Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Just486 #13 üzenetére

    Ezen semmi butaság nincs, egész egyszerűen arról van szó, hogy az emberek máshogy és máshogy közelítenek meg egy adott dolgot (egyébként megkérnélek, hogy ne személyeskedj a fórumban, inkább lásd a dolgokat kevésbé korlátoltan).

    Autós hasonlattal: ha akarsz egy 300 lóerős autót, akkor vehetsz másfél millióért egy négykerekes Opel Calibrát, piszkálhatod, chippelheted, megvan a 300 lóerő 2 millió forintból. Viszont vehetsz egy S Mercedest is jóval drágábban, ami szintén 300 lóerő. Mindkét megoldás nagyon jó, a Calibrát imádják a haverkok, az S Mercibe szívesen ül bele az anyós, kell még tovább mondanom? Azt talán beláthatod, hogy S Mercire igénye van az embereknek, ahogy ilyen iPhone speakerekre is. A te hangfalad egyébként biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban szól, mint a Zeppelin Mini, viszont ötször annyi helyet foglal, kevésbé nyújt szép látványt (persze mindenkinek más a szép, ezen össze ne vesszünk), nem tölti az iPhone-t, nem lehet távirányítóval kezelni (mármint a számléptetést és hasonló dolgokat), háromszor annyi áramot fogyaszt. Ezek a különbségek, beláthatod tehát, hogy akinek nem a hangminőség az egyetlen szempont, az nem biztos, hogy úgy gondolkodik, mint te. :R

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Just486 #15 üzenetére

    Ez a termék nem neked készült, ez ennyire egyszerű. Pont.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Just486 #15 üzenetére

    Nem akarok veled vitatkozni, egyszerűen gondold végig. Nagyon nem szeretem egyébként, ha valaki képtelen a saját kertjén túlra elnézni és belátni, hogy az emberek máshogy gondolkodnak, más dolgokat részesítenek előnyben... ez adja a világ szépségét.

    Bizony, vannak olyanok, akik nem akarnak tíz-tizenöt éves Orion hangszórókat vadászni a Vaterán (ismerem egyébként, jó cucc, félre ne értsd), akiknek nincs szükségük DVD-lejátszóra meg arra, hogy rákössék a számítógépüket, csak egy kis méretű, jó minőségű, elegáns, iPod dokkolós hangszórót akarnak. Talán abban azért elvakultságod ellenére is megegyezhetünk, hogy négy benga hangfal és egy ilyen elhelyezése között azért van némi különbség, megnézném, hogy hogy rakod be az Orion hangfalaidat a konyhába - ugyanis vannak olyan emberek is, akik a konyhában töltik idejük jelentős részét és ott akarnak zenét hallgatni, függetlenül attól, hogy te a szobádban hallgatsz zenét.

    A B&W cuccok egyébként híresek a minőségükről, nem hiszem, hogy "bármelyik minihifi" jobban szólna, mint ez, azt meg tényleg nem tudom, hogy mi alapján bocsátkozol efféle kijelentésekbe, amikor sosem próbáltad ezt a kiegészítőt. Azon meg nyugodtan háboroghatsz, hogy vannak emberek, akik 110 000 forintért vesznek hangfalat, a magyarok többsége nyilván nem ilyen, viszont ők is királyként élnek a világ más népeihez képest, úgyhogy ebbe bele se menjünk. Én sem vennék ennyiért egy iPod hangszórót, de ettől függetlenül belátom, hogy ez még nem egy luxus, hanem egy prémiumkategóriás cucc. Pont olyan, mint az Apple termékek úgy általában, nem értem, hogy mi ezen olyan meglepő.

    A vitát pedig ezzel be is rekesztem.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz Just486 #18 üzenetére

    A mondandó szempontjából szerintem marhára lényegtelen, hogy a hangfal 25 vagy 15 éves. :) A lényeg, hogy a Zeppelinhez hasonló termékekre is van kereslet. Szerintem is lehetnének olcsóbbak (értsd: ennyit én sem adnék értük), de a B&W egy prémium gyártó, prémium árakkal, prémium garanciális szolgáltatással stb. Erre "megy el" a pénz, hadd ne kelljen elmagyaráznom, hogy mit jelent a prémium eszköz fogalma. A cikkben egyébként pont az ilyen viták elkerülése miatt nem is véleményezem az árat, prémium és luxustermékeknél fölösleges az ilyesmi. Miért 80 millió forint egy Ferrari? Van nála gyorsabb fele ennyiért, nem? De, de az mégis csak egy Ferrari, ennyibe kerül, fölösleges rajta vitázni.

    Ezen a konyhás dolgon meg ne vitatkozzunk, nálam is elférnének nagy hangfalak, de nem raknám oda, a Zeppelin Minit meg igen, pont. ;)

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • henrikk002

    csendes tag

    válasz Just486 #18 üzenetére

    Tökjó dolgokat írsz le, de én meg hallottam már 10X10 centis BOSE hangsugárzókat szólni, 10 percig kerestem a nagy hangfalakat. Kicsit "a nyúlon túl?" feelingje volt a dolognak.

  • majom2

    senior tag

    válasz Just486 #18 üzenetére

    én ezt a b&w-t konkrétan nem hallottam még, de pl egy közel ennyibe kerülő jbl radial-t igen, és annak nagyon jó hangja volt. tudomásul kell venni h ez már nem a 80-as évek, egy kicsit fejlődött azóta néhány dolog. mondom ezt úgy h olyan cuccom van otthon, h lehet bepisilnél a gyönyörűségtől ha meglátnád/meghallgatnád. mivel méretmániás vagy: egy darab hangfalam több mint 30 kiló, és bekapcsolva a cucc közel 300W-ot zabál. az értékét inkább most hagyjuk.
    mégis nekem simán kellene egy hasonló "kihangosító", mert tudom h abszolút minőségi darab, nagyon jól szól, és a kinézete sem utolsó (nekem ez sem mindegy). és igenis beviszi a konyhába a minőségi zenehallgatást, ha tetszik ha nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Egzee

    őstag

    válasz Just486 #13 üzenetére

    Uram atyám... Komoly vagy forma!!! Orion meg Videoton!!! Az kell neked! :DDDDDDDDDDD

    Egyébként lehet nem kéne megkövezni uraim! Ő a jó hangnál arra gondol, hogy milyen jó hangosan tud szólni! :DDD Nevetséges...

    "De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal"

    Miért te azt hiszed hogy az Orion hangfalad partyba maradhat ezzel? :D

    [ Szerkesztve ]

  • majom2

    senior tag

    válasz Just486 #23 üzenetére

    apró titok: az ilyen elrendezésű hangszórók szinte mindig alul a lehető legnagyobb méretű mélynyomót tartalmazzák, fejjel lefelé beépítve persze. azon sem lennék meglepődve ha néha kettő lenne bennük, egymással szembe fordítva. én - ellenben veled - már hallottam hasonlókat szólni. a saját cuccomat csak azért írtam oda, h lásd h nem egy sokol rádió mellől osztom az észt. nyilván ilyen kompakt rendszerek soha nem lennének képesek versenyezni pl az én dolgaimmal, de nem is ez a céljuk. viszonylag olcsón adnak egy nagyon kellemes és szinte már minőségi hangzást. mindezt úgy h emellé egy kis esztétikai élmény és kompakt megvalósítás is párosul. bingó. és nem kell erősítővel meg hangfalakkal meg kábelekkel tökölni.
    lehet h hamarosan veszek is egy hasonlót... már csak azért is, mert ezt megfogom és beviszem a hálószobába, a konyhába vagy éppen a fürdőszobába (sic) ha éppen olyanom van. a nagy profi cuccot meg max a nappaliban tudom hallgatni. ez sem mindegy.

    vegyél normális hangfalakat, és akkor nem kell 60W-al hajtanod őket. az enyéimre ha ennyit adnék, lebontanák a házat, és még a 3. szomszéd is elköltözne. fogalmam nincs mennyi az erősítőm vége, de nem is érdekel, mert úgy szól mint egy álom. kb max 10W-al hajtom a hangfalaimat, de már az is nagyon sok/hangos. egyébként eszem ágában sincs dobálózni a nagy számokkal, pedig tudnék 1-2 érdekes adatot ideírni még.

    [ Szerkesztve ]

  • Just486

    senior tag

    válasz Just486 #27 üzenetére

    na közben sikerült kicsit utánajárni. az érzékenység a menetszámtől és az őt körülvevő mágneses tértől függ. (h) Így egészen más a stájsz

    That unconquered country we call the future.

  • hemaka

    nagyúr

    válasz Just486 #13 üzenetére

    És ha a konyhába zenét akarsz hallgatni, mert teszem azt ivászat van buli előtt, vagy ilyesmi, akkor ezt mind le/becipeled? :)

  • czipaocsi

    aktív tag

    válasz Just486 #23 üzenetére

    Szóval erre a kütyüre mondhatjuk, hogy minőségi darab, mert az is, és azt is mondhatjuk, hogy a mai viszonyok között esetleg jó hangja van. De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal, azt nem gondolhatod komolyan.

    Az első mondatodban nincs hiba, a B&W minőségi darab. Ezt állította maga a cikk szerzője is (sőt, jópár egyéb cikk szerzője is, aki tesztelte a cuccot, lett légyen az külföldi vagy hazánkfia, akár internetes, akár nyomtatott sajtó újságírója) :DDD

    A második mondatod viszont kissé sánta. Egyrészt a Zeppelin Mini nem egy hangfal, hanem egy rendszer, iPod dokkolóval, egyéb ki- és bemenetekkel, saját DAC-kal, erősítővel, egyéb elektronikával plusz ugye a hangszórók (melyek a B&W hagyományaihoz hűen nem feltétlenül rossz minőségűek, de gondolom, mint hithű audiofil, ezzel Te is tisztában vagy). Másrészt az általad említett hangfalak "mai viszonylatok között" igencsak messze állnak a komolyság fogalmától. Egy harmincéves technológia akármennyire is jó lehetett a maga idejében, ma már nem biztos, hogy megállja a helyét. Persze elég valószínű, hogy az átlagember igényeit zenei téren maximálisan ki tudja elégíteni, de ez szerintem ugyanúgy igaz a Minire is. Akkor pedig mi is a különbség a két - szted hangfal - között? :DDD
    Praktikum? Esztétikum? Hozzáférhetőség? Egyszerűség? Kompatibilitás? Méret? Fogyasztás? Feleség/barátnő-tűrő faktor???? :DDD

    Róma... Gondolák...

  • wallaky

    csendes tag

    válasz Just486 #13 üzenetére

    Just486:
    Mi ez a kib@szott ronda faláda bammeg??? Ezért a sz@rért még 10.000-et sem adnék nemhogy 40.000-t. Nem is beszélve arról, hogy vendégek előtt elő se merném hagyni annyira ronda. Ja és tedd fel a géped mellé az asztalra vagy a házimozi mellé, igazán szépen fog mutatni. Ilyen vacakot hasonlítani a B&W Zeppelin mellé nagy szégyen. Kb. annyi a különbség a kettő között, mint a Trabant és a Ferrari között. Ha nem érted mért kerül több, mint 100.000-be akkor buta vagy de nagyon!

Új hozzászólás Aktív témák