Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Just486
    senior tag

    Just486:
    Mi ez a kib@szott ronda faláda bammeg??? Ezért a sz@rért még 10.000-et sem adnék nemhogy 40.000-t. Nem is beszélve arról, hogy vendégek előtt elő se merném hagyni annyira ronda. Ja és tedd fel a géped mellé az asztalra vagy a házimozi mellé, igazán szépen fog mutatni. Ilyen vacakot hasonlítani a B&W Zeppelin mellé nagy szégyen. Kb. annyi a különbség a kettő között, mint a Trabant és a Ferrari között. Ha nem érted mért kerül több, mint 100.000-be akkor buta vagy de nagyon!

    Ja, most látom csak milyen építő tagja vagy szerény csapatunknak, hát igen..
    A másik az, hogy sok embert "húztam már fel" itt a fórumon, írtam zöldségeket is, veszekedtem is, de ilyen alpári módon rajtad kívül még nem szóltak hozzám!! (nethuszár)

  • Just486
    senior tag

    Just486:
    Mi ez a kib@szott ronda faláda bammeg??? Ezért a sz@rért még 10.000-et sem adnék nemhogy 40.000-t. Nem is beszélve arról, hogy vendégek előtt elő se merném hagyni annyira ronda. Ja és tedd fel a géped mellé az asztalra vagy a házimozi mellé, igazán szépen fog mutatni. Ilyen vacakot hasonlítani a B&W Zeppelin mellé nagy szégyen. Kb. annyi a különbség a kettő között, mint a Trabant és a Ferrari között. Ha nem érted mért kerül több, mint 100.000-be akkor buta vagy de nagyon!

    gratulálok, ülj le, egyes. Méghogy házimozi... Ne röhögtess. Ezt a hangfalat (bocsánat, hangládát) minden eddigi ismerősöm, barátom megcsodálta. Tudod egy ilyen láda nem asztalra való (persze hogy nem tudod, már hogy tudnád). De fikázzad csak. Tudod mi a szégyen? Segítek, az amit Te ideböfögtél.

  • wallaky
    csendes tag

    Basszus hogy lehet valaki ennyire BUTA?! 110.000 Forint??
    Hát ne haragudjatok már meg, de 40 -ből veszek egy pár Orion HS501 -et, valamivel olcsóbban pedig Videoton dcr 3090 -et, ha a precíz hangzás nem szempont, és 10-20 ért meg olyan erősítőt(vagy akár minihifit), ami még a szart is kihajtja belőlük, pedig itt nem 18wattról, meg 5 centis mélynyomóról van szó... Otthoni zenehallgatásra ilyet használni, főleg nappaliban hát az valami vicc..

    Just486:
    Mi ez a kib@szott ronda faláda bammeg??? Ezért a sz@rért még 10.000-et sem adnék nemhogy 40.000-t. Nem is beszélve arról, hogy vendégek előtt elő se merném hagyni annyira ronda. Ja és tedd fel a géped mellé az asztalra vagy a házimozi mellé, igazán szépen fog mutatni. Ilyen vacakot hasonlítani a B&W Zeppelin mellé nagy szégyen. Kb. annyi a különbség a kettő között, mint a Trabant és a Ferrari között. Ha nem érted mért kerül több, mint 100.000-be akkor buta vagy de nagyon!

  • czipaocsi
    aktív tag

    A megfelelő membránméretet és a többutas hangszórókiosztást soha nem lehet elektronikával pótolni. Nem véletlen, hogy a koncerteken sem 5 centis mélynyomókat használnak ;). Továbbra is tartom az álláspontomat, hogy egy táskarádiónál biztosan jobban szól. egy mikrohifinél is. Egy minihifinél én már nem lennék biztos benne, de nem tudom, ha akad rá lehetőségem, kipróbálom. De hogy egy bármilyen hifirendszernél szebben szóljon, az képtelenség. Sajnos a "méretekkel" nem tudtál lenyűgözni, több okból sem. Egyrészről nem vagyok méretmániás, egyszerűen kijelentem, hogy kis membránnal nem lehet nagy légtömeget megmozgatni, így lehetetlen valódi mélyhangokat kicsalni belőlük, bárhova is fejlődik a teknika. Másrészről meg igen. 300watt. Biztos nagyon értékes a berendezésed, de az én nagyjából 60 ezres szettem (2darab hs501/4ohm + Sony RXD7 - 120 -as végfokkal) wattra pontosan ennyit fogyaszt(294, peak). A 120 -as végfok azt jelenti, hogy 120 watt a végfok teljesítménye. Ez 2x60 wattot jelent, ami egy kicsit a hangfalaim maximuma felett található, így főleg a magassugárzóim viszonylag gyakran járnak szervizben. Ez az a teljesítmény, amit átlagban ad le. E felé tud még egy kicsit menni az erősítő bizonyos esetekben, maximum csatornánként 10 wattal, mondjuk egy hirtelen, mély basszusnál. Ilyenkor az orionjaim beépített reléje már leszabályoz. Kiszámolhattad, hogy így a végfok körülbelüli teljesítménye (egy kis csalással) 140 watt. hHogy a többit hova tökíti el a rendszer, azt nem tudom, de már nem a hangfalon hallható teljesítményként jelenik meg. Szóval szerintem felesleges itt 300 wattokkal dobálózni, egyszer hallani kell egy 60 wattos rendszert, és rájössz, hogy bizonyos lakásokba még az is sok. Volt nekem egy szer egy MHB12 nevezetű mélynyomóm, 400 watt volt ráírva. Úgy 100 meg is volt, úgyhogy az nem baj, de mélyhang egy szál nem jött ki belőle, hiába volt 30 centis.
    Szóval erre a kütyüre mondhatjuk, hogy minőségi darab, mert az is, és azt is mondhatjuk, hogy a mai viszonyok között esetleg jó hangja van. De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal, azt nem gondolhatod komolyan.
    Bizonyára mást nevezünk nagyon jól szólnak, és ez a problémánk. Nekem a berendezés, ami nem ad le mély hangokat, az nem szól jól. Az erőteljes basszus ugyan úgy a zene része, mint a szép magashangok (amik egy része az mp3 miatt úgyis törlődik a zenéből)

    Szóval erre a kütyüre mondhatjuk, hogy minőségi darab, mert az is, és azt is mondhatjuk, hogy a mai viszonyok között esetleg jó hangja van. De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal, azt nem gondolhatod komolyan.

    Az első mondatodban nincs hiba, a B&W minőségi darab. Ezt állította maga a cikk szerzője is (sőt, jópár egyéb cikk szerzője is, aki tesztelte a cuccot, lett légyen az külföldi vagy hazánkfia, akár internetes, akár nyomtatott sajtó újságírója) :DDD

    A második mondatod viszont kissé sánta. Egyrészt a Zeppelin Mini nem egy hangfal, hanem egy rendszer, iPod dokkolóval, egyéb ki- és bemenetekkel, saját DAC-kal, erősítővel, egyéb elektronikával plusz ugye a hangszórók (melyek a B&W hagyományaihoz hűen nem feltétlenül rossz minőségűek, de gondolom, mint hithű audiofil, ezzel Te is tisztában vagy). Másrészt az általad említett hangfalak "mai viszonylatok között" igencsak messze állnak a komolyság fogalmától. Egy harmincéves technológia akármennyire is jó lehetett a maga idejében, ma már nem biztos, hogy megállja a helyét. Persze elég valószínű, hogy az átlagember igényeit zenei téren maximálisan ki tudja elégíteni, de ez szerintem ugyanúgy igaz a Minire is. Akkor pedig mi is a különbség a két - szted hangfal - között? :DDD
    Praktikum? Esztétikum? Hozzáférhetőség? Egyszerűség? Kompatibilitás? Méret? Fogyasztás? Feleség/barátnő-tűrő faktor???? :DDD

  • hemaka
    nagyúr

    Basszus hogy lehet valaki ennyire BUTA?! 110.000 Forint??
    Hát ne haragudjatok már meg, de 40 -ből veszek egy pár Orion HS501 -et, valamivel olcsóbban pedig Videoton dcr 3090 -et, ha a precíz hangzás nem szempont, és 10-20 ért meg olyan erősítőt(vagy akár minihifit), ami még a szart is kihajtja belőlük, pedig itt nem 18wattról, meg 5 centis mélynyomóról van szó... Otthoni zenehallgatásra ilyet használni, főleg nappaliban hát az valami vicc..

    És ha a konyhába zenét akarsz hallgatni, mert teszem azt ivászat van buli előtt, vagy ilyesmi, akkor ezt mind le/becipeled? :)

  • Just486
    senior tag

    Nem mondtam, hogy 60 watton hallgatom őket, azt mondtam, hogy ennyit tudnak.
    Egyébként viszont beletrafáltál, nálam időnként aztán tényleg bömbölnek a hangfalak. Le is bontják a házat, hogy a te szófordulatoddal éljek. Ilyenkor persze már nem szólnak igazán tisztán -de mivel egyébként sem profi hangfalakról beszélünk, ez nem akkora baj.
    Hidd el nekem, hogy a HS-501 ek igazán jó hangfalak. Ha esetleg nem ismered őket, de pesti vagy és szívesen eljönnél meghallgatni, benne vagyok, mert nincs miért szégyelnem őket, én legalábbis így érzem.
    Azt meg hogy viszonylag olcsón adják ezt, azt maximum a te pénztárcádhoz mérten mondjad szerintem:D 110.000 forint maximum egy autóért mondható olcsó árnak, vagy egy házért, de ilyesmi hangfalért szerintem nem.
    Az okokat viszont megintcsak azt kell mondjam, hogy elfogadom. A hordozhatóság bizonyos embereknél lehet előny. (de azok meg szerintem nem mennek rá "ilyen szinten" a minőségre)
    Jaj igen. még annyi, hogy 60watt és 4 ohm mellett nem hiszem, hogy sokkal növelni lehet a hangerőt, bár őszinte leszek, nem tudom pontosan milyen paraméterektől függ még egy hangszóró érzékenysége.

    na közben sikerült kicsit utánajárni. az érzékenység a menetszámtől és az őt körülvevő mágneses tértől függ. (h) Így egészen más a stájsz

  • Just486
    senior tag

    apró titok: az ilyen elrendezésű hangszórók szinte mindig alul a lehető legnagyobb méretű mélynyomót tartalmazzák, fejjel lefelé beépítve persze. azon sem lennék meglepődve ha néha kettő lenne bennük, egymással szembe fordítva. én - ellenben veled - már hallottam hasonlókat szólni. a saját cuccomat csak azért írtam oda, h lásd h nem egy sokol rádió mellől osztom az észt. nyilván ilyen kompakt rendszerek soha nem lennének képesek versenyezni pl az én dolgaimmal, de nem is ez a céljuk. viszonylag olcsón adnak egy nagyon kellemes és szinte már minőségi hangzást. mindezt úgy h emellé egy kis esztétikai élmény és kompakt megvalósítás is párosul. bingó. és nem kell erősítővel meg hangfalakkal meg kábelekkel tökölni.
    lehet h hamarosan veszek is egy hasonlót... már csak azért is, mert ezt megfogom és beviszem a hálószobába, a konyhába vagy éppen a fürdőszobába (sic) ha éppen olyanom van. a nagy profi cuccot meg max a nappaliban tudom hallgatni. ez sem mindegy.

    vegyél normális hangfalakat, és akkor nem kell 60W-al hajtanod őket. az enyéimre ha ennyit adnék, lebontanák a házat, és még a 3. szomszéd is elköltözne. fogalmam nincs mennyi az erősítőm vége, de nem is érdekel, mert úgy szól mint egy álom. kb max 10W-al hajtom a hangfalaimat, de már az is nagyon sok/hangos. egyébként eszem ágában sincs dobálózni a nagy számokkal, pedig tudnék 1-2 érdekes adatot ideírni még.

    Nem mondtam, hogy 60 watton hallgatom őket, azt mondtam, hogy ennyit tudnak.
    Egyébként viszont beletrafáltál, nálam időnként aztán tényleg bömbölnek a hangfalak. Le is bontják a házat, hogy a te szófordulatoddal éljek. Ilyenkor persze már nem szólnak igazán tisztán -de mivel egyébként sem profi hangfalakról beszélünk, ez nem akkora baj.
    Hidd el nekem, hogy a HS-501 ek igazán jó hangfalak. Ha esetleg nem ismered őket, de pesti vagy és szívesen eljönnél meghallgatni, benne vagyok, mert nincs miért szégyelnem őket, én legalábbis így érzem.
    Azt meg hogy viszonylag olcsón adják ezt, azt maximum a te pénztárcádhoz mérten mondjad szerintem:D 110.000 forint maximum egy autóért mondható olcsó árnak, vagy egy házért, de ilyesmi hangfalért szerintem nem.
    Az okokat viszont megintcsak azt kell mondjam, hogy elfogadom. A hordozhatóság bizonyos embereknél lehet előny. (de azok meg szerintem nem mennek rá "ilyen szinten" a minőségre)
    Jaj igen. még annyi, hogy 60watt és 4 ohm mellett nem hiszem, hogy sokkal növelni lehet a hangerőt, bár őszinte leszek, nem tudom pontosan milyen paraméterektől függ még egy hangszóró érzékenysége.

  • majom2
    senior tag

    A megfelelő membránméretet és a többutas hangszórókiosztást soha nem lehet elektronikával pótolni. Nem véletlen, hogy a koncerteken sem 5 centis mélynyomókat használnak ;). Továbbra is tartom az álláspontomat, hogy egy táskarádiónál biztosan jobban szól. egy mikrohifinél is. Egy minihifinél én már nem lennék biztos benne, de nem tudom, ha akad rá lehetőségem, kipróbálom. De hogy egy bármilyen hifirendszernél szebben szóljon, az képtelenség. Sajnos a "méretekkel" nem tudtál lenyűgözni, több okból sem. Egyrészről nem vagyok méretmániás, egyszerűen kijelentem, hogy kis membránnal nem lehet nagy légtömeget megmozgatni, így lehetetlen valódi mélyhangokat kicsalni belőlük, bárhova is fejlődik a teknika. Másrészről meg igen. 300watt. Biztos nagyon értékes a berendezésed, de az én nagyjából 60 ezres szettem (2darab hs501/4ohm + Sony RXD7 - 120 -as végfokkal) wattra pontosan ennyit fogyaszt(294, peak). A 120 -as végfok azt jelenti, hogy 120 watt a végfok teljesítménye. Ez 2x60 wattot jelent, ami egy kicsit a hangfalaim maximuma felett található, így főleg a magassugárzóim viszonylag gyakran járnak szervizben. Ez az a teljesítmény, amit átlagban ad le. E felé tud még egy kicsit menni az erősítő bizonyos esetekben, maximum csatornánként 10 wattal, mondjuk egy hirtelen, mély basszusnál. Ilyenkor az orionjaim beépített reléje már leszabályoz. Kiszámolhattad, hogy így a végfok körülbelüli teljesítménye (egy kis csalással) 140 watt. hHogy a többit hova tökíti el a rendszer, azt nem tudom, de már nem a hangfalon hallható teljesítményként jelenik meg. Szóval szerintem felesleges itt 300 wattokkal dobálózni, egyszer hallani kell egy 60 wattos rendszert, és rájössz, hogy bizonyos lakásokba még az is sok. Volt nekem egy szer egy MHB12 nevezetű mélynyomóm, 400 watt volt ráírva. Úgy 100 meg is volt, úgyhogy az nem baj, de mélyhang egy szál nem jött ki belőle, hiába volt 30 centis.
    Szóval erre a kütyüre mondhatjuk, hogy minőségi darab, mert az is, és azt is mondhatjuk, hogy a mai viszonyok között esetleg jó hangja van. De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal, azt nem gondolhatod komolyan.
    Bizonyára mást nevezünk nagyon jól szólnak, és ez a problémánk. Nekem a berendezés, ami nem ad le mély hangokat, az nem szól jól. Az erőteljes basszus ugyan úgy a zene része, mint a szép magashangok (amik egy része az mp3 miatt úgyis törlődik a zenéből)

