Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Just486

    senior tag

    válasz majom2 #22 üzenetére

    A megfelelő membránméretet és a többutas hangszórókiosztást soha nem lehet elektronikával pótolni. Nem véletlen, hogy a koncerteken sem 5 centis mélynyomókat használnak ;). Továbbra is tartom az álláspontomat, hogy egy táskarádiónál biztosan jobban szól. egy mikrohifinél is. Egy minihifinél én már nem lennék biztos benne, de nem tudom, ha akad rá lehetőségem, kipróbálom. De hogy egy bármilyen hifirendszernél szebben szóljon, az képtelenség. Sajnos a "méretekkel" nem tudtál lenyűgözni, több okból sem. Egyrészről nem vagyok méretmániás, egyszerűen kijelentem, hogy kis membránnal nem lehet nagy légtömeget megmozgatni, így lehetetlen valódi mélyhangokat kicsalni belőlük, bárhova is fejlődik a teknika. Másrészről meg igen. 300watt. Biztos nagyon értékes a berendezésed, de az én nagyjából 60 ezres szettem (2darab hs501/4ohm + Sony RXD7 - 120 -as végfokkal) wattra pontosan ennyit fogyaszt(294, peak). A 120 -as végfok azt jelenti, hogy 120 watt a végfok teljesítménye. Ez 2x60 wattot jelent, ami egy kicsit a hangfalaim maximuma felett található, így főleg a magassugárzóim viszonylag gyakran járnak szervizben. Ez az a teljesítmény, amit átlagban ad le. E felé tud még egy kicsit menni az erősítő bizonyos esetekben, maximum csatornánként 10 wattal, mondjuk egy hirtelen, mély basszusnál. Ilyenkor az orionjaim beépített reléje már leszabályoz. Kiszámolhattad, hogy így a végfok körülbelüli teljesítménye (egy kis csalással) 140 watt. hHogy a többit hova tökíti el a rendszer, azt nem tudom, de már nem a hangfalon hallható teljesítményként jelenik meg. Szóval szerintem felesleges itt 300 wattokkal dobálózni, egyszer hallani kell egy 60 wattos rendszert, és rájössz, hogy bizonyos lakásokba még az is sok. Volt nekem egy szer egy MHB12 nevezetű mélynyomóm, 400 watt volt ráírva. Úgy 100 meg is volt, úgyhogy az nem baj, de mélyhang egy szál nem jött ki belőle, hiába volt 30 centis.
    Szóval erre a kütyüre mondhatjuk, hogy minőségi darab, mert az is, és azt is mondhatjuk, hogy a mai viszonyok között esetleg jó hangja van. De hogy te komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora valamit versenybe lehet indítani egy viszonylag nagydarab és a mai viszonylatok között igencsak komoly hangfallal, azt nem gondolhatod komolyan.
    Bizonyára mást nevezünk nagyon jól szólnak, és ez a problémánk. Nekem a berendezés, ami nem ad le mély hangokat, az nem szól jól. Az erőteljes basszus ugyan úgy a zene része, mint a szép magashangok (amik egy része az mp3 miatt úgyis törlődik a zenéből)

    That unconquered country we call the future.

Új hozzászólás Aktív témák