Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!

    Volt egy Gigabyte 870-UD3 lapom, aminek az volt a tulajdonsága hogy egynél több ram modullal nem indult el, bárhova raktam is azt. Így vettem egy HyperX 1866 8gb modult, de kevésnek tartottam a 8 gigát, meg maradt 2x2 giga 1600mhz-s Kingston ramom is, így vettem egy szinte azonos lapot, egy GA-790XTA-UD4-et. A problémám egy az egyben ugyanaz, mint az előző alaplappal volt, néha a 8 gigás modullal sem indul el önmagában, néha igen, de ha 2-t, vagy többet rakok bele, sehogy sem indul el. a 2 gigás modullal is elindul a gép, de néha olyat is csinál hogy a BIOS töltőképernyőn nem jut tovább, mint az előző alaplappal.. Egy Sapphire HD6790 és egy Phenom II 955 BE van a gépben, egy Corsair CX430 táppal. Az alaplap hibája így kilőhető, a ramok is működnek, de ha többet rakok a gépbe egyszerűen meghülyül... CPU képes ilyet csinálni? Kétlem, hogy a videókártya bármit is befolyásolna ilyen téren, esetleg még a tápra tudnék gyanakodni. BIOS reset megvolt, semmi sem változott.

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

Új hozzászólás Aktív témák