    apró titok: az ilyen elrendezésű hangszórók szinte mindig alul a lehető legnagyobb méretű mélynyomót tartalmazzák, fejjel lefelé beépítve persze. azon sem lennék meglepődve ha néha kettő lenne bennük, egymással szembe fordítva. én - ellenben veled - már hallottam hasonlókat szólni. a saját cuccomat csak azért írtam oda, h lásd h nem egy sokol rádió mellől osztom az észt. nyilván ilyen kompakt rendszerek soha nem lennének képesek versenyezni pl az én dolgaimmal, de nem is ez a céljuk. viszonylag olcsón adnak egy nagyon kellemes és szinte már minőségi hangzást. mindezt úgy h emellé egy kis esztétikai élmény és kompakt megvalósítás is párosul. bingó. és nem kell erősítővel meg hangfalakkal meg kábelekkel tökölni.
    lehet h hamarosan veszek is egy hasonlót... már csak azért is, mert ezt megfogom és beviszem a hálószobába, a konyhába vagy éppen a fürdőszobába (sic) ha éppen olyanom van. a nagy profi cuccot meg max a nappaliban tudom hallgatni. ez sem mindegy.

    vegyél normális hangfalakat, és akkor nem kell 60W-al hajtanod őket. az enyéimre ha ennyit adnék, lebontanák a házat, és még a 3. szomszéd is elköltözne. fogalmam nincs mennyi az erősítőm vége, de nem is érdekel, mert úgy szól mint egy álom. kb max 10W-al hajtom a hangfalaimat, de már az is nagyon sok/hangos. egyébként eszem ágában sincs dobálózni a nagy számokkal, pedig tudnék 1-2 érdekes adatot ideírni még.

  • Just486
    senior tag

    Uram atyám... Komoly vagy forma!!! Orion meg Videoton!!! Az kell neked! :DDDDDDDDDDD

    Egyébként lehet nem kéne megkövezni uraim! Ő a jó hangnál arra gondol, hogy milyen jó hangosan tud szólni! :DDD Nevetséges...

    "De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal"

    Miért te azt hiszed hogy az Orion hangfalad partyba maradhat ezzel? :D

    Á nem, én biztos vagyok benne, hogy kikapnának a hangfalaim, mint a szar ettől az igényes, jól átgondolt minőségi felszereléstől!
    Szerintem próbálj meg kicsit kijózanodni, aztán jöhetsz vissza oltogatni engem :p

  • Egzee
    őstag

    Basszus hogy lehet valaki ennyire BUTA?! 110.000 Forint??
    Hát ne haragudjatok már meg, de 40 -ből veszek egy pár Orion HS501 -et, valamivel olcsóbban pedig Videoton dcr 3090 -et, ha a precíz hangzás nem szempont, és 10-20 ért meg olyan erősítőt(vagy akár minihifit), ami még a szart is kihajtja belőlük, pedig itt nem 18wattról, meg 5 centis mélynyomóról van szó... Otthoni zenehallgatásra ilyet használni, főleg nappaliban hát az valami vicc..

    Uram atyám... Komoly vagy forma!!! Orion meg Videoton!!! Az kell neked! :DDDDDDDDDDD

    Egyébként lehet nem kéne megkövezni uraim! Ő a jó hangnál arra gondol, hogy milyen jó hangosan tud szólni! :DDD Nevetséges...

    "De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal"

    Miért te azt hiszed hogy az Orion hangfalad partyba maradhat ezzel? :D

  • Just486
    senior tag

    én ezt a b&w-t konkrétan nem hallottam még, de pl egy közel ennyibe kerülő jbl radial-t igen, és annak nagyon jó hangja volt. tudomásul kell venni h ez már nem a 80-as évek, egy kicsit fejlődött azóta néhány dolog. mondom ezt úgy h olyan cuccom van otthon, h lehet bepisilnél a gyönyörűségtől ha meglátnád/meghallgatnád. mivel méretmániás vagy: egy darab hangfalam több mint 30 kiló, és bekapcsolva a cucc közel 300W-ot zabál. az értékét inkább most hagyjuk.
    mégis nekem simán kellene egy hasonló "kihangosító", mert tudom h abszolút minőségi darab, nagyon jól szól, és a kinézete sem utolsó (nekem ez sem mindegy). és igenis beviszi a konyhába a minőségi zenehallgatást, ha tetszik ha nem.

    A megfelelő membránméretet és a többutas hangszórókiosztást soha nem lehet elektronikával pótolni. Nem véletlen, hogy a koncerteken sem 5 centis mélynyomókat használnak ;). Továbbra is tartom az álláspontomat, hogy egy táskarádiónál biztosan jobban szól. egy mikrohifinél is. Egy minihifinél én már nem lennék biztos benne, de nem tudom, ha akad rá lehetőségem, kipróbálom. De hogy egy bármilyen hifirendszernél szebben szóljon, az képtelenség. Sajnos a "méretekkel" nem tudtál lenyűgözni, több okból sem. Egyrészről nem vagyok méretmániás, egyszerűen kijelentem, hogy kis membránnal nem lehet nagy légtömeget megmozgatni, így lehetetlen valódi mélyhangokat kicsalni belőlük, bárhova is fejlődik a teknika. Másrészről meg igen. 300watt. Biztos nagyon értékes a berendezésed, de az én nagyjából 60 ezres szettem (2darab hs501/4ohm + Sony RXD7 - 120 -as végfokkal) wattra pontosan ennyit fogyaszt(294, peak). A 120 -as végfok azt jelenti, hogy 120 watt a végfok teljesítménye. Ez 2x60 wattot jelent, ami egy kicsit a hangfalaim maximuma felett található, így főleg a magassugárzóim viszonylag gyakran járnak szervizben. Ez az a teljesítmény, amit átlagban ad le. E felé tud még egy kicsit menni az erősítő bizonyos esetekben, maximum csatornánként 10 wattal, mondjuk egy hirtelen, mély basszusnál. Ilyenkor az orionjaim beépített reléje már leszabályoz. Kiszámolhattad, hogy így a végfok körülbelüli teljesítménye (egy kis csalással) 140 watt. hHogy a többit hova tökíti el a rendszer, azt nem tudom, de már nem a hangfalon hallható teljesítményként jelenik meg. Szóval szerintem felesleges itt 300 wattokkal dobálózni, egyszer hallani kell egy 60 wattos rendszert, és rájössz, hogy bizonyos lakásokba még az is sok. Volt nekem egy szer egy MHB12 nevezetű mélynyomóm, 400 watt volt ráírva. Úgy 100 meg is volt, úgyhogy az nem baj, de mélyhang egy szál nem jött ki belőle, hiába volt 30 centis.
    Szóval erre a kütyüre mondhatjuk, hogy minőségi darab, mert az is, és azt is mondhatjuk, hogy a mai viszonyok között esetleg jó hangja van. De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal, azt nem gondolhatod komolyan.
    Bizonyára mást nevezünk nagyon jól szólnak, és ez a problémánk. Nekem a berendezés, ami nem ad le mély hangokat, az nem szól jól. Az erőteljes basszus ugyan úgy a zene része, mint a szép magashangok (amik egy része az mp3 miatt úgyis törlődik a zenéből)

  • majom2
    senior tag

    sejtem, hogy nem fogsz válaszolni, mivel ezt leszögezted, de én azért még írok.
    Szakújságíróként szerintem te is tudod, hogy kár olyanról azt írni, hogy ismered amit igazából nem ismersz, vagy ha már azt írod, legalább egy kicsit járnál utána, mert különben elveszti a hitelességét az, amit írsz. Az Orion ládáim (azt írtad ismered őket) nem 10-15 évesek, mivel 1982 körül gyártották ezeket.(remélem a többi kijelentésed mögött nem hasonlóan alapos ismeret áll) [nem szeretnélek ezzel megbántani/sértegetni csupán szóltam]
    Azt is elfogadom, hogy van aki a konyhából nem akar diszkót csinálni, igaza is van. Azt viszont szerintem marhaság mondani, hogy ezzel a ketyerével valaki "beviszi a minőségi zenehallgatást a konyhába". Hogy miért merem én ezt kijelenteni anélkül, hogy valaha is hallottam volna ezt a kiegészítőt szólni? Azért merem, mert tisztában vagyok a fizikai méretek által meghatározott korlátokkal. Ez a szerkezet legjobb esetben is egy kb 16cm -es lefelé vagy felfelé fordított mélynyomót kaphatott volna, ami még mindig nagyon pici, habár az elhelyezés így valóban dicséretes lenne. Nekem viszont meggyőződésem, hogy ennek a ketyerének a falában vannak a hangszórók. (ez nem azt jelenti, hogy tudom, hogy ott vannak, hanem azt, hogy szerintem ott lehetnek) Ez rossz hatással van a méretre, ami pedig a mélyhangokra. Persze lehet elektronikával és mechanikával (bass-reflex rendszer) trükközni, de igazán szép hangok nem születnek így. Na persze több részletet nem ismerek, így például azt sem, hogy hány utas a rendszer, nyilván ha van külön magas és középsugárzó, már az is egy pozitívum.
    Kicsit az elrendezésről: Ha már befér a konyhába egy hűtő meg egy gáztűzhely, a két hangfal elrendezése sem okozhat gondot. Itt megemlíteném azt is, hogy abba valószínűleg nem gondoltál bele, hogy aki a konyhában él, annak valószínűleg nem egy 2x3 méteres területet jelent ez, hanem többet ahova már nem feltétlenül csak a konyhai gépek férnek el.
    Amit még írnék, az az, hogy szerintem alapjában véve értesz félre. Nem a készülékkel van bajom, nekem is van hasonlóm. Sokkal inkább az árazását nem értem. Tenmagad is megírtad, hogy már 60 ért kapok olyan cuccot ami így vagy majdnem pont így szól. Most akkor a többi pénz itt hova megy?
    Az egyedüli pozitívum amit képes vagyok elfogadni az a konyhai használat mellett a távirányító. Így nem kell retkes kézzel a telefont piszkálni, eltávirányítom amerre szeretném. Egyébként ígérem, hogy be fogok én is szerezni egy ilyet, ha akad rá módom, és összehasonlítom a "bengákkal" és egy átlagos sony minihifi-rendszerrel.
    Összegezvén az egészet: szerintem szétnézve a piacon sok olcsóbb, jobb megoldást lehet találni egy 110.000 forintos dobozkánál.
    UI .:Szerintem eléggé túlreagálod a dolgot, elvakultnak nevezel, miközben csak leírtam a véleményem, miszerint ez a felszerelés nem ér meg ennyi pénzt. Sajnos az internetes vita az ilyen, nincs hanglejtés, arcjáték, stb. Úgyhogy szerintem ne vegyél ennyire komolyan, kicsit próbált meg úgy olvasni amiket írok, mintha egy kicsit vicceskednék.

    én ezt a b&w-t konkrétan nem hallottam még, de pl egy közel ennyibe kerülő jbl radial-t igen, és annak nagyon jó hangja volt. tudomásul kell venni h ez már nem a 80-as évek, egy kicsit fejlődött azóta néhány dolog. mondom ezt úgy h olyan cuccom van otthon, h lehet bepisilnél a gyönyörűségtől ha meglátnád/meghallgatnád. mivel méretmániás vagy: egy darab hangfalam több mint 30 kiló, és bekapcsolva a cucc közel 300W-ot zabál. az értékét inkább most hagyjuk.
    mégis nekem simán kellene egy hasonló "kihangosító", mert tudom h abszolút minőségi darab, nagyon jól szól, és a kinézete sem utolsó (nekem ez sem mindegy). és igenis beviszi a konyhába a minőségi zenehallgatást, ha tetszik ha nem.

  • henrikk002
    csendes tag

    sejtem, hogy nem fogsz válaszolni, mivel ezt leszögezted, de én azért még írok.
    Szakújságíróként szerintem te is tudod, hogy kár olyanról azt írni, hogy ismered amit igazából nem ismersz, vagy ha már azt írod, legalább egy kicsit járnál utána, mert különben elveszti a hitelességét az, amit írsz. Az Orion ládáim (azt írtad ismered őket) nem 10-15 évesek, mivel 1982 körül gyártották ezeket.(remélem a többi kijelentésed mögött nem hasonlóan alapos ismeret áll) [nem szeretnélek ezzel megbántani/sértegetni csupán szóltam]
    Azt is elfogadom, hogy van aki a konyhából nem akar diszkót csinálni, igaza is van. Azt viszont szerintem marhaság mondani, hogy ezzel a ketyerével valaki "beviszi a minőségi zenehallgatást a konyhába". Hogy miért merem én ezt kijelenteni anélkül, hogy valaha is hallottam volna ezt a kiegészítőt szólni? Azért merem, mert tisztában vagyok a fizikai méretek által meghatározott korlátokkal. Ez a szerkezet legjobb esetben is egy kb 16cm -es lefelé vagy felfelé fordított mélynyomót kaphatott volna, ami még mindig nagyon pici, habár az elhelyezés így valóban dicséretes lenne. Nekem viszont meggyőződésem, hogy ennek a ketyerének a falában vannak a hangszórók. (ez nem azt jelenti, hogy tudom, hogy ott vannak, hanem azt, hogy szerintem ott lehetnek) Ez rossz hatással van a méretre, ami pedig a mélyhangokra. Persze lehet elektronikával és mechanikával (bass-reflex rendszer) trükközni, de igazán szép hangok nem születnek így. Na persze több részletet nem ismerek, így például azt sem, hogy hány utas a rendszer, nyilván ha van külön magas és középsugárzó, már az is egy pozitívum.
    Kicsit az elrendezésről: Ha már befér a konyhába egy hűtő meg egy gáztűzhely, a két hangfal elrendezése sem okozhat gondot. Itt megemlíteném azt is, hogy abba valószínűleg nem gondoltál bele, hogy aki a konyhában él, annak valószínűleg nem egy 2x3 méteres területet jelent ez, hanem többet ahova már nem feltétlenül csak a konyhai gépek férnek el.
    Amit még írnék, az az, hogy szerintem alapjában véve értesz félre. Nem a készülékkel van bajom, nekem is van hasonlóm. Sokkal inkább az árazását nem értem. Tenmagad is megírtad, hogy már 60 ért kapok olyan cuccot ami így vagy majdnem pont így szól. Most akkor a többi pénz itt hova megy?
    Az egyedüli pozitívum amit képes vagyok elfogadni az a konyhai használat mellett a távirányító. Így nem kell retkes kézzel a telefont piszkálni, eltávirányítom amerre szeretném. Egyébként ígérem, hogy be fogok én is szerezni egy ilyet, ha akad rá módom, és összehasonlítom a "bengákkal" és egy átlagos sony minihifi-rendszerrel.
    Összegezvén az egészet: szerintem szétnézve a piacon sok olcsóbb, jobb megoldást lehet találni egy 110.000 forintos dobozkánál.
    UI .:Szerintem eléggé túlreagálod a dolgot, elvakultnak nevezel, miközben csak leírtam a véleményem, miszerint ez a felszerelés nem ér meg ennyi pénzt. Sajnos az internetes vita az ilyen, nincs hanglejtés, arcjáték, stb. Úgyhogy szerintem ne vegyél ennyire komolyan, kicsit próbált meg úgy olvasni amiket írok, mintha egy kicsit vicceskednék.

    Tökjó dolgokat írsz le, de én meg hallottam már 10X10 centis BOSE hangsugárzókat szólni, 10 percig kerestem a nagy hangfalakat. Kicsit "a nyúlon túl?" feelingje volt a dolognak.

  • Just486
    senior tag

    A mondandó szempontjából szerintem marhára lényegtelen, hogy a hangfal 25 vagy 15 éves. :) A lényeg, hogy a Zeppelinhez hasonló termékekre is van kereslet. Szerintem is lehetnének olcsóbbak (értsd: ennyit én sem adnék értük), de a B&W egy prémium gyártó, prémium árakkal, prémium garanciális szolgáltatással stb. Erre "megy el" a pénz, hadd ne kelljen elmagyaráznom, hogy mit jelent a prémium eszköz fogalma. A cikkben egyébként pont az ilyen viták elkerülése miatt nem is véleményezem az árat, prémium és luxustermékeknél fölösleges az ilyesmi. Miért 80 millió forint egy Ferrari? Van nála gyorsabb fele ennyiért, nem? De, de az mégis csak egy Ferrari, ennyibe kerül, fölösleges rajta vitázni.

    Ezen a konyhás dolgon meg ne vitatkozzunk, nálam is elférnének nagy hangfalak, de nem raknám oda, a Zeppelin Minit meg igen, pont. ;)

    Okker, szerintem is megdumáltuk : )

  • Bocha
    HÁZIGAZDA

    sejtem, hogy nem fogsz válaszolni, mivel ezt leszögezted, de én azért még írok.
    Szakújságíróként szerintem te is tudod, hogy kár olyanról azt írni, hogy ismered amit igazából nem ismersz, vagy ha már azt írod, legalább egy kicsit járnál utána, mert különben elveszti a hitelességét az, amit írsz. Az Orion ládáim (azt írtad ismered őket) nem 10-15 évesek, mivel 1982 körül gyártották ezeket.(remélem a többi kijelentésed mögött nem hasonlóan alapos ismeret áll) [nem szeretnélek ezzel megbántani/sértegetni csupán szóltam]
    Azt is elfogadom, hogy van aki a konyhából nem akar diszkót csinálni, igaza is van. Azt viszont szerintem marhaság mondani, hogy ezzel a ketyerével valaki "beviszi a minőségi zenehallgatást a konyhába". Hogy miért merem én ezt kijelenteni anélkül, hogy valaha is hallottam volna ezt a kiegészítőt szólni? Azért merem, mert tisztában vagyok a fizikai méretek által meghatározott korlátokkal. Ez a szerkezet legjobb esetben is egy kb 16cm -es lefelé vagy felfelé fordított mélynyomót kaphatott volna, ami még mindig nagyon pici, habár az elhelyezés így valóban dicséretes lenne. Nekem viszont meggyőződésem, hogy ennek a ketyerének a falában vannak a hangszórók. (ez nem azt jelenti, hogy tudom, hogy ott vannak, hanem azt, hogy szerintem ott lehetnek) Ez rossz hatással van a méretre, ami pedig a mélyhangokra. Persze lehet elektronikával és mechanikával (bass-reflex rendszer) trükközni, de igazán szép hangok nem születnek így. Na persze több részletet nem ismerek, így például azt sem, hogy hány utas a rendszer, nyilván ha van külön magas és középsugárzó, már az is egy pozitívum.
    Kicsit az elrendezésről: Ha már befér a konyhába egy hűtő meg egy gáztűzhely, a két hangfal elrendezése sem okozhat gondot. Itt megemlíteném azt is, hogy abba valószínűleg nem gondoltál bele, hogy aki a konyhában él, annak valószínűleg nem egy 2x3 méteres területet jelent ez, hanem többet ahova már nem feltétlenül csak a konyhai gépek férnek el.
    Amit még írnék, az az, hogy szerintem alapjában véve értesz félre. Nem a készülékkel van bajom, nekem is van hasonlóm. Sokkal inkább az árazását nem értem. Tenmagad is megírtad, hogy már 60 ért kapok olyan cuccot ami így vagy majdnem pont így szól. Most akkor a többi pénz itt hova megy?
    Az egyedüli pozitívum amit képes vagyok elfogadni az a konyhai használat mellett a távirányító. Így nem kell retkes kézzel a telefont piszkálni, eltávirányítom amerre szeretném. Egyébként ígérem, hogy be fogok én is szerezni egy ilyet, ha akad rá módom, és összehasonlítom a "bengákkal" és egy átlagos sony minihifi-rendszerrel.
    Összegezvén az egészet: szerintem szétnézve a piacon sok olcsóbb, jobb megoldást lehet találni egy 110.000 forintos dobozkánál.
    UI .:Szerintem eléggé túlreagálod a dolgot, elvakultnak nevezel, miközben csak leírtam a véleményem, miszerint ez a felszerelés nem ér meg ennyi pénzt. Sajnos az internetes vita az ilyen, nincs hanglejtés, arcjáték, stb. Úgyhogy szerintem ne vegyél ennyire komolyan, kicsit próbált meg úgy olvasni amiket írok, mintha egy kicsit vicceskednék.

    A mondandó szempontjából szerintem marhára lényegtelen, hogy a hangfal 25 vagy 15 éves. :) A lényeg, hogy a Zeppelinhez hasonló termékekre is van kereslet. Szerintem is lehetnének olcsóbbak (értsd: ennyit én sem adnék értük), de a B&W egy prémium gyártó, prémium árakkal, prémium garanciális szolgáltatással stb. Erre "megy el" a pénz, hadd ne kelljen elmagyaráznom, hogy mit jelent a prémium eszköz fogalma. A cikkben egyébként pont az ilyen viták elkerülése miatt nem is véleményezem az árat, prémium és luxustermékeknél fölösleges az ilyesmi. Miért 80 millió forint egy Ferrari? Van nála gyorsabb fele ennyiért, nem? De, de az mégis csak egy Ferrari, ennyibe kerül, fölösleges rajta vitázni.

