Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • birrbert

    tag

    válasz birrbert #205 üzenetére

    Meg amúgy is, az én esetemben szerintem élesben kipróbálni a legtutibb. Szvsz nem elég a changelog-ot elolvasni, és csak az alapján dönteni, hogy érdemes-e kínlódnom vele, annál is inkább, mert nincs semmi amit veszíthetnék.

    Bizakodó vagyok! Csak annyit kérek, hogy segítsetek telepíteni. :)

  • Szenty

    tag

    válasz birrbert #203 üzenetére

    Szia!

    Miért akarod az újabb verziót felrakni? Van benne olyan funkció, ami a 0.6.9-esben nincsen benne? Ha nincs, akkor SZVSZ felesleges kísérletezned a csomag lefordításával (nyilván a forráskódot töltötted le).

  • birrbert

    tag

    válasz birrbert #201 üzenetére

    Az Atheros-os laptop dettó.

    Az agyam eldobom. Gép-szerver között a sebesség sose volt probléma, de hogy változzon, most már ez is az. :(((

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #198 üzenetére

    Bordákat meg lehet próbálni, Én anno a WL500gP hűtéséhez használtam a Zalman-t.
    Nem azért mert hibázott vagy túlmelegedett volna nélküle, hanem a CPU órajelét 264MHz-ről 300-ra emeltem, meg 32MB ram helyett 128MB-ot forrasztottam bele és a hosszú élettartam érdekében (bár másnak üzemelt enélkül is évekig) úgy voltam vele, hogy ezen már ne múljon.

    Ártani biztos nem árt, bár igazán azért gondolom, hogy nálad nem melegedhet túl, mert ha nekem úgy, hogy a fölötte lévő gigabites hálókártya, meg a felette elhaladó előlapi vezetékek szinte teljesen elzárják a felszálló hő útját és mégsem melegszik túl, akkor nálad a függőlegesen beépített vezetékes hálókártyával kicsi az esélye, hogy ilyen problémáid legyenek.

    Max ideiglenesen fordíts oda egy ventilátort, aztán kapásból kiderül.

    Műanyag házról már beszéltünk, nincs jelentősége... A routerek, 99%-ának full műanyag háza van, sőt némelyik laptopnál-netbooknál (pl. az enyémnél) még fóliázva sincs, vagy fémgőzölve a műanyag belső fele, mégsem zavaró nekik a "rádiójel".
    Ez annyira kis teljesítmény, hogy egy pár méterre levő 800-1200W-os mikrohullámú sütőből lényegesen nagyobb dózis szivárog ki ugyanúgy 2-3GHz körül és mégsem lehet tőle baja.. Nagyon jól le vannak árnyékolva-szűrve-hidegítve az alaplapok, abszolút nem érzékenyek ilyenre, de még a mellette nem 100mW-tal, hanem néha 1-2W-tal sugárzó kínai video és audio jelátvivőre sem. Utóbbinak annyi hatása van az egyik ismerősömnél, hogy mikor be van kapcsolva, a router egyébként 30-40m-es hatótávolságát kb 10m-re szűkíti,annyira erős és szélessávú a kisugárzott, szintén 2,4GHz-es jel, hogy elnyomja a router jelét. ;]

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #196 üzenetére

    Nekem 2db Raid1 es kötetcsoportom van az egyik 512MB ami a /boot (bőven sok)
    A másik a maradék, ami LVM-mel van felosztva úgy, hogy 2GB swap, 2GB /var 10GB system (először 5GB volt ami betelt), és 400GB /home..
    Ha valami kicsi lenne, bármikor menet közben növelhető az LVM miatt a maradék 50-60GB-ból
    Ezt a raid1-et akkor is belőttem amikor még csak 1 HDD volt a rendszerben, aztán amikor meglett a második lemez, csak beraktam, aztán "rátükrözött" mindent..
    Ez azért is jó volt, mert amikor később megvettem a 7200-as fordulatú Scorpio Black HDD-ket, akkor csak egyet leválasztottam, kicseréltem, tükröztem, kicseréltem a másikat, azt is tükröztem és úgy kicseréltem a 2HDD-t, hogy le sem állítottam a gépet.. :C
    Ez jól is jött, mert van egy pár olyan dolog amit nem tudatosan sikerült feltelepíteni működőképesre, hanem csak "véletlenül sikerült" (valószínűleg sok más felesleges művelettel-csomagtelepítéssel együtt), és így azok is működőképesek maradtak. (pl. a 7"-os érintő képernyő elindítása és beállítása elsődleges kijelzőnek..meg egy csomó dolog, amit így kapásból tuti nem tudnék beállítani, de lehet nem is órák, hanem napok kérdése lenne..)

    Az eredeti telepítésnél pl. azt tudom, hogy csak az OpenSSH csomagot telepítettem, a többit már csak a működő rendszeren, mert a pppoe netet nem tudta beállítani, és szeretem volna egyből a friss csomagokat feltenni a tárolóból. Minden alapbeállítással települt.
    Miután a rendszer felment, akkor kapásból a pppoe beállítás (pppoeconf), aztán apt-get update / apt-get upgrade..
    Ezután a többit azt már mindent oda tesz, ahova akarja, sok választás nincs.

    Az egyébként ebben a qva Linuxban (is) a gázos, hogy amikor hetekig kínlódtam valami szolgáltatás, vagy csomag beállításával, akkor a végére tök jól vágtam (majdnem) mindent, de nemrég próbáltam egy másik gépen feltenni pár hasonló dolgot és órák kérdése volt mire bevillantak azok a bökkenők-bakik, amikkel anno is szívtam. :O
    Mert ugye miért is ne lenne pl. az rTorrentnél az, hogy felrakod apt-get tel az rtorrent csomagot, bemásolod a /www -be a rutorrent állományait és megy?
    Ehelyett egy bizonyos xmlrpc verziót kellett beleforgatni a kernelbe, hogy a webes ruTorrent felülettel is menjen...stb. :W :W :W

    És a legtöbb szolgáltatással sajnos volt ilyen (rutinosbbaknak nyilván bagatel) szívásom... :O
    Szóval az ember vagy napi szinten buzerálja a dolgokat és van rutinja, vagy nagy eséllyel szívás ez a dolog. Nálam legalább is így néz ki a dolog. Még az a jó, hogy néha akad rá időm, meg legtöbbször sikerélmény a vége, de ez minden, csak nem hatékonyság..

    Mondanám egyébként, hogy meg lehetne próbálni feltenni egy XP Home servert pl. , de nem hiszem, hogy a Wifi router funkciót tudná, vagy egyszerűbb lenne belőni.

    Viszont lehet érdemes lenne kipróbálni pl.a Zential nevű kisvállalati szervert, ami elviekben webes felületen mindent szerver funkciót tud, csak a Wifi router funkciót nem. Ez is Ubuntu LTS serverre alapul, így max a torrentet és a wifit kellene belőni, minden mást (ftp, samba, tűzfal...stb.) webes felületen lehetne kezelni..
    Egyébként nem akarom elhinni, hogy nem volt még olyan "elvetemült kolléga", aki írt valami php-s gui-t ami a wifi beállítását megoldaná.. :U

    Érdekesség képpen:

    A céghez most (2hete) különben pont ezek miatt inkább vettem egy TP-Link WR1043ND routert, meg egy D-Link DNS-320 NAS -t!
    A kettő került együtt 34.000Ft-ba, és összedugtam-működik.. :C

    Bár ez sem igaz teljesen, mert a TPlink a nyomtatómegosztást, csak az után tudta, miután lecseréltem a firmware-ét OpenWRT-re, de ezen kívül, hogy egyszer beállítottam, nem kellett hozzányúlnom. Az egész az utánaolvasással együtt max 1órát vett igénybe. ( a firmware frissítés és a beállítás kb 10percet)

    A D-link NAS-nál is szívtam először (már szinte megszokásból), hogy a fájlmegosztást beállítsam, de ott is hamar rájöttem, hogy csak a nagybetűket és esetleg ékezeteket is tartalmazó felhasználó- és csoportneveket nem díjazza, ezután ott is webes felületen kapásból ment minden. Csak beledugtam 2 1TB-os WD Green HDD-t, belőttem a raid1-et, aztán már másolhattam is rá a megosztani kívánt anyagokat. :C Van beépített torrentkliense is, ami rendesen vissza is tölt, de 10 perc alatt simán pár fájl felmásolásával "kinyitható" a dolog és SSH-n egy Debian rendszerben találjuk magunkat, amivel már lehet "játszani" (pl. egy webszervert felrakni ha kell, bár valamilyen abból is van fent hisz webes felületen konfigurálható)
    A router fogyaszt 8W-ot, a NAS 2db noti HDD-vel állítólag 7W-ot. Én a DNS-320 NAS-nál 2db 1TB-os 3,5"-os HDD-vel 18-20W-ot mértem másoláskor.
    Ha anno ilyen árban lettek volna ezek az eszközök(a DNS-320 elődje a DNS-323 még 40.000 körül mozgott,ez meg most 22e ) , most tuti nem a GSEJT-em lenne!
    Bár így utólag nem bánom, hogy így belemélyedtem a linuxba, mert jó kis hobby ez, de éles rendszernek laikusok számára sokkal jobb (és srtressz mentesebb ;] ) ez a router+NAS kombó!! :K

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #193 üzenetére

    "Érdekes észrevétel: most például egyik antenna sincs felszerelve a három közül, és mégis tudok kapcsolódni a router-hez. Lehidaltam, amikor erre rájöttem. Persze nem teljes a jel, de az 5-ből 4 pálcika megvan, és hibátlan. Na erre varrjatok gombot. "
    :O
    Én elég sokáig cb és egyéb rádiók szervizelésből (is)éltem..
    Itt ajánlom elolvasni a második bekezdést
    Ez a dolog minden rádióadóra vonatkozik. Így nem is csoda ha még annál is jobban forrósodik a wifi kártya, mint egyébként szokott, jó esetben nem döglik meg elsőre, csak a végfok egyre zajosabban sugároz a rá visszajutó ellenirányú rádiójeltől, melegszik és előbb utóbb zárlatos lesz a végfoka...

    Egyébként valószínűleg lehetne valahol állítani a wifi teljesítményt is, hiszen országonként régiónként eltérhet a megengedett max teljesítmény és a routerek custom firmware-jeibe általában azonnal meg is jelenik ez az állítási lehetőség.
    Hozzá teszem, hogy a nagyobb teljesítmény nem feltétlen arányos a nagyobb távolsággal és gyorsabb átvitellel, ugyanis ha a kimenő teljesítményt növeljük, a vételi zaj is növekszik, ezzel romolhat a kapcsolat minősége. Az ideális talán az, ha a két rádió kb. azonos teljesítménnyel sugároz (AP/kliens), Ugyanis ha az erős teljesítménnyel rontjuk az amúgy is gyenge kliens vételét, az negatív befolyásoló tényező..

    Persze a legdurvább ami nálam volt, hogy 2db egyforma kártya a kliensben é a szerverben is max teljesítménnyel.. Volt is 180Mbit/s valós átvitel 5m-en belül.. Ha a half méretű AR9280 kártyát lesz időm végre betenni a nettopba és nem tudja ugyan ezt, akkor valahogy beleműttöm inkább egy miniPCIe flexi toldóval az AR5008-at szerintem..
    Sajnos van rá esély, hogy nem fog menni, mert az AR9280 csak MIMO2x2 2antennás cucc..

    Egyébként hibátlanul megy a rendszerem.
    Amióta a párom gépére Vista helyett Win7 ment fel, azóta megszűnt még az a néha előforduló dolog is, hogy én már nem tudtam csatlakozni, csak korlátozott kapcsolat volt, és hortapd restart kellett neki.
    Illetve a nyomtatás is nyűgös volt, mert Win7-ről max 1-2 másodperc után indul, míg Vista-val volt olyan, hogy 1-2percig is várt.. (Tudnám mire)
    De most minden stabil.. :C

    Megint kisregény született, holott beadandóim és szakdolgozatírás van.. Na mindegy.. :O

  • quby

    őstag

    válasz birrbert #189 üzenetére

    Ez biza lemezhibának néz ki. Vinyón van a rendszer vagy flash meghajtón?

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #189 üzenetére

    A leírás alapján hdd error, bad sector?

    nézd meg ezt a két linket

    http://www.linuxquestions.org/questions/slackware-14/swap-device-error-572523/

    http://pj.freefaculty.org/blog/?p=8

    elég nagy a swap partíciód?

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #185 üzenetére

    Sziasztok, köszi az infót.
    Megpróbálom az rTorrentet.

    Közben egy kis FTP/Samba speed info, hátha vkinek hasznos.

    A gondom az volt, hogy a feltöltés nagyon lassú volt mind FTP mind Samba alatt - gigabites kártyák és cat6-os kábellel. - Az ftp szerver vsftpd.
    Kliensnek megpróbáltam a NullFTP - t és a FileZillát is de a NullFTP 15MB/s volt maxon, a FileZilla pedig elindulni ugyan elindult de rögtön be is állt és 1,5MB/s - t produkált. Maradtam a Total Commandernél, bár az is lassú volt, max 9-10 MB/s.

    A megoldás az lett, hogy a TC-nek van egy wcx_ftp.ini nevű fileja, aminek a [General] szekciójába beírtam a UploadBlockSize=150000
    sort. Ez a megoldás a TC helpjében is benne van. Az 150000 pedig az én Win7-es gépem MTU-jának a 100x-osa. Így végre a feltöltés is kiválló.

    3,8gig letöltés: 1:22, feltöltés: 1:31.
    1,1gig letöltés: 16sec, feltöltés: 17sec

    WEP 64-ről nem tudok. Mindenki a WPA-ra esküszik, ha már wifi security, de utána kell olvasni, hátha van ilyen.

    Valakinek van ötlete/javaslata, hogy mit érdemes használni direkt file letöltéshez?
    Torrenthez oké az rTorrent, de nekem valami olyasmi kellene, mint win alatt az IDM, amivel pl hotfile-os dolgokat tudok könnyedén letölteni.

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #185 üzenetére

    Jó az a grafikus felület! :K
    Anélkül kicsit kényelmetlen.. Persze az xml-rpc-t is forgatni kell, de van jó leírás itt Brogyi tollából..
    Igaz nem apache-ot használ, de nem sokat kellett vele játszanom, hogy azon is menjen.. :C

    Még annyi gáz van vele, hogy a uTorrent kliensek állítólag szívesebben kapcsolódnak másik uTorrent kliensekhez ha tehetik. :Y
    Ez ha valóban így van, akkor véleményem szerint unfer dolog, és lehet ugyanúgy unfer módon érdemes átállítani az rTorrentet, hogy azt mondja magáról, hogy Ő is uTorrent.. ;]
    Persze ezt már csak saját felelősségre! Nem tudom, hogy a trackerek mennyire haragszanak érte, avagy egyáltalán ki tudják-e deríteni, vagy érdekli-e őket? :F

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #178 üzenetére

    Csökken a biztonság, de a plain MAC szűrésnél jobb. Sajnos kifogytam az ötletekből. Nálam működik az XP is rendesen. Na nem olyan jól, mint a win7, mert az hibátlan, míg az XP időnként ledob. Most pl ment 22órát hibátlanul, majd utána ledobott. A Win7 ezzel szemben 3 napja aktív, gond nélkül. Ha teheted, próbáld ki a Win7-et. Az XP-hez még annyi, hogy ha a tűzfal be van kapcsolva, akkor kevésbé stabil a wifi.
    Tűzfal nélkül ment 2 napig is stabilan.

    hostapd-ről sokat olvastam, de fullos man page nem volt.
    open-wrt... hát ez már régen volt és csak routeren használtam. sohasem mentem bele igazán.

    Más. Torrent kliensnek mit javasolsz? Ha utorrentet használsz, öszedobnál egy gyorstalpalót vmi használható konfiggal?

    Köszi
    D

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #175 üzenetére

    Elszúrtam, nekünk a wpa_group_rekey kell.
    Szóval wpa_group_rekey=600
    Ez határozza meg, hogy milyen gyakran legyen megújítva a group key. Másodpercben értednő, szóval a 600sec=10min, Ez a default is, ezért látod 10 percenként a rekey üziket.

    Amit eddig észrevettem az az, hogy ha a power management és a roaming nincs rendesen beállítva, akkor a rekey nem 10percenként történik, hanem rendszertelenül.
    Ha jól belövöd a fentieket, akkor pontosan 10 percenként kell mennie. Ilyenkor a következő probléma az, hogy a rekey nem mindig sikerül és helyette jön a deauthenticated üzi. Ilyenkor ha szerencséd van, akkor a rendszer 1sec alatt újra kapcsolódik és észre sem veszed az egészet. De az is előfordul, hogy nem megy a re-authentication és ledob a wifi.

    Még azt lehet megtenni következő lépésként, hogy a wpa_group_rekey=600 helyett egy nagyobb értéket használsz, hogy ritkább legyen a rekey és így kisebb az esély a dropout-ra.
    pl beállíthatod, hogy óránként legyen csak rekey. Ha a wpa_group_rekey=0 - át használod, akkor pedig egyáltalán nem lesz rekey és a kapcsolat ugyanazt a key-t fogja használni végig.

    Azt nem tudom, hogy miért nem megy rendesen a rekey winXP alatt viszont Win7 alatt hibátlan. talán majd megpróbálok egy trace-t winxp alatt, hátha kiderül belőle valami.

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #167 üzenetére

    Ne kapkodd el.
    Nálam pl win7 alatt nincs gond. Érdemes lenne kipróbálnod.
    Ezen kívül még a hostapd beállításokban sem vagyok teljesen biztos. Nézzük meg a WPA-t közelebbről.

    írd ezt hozzá a hostapd.conf-hoz

    wpa_gmk_rekey=600

    a pairwise sor alá mehet. Írd meg, hogy változott e bármi.
    Továbbá nekem azóta jóval stabilabb az XP, mióta a roamingot letiltottam.
    network connections/jobb gomb a wifire/properties/configure

    Itt nekem van sok beállítási lehetőség. power management, ahol mindent maxra kell tenni
    Aztán roaming aggressiveness ha jól emlékszem.. (de tuti vmi roaming) ... Nálad is kell, hogy legyen valami hasonló. Kapcsold le.

    Mivel te a wireless zero configot használod, - ha jól tudom, - az eleve a roamingra van kitalálva, ami nem egészséges olyan környezetben, ahol sok ap van és te eleve nem akarsz roamingolni. WinXP wireless troubleshootingban elsők között ajánlják, hogy ne ezt használd.

    A WPA-hoz van több beállítási lehetőség is de haladjunk egyesével ha van még türelmed.

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #169 üzenetére

    Nem csak az illesztőprogram lehet hibás!
    A kártyán levő firmware is lehet rossz, vagy hiányos..stb.

    Mint pl. az én esetemben az először rendelt atheros ar5bxb72 kártyák esetében, ahol ugyebár win alatt még csak-csak rá lehetett bírni, hogy kliensként működjön (és ha hozzáerőltettél egy jó drivert, akkor ment is, még stabilabban és jobban mint bármelyik másik), de linux alatt csak az lspci-nál láttad, hogy ott a kártya, de működésre még kliens módban sem volt képes.. Fizikailag pedig detto ugyan olyan az a 2db kártya is, mint ami most tökéletesen működik több mint 1 éve, csak az árnyékoló fedlapon levő szöveg különbözik..
    Azt is el tudom képzelni, hogy mivel ezt a kártyát önmagában még nem láttam, hogy árulnák (rendes boltban), valószínűleg alap esetben csak komplett gépekkel kerül forgalomba (főleg apple gépekkel mint "APPLE Airport Extreme") és ebben az esetben amikor a gyártók rendelnek 1-1 szériát, lehetséges, hogy az adott géphez "igazítják" a firmware-t..

    Minden lehetséges..

    Ez a titkosításos dolog is lehet, mert nálam pl az AIRIS PDA ami elvileg tudja a WPA2-PSK-t, nem tud csatlakozni, csak ha kikapcsolom a titkosítást. (A WL500gProuterhez ugyanilyen titkosítással vígan csatlakozott). A laptopjaim meg mégis csatlakoznak.
    A legjobb eredmény pedig akkor volt, amikor a szerverbe és a laptopban is ugyanolyan kártya volt.
    Azzal mértem anno a 180mbit/s körüli átviteli sebességet FTP-n névleges 300mbit/s kapcsolat mellett és soha nem volt bajom vele.
    Ehhez képest most a netbookomban ez a szutyok bluetooth + 72Mbit/s Wifi kombó kártya folyamatosan (2-3-4 naponta) csinálja azt, hogy eldobja a kapcsolatot. Az óra mellett a kapcsolatot jelző pálcikás ikonon megjelenik egy piros x és hiába tiltom le, aztán engedélyezem a kártyát, vagy csinálhatok bármit, csak a netbook újraindítása segít és egy darab hálózatot sem lát addig, pedig itt a lakóparkban van dögivel.. Ki is cserélem a kártyát egy rendes (nem kombó) kártyára amit vettem, csak időm legyen rá..

  • Laca 012

    őstag

    válasz birrbert #167 üzenetére

    Igen! Kutakodni nem árt, ugyanis nálam volt próbálkozás intel és broadcom téren is, de egyik sem tudta az AP módot!!
    Ha van időd és pénzed rá, bele lehet merülni! Nekem is hónapok és tízezrek kérdése volt, de legalább pár kártyát már ki tudsz zárni ami tuti nem működött..
    (Nem rosszul, hanem sehogy sem!! )
    Esetleg lehet pont nem is a tipussal van, hanem pont azzal az 1db kártyával... :F

    Egyébként amit a netbook-omba rendeltem 2 antennás 1sávos half méretű Atheros AR5B97 (AR9287) az is elindult, de sebességet-stabilitást nem teszteltem.. :U

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #163 üzenetére

    Örülök, hogy jó lett a sebesség.

    A MAC szűrés könnyen kijátszható, nem kell hackernek lenni hozzá. A MAC szűrés nem helyettesíti a wireless security dolgait.

    Van körülötted más wifi is, amit látsz? Ezt most a MAC témától függetlenül kérdem, a deauth üzik miatt. Nekem Win7 alatt sikerült kiküszöbölnöm és most próbálom WinXP alatt is és van egy 'elméletem', de még kísérleti stádiumban..

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #157 üzenetére

    Mi az ami most nem megy egyébként? továbbra is lassú a fel/letöltés a szerver és a kliens között? FTP? Mit használsz a kliensen? Mennyire lassú?

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #157 üzenetére

    innen lehúztam az 50x debian install anyagból az első CD-t, kiírtam lemezre és erről telepítettem a base system-et.

    ha felment az alap rendszer, akkor a /etc/apt/sources.list fileba írd bele a köv sort : (ha nem lenne benne) Az egész sor kell, nem csak a link!

    deb http://ftp.us.debian.org/debian squeeze main contrib non-free

    A cd-rom bejegyzését pedig kommentezd ki. Így adod meg, hogy a csomagokat a netről húzza le és ne a cd-n keresse.
    Mivel én úgy telepítettem, hogy nem volt a gép rákötve a netre és a telepítés közben skippeltem a háló kártyákra vonatkozó dolgokat, ezért itt be kell írni az interfaces file-ba a következő két sort:
    auto eth0
    iface eth0 inet dhcp

    - Nálam az eth0 - án jön be a net.

    Aztán jöhetnek a programok.

    - apt-get update
    - apt-get install wireless-tools (az iwconfig debian alatt külön csomag és így instalálod)
    - apt-get install dnsmasq
    - apt-get install bridge-utils (tedd fel, hátha ez lesz mégis)
    - apt-get install hostapd

    ha megvagy, akkor nézz be a /etc/sysctl.conf fileba és aktiváld a net.ipv4.ip_forward=1 sort, különben nem lesz neted

    Ha minden felment szépen, akkor másold be a konfig file-okat. (amiket már korábban lementettél)
    - copy dnsmasq file to /etc/default
    - copy dnsmasq.conf to /etc
    - copy ethers file to /etc
    - copy hostapd file to /etc/defaults
    - copy hostapd.accept file to /etc
    - copy hostapd.conf to /etc/hostapd
    - copy interfaces file to /etc/network
    - copy iptables.rules to /etc

    ennyi

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #154 üzenetére

    Úgy látszik ezen még van mit javítani. Próbáld ezt:

    Interfaces

    # The loopback network interface
    auto lo
    iface lo inet loopback

    # The primary network interface
    auto eth0
    iface eth0 inet dhcp
    pre-up iptables-restore < /etc/iptables.rules

    # Wifi
    auto wlan0
    iface wlan0 inet static
    address 192.168.1.1
    network 192.168.1.0
    netmask 255.255.255.0
    broadcast 192.168.1.255

    # LAN
    auto eth1
    iface eth1 inet static
    address 192.168.2.1
    network 192.168.2.0
    netmask 255.255.255.0
    broadcast 192.168.2.255

    dnsmasq.conf

    dhcp-lease-max=51
    dhcp-leasefile=/tmp/dnsmasq.leases
    dhcp-authoritative
    dhcp-range=wlan0,192.168.1.10,192.168.1.15,255.255.255.0,1440m
    dhcp-range=eth1,192.168.2.10,192.168.2.15,255.255.255.0,1440m
    bogus-priv
    filterwin2k
    local=/localnet/
    interface=wlan0
    interface=eth1
    expand-hosts
    read-ethers

    # For debugging purposes, log each DNS query as it passes through
    # dnsmasq.
    #log-queries

    # Log lots of extra information about DHCP transactions.
    #log-dhcp

    Nálam bevállt. A kártya elég meleg, igen, néha forró. Nem foglalkoztam vele, mert eddig nem okozott gondot. A letöltés wifin 8-9 MB/s a feltöltés 5,5 MB/s. Ennél jobbat én még nem tudtam öszehozni az Nlite kártyával. Win7 gyorsabb mint az XP.

    XP-n 1GBs file letöltése 2:09mp, feltöltése 3:16mp
    Win7 - be 1GBs file letöltése 18mp ... a feltöltésre nem emléksze, valamivel jobb, mint az XPn

    vsftpd - t használok a szerveren, a kliensen pedig csak total commandert.

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #149 üzenetére

    szia birrbert

    egyenlőre hagyd a bridge-utils - t. Elég az interfaces - t módosítani. Kivesszük a bridge-re vonatkozó részeket. Itt a konfig a bridge nélküli üzemhez:

    interfaces

    # The loopback network interface
    auto lo
    iface lo inet loopback

    # The primary network interface
    auto eth0
    iface eth0 inet dhcp
    pre-up iptables-restore < /etc/iptables.rules

    # LAN
    auto eth1
    iface eth1 inet static
    address 10.1.1.1
    netmask 255.255.255.0
    broadcast 10.1.1.255

    # Wifi
    auto wlan0
    iface wlan0 inet static
    address 192.168.2.1
    netmask 255.255.255.0
    broadcast 192.168.2.255

    dnsmasq.conf

    dhcp-lease-max=51
    dhcp-leasefile=/tmp/dnsmasq.leases
    dhcp-authoritative
    dhcp-range=eth1,10.1.1.10,10.1.1.15,255.255.255.0,1440m
    dhcp-range=wlan0,192.168.2.10,192.168.2.15,255.255.255.0,1440m
    bogus-priv
    filterwin2k
    local=/localnet/
    interface=eth1
    interface=wlan0
    expand-hosts
    read-ethers

    # For debugging purposes, log each DNS query as it passes through
    # dnsmasq.
    #log-queries

    # Log lots of extra information about DHCP transactions.
    #log-dhcp

    hostapd.conf

    #to start hostapd in debug mode use hostapd -dd /etc/hostapd/hostapd.conf
    #initialize
    interface=wlan0
    #bridge=br0 -------------------------ez nem kell!!
    driver=nl80211

    #debugging
    #debug=4
    logger_syslog=-1
    logger_syslog_level=2
    logger_stdout=-1
    logger_stdout_level=-1
    dump_file=/tmp/hostapd.dump

    #run mode
    ctrl_interface=/var/run/hostapd
    ctrl_interface_group=0
    ieee80211n=1
    wme_enabled=1

    #router setup
    ssid=xxxxxxxx
    hw_mode=g
    channel=6
    max_num_sta=20

    #MAC address filtering
    macaddr_acl=1
    accept_mac_file=/etc/hostapd.accept

    #authentication
    auth_algs=3
    wpa=2
    wpa_passphrase=xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    wpa_key_mgmt=WPA-PSK
    wpa_pairwise=CCMP
    rsn_pairwise=CCMP

    #ht_capab settings
    ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]

    A hostapd.conf - ból csak a bridge-re vonatkozó sort vettem ki.
    Ha nem menne a net a kliens oldalról, akkor az az iptables parid miatt lesz. Amíg nem vagy jó barátságban az iptables beállításaival, addig használt a

    iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE

    parit.

    Azt nem tudom, hogy így mennyire lesz stabil a háló mert időm még nem volt próbálgatni de legalább megy bridge nélkül. Majd írd meg a tapasztalatokat.

    lag problémáim nincsenek de én nem is játszok. Most debian 6.0 squeeze van fent mert bár jól ment a 10.04.2 , az xp-s gépemet egyszerűen nem tudtam úgy belőni vele, hogy kibírjon 24 órát anélkül, hogy ledobná a háló. Squeeze alatt jóval kevesebb a hibaüzi a syslogba. Sokkal kevesebb.

    üdv,
    D

  • birrbert

    tag

    válasz birrbert #148 üzenetére

    Például lehetne egy olyant, hogy:

    ifconfig br0 down
    brctl delbr br0

    Majd eltávolítani a bridge-utils pakkot, inaktívvá tenni minden br0-ra vonatkozó konfigot, és, ha ez sikerült, akkor beállítani az interfaces fájlban a wlan0-t, hogy a dhcp segítségével osszon IP címeket, az eth1-et pedig manuális beállításra. Ha nagyon muszáj kábelen csatlakozni, akkor beállítom a megfelelő IP címet, és kész.

    Elvárom, hogy ezzel kapcsolatban álmodjatok ma éjjel. Guten nacht! ;]

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #143 üzenetére

    érdems lenne azt a dnsmasq.conf - ot használnod, amit én is használok. Azonos konfiggal könnyebb lenne azonosítani, hogy mi a gond.

    A listen-address=192.168.2.1 a bridge ip címe. Ha nálad más a bridge ip, akkor írd át arra.
    Ha használod a listen-address -t, akkor ne használd mellette a except-interface=eth0 - át.

    Tehát az én dnsmasq.conf file-om most ugyanaz, mint amit már küldtem, csak beletettem a
    listen-address=127.0.0.1 sort is, ahogy írja a doksi. Nálam működik.

    A bridge nélküli üzemet most nem tudom kipróbálni és nem akarok hülyeséget mondani. Valamikor a héten remélem jut rá időm.

    brctl show - ra mit ír ki?

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #139 üzenetére

    Szia birrbert

    "a tűzfal valahol elejti a lo->lo csomagokat" vagy "nem indítja optimális sorrendben őket"

    hát...
    A listen_address - hez van egy ilyen leírás:

    Listen on the given IP address(es). Both --interface and --listen-address options may be given, in which case the set of both interfaces and addresses is used. Note that if no --interface option is given, but --listen-address is, dnsmasq will not automatically listen on the loopback interface. To achieve this, its IP address, 127.0.0.1, must be explicitly given as a --listen-address option.

    Én nem adtam meg interface opciót a dnsmasq.conf-ban, szóval talán érdemes megpróbálni, hogy a loopback interface - t is megadjuk a bridge mellett. valahogy így:

    listen-address=127.0.0.1
    listen-address=192.168.2.1 - (ez ugye már megvan)

    Nem tudom, hogy használ e, de egy próbát megér. először legyen ez, aztán a bridge nélküli használatot majd később. Próbálgasd a DotA - t és írd meg mit tapasztalsz.

  • DavidDay

    csendes tag

    válasz birrbert #136 üzenetére

    Szia birrbert

    Szóval még mindig lagol? Van más gond is vele?
    A hostapd.conf filet egészítsd ki a következő két sorral:

    wme_enabled=1
    ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]

    Nálam így néz ki:

    #run mode
    ctrl_interface=/var/run/hostapd
    ctrl_interface_group=0
    ieee80211n=1
    wme_enabled=1

    ..
    ..

    #ht_capab settings
    ht_capab=[SHORT-GI-40][DSSS_CCK-40][HT40-][HT40+][HT20]

    Elvileg így 300 mbites sebességnek mennie kellene. Légyszi jelezz vissza, hogy mit tapasztalsz. Nekem nincs laptopom 300-as wifi kártyával.

    Én most próbálom a Debian 6.0 - át, majd megírom a tapasztalatokat.

    Nekem is van egy kérdésem az FTP-vel kapcsolatban. Én vsftpd - t használok és míg a letöltési sebesség rendben van, a feltötés nem az igazi.
    Nincs sebességkorlátozás beállítva. A szerverben egy WD 2TB 5400 rpm, 64MB cache hdd van, míg a laptopban egy Hitachi 500GB, 5400 rpm, 8MB cache hdd van.

    Mind a laptopban, mind a szerverben gigabites lan kártya van, cat6 - os kábellel összekötve.

    1GBs file sebesség tesztje:
    letöltés 18 mp
    feltöltés 90 mp

    TotalCommandert használtam a kliensen. Próbáltam a filezillát is, de nem volt időm foglalkozni vele. A letöltés ugyanolyan gyors volt, mint TC-be, de a feltöltés.. el sem indult, x napot írt ki. Lehet, hogy csak el kellene olvasnom a konfigurálását.

    Nálad, ha jól emlékszem proftpd van. Mik a tapasztalatok? Tudom, hogy csináltál egy tesztet, ahol a fel/letöltés kb ugyanaz volt, de 1 perc körüli értékek.

    Ha valaki tudja, hogy hogyan lehet gyorsítani a feltöltésen, avasson be.

    köszi,
    D

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés