Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • majom2

    senior tag

    válasz Just486 #23 üzenetére

    apró titok: az ilyen elrendezésű hangszórók szinte mindig alul a lehető legnagyobb méretű mélynyomót tartalmazzák, fejjel lefelé beépítve persze. azon sem lennék meglepődve ha néha kettő lenne bennük, egymással szembe fordítva. én - ellenben veled - már hallottam hasonlókat szólni. a saját cuccomat csak azért írtam oda, h lásd h nem egy sokol rádió mellől osztom az észt. nyilván ilyen kompakt rendszerek soha nem lennének képesek versenyezni pl az én dolgaimmal, de nem is ez a céljuk. viszonylag olcsón adnak egy nagyon kellemes és szinte már minőségi hangzást. mindezt úgy h emellé egy kis esztétikai élmény és kompakt megvalósítás is párosul. bingó. és nem kell erősítővel meg hangfalakkal meg kábelekkel tökölni.
    lehet h hamarosan veszek is egy hasonlót... már csak azért is, mert ezt megfogom és beviszem a hálószobába, a konyhába vagy éppen a fürdőszobába (sic) ha éppen olyanom van. a nagy profi cuccot meg max a nappaliban tudom hallgatni. ez sem mindegy.

    vegyél normális hangfalakat, és akkor nem kell 60W-al hajtanod őket. az enyéimre ha ennyit adnék, lebontanák a házat, és még a 3. szomszéd is elköltözne. fogalmam nincs mennyi az erősítőm vége, de nem is érdekel, mert úgy szól mint egy álom. kb max 10W-al hajtom a hangfalaimat, de már az is nagyon sok/hangos. egyébként eszem ágában sincs dobálózni a nagy számokkal, pedig tudnék 1-2 érdekes adatot ideírni még.

    [ Szerkesztve ]

  • czipaocsi

    aktív tag

    válasz Just486 #23 üzenetére

    Szóval erre a kütyüre mondhatjuk, hogy minőségi darab, mert az is, és azt is mondhatjuk, hogy a mai viszonyok között esetleg jó hangja van. De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal, azt nem gondolhatod komolyan.

    Az első mondatodban nincs hiba, a B&W minőségi darab. Ezt állította maga a cikk szerzője is (sőt, jópár egyéb cikk szerzője is, aki tesztelte a cuccot, lett légyen az külföldi vagy hazánkfia, akár internetes, akár nyomtatott sajtó újságírója) :DDD

    A második mondatod viszont kissé sánta. Egyrészt a Zeppelin Mini nem egy hangfal, hanem egy rendszer, iPod dokkolóval, egyéb ki- és bemenetekkel, saját DAC-kal, erősítővel, egyéb elektronikával plusz ugye a hangszórók (melyek a B&W hagyományaihoz hűen nem feltétlenül rossz minőségűek, de gondolom, mint hithű audiofil, ezzel Te is tisztában vagy). Másrészt az általad említett hangfalak "mai viszonylatok között" igencsak messze állnak a komolyság fogalmától. Egy harmincéves technológia akármennyire is jó lehetett a maga idejében, ma már nem biztos, hogy megállja a helyét. Persze elég valószínű, hogy az átlagember igényeit zenei téren maximálisan ki tudja elégíteni, de ez szerintem ugyanúgy igaz a Minire is. Akkor pedig mi is a különbség a két - szted hangfal - között? :DDD
    Praktikum? Esztétikum? Hozzáférhetőség? Egyszerűség? Kompatibilitás? Méret? Fogyasztás? Feleség/barátnő-tűrő faktor???? :DDD

    Róma... Gondolák...

Új hozzászólás Aktív témák