    Ezen a konyhás dolgon meg ne vitatkozzunk, nálam is elférnének nagy hangfalak, de nem raknám oda, a Zeppelin Minit meg igen, pont. ;)

  • Just486
    senior tag

    Nem akarok veled vitatkozni, egyszerűen gondold végig. Nagyon nem szeretem egyébként, ha valaki képtelen a saját kertjén túlra elnézni és belátni, hogy az emberek máshogy gondolkodnak, más dolgokat részesítenek előnyben... ez adja a világ szépségét.

    Bizony, vannak olyanok, akik nem akarnak tíz-tizenöt éves Orion hangszórókat vadászni a Vaterán (ismerem egyébként, jó cucc, félre ne értsd), akiknek nincs szükségük DVD-lejátszóra meg arra, hogy rákössék a számítógépüket, csak egy kis méretű, jó minőségű, elegáns, iPod dokkolós hangszórót akarnak. Talán abban azért elvakultságod ellenére is megegyezhetünk, hogy négy benga hangfal és egy ilyen elhelyezése között azért van némi különbség, megnézném, hogy hogy rakod be az Orion hangfalaidat a konyhába - ugyanis vannak olyan emberek is, akik a konyhában töltik idejük jelentős részét és ott akarnak zenét hallgatni, függetlenül attól, hogy te a szobádban hallgatsz zenét.

    A B&W cuccok egyébként híresek a minőségükről, nem hiszem, hogy "bármelyik minihifi" jobban szólna, mint ez, azt meg tényleg nem tudom, hogy mi alapján bocsátkozol efféle kijelentésekbe, amikor sosem próbáltad ezt a kiegészítőt. Azon meg nyugodtan háboroghatsz, hogy vannak emberek, akik 110 000 forintért vesznek hangfalat, a magyarok többsége nyilván nem ilyen, viszont ők is királyként élnek a világ más népeihez képest, úgyhogy ebbe bele se menjünk. Én sem vennék ennyiért egy iPod hangszórót, de ettől függetlenül belátom, hogy ez még nem egy luxus, hanem egy prémiumkategóriás cucc. Pont olyan, mint az Apple termékek úgy általában, nem értem, hogy mi ezen olyan meglepő.

    A vitát pedig ezzel be is rekesztem.

    sejtem, hogy nem fogsz válaszolni, mivel ezt leszögezted, de én azért még írok.
    Szakújságíróként szerintem te is tudod, hogy kár olyanról azt írni, hogy ismered amit igazából nem ismersz, vagy ha már azt írod, legalább egy kicsit járnál utána, mert különben elveszti a hitelességét az, amit írsz. Az Orion ládáim (azt írtad ismered őket) nem 10-15 évesek, mivel 1982 körül gyártották ezeket.(remélem a többi kijelentésed mögött nem hasonlóan alapos ismeret áll) [nem szeretnélek ezzel megbántani/sértegetni csupán szóltam]
    Azt is elfogadom, hogy van aki a konyhából nem akar diszkót csinálni, igaza is van. Azt viszont szerintem marhaság mondani, hogy ezzel a ketyerével valaki "beviszi a minőségi zenehallgatást a konyhába". Hogy miért merem én ezt kijelenteni anélkül, hogy valaha is hallottam volna ezt a kiegészítőt szólni? Azért merem, mert tisztában vagyok a fizikai méretek által meghatározott korlátokkal. Ez a szerkezet legjobb esetben is egy kb 16cm -es lefelé vagy felfelé fordított mélynyomót kaphatott volna, ami még mindig nagyon pici, habár az elhelyezés így valóban dicséretes lenne. Nekem viszont meggyőződésem, hogy ennek a ketyerének a falában vannak a hangszórók. (ez nem azt jelenti, hogy tudom, hogy ott vannak, hanem azt, hogy szerintem ott lehetnek) Ez rossz hatással van a méretre, ami pedig a mélyhangokra. Persze lehet elektronikával és mechanikával (bass-reflex rendszer) trükközni, de igazán szép hangok nem születnek így. Na persze több részletet nem ismerek, így például azt sem, hogy hány utas a rendszer, nyilván ha van külön magas és középsugárzó, már az is egy pozitívum.
    Kicsit az elrendezésről: Ha már befér a konyhába egy hűtő meg egy gáztűzhely, a két hangfal elrendezése sem okozhat gondot. Itt megemlíteném azt is, hogy abba valószínűleg nem gondoltál bele, hogy aki a konyhában él, annak valószínűleg nem egy 2x3 méteres területet jelent ez, hanem többet ahova már nem feltétlenül csak a konyhai gépek férnek el.
    Amit még írnék, az az, hogy szerintem alapjában véve értesz félre. Nem a készülékkel van bajom, nekem is van hasonlóm. Sokkal inkább az árazását nem értem. Tenmagad is megírtad, hogy már 60 ért kapok olyan cuccot ami így vagy majdnem pont így szól. Most akkor a többi pénz itt hova megy?
    Az egyedüli pozitívum amit képes vagyok elfogadni az a konyhai használat mellett a távirányító. Így nem kell retkes kézzel a telefont piszkálni, eltávirányítom amerre szeretném. Egyébként ígérem, hogy be fogok én is szerezni egy ilyet, ha akad rá módom, és összehasonlítom a "bengákkal" és egy átlagos sony minihifi-rendszerrel.
    Összegezvén az egészet: szerintem szétnézve a piacon sok olcsóbb, jobb megoldást lehet találni egy 110.000 forintos dobozkánál.
    UI .:Szerintem eléggé túlreagálod a dolgot, elvakultnak nevezel, miközben csak leírtam a véleményem, miszerint ez a felszerelés nem ér meg ennyi pénzt. Sajnos az internetes vita az ilyen, nincs hanglejtés, arcjáték, stb. Úgyhogy szerintem ne vegyél ennyire komolyan, kicsit próbált meg úgy olvasni amiket írok, mintha egy kicsit vicceskednék.

  • Bocha
    HÁZIGAZDA

    Jó. És mondjuk mi van akkor, ha valakinek már van egy minihifije. Egy bármilyen. Ezeken szokás szerint mind van bemenet, akár jackes formában is, de ez most mindegy. Úgy 2000 forintért lehet kapni egy RCA - 3,5Jack átalakítót. És te komolyan úgy gondolod, hogy gyakorlatilag a távirányító és a töltő (Ez a 2 funkció az, amit nem tud egy bármelyik háztartásban megtalálható minihifi berendezés egy iPhoneon véghezvinni) megér 110.000 forintot? Persze felesleges vitatkoznom, leginkább amiatt, mert nem vagyok képes megérteni, hogy minek egy készülékhez külön "hangfal", amikor ott a hifi (ezt azért mondom, mert meggyőződésem, hogy bármelyik mini -vagy mikrohifi szól olyan jól mint ez a cucc) amire ráköthető a gép, a dvd, a bakelit és szükség esetén a telefon is, van benne cd esetleg kazetta lejátszó. Félreértés ne essék, amit a képen is látszik, nekem is van a telefonomhoz egy hordozható kihangosítóm (mds65, nagyon meg vagyok vele elégedve) DE ezt kizárólag 1 dologra használom: nyaraláskor, táborozáskor magammal vinni, mivel a beépített telefonhangszórónál nyilván klasszisokkal jobb.
    - Áramfogyasztás: azonos teljesítményen használva szinte azonos fogyasztást mérnénk rajtuk ;) Hely: hát igen, valóban több, mint 5x annyi helyet foglal el adott esetben, és egy nyaralásra is kétlem, hogy magammal vinném, de mivel a cikkben ki van emelve, hogy otthoni használatra való szerkezet, azért feltételezem, hogy a hordozhatóság nem szempont. Én a 4 "benga" hangfalamnak is megtaláltam a helyét úgy, hogy semmi területet nem vesz el a szobámból. És kiválóan funkcionálnak rakodóterületként is. És ezekre is lehet ám hangszóróselymet rakni, akkor pont olyan "elegánsak" mint a cikk tárgya, csak nagyobbak. Az már más kérdés, hogy én ezeket sosem tartom rajtuk, mert szeretem látni, ahogy a teljesítmény a mélynyomón keresztül a levegőbe kerül.
    A hasonlatodat meg abszolút nem értem: Nyilván a tuningolni való 2millás opel az én hangfalam, a merci pedig a zeppelin. Csakhogy jelen esetben még a mercit kéne kicsit tuningolni, hogy utolérje az opelemet, ami ráadásul teljesen széria. Így az egyedüli különbség az ár maradt, ami szintén az "opel" mellett szól. Szerintem be kell látni, a zeppelin nem a hangszórók mercije. Ha már itt tartunk, szerintem a jamo x870, az már az!

    Nem akarok veled vitatkozni, egyszerűen gondold végig. Nagyon nem szeretem egyébként, ha valaki képtelen a saját kertjén túlra elnézni és belátni, hogy az emberek máshogy gondolkodnak, más dolgokat részesítenek előnyben... ez adja a világ szépségét.

    Bizony, vannak olyanok, akik nem akarnak tíz-tizenöt éves Orion hangszórókat vadászni a Vaterán (ismerem egyébként, jó cucc, félre ne értsd), akiknek nincs szükségük DVD-lejátszóra meg arra, hogy rákössék a számítógépüket, csak egy kis méretű, jó minőségű, elegáns, iPod dokkolós hangszórót akarnak. Talán abban azért elvakultságod ellenére is megegyezhetünk, hogy négy benga hangfal és egy ilyen elhelyezése között azért van némi különbség, megnézném, hogy hogy rakod be az Orion hangfalaidat a konyhába - ugyanis vannak olyan emberek is, akik a konyhában töltik idejük jelentős részét és ott akarnak zenét hallgatni, függetlenül attól, hogy te a szobádban hallgatsz zenét.

    A B&W cuccok egyébként híresek a minőségükről, nem hiszem, hogy "bármelyik minihifi" jobban szólna, mint ez, azt meg tényleg nem tudom, hogy mi alapján bocsátkozol efféle kijelentésekbe, amikor sosem próbáltad ezt a kiegészítőt. Azon meg nyugodtan háboroghatsz, hogy vannak emberek, akik 110 000 forintért vesznek hangfalat, a magyarok többsége nyilván nem ilyen, viszont ők is királyként élnek a világ más népeihez képest, úgyhogy ebbe bele se menjünk. Én sem vennék ennyiért egy iPod hangszórót, de ettől függetlenül belátom, hogy ez még nem egy luxus, hanem egy prémiumkategóriás cucc. Pont olyan, mint az Apple termékek úgy általában, nem értem, hogy mi ezen olyan meglepő.

    A vitát pedig ezzel be is rekesztem.

  • Bog
    HÁZIGAZDA

    Jó. És mondjuk mi van akkor, ha valakinek már van egy minihifije. Egy bármilyen. Ezeken szokás szerint mind van bemenet, akár jackes formában is, de ez most mindegy. Úgy 2000 forintért lehet kapni egy RCA - 3,5Jack átalakítót. És te komolyan úgy gondolod, hogy gyakorlatilag a távirányító és a töltő (Ez a 2 funkció az, amit nem tud egy bármelyik háztartásban megtalálható minihifi berendezés egy iPhoneon véghezvinni) megér 110.000 forintot? Persze felesleges vitatkoznom, leginkább amiatt, mert nem vagyok képes megérteni, hogy minek egy készülékhez külön "hangfal", amikor ott a hifi (ezt azért mondom, mert meggyőződésem, hogy bármelyik mini -vagy mikrohifi szól olyan jól mint ez a cucc) amire ráköthető a gép, a dvd, a bakelit és szükség esetén a telefon is, van benne cd esetleg kazetta lejátszó. Félreértés ne essék, amit a képen is látszik, nekem is van a telefonomhoz egy hordozható kihangosítóm (mds65, nagyon meg vagyok vele elégedve) DE ezt kizárólag 1 dologra használom: nyaraláskor, táborozáskor magammal vinni, mivel a beépített telefonhangszórónál nyilván klasszisokkal jobb.
    - Áramfogyasztás: azonos teljesítményen használva szinte azonos fogyasztást mérnénk rajtuk ;) Hely: hát igen, valóban több, mint 5x annyi helyet foglal el adott esetben, és egy nyaralásra is kétlem, hogy magammal vinném, de mivel a cikkben ki van emelve, hogy otthoni használatra való szerkezet, azért feltételezem, hogy a hordozhatóság nem szempont. Én a 4 "benga" hangfalamnak is megtaláltam a helyét úgy, hogy semmi területet nem vesz el a szobámból. És kiválóan funkcionálnak rakodóterületként is. És ezekre is lehet ám hangszóróselymet rakni, akkor pont olyan "elegánsak" mint a cikk tárgya, csak nagyobbak. Az már más kérdés, hogy én ezeket sosem tartom rajtuk, mert szeretem látni, ahogy a teljesítmény a mélynyomón keresztül a levegőbe kerül.
    A hasonlatodat meg abszolút nem értem: Nyilván a tuningolni való 2millás opel az én hangfalam, a merci pedig a zeppelin. Csakhogy jelen esetben még a mercit kéne kicsit tuningolni, hogy utolérje az opelemet, ami ráadásul teljesen széria. Így az egyedüli különbség az ár maradt, ami szintén az "opel" mellett szól. Szerintem be kell látni, a zeppelin nem a hangszórók mercije. Ha már itt tartunk, szerintem a jamo x870, az már az!

    Ez a termék nem neked készült, ez ennyire egyszerű. Pont.

  • Just486
    senior tag

    Ezen semmi butaság nincs, egész egyszerűen arról van szó, hogy az emberek máshogy és máshogy közelítenek meg egy adott dolgot (egyébként megkérnélek, hogy ne személyeskedj a fórumban, inkább lásd a dolgokat kevésbé korlátoltan).

    Autós hasonlattal: ha akarsz egy 300 lóerős autót, akkor vehetsz másfél millióért egy négykerekes Opel Calibrát, piszkálhatod, chippelheted, megvan a 300 lóerő 2 millió forintból. Viszont vehetsz egy S Mercedest is jóval drágábban, ami szintén 300 lóerő. Mindkét megoldás nagyon jó, a Calibrát imádják a haverkok, az S Mercibe szívesen ül bele az anyós, kell még tovább mondanom? Azt talán beláthatod, hogy S Mercire igénye van az embereknek, ahogy ilyen iPhone speakerekre is. A te hangfalad egyébként biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban szól, mint a Zeppelin Mini, viszont ötször annyi helyet foglal, kevésbé nyújt szép látványt (persze mindenkinek más a szép, ezen össze ne vesszünk), nem tölti az iPhone-t, nem lehet távirányítóval kezelni (mármint a számléptetést és hasonló dolgokat), háromszor annyi áramot fogyaszt. Ezek a különbségek, beláthatod tehát, hogy akinek nem a hangminőség az egyetlen szempont, az nem biztos, hogy úgy gondolkodik, mint te. :R

    Jó. És mondjuk mi van akkor, ha valakinek már van egy minihifije. Egy bármilyen. Ezeken szokás szerint mind van bemenet, akár jackes formában is, de ez most mindegy. Úgy 2000 forintért lehet kapni egy RCA - 3,5Jack átalakítót. És te komolyan úgy gondolod, hogy gyakorlatilag a távirányító és a töltő (Ez a 2 funkció az, amit nem tud egy bármelyik háztartásban megtalálható minihifi berendezés egy iPhoneon véghezvinni) megér 110.000 forintot? Persze felesleges vitatkoznom, leginkább amiatt, mert nem vagyok képes megérteni, hogy minek egy készülékhez külön "hangfal", amikor ott a hifi (ezt azért mondom, mert meggyőződésem, hogy bármelyik mini -vagy mikrohifi szól olyan jól mint ez a cucc) amire ráköthető a gép, a dvd, a bakelit és szükség esetén a telefon is, van benne cd esetleg kazetta lejátszó. Félreértés ne essék, amit a képen is látszik, nekem is van a telefonomhoz egy hordozható kihangosítóm (mds65, nagyon meg vagyok vele elégedve) DE ezt kizárólag 1 dologra használom: nyaraláskor, táborozáskor magammal vinni, mivel a beépített telefonhangszórónál nyilván klasszisokkal jobb.
    - Áramfogyasztás: azonos teljesítményen használva szinte azonos fogyasztást mérnénk rajtuk ;) Hely: hát igen, valóban több, mint 5x annyi helyet foglal el adott esetben, és egy nyaralásra is kétlem, hogy magammal vinném, de mivel a cikkben ki van emelve, hogy otthoni használatra való szerkezet, azért feltételezem, hogy a hordozhatóság nem szempont. Én a 4 "benga" hangfalamnak is megtaláltam a helyét úgy, hogy semmi területet nem vesz el a szobámból. És kiválóan funkcionálnak rakodóterületként is. És ezekre is lehet ám hangszóróselymet rakni, akkor pont olyan "elegánsak" mint a cikk tárgya, csak nagyobbak. Az már más kérdés, hogy én ezeket sosem tartom rajtuk, mert szeretem látni, ahogy a teljesítmény a mélynyomón keresztül a levegőbe kerül.
    A hasonlatodat meg abszolút nem értem: Nyilván a tuningolni való 2millás opel az én hangfalam, a merci pedig a zeppelin. Csakhogy jelen esetben még a mercit kéne kicsit tuningolni, hogy utolérje az opelemet, ami ráadásul teljesen széria. Így az egyedüli különbség az ár maradt, ami szintén az "opel" mellett szól. Szerintem be kell látni, a zeppelin nem a hangszórók mercije. Ha már itt tartunk, szerintem a jamo x870, az már az!

  • Bocha
    HÁZIGAZDA

    Basszus hogy lehet valaki ennyire BUTA?! 110.000 Forint??
    Hát ne haragudjatok már meg, de 40 -ből veszek egy pár Orion HS501 -et, valamivel olcsóbban pedig Videoton dcr 3090 -et, ha a precíz hangzás nem szempont, és 10-20 ért meg olyan erősítőt(vagy akár minihifit), ami még a szart is kihajtja belőlük, pedig itt nem 18wattról, meg 5 centis mélynyomóról van szó... Otthoni zenehallgatásra ilyet használni, főleg nappaliban hát az valami vicc..

    Ezen semmi butaság nincs, egész egyszerűen arról van szó, hogy az emberek máshogy és máshogy közelítenek meg egy adott dolgot (egyébként megkérnélek, hogy ne személyeskedj a fórumban, inkább lásd a dolgokat kevésbé korlátoltan).

    Autós hasonlattal: ha akarsz egy 300 lóerős autót, akkor vehetsz másfél millióért egy négykerekes Opel Calibrát, piszkálhatod, chippelheted, megvan a 300 lóerő 2 millió forintból. Viszont vehetsz egy S Mercedest is jóval drágábban, ami szintén 300 lóerő. Mindkét megoldás nagyon jó, a Calibrát imádják a haverkok, az S Mercibe szívesen ül bele az anyós, kell még tovább mondanom? Azt talán beláthatod, hogy S Mercire igénye van az embereknek, ahogy ilyen iPhone speakerekre is. A te hangfalad egyébként biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban szól, mint a Zeppelin Mini, viszont ötször annyi helyet foglal, kevésbé nyújt szép látványt (persze mindenkinek más a szép, ezen össze ne vesszünk), nem tölti az iPhone-t, nem lehet távirányítóval kezelni (mármint a számléptetést és hasonló dolgokat), háromszor annyi áramot fogyaszt. Ezek a különbségek, beláthatod tehát, hogy akinek nem a hangminőség az egyetlen szempont, az nem biztos, hogy úgy gondolkodik, mint te. :R

  • Just486
    senior tag

    Basszus hogy lehet valaki ennyire BUTA?! 110.000 Forint??
    Hát ne haragudjatok már meg, de 40 -ből veszek egy pár Orion HS501 -et, valamivel olcsóbban pedig Videoton dcr 3090 -et, ha a precíz hangzás nem szempont, és 10-20 ért meg olyan erősítőt(vagy akár minihifit), ami még a szart is kihajtja belőlük, pedig itt nem 18wattról, meg 5 centis mélynyomóról van szó... Otthoni zenehallgatásra ilyet használni, főleg nappaliban hát az valami vicc..

  • henrikk002
    csendes tag

    Én a Focal XS 2.1-ről várok egy írást. :)
    Egy hifi magazinban olvastam róla egy kimerítő tesztet, de inkább elolvasnék több véleményt is. :)

  • czipaocsi
    aktív tag

    USB-n PC-ről ki lett próbálva a cucc vmi tömörítetlen muzsikával? Már ha egyáltalán jól értettem, hogy van ilyen funkciója is az adatcsatlakozónak és nem csak szinkronizálni lehet vele...

    Egyébként várjuk a "nagy" Zeppelin tesztjét is, no meg a kettő összehasonlítását... :DDD

  • geri|
    aktív tag

    szerintem ez picit inkább a lakás dísze, persze tuti jól is szól!

  • plus44
    veterán

    Nem kell meglepődni, hogy ennyibe kerül. Itt persze megfizeted a hangminőséget is, de a dizájnt 2x is...

  • chubii
    senior tag

    Most őszintén, milyen árat vártatok egy BW cucctól? High-end márka, és ez a hangszóró a BW termékpaletta szinte legolcsóbb terméke.
    Érdemes megnézni a nagytestvért is:
    BW Zeppelin

    [link]

    Na ez már hangszóró. :)) és ezis nagyon drága :O de ez talán megérné a 600 dollárt.

  • iSTYLE
    csendes tag

    Most őszintén, milyen árat vártatok egy BW cucctól? High-end márka, és ez a hangszóró a BW termékpaletta szinte legolcsóbb terméke.
    Érdemes megnézni a nagytestvért is:
    BW Zeppelin

    [link]

    pár héten belül "nagytestvér" teszt is várható :)

  • Stimpy001
    aktív tag

    Most őszintén, milyen árat vártatok egy BW cucctól? High-end márka, és ez a hangszóró a BW termékpaletta szinte legolcsóbb terméke.
    Érdemes megnézni a nagytestvért is:
    BW Zeppelin

    [link]

  • hemaka
    nagyúr

    Made in China, az Apple készülékeken is ez van. Szóval már megszokhattuk. :D
    Az ára meg borzalmas. :)

  • Enjoy
    addikt

    Ennyire jó az a Micro? :Y
    Kár, hogy olyan gagyinak néz ki, legalábbis nekem nem tetszik :W

  • chubii
    senior tag

    Nem semmi. Kicsit drága :Y Viszont tényleg jól néz ki. Király az az elforgathatós trükk. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák