Hirdetés
- CES 2026: Főhajtás a Moto 360 előtt Polar funkciókkal
- CES 2026: Belépett a Motorola a VIP buliba
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Magisk
- CES 2026: Színre lép a Motorola Razr Fold
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- CES 2026: Íme, a Lenovo és Motorola foci vb-s különkiadásai
- CES 2026: Látható gyűrődés nélküli hajlítható kijelzőt hozott a Samsung
Új hozzászólás Aktív témák
-
negyven2
nagyúr
válasz
negyven2
#8399
üzenetére
Azt elfelejtettem leírni, hogy bár sok a kezdő játékos nap mint nap, de azért a konkrét PvP játékmódokban nagyon sok az olyan játékos akik csak ezeket játszák már évek óta, és mesterien kitanulták azt, hogy hogyan tudnak pillanatok alatt fejre lőni (illetve amikor még PvP-tem, akkor elég sok esetben tűnt úgy, hogy a begyakorolt headshot kombináció mellet sok esetben úgy tűnt, hogy módkontrollert vagy bill/Egeret használnak.
Illetve mivel mára már nagy részt csak a hardcore PvP-s játékosok teszik ki a ezekben lévő játékosok nagy részét így ezeknél sajnos elég gyakori a negatív tapasztalat, amire még ráerősít a vacak matchmaking rendszer. Mivel ugye a legtöbb esetben a posse tagokat egy csapatba teszi így megeshet, hogy legalább 7 onlyPvP ellenfelünk lesz.
-
negyven2
nagyúr
Xbox-on az Online azért él, vagyis vannak aránylag elég sokan (általában mindig megvan egy 18-25 fős lobby szint). Legalábbis pár hete amikor még volt Gold-om, akkor azért mindig tele volt játékosokkal a map. Igaz proximity alapú a másik játékos mapon való megjelenítése, vagyis csak akkor jelzi ha elég közel van hozzád (ha agresszív a játékos akkor kicsit távolabb, ha nagyon akkor még távolabbról is láthatóak). Tehát alapesetben nem nagyon látsz másik játékost a térképen.
Viszont sajnos (vagy nem?) minimum kettő achi esetén mindenféleképpen kelleni fog PvP:
- The Real Deal: esetén 3 MVP-t kell elérni, egy olyan meccsben ahol legalább négyen vagytok. Itt igazából a legegyszerűbb, a Race, mert ha nyersz akkor biztos MVP vagy, és ez a legkönnyebb PvP alapú játékmód (aminél ha nem toxikusak az ellenfelek akkor nem fognak lelőni.
- All's Fair: itt kvázi szabotálni kell egy másik játékos, vagy posse free roam küldetését. Vagyis például az egyik esetben ha nekik az a feladat, hogy a supply-t elvigyék A pontból B-be, akkor neked az lesz a feladatod, hogy elpusztítsd a szállítmányt. De ezen kívül van más fajta is.
- Eventful: bár ez is tekinthető PvP-nek, de sok olyan Free Roam Event van ami igazából PvE alapú. Itt 5 Free Roam Event-en kell résztvenni (már nem emlékszem, de majd Mike kijavít, de elvileg ezeknél is megoldható az MVP-s achi.
- Illetve még ott van a "Series Major", de azt automatikusan megkapod, ha belépsz egy PvP meccsre (pl. Race)
Végül még ott a "Gun For Hire", de ez 100%-ban lehet solo-ban csinálni úgy, hogy más nem tud benne kárt tenni (vagyis de, de nincs értelme, mert neki nem jár semmi)
Ez bár nem PvP, de ehhez még kelleni fog legalább egy másik játékos.
- Strength in Numbers: ahol legalább egy 2 fős posse-val csináljatok megy egy free roam mission-t. Ezt simán lehet randomokkal is megcsinálni.
Ezeken kívül más nagyon nincs, amit nem lehetne megcsinálni Solo Defensive mode-ban. Def. mode esetén se más játékos téged, se te más játékost nem fogsz tudni befogni auto aim-el, és nem működik a játékosok ellen a lasszó se.
És bár elviekben mire eléred a 50-es szintet, lesz elég pénzed, de minimum $2150 el kell költeni az achi-k miatt. $1500 az 5 istállóhely, $200-ba kerül a 4 legolcsóbb ló, $250-ből jön ki legolcsóbban az 5 camp tartozék, és $200 a Persistent Posse ára.
-
negyven2
nagyúr
Vagy csak úgy érezted, hogy eltűnt. De megvan a különbség köztük. Persze a közel azonos szintű lovak esetén akkora nincs (és korábban se volt), de egy full alap gebe és a vagyonokba kerülő között már látható. De ettől függetlenül mindig is az volt, hogy igazából a legnagyobb különbség az az életerő , és az állóképeség. Ez utóbbit kvázi feleslegessé teszi egy kiváló nyereg (pl. Panther).
illetve amit az előbb is írtam, Story-ban ez annyira nem tűnik fel, mert úgy van megalkotva a játék, hogy egy gebével is érvényesülni tudjál.
-
Mike
veterán
válasz
negyven2
#8391
üzenetére
eredetileg nagy különbségek voltak a lovakban. agilitás, gyorsaság, fordulekonyság. még 2018-19-ben. Aztán ezt később kivettek, amikor második acc-kal újra kezdtem a storyt 2021-ben ez mind eltűnt.
Turkomanból 2 féle van a storyban. a pezsgő de most fejből nem tudom melyik a másik
-
.LnB
titán
Nem tervezem lecserélni még a lovamat. Azt terveztem, hogy majd betöröm a fehér arabot a versenyes feladatokra. És azt csak arra használom.
De most, hogy írtátok a Turkoman-t. Az jónak tűnik. A Gold szép abból is. A fekete még mindig csak az Online-ban elérhető? Mert most, hogy utána olvastam, azt írták. -
.LnB
titán
Tegnap időarányosan, nagyon sok mindent sikerült megcsinálnom. Nem sokat játszottam, de sokat haladtam. Kész a, Errand Boy, Give to the Poor (ez korábban megvolt). Szóval már csak a Lending a Hand és a Friends With Benefits van, amire figyelnem kell a végigjátszás során. Utóbbi nem vészes, mert chapterenként csak egy kell.
Az Explorer challange is megvan. Nagy segítség volt amit írtál tegnap negyven2, köszi!
Így viszont nem kellett volna a térképes csávót keresgélnem órákig hétvégén.
Viszont tegnap esett le, hogy Online achik is vannak bőven. Na azokra kíváncsi leszek. Biztos az se könnyű. Ja és remélem nem kihalt az online rész.
-
negyven2
nagyúr
Van különbség köztük azért, de nem jelentős, mivel eleve a játék script rendszerére épülnek azok a dolgok, amiknél kiütközhetnek látványosan a különbségek. Vagyis ha a küldetéseben arról van szó, hogy eddig a pontig te nem érheted utol a másikat, akkor nem fogod, míg más esetben nem annyira lényeg. Pl. van a Dutch-os opcionális versenyzés. Ott pl. a Level 4-es ingyenes lóval, alig bírtam az élen maradni, míg az Arab-al (illetve replay-ben a Turkoman-al, simán otthagytam).
e igen, legtöbb esetben a kinézet a lényeg (és sajnos ugye az Arab kicsit ló).
-
Mike
veterán
válasz
negyven2
#8389
üzenetére
korántsem igaz. régen talán igen, de mára kb minden ló egyforma a storyban is, igen pici különbségekkel. max stamina, hp hasznos ha több van
Lnb: Turkománt javaslom. Sokat nyafog, mindennel baja van, de nem dob be le a krokodilnál. de azt csak a vége felé lehet venni, addig meg american standard breed is jó vagy a hungarian halfbreed, bár az meglehetősen lomha. az se nagyon dobál le
-
negyven2
nagyúr
Bár az Arab lovak a legjobb lovak a játékban, de rajtuk kívül is van amit érdemes használni. Vannak amiket el lehet lopni, meg lehet találni a vadonba és van olyan is amiket meg lehet venni, de ezek nagy része csak későbbi fejezetekben lesz elérhető (Chapter 4) (illetve van ami a Special/Ultimate Edition mellé jár ingyen, ami szintén egy nagyon jó ló).
Itt egy szűkített lista (arab nincs benne), amiből lehet válogatni.
-
.LnB
titán
válasz
negyven2
#8387
üzenetére
Nincs ezzel baj. Legalább jó játékra szántál ennyi időt. Más meg COD-ozik ennyit...
Ha már lovak, én már az elején kerestem magamnak egy szép lovat, betörtem, és azt tervezem használni. Gold Palomino Tennessee Walker-t. Csak azért választottam mert szerintem szép. Azt még nem tudom, hogy a verseny feladatokra alkalmas lesz e..
Korábban megvolt a fehér arab, az első végigjátszásnál. De nagyon zavart, hogy annyira kicsit, hogy szinte leér a földig róla Arthur lába.
-
negyven2
nagyúr
Ez valójában ilyen Forrest Gump szerű dolog volt nálam. Vagyis ha már eddig eljutottam akkor igazából még mehetek tovább is
. Ha az elejétől számoljuk akkor kb. a Chapter 6 közepre meg is lehet a 70 arany medál.Amúgy megint találtam érdekességeket most is. Például a Chapter 1-ben ha nem rohanunk küldetést csinálni, akkor belefuthatunk érdekes beszélgetésekébe (Biztonság kedvéért Spoilerbe teszem ezeket).
Ilyen volt pl. az, hogy Dutch megkéri Hosea-t, hogy küldjenek el pár embert Sadie-nek a házhoz (annak maradványaihoz), hogy temessék el annak a férjét, Jake-et. Vagy ott volt az is, hogy a ló amit a pajtából hoztunk el, arra Arthur egy beszélgetés során azt mondja Sadie-nek, hogy: csak kölcsön vette és vissza fogja adni majd, amire Sadienek az volt a válasza, hogy az nem az ő lovuk volt, hanem a O'Driscoll bandáé, és tőle akár fejbe is lőhetjük azt. Illetve az az apróság is érdekes volt, hogy amikor megyünk Sadie-ék farmjára (első küldetés), a ló amin odamegyünk, az Charles-é. -
.LnB
titán
válasz
negyven2
#8385
üzenetére
Te ma csak jó híreket hozol! [link]
Hát akkor nincs mese, megpróbálom mekafullozni. 
"Én voltam olyan b*rom akkor (és nem rég megint), hogy az összes küldetést aranyra csináltam meg "
Az durva! Én egyáltalán nem szoktam ilyenekre rámenni. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy miket csináltam meg maxra. Cyberpunk 2077, Death Stranding, ezek voltak amiket megcsináltam, mert meg is akartam.
Összesen 6 platinám van PS-en, a sok év alatt. Abból nagy része, fiammal lett megcsinálva Lego City Undercover, The Crew 2....és ilyenek. -
negyven2
nagyúr
A Gold Rush achievement, már nem olyan nehéz, mert időközben (igaz már vagy két éve annak is), kvázi javítva lett, és nem egy full alap karakterrel csinálhatjuk újra, hanem kb. azon a szinten lévő karakterrel amivel elindítjuk a replay-t. Persze van pár korlátozás, de még azokkal is gyerekjáték lett.
Én még úgy csináltam, hogy kvázi minden küldetés elött csináltam egy mentést, ha több küldetés volt egymás után akkor meg minden sikeres arany küldetés után kikapcsoltam az auto mentést (így ha nem lett arany akkor könnyeden vissza tudtam tölteni). ha menet közben rontottam el, akkor meg replay mission. Persze van néhány eset amikor elég volt a checkpoint is (illetve pár esetben még az is működik, hogy ha simán átugorunk részeket). Ugyanis ekkor még a régi rendszer volt érvényben replay esetén, tehát full alap karakter teljesen alap fegyverekkel (szinte semmi tonik, kaja).
De most már ezzel sincs gond, mert kvázi ha a játék végén ugrasz neki így akkor szinte minden olyan fegyvert/tonikot/ételt és bonusz dolgot magaddal tudsz vinni, amit akkor tud a karaktered.
Illetve még annyi, hogy replay közben meg tudod nézni hogy hogyan állsz (mi van meg az adott küldetésből).
Valamint ugye csak 70-et kell megcsinálni, amik között sok a nagyon egyszerű (bár van ami egyszerűnek tűnik, de amúgy nagyon nehéz, főleg az idő miatt). Én voltam olyan b*rom akkor (és nem rég megint), hogy az összes küldetést aranyra csináltam meg
. -
.LnB
titán
válasz
negyven2
#8383
üzenetére
Most olvastam sokat trophy guide-ot. Jól állok mindennel, ami missable trófea. Egyedül a baj, a Gold Rush. Mert megjelenéskor játszottam a játékot, szóval rég. Nem emlékszem a küldetésekre sem, nemhogy a gold feladatokra. Persze megnézhetném, de még így is két végigjátszás kellene innentől fogva minden küldetéshez. Mármint mentek a küldetés előtt, letolom, hogy megnézzem melyik az, majd újrakezdeni a gold teljesítéséhez. És akkor feltételezzük azt, hogy elsőre sikerülne mind. De nem fog.
És így teljesen széttöredezne az élmény. Amit nem akarok. Ja és Chapter 3 elején vagyok. Szóval már most "bukó" az eddigi összes quest visszamenőleg.Szóval maradna az, hogy sztori után, mindegyiket újrajátszom. De visszakerestem a kommentek között, és te is írtad, hogy úgy nagyon nehéz mert nagyon gyenge karakterrel (statokkal, fegyverekkel) lehet csak újrajátszani őket.
Ergo, most végigjátszom. Ez alatt megcsinálok mindent. Majd újra kellene kezdenem, és letolni az egész sztorit újra. Amiben még benne lenne némi tápolás is, hogy jó fegyverekkel, és statokkal próbáljam teljesíteni a gold-hoz való feladatokat. Ez nekem necces.
Na ez tántorít el.

Szóval most fejben az a terv, hogy meglegyen minden achivement, a Gold Rush-t kivéve. Aztán majd leülök, átgondolom, hogy van e lelki erőm elölről lenyomni a Gold Rush miatt megint.
ui: Egyáltalán nem vagyok trófea huszár, csak ez a játék annyira megérdemelné.

-
negyven2
nagyúr
Újrakezdtem nemrég én is (megint), és most, hogy bent voltam, direkt ránéztem erre, hogy hozzá számolja-e (a válasz igen).
A másikra meg, nincs olyan dolog ami miatt nem lehet megcsinálni egy végigjátszás alatt a 100%-ot. Achievement-ek esetén viszont 4 darab is van, hogy ha ki akarjuk szedni az 1000G/Platinum Trophy-t (Errand Boy, Friends with Benefits, Give to the Poor, Lending a Hand).
-
.LnB
titán
Ez a Gold Rush achi ez keménynek tűnik. Ha utólag csinálom, hogy se tonic, se választható fegyverek, úgy tényleg sokkal nehezebb lenne? Ti mit mondtok?! Mert szívem szerint, ezt hagynám utoljára, a sztori utánra.
-
negyven2
nagyúr
Sajnos nincs, mivel pre-pre-orde digitális extra volt az Ultimate kiadáshoz 2018 augusztus 15-ig kellett elrendelni konzolon, illetve kesobza PC-s pre-order is megkapta.
Viszont a PC-s kiadással jött kettő új kincskeresés is, amiből az egyik elérhető már a játék elejétől fogva (a másik csak az epilogue-ban.
Az első a "Landmarks of Riches", míg a másik, a játék végén elérhető az a "The Elemental Trail"
-
.LnB
titán
Dejó..
Nem terveztem, de már esélyem sincs megint a fullozásra. A chapter 2-ben, nem mentem el Javier-rel rabolni, ezért buktam is a Friends With Benefits-et.

Pedig most másodjára már elgondolkodtam rajta, hogy fullozni kellene.

De gondolom ez az achi, csak egy full végigjátszás alatt teljesül mi? Szóval ha újrakezdem és azt megcsinálom, majd visszatöltöm a mostani állást, akkor nem fog ugy?szerk.: Bár jól olvasom, hogy chapterenként csak egy kell hozzá, nem az összes? Mert akkor annyira nem gáz. Ugyanis Charles-szal voltam vadászni a Chapter 2-ben.
-
.LnB
titán
Ismét kérdéseim lennének.

A Le Tresor des Morts tresure quest az nem elérhető a játékban ugye? Csak előrendelők számára volt? Utólag van lehetőség ennek az elérésére? -
.LnB
titán
Tegnap 2-3 órán át kerestem a High stakes treasure NPC-t.
De nem spawnolt. Utána olvastam reddit-en, nincs gáz, hogy elsőre nem vettem el tőle, ettől még spawnolhat. Elvileg volt olyan komment, hogy három mulasztás után van gond, de elvileg a Fence-nél akkor megjelenik. De lehet chapter 6 után csak, ahogy írtad negyven2.Na szóval, találtam térképet a spawn helyekről, kommenteket, hogy ki hol találkozott vele újra. De semmi.
Nagyon-nagyon mérges voltam már, leginkább magamra, hogy ennyi időt elcsesztem vele. 
Szóval most hagyom, majd rábukkanok egyszer úgy is, véletlenszerűen.
-
Mike
veterán
Amiért azt mondtad nincs ilyen, elkészült nézegetni a kihívásokat
a gambling jó nagy szopás
a lovaknál az összes fajta betörése
és az 5 vonatrablás se rossz
de amit írtam az tényleg nincs benne -
negyven2
nagyúr
Elviekben elég ha elmész a helyre, hiszen a megtalálása számít bele a challenge-be. De a biztonság kedvéért érdemes sorrendben megcsinálni.
Viszont az az NPC-vel három alkalommal találkozhatsz. Ha még ezeket is elmulasztod akkor a Chapter 6 után megvehető lesz bármelyik Fence-nél.
Vagyis mindenféle képen még lehet csinálni a hozzá tartozó Challenge-et. -
.LnB
titán
Csinálnám a High stakes treasure gyűjtögetést. Ehhez a csávótól el kellene vennem a térképet. Elvileg napos időben 10-12óra között spawnolhat az npc. Próbáltam kétszer, és nem volt ott. De ha én már beszéltem vele, de nem vettem el tőle, hanem hagytam elmenni, akkor buktam is? Mert már beszéltem vele, csak nem raboltam ki. Vagy spawnolhat így is újra? Kellene a challange-hez. Gondolom az nem elég ha elmegyek a helyszínre a térkép nélkül ugye? A challange-hez az kevés mi?
-
-
negyven2
nagyúr
Igen rengeteg olyan apró dolog van a játékban amire nem is gondolnánk, hogy gondoltak a fejlesztők. Itt pl. ez a GTAForums-os topik is, amiben még a játék megjelenéskor kezdtek el összegyűjteni, hogy mennyire aprólékosan van kidolgozva minden.
-
.LnB
titán
Most, hogy másodjára elkezdtem a játékot. Engem ugyan annyira elbűvöl mint elsőre. Nem maxoltam első végigjátszásra mindent, szóval nem ismertem minden apró titkát. Ezért tegnap megint újdonságokba futottam. Elmentem a meteor házhoz, és triggereltem a meteor hullást. Tök ötletes dolog.
Ami viszont tényleg őszintén meglepett, az az volt, amikor pumára vadásztam. És ahogy keresgéltem, láttam egy ismeretlen állat nyomát. Ahogy elkezdtem követni, láttam egy döglött kisállatot. (Fiam pont nézte ahogy játszok) De se felvenni nem tudtam, se semmi. Amikor elfordultam, a kisállat felkelt, továbbment. Megint követtem, megint eldobta magát, mint ha nem élne. Erre kisfiam mondja, hogy ez egy oposszum, tanulták az iskolában, hogy az ezt csinálja. Elképesztő, hogy ezt is képesek voltak leprogramozni!
Chapter 3 elején tartok. De még nem a sztori a lényeg. Minden mást csinálok inkább. Kész vagyok az összes táskával. Csinálom a Hunter Challange-eket. Cougar + Bow-nál tartok. És ilyenek. Teljesen leköt a játék.
Első végigjátszásomkor nem volt még a játékban ez a Camp-es Fast Travel. És fura lesz amit írok, de én nem örülök neki, viszont rendszeresen használom.
Én mindig védtem a játékot, hogy nem baj, hogy nincs benne gyorsutazás, vagy csak az volt, ami a Camp-ben elérhető. Mert el kell fogadni, hogy ez ilyen és kész. Most, hogy van, viszont sokat könnyít az idő menedzsment-en. És ez pont jól jön. Amennyivel elfoglaltabb ember vagyok, ez azért segítség, több mindent tudok talán megcsinálni egy-egy alkalommal, amikor játszom. -
.LnB
titán
Srácok, nem porosodik valakinél otthon Red Dead Redemption 2: The Complete Official Guide könyv? Szeretnék beszerezni egyet, pár ezresért. De természetesen már sehol sem kapni. Ha valakinek van, és nem kell már neki, keressen privátban.
Tudom, hogy pdf formátumban is elérhető. A megjelenéskor ezt használtam. -
Gacsi71
újonc
Sziasztok!
Pc-én játszom a RED DEAD 2-őt.
Billentyűzettel hogyan kell vetődni?
A válaszokat előre köszönöm.
-
negyven2
nagyúr
válasz
Dell XPS
#8352
üzenetére
Az, hogy level 8-nál nagyobb legyen a Healt, Stamina, Dead Eye külső kör szintje, ahhoz ahogy te is írtad egyrészt az összes challenge-et kell megcsinálni, másrészt az összes cuccot meg kell venni a trapper-nél, amit adott challenge-ért jár jutalmul. És igen, így ezeket leghamarabb csak az epilógusban lehet megszerezni amikor már
. A korábbi glitch-et, amivel meg lehettet szerezni, már régen javították.John-al vagy Arany húst ugye eleve csak Big Game esetén kapunk, ha megvan (megvettük?) a recepteket hozzá a fence-nél. Mint kell a healt-hez, Oregano a stamina-hoz és Thyme a dead eye-hoz. Amúgy maguktól nem tűnnek el, de lehet, hogy véletlenül eladtad, vagy elajándékoztad a táborba.
Elviekben a rendszer már régóta úgy működik a legendás állatok esetében, hogy akkor is megkapod a dolgokat, ha megnyúzod, de a szőrmét elveszíted, de akkor is ha az állat meghal, de nem nyúzod meg őket. Ekkor pár játékbéli nap után ott kell, hogy legyennek a trapper-nél a cuccok (meg tudod venni a hozzájuk kapcsolódó dolgokat).
-
Dell XPS
veterán
Mostmár 3. Chapter -ben vagyok és elkezdtem a kihívásokat sorban, de nincs változás. Erre gondoltam, hogy "le vagyok tiltva", túl jól állok és nem engedi a fejlődést.
Tűznél és van grillrács. Insert állapot van. Most a harmadik Chapter -ben elkezdte engedni a crafting -t (hús sütés), és nem is jelenik meg "arany" színben. Mindha egyszerű, vadhús lenne, hatás nélkül.
Nem nyúztam meg, nem is tudtam. Ki van X-elve a térképen, nincs másik legendás bölény.
Szóval azt mondod, egy új telepítés nem hozna új változást? -
Mike
veterán
válasz
Dell XPS
#8350
üzenetére
75% fölé csak bizonyos feladatok elvégzése után tudsz menni. Most nem emlékszem mit kell csinálni, de nem egyszerű. Mintha challange-eket.
Az élő szokott fordulni. Vagy megetted :)
A tűznél vagy csak terdelve? A tűznél van grill rácsod?
:)) amíg nem nyúzod meg, lesz másik. Amíg nem süllyedt el, ki tudod húzni lasszóval, vagy ki tudod lökdösni
-
Dell XPS
veterán
válasz
Dell XPS
#8349
üzenetére
Sziasztok!
Ahogy feljebb is írtam, elkezdem játszani újra a játékot és az alábbi hibákkal találkoztam( Chapter 2 ) :
- nem javul health, Stamina, Dead eye - értékem semmit, bármit csinálok (75% -on áll !!)
- eltüntek a táskámból : Minty Big Game, , Thyme Big Game (5-5db)
- Nem tudok crafting -golni, pedig megvannak a hozzávalók mindenből. Insert állapot!
- Legendary Bison egy találat után elszaladt és belefulladt egy tóba.... ???Telepítsem újra? Rossz a lemez ? Mik ezek a hibák ??
Most játszom már legalább negyedszer, de eddig ilyen hibákkal nem találkoztam.
Köszönöm!
-
Dell XPS
veterán
Sziasztok !
Szeretnék segítséget kérni:
Másfél év után újra elkezdtem játszani. Viszont most folyamatosan piros világítás megy a kontrolleren. Teljesen fel van töltve és mégis…..
Nekem régebben csak villogott, ha veszély fenyegetett, nem világított végig. Rosszul emlékszem esetleg?? Hibás valami?Köszönöm!
-
VTom
veterán
-
Habi86
lelkes újonc
Sziasztok! Nekem Xbox One X-en van meg a játék és szeretném angolról németre választani a nyelvet, de nem nagyon tudom hol kell, sehol nem találom. Hogy lehet ebben nyelvet változtatni? Próbálkoztam azzal is, hogy a konzolon németet állítottam be alapnyelvnek, de így sem változott.
-
Mike
veterán
válasz
lanszelot
#8328
üzenetére
amúgy megsajnáltalak. itt csesztetünk, nem értjük a problémádat
igaz, te sem kezdted valami diplomatikusan
a 3 éves bugokat sem javítják ki, ez meg szándékosan ilyen, szóval nem fogják megváltoztatni a kedvedért.
próbálj meg játszani vele, legalább Valentine mellé juss el, és ott csinálj meg pár dolgot. menj el Saint Denisbe lovon, majd Annesburgba, onnan fel északra a vasút mentén. ezalatt el tudod dönteni tetszik-e a játék, vagy nem fogsz vele boldogulni. -
Mike
veterán
válasz
lanszelot
#8328
üzenetére
Egyszer nem kellett emiatt visszatöltenem. Nem játszhatatlan a program. Sokan végigvittük. Én sem vagyok mai csirke, bőven 40+, mégis sikerült. Szóval ez a te problémád, és nem input lag, és csak te görcsölsz rá erre, rajtad kívül 3 év alatt senki nem hozta fel ezt a problémát. Ezért mondom: lemezes, add el. Ahogy írod is, nem kell mindenáron játszani egy játékkal.
Nem mi írjuk a játékokat, szóval ne kend ránk, hogy miattunk ilyen. Semmi baja az rdr2-nek sem az online-nak, kiválóan játszható, szerintünk. És ne legyen olyan mint az rdr1.
-
lanszelot
addikt
Hello,
Soha se cod -oztam, és hasonló játékokkal se játszottam, nem is érdekel. Ezért nem érdekel az online Rdr sem.
Azért vettem meg mert még mikor csak x360 volt kitoltam a rdr1 -t ami nagyon jó volt.
Viszont ott nem volt ilyen gond.
Nem, nem néztem utána, mert nem gondoltam hogy ha van is hiba akkor nem fogják javítani.
A linkeket azért kerestem mert szerintetek csak nálam ilyen.
Te sem olvastad azt hogy mit is írtam legelőször.
Becsatlakozol a közepén, és ítélkezel.
Tényt írtam le, és kérdeztem, hogy van e megoldás.
Ekkor jött, hogy mit képzelek én, semmi ilyesmi nincs, és nem is volt.
Nem értem miért kell vakon védeni egy játékot.
Nem minden áron kell játszani egy játékot. És amikor játék hibák miatt kell vissza vissza töltögetni, olyan játékban ahol 20 perces mentések vannak....nem vagyok kisiskolás, hogy egész nap a gép előtt üljek, és töltögessem vissza a hibák miatt.
Van hogy heti 30 percet tudok leülni, tehát nem fér bele a 20 perces bug bukta.
Egyre több a hibás játék, pont az ilyen hozzáállás miatt Jó az, csak játszak vele.
Lassan már az alpha verziók lesznek a kész játékok.
Grafika, az teljesen élethű legyen, de hogy a karakter nem tud mozogni, az nem számít.
Inkább lenne olyan a grafika mint a rdr1 volt, és a hibákat javítanák. -
Musaka
senior tag
válasz
lanszelot
#8326
üzenetére
Huu ez már sok.
1 éve vetted meg a játékot ami már "akkor is ebben az általad hibának titulált" állapotban volt. Ha utána néztél volna a sok linkelt fikázásnak biztos nem vetted volna meg és nem hisztiznél itt.
Nagyon sok ember az általad írt problémák ellenére élvezte a játékot mert a számodra oly fontos animáció csúszást leszarták és vitte magával őket a történet.
Tényleg csak azt tudom mondani hogy ülj le és játsz vele és próbáld ezeket a "hibákat" figyelmen kívül hagyni ( nem HC lövölde lesz ahol az a 300-400 ms számitani fog) , mert az egyik legjobb story base játékélményben lesz részed.
Ha meg nem ez a célod irány vissza a COD- és társai -
Mike
veterán
válasz
negyven2
#8324
üzenetére
már igazából eléggé unom a témát, de neked válaszolok
megnéztem a videót, amit linkelt
és ps4-en ugyanúgy működik a story és az online is
nyomom a kart, nem azonnal indul el, elengedem, és nem azonnal áll meg.
amúgy eddig fel sem tűnt, és nem is zavaró, meg ez nem egy csgo, hogy tizedmásodperceken múljanak dolgok.
ettől még őt zavarhatja, megoldás nem lesz rá, ergo vagy játszik vele így (nem fog), vagy ha nem tudja elviselni, eladja, és mindenki boldog. -
negyven2
nagyúr
Nem input lag mert én ezt nem nevezném annak .Legalábbis nem klasszikus értelmében véve input lag az ami a játékban van, hanem probléma inkább az, hogy nagyon túl van animálva minden benne, és ráadásul ez úgy néz ki, hogy az egész animációs fázis részt befolyásolni tudja magas framerate szám. Vagyis minél nagyobb az fps-e játékban az adott animáció annál gyorsabban pörög le. Legalábbis némely esetben.
Valószínűleg annak is köze van hozzá, hogy az előző generációban lévő gépek elég gyenge Jaguár CPU-ja nem minden esetben képes top-on lenni ebben (bár azért sokkal erősebb CPU-val rendelkező teszt PC-n se volt mindig annyival gyorsabb).
Ugye a klasszikus input lag az mindenhol érezhető lenne (kameramozgatás, menüben való lépkedés, vagy akár a célzás utáni konkrét lövés (vagyis amikor célzol és lenyomod a lövés gombot). De amúgy a legegyszerűbben tényleg azt kellet volna nézni, ahogyan körbenéz a kamerával.
Illetve amit én is, meg a hozzászólásokban is írtak, az az, hogy az Online-ban is meg kellet volna, hogy nézze ezt. Mivel ott az animációs fázisok nagy része vagy nincs meg, vagy nagyon megvannak vágva.
-
sp8787
addikt
Persze ,hogy nem az meg ugy egyaltalan nem is "hiba".
Ne pocsekold erre az idodet!
-
Mike
veterán
tényleg így működik, de egyáltalán nem zavaró. ha valami zavart, hogy John csigalassan vánszorog. De ez egy ráérős program, nem rohan senki sehova.
Megnéztem, az online ugyanilyen. Szóval ez nem hiba, hanem szándékosan ilyen. Nem fogják kijavítani. Ha annyira zavar, ne játssz vele. Van egy csomó másik program, a videóban is.
Ettől még az rdr2 nem szar, moslék, fos stbA legjobbakat
-
lanszelot
addikt
válasz
negyven2
#8316
üzenetére
Hello,
A tv-men nincs lehetőség sem semmilyen kép javító dologra. Nem smart tv. Xbox S en nincs lehetőség játék minőség változtatásra.
Kábelen csatlakoztatott kontroller is ugyanezt produkálja.
Ki húztam az xbox ot 20 percre a konektorból, majd vissza dugtam stb... tehát ezek meg voltak mielőtt írtam.
Tele van ezzel a hibával a net. Mind xbox mind ps oldalról.
2018 óta van ez a hiba.Nekem lemezes verzió van meg, de xbox on mindegy hogy lemezes vagy digitális, mert nem a lemezt használja /ps en lemezt használ/
Ami most eszembe jutott, még nem próbáltam lemez nélkül felrakni, hogy a lemezről semmit se olvasson be.
Hétvégén meg fogom úgy próbálni, hátha a lemezes verzióval van vmi.Miért rakod off ba, mikor a játékról beszélünk? A hiba is hozzá tartozik a játékhoz. Ha másnak is lesz ez a probléma nem fogja megtalálni a megoldást az off miatt. :)
-
negyven2
nagyúr
válasz
lanszelot
#8315
üzenetére
Sem én, sem szerintem Mike nem állítja azt, hogy amiket leírtál, tapasztaltál az nem lenne igaz. Még azt is lehetséges, hogy előző generációs konzolokon ez a normális működése. Viszont ha ez így van akkor mind Mike PS4 Slim-es, mind az én One X-es kiadásom vagy bugos, vagy valami Rockstar által adott titkos bónusz, mint a Veterán játékosok számára.
Ugyanis egyikünk sem tapasztalata azt ami neked és az általad linkelt videóban is előjön. Egy az direkt ilyennek tervezet, hosszú animációs fázisokból adódó tehetetlenség (amit lehet input lag-nak nézni), mivel megpróbálták szimulálni azt, hogy hogyan mozoghat egy ember valójában.
Az Online-t meg azért hoztam fel, mert ott látható az, hogy mi van akkor ha ezeket az animációs fázisokat felgyorsítják, kell hagyják. Ott tényleg azonnal reagál mindenre a játék. Cserébe a mozgás animációk unrealisztikusak.
De az is lehet, hogy több száz órányi sztori-ban (és tovább több ezer órányi Online-ban), eltöltött idő után én már nekünk nem tűnik fel, mert hozzászoktunk. Ettől függetlenül az általad linkelt videóban lévő késés vagy 3-4-szer olyan hosszú mint amit én tapasztalatok. Ott tényleg olyan mintha minden képjavító funkció is be lenne kapcsolva ami miatt ennyi a késés.
Ja... és gondolom azt tudod, hogy jelen generáció konzolokon is a prev-gen kiadású játékok futnak!
-
lanszelot
addikt
válasz
negyven2
#8311
üzenetére
Hello,
Nem így lett tervezve.
PC-n nincs ilyen gond.
Új generáción sincs, mivel van teljesítmény.
A régi konzolok gyengék hozzá, ez a baj.
Nem zavaró? Amikor elkezdenek lőni, és te ott állsz és varod, hogy megmozduljon a karakter, az életed meg megy le. Vagy ha fedezéket váltanál...stb.
1st person ba pedig nincs fov, meg bug os a lövés.
Tehát 3rd personban lövök, gyorsan vált 1st personra, át szalad, vissza 3rd person, lő...stb.
Kár volt konzolra vennem.
Online nem érdekel, gta ban se érdekelt soha.
1 részben 10 percig bírtam. -
negyven2
nagyúr
Szerintem az hogy le szedné torrentöl, az én olvasatomban nem jeleltette, hogy onnan töltötte le.
Bár gamer mode nincs PS4 Pro-n, de van olyan, hogy Boost mode (szerintem erre gondolt, mert a TV-s game mode az pont kikacsol mindent ami növelheti az input lag-ot (az inpt lag témát meg azért hozta így fel mert ezt írtad neki:
"nálam nincs input lag
néha vannak döccenések, de azt a session váltás, vagy a játék újraindítása megoldja"Ebből nekem az jött le, hogy network lag-ra gondolsz.
Viszont az előbb is írtam, hogy a sztori mode-os animációk esetében simán hihető az (bár nekem One X-en nincs akkora mint amit linkelt egy videóban), hogy input lag-os a játék, pedig az dizájn (ha emlékszel a beta idejeén is hasonló volt a karakter mozgás mint sztoriban, de ott nem volt meg a lomhaság. Ezért is volt picit fura. Ezt cserélték le a mostani szuper speed mozgásra.
Amúgy a legtöbb esteben a TV input lag-ja a legkisebb (legalábbis volt egy df elemzés az AC Odyssey esetében ahol egy ~13ms-os TV-n olyan ~178ms volt az input lag).
Amúgy meg... miért is mi vitatkozunk amikor ö maga is megtalálta a választ rá (PS4 Pro Gamer Mode... legyen ez bármi), én meg megírtam, hogy az igazából ilyenre lett tervezve (már a GTA V sztori módja is ilyen volt... mármint lomhább mozgás).
És bár nálam ez a játék szám közelebb van az 5000 órához, de ebből olyan 4000 csak az Online. Nemiába lett ez a legtöbbet játszott játék nekem Xbox-on. Lelelőzve ezzel a GTA V-öt!
-
Mike
veterán
válasz
negyven2
#8311
üzenetére
kedves 42
"Pont az ilyenek miatt kell a torrent, hogy az ilyen készítők éhen halljanak."
ebből jött az egész. (most abba bele se menjünk, mekkora masterpiece maga a játék, vagy mennyit dolgoztak rajta, a prohardveren tilos a warez, stb.) de ez a véleménye, "xar talicska tákolmány", ez van, szive joga.
illetve az írta "PS4 pro -n a gamer mod -dal lehet kiküszöbölni"
bár utólag újra elolvasva, szerintem inkább a TV gamer módjára gondolt, nem pedig moddolásra, ebben tévedtemtudom mi az input lag. nekem nincs, storyban sem. az input lagot a TV csinálja nem konzol
nekem slimem van, és semmi input lag nincs, egyik játéknál se (nem is cserélem le ezt a TV-t amíg működik)
városokban néha leesik az fps storyban, de beszéltem másokkal, akiknek pro-juk van, nekik is leesik. illetve volt már online olyan amikor egy pillanatra megáll az egész, kb10 másodpercenként, az mondjuk eléggé zavaró, de az utóbbi időben nem volt, illetve ezen segít a session váltás és az újraindítása 4000 órát meg csak arra írtam, hogy üljek csöndben a sarokban, amikor nem tudom miről beszélek, 3 éve élek ebben a játékban
-
negyven2
nagyúr
Ezt nem bántásból írom, de már többször észrevettem, hogy néha mintha félremenne a szövegértelmezésed. Jelen eseteben sehol nem írta, hogy tört verziót használ Xbox-on. Nem is lett feltörve se az ne, se a Series széria, vagyis nem lehet másolt játékot feltenni, és nem lehet hattérben hack (pl. trainer-t) eszközt futtatni. Szemben a PS4 egyes fw. verzióival (igen PS4-en lehetett akár másolt RDR2-vel is játszani!).
A többi része az eredti írásának félre értelmezése inkább abból fakad, hogy nem jött le az, hogy ő a Story mode-ra gondolt, ahol igen úgy tűnik mintha input lag-os lenne a játék. Az input lag az nem ugyan az mint a network lag (ping) hanem az az késeltetés, ami a gomb megnyomása és kijelzőn megjelenő válaszreakció közti időt jelenti. Vagyis ahogy a linkelt videón is látszik, az analóg kar elmozdítása után késve reagál rá Arthur mozgása.
A PS4 Pro-s game mode alatt meg én azt értem, hogy ha jól tudom akkor Pro-n ha olyan PS4-es játékot játszol aminek van Pro patch-e, de te nem akarod Pro kádasban játszani, akkor lehetőség van rá, hogy a sima PS4-es kiadást úgy futtatod, hogy a Pro plus ereje miatt jobban fut mint alap gépen.
Viszont!
lanszelot: Nekem One X-en nincs ekkora input lag-om. De ami van az igazából egy dizájn döntés, hogy a karakterek mozgása "élethűbb" legyen. Red Dead Online-ban konkrétan nincs ilyen probléma. De sztoriban is csak a mozgás ilyen (illetve a mozgáshoz köthető cselekedetek). Vagyis pl. lövés esetén azonnal reagál.
És bár ezt feleslegesen írom le (mert szerintem ezt tudod), de TV-k esetében láttam már olyat, hogy minden kijavító dolog be volt kapcsolva és akkor tényleg nagy az input lag.
Vagyis ahogy írtam ez direkt ilyenek lett tervezve és nincs rá megoldás (nagyon hülyén venné ki magát ha sztoriban is úgy mozogna Arthur mint az online super speed-es karakterek... szerintem).
-
Mike
veterán
válasz
lanszelot
#8309
üzenetére
melyikre gondolsz? hogy köszöntél? vagy az egy éve, vagy a talicska fos?
4000 órát érted? nálam nincs input lag, ha te ezt nem hiszed el, az a te bajod. nekem tök mindegy. minek írjam be a keresőbe, én problémám? Rockstar support se vagyok. a talicska fos után, meg miféle jóindulatot vársz?
PS4-en te hogyan mod-dolsz legálisan? -
lanszelot
addikt
Agresszív stílusom?
Te tolvajoztál le, pedig csak az első sort kellett volna elolvasni.
Pont az olyanok miatt mint te aki a tényt vakon átlépi, és jó az úgy, azok miatt van ennyi hibás játék.
Ha beírtad volna a keresőbe, akkor láthatnád, hogy 2018 óta elismert játék hiba, és minden konzolon jelen van. PS4 pro -n a gamer mod -dal lehet kiküszöbölni.
De nyugodtan viseld a szemellenződet. -
Mike
veterán
válasz
lanszelot
#8304
üzenetére
A Rockstar nem fog éhenhalni
ülhetek csendben a sarokban, ám az rdr2 online-ban, ps4 slimmel csekély 4000 órám van, ellentétben a te 15 perceddel, de elhiszem, hogy te jobban tudod
nálam nincs input lag
néha vannak döccenések, de azt a session váltás, vagy a játék újraindítása megoldja
játssz vele pc-n
bár az agresszív stlusod, abban a topikban sem fog senkinek sem bejönni. -
lanszelot
addikt
-
lanszelot
addikt
Hello,
Már több mint 1 éve megvettem a játékot, de csak most jutottam oda, hogy elkezdjem.
Ilyen xar talicska tákolmányt.
Még 15 percet se játszottam, és már 3szor kapcsoltam ki a játékot.
Mi ez a f0$ ?
Az első részt imádtam, mind a 2 lemezt kitoltam fullosra.
De ez....
Mi ez a lag?
Pont az ilyenek miatt kell a torrent, hogy az ilyen készítők éhen halljanak.
Mert ha lenne lehetőség kipróbálni a kutya se venné meg.
Lehet valamit kezdeni a lag-al xbox-on? -
Derron
aktív tag
Sziasztok, Most sikerült elkezdenem játszani a játékkal. A játékhoz kaptam egy kódot ami elvileg egy lovat War Horse és egy OutLaw Survival Kit et ad. Ez a kit pontosan mit tartalmaz? És a lovat érdemes használni? Ha esetleg később újra szeretném játszani a játékot, újra megkapom ezeket a tárgyakat?
Új hozzászólás Aktív témák
● a spoiler formázás a topikban elérhető.
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3847
- Vállalom telefonok,tabletek javítását ,(szoftveres hibát is,frp lock-ot is)márkától fügetlenűl
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- ÚJ Razer Kraken V4 Pro gamer fejhallgató
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Na meg az Online, biztos a legeslegvégén fogom csinálni.

Hát akkor nincs mese, megpróbálom mekafullozni. 



