Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Just486

    senior tag

    válasz Bocha #14 üzenetére

    Jó. És mondjuk mi van akkor, ha valakinek már van egy minihifije. Egy bármilyen. Ezeken szokás szerint mind van bemenet, akár jackes formában is, de ez most mindegy. Úgy 2000 forintért lehet kapni egy RCA - 3,5Jack átalakítót. És te komolyan úgy gondolod, hogy gyakorlatilag a távirányító és a töltő (Ez a 2 funkció az, amit nem tud egy bármelyik háztartásban megtalálható minihifi berendezés egy iPhoneon véghezvinni) megér 110.000 forintot? Persze felesleges vitatkoznom, leginkább amiatt, mert nem vagyok képes megérteni, hogy minek egy készülékhez külön "hangfal", amikor ott a hifi (ezt azért mondom, mert meggyőződésem, hogy bármelyik mini -vagy mikrohifi szól olyan jól mint ez a cucc) amire ráköthető a gép, a dvd, a bakelit és szükség esetén a telefon is, van benne cd esetleg kazetta lejátszó. Félreértés ne essék, amit a képen is látszik, nekem is van a telefonomhoz egy hordozható kihangosítóm (mds65, nagyon meg vagyok vele elégedve) DE ezt kizárólag 1 dologra használom: nyaraláskor, táborozáskor magammal vinni, mivel a beépített telefonhangszórónál nyilván klasszisokkal jobb.
    - Áramfogyasztás: azonos teljesítményen használva szinte azonos fogyasztást mérnénk rajtuk ;) Hely: hát igen, valóban több, mint 5x annyi helyet foglal el adott esetben, és egy nyaralásra is kétlem, hogy magammal vinném, de mivel a cikkben ki van emelve, hogy otthoni használatra való szerkezet, azért feltételezem, hogy a hordozhatóság nem szempont. Én a 4 "benga" hangfalamnak is megtaláltam a helyét úgy, hogy semmi területet nem vesz el a szobámból. És kiválóan funkcionálnak rakodóterületként is. És ezekre is lehet ám hangszóróselymet rakni, akkor pont olyan "elegánsak" mint a cikk tárgya, csak nagyobbak. Az már más kérdés, hogy én ezeket sosem tartom rajtuk, mert szeretem látni, ahogy a teljesítmény a mélynyomón keresztül a levegőbe kerül.
    A hasonlatodat meg abszolút nem értem: Nyilván a tuningolni való 2millás opel az én hangfalam, a merci pedig a zeppelin. Csakhogy jelen esetben még a mercit kéne kicsit tuningolni, hogy utolérje az opelemet, ami ráadásul teljesen széria. Így az egyedüli különbség az ár maradt, ami szintén az "opel" mellett szól. Szerintem be kell látni, a zeppelin nem a hangszórók mercije. Ha már itt tartunk, szerintem a jamo x870, az már az!

    That unconquered country we call the future.

Új hozzászólás Aktív témák