- Profi EKG-s óra lett a Watch Fitből
- Google Pixel topik
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- Google Pixel 9a - a lapos munka
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- iPhone topik
- Bemutatkozott a Fairphone 6
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Hatalmas teleppel futott be a Xiaomi Mix Flip 2
- Apple Watch
-
Mobilarena
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
rumos14
nagyúr
-
ottkar
addikt
-
Szten Márs
nagyúr
A makróelőtétlencsék használatának módja benne van a nevükben
Igen, egyértelmű lesz, ha a kezedbe fogod, nem nagyon lehet rosszul használni
Van olyan makrókiegészítő is, amit a gépváz és az objektív közé kell tenni, azt úgy hívják, hogy közgyűrű. Közgyűrűből annál vastagabb sor kell, minnél hosszabb gyújtótávú obihoz akarjuk használni, így teléket nem szokás közgyűrűzni. A makróelőtétekből egy márkát szoktak ajánlani: a Raynoxot. Ebből is inkább a DCR-250-et. A Raynox DCR-250 67mm-es szűrőméretig használható, a 70-200 F/4 L-é pedig pont 67mm, ha jól tévedek, tehát még éppen felmegy rá. Ja igen, nem mellesleg a DCR-250-et 16 ezer környékén lehet kapni, és igencsak klassz képeket szoktak vele csinálni
-
kiskornel
addikt
Ha igazán gyors fókuszra van szükséged, és a téma nagyon mozog, és persze 3m-en túl van, akkor érdemes. Akkor látod a jelentőségét, mikor ide-oda keresgéli a fókuszt (hunting-ol, vazzer nem tudom a magyar kifejezést). Ilyenkor fordul a minimál fókusztól a maximumig egyet, majd vissza.
Ha átkapcsolod, ezt a távot, sokkal gyorsabban megteszi, hamarabb talál fókuszt. -
clayman
aktív tag
-
clayman
aktív tag
No de várj, ez ha jól látom nem 1:1 (100%) crop, hanem kicsinyítés. (Legalábbis a túlzottan kevés zaj ISO 800-on és a precíz 3:2 képarány erre enged következtetni.)
Így azért nem ér összehasonlítani
Közben feltöltöttem a nyers képeket az állványzatról ide: [link]. Egy csokiban részesül, aki kitalálja, miért a kábelek vannak fókuszban, mikor rohadtul messze vannak a Center AF ponttól...
kiskornel: Úgy érted, hogy a pech, hogy ez egy hibás váz, de specifikáción belül van, ezért nem cserélik, nézzem meg egy másik ilyennel, vagy vigyem vissza és vegyek más típusú vázat?
-
clayman
aktív tag
Készítettem egy jópár tesztképet a One-Shot AF és a LiveView MF összehasonlítására, mivel a dpreview.com fórumon tucatnyi thread van az AF pontatlanságáról, és magam is kicsit megijedtem, hogy az MF olykor mennyivel pontosabb.
A képet itt elérhetőek. Akit érdekel, vagy van egy kis ideje, kérem nézzen rá, érdekelne, hogy más gépekhez képest mennyire súlyos a tökéletes fókuszhoz képest az AF pontatlanság:, tehát pocsék, olcsó húsnak híg a leve, teljesen jó, más gépnél is ilyen, avagy hibás a gép, el kell vinni szervízbe/kalibrálni.
-
clayman
aktív tag
Sajnos személyesen nem volt szerencsém a 70-300-hoz, így összehasonlításhoz sem tudok plusz infóval előjönni.
Az AF gyorsasága semmi kívánnivalót nem hagy maga után, pontosságát szerintem sajnos a váz korlátozza (450d), más obival is hasonlóan rosszul fókuszál (kb. ugyanannyira front-focus-os ez is a vázon, mint a többi, tehát valszeg pontos
). Ezzel kapcsolatban én is kételyek közt vagyok, hogy ez hivatalból ilyen ratyi, vagy szervízbe való.
Majd, ahogy időm engedi, csinálok egy pár tesztképet.
-
KTTech
veterán
A Tamron 17-50/2.8 jó obi, de nehéz pontos darabot találni. Az egyik ismerősöm már a 10. példánynál tart, de egyik sem volt tökéletes...
A Canon 17-55/2.8 IS USM-el egyet kell értenem
én a Sigma 18-50/2.8EX után (némi Sigma 17-70/2.8-4.5-ös kitérővel) váltottam rá, és nagyon megérte.
-
Fejo
őstag
Ha nem süt a nap akkor is kell f4-en kb 1/60-ed, hogy szépen exponált képet kapjunk, na most ez 200 mm-en támaszték nélkül, szerintem nehezen kitartható... pedig nem is vagyok alkoholista szürkületről még nem is beszéltem... elsősorban a repülő fotózás miatt kellene... spotterek
Ne vicceljünk már egymással...
Spotterkedtem egy jó ideig, oda bármilyen fényviszonyok között elég a 70-200, elvégre a le/fel szálló repülőgépet könyedén lesvenkeled... -
kiskornel
addikt
Khm... A repülő ugyebár az égen van. Ha nappal az égbolt felé fordítod a fényképezőt, ugyebár ott van a legtöbb fény. Viszonylag távol van a tárgy (repülő), tehát lehet tág blendét használni, mert mélységélességbe bele fog férni az a repülő.
Kérdés, hogy kell-e az a 200-300 tartomány? Szerintem sajnos igen...
200mm az ilyen célra semmi.Egy veszély azonban van. Ha hagyod a fényképeződet, hogy az eget mérje fénynek, akkor a fényképezett repcsi egy fekete pákó lesz. Én szálló kacsákat fotóztam:
-
donzoli
aktív tag
-
Szten Márs
nagyúr
MTF resolution diagramokat nézni meggyőződésem, hogy értelmetlen. Csak példaként, olvasd el ezt: [link] (Ha még több dolog érdekel, akkor esetleg ezt is: [link])
És ezen túl is erősen kétséges számomra a valós képminőség és egy MTF ábra kapcsolata. Amit tenni tudsz: tesztképek nézegetése. Akár tesztoldalakon, akár a pixel-peeper.com -on. Ez utóbbin szerintem van bőven elég.A 70-300-nak 200-on mekkora a fényereje, nem tudod véletlenül?
-
kiskornel
addikt
Cas: portré alatt mit értenek az emberek? Mellalakos ábrázolást? Egy egészalakos fotohoz nem túl nagy APS-C-n egy 5x5-ös szobában a 70-200?
Tüzi: sokan nem tudják, mi a valós hatása az IS-nek. Egy biztos: ha lehetőséged van rá, hogy az obi olyan verzióját vedd meg, akkor érdemes az IS verziót megvenni. Igazad van, esetünkben 100e Ft-ot jelent, de ha valaki erdőben szeretne 200mm-en minél kisebb ISO-val dolgozni... vagy remeg a keze, mint a kocsonyalevél, és azt tanácsolták neki, hogy ne kezdjen el agysebésznek tanulni...
sanyixXx: az említett obival kapcsolatban nincs tapasztalatom, meg a hangos fogalma sem definiált, de az IS kettőt szokott kattani (elején-végén) és közben finom motorhang hallható. Ha félig lenyomod az expo gombot, akkor indul be, és csak pár másodpercig megy, aztán leáll. A nagyobb obikba kicsit hangosabb verzió kerül (a kitobiban nem hallható az IS)
-
Hát jó. Azért azt tudd, hogy az IS sem mindenható. Bizonyos esetekben jó, aztán kakukk. Ha meg álványról használod akkor semmit sem ér. Ha mozog a téma akkor sem. Ha oldalbavernek miközben exponálsz akkor sem
Biztos jobban tudod mi kell számodra, és annyira nem érzem égetőnek a szükségét az IS-nek.
Ne kicsit nézelődj! -
Nézd. Pesten laksz. Apronet-re felmész, vagy simán gúgliba beírod, hogy "canon 70-200 f4 eladó" aztán elkezdi köpni az ajánlatokat. 90 körül is van már. Obiban nincs ami nagyon tönkermenjen. Rárakod vázra (piros pötty piros pöttyhöz, elteker), aztán rárakod AI servora. Félig lenyomod expogombot, és elkezded ráncigálni a cuccot összevissza. AF követni fogja. Ha sikít, vagy nem követ, vagy hangos, akkor ne vedd meg. Azonnal rá kell állnia a célra. Utána fogod, leveszed, belenézel, és szöszöket keresel. Szépen tekered zoomgyűrűt, és figyelsz. Tarts fényes, egyszínű terület fele, ott észrevenni. Aztán ha az eleje-vége karcmetnes, akkor kifizeted, és örülsz... spóroltál 50ezret. Én így vettem több mint egy éve a 70-200amat 110ezerért, aztán a 17-40et is 110ért... ennek még a zacsija is a gyári csomagban volt. Esküvőfotós srácé volt, alig használta, nem jött be a látótartománya. Ki lehet fogni jó boltokat, és rengeteg pénzt spórolni. Csak keresni kell!
(kis jótanács. keress bütykös kapcsolós 70-200at. tehát amin a gombokon van egy kis kitüremkedés. Azt egyszerűbb kapcsolni)
-
madgie
titán
Picit olcsóbb és klasszikusabb gyutávval bír (legalábbis APS-C-n klasszikusabb) a 85/1.8. Nekem is az van, műanyag, könnyű, nyitva kicsit aberrál, de f2.2 körül már olyan éles képet ad, hogy összeszabdalja a kezem nyomtatva is
( felette meg egy Sigma 150/2.8, ez az én középtele és makróhibridem... ezzel a kettővel öltöttem nyelvet a 70-200-nak, mert a zúmot bizony nem nagyon szeretem
)
-
Cassidey
senior tag
Ne felj a hasznalt vasarlastol. Talalkoztok, alaposan megnezegeted, kiprobalod a gepeden, losz parat, notebookot is vihetsz amire felteheted a kepeket.. Eszre fogod venni, ha karcos a frontlencse, vagy nem kapcsol be az IS.
Az ujonc dslr vasarlok felnek a hasznalt vasarlastol, de nem kell. Tovabbi elony, h ha vmiert eladod, akkor valoszinuleg nem tudsz rajta nagyon bukni, max par ezret.
En nem is tudnam kitartani, de ismerek ritka nyugodt kezu embereket..Amugy en ugy emlekszem, h nem sokban kulonboznek a 70-200-ak, az /4 IS a legjobb, de csak kicsivel.
-
Ne vegyél mást, csakis 70-200-at. Alapobinak a legtöbb dologra tökéletes. Hidd el. Brutál AF-je van, masszív, egyik legjobb Canon obi. Keress használtban, 90-100 körül kapsz ugyanolyat mint boltban.
mod: közgyűrűvel makrózni is szuper. veszel kenko pro dg 1.4 telekonvertert, máris effektíve 440mm-en vagy f5.6-al, így AF-ed is megmarad.
-
Cassidey
senior tag
a 70-200 egyertelmuen
a Canon legjobb zoomobijai. portrezni szerettel volna a 100/2-vel? en alapvetoen fix parti vagyok, a zoom obijaim inkabb csak szuksegbol vannak, de igazabol abszolut hasznalhato a 70-200 portrera is, szuper eles, jol ossze van rakva (ennyiben szamit szerintem az L), es mivel megveheted a szamodra elerheto legjobbat, nem fog birizgalni kesobb, h tovabb kene lepni, nagyon sokaig kifog szolgalni, vazcsere utan is.
-
ottkar
addikt
"csak érdekességképpen régen szinte mindenkinek fix 50-es obija volt a praktica és zenit mellé, uh az sem igaz, hogy nem lehet meglenni egy fixel életünk végéig"
Nemcsak Praktica és Zenit mellé hanem mindegyik gépet 50mm körülivel adták akkor úgy hívták hogy alapobjektív. Persze hogy aki komolyabban akart fotózni az rögtön beszerzett egy nagylátószögűt ami 35mm-nél kezdődött, meg egy kistelét 135mm. De aki portrézni akart az máris rohant egy 85mm-esért. mivel zoom kevés volt és horribile drága. Vettem egy Minoltát húszezerért 50mm-es alapoptikával, egy olcsóbb 28-200-as 26 ezer volt.
-
Dtomi
őstag
Szerintem nem lesz ebből vita, és nem véletlenül kerülnek ritkábban említésre a fix obik. Itt legtöbben eseményfotózással foglalkoznak, családi fotózások, szülinapok, munkahelyi, iskolai, események, ez mind riport jellegű ott pedig kell a szabadság. Akik pedig komolyan foglalkoznak vele (esküvő, rendezvény, klasszikus riportesemények) koncertek kivételével lassú és nehézkes ezeket használni. Mikor nyakamba a 10D 580EX +24-70 vállamon a 30D 580EX II + 70-200 mindkettő markolattal, a hátam közepére nem kívánnék még 1 obit, vagy obicserét. így is épp elég váltani a két gép között, bár ez hál' isten már igen gyorsan megy. fixel ugyan ezt megcsinálnom minimum 4 váz kéne, és 4 vaku. És mindíg pont az kéne amelyik legalul van. Ráadásul a minőség nagyon sok helyen ilyenkor abszolut nem számít. Persze 1 stúdióba bőven van ideje az embernek, meg ott úgy is minden a tervek szerint megy, fel lehet rá előre készülni. Egy eskűvőn szintén, ahol egy 135 L maga a menyország. És itt a minőségnek is szerepe van. Bár nem tudom hányan stúdióznak a jelenlévők közül. Persze ezekre az esetekre és hobbyra is szívesen használna az ember 10-20 fölfelé 50-100mm es lépésekkel nagy fényerejű fixeket de itt a legtöbben még 1 obiért és egy vázért is nagyon sokat kell, hogy spóroljanak. Nem beszélve egy fix 3-4-500-ról. Valljuk be azért egy 85 f1,2L nem sok embernek figyel a táskájába. Pedig kétségtelenül jó obi, csak hát aki ilyet vesz az már valamit sejt a fotózásról és nem itt kérdez, vagy nem számít neki az ára, és azért nem kérdez róla semmit. Persze makróra itt is mindenki fixet ajánl/használ 105-150 egy 85/f1,8 is tökéletes és olcsó megoldás, és akár egy 135L is beleférhet a büdzsébe. 50/1,8 is, bár én kifejezetten utáltam 1 év alatt nem használtam talán 20-30 képet lőttem vele. És egyáltalán nem ajánlanám kezdő szettbe. Ezek még a megfizethető kategóriában vannak. Aki pedig dolgozik a gépével úgy is tudja mik a rendszere korlátai, és már beszerezte a neki szükséges dolgokat, vagy éppen használja a kiadójét, vagy a megrendelőjét.
-
-
ottkar
addikt
Ez nem Kanos válasz hanem általános objektív felépítés. Az ED és LD tagok a legdrágábbak mert "ötvözött" üvegből készülnek. Ezek végzik az optikakorrekciók többségét. Az olcsóbb optikában egy van általában a drágábbakban akár négy is.Ez jelentősen drágítja az optikát és többet is lehet tőle várni de azért a minőséget nem lehet dekára mérni, az mindíg viszonylagos. Az olcsó optika azért kerül annyiba mert kevesebbet lehet tőle várni.
-
Bubanc
aktív tag
Sziasztok!
Valakinek van valami ötlete az alábbi kérdésre?Multkorában böngészgettem a neten és szemembe ötlött egy érdekes dolog, nagyon nem vizsgáltam eddig a Canon 75-300 as USM IS obijájt, de csodálkozva láttam, hogy "közel" fele annyiba kerül mint a 70-300 USM IS, ami a tesztek tanusága szerint egy kiváló, képminőség tekintetében inkább L-es nek mondható obi. Ennyivel gyengébb lenne 75-300?
Gondolom itt az tapasztalt Canonosok egyből tudják a választ
Ennyit számítana az un. UD lencsetag?Köszi
-
ottkar
addikt
Vörös színszűrőt akarsz amit a fekete fehér filmekhez használtak? Pld a Vaterán biztos van csak kérdés milyen méretben. Minden fotóüzletben lehet, pláne akik használt cuccokat árulnak. Soós pld.
Mondtam hogy van csak 86-os meg el is van adva. Nincs ördögöd.
Bár nem értem a 86-ot mintha 87-es lenne.
Ma már egyszer szóltam.
[ Módosította: Foglalt név ]
-
Chapel
addikt
Nem olyan nagyon olcsó,megnéztem egy 2006-os topicban 15-20k-ra értékelték,szal ez valszeg reális ár.
Johnjohn: nem használok autófókuszt, ált. manuál,szal a zaj meg h lassú, az nem szempont nálam
Egyébként saját tapasztalat amit írtál? És mit jelent pontosan h "kellően kontrasztos" a téma? Még kezdő vok,bocs ha láma kérdés
-
Szten Márs
nagyúr
Szia!
A Sigmának 18-50 F/2,8-asa van, de szerintem a Tamron 17-50 F/2,8 jobb választás lehet nála...
Az 1000D kisebb vázat kapott, mint a 450D, szvsz még a 450D-nél is műanyagérzetűbbet, gagyibbat, ha szabad így fogalmaznom, kisebb keresővel. A 450D fókuszrendszere is jobb, ha nem tévedek. Szóval nem hiszem, hogy az 1000D megérné. Ami azt illeti én elsősorban a tényleg nagyon ömm nem minőségi váza miatt alapból nem kedvelem az 1000D-t. -
Stitch
őstag
24-28mm-el kezdődő objektívek aps-c-n (kezdőknek) félmegoldásnak számítanak, ahogy a többiek is írták, hiányozni fog az alja. Kezdetnek az IS kitobjektívvel semmi problémád nem lesz! Nyitott rekesszel is bátran lehet használni.
Ha nagyon "fényerőzni" akarsz, akkor vegyél egy használt 85/1,8-at (~60e), csak kipróbálás előtt vegyél fel egy pelenkát.
Ha pedig telezoom kell, akkor EF-S 55-250 IS vagy a drágább EF 70-300 IS.
Apropó, 450d helyett 1000d nem jött szóba?
Szerk.: Közben olvastam, hogy telének te is ezeket nézted ki.
-
Szten Márs
nagyúr
Minden objektívre igaz, hogy nem a legtágabb rekeszen nyújtja a legjobb teljesítményt, hanem pár blendével lerekeszelve, szóval ez nem csodálkoznivaló, így viselkednek az objektívek. Az már más kérdés, hogy objektívenként változó, hogy teljesen nyitott rekesznél mennyivel adnak gengébb képet, mint közepes blendenyílásokon.
johnjohn hsz-étt kissé kiegészítve: a DSLR-eknél ugye van egy szorzófaktor, amivel az objektívre írt gyújtótáv-értékeket meg kell szorozni, hogy megkapd az ún. kisfilm ekvivalens gyújtótávolságot. Kompaktoknál kapásból a kisfilm ekvivalens gyújtótávok vannak feltüntetve. EOS 450D esetében ez a szorzó kb. 1,6. Így a 18mm 29mm ekvivalens lesz, a 24mm kb 38mm ekv, a 28mm pedig 45mm ekv. Szóval vedd úgy, hogy a kitobival olyan látószöged lenne, mint egy olyan kompakttal, amire 29mm van írva, a Sigmával 38mm a Tamronnal 45mm. Nem biztos, hogy neked hiányozna az ezalatti érték, van aki nem hazsnálja a nagylátószögeket és jó így is neki - viszont ez a ritkább. Így nagyon tudnod kell, hogy mit akarsz és mik az igényeid és nagyon biztosnak kell benne lenned, hogy egy 38/45mm ekv kezdésnek elég lesz neked, gondold meg alaposan.
Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy a Tamron bármennyivel is gyengébb lenne, mint a Sigma. Ami azt illeti hosszú távú fejlesztési terveimben nekem egy ilyen Tamron szerepel.
MOD: ha úgy döntessz mégis kell a nagylátószög, a Tamron 17-50mm F/2,8-asát ajánlanám.
-
ottkar
addikt
"f4 és f5,6 körül edják a legtöbb részletet és a legszebb képet... ezt mondjuk nem teljesen értem mitől van"
Nagy szabad lencseátmérőnél nagyobb a fényszóródás lehetősége. A sugárnyaláb szűkítésével a lencse széleiről származó szóródás csökken a vonalas rajz és felbontás nő egy bizonyos blendeértékig utána meg a fényhiány okoz problénát. Vannak speciális optikák melyek teljes nyíláson is a legnagyobb kontrasztot adják, ilyenek a makróoptikák.
-
johnjohn
addikt
Mindkettő jó obi, ha jó példányt fogsz ki belőle.A gondod inkább ott lesz, hogy hiányozni fog a 18-24/28 mm-közötti tartomány, vagyis a nagylátószög.
2,8-as rekeszen kicsi lesz a mélységélesség,portréhoz pl. még elmegy, de ezen a rekeszen az olcsóbb lencsék még elég lágy képet adnak.Való igaz, 4-es rekesztől kezdenek magukhoz térni.Persze kifoghatsz egy jó példányt, ami már 2.8-on is elég éles.Próbálj ki párat ha van rá mód.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LG 65BX - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
- Csere-Beszámítás! MSI Gaming X RTX 4060Ti 16GB GDRR6 Videokártya!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 MAX 36GB RAM 1TB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! AMD Ryzen 7 9700X Processzor!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged