Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Just486 #13 üzenetére

    Ezen semmi butaság nincs, egész egyszerűen arról van szó, hogy az emberek máshogy és máshogy közelítenek meg egy adott dolgot (egyébként megkérnélek, hogy ne személyeskedj a fórumban, inkább lásd a dolgokat kevésbé korlátoltan).

    Autós hasonlattal: ha akarsz egy 300 lóerős autót, akkor vehetsz másfél millióért egy négykerekes Opel Calibrát, piszkálhatod, chippelheted, megvan a 300 lóerő 2 millió forintból. Viszont vehetsz egy S Mercedest is jóval drágábban, ami szintén 300 lóerő. Mindkét megoldás nagyon jó, a Calibrát imádják a haverkok, az S Mercibe szívesen ül bele az anyós, kell még tovább mondanom? Azt talán beláthatod, hogy S Mercire igénye van az embereknek, ahogy ilyen iPhone speakerekre is. A te hangfalad egyébként biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban szól, mint a Zeppelin Mini, viszont ötször annyi helyet foglal, kevésbé nyújt szép látványt (persze mindenkinek más a szép, ezen össze ne vesszünk), nem tölti az iPhone-t, nem lehet távirányítóval kezelni (mármint a számléptetést és hasonló dolgokat), háromszor annyi áramot fogyaszt. Ezek a különbségek, beláthatod tehát, hogy akinek nem a hangminőség az egyetlen szempont, az nem biztos, hogy úgy gondolkodik, mint te. :R

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Just486 #15 üzenetére

    Nem akarok veled vitatkozni, egyszerűen gondold végig. Nagyon nem szeretem egyébként, ha valaki képtelen a saját kertjén túlra elnézni és belátni, hogy az emberek máshogy gondolkodnak, más dolgokat részesítenek előnyben... ez adja a világ szépségét.

    Bizony, vannak olyanok, akik nem akarnak tíz-tizenöt éves Orion hangszórókat vadászni a Vaterán (ismerem egyébként, jó cucc, félre ne értsd), akiknek nincs szükségük DVD-lejátszóra meg arra, hogy rákössék a számítógépüket, csak egy kis méretű, jó minőségű, elegáns, iPod dokkolós hangszórót akarnak. Talán abban azért elvakultságod ellenére is megegyezhetünk, hogy négy benga hangfal és egy ilyen elhelyezése között azért van némi különbség, megnézném, hogy hogy rakod be az Orion hangfalaidat a konyhába - ugyanis vannak olyan emberek is, akik a konyhában töltik idejük jelentős részét és ott akarnak zenét hallgatni, függetlenül attól, hogy te a szobádban hallgatsz zenét.

    A B&W cuccok egyébként híresek a minőségükről, nem hiszem, hogy "bármelyik minihifi" jobban szólna, mint ez, azt meg tényleg nem tudom, hogy mi alapján bocsátkozol efféle kijelentésekbe, amikor sosem próbáltad ezt a kiegészítőt. Azon meg nyugodtan háboroghatsz, hogy vannak emberek, akik 110 000 forintért vesznek hangfalat, a magyarok többsége nyilván nem ilyen, viszont ők is királyként élnek a világ más népeihez képest, úgyhogy ebbe bele se menjünk. Én sem vennék ennyiért egy iPod hangszórót, de ettől függetlenül belátom, hogy ez még nem egy luxus, hanem egy prémiumkategóriás cucc. Pont olyan, mint az Apple termékek úgy általában, nem értem, hogy mi ezen olyan meglepő.

    A vitát pedig ezzel be is rekesztem.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Just486 #18 üzenetére

    A mondandó szempontjából szerintem marhára lényegtelen, hogy a hangfal 25 vagy 15 éves. :) A lényeg, hogy a Zeppelinhez hasonló termékekre is van kereslet. Szerintem is lehetnének olcsóbbak (értsd: ennyit én sem adnék értük), de a B&W egy prémium gyártó, prémium árakkal, prémium garanciális szolgáltatással stb. Erre "megy el" a pénz, hadd ne kelljen elmagyaráznom, hogy mit jelent a prémium eszköz fogalma. A cikkben egyébként pont az ilyen viták elkerülése miatt nem is véleményezem az árat, prémium és luxustermékeknél fölösleges az ilyesmi. Miért 80 millió forint egy Ferrari? Van nála gyorsabb fele ennyiért, nem? De, de az mégis csak egy Ferrari, ennyibe kerül, fölösleges rajta vitázni.

    Ezen a konyhás dolgon meg ne vitatkozzunk, nálam is elférnének nagy hangfalak, de nem raknám oda, a Zeppelin Minit meg igen, pont. ;)

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák