Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Félmillió felett a kiszállított Xiaomi autók száma
- CES 2026: Látható gyűrődés nélküli hajlítható kijelzőt hozott a Samsung
- Tízezres aksit tuszkolt a Honor a Power 2-be
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- iPhone topik
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- CES 2026: Új autót mutatott be a Sony Honda Mobility
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
-
Mobilarena
Tarr Kft. kábeltv, internet, telefon
Új hozzászólás Aktív témák
-
farkas63
aktív tag
Mondjuk sok értelmét nem látom az ilyen akcióknak mert aki eddig nem rendelte elő az most se fogja és nem az ára miatt meg, hogy van ingyen 2 hó hanem mert nem érdekli.
-
farkas63
aktív tag
De most komolyan, ki az aki azt hitte, hogy előfizet és 2 hónap múlva lemondja és nem kell fizetnie a 2 hónapot?
Ebben a szolgáltatónak mi haszna lenne?
-
zako
tag
Az ÁSZF-ben ez van:
Filmbox és Platina Mix első 2 hónapban 0 Ft
Akció érvényessége: 2020.10.02. – visszavonásig
Akció tartalma: Az akció feltételeinek megfelelő előfizetők részére az első két havi előfizetési díjat jóváírjuk.
2 havi előfizetési díjnak megfelelő jóváírás mértéke:
- Platina Mix kiscsomag esetén 2 x 2.090 Ft
- Filmbox kiscsomag esetén 2 x 890 Ft
A jóváírás a szolgáltatás aktiválását követő első 2 havi számlán kerül érvényesítésre időarányosan.Feltétel:
- 1 év határozott idejű szerződés vállalása Filmbox vagy Platina Mix kiscsomagra.
- Az akcióban azok az előfizetők vehetnek részt, akik a szerződéskötés napján és az azt megelőző 3 hónapban nem rendelkeztek az akció keretein belül előfizetni kívánt Filmbox vagy Platina Mix kiscsomagra előfizetéssel. (Példa: Már meglévő Platina Mix előfizetés mellé igény bevehető a 2 hónapig 0 Ft-os Filmbox kedvezmény, viszont ha az ügyfél a szerződéskötést megelőző hónapban felmondta a Filmbox kiscsomagját, de most újra előfizetne, akkor nem jogosult a kedvezményre.)
- A jóváírás készpénzre nem váltható.
- Amennyiben az előfizető a 2 hónapos díjmentesség letelte előtt megszünteti a szerződését, akkor a jóváírás is időarányosan kerül kiszámlázásra.
- 1 előfizető az akcióban 1x vehet részt. Így 2 db kiscsomag előfizetése esetén csak 1 db szerződésre veheti igénybe a kedvezményt.Szankció:
Határozott időn belül történő szerződés felmondás esetén az akció keretein belül igénybevett kedvezményeket az előfizető elveszíti, és a szolgáltató részére szerződésbontási díjként megfizetni köteles. -
ftamas0201
Topikgazda
válasz
cfcfan30
#18294
üzenetére
Véleményem szerint az ügyfélkapun vagy telefonon érdeklődd meg a menetét ennek a dolognak, ott biztosan segítenek majd
És ha tudsz közelebbit, kérlek oszd meg itt is, hogy ha valaki esetleg élni szeretne ezzel a lehetőséggel, akkor nagyjából tudja hogy mire számítson 
-
cfcfan30
tag
Igen azt ertem, de le is lehet mondani 2 honap utan, nem kell huseg, csak oldalukon ha berakom kosarba irja a rendes arat a dolgoknak rendeles elott, de nemtudom, lehet lenullazzak a szamlan, ezert kerdezem hogyan mukodik. Egyszerubb telefonon kerni, hogy kapcsoljak be?
-
cfcfan30
tag
Sziasztok
Igenyelte mar valaki a 2 honapig dijmentes filmbox+platina mix csomagokat? Mi a pontos menete ennek? -
valakky
aktív tag
na kapott egy használt, de működőképes, elvileg jobb minőségű tápot, egy 1000-ért túrták nekem szekszárdon az elektropatikában.
írtam miután beüzemeltem a hibajegyhez a neten, hogy megoldottam, nem kérném a modem cseréjét, csak egy adaptert szíveskedjenek tartalékba majd hozni a közeljövőben. -
cs.david94
tag
válasz
farkas63
#18289
üzenetére
Baja nálam sincs, kétszer kellett berakni bridge módba mert úgy gondolta hogy ő lesz a router is. Papírján olvastam hogy állítva, puding próbája az evés, megy fektetve a régi helyére fektetve. A dupla fogyasztás meg dupla fogyasztás, a Cisco fogyasztott 6w-ot, ez pont a duplája, fillérbaszásnak fillérbaszás, de éves szinten 100KWh elfogy
-
farkas63
aktív tag
válasz
cs.david94
#18288
üzenetére
Nálam semmi baja az arris-nak, sőt fektetve használom.
-
cs.david94
tag
válasz
valakky
#18286
üzenetére
Én most novemberben hosszabbítottam hűséget, el is vitték szerencsétlen Ciscot, akármennyire is ragaszkodtam érte, kaptam helyette egy Arrist, kétszer annyit fogyaszt, bridge módból már kétszer kirakta magát autómatán, de hát ez van ezt kell szeretni, ja és állítva kell használni, nem fektetve.... vissza is sírom.
Amúgy meanwell 15v-os tápegység, dugót meg keresel valamilyet, és polaritáshelyesen kötöd be. -
valakky
aktív tag
van esetleg valakinek tippje, hol lehet epc3210-höz adaptert venni?
nekem vhogy nem sikerült felhajtanom.
megint elszállt valszeg, egyszer már cserélték, akkor 3 napba telt mire eljutottak ide, ma éjjel döglött meg, és eddig még nem mozgatta meg őket a reggeli netes hibajegyem.
vettem haza fele jövet egy multit, de itthon derült ki 6-12v, ez meg 15 volt. mondjuk nem is volt más a boltban, meg állítólag a polaritás se mindegy, hogy teszem rá a fejet.
inkább kellene egy amivel nem kell kísréletezni. akkor is mondta aki kint volt, hogy pár évente eldöglenek...
meg lehet kapni ilyen modemet? bár gondolom, itt se tehetek be akármit a helyére, csak amit a szent kábel tekknólógia engedélyez, pedig szívesen betartalékolnék abból is. -
meke11
aktív tag
Ilyennel a TARR is meglephetne minket. [link]
-
meke11
aktív tag
-
farkas-j
őstag
válasz
CsodaPOK
#18274
üzenetére
Úgy néz ki, most már használható sebességű a VPN kapcsolatom. Nem is kellett átállítanom az MTU értékét. Ez az új ZTE már nem fekszik meg rajta. Azt még nem tudom, hogy mit szólna egy egy-két ezres Torrent szálhoz.
Az megtudja fektetni azokat a routereket amikben nincs hardveres NAT és nincs bennük combos proci. (Érdemes beleolvasni az "ASUS routerek" vagy a "Milyen routert" topikba.) Ha lesz rá lehetőség, az biztos, hogy bridge módba fogom rakatni, addig elleszek így vele. -
CsodaPOK
senior tag
MRU-t nem piszkáltam.
Az MTU-t pedig csak a VPN kapcsolatra vonatkozólag állítottam.
(Ubiquiti ER-X van a Tarr-os modem mögött, azon "set vpn l2tp remote-access mtu 1300" parancs.) -
farkas-j
őstag
válasz
CsodaPOK
#18269
üzenetére
Köszi az infót!
Fejlemény. Délután korrektül felhívott az egyik informatikusuk, és átbeszéltük a problémákat. Azt ígérte, hogy utánanéz, hogy miben lehetne előrébb lépni. Ma este meglepetésemre kijöttek a TARR-tól és hoztak egy új típusú NOD-ot, egy ZTE ZXHN F688-ast. Bridge üzemmódot ugyan ez sem tud (még), de erre állítólag tényleg lesz új firmware ami már tudni fogja a bridge üzemmódot. Annyi előrelépés van most első körön, hogy ennek már sokkal használhatóbb a szoftvere. Tud DyN DNS opciót, van DMZ beállítási lehetőség, és IP cím lefoglalási lehetőség is. Ebben már AC2100/2.4Ghz/5Ghz (3x3 MiMo) WiFi van és vélhetően combosabb a hardvere is. A VPN tesztet holnap tudom megcsinálni majd a cégtől. -
CsodaPOK
senior tag
-
Azt elfelejtettem tegnap, hogy az ip cím az gyakorlatilag fix. Legalábbis nekem április óta mióta bekötötték, még nem változott
-
farkas-j
őstag
Az IP kameráimból kettő képes közvetlen DyN DNS regisztrációra. Érdekes módon azok a valós publikus IP címet küldik el a szerverre, nem az ASUS WAN címét. Így most legalább a DyN DNS szolgáltatás meg van tákolva, legalábbis addig, amíg ezek a kameráim itt vannak. Ez így abnormális megoldás de működik.
Abnormális az is, hogy valamelyik "okos" TARR-os műszaki "szakember" úgy gondolta, hogy ez a szutyok ZTE NOD megfelelő lesz egy nagy sebességű optikai hálózatra csatlakozott otthoni felhasználónak, amikor egy átlag háztartásban is már több WiFi eszköz van. Már annak meg kellett volna kongatnia a vészharangot, hogy a router része csak 2,4GHz-et tud 802.11b/g/n (2*2 MiMo-s) szabvánnyal, ami igen karcsú elméleti sebességnek számít ma már. Ráadásul ez lakótelepi környezetben szinte alig használhatóra lassul. Az sem tűnt fel a "szakembernek", hogy az eszközt nem lehet bridge módba kapcsolni, hogy egy elfogadható WiFi sebességre vágyó felhasználó saját zsebbe nyúlva normális routert használhasson ehelyett. A hardvere is igen karcsúnak számít ma már. Aki pl. Torrent miatt váltott önként optikára a nagyobb sebesség miatt, különösen a magasabb feltöltési sebesség miatt, annak óriási szívás ez a harmatgyenge router. A többit már nem is sorolom.
Én sajnos belekényszerültem a váltásba, mert év végén már csak optikán szolgáltatnak a területünkön, a kábeles szolgáltatást felszámolják.
Azt hiszem a hétvégén megfogalmazom és elküldöm a panaszlevelemet, részletesen leírva a kifogásaimat. Gyakorlatilag ugyanannyi pénzért rosszabb és gyengébb szolgáltatást kapok mint korábban. Még szerencse, hogy itt van a házban a T-COM optikája is, így lehetséges, hogy váltás lesz, pedig korábban nagyon elégedett voltam a TARR-os szolgáltatással. -
farkas-j
őstag
válasz
Norbi27
#18263
üzenetére
Ezt tudom, csak az előfizetésemmel 30 különböző DNS-t tudok regisztrálni. Ebből csak a családban 6-ot használok, és még 11 másik helyen van belőle regisztrált cím. Az egyik legfontosabb az volt, hogy mobilneten keresztül használunk videoszervert közvetítésekhez, ehhez meg szükséges a fix DNS cím.
-
farkas-j
őstag
válasz
Norbi27
#18261
üzenetére
Ezen a NAT-oláson már túl vagyok, publikus az IP címem. Távolról el is érem az IP kameráimat, de iszonyú lassan töltődik be minden, ami korábban pillanatok alatt megvolt. A VPN meg gyakorlatilag használhatatlan sebességgel működik! Ez a ZTE hibája lehet, hiszen más nem változott a rendszeremben. Nem is értem, hogy egy komolyabb nethez hogyan lehet ilyen űber gagyi vackot adni. Ha már ilyen gyenge szar a ZTE és csak 2,4GHz-es WiFi-je van (ami ma már lakótelepeken gyakorlatilag használhatatlan), legalább bridge módba lehetne tenni, de nem lehet!
Az ASUS routernek meg van egy olyan tulajdonsága sajnos (amire a kezelőfelületén fel is hívja a figyelmet), hogy személyes WAN IP cím mellett nem működik rendeltetésszerűen a DDNS. Van DyN DNS előfizetésem, és látom, hogy az ASUS elküldi a WAN IP címét a 192.168.1.2-őt. Csakhogy ugye nem ezt kellene megadni. Ezt a DyN DNS IP cím bejelentést, most rábíztam az egyik IP kamerára amivel végül működik, de nem ez a normális megoldás. Neked az 500-as nethez is ezt a gagyi ZTE-et adták?
-
válasz
farkas-j
#18260
üzenetére
Valószínű NAT-olt ip-t kaptál, azért nem megy a dyndns. Nézd meg az ONT-ban. Ha 100-al kezdődik ai ip címed, akkor NAT-olt. Hívd fel őket, hogy adjanak publikus címet. Nálunk április óta van optika, akinek 150-es csomagja van, mindenki natolt ip-t kapott. Én az 500-ashoz már publikusat.
Első nap felhívtam őket, hogy rakják át az ONT-ot Bridge módba. Akkor azt mondták, hogy még nem tudják, de dolgoznak rajta. Azóta eltelt hat hónap de még mindig semmi. Előbb utóbb majd csak meglesznek vele vele -
farkas-j
őstag
Eddig 200/18-as kábelnetem volt Arris TG2492-S Gateway-el, ami bridge üzemmódban ment. Egy ASUS RT-AC65P 4 magos, hardver NAT-os combos router volt rajta, ami VPN szervert is futtat. Maximálisan elégedett voltam a nettel és a szolgáltatásokkal!
Tegnap átkötöttek 150/50-es optikára (nem önként váltottam, muszáj volt).
Hoztak egy ZTE ont-ot ami adja a kábelTV-t és a netet is. A router egy harmat gyenge vacak, húsz évvel ezelőtti szolgáltatási színvonallal, de egy 20 éves D-link is szoftveresen többet tud mint ez a vacak.
Csak 2,4GHz-es WiFi-je van és pl. még DyN DNS opció sincs benne. A legdurvább, hogy nem lehet bridge módba kapcsolni még központilag sem!
Kénytelen voltam ez után kötni az ASUS routeremet. A ZTE-ben DMZ sincs, így jobb híján az ASUS számára a teljes port tartományra megcsináltam a portforwardot.
Most úgy megy a rendszerem, mintha egy lovaskocsi mögé kötöttem volna a Ferrarimat.
Kívülről a VPN-hez néha lehet kapcsolódni, de akkor is csak 15-25kB-os sebességet érek el, tehát használhatatlan. A telefonom már nem is képes kapcsolódik hozzá. A ZTE mögül a DyN DNS szolgáltatást sem tudja használni az ASUS. Szóval nagyon elvagyok keseredve. Nesze neked XXI. századi szolgáltatás, egy fos eszköz miatt! -
kabelmania27
Topikgazda
válasz
w.miki
#18258
üzenetére
Köszi az infót, ez egy jófajta hármas osztó minden kimenet 6dB csillapítású.
Ha majd betudsz lépni a modembe és kiderül milyenek az értékek meg lehet mondani vagyis írni, hogy érdemes-e megpróbálni osztócserét (vagy két kettes splitterre vagy egy 2way tap tipusra amelynek alacsonyabb csillapítású kimenetére megy a modem), hogy javuljanak a modemértékek. Próbáld meg másik böngészőt (pl. firefox) vagy frissítsd a jelenlegit hátha stabilabban töltődnek be az oldalak. Indíts el karbantartó programot (ccleaner, wiseregistry, spyboot) hátha fogja valami a gépet.
Modem és router újraindítás nem segít? -
w.miki
veterán
válasz
kabelmania27
#18257
üzenetére
Mi? Olyanokat kérdezel... milyen osztóval? 3-as elosztó. Z2773 06dB
Nem tudom, bejön a koax, 2 megy le, egy jön be a modembe, és megy tovább. -
w.miki
veterán
válasz
kabelmania27
#18255
üzenetére
egyik sem jó, ezek közül sem.
Derék Tarr biztos megváltoztatta
-
w.miki
veterán
válasz
kabelmania27
#18251
üzenetére
az első jelszót kér, a második nem tölt be
TWG870 modem, és egy Asus N18U routeren keresztül kapja a netet a gépem.
Modem hátulján lévő SSID, és WPA2 kódokat nem fogadja el bejelentkezésnek
Üresen hagyva a cbn, és a motorola sem jó neki
-
kisninja
őstag
válasz
kabelmania27
#18249
üzenetére
Igen azok rendben.
-
w.miki
veterán
válasz
kabelmania27
#18249
üzenetére
Azt hogyan lehet megnézni?
-
cfcfan30
tag
Hat fura egyebkent, mert az oldalukon mig be nem irom a lakcimem folotte azt irja egyedi ajanlatot adnak, beirom a cimem es full ugyanaz mint az alap ajanlatok. Igaz itt meg csak 1 eve van szolgaltatas toluk, lehet ezert nincs semmi kedvezmeny, de ketlem hogy masnal mashogy lenne ahogy ismerem oket.
-
w.miki
veterán
Jelenleg Tarr Kombi Trió Extra 70M csomagban vagyunk 6730 Ft
havidíjjal, 4 TV, vezetékes telefon, internet, a Tarr Kft.-nél.
Hívtak a cégtől, hogy tudnak adni 100M netet.
Trió 100M kábel TV + net + telefon 7790 Ft/hó vagy
Trió 200M kábel TV + net + telefon 8195 Ft/hó havidíjért.
Szerintetek érdemes váltani?
Azt vettem észre, hogy esténként nagyon belassul a 70M-es net, a többi gyorsabb lenne?
Vagy ez a szolgáltató hibája, a 70M-nek is gyorsnak kéne lennie? Vagy a gépemen lehet egy Chrome kiegészítő, ami mást is csinál...?
Van, hogy be sem jön egy-egy oldal...Tarr kft-től ki lehet alkudni egyedi ajánlatot is valahogy, mint a Vodafone-nál, ami ezeknél kedvezőbb??
-
-
Bozek
nagyúr
"Kártya nincs a tv-ben, az lenne a gond?"
Hát anélkül nehéz, szóval rakj bele kártyát és menni fog."Mondjuk 2 csatornáról lekerült, szóval érdekes..."
Melyik az a 2 csatorna? Mert lehet, hogy az épp kódolatlan. Most ezek azok: Discovery Channel, Life TV, Mezzo, Super TV2, Viasat6. -
Z()L3
tag
Sziasztok!
Módosítottunk a csomagokon, kópévilág kiscsomag lett a gyerkőc miatt.
Az egyik tv-n, amihez K2 Isio van, megvan az összes "új" csatorna, a másikon amihez nincs settopbox azon csak 2 csatornáról került le a kódolás, többről nem. Kártya nincs a tv-ben, az lenne a gond? Mondjuk 2 csatornáról lekerült, szóval érdekes...Sony tv, újra is hangoltam, változás nem történt. -
izll81
csendes tag
válasz
ftamas0201
#18233
üzenetére
Az lesz köszi, csak elég macerás (nem részletezném miért), ezért is kérdeztem, hátha előfordul másnál is.
Jelentkezem az eredménnyel. -
izll81
csendes tag
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy valaki találkozott-e már olyannal, hogy torrenten keresztül tölt le és egy idő után (30-60s) 1 Mbyte/másodpercre korlátozódik a sávszélesség, majd utána helyreáll valamennyi idő elteltével. 200/18-as előfizetésem van, a router Mikrotik hEX, terhelés minimális rajta, a szolgáltató szerint semmilyen korlátozás nincs.
-
-
válasz
PirosPöttyös
#18224
üzenetére
Létezik.
-
meke11
aktív tag
válasz
szabogabor10
#18221
üzenetére
A Tarr-nál is 55 db van.
neo81
Ezeket el tudnám képzeli valamilyen kis csomagban is. -
-
neo81
senior tag
-
meke11
aktív tag
válasz
Grande Ale
#18214
üzenetére
Ez a lista nem neked, inkább a szolgáltatónak szól.
Ugyanis tavaly sem történt semmi érdemi változás, esetleg bővülés. Talán majd idén! -
1egaly
aktív tag
"Mától nálunk is Aréna 4 a 169-es programhelyen!Ha nem találod, hangold újra tévédet, vagy kérj segítséget tőlünk a 1223-as telefonszámon!"
HD! -
meke11
aktív tag
válasz
Grande Ale
#18211
üzenetére
Valamint:
- AMC HD?
- Film Cafe HD?
- Fishing & Hunting HD?
- Viasat History HD?
- Viasat Nature HD?
- stb -
Grande Ale
őstag
Comedy Central HD-ről még mindig semmi hír?
-
1egaly
aktív tag
válasz
szabogabor10
#18208
üzenetére
Reméljúk eljön az idő,nem győzik majd kiszedni ,ezeket egy nagy"szerkesztőségből"irányított csatornákat..
-
-
1egaly
aktív tag
Éssss: [link]
tudtam hogyrendesek
-
cfcfan30
tag
Nem titok.
En egy olcsobb boxot vettem kb 1 eve, mut@nt hd530c tipus, nemetbol hozta tesom, itthon nemnagyon kaphato, 75 euro volt. Eddig tokeletesen mukodik. Ra van dugva egy 500as kulso vinyo, rengeteg cucc rafer, sajna eleg alacsony a hd csatik minosege is, de meg mindig jobb mint a muholdas.
Egy ddns-sel barhonnan barmikor tudsz ra fevetelt beallitani, fel tudod csatolni kulso tarolokent windowsra, igy pcn is tudod nezni a felvett musort, de streamelni is tud, szoval eloben is tudod nezni barmelyik csatornat, meg meg van sok elonye a tarrtol kihelyezett boxokkal szemben. Siman megy a tarros kartyaval, amit a modulbol at tudsz rakni bele. -
cfcfan30
tag
En ezert vettem egy sajat, linux alapu boxot, 1 fizikai tuner, de elosztja 3 fele, igy akar 3 musort is felvehetek, es meg ami azokon a frekvenciakon megy csatorna, egy 4.et nezhetek is(ezaltal meg azt is felvehetem elviekben).
Ezek a tv-vel felveszem cuccok sose jok, max azon a tv-n nezheted vissza (samsungnal legalabbis), itt mondjuk rootolassal ez kikerulheto, de macera, sokkal jobb egy linuxos box, ftp-n at is tudod huzni gepre pl, nincs rajta semmi vedelem, szerkesztheted tovabb vagy barmit.
Jobb megoldas nincs szerintem. -
katonatom90
csendes tag
válasz
PirosPöttyös
#18202
üzenetére
Köszönöm.
-
PirosPöttyös
tag
válasz
katonatom90
#18201
üzenetére
https://services.sony.hu/supportmvc/hu/Contact/Email?cat=electronics?cpint=spt-footer_contact
Próbáld meg itt, hátha mondanak valami okosat. -
Új hozzászólás Aktív témák
Kötbér kijátszására, annak elkerülésére segítséget kérni szigorúan TILOS!
Olvasd el az összefoglalót!
Szolgáltatók összehasonlítása ITT!
Jelszinteket ide írhatsz!
- ÚJÉVI AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3133, 95% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3653
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

És ha tudsz közelebbit, kérlek oszd meg itt is, hogy ha valaki esetleg élni szeretne ezzel a lehetőséggel, akkor nagyjából tudja hogy mire számítson
A Tarr-nál az indulástól fogva HD.

Az megtudja fektetni azokat a routereket amikben nincs hardveres NAT és nincs bennük combos proci. (Érdemes beleolvasni az "ASUS routerek" vagy a "Milyen routert" topikba.) Ha lesz rá lehetőség, az biztos, hogy bridge módba fogom rakatni, addig elleszek így vele.
Csak 2,4GHz-es WiFi-je van és pl. még DyN DNS opció sincs benne. A legdurvább, hogy nem lehet bridge módba kapcsolni még központilag sem!



