Hirdetés
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Bemutatta a Huawei a Band 10 okoskarkötőt
- Redmi Note 15 Pro 5G – a szokásosat?
- Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek
- Samsung Gear S3 - második kör
- One mobilszolgáltatások
- Poco F8 Pro – titkos favorit lehet belőle
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
vadkörte
addikt
válasz
norberto_th
#28208
üzenetére
NAS-t akarsz építeni, vagy asztali gépet. Utóbbira a RPi nem nagyon alkalmas, előbbi megoldható.
Ha nincs rá igény, egy USB-t házba rakott 2,5"-es (a 3,5"-es HDD-hez már aktív táp kell) HDD-t, a Pi-t normális táppal etetve külön HDD táplálás (akítv HUB) nélkül is probléma mentesen elvisz.
Ha házba akarod tenni, akkor jó lehet az a board, amit pár hsz-sal feletted linkeltem. Azt viszont tudnod kell, hogy ez is USB-n kommunikál, tehát SATA 2/3 teljesítményt ne remélj. Letölteni, médiaszervernek viszont így is használható, mert kicsi, kompakt, nem eszik sokat. De ehhez már komolyabb DC táp kell, mivel a lapon keresztül táplálod a Pi-t is.(#28211) lord.lakli:
5 le 5 fel simán ment vele (azért csak 5 fel, mert annyi volt a listában). OMV + Transmission párosítással. Letölteni éjjel szoktam - adatforgalmi keretes Voda HomeNET-em van, éjjelre 100GB kerettel, nappalra meg 50GB - minden probléma nélkül minimális Soc/RAM terheléssel megbirkózott vele. A letöltési sebességet 400-500 kBps-ra a feltöltést 100-200 kBps-ra limitáltam, de limit nélkül sem terhelte sokkal jobban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Creality HALOT ONE gyantás nyomtató
- 212 - Lenovo IdeaPad Slim 5 (16IMH9) - Intel Core U5 125H, no GPU
- Intel Core i5-9500 / i7-8700T / i7-8700 / i7-9700 /i5-10500T processzorok- számla, garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB Red-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3984, 100% Akkumulátor
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann

