy hostapd file to /etc/defaults
- copy hostapd.accept file to /etc
- copy hostapd.conf to /etc/hostapd
- copy interfaces file to /etc/network
- copy iptables.rules to /etcennyi
-
birrbert
tag
DavidDay, kipróbálnám én is a Debian-t. Mi alapján állítottad be? Van valamilyen tutorial vagy magadtól? Ugyanazok-e a beállítások, mint Ubuntu alatt?
-
DavidDay
csendes tag
válasz
DavidDay #155 üzenetére
"XP-n 1GBs file letöltése 2:09mp, feltöltése 3:16mp
Win7 - be 1GBs file letöltése 18mp ... a feltöltésre nem emléksze, valamivel jobb, mint az XPn"ezeket elcsesztem. a helyes adatok:
XP-n 1GBs file letöltése 2:09 perc, feltöltése 3:16 perc
Win7 alatt pedig nem tudom, mert nem mértem meg a wifit, de valamivel gyorsabb.Ha kábelen mérem mindezt, akkor
XP 1GBs file letöltés 30mp, feltöltés kb 50mp
Win7 1GBs file letöltés 18mp, feltöltés kb 40mp -
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #154 üzenetére
Úgy látszik ezen még van mit javítani. Próbáld ezt:
Interfaces
# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet dhcp
pre-up iptables-restore < /etc/iptables.rules# Wifi
auto wlan0
iface wlan0 inet static
address 192.168.1.1
network 192.168.1.0
netmask 255.255.255.0
broadcast 192.168.1.255# LAN
auto eth1
iface eth1 inet static
address 192.168.2.1
network 192.168.2.0
netmask 255.255.255.0
broadcast 192.168.2.255dnsmasq.conf
dhcp-lease-max=51
dhcp-leasefile=/tmp/dnsmasq.leases
dhcp-authoritative
dhcp-range=wlan0,192.168.1.10,192.168.1.15,255.255.255.0,1440m
dhcp-range=eth1,192.168.2.10,192.168.2.15,255.255.255.0,1440m
bogus-priv
filterwin2k
local=/localnet/
interface=wlan0
interface=eth1
expand-hosts
read-ethers# For debugging purposes, log each DNS query as it passes through
# dnsmasq.
#log-queries# Log lots of extra information about DHCP transactions.
#log-dhcpNálam bevállt. A kártya elég meleg, igen, néha forró. Nem foglalkoztam vele, mert eddig nem okozott gondot. A letöltés wifin 8-9 MB/s a feltöltés 5,5 MB/s. Ennél jobbat én még nem tudtam öszehozni az Nlite kártyával. Win7 gyorsabb mint az XP.
XP-n 1GBs file letöltése 2:09mp, feltöltése 3:16mp
Win7 - be 1GBs file letöltése 18mp ... a feltöltésre nem emléksze, valamivel jobb, mint az XPnvsftpd - t használok a szerveren, a kliensen pedig csak total commandert.
-
birrbert
tag
Forró a wireless kártya... Leállítottam a gépet, és rátettem az egyik ujjam... 5 másodpercnél tovább nem is tudom rajta tartani, mert, bár nem éget, elég rossz érzés. Vajon van szenzorja? http://pastebin.com/gXYrPY6n
Az lehet gond, hogy túlmelegszik?
-
birrbert
tag
A munkahelyi gépemen - amelyikben 300 megabites wi-fi kártya van - a következőket mértem: letöltés 13 megabit/s, feltöltés 4 megabit/s. Ez sem a max, de sokkal jobb, mint az előző eredmény, amit az itthoni laptopommal mértem 54 megabites kártyával. Halvány lilám sincs, hogy mi történik...
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #150 üzenetére
No, megcsináltam mindent, van kapcsolat, Internet is volt a régi iptables paranccsal, de... sajna csak 4 megabitet (400-500 KB/s) ad át a szerver a kliens laptopnak. Ennyi a max letöltési sebesség. A felöltés pedig 2 megabit (~200 KB/s). Szépen lekorlátoztam magam.
Amúgy a szerver megkapja a full 25 megabitet a router-től, kipróbáltam wget-el.szerk: A te POSTROUTING-os parancsoddal is ugyanez az eredmény. Furcsábbnál furcsább, hogy csak a konfig fájlokkal való matatás útján ilyeneket lehet elérni.
-
DavidDay
csendes tag
válasz
DavidDay #150 üzenetére
ja, még annyi, hogy hostapd.conf - ban a titkosításon módosítottam, hogy csak egy chiper-t használjon. (CCMP)
ez a sor:
wpa_pairwise=CCMPkorábban a
wpa_pairwise=TKIP CCMP -t használtam de mivel úgysem használok TKIP-t ezért kivettem és mintha ez is segített volnaa stabilitáson. Bár lehet, hogy ez már csak placebo...szerk. továbbá nekem szinte sohasem volt 'deauthenticated due to inactivity' üzim.
Ennek érdemes lesz utánaolvasnod google-ban. Ez is tipikusan kliens oldali problémának néz ki. -
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #149 üzenetére
szia birrbert
egyenlőre hagyd a bridge-utils - t. Elég az interfaces - t módosítani. Kivesszük a bridge-re vonatkozó részeket. Itt a konfig a bridge nélküli üzemhez:
interfaces
# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet dhcp
pre-up iptables-restore < /etc/iptables.rules# LAN
auto eth1
iface eth1 inet static
address 10.1.1.1
netmask 255.255.255.0
broadcast 10.1.1.255# Wifi
auto wlan0
iface wlan0 inet static
address 192.168.2.1
netmask 255.255.255.0
broadcast 192.168.2.255dnsmasq.conf
dhcp-lease-max=51
dhcp-leasefile=/tmp/dnsmasq.leases
dhcp-authoritative
dhcp-range=eth1,10.1.1.10,10.1.1.15,255.255.255.0,1440m
dhcp-range=wlan0,192.168.2.10,192.168.2.15,255.255.255.0,1440m
bogus-priv
filterwin2k
local=/localnet/
interface=eth1
interface=wlan0
expand-hosts
read-ethers# For debugging purposes, log each DNS query as it passes through
# dnsmasq.
#log-queries# Log lots of extra information about DHCP transactions.
#log-dhcphostapd.conf
#to start hostapd in debug mode use hostapd -dd /etc/hostapd/hostapd.conf
#initialize
interface=wlan0
#bridge=br0 -------------------------ez nem kell!!
driver=nl80211#debugging
#debug=4
logger_syslog=-1
logger_syslog_level=2
logger_stdout=-1
logger_stdout_level=-1
dump_file=/tmp/hostapd.dump#run mode
ctrl_interface=/var/run/hostapd
ctrl_interface_group=0
ieee80211n=1
wme_enabled=1#router setup
ssid=xxxxxxxx
hw_mode=g
channel=6
max_num_sta=20#MAC address filtering
macaddr_acl=1
accept_mac_file=/etc/hostapd.accept#authentication
auth_algs=3
wpa=2
wpa_passphrase=xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
wpa_key_mgmt=WPA-PSK
wpa_pairwise=CCMP
rsn_pairwise=CCMP#ht_capab settings
ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]A hostapd.conf - ból csak a bridge-re vonatkozó sort vettem ki.
Ha nem menne a net a kliens oldalról, akkor az az iptables parid miatt lesz. Amíg nem vagy jó barátságban az iptables beállításaival, addig használt aiptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
parit.
Azt nem tudom, hogy így mennyire lesz stabil a háló mert időm még nem volt próbálgatni de legalább megy bridge nélkül. Majd írd meg a tapasztalatokat.
lag problémáim nincsenek de én nem is játszok. Most debian 6.0 squeeze van fent mert bár jól ment a 10.04.2 , az xp-s gépemet egyszerűen nem tudtam úgy belőni vele, hogy kibírjon 24 órát anélkül, hogy ledobná a háló. Squeeze alatt jóval kevesebb a hibaüzi a syslogba. Sokkal kevesebb.
üdv,
D -
birrbert
tag
válasz
birrbert #148 üzenetére
Például lehetne egy olyant, hogy:
ifconfig br0 down
brctl delbr br0Majd eltávolítani a bridge-utils pakkot, inaktívvá tenni minden br0-ra vonatkozó konfigot, és, ha ez sikerült, akkor beállítani az interfaces fájlban a wlan0-t, hogy a dhcp segítségével osszon IP címeket, az eth1-et pedig manuális beállításra. Ha nagyon muszáj kábelen csatlakozni, akkor beállítom a megfelelő IP címet, és kész.
Elvárom, hogy ezzel kapcsolatban álmodjatok ma éjjel. Guten nacht!
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #144 üzenetére
Mit szóltok ahhoz, ha egyszerűen eltávolítom a bridge-utils pakkot (apt-get remove bridge-utils) és minden br0-ra vagy bridge-re vonatkozó sort a konfig fájlokban inaktívvá teszek? Ez megszüntetné-e a bridge-et illetve működne-e csak a wlan0?
Egy bizonyos klaus írta egy fórumon az alábbit:
Hi!
I found at that the network gets stable by removing wlan0 from a bridge
and using it directly. Are there any known issues with bridges? (of
course I had configured the bridge in hostapd.conf)regards
klausEgy román gyerek válasza (kiemelendő a második mondat):
I am glad my idea helped you. I seem to have read somewhere that wireless cards cannot be bridged except if they implement some extension. That was my reason for dropping the bridged setup. Unfortunately this did not help me.
Since I have other things on my schedule I'm gonna have to wait for the driver implementors to figure out the problems and wait for my distro maintainers to jump over kernel 2.6.29. Hope it works. In the meantime, cables rock
DavidDay, nálad amúgy minden OK, jól müxik a hálózat? Nincsenek ilyen lag problémáid, mint nálam?
-
birrbert
tag
Egy újabb logrészlet: http://pastebin.com/eCSNzUB8
21:51-kor fagytam ki a játékból. Biztos nem véletlen, hogy pont amikor a handshake kellene történjen, akkor fagy ki. Az aktuális syslog üzenet:
WPA: received EAPOL-Key 2/2 Group with unexpected replay counter
Most volt életemben először olyan, hogy Repair-t nyomtam, és helyreállt a hálózat. Nem kellett újraindítsam a szervert.
szerk: Még egy dolog, amit mostanában vettem észre, hogy amikor az óra melletti wireless kapcsolatot szimbolizáló kis monitor fölé viszem a kurzort, akkor néha 11 Mbps, néha 32 Mbps és néha a maximum 54 Mbps sebességet jelzi. Találomra váltakozik, sokszor.
-
birrbert
tag
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #144 üzenetére
OK. Most ugyanaz a dnsmasq.conf is, mint nálad. Inaktívvá tettem az except-interface=eth0 sort is, és aktiváltam a listen-address=127.0.0.1 sort. Így már müxik, osztja az IP címet rendesen.
birrbert@zumbae:~$ brctl show
bridge name bridge id STP enabled interfaces
br0 8000.0021632fe990 no eth1
wlan0Remélem javul a szitu.
-
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #143 üzenetére
érdems lenne azt a dnsmasq.conf - ot használnod, amit én is használok. Azonos konfiggal könnyebb lenne azonosítani, hogy mi a gond.
A listen-address=192.168.2.1 a bridge ip címe. Ha nálad más a bridge ip, akkor írd át arra.
Ha használod a listen-address -t, akkor ne használd mellette a except-interface=eth0 - át.Tehát az én dnsmasq.conf file-om most ugyanaz, mint amit már küldtem, csak beletettem a
listen-address=127.0.0.1 sort is, ahogy írja a doksi. Nálam működik.A bridge nélküli üzemet most nem tudom kipróbálni és nem akarok hülyeséget mondani. Valamikor a héten remélem jut rá időm.
brctl show - ra mit ír ki?
-
birrbert
tag
Ha például abban a helyzetben lennék, hogy nem lenne második ethernet kártya a gépben, akkor nem lenne szükségem bridge-re és vele együtt a bridge-utils-ra sem, ugye? Tételezzük fel, hogy csak eth0 és a wlan0 van: hogyan kellene beállítsam az interfaces és a hostapd.conf fájlt?
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #140 üzenetére
Nálam nem volt aktív a listen-address=192.168.2.1. Ez valószínűleg azok közé a dolgok közé tartozik, amelyek másképp vannak az én dnsmasq.conf fájlomban a tiedhez képest. Utánaolvasok, hogy a többi sor, ami nálad aktív, és nálam nem, mire vonatkozik.
Mellesleg aktiváltam, vele együtt megadtam a listen-address=127.0.0.1-t is, de nem osztott IP címet a szerver.A jelenlegi beállítás így néz ki:
except-interface=eth0 <-------------- ez megvolt eddig is
listen-address=192.168.2.1folyt. köv.
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #140 üzenetére
Hali. Egy dolog már biztos: N módban a hálózat lefagy. Beírtam a két parancsot a hostapd.conf-ba a tegnap este, jól ment minden, még a DotA is, de ma délután lefagyott a hálózat.
syslog részlet: http://pastebin.com/ZF1tMnt1
Amint látható, 16:11-től 17:01-ig kis túlzással azt mondhatjuk, hogy rendben volt minden. Becsúszott 1-2 deauthenticated, disassociated és Failed to stop TX DMA üzenet, de amúgy OK. Aztán 17:11-kor az eth0 (Realtek 8169-es kártya) valamiért bontotta a kapcsolatot, 4 másodperccel később helyrejött, de a laptopok már nem tudta visszakapcsolódni. Sem a 00:26-os MAC című, sem a 00:1b című. Előbbi a lakótársamé. Ő itthon volt, és többször próbált újrakapcsolódni (Enable/Disable, Repair, Reboot, stb, szegény mindent elkövetett, de hasztalan).
17:50-től 18:15-ig semmi nem történt a syslog szerint. Negyed hétkor indítottam újra.
Megpróbálom ez a listen_address dolgot...
-
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #139 üzenetére
Szia birrbert
"a tűzfal valahol elejti a lo->lo csomagokat" vagy "nem indítja optimális sorrendben őket"
hát...
A listen_address - hez van egy ilyen leírás:Listen on the given IP address(es). Both --interface and --listen-address options may be given, in which case the set of both interfaces and addresses is used. Note that if no --interface option is given, but --listen-address is, dnsmasq will not automatically listen on the loopback interface. To achieve this, its IP address, 127.0.0.1, must be explicitly given as a --listen-address option.
Én nem adtam meg interface opciót a dnsmasq.conf-ban, szóval talán érdemes megpróbálni, hogy a loopback interface - t is megadjuk a bridge mellett. valahogy így:
listen-address=127.0.0.1
listen-address=192.168.2.1 - (ez ugye már megvan)Nem tudom, hogy használ e, de egy próbát megér. először legyen ez, aztán a bridge nélküli használatot majd később. Próbálgasd a DotA - t és írd meg mit tapasztalsz.
-
birrbert
tag
válasz
DavidDay #138 üzenetére
Halihó! DavidDay, fantasztikus, hogy rád mindig lehet számítani.
Nincs más gond a szerverrel. Stabilan működik, nem dobja el a kapcsolatokat, nem fagy le a hálózat. Csak online játék közben van gond, illetve néha a Pingtest.net is kimutatja.
A hétvégén a szüleimnél leszek, távol a "kicsikémtől", de amint hazaérek kipróbálom ezt a kért parancsot is.Addig is folytatnám a párbeszédet egy új megközelítéssel. Előzményként csak annyit, hogy írtam a Romanian Linux User Group-ra (RLUG), ahol, hát, hogy is fejezzem ki magam... kikacagtak, csupa lekezelő választ kaptam (csak ültem nagy ártatlanul, és néztem ki a fejemből, hogy hogyan reagálták le az általam felvetett problémát). Tökre úgy viselkedtek, amint a Hogyan kérdezzünk okosan című írásban meg vagyon írva (aki még nem ismeri, olvassa el). Tudom, nem tartozik szorosan a témához, de muszáj volt pár szóban beszámoljak róla, mert nagyon furcsa tapasztalat volt ahogyan bánnak a kezdőkkel.
No de, volt két fickó, aki azt írta, hogy a bridge nem jó megoldás, teljesen fölösleges, és az kavar be, illetve, hogy próbáljam meg helyettesíteni a br0-t sima forwarding és nat segítségével. Csak sejtem, hogy itt az iptables-re gondolnak, illetve valamilyen MASQUERADE-féle parancsot kell használni. Légyszi javítsatok ki, ha rosszul gondolnám.
Volt még egy másik értelmesnek tűnő hozzászólás is, amely arra utalt, hogy (idézem): "a tűzfal valahol elejti a lo->lo csomagokat" vagy "nem indítja optimális sorrendben őket".
Mit szóltok hozzá? Minden véleményre kíváncsi vagyok. Mivel mostanában kezdtem csak Linuxot konfigurálni, és a bridge-es módszer az egyetlen, amit ismerek, nem igazán látom, hogy még milyen megoldások lehetnek. Annyi biztos, hogy ettől arra fele inkább veletek beszélem meg, mert félek, hogy a románok leharapják a fejemet, ha még sokat írogatok nekik.
Kellemes hétvégét mindenkinek!
szerk: A proftpd nálam nagyon jól működik, nincs gond vele, szerintem maximálisan kihasználja a hálózat sebességét. A teszt során minden esetben a várt eredmény jött ki. És semmit nem konfiguráltam rajta. Telepítettem oszt kész is volt.
-
DavidDay
csendes tag
válasz
birrbert #136 üzenetére
Szia birrbert
Szóval még mindig lagol? Van más gond is vele?
A hostapd.conf filet egészítsd ki a következő két sorral:wme_enabled=1
ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]Nálam így néz ki:
#run mode
ctrl_interface=/var/run/hostapd
ctrl_interface_group=0
ieee80211n=1
wme_enabled=1..
..#ht_capab settings
ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]Elvileg így 300 mbites sebességnek mennie kellene. Légyszi jelezz vissza, hogy mit tapasztalsz. Nekem nincs laptopom 300-as wifi kártyával.
Én most próbálom a Debian 6.0 - át, majd megírom a tapasztalatokat.
Nekem is van egy kérdésem az FTP-vel kapcsolatban. Én vsftpd - t használok és míg a letöltési sebesség rendben van, a feltötés nem az igazi.
Nincs sebességkorlátozás beállítva. A szerverben egy WD 2TB 5400 rpm, 64MB cache hdd van, míg a laptopban egy Hitachi 500GB, 5400 rpm, 8MB cache hdd van.Mind a laptopban, mind a szerverben gigabites lan kártya van, cat6 - os kábellel összekötve.
1GBs file sebesség tesztje:
letöltés 18 mp
feltöltés 90 mpTotalCommandert használtam a kliensen. Próbáltam a filezillát is, de nem volt időm foglalkozni vele. A letöltés ugyanolyan gyors volt, mint TC-be, de a feltöltés.. el sem indult, x napot írt ki. Lehet, hogy csak el kellene olvasnom a konfigurálását.
Nálad, ha jól emlékszem proftpd van. Mik a tapasztalatok? Tudom, hogy csináltál egy tesztet, ahol a fel/letöltés kb ugyanaz volt, de 1 perc körüli értékek.
Ha valaki tudja, hogy hogyan lehet gyorsítani a feltöltésen, avasson be.
köszi,
D -
birrbert
tag
Sziasztok. Építettem egy home szervert nem is olyan rég, amelyet az Atom klub topicban be is mutattam, viszont van egy gondom vele. Ezzel kapcsolatban írok ide, ugyanis az ottani topic-ot már nem szeretném tovább offolni.
A szerverben az Intel D510MO alaplapja van, 32 bites Ubuntu 10.04.2 LTS Server fut a legújabb frissítésekkel, és wireless routerként meg torrentező szerverként szeretném főként használni. Röviden, a gond az, hogy nem megy jól az online játék, lagol, akadozik. Konkrétan a DotA játékról van szó, ezt szoktam játszani a kaniserveren, mást nem nagyon.
Előzmények:
Már a legelején gondok voltak a hálózattal. Rendszertelenül működött, gyakran megtörtént, hogy lefagyott az egész. Ez abból állt, hogy megszűnt mindenféle kapcsolat a szerver felé. Se kábelen, se wirelessen nem tudtam kapcsolódni hozzá. Ilyenkor csak egy erőltetett reboot segített, amit nem szeretettem, mivel nincs mindig képernyő kéznél, kölcsön kell kérnem. Idővel sikerült stabilizálni a helyzetet, már nem fagy le a hálózat. Átalakult az /etc/network/interfaces fájl, fix IP-ket állítottam be a /etc/dnsmasq.conf-ban, lecsupaszítottam a /etc/hostapd/hostapd.conf fájlt csak a legszükségesebbekre - most nem megy teljesen N (300 mbit) módban, hanem csak 180 mbit - és MAC szűrés állítottam be, végül pedig átállítottam az SSH alap portot, és blokkoltam az iptables-ben a külső hozzáférést, mivel az auth.log fájl tele volt betörési szándékot jelző üzenetekkel. Így tehát három laptop stabilan használja a netet, közben még az rtorrent is fut rajta. Böngészés és letöltés közben nem veszek észre semmiféle problémát, csak játék alatt.Mivel még nagyon kezdő szinten van a Linux tudásom, ezért további segítségre lenne szükségem, annak érdekében, hogy sikerüljön diagnosztizálni a problémát, és megoldást találni rá. Mennie kell, mert a régi routeremmel ugyanennél a szolgáltatónál nem voltak ilyen gondok. Sőt, a routerem annyira stabil volt, hogy, ha sikerül azt elérni a szerverrel, akkor boldog ember leszek.
Kár, hogy szegényke csak G-s, és 200 Mhz-es proci van benne.
Segítségetek előre is köszönöm.
-
Stoto
tag
Próbált már valaki 10.4 x64 alatt proftpd-t TLS-re beállitani?
Debianon nekem simán ment itt viszont beállitás után több ftp kliens is eldobja a kapcsolatot ha TLS-el csatlakozok.
-
pschio
őstag
hi all!
ubuntu 10.04 x64 szerverhez milyen socks5 szervert javasoltok?
olyan kéne ami egyszerű configos user/pass -t is kér ha akarom van benne ipfilter. ja és tudjon 2 csatornát kezelni. (oda-vissza)
-
Szenty
tag
Nem tudom, más válaszolt-e már, de ha nem...
A leírás kicsit kicsi partíció méreteket ír, ma már biztosan nagyobbat csinálnék. Ráadásul a /boot-on kívül a többit nem is partícióra, hanem LVM-eszközre tenném.
Íme egy kis értelmezés a mountolási paraméterekhez:
ro - Az adott fájlrendszer Read-Only lesz. Így persze trükközéssel lehet csak a /etc-t írni, ha a /-t ro-ba teszed
noexec - Az adott partíción nem lehet végrehajtani fájlokat. Ez plussz biztonságot ad, mert igazából csak a /usr /bin és /sbin alatt levő fájlokat szoktak végrehajthatóak lenni.
nosuid - A SUID az egy plussz jogosultság a fájlrendszerben, ami azt jelenti, hogy az adott binárist root jogokkal futtathatják a felhasználók. Csínján kell bánni vele! Az ilyen opcióval mountolt partíción nem veszi figyelembe a rendszer a suid bit értékét. Azt hiszem, ilyen esetben a felhasználó nevében fut az alkalmazás.
nodev - Az adott partíción nem lehet létrehozni speciális device fájlokat, amik a /dev mappában vannak egyébként. Ez nagyon hasznos beállítás, hiszen a /dev -en kívül nincs helyük ezeknek a fájloknak. Ha létre tudnák hozni őket más partíción valahogy, akkor lehetséges lenne ezen eszközök tartalmának (például a partícióid) megváltoztatása.
usrquota - A kvótázás engedélyezése erre a partícióra. Csak akkor érdekes, ha több felhasználót is ki szeretnél szolgálni, és be szeretnéd korlátozni az általuk az adott partíción elfoglalható hely mennyiségét.Remélem, ez segített.
-
quby
őstag
Atom klub-ba is betettem a nyomtató gondomat mert lehet lap probléma de itt is hátha
-
róland
veterán
Up
-
airween
csendes tag
Hello,
(milyen a kártya márkája/típusa
?)
Kellene a /etc/network/interfaces és a dhcpd.conf. Ha van bridge konfigurálva, az később éled fel mint ahogy a dhcp el akar indulni, és úgy oldottam meg, hogy a /etc/network/interfaces-be betettem a br0 szekcióba egy sort:
post-up /etc/init.d/dhcp3-server start (lásd fent).Syslog-ban is érdemes körülnézni, ill induláskor a konzolon van valami hibaüzenet?
a.
-
airween
csendes tag
válasz
balage25 #126 üzenetére
hello,
köszi a választ.
A WPA2 nélkülözésére én is gondoltam, de nem alternatíva hosszú távon, bugreportnak jó lenne - ha a fejlesztő foglalkozna vele érdemben.
Ha nem modul bug (mármint eszköz-modul), akkor lehet nl (netlink) bug is, szerintem az amit mindegyik használ (vagy mac80211, vagy ...).2-3 napig nem próbáltam, de ha felcsatlakozik akkor nekem is stabil, lecsatlakozáskor van néha ez a hiba.
Mindenesetre köszönöm a választ, nézem tovább, ha lesz valami jelzek.
a.
-
bobtim
csendes tag
Sziasztok!
Eléggé megakadtam az internet megosztásával wlanon keresztül, így remélem ti tudtok segíteni valami értelmes és működő leírással.
Egy AR922x chipsetes wlan kártya van a gépemben, amire kapcsolódnának a kliens gépek. Eddig sikerült megoldanom hostapd-vel, hogy rá is tudjak kapcsolódni, viszont valami oknál fogva a dhcp szerver nem oszt ip címet nekem, pedig be lett állítva, hogy a wlan0 interfészt figyelje...
Szóval ha bárkinek lenne valami nagyon jó leírása vagy tudna segíteni... megköszönném
-
Én egy Sparklan WPEA-110N Atheros AR9280-as kártyát használok. Nem hiszem, hogy a kernel modul a bugos mert nekem is ezt csinálja az ath9k-val (ubuntu 9.10 és 10.04 alatt is),
szerencsére igen ritkán. Kipróbáltam WPA2 titkosítás nélkül, két napig gond nélkül ment.
Nem biztos, hogy mérvadó, mert azóta volt hogy WPA2-vel is ment két-három napot hibamentesen, bár azóta nem tesztelem olyan aktíván. -
airween
csendes tag
Hello,
Ubuntu 9.10 server (otthoni router/tűzfal), benne egy USB-s D-Link DWL-G122 wifi:
Bus 001 Device 003: ID 07d1:3c03 D-Link System DWL-G122 802.11g Adapter [ralink rt73]
Releváns konfigok:
/etc/network/interfaces
(M)auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.72.254
netmask 255.255.255.0
network 192.168.72.0
broadcast 192.168.72.255
auto wlan0
iface wlan0 inet manual
auto br0
iface br0 inet static
address 192.168.72.254
network 192.168.72.0
netmask 255.255.255.0
broadcast 192.168.72.255
bridge-ports eth0 wlan0
post-up /etc/init.d/dhcp3-server start(/M)/etc/hostapd/hostapd.conf:
(M)interface=wlan0
bridge=br0
driver=nl80211
logger_syslog=-1
logger_syslog_level=0
logger_stdout=-1
logger_stdout_level=0
dump_file=/tmp/hostapd.dump
ctrl_interface=/var/run/hostapd
ctrl_interface_group=0
ssid=HSHNET
auth_algs=3
eapol_key_index_workaround=0
eap_server=0
wpa=3
wpa_psk_file=/etc/hostapd/wpa_psk
wpa_key_mgmt=WPA-PSK
channel=9
hw_mode=g
wpa_pairwise=TKIP
wme_enabled=0(/M)Működik a wifi WPA2-vel mindenhol (laptop, mobil), de néha olyat produkál, hogy lekapcsolás után az _adott_eszköz_ nem látja az AP-t, nem tud vissza kapcsolódni. Az adott eszköz azt jelenti, hogy ha pl két kliensről használom (laptop, mobil), és a mobil wifit bontom, akkor a mobil onnantól nem látja az AP-t, de közben a laptopról vígan netezek. Ha a laptopon is bontom, onnantól ő sem látja. Ha restartolom a hostapd-t, akkor minden megjavul. Ugyanakkor egy sima AP-vel (mondjuk egy D-Link hardveres AP) nem csinál ilyet egyik sem, teljesen folyamatos a működése.
A log full debugban fut, és semmi hibát nem ír, a lekapcsolódás ugyanolyan bejegyzéssel bír mint amikor megint látja az AP-t.A jelenséget elég nehéz rekonstruálni, totál nem-determinisztikus: tegnap este fél órán keresztül felkonnekt-lekonnekt volt egymás után, és semmi, ma reggel az első lekapcsolódás után megszűnt működni.
Ebben az állapotban ha a hostapd-nek küldök egy SIGUSR1-et (dump), akkor ez lesz a fileban:
hostapd state dump - Thu Mar 11 07:30:37 2010
num_sta=0 num_sta_non_erp=0 num_sta_no_short_slot_time=0
num_sta_no_short_preamble=0A hostapd fejlesztője azt mondja ez kernel-modul bug lehet, de a modulnak (rt73usb) nincs debug kapcsolója (a függőségeket nem néztem), a dmesg/syslog/messages-ben semmi.
Van valakinek ötlete?
Köszönöm:
a.
-
A két hálókártyának ugyanabban az alhálózatban nem sok értelmét látom. Sőt amíg van router-ed, addíg minek használod a másodikat? A két utp kábelből, ami a szerverhez megy húzd ki az egyiket.
Az /etc/host-ot pedig allítsd vissza valami ilyesmire:
127.0.0.1 localhost
127.0.1.1 szerver neve
192.168.1.10X szerver neveA szerveren minek portforward? Tűzfalat sem raknék, azt a router megcsinálja.
Nem érdemes átállítani semmilyen portot a szerveren, hacsak nem vagy paranoiás.
Szerintem a router admin felülete foglalja a 80-as portot.
Ezt kéne beállítani a routeren:
portforwardot a szerver ip-jére 192.168.1.10x, a külső portot beállítod 8081-re a belsőt 80-ra.
Ha ez megvan akkor kívülröl így éred el:
regisztráltcimem.ath.cx:8081A többi portot pedig csak simán forwardold a szerver ip-jére. A külső és belső port ugyanaz legyen.
-
alex73
tag
ssh beálított (22 alaphelyett) portfoward megtörtént
ftp 21 szintén a htp 80 https 443 is.
a webmin maradt alapon.
router TL-WR741ND most gyári firmware de az open wrt felmegyrá.
a két háló oka a lan hálózat és az internet külön kezelése.
lan on a server elérhető (eddig is elérető volt) de wan felől még mindig nem.8080-at nem használja véletlenül a router konfigja?
Nem találokrá semmi utalást a routerben.
routerben talált beálításaok.
LAn: 192.168.1.1
wan. 94.21.15X.XXX
Default Gateway:94.21.15X.XXX
DHCP Settings
Start-End IP Address:192.168.1.100;192.168.1.199
Gateway:192.168.1.1
Reserved IP Address a két háló kártya.
Meg a portfowarding a portokra macadrres és ip alapon.
Apach2-ben is kell konfigolni?
Egy kissé bele keverdetem..
Lépésenként leirnád mit kellene látnom, vagy mit kell konfigolni, hogy mit hagytam ki.
Köszönöm. -
quby
őstag
Azt a portotot is forditsd amit beálitotttál ssh-nak. (default:22) A 80-at vagy a 8080-at nem használja véletlenül a router konfigja? Mert szokta a távoli eléréshez. A webmin meg alap 10000-s portot használ hacsak telepíteskor nem adtál meg mást. ugyhogy ugy kell elérni hogy https://user.dyndns.org:10000. Mellesleg a Server két kártyáját én sem értem, és csak bekavar, hacsak nem akarsz a serverböl routert is csinálni. akkor viszont ne szenvedj most a routerrel mert késöbb ugyis mindent ujra kell majd csinálni.... Wake on lannal a server akarod ébreszteni vagy a serveren keresztül mást? (amugy milyen rourered van? csak nem DD-WRT vagy tomato )
-
alex73
tag
Üdv.
Felraktam a severt UBUNTU 9.10 (lamp,ssh,samba) a webmin felületet a torrent fluxot.
Localhoston elérem a gépet, rutermögött van a server.portfoward megcsinálva.
Ruter mögött másik gépről ssh-n is meg a dyndns névvel is elérem meg a webmin felületet is mebtudom nyitni de kivülről netről nem érik el.
Dyndns regisztrációm meg van a router kezeli a dyndnst így klienst nem telepítettem fel.
A routerben macadress alapon lefoglaltam a belső ip cimet. a servernek
2 db hálókártyám van.
auto eth0
iface eth0 inet dhcp
ezt macadress alapján a routerben kifoglaltam. 192.168.1.10X
auto eth1
iface eth1 inet static
address 192.168.1.10X (itt olyan címet adtam meg amit a router elvileg nem oszt ki mert van 4 utp helyem foglalva ebből 2 a szerveré 1 egy asztali gépé 1 egy külső hddre kötve és a marad a wifi amire 1 gép csatlakozik)
netmask 255.255.255.0
gateway 192.168.1.1
ssh portot át írtam. lecseréltem a 22 est másra.
etc/host ban be írtam.
127.0.0.1 localhost.localdomain localhost
127.0.1.1 core dyndns regisztráltcimem.ath.cx .
192.168.1.10X regisztráltcimem.ath.cx
192.168.1.10X regisztráltcimem.ath.cx
a két ip a két hálókártya címe.
routeren ki nyitottam az ftp 21 a http 80 a https 443 portot.
mit kellene állítani még?
apach konfig? vagy mit hogy elérhető legyen
majd még ProFTPd telepítenék fel.
Szóval miket kell még szerkeszteni még és mit kell beírni hogy elérhetőlegyen a weblap, az ftp és az ssh.
meg jó lenne Wake-on-lan megoldás is.
Várom a guruk ötletét .
Köszönöm. -
yamshee
tag
Szerencsére egyszerű volt az egész, a clearos adja magát , külön telepítő cd-je van, nem kell felrakni a centos-t , csak ha kellenek csomagok és nincsenek meg a repo-ban akkor kell hozzányúlni. Megy rajta az : rtorrent , torrentflux, a többit a rendszer felkonfigurálja magától: samba , ftp, vpn , firewall ( ezt nagyon könnyű beállítani , vannak előre elkészített "sablonok" beállítások).
-
alex73
tag
Szerintem mindegy mithasznál az ember ha jól ismeri és megtudja oldani a dolgokat.
centos 5.4 clearos felülettel? Nem semmi! grat.
Ha majd eljutok végre a server beüzemelésig (szabdság alatt) akkor majd megkereslek Privát ban ha nem gond.
Mert biztos belefutok jó pár problémába.
belső hálló külső hálló torrent, ftp ,www. samba.
üdv ! Minden jót! -
airween
csendes tag
Hello,
tudtok ajánlani WIFI eszközt (USB/PCI/miniPCI-e), ami megy Linux alatt Master mode-ban? AP-ként szeretném használni hostapd-vel.
Köszönöm:
a.
-
alex73
tag
szintén beállítási felület:
ispCP Omega
openpanel
vhcs
de jó pár ilyen van. -
alex73
tag
webmin firewall ügyben csak ezt találtam gondolom te is olvastad.
[LinuxFirewall]
[configuring-your-firewall-for-webmi]
webminguide -
yamshee
tag
Vhogy nem áll rá a "kezem" az ubuntura. RH-ban becsukott szemmel megtalálok mindent, itt nyitottal sem. Felraktam a ebox-ot CD -ről és nem megy alatta a rt8111DL kártyám , felismeri de a modul nem csinál semmit. Forrása megvan a kártyának , de a probléma az , hogy nem tudok kernel forrást/header-t/devel-t felrakni , mert azt csak netről tudom leszedni.
-
yamshee
tag
Sajnos a ubuntu 9.10 64bit serverrel szívok. Sehogyan sem tudom elindítani , hogy a console vga legyen , hiába írom a grub-ba vga=764 ...egyébként csak ssh-ról tudok belépni.
Mondjuk a webmin meg a többi cuccos klasszul felment és működik is.
Nincs vmi klassz firewall plugin a webminhez mert így eléggé fapad a konfigurálása?! -
alex73
tag
Mégegykis info webmin ügyben.
webmin webmin hun
wiki
virtualmin -
alex73
tag
ja igen ha a legfrisseb dolog kell akkor talán ez is segít:
The Perfect Linux Server - Ubuntu 9.04+webmint
webmin
Use webmin
Webmint megy a 9.10 en is.
webmin -
quby
őstag
Na, van némi elörelépés a tárvinyó léállitásával kapcsolatban. Miután felturtam a netet minden irányban kiderült hogy a 2.6.28-as kerneltöl változott valami "hdparm" ügyben és a samu eco green vinyói kifejezetten érintettek a dologban. Rábukkantam erre, mely szerint a -B kapcsoló val (APL=advanced power level asszem) együt müködik a dolog. És láss csodát hosszas várakozás után a vinyó leáll. Most meg már azon imádkozom hogy ne álljon le, mert ha kell hanem leáll 2 perc után. akármit állitok a -S kapcsolóval (idö) Szóval amire nem találtam még választ hogy a -B kapcsoló után irt érték mit is állit pontosan.
-
alex73
tag
Üdv,
hup on ennyit írnak róla.
http://hup.hu/cikkek/20100114/ebox_platform
De a saját oldalukon lévő forumon:
apt-get update
http://forum.ebox-platform.com/index.php?topic=2763.0Ha a 8.04 et frissíted az a 8.04.X verzión müködik továbbá a várható legközelebbi támogatás majd a következő LTS verzióhoz,(LucidLynx April 2010) legalábbis ezt vettem ki a forumokból.
De kérdésedre ezt a forum bejegyzést tudom:
http://forum.ebox-platform.com/index.php?topic=2272.0http://forum.ebox-platform.com/index.php?topic=2202.0
itt olvastam: Ebox 1,4 januárjában kerül sor, a következő Ebox verzió után fog jönni a következő Ubuntu LTS áprilisában jelent, de két hónappal később (június).Valamint olvastam, az ebox saját forumán, hogy valaki használt néhány mudult 9.04 alatt:
Ubuntu Server 9,04 re telepítette Ebox az Ubuntu tárolóból (a telepített változat 0.12.2 volt). Aztán kellett egy frissítés tenni és dist-upgrade-hoz kapott Ebox 1,3 telepítés. Miután frissítés Ubuntu 9.04 lehetett telepíteni Ebox 1,3 és hozzáaddni az apt forrást, így már működik. Ez a megoldás. Ha nem kell feltétlenül Ubuntu 9,10, legközelebbi LTS-ig 10,04.
Sajnos többet nem tudok a dologról.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- AKCIÓ! Gigabyte B450M R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RX VEGA64 8GB CM 690 III FSP 600W
- Honor 90 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I 14" WQHD HDR I Cam I W11 I Gari!
- Keresünk dokkolókat
- LG 77G3 - 77" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest