Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #1 üzenetére

    Bírom az olyan embereket, akik elvakultsággal vádolnak másokat, aztán meg ha látnák a saját hozzászólásukat külső szemmel... ;]

    A kevés mintaszámot konkrétan a PowerGPU elmondásából lehet tudni. Elmondták, hogy x db y típusú prociból z db volt hibás. Nem azt mondták, hogy a náluk járt processzorok valahány százaléka. Szóval tudható, hogy x*y db mintából következtetnek. Ami olyan kevés volt, hogy lazán lehet egyedi eset.

    Érdekes lenne azt is linkelned, hogy kik jelezték még "ugyanezeket a tapasztalatokat". Mert hogy nevesítve nem lett senki más. Azt mág bárki mondhatja, hogy "egyébként megkérdeztünk másokat is, és másnak is volt vele gondja". Kinek? Amíg ezt nem mondják meg, addig ez csak hanta.

    "Azért az mindenképp érdekes, hogy az AMD foglalkozik a témával, valószínű ez miatt is kérték hogy törölje a PowerGpu a hozzászólást."
    Miután az AMD nyilvánosan foglalkozik a dologgal, és megszólaltak az ügyben, kétlem, hogy ők kérték volna a hozzászólás törlését. Ha úgyis beszélnek róla, akkor minek? Sokkal valószínűbb, hogy a PowerGpu is rájött, hogy elhamarkodott volt, amit csináltak, és inkább visszakoznak.

    "Az is érdekes, hogy bár senki más nem tapasztalt ilyet, máris be lett harangozva egy mikrokód frissítés."
    Semmilyen mikrokód frissítés nem lett beharangozva. Azt mondták, hogy HA valóban fennáll az eset, és alaplap oldalról történik a probléma (merthogy feltételezik, hogy a processzoroknak egyébként semmi baja), akkor azt meg kell oldani egy mikrokód frissítéssel. Tudom, hogy nehéz dolog a szövegértelmezés, de azért próbáld meg. :)

    Egyébként ha már itt tartunk, problémakezelés oldaláról is pacsi az AMD-nek. Valaki hibás processzorok szállításával vádolta őket, ők pedig kiálltak, és azt mondták, kivizsgálják az ügyet. Mit tett az Intel, mikor valaki sebezhetőségeket talált a processzoraikban? Lefizette őket, hogy ne derüljön ki, csak fél évvel később, majd mikor végre nyilvánosságra került, még fél évet kellett várni, míg elkezdtek foltozgatni. Van egy kis különbség a kettőben. :)

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #34 üzenetére

    "Hát azért a te hozzászólásod sem piskóta e téren, kezdve az intel lefizetéses témával."
    Főleg, hogy nem ennél az esetnél beszéltem lefizetésről, hanem arról, amikor köztudottan fizetett az Intel azért, hogy a sebezhetőség megtalálói ne hozzák nyilvánosságra a hibát rögtön a kötelező türelmi idő lejárta után, csak később. Ez egy ismert, és tényként kezelt dolog, szóval ilyen téren hiába keresel nálam elfogultságot. :)

    "Nem látom leírva hogy összesen ennyi cpu-t vett volna a PowerGpu."
    Sztem elég nyilvánvaló, hogy ha már annyira puffogni akarnak, hogy Twitter bejegyzésben fikázzák az AMD-t, kiemelve, hogy "működésük során Intel prociból csak 1 hibásat találtak", akkor nem 2-3-4-100 csomag megérkezése után írják azt a bejegyzést, hanem az első után. Szóval magyarázhatod, ahogy akarod, de ennyi a minta.

    "A tapasztalataikat még ketten tették szóvá, ebben a hozzászólásban megtalálod..."
    Ja, értem. Szóval két Twitter hozzászóló azt mondta, hogy ők is találkoztak hasonló problémákkal, és ebből azt lehet leszűrni, hogy máshol is hatalmas selejtarány van. Oké, ez már a komolyság netovábbja. ;]

    "Az AMD azért foglalkozik a dologgal, mert hatalmas nyilvánosságot kapott az ügy."
    Hát, nem tudom. Azon kívül, hogy mindenki arról cikkezik, hogy a PowerGpu állított valamit, amit nem bizonyítottak, majd több más szereplő megszólalt, hogy ők nem ezt tapasztalták, nem tudom, mi az a nagy nyilvánosság, amiről beszélsz. :N

    "Vagyis ha probléma van, megoldják mikrokód frissítéssel. Vagyis beharangozták."
    Ha én leszek a világ leggazdagabb embere, mindenkinek fizetek egy sört. Tehát akkor az érvelésed szerint én most beharangoztam, hogy mindenkinek fizetek egy sört? ;] Inkább ismernéd be, hogy tévedtél, mielőtt mélyebbre ásod magad.

    "Problémakezelés oldalról valóban pacsi az AMD-nek. Akkor is nagy pacsit kapott tőled, mikor az intel sebezhetősgek kiderültek, majd gyorsan közölték őket nem érinti. Aztán az őket nem érintő sebezhetőségekre kiadták a frissítést."
    Ügyes probálkozás, csak van vele néhány probléma:
    1.: Senki nem állította akkor (én sem), hogy egyetlen sebezhetőség sem érinti az AMD procikat, csak azt, hogy a legtöbb nem érinti. Ők is egy konkrét akkor kiderült sebezhetőségre mondták, hogy őket nem érinti, nem az összere. Ami igaz.
    2.: Nyilván ami nem érinti őket, arra nem adtak ki frissítést, arra adtak ki, ami érintette őket.
    3.: Már eleve az nagy szó, hogy gyorsan adtak ki rájuk frissítést (gyakorlatilag miután bebizonyosodott, hogy valamelyik érinti őket, heteken belül jött a frissítés), míg Intel mennyit is ült rajta? Volt, amivel generációkon át szenvedtek, mert szoftverfrissítéssel nem is volt orvosolható. Közben meg mindenki tudta, hogy a potenciális sebezhetőségek lehetőségével az Intel már régen tisztában volt, mégsem dolgozták át a procikat, mert bukták volna a sebességelőnyt.

    "Az intel lefizetéses sztorija megint csak a te fejedben él, gondolom bizonyítékod nincs rá."
    Gondolom, nem olvasol el minden cikket, csak aminél fikázni tudsz, mert akkor ilyet nem írtál volna le.

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #43 üzenetére

    Kezdjük azzal, hogy ha nem puffogni, meg fikázni akarnának, akkor nem nyilvános Twitter bejegyzést írtak volna, hanem megkeresik először az AMD-t, hogy "fiúk, ezt tapasztaltuk, nézzétek már meg, hogy mi van". Ehhez képest az AMD a nyilvános bejegyzésből értesült a dologról. Nyilván, ha te veszel egy terméket, és az hibás, akkor te is mindenféle előítélet és fikázási kényszer nélkül azzal kezded, hogy sz...rá oltod a gyártó céget facebook-on, meg fórumokon. Még véletlenül sem a szervízhez fordulsz először, ahol lehet, kiderülne, hogy nem ők hibáztak, hanem te k...tál el valamit.

    Már ne haragudj, de azért jó lenne, ha nem kevernéd a szezont a fazonnal. Két Twitter hozzászóló kommentje egy ilyen témában szerinted mennyire releváns? a PowerGpu-nak is hozzászólhat külön 10-20 alkalmazottja, és akkor már rögtön mondhatod is, hogy 20-an mondták, hogy gond van vele. Ne viccelj, komolyan.

    Ezt a beharangozás dolgot meg szerintem engedd el. :N
    Az egy teljesen nyilvánvaló tény kimondatlanul is, hogy ha valami olyan hiba van, ami mikrokód frissítéssel megoldható, akkor ahhoz mikrokód frissítést kell kiadni. Nem csak ennél az esetnél, hanem mindegyiknél. Ezzel az AMD semmi újat nem mondott, szóval nem harangozott be semmit. De az, hogy te ebből a feltételes mondatból arra a következtetésre jutottál, hogy "na, az AMD elismerte a hibát, mert már mikrokód frissítésről beszél", az nem kicsit vicces, és szánalmas.

    A többire inkább nem is mondok semmit, mert látom, megint szélmalomharcot vívok egy trollal. :)

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #46 üzenetére

    Ha x sebességű ramokkal jön ki a processzor maximális sebessége, akkor nyilván nem fogják x-y sebességű ramokkal tesztelni, és annak az eredményeit kiírni. Ezt te sem gondolod komolyan. Egy RTX3090 videókártya teljesítményét sem fogja az NVIDIA Atom, vagy Celeron procis gépben tesztelni, mert ha CPU limitbe fut a teszt, az semmit nem mond el a VGA teljesítményéről. Ha te nem tudsz, vagy nem akarsz olyan sebességű ramot a gépbe tenni, ami kihozza a proci maximumát, az már nem az AMD hibája.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #55 üzenetére

    Nem azon van a hangsúly, hogy Twitter bejegyzés, hanem hogy egy Twitter hozzászóló lehet egy sima magánember is. Ellenben a HW Unboxed megnyilvánulásával, amiről ugye feltételezzük, hogy szélesebb rálátása van a dolgokra, mint egy bármilyen magánembernek.

    Nem, nem egyszerűen jelezték. Egyrészt a hibajelzésnek nem ez a megfelelő csatornája, másrészt ha egy hibát akarsz jelezni a gyártó cég felé, és még nem is a megfelelő csatornát választod, akkor is, ha nincs hátsó szándékod, akkor nem teszed hozzá, hogy "bezzeg az Intellel nincs ennyi gond" Hogy te ebből nem látod a fikázási szándékot, az mutatja a legjobban, hogy mennyire elvakult vagy a témában. Látszik, hogy utálod az AMD-t, és valaki olyat mondott, amivel tudod magad igazolni. Ennyi történt, semmi más.

    Nem tudom, észrevetted-e, de rajtad kívül mindenki helyén kezelte a dolgot. Egyelőre azt sem lehet tudni, hogy egyáltalán igazak-e az állítások. Ha igazak, akkor ezek a processzorok csak bizonyos körülmények között nem működnek, vagy egyáltalán? Ha egyáltalán nem működnek, akkor már a gyárból hibásan jöttek ki, vagy szállítás közben sérültek? Ha már a gyárból hibásan jöttek ki, akkor az AMD követett el tervezési hibát, vagy a TSMC cseszett el valamit? Kib...ott sok kérdés van a témában, amit majd az AMD szépen ki is fog vizsgálni, de te már szépen elkönyvelted, hogy az AMD sz...r, ráadásul már a második topic-ban linkelgeted, hogy "ez történt, az AMD sz...r", és akkor ne mondjam, hogy trollkodsz. :DD

    Ha nem akarod, hogy trollnak nevezzelek, akkor ne viselkedj úgy. Ennyi. :)

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #62 üzenetére

    "Nem könyveltem el semmit, és sehol nem mondtam hogy az amd szar."
    Az a három szó együtt, hogy "az AMD szar" (még) nem hangzott el a szárból, de csak az nem vágja le, hogy ezt állítod, aki nem olvasta a hozzászólásaid.

    "Nem lehet tudni miért ott írtak, lehet ennek már volt előzménye."
    Ha lett volna előzménye, azt is írták volna.

    "Hogy az intel-t miért emelte ki, nem tudom, ez tényleg nem túl szép, de ugye sokszor olvashatjuk Abu-tól is intel vagy nvidia hírek alatt"
    Igen, csak Abu egy cikkíró. Gyakran ír dolgokat, amiket az emberek a helyükön kezelnek. Egy cég meg, akinek személyes gondja van egy gyártóval, az nem tehet ilyet, mert megvan a megfelelő felhangja.

    "A HW Unboxed ugyan olyan tapasztalatot közölt, mint a másik két ember. Semmi különbség, csak te szeretnéd hogy legyen."
    A HW Unboxed rendszeresen tesztel hardvereket. 755e feliratkozójuk van yt-on, 105e követőjük twitteren. Még az NVIDIA sem mert velük izmozni. Széleskörü kapcsolataik vannak cégek körében és a követők között is. Valóban egy lapon lehet említeni a megnyilvánulásukat a tiéddel, vagy az enyémmel.

    Mivel te vagy az egyetlen itt, aki széllel szemben h...ozik, így neked illene elgondolkodnod, hogy helyen kezeled-e a dolgokat, nem mindenki másnak.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #73 üzenetére

    Látom, olvasni azért tudsz.
    Akkor elolvashatnád azt is, hogy ő mit állított. Ja, hogy nem azt, amit te?!
    Itt am már rég nincs vita. Mi érvelünk, te meg ismételsz. Az nem vita.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Yutani #77 üzenetére

    "Persze lehet védeni a saját találgatásunk vérre menően is, csak teljesen felesleges, mert nem tudjuk, mi van mögötte."
    Ezt mondtam én is neki, hogy egyelőre azt sem tudjuk, mi van. Lehet, hogy kacsa az egész, de ha tényleg voltak gondok, akkor sem tudjuk, ki hibázott. Amíg ki nem vizsgálják a körülményeket, felesleges messzemenő következtetéseket levonni.
    De azért mi vagyunk az elvakultak, mert ő a twitter bejegyzésre apellálva szidja az AMD-t, mi meg védjük.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #78 üzenetére

    Aha. Oké. No comment. :)
    Részemről most megy el a vita, mert nem próbálkozok tovább érveléssel, ha úgyis azt kapom rá, amit eddig.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #80 üzenetére

    Tegyük fel, hogy valóban annyi hibás processzor jutott hozzájuk, amennyit mondtak. Szerinted ők olyan nagyon okos hiper szuper emberek, hogy széleskörű kutatás nélkül megmondják, a tervezés, gyártás és szállítás melyik állomásán lettek hibásak? :DDD
    Jólvan, én tényleg befejeztem veled, fáradjon most már más.

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Abu85 #89 üzenetére

    Köszi a kimerítő hozzászólást, 1-2 dolgot én sem tudtam ebből.

  • Pingüino

    senior tag

    Oké, azt hiszem, én is hozok egy kis popcorn-t. Bírom a tragikomédiákat. :))

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Yutani #106 üzenetére

    Szerintem meg csak egy újabb önigazolási kísérlet, amit előhúzott a kalapból. Hiába fújná neki az ember a prohardveren már unalomig ismételt dolgokat, hogy az Intel a közelmúltban rengeteg részleg eladással, leépítéssel, költségoptimalizálással szerzett pénzt, meg hogy a szerverkörnyezet nem úgy működik, mint a DIY szegmens, hogy megjelenik valami új, valami jobb, és rögtön minden cég szalad lecserélni rá a teljes szerverparkot. Ott sok összetevő van a teljesítményen és energiahatékonyságon felül, amik egy darabig márkahűségre késztetik a szereplőket. Lassan mozdul a szektor, de ott sem tart ez örökké. Egy rövid időt ki lehet bekkelni a konkurenciánál gyengébb termékkel piacvesztés nélkül, de ha hosszabb távon sem zárkóznak vissza, akkor megindul a lavina, és nem 1-2% részesedést fognak bukni. Róla az ilyenek úgyis leperegnek, felesleges leírni.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Yutani #108 üzenetére

    Igazából csak ez szólt neked:
    "Szerintem meg csak egy újabb önigazolási kísérlet, amit előhúzott a kalapból. Hiába fújná neki az ember..."
    A többi amolyan "burkoltan mégis leírom neki a tényeket, mert úgyis elolvassa" dolog volt. ;]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #114 üzenetére

    "Látod ez a baj, hogy csak azokat a híreket dolgozod fel magadban, ami a véleményed erősíti, igazolja."
    Bagoly mondja verébnek. :)

    "A márkahűségről még annyit, hogy én átgondolnám azt a tényt, miszerint az intel ötször nagyobb haszonkulccsal dolgozik. Szerinted egy komolyabb üzlet esetén, elengedi a vevőt, vagy az ötször akkora lehetőségéből megszerzi, megfelelő árat kínálva?"
    Annak kicsit uána nézhetnél, hogy mekkorák is azok a haszonkulcsok. Az Intel már az elmúlt évben eszközölt jókora árcsökkentéseket, hogy lépést tudjon tartani az AMD-vel. Viszont ezzel kb. le is szorította minimálisra az árrését. Most ott tartunk, hogy Abu cikke szerint (nem fogom megkeresni, ha nem hiszed, majd megkérjük, hogy mondja el ő is) az Intel bizonyos termékeit veszteséggel fogja adni, hogy ne endegje át a területet az AMD-nek. Hol az a hatalmas haszonkulcs, amiről beszélsz?

    Oké, hogy nagyok az Intel bevételei, mert jelenleg még többet gyárt, mint az AMD. Ez viszont változni fog, mivel az AMD részéről csak annyi kell hozzá, hogy a növekvő kereslet alapján több gyártókapacitást foglaljanak le. Intelnél meg még mindig nem sikerült teljesen elhagyni azt a fránya 14nm-t, és egyere nagyobb gond számukra, hogy majdnem mindent azon kell gyártani. Lesz itt még pofára esés a részedről, ha abban bízol, hogy az Intel megtartja a pozícióját.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #117 üzenetére

    A TSMC-nek az AMD kiemelt partnere. Ha van szabad gyártókapacitás, és az AMD és az Intel is igényt tart, rá, akkor az AMD kapja, akkor is, ha az Intel többet fizetne érte, mert az AMD biztosan a TSMC partnere marad még hosszú ideig (mivel nincs is más lehetőségük), az Intel viszont ha 1 év múlva lelép, akkor az a TSMC-nek kiesés. Ezért kérnek garanciát és hosszútávú elköteleződést a bérgyártásért cserébe, ami meg mily meglepő, az Intelnek nem tetszik. Szóval ne legyél te abban olyan biztos, hogy az Intel egyáltalán fog bérgyártatni, vagy ha igen, akkor is mennyit? Max. a legfontosabb területeket fedi le vele, hogy egyáltalán életben maradjon az AMD mellett. Ha az AMD jól méri fel az igényeket, és jó előre leköti a kapacitást, akkor a TSMC bővít, és meglesz a kapacitás.

    Egyébként meg csak egy kis emlékeztető, hogy hogyan állnak a dolgok eladásokban:

    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy hiába a szerver vonal lép a leglassabban, ott is, ahogy mindenhol máshol is, az Intel folyamatosan piacot veszít. Gondban vannak, akár elfogadod ezt, akár nem.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #119 üzenetére

    Rád gondolt, ha nem esett volna le, te vagy a fekete lovag, aki mindig győz, akkor is, ha már kezét-lábát levágták. :DDD

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #121 üzenetére

    Hozzá tehetnéd azt is, hogy az Intelnek hol késnek PCI-e 4.0-t támogató szerver processzorai, meg hogy ha már kicsit hamarabb jön náluk a PCI-e 5.0, hol van olyan eszköz, ami ki fogja használni, rögtön a megjelenés után. Csak hogy árnyaljuk a képet. :)

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #130 üzenetére

    Ez a cikk sem arról szól, amit te állítasz. :D
    Most vagy az angolod nem jó, vagy a szövegértési képességeiddel van gond. Találd ki melyik, aztán folytatjuk. :)

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #136 üzenetére

    Ha arról van szó, hogy nagy volumenben hány embernél, hány CPU-ból hány érkezi DAO hibával, nem hinném, hogy ő a leg kompetensebb. De legalábbis a HW Unboxed biztos, hogy kompetensebb. Szóval engedd el szépen Yuri kezét, mert ebben a vitában nem segít. Plusz Abu leírta azt is, hogy a többi általuk felvetett (hiba) sem hiba, csak azt elegánsan elengedted a füled szemed mellett.

    "Pont arról szól. Aki fizet, vihet."
    Te azt állítottad, hogy megszűnik a kiemelt partnerség. Csakhogy a kiemelt partnerség esetünkben nem csak kedvezményt jelent, hanem azt is, hogy ha ugyanarra a kapacitásra többen is igényt tartanak, akkor a kiemelt partner fogja megkapni. Az általad linkelt cikk annyiról szól, hogy megszűnik a mennyiségi kedvezmény, vagyis mostantól mindegy, hogy ki mennyi wafert vesz, nem kapja olcsóbban. Ettől még az AMD kiemelt partner marad. Ezt az általam leírt okok miatt a TSMC nem is fogja elengedni.

    Mikor is jönnek azok a PCI-e 5.0 SSD-k? Nem csak azt kéne bizonygatnod, hogy jönnek, mert azt senki nem vitatta, csak társíthatnál hozzá egy megjelenési dátumot is. Mindjárt másképp látnád, hogy van-e értelme annak, amit mondtál.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Piszmaty76 #143 üzenetére

    Nem győz, csak ő mondja, hogy a fekete lovag mindig győz.
    Ez most csak úgy eszembe jutott: Blind Myself: Fekete lovag :)
    Egyébként itt a gyalog galoppos részlet is. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Piszmaty76 #146 üzenetére

    Milyen eggyel? Ez nem így működik. Egy a kilöttyentett helyett, meg egy a kellemetlenség kárpótlásaként. ;]

Új hozzászólás Aktív témák