Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Just486

    senior tag

    válasz Bocha #17 üzenetére

    sejtem, hogy nem fogsz válaszolni, mivel ezt leszögezted, de én azért még írok.
    Szakújságíróként szerintem te is tudod, hogy kár olyanról azt írni, hogy ismered amit igazából nem ismersz, vagy ha már azt írod, legalább egy kicsit járnál utána, mert különben elveszti a hitelességét az, amit írsz. Az Orion ládáim (azt írtad ismered őket) nem 10-15 évesek, mivel 1982 körül gyártották ezeket.(remélem a többi kijelentésed mögött nem hasonlóan alapos ismeret áll) [nem szeretnélek ezzel megbántani/sértegetni csupán szóltam]
    Azt is elfogadom, hogy van aki a konyhából nem akar diszkót csinálni, igaza is van. Azt viszont szerintem marhaság mondani, hogy ezzel a ketyerével valaki "beviszi a minőségi zenehallgatást a konyhába". Hogy miért merem én ezt kijelenteni anélkül, hogy valaha is hallottam volna ezt a kiegészítőt szólni? Azért merem, mert tisztában vagyok a fizikai méretek által meghatározott korlátokkal. Ez a szerkezet legjobb esetben is egy kb 16cm -es lefelé vagy felfelé fordított mélynyomót kaphatott volna, ami még mindig nagyon pici, habár az elhelyezés így valóban dicséretes lenne. Nekem viszont meggyőződésem, hogy ennek a ketyerének a falában vannak a hangszórók. (ez nem azt jelenti, hogy tudom, hogy ott vannak, hanem azt, hogy szerintem ott lehetnek) Ez rossz hatással van a méretre, ami pedig a mélyhangokra. Persze lehet elektronikával és mechanikával (bass-reflex rendszer) trükközni, de igazán szép hangok nem születnek így. Na persze több részletet nem ismerek, így például azt sem, hogy hány utas a rendszer, nyilván ha van külön magas és középsugárzó, már az is egy pozitívum.
    Kicsit az elrendezésről: Ha már befér a konyhába egy hűtő meg egy gáztűzhely, a két hangfal elrendezése sem okozhat gondot. Itt megemlíteném azt is, hogy abba valószínűleg nem gondoltál bele, hogy aki a konyhában él, annak valószínűleg nem egy 2x3 méteres területet jelent ez, hanem többet ahova már nem feltétlenül csak a konyhai gépek férnek el.
    Amit még írnék, az az, hogy szerintem alapjában véve értesz félre. Nem a készülékkel van bajom, nekem is van hasonlóm. Sokkal inkább az árazását nem értem. Tenmagad is megírtad, hogy már 60 ért kapok olyan cuccot ami így vagy majdnem pont így szól. Most akkor a többi pénz itt hova megy?
    Az egyedüli pozitívum amit képes vagyok elfogadni az a konyhai használat mellett a távirányító. Így nem kell retkes kézzel a telefont piszkálni, eltávirányítom amerre szeretném. Egyébként ígérem, hogy be fogok én is szerezni egy ilyet, ha akad rá módom, és összehasonlítom a "bengákkal" és egy átlagos sony minihifi-rendszerrel.
    Összegezvén az egészet: szerintem szétnézve a piacon sok olcsóbb, jobb megoldást lehet találni egy 110.000 forintos dobozkánál.
    UI .:Szerintem eléggé túlreagálod a dolgot, elvakultnak nevezel, miközben csak leírtam a véleményem, miszerint ez a felszerelés nem ér meg ennyi pénzt. Sajnos az internetes vita az ilyen, nincs hanglejtés, arcjáték, stb. Úgyhogy szerintem ne vegyél ennyire komolyan, kicsit próbált meg úgy olvasni amiket írok, mintha egy kicsit vicceskednék.

    That unconquered country we call the future.

Új hozzászólás Aktív témák