Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    válasz Emilió #1 üzenetére

    Egy ilyen viszonylag hosszú hsz-t nem lehetett könnyű úgy megírni, hogy minden mondatban legyen legalább egy csúsztatás. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Skyline15

    tag

    válasz Emilió #1 üzenetére

    De ugye ez is megvan?
    "A PowerGPU egyébként semmilyen bizonyítékot nem szolgáltatott az állításának alátámasztására, mostanra pedig törölték az eredeti Twitter bejegyzést, de az internet nem felejt, ezt a fenti képen meg lehet még tekinteni."

    Ha nem szolgáltatott bizonyítékkal.....
    Ennyi erővel azt is lehet mondani hogy user error, mert nem QVL memóriával tesztelt, vagy ki tudja... Spekuláció az egész, sőt... még Intel lefizetés is lehet, mint az utolsó sorban írják, hogy ja amúgy csak 1 intel proci volt csak rossz. Minek a "marketing"?
    Ezért fura az egész, mert ha simán csak AMD felé szeretne valamit közölni, akkor az utolsó sor felesleges.

    Szóval az AMD kivizsgálja a dolgot és kész, nincs itt semmi féle látnivaló.

    De persze ez is egy újabb jó cikk fanboyoknak a harcra ;]

    "- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

  • solfilo

    veterán

    válasz Emilió #1 üzenetére

    Elolvastad azt a bizonyos másik hírt? Mert ha igen, akkor láthattad volna a minta nagyságát, de bemásolom neked a törölt tweetet.

    ha jól számolom, 320 db proci a minta nagysága

    Cikkben citál a szerző egy nagyobb mintát is, idézem:
    "Lényegesen nagyobb mintát adnak a Mindfactory.de adatai, amelyek alapján a fentebb említett processzorok meghibásodási aránya 0,3 és 0,6 százalék közötti, és ez nagyjából 25 ezer termék eladás alapján van számolva."

    solfilo

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz Emilió #1 üzenetére

    Lehet van az a pénz, amiért bármit benéznének... :U :)

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Emilió #1 üzenetére

    Azt is hozzá kell tenni, hogy egy 1999 óta működő cégről van szó, gondolom láttak már pár PC-t, valószínű egy bios frissítést nem néznek be...

    Ja. Az AMD meg 1969 óta van az iparban, és nem a bizonyos szinten nevetséges "csavarozzunk össze alkatrészeket" részében, hanem a kőkemény "gyártsuk őket" műfajban.

  • Pioneer

    senior tag

    válasz Emilió #1 üzenetére

    Mit vártál abutól, csak a szokásos amd seggnyalás... :C

    PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #1 üzenetére

    Bírom az olyan embereket, akik elvakultsággal vádolnak másokat, aztán meg ha látnák a saját hozzászólásukat külső szemmel... ;]

    A kevés mintaszámot konkrétan a PowerGPU elmondásából lehet tudni. Elmondták, hogy x db y típusú prociból z db volt hibás. Nem azt mondták, hogy a náluk járt processzorok valahány százaléka. Szóval tudható, hogy x*y db mintából következtetnek. Ami olyan kevés volt, hogy lazán lehet egyedi eset.

    Érdekes lenne azt is linkelned, hogy kik jelezték még "ugyanezeket a tapasztalatokat". Mert hogy nevesítve nem lett senki más. Azt mág bárki mondhatja, hogy "egyébként megkérdeztünk másokat is, és másnak is volt vele gondja". Kinek? Amíg ezt nem mondják meg, addig ez csak hanta.

    "Azért az mindenképp érdekes, hogy az AMD foglalkozik a témával, valószínű ez miatt is kérték hogy törölje a PowerGpu a hozzászólást."
    Miután az AMD nyilvánosan foglalkozik a dologgal, és megszólaltak az ügyben, kétlem, hogy ők kérték volna a hozzászólás törlését. Ha úgyis beszélnek róla, akkor minek? Sokkal valószínűbb, hogy a PowerGpu is rájött, hogy elhamarkodott volt, amit csináltak, és inkább visszakoznak.

    "Az is érdekes, hogy bár senki más nem tapasztalt ilyet, máris be lett harangozva egy mikrokód frissítés."
    Semmilyen mikrokód frissítés nem lett beharangozva. Azt mondták, hogy HA valóban fennáll az eset, és alaplap oldalról történik a probléma (merthogy feltételezik, hogy a processzoroknak egyébként semmi baja), akkor azt meg kell oldani egy mikrokód frissítéssel. Tudom, hogy nehéz dolog a szövegértelmezés, de azért próbáld meg. :)

    Egyébként ha már itt tartunk, problémakezelés oldaláról is pacsi az AMD-nek. Valaki hibás processzorok szállításával vádolta őket, ők pedig kiálltak, és azt mondták, kivizsgálják az ügyet. Mit tett az Intel, mikor valaki sebezhetőségeket talált a processzoraikban? Lefizette őket, hogy ne derüljön ki, csak fél évvel később, majd mikor végre nyilvánosságra került, még fél évet kellett várni, míg elkezdtek foltozgatni. Van egy kis különbség a kettőben. :)

  • joey04

    titán

    válasz Emilió #1 üzenetére

    +1

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #34 üzenetére

    "Hát azért a te hozzászólásod sem piskóta e téren, kezdve az intel lefizetéses témával."
    Főleg, hogy nem ennél az esetnél beszéltem lefizetésről, hanem arról, amikor köztudottan fizetett az Intel azért, hogy a sebezhetőség megtalálói ne hozzák nyilvánosságra a hibát rögtön a kötelező türelmi idő lejárta után, csak később. Ez egy ismert, és tényként kezelt dolog, szóval ilyen téren hiába keresel nálam elfogultságot. :)

    "Nem látom leírva hogy összesen ennyi cpu-t vett volna a PowerGpu."
    Sztem elég nyilvánvaló, hogy ha már annyira puffogni akarnak, hogy Twitter bejegyzésben fikázzák az AMD-t, kiemelve, hogy "működésük során Intel prociból csak 1 hibásat találtak", akkor nem 2-3-4-100 csomag megérkezése után írják azt a bejegyzést, hanem az első után. Szóval magyarázhatod, ahogy akarod, de ennyi a minta.

    "A tapasztalataikat még ketten tették szóvá, ebben a hozzászólásban megtalálod..."
    Ja, értem. Szóval két Twitter hozzászóló azt mondta, hogy ők is találkoztak hasonló problémákkal, és ebből azt lehet leszűrni, hogy máshol is hatalmas selejtarány van. Oké, ez már a komolyság netovábbja. ;]

    "Az AMD azért foglalkozik a dologgal, mert hatalmas nyilvánosságot kapott az ügy."
    Hát, nem tudom. Azon kívül, hogy mindenki arról cikkezik, hogy a PowerGpu állított valamit, amit nem bizonyítottak, majd több más szereplő megszólalt, hogy ők nem ezt tapasztalták, nem tudom, mi az a nagy nyilvánosság, amiről beszélsz. :N

    "Vagyis ha probléma van, megoldják mikrokód frissítéssel. Vagyis beharangozták."
    Ha én leszek a világ leggazdagabb embere, mindenkinek fizetek egy sört. Tehát akkor az érvelésed szerint én most beharangoztam, hogy mindenkinek fizetek egy sört? ;] Inkább ismernéd be, hogy tévedtél, mielőtt mélyebbre ásod magad.

    "Problémakezelés oldalról valóban pacsi az AMD-nek. Akkor is nagy pacsit kapott tőled, mikor az intel sebezhetősgek kiderültek, majd gyorsan közölték őket nem érinti. Aztán az őket nem érintő sebezhetőségekre kiadták a frissítést."
    Ügyes probálkozás, csak van vele néhány probléma:
    1.: Senki nem állította akkor (én sem), hogy egyetlen sebezhetőség sem érinti az AMD procikat, csak azt, hogy a legtöbb nem érinti. Ők is egy konkrét akkor kiderült sebezhetőségre mondták, hogy őket nem érinti, nem az összere. Ami igaz.
    2.: Nyilván ami nem érinti őket, arra nem adtak ki frissítést, arra adtak ki, ami érintette őket.
    3.: Már eleve az nagy szó, hogy gyorsan adtak ki rájuk frissítést (gyakorlatilag miután bebizonyosodott, hogy valamelyik érinti őket, heteken belül jött a frissítés), míg Intel mennyit is ült rajta? Volt, amivel generációkon át szenvedtek, mert szoftverfrissítéssel nem is volt orvosolható. Közben meg mindenki tudta, hogy a potenciális sebezhetőségek lehetőségével az Intel már régen tisztában volt, mégsem dolgozták át a procikat, mert bukták volna a sebességelőnyt.

    "Az intel lefizetéses sztorija megint csak a te fejedben él, gondolom bizonyítékod nincs rá."
    Gondolom, nem olvasol el minden cikket, csak aminél fikázni tudsz, mert akkor ilyet nem írtál volna le.

    [ Szerkesztve ]

  • Darmol

    senior tag

    válasz Emilió #34 üzenetére

    Szóval akkor most alapul veszem a stílusodat.
    Troll ON
    A PowerGPU egyértelműen leírta, hogy amíg az AMD prociknál a szokásosnál magasabb volt a meghibásodási arányaddig az Intel CPU-knál is találkoztak hibás példánnyal. Csak egyetlenegy Intel CPU-ról írtak, egyéb darabszámot nem. És az az egy hibás volt. Tehát feltételezhető, hogy az Intel CPU esetében a meghibásodás konkrétan 100%-os volt!
    A hozzászólás nyilván azért került levételre, mert az Intel nyomást gyakorolt rájuk!
    Troll OFF
    Hülyeség amit fentebb írtam? Az. Ennyit arról amit írsz.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #43 üzenetére

    Kezdjük azzal, hogy ha nem puffogni, meg fikázni akarnának, akkor nem nyilvános Twitter bejegyzést írtak volna, hanem megkeresik először az AMD-t, hogy "fiúk, ezt tapasztaltuk, nézzétek már meg, hogy mi van". Ehhez képest az AMD a nyilvános bejegyzésből értesült a dologról. Nyilván, ha te veszel egy terméket, és az hibás, akkor te is mindenféle előítélet és fikázási kényszer nélkül azzal kezded, hogy sz...rá oltod a gyártó céget facebook-on, meg fórumokon. Még véletlenül sem a szervízhez fordulsz először, ahol lehet, kiderülne, hogy nem ők hibáztak, hanem te k...tál el valamit.

    Már ne haragudj, de azért jó lenne, ha nem kevernéd a szezont a fazonnal. Két Twitter hozzászóló kommentje egy ilyen témában szerinted mennyire releváns? a PowerGpu-nak is hozzászólhat külön 10-20 alkalmazottja, és akkor már rögtön mondhatod is, hogy 20-an mondták, hogy gond van vele. Ne viccelj, komolyan.

    Ezt a beharangozás dolgot meg szerintem engedd el. :N
    Az egy teljesen nyilvánvaló tény kimondatlanul is, hogy ha valami olyan hiba van, ami mikrokód frissítéssel megoldható, akkor ahhoz mikrokód frissítést kell kiadni. Nem csak ennél az esetnél, hanem mindegyiknél. Ezzel az AMD semmi újat nem mondott, szóval nem harangozott be semmit. De az, hogy te ebből a feltételes mondatból arra a következtetésre jutottál, hogy "na, az AMD elismerte a hibát, mert már mikrokód frissítésről beszél", az nem kicsit vicces, és szánalmas.

    A többire inkább nem is mondok semmit, mert látom, megint szélmalomharcot vívok egy trollal. :)

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #46 üzenetére

    Ha x sebességű ramokkal jön ki a processzor maximális sebessége, akkor nyilván nem fogják x-y sebességű ramokkal tesztelni, és annak az eredményeit kiírni. Ezt te sem gondolod komolyan. Egy RTX3090 videókártya teljesítményét sem fogja az NVIDIA Atom, vagy Celeron procis gépben tesztelni, mert ha CPU limitbe fut a teszt, az semmit nem mond el a VGA teljesítményéről. Ha te nem tudsz, vagy nem akarsz olyan sebességű ramot a gépbe tenni, ami kihozza a proci maximumát, az már nem az AMD hibája.

  • Wilks

    tag

    válasz Emilió #1 üzenetére

    Ha a "meghibasodasi" arany akkora,amit a PowerGpu allit,akkor mar a termelest leallitotta volna az AMD.
    Eleg meresz szam es aranyokat kozoltek PowerGpu reszrol,amit nem sokan igazoltak vissza.
    Ha jol emlekszek,a Nvidia 3080-nal is voltak problemak.Es ezeket a problemakat nem a megjelenes utani 3-ik-4-ik honapjaban jelleztek nagyszamban.......
    Ertjuk a habzo szajrangatos deffektust.Habar a Fake news vilagaban ez nem meglepo........

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #55 üzenetére

    Nem azon van a hangsúly, hogy Twitter bejegyzés, hanem hogy egy Twitter hozzászóló lehet egy sima magánember is. Ellenben a HW Unboxed megnyilvánulásával, amiről ugye feltételezzük, hogy szélesebb rálátása van a dolgokra, mint egy bármilyen magánembernek.

    Nem, nem egyszerűen jelezték. Egyrészt a hibajelzésnek nem ez a megfelelő csatornája, másrészt ha egy hibát akarsz jelezni a gyártó cég felé, és még nem is a megfelelő csatornát választod, akkor is, ha nincs hátsó szándékod, akkor nem teszed hozzá, hogy "bezzeg az Intellel nincs ennyi gond" Hogy te ebből nem látod a fikázási szándékot, az mutatja a legjobban, hogy mennyire elvakult vagy a témában. Látszik, hogy utálod az AMD-t, és valaki olyat mondott, amivel tudod magad igazolni. Ennyi történt, semmi más.

    Nem tudom, észrevetted-e, de rajtad kívül mindenki helyén kezelte a dolgot. Egyelőre azt sem lehet tudni, hogy egyáltalán igazak-e az állítások. Ha igazak, akkor ezek a processzorok csak bizonyos körülmények között nem működnek, vagy egyáltalán? Ha egyáltalán nem működnek, akkor már a gyárból hibásan jöttek ki, vagy szállítás közben sérültek? Ha már a gyárból hibásan jöttek ki, akkor az AMD követett el tervezési hibát, vagy a TSMC cseszett el valamit? Kib...ott sok kérdés van a témában, amit majd az AMD szépen ki is fog vizsgálni, de te már szépen elkönyvelted, hogy az AMD sz...r, ráadásul már a második topic-ban linkelgeted, hogy "ez történt, az AMD sz...r", és akkor ne mondjam, hogy trollkodsz. :DD

    Ha nem akarod, hogy trollnak nevezzelek, akkor ne viselkedj úgy. Ennyi. :)

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Emilió #52 üzenetére

    Oké. Nézzük a tényeket: jött egy ausztrál cég, akik kijelentették, hogy a hozzájuk beérkezett AMD procikból az alábbi mennyiségből a jelzett darabszámú volt hibás beérkezéskor:

    Benchmark céljából jelezve van, hogy Intel esetén csak 1 darabbal találkoztak, mióta fennáll az üzlet (ha jól értelmezem a time of business kifejezést).

    Majd erre reagálva az AMD jelzi, hogy kivizsgálja az esetet, és HA szükséges, firmware módosítással orvosolják a problémát. Nyilván ha tényleg hibás a processzor, akkor azon nem segít a firmware frissítés.

    Namost: ha a PowerGPU hibás terméket kap, nyilván garanciában cserél neki a beszállító. Így kár nem éri őket. Problem solved, case closed. Más is járt már úgy, hogy hibás terméket kapott, gondolom le lehetett gariztatni.

    Miért kell ebből többet kihozni, mint ami? Ráadásul te rögtön abból indulsz ki, hogy az AMD nyomására levették a posztot. Nyilván ez nagyon kényelmes gondolat, de mi van, ha a PowerGPU alkalmazottja volt hülye, és benézte a dolgot, majd amikor rájött, milyen hülyeséget csinált, törölte a posztot. Vagy a főnöke töröltette a posztot, és jól leb@szta Johnt, hogy minek írkál ki hülyeséget, amiből aztán elefántot csinálnak világszerte.

    Szóval, fejtsd ki legyél oly kedves, hogy miért is olyan nagy szenzáció ez és miért kell rögtön kárörvendve posztolgatni a fórumba?

    #tarcsad

  • SindaNarmo

    tag

    válasz Emilió #55 üzenetére

    Elég fordítva ülsz a lovon.
    Statisztikával nem így támasztanak alá dolgokat, ahhoz ez a darabszám légy piszok, hogy relevánsnak lehessen nevezni, és abból már mindjárt általános következtetéseket levonni.
    A másik dolog meg az, ha rajtad kívül a normális arányt tapasztalják, akkor biztos mindenki hülye. Nem, az hogy két noname kommentelő beírt az nem mérvadó. Ennyi erővel én is írhattam volna a konkurenciáról hogy én meg náluk tapasztalom ezt, és bizonyítsa be bárki hogy nem mondok igazat.

    Korábban írtad hogy biztos több a mint csak ennyit írtak, hát akkor azt kell mondjam elég rossz munkát végeztek. Mivel ennek a menete az lenne, hogy belefutok az első kirívó esetbe, akkor utána figyelem a többit és ha össze jön egy tekintélyes szám (ez nem az) akkor publikálom.

    Ettől függetlenül bőven benne van hogy náluk tényleg jelentkezett ez az arány, hogy ez pont minek a következménye az jó kérdés. Lehet hogy szerencsétlenek voltak és kifogtak egy rossz szériát, vagy tényleg van valami mikrokód probléma, plusz szerintem a user error is bőven benne van a pakliban.

  • Wilks

    tag

    válasz Emilió #56 üzenetére

    Mi is értjük a habzó szájú védekezést, feltételezve hogy nem fake news, abszolút nem meglepő.

    Igazad van.Mind a kettoben jeleskedsz. :B A hozzaszolasaid bizonyitjak. ;)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #62 üzenetére

    Azért emelte ki az Intelt, mert én újságot írok? Milyen öblös gondolat ez. :D

    Megyek hozok még pop-cornt, ne hagyd abba. :R

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • nakos1212

    senior tag

    válasz Emilió #62 üzenetére

    Mutass képet olyan abu hozzászólásról, amiben kifejezett vélemény van hogy az amd jobban csinálna x dolgot.

  • Recke

    csendes tag

    válasz Emilió #62 üzenetére

    Megtudhatnánk végre, hogy ki az a másik két ember?
    Én sehol nem találom.

    Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

  • nakos1212

    senior tag

    válasz Emilió #67 üzenetére

    Egon az egyik legrégebbi trollja az oldalnak, egy teljesen elvakult nvidia-fanboy, de kérlek a kérdésemre válaszolj. Bár, ha mindig a kérdésre válaszolnál, már rég nem írkálnál ide.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #62 üzenetére

    "Nem könyveltem el semmit, és sehol nem mondtam hogy az amd szar."
    Az a három szó együtt, hogy "az AMD szar" (még) nem hangzott el a szárból, de csak az nem vágja le, hogy ezt állítod, aki nem olvasta a hozzászólásaid.

    "Nem lehet tudni miért ott írtak, lehet ennek már volt előzménye."
    Ha lett volna előzménye, azt is írták volna.

    "Hogy az intel-t miért emelte ki, nem tudom, ez tényleg nem túl szép, de ugye sokszor olvashatjuk Abu-tól is intel vagy nvidia hírek alatt"
    Igen, csak Abu egy cikkíró. Gyakran ír dolgokat, amiket az emberek a helyükön kezelnek. Egy cég meg, akinek személyes gondja van egy gyártóval, az nem tehet ilyet, mert megvan a megfelelő felhangja.

    "A HW Unboxed ugyan olyan tapasztalatot közölt, mint a másik két ember. Semmi különbség, csak te szeretnéd hogy legyen."
    A HW Unboxed rendszeresen tesztel hardvereket. 755e feliratkozójuk van yt-on, 105e követőjük twitteren. Még az NVIDIA sem mert velük izmozni. Széleskörü kapcsolataik vannak cégek körében és a követők között is. Valóban egy lapon lehet említeni a megnyilvánulásukat a tiéddel, vagy az enyémmel.

    Mivel te vagy az egyetlen itt, aki széllel szemben h...ozik, így neked illene elgondolkodnod, hogy helyen kezeled-e a dolgokat, nem mindenki másnak.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #73 üzenetére

    Látom, olvasni azért tudsz.
    Akkor elolvashatnád azt is, hogy ő mit állított. Ja, hogy nem azt, amit te?!
    Itt am már rég nincs vita. Mi érvelünk, te meg ismételsz. Az nem vita.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #71 üzenetére

    Várj. Te tényleg azt hiszed, hogy a Milan platformmal szemben az Ice Lake versenyképes lesz? :Y Micsoda meglepik lesznek számodra a tesztek. :R

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • nakos1212

    senior tag

    válasz Emilió #71 üzenetére

    Nem,, ez nyíl titok, az összes régebbi tag tudja.
    Kérlek válaszolj a kérdésemre, és ne cikkek linkelésével csúsztass amikor nem azt kértem, és te nem is azt róttad fel abunak, egyébiránt ha bármi fanboy jellegűt találsz a cikkekben, kérlek szedd ki nekem mert ezek szerint vak vagyok.

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Emilió #66 üzenetére

    Az hogy kárörvendve posztolgatok, csak a te véleményed.

    Hahó, nézd meg, kikkel és miről irkálsz.

    Mint ahogy az is, hogy kicserélik és kész.
    Az elmúlt évtizedekben én azt tapasztaltam, hogy ha valami gyári hibás, akkor kicseréli az értékesítő. Az értékesítőnek meg a nagyker. A nagykernek meg a gyártó. Nem is értem, ebbe mi a fenéért állsz bele. Hol élsz, hogy felétek nem így működnek a dolgok?

    Azért gondolom nem kellemes egy össze rakott gépnél ezzel szembesülni. Meg az sem hogy félig össze rakott gépnél postoljunk már egyet John, nehogy ez is DOA legyen. Idő, pénz.
    Ez azért lehet egy kis indok, ugye?
    Nem kellemes, de megint ott tartunk, hogy (állítólag) van néhány hibás processzor, amit garanciálisan ki fognak cserélni a PowerGPU számára. Mi ebben a probléma? Bármikor bele lehet futni. Egyetlen furcsa dolog a nagy arány, de ezt mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, vagy amilyen szemüveg van rajta.

    Akkor gondolom az is zavar, aki abból indult ki hogy az intel fizette a céget, ha már én abból indulok ki, hogy az amd nyomására. De ez láthatóan nem gond neked.
    Nem gond nekem, mert mindkettő találgatás, amíg ki nem derül (ha kiderül), mi van mögötte. Szerintem a poszt törlése belső okok miatt volt, de ez is csak találgatás. Persze lehet védeni a saját találgatásunk vérre menően is, csak teljesen felesleges, mert nem tudjuk, mi van mögötte. És hiába törölték, az Internet nem felejt, szóval fent is hagyhatták volna.

    De ez most jó ok arra, hogy a héterek héterkedjenek. (Akinek nem inge, ne vegye magára.)

    [ Szerkesztve ]

    #tarcsad

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #78 üzenetére

    És ezt amúgy tudod is mit jelent? :)

    A processzor ára nem nagy tétel, pláne a nagyobb beszerzéseknél. Ami számít az a teljesítmény, a licenc ár, illetve a TCO. Mindegyikben mérföldekkel jobb a Rome és a Milan.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #78 üzenetére

    Aha. Oké. No comment. :)
    Részemről most megy el a vita, mert nem próbálkozok tovább érveléssel, ha úgyis azt kapom rá, amit eddig.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #80 üzenetére

    Tegyük fel, hogy valóban annyi hibás processzor jutott hozzájuk, amennyit mondtak. Szerinted ők olyan nagyon okos hiper szuper emberek, hogy széleskörű kutatás nélkül megmondják, a tervezés, gyártás és szállítás melyik állomásán lettek hibásak? :DDD
    Jólvan, én tényleg befejeztem veled, fáradjon most már más.

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #83 üzenetére

    Sokkal többet. Azt kell figyelembe venni, hogy az Intelnek nem termékszinten van lemaradása, hanem magszinten. Minden egyes magon egy generációt buknak. Tehát azzal a tervezési modellel, amivel az Intel most dolgozik állandó verésre vannak ítélve, mert az a termék, amit x EPYC ellen tervezte, az x+1 EPYC ellen fog ténylegesen megjelenni. Ezt nemrég felfogta az új CEO, és emiatt már az új magok a szerverben jönnek leghamarabb, csak mire oda eljutnak, addigra 2025-öt fogunk írni. Addig nincs valós válasza az Intelnek.

    Most az Ice Lake-SP esetében nemhogy a Milan platform nincs meg, de a még piacon lévő Rome platform ellen is kevés. Egyszerűen nincs benne annyi kraft, és amire az Intel rá akart volna menni az a per core teljesítmény, de már abban is erősebb lesz a Zen 3, vagyis a Milan platform ellen ez az érv is kiesett. Maradt a niche market az AVX512-vel, amit az AMD szándékosan nem céloz. Nem akarja saját magát úgy szopatni, ahogy az Intel saját magával teszi.

    A Sapphire Rapids egy jó fejlesztésnek készült. Nyolc memóriacsatorna, HBM2, PCIe5, DDR5, 56 mag. Ehhez képest akkor érkezik, amikor az AMD Genoa. Utóbbiban szintén lesz HBM2, PCIe5, DDR5, de 12 memóriacsatorna és 96 mag. És hogy külön alázós legyen, majdnem 1 GB cache, illetve 4 thread per core, vagyis egy tokozásban 384 szál. Tudod mennyi VM-et tudsz majd futtatni egy ilyen AMD procival? Az Intelből legalább négy procit kell venned, hogy elérd ezt a sűrűséget. És akkor már mindjárt ott a TCO problémája, hiszen az a négy proci nem áll meg 250 wattnál, hanem bezabál majd 1 kilowattot. Ez az Intel gondja. Folyamatosan egy generáció mínuszban vannak, és amíg ezt nem fordítják meg, addig nem tudnak majd reagálni az AMD szerverpiaci fejlesztéseire. Mindegy, hogy milyen gyorsan dolgoznak, maga az execution a gond, nem az, hogy lustábbak az Intel mérnökei az AMD mérnökeinél. Emiatt volt óriási lépés, hogy az új CEO ezt gyorsan felismerte, mert ilyen működési modell mellett sosem lesz a fiókban csodafejlesztés. Magát az executiont kell megváltoztatni, hogy egyszer legyen.

    Az első kérdésemre pedig nem válaszoltál, hogy érted-e mit ír Yuri.
    Leírom neked, hogy az FCLK a fabric clock. Azt nem kell tuningolni. Az arra van, hogy az infinity fabricot működtesse. Ennek van egy órajelmaximuma, amivel működik, és arra kell venned optimális memóriát.
    A másik tényező az "incorrect CPPC tags relative to FIT and temperature are not even accounted for within these numbers". Yurinak van egy olyan rögeszméje, hogy amit nem lehet mérni az nincs. De valójában az AMD nem minden szenzorértéket küld ki. Ennek az a prózai oka, hogy van a Ryzen 5000-ben majdnem kétezer CPM. Ha most ezeknek az értékei egyenként kiolvashatók lennének, akkor rohadtul nem örülne neki senki, mert másodpercenként nagyjából kétezer szenzorértéket frissítene egy monitorozó szoftver, ami úgy jól le is foglalná a rendelkezésre álló processzormagok jó részét. Emiatt az AMD ugyan méri a hőmérsékletet, gyakorlatilag mindent mér belülről, de kifelé limitált információkat közöl. Emiatt tűnik úgy, hogy a CPPC tag nem korrekt, de valójában az, ugyanis az AMD kétféle konstrukciót különböztet meg a mag kiválasztásánál. Van legjobb mag és preferált mag. A legjobb mag egyértelmű. Az adott lapkán belül egy mag mindegyiknél jobb elektronikai karakterisztikával rendelkezik, nem biztos, hogy sokkal, de ott lesz a különbség, ugyanis a lapkákat gyártás után tesztelik, és ezeket az adatokat megállapítják, majd ennek megfelelően kerül beégetésre a processzoronként változó információ egy kis ROM-ba. Na most egyértelműen úgy tűnhet, hogy a legjobb magra kell kihelyezni egy egyszálú folyamatot, de rohadtul nem ilyen egyszerű a helyzet, ugyanis ez furcsa módon teljesítménycsökkenéshez is vezethet. Ennek az oka, hogy a Windows ütemezőjének is van egy magváltó rutinja, ami azt jelenti, hogy az adott munkafolyamat szempontjából nem garantált, hogy a legjobb mag adja a legnagyobb teljesítményt. Emiatt az AMD bevezette a rendszerbe a preferált magot, ami lehetővé teszi, hogy a korábbi munkafolyamatokat figyelembe véve döntsön a processzor arról, hogy melyik mag kapja az adott, egyszálú feladatot. Ezt aszerint dönti el a rendszer, hogy melyik adja a legnagyobb teljesítményt, és ehhez bizony figyelembe veszi még a hőmérsékletet, illetve meghatározza a szükséges feszültséget, mivel az utóbbi tényező is beleszólhat a kiválasztási folyamatba. Ezeket a dolgokat az AMD úgy menedzseli, hogy a firmware konkrétan hazudik az operációs rendszernek, vagyis szándékosan fals adatokat közvetít a szoftver felé, hogy az OS ütemezője olyan módon működjön, ami a belsőleg mért, nem kiolvasható adatoknak optimális. Ez nem bug, hanem feature. Ha nem lenne, akkor teljesítményvesztés lenne az eredménye.

    Később talán a Microsoft módosítja az ütemezőjét, és akkor az ennyire modern topológiák is jobban működhetnek rajta, de addig a valós értékeket el kell rejteni az OS elől, hogy nagyobb legyen a sebesség. És ugyanez igaz más programokra is.

    Na most ezt a rendszert valamennyire befolyásolhatod, és a ClockTuner for Ryzen pont ezt csinálja, amivel teljesítményt nyer, de csak rövid távon. És ez a kulcstényező. Az AMD a saját beállításait úgy alakította ki, hogy a boost hosszabb távon életben tartható legyen. Ennek az oka az volt, hogy a legtöbb játékos nem úgy játszik a játékot, hogy három percet játszik, ment, kilép, belép, újra játszik három percet... Sehol sem látsz ilyet. Emiatt nem az az optimális, ha mindenben ellövöd a rendszer tartalékait, mert CineBenchben talán több pontot kapsz, talán nagyobb lesz a beállított órajel is, de huzamosabb terhelés mellett ennek megvan az ára, tíz perccel később már kisebb lesz emiatt a teljesítmény. Az AMD saját dizájnja arra dolgozik, hogy a teljesítmény a lehető legjobb mértékben megőrizhető legyen, aminek az ára, hogy az első pár percben lesz kisebb a teljesítmény, de ha belegondolsz, akkor azt úgyis elvesztenéd pár perccel később. A ClockTuner for Ryzen ezt megfordítja, és pont bevezeti azt, hogy az első percekben adja ki magát a proci, és ennyi. Egy percig futó benckmarkokra frankó, de amint tíz percet játszanál, már hátrányod lesz belőle. Ettől gondolhatja azt Yuri, hogy ez a jó megoldás, de semmi joga nincs azt mondani, hogy az AMD rosszul csinálja, mert megvannak a gyári konfigurációnak is az előnyei. Az egész arról szól, hogy rövid ideig akarsz nagy teljesítményt lényegében löketekben (CTR-féle dizájn), vagy hosszan kitartva (AMD-féle dizájn).

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • nakos1212

    senior tag

    válasz Emilió #78 üzenetére

    Kerlek mondd meg melyik a preferalt gyartom mert en nem.tudok rola, szinte mindig is Intel procim volt.... De egyszeruen ennyire.ostoba vagy hogy alapveto szoveg es informacioertelmezesi gondjaid vannak, ha megnezed az elmult 10 ev osszes amd hiret, egonnak mindig sikerult odafosnia valami flamekelto alaptalan hulyeseget, az hogy te folyamat csusztatsz illetve a sajat informaciohianyodat hasznalod ervelesi alapkent, maximum szanalmat kelt, de elismerest nem.fog hozni es ertelmesebb emberek kozott vitat se nyersz vele.

  • Recke

    csendes tag

    válasz Emilió #69 üzenetére

    Köszönöm a segítséged a két „elveszett” ember megtalálásában!
    Ugyanakkor jelzem, hogy a PowerGPU állításait egyikük sem támasztotta alá!
    1usmus problémája a túlhúzással nem releváns egy halott CPU esetében, míg harukaze5719 a midfactory.de oldalaival jóval nagyobb mintán cáfolja a PowerGPU állítását.
    [link]

    Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Emilió #34 üzenetére

    "Az intel lefizetéses sztorija megint csak a te fejedben él, gondolom bizonyítékod nincs rá."

    vagy nagyon fiatal lehetsz, vagy nagyon öreg, hogy nem emléxel ezekre.

    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Mumukuki

    aktív tag

    válasz Emilió #43 üzenetére

    Te amugy kepes vagy normalis stillusban is irni hozzaszolast, vagy csak igy?
    Komolyan, nem velem vitatkozol, de megis faj olvasni a stilusod miatt.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #101 üzenetére

    A Milan platform nem lesz olcsóbb, mint a Rome. Eleve sokkal gyorsabb és biztonságosabb. Ennek az AMD elkéri az árát. Nem lesz megfizethetetlen, de valamivel nő majd az ár Rome listaárához viszonyítva. Ez most kényelmes helyzet az AMD-nek, nincs az EPYC-nek alternatívája.

    Ez nem vélemény. Az Ice Lake-SP-ben nincs annyi mag, hogy megközelítsék a Rome vagy a Milan platformot. A biztonság tekintetében pedig hiányzik belőle az MKTME. Erről írtunk itt: [link] Az Intel biztonsági szempontból nagyjából a legelső, Naples kódnevű EPYC platform szintjéhez áll közel. A SEV-ES-t használó Rome nincs meg. A Milan pedig nagyon messze van, mert az AMD megint ugrik egy nagyot a SEV-SNP-vel. Utóbbiról itt írtunk: [link]

    Az Intel elsődlegesen azért gondolkodik kétutas platformban, mert kétutassal sem nehezen érik be a leggyorsabb egyutas EPYC-et. Az előző hsz-ben leírtam, hogy generációs hátrányban vannak, és emiatt a termékek, amiket piacra dobnak, úgy másfél év lemaradással szembesülnek. Nem győzőm hangsúlyozni, hogy az új CEO-nak mekkora pacsi, hogy ezt felismerte, mert ez az első lépés ahhoz, hogy újra legyen a szerverpiacon verseny. Évek kellenek majd hozzá, de maga a meglátás, hogy az Intel a mostani fejlesztési modell mellett sosem tudná befogni az AMD-t, hatalmas lépés a cégnek. Ha a fejlesztési modellen változtatnak, akkor nyílik lehetőség valami versenyre. Leghamarabb 2024-2025 környékén. Lehet persze, hogy 2026 lesz abból, de a lényeg a váltás, és ennek a váltásnak idővel meg lesz az eredménye. Csak ki kell várni. Itt a legnagyobb veszély az, hogy a befektetők besokallnak attól, hogy az új CEO a jövőre koncentrál, de igaza van. A közeljövőt már a jelen tönkretette, arra felesleges erőforrást pazarolni. Csak a pénzt égetnék el, de haszna nem lenne. Csak azt nehéz megmagyarázni azoknak, akik negyedévről-negyedévre látnak.

    A HEDT-piacról az Intel kivonult. Nem frissítették már régóta a platformjukat. De írtam az év elején, hogy újra felkerült az útitervre, az új CEO figyelembe veszi a jelentőségét, csak nem tud mit kiadni ide. Itt 24-64-magos Threadripperek vannak, rosszabb esetben PRO verziók. Erre még nincs válasz. Lesz majd a Sapphire Rapids átalakításával, de csak jövőre. Igaz akkor is kapnak majd a nyakukba egy 96-magos Threadrippert, de legalább újra felrakják magukat a térképre, ez egy apró lépés a verseny felé. Azt felesleges várni, hogy majd előhúznak a fiókból valamit. Nincs ott semmi.

    Az Intelnek pedig pont az a problémája, amit belinkeltél angolul. Mindegyik CEO Otellini óta elengedte a jövőt a jelenért. Ha annyira nagy jövő lenne ebben az execution modellben, akkor nem váltották volna le Briant és Bobot.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #114 üzenetére

    "Látod ez a baj, hogy csak azokat a híreket dolgozod fel magadban, ami a véleményed erősíti, igazolja."
    Bagoly mondja verébnek. :)

    "A márkahűségről még annyit, hogy én átgondolnám azt a tényt, miszerint az intel ötször nagyobb haszonkulccsal dolgozik. Szerinted egy komolyabb üzlet esetén, elengedi a vevőt, vagy az ötször akkora lehetőségéből megszerzi, megfelelő árat kínálva?"
    Annak kicsit uána nézhetnél, hogy mekkorák is azok a haszonkulcsok. Az Intel már az elmúlt évben eszközölt jókora árcsökkentéseket, hogy lépést tudjon tartani az AMD-vel. Viszont ezzel kb. le is szorította minimálisra az árrését. Most ott tartunk, hogy Abu cikke szerint (nem fogom megkeresni, ha nem hiszed, majd megkérjük, hogy mondja el ő is) az Intel bizonyos termékeit veszteséggel fogja adni, hogy ne endegje át a területet az AMD-nek. Hol az a hatalmas haszonkulcs, amiről beszélsz?

    Oké, hogy nagyok az Intel bevételei, mert jelenleg még többet gyárt, mint az AMD. Ez viszont változni fog, mivel az AMD részéről csak annyi kell hozzá, hogy a növekvő kereslet alapján több gyártókapacitást foglaljanak le. Intelnél meg még mindig nem sikerült teljesen elhagyni azt a fránya 14nm-t, és egyere nagyobb gond számukra, hogy majdnem mindent azon kell gyártani. Lesz itt még pofára esés a részedről, ha abban bízol, hogy az Intel megtartja a pozícióját.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #114 üzenetére

    Ha a WCCFtech megírta, hogy olcsóbb lesz, akkor biztos olcsóbb lesz. Elvégre sosem tévedett még a WCCFtech. Oh wait... Lisa lelépett már? :))

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #117 üzenetére

    Linkeld kérlek a megvásárolható termékeket az Inteltől, amelyek DDR5-öt és PCI Express 5.0-t támogatnak. Előre is köszönöm. :R

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • SindaNarmo

    tag

    válasz Emilió #117 üzenetére

    Eddig meg az AMD kínált olyat amit Intel meg nem. Igazából jót is tehet hogy az Intel kényszerből előbb lép technológiát, hogy legyen mit fel mutatni a konkurenciával szemben.

    Tudod, annak az a következménye ha nem tudsz eleget gyártani, de a vevőnek meg szüksége van az alkatrészre, akkor meg veszi azt ami van, még ha nem is a legjobb. És ezzel kb le is tudtuk hogy miért csökken a részesedés.

    Jó nagy pofa vesztés lenne a részükről ha ezt teljeskörűen meglépnék.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #121 üzenetére

    A Sapphire Rapidsra gondolsz? Már egy ideje 2022H2-re van rakva az útitervben. Értem én, hogy 2019-ben még úgy volt, hogy 2021Q1-ben jelenik meg, de nem jelent meg. Az Ice Lake-SP csúszott, a Sapphire Rapids pedig ezzel együtt csúszik másfél évet az eredeti tervekhez képest.

    Ez az Intel fő gondja. Annyit csúsznak a fejlesztések, hogy ráesnek az AMD következő generációs EPYC-jére, és ott már megint egy generáció mínuszban vannak. Ezért dobott az Intel két CEO-t már az általad linkelt pénzügyi eredmények dacára. Másfél éves csúszás az lófasz, nem megfontolt execution. Olyan vezető kell, aki képes meglátni évekkel a termék megjelenése előtt, hogy versenyképes lesz-e a startkor, ha nem, akkor lője le a projektet a picsába, mert csak az erőforrást pazarolják rá. Egy épeszű vezető már 2018-ban lelőtte volna a Sapphire Rapids-et, és koncentrálna a következőre, hogy hamarabb jöjjön.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Emilió #124 üzenetére

    Így van. A Milan is csúszik negyed évet. A különbség az, hogy az Intel még a Rome-ot sem verte meg, és nem másfél év a csúszás, hanem csak negyed év. A probléma a részletekben van, és nem a big picture-ben. Ha a Sapphire Rapids jönne 2021Q2-ben, akkor semmi gond nem lenne, az okozza a gondot, hogy annyit csúszik, hogy megkapja a nyakába a Genoát. Ez egy executionnel kapcsolatos probléma. Tervezel valamit x generációjú EPYC ellen, és végül csak az x+1 generációra tudod piacra dobni. Persze, hogy így nehéz a Xeon élete.

    A Genoa annyira nincs pletykák szintjén, hogy már létezik belőle mérnöki minta. 96 mag lesz benne, Zen 4, PCI Express 5.0, DDR5, HBM, custom gyorsító opció (ACAP, FPGA, GPGPU) IF3-mal integrálva vagy külsőleg. Ezek azok a technológiák, amelyekre éppen építi az USA a két legerősebb szuperszámítógépét.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #117 üzenetére

    A TSMC-nek az AMD kiemelt partnere. Ha van szabad gyártókapacitás, és az AMD és az Intel is igényt tart, rá, akkor az AMD kapja, akkor is, ha az Intel többet fizetne érte, mert az AMD biztosan a TSMC partnere marad még hosszú ideig (mivel nincs is más lehetőségük), az Intel viszont ha 1 év múlva lelép, akkor az a TSMC-nek kiesés. Ezért kérnek garanciát és hosszútávú elköteleződést a bérgyártásért cserébe, ami meg mily meglepő, az Intelnek nem tetszik. Szóval ne legyél te abban olyan biztos, hogy az Intel egyáltalán fog bérgyártatni, vagy ha igen, akkor is mennyit? Max. a legfontosabb területeket fedi le vele, hogy egyáltalán életben maradjon az AMD mellett. Ha az AMD jól méri fel az igényeket, és jó előre leköti a kapacitást, akkor a TSMC bővít, és meglesz a kapacitás.

    Egyébként meg csak egy kis emlékeztető, hogy hogyan állnak a dolgok eladásokban:

    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy hiába a szerver vonal lép a leglassabban, ott is, ahogy mindenhol máshol is, az Intel folyamatosan piacot veszít. Gondban vannak, akár elfogadod ezt, akár nem.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #119 üzenetére

    Rád gondolt, ha nem esett volna le, te vagy a fekete lovag, aki mindig győz, akkor is, ha már kezét-lábát levágták. :DDD

  • válasz Emilió #119 üzenetére

    Teljesen a témához szóltam, de ahogy a fekete lovag vak volt úgy te is az vagy.
    Pár hozzászóláson keresztül kötötted az ebet karóhoz hogy a PowerGpu állításait igenis két másik forrás is megerősítette, meg hogy ezek közül az egyik az a Yuri aki a ryzen tuning szoftvert fejleszti. Aztán mikor Abu leírta hogy pontosan hogy is értette ezt a Yuri, és hogy ennek semmi köze ahhoz amit te próbáltál belemagyarázni akkor szépen ez a vonal el is tűnt, és terelted át a vitát a szerver vonalra. S nem és nem láttad be hogy ebben bizony tévedtél, ahogy a fekete lovag se látta be. :) Oké tudom ilyenkor az egó nagyon dolgozik az emberbe hogy csakazértis megmutassa, de az ilyen egóból vitázásnak soha nincs vége. Ahogy a fekete lovag se adta fel a harcot. :)

    @Pingüino:
    Azért picit reménykedtem benne hogy leesik neki, de úgynézem felesleges volt. :)

    [ Szerkesztve ]

    m.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #121 üzenetére

    Hozzá tehetnéd azt is, hogy az Intelnek hol késnek PCI-e 4.0-t támogató szerver processzorai, meg hogy ha már kicsit hamarabb jön náluk a PCI-e 5.0, hol van olyan eszköz, ami ki fogja használni, rögtön a megjelenés után. Csak hogy árnyaljuk a képet. :)

  • SindaNarmo

    tag

    válasz Emilió #127 üzenetére

    Az hogy nálad csak fekete meg fehér létezik, a világ nem így működik.
    Ezeket a szerződéseket sem máról holnapra kötik, nincs kizárva hogy 1-2 évre már meg volt hogy milyen platformra építenek, utána már nem nagyon fognak változtatni.

Új hozzászólás Aktív témák