- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- 165 Hz-es panelt tesztel a OnePlus
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Jimmy Choo felel a Magic V Flip 2 dizájnjáért
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Fenntartható, tartós kiegészítőket mutatott be a Fairphone
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Zeiss triplakamera az új Vivo V60-ban
- Erős hardverrel érkezik a Honor 10 000 mAh-s mobilja
-
Mobilarena
Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Yepp - korlátlan belföldi net kötöttségek nélkül
Yettel Full - kombináld rugalmasan a kedvezményekért
Új hozzászólás Aktív témák
-
tomp
félisten
válasz
trec12 #96882 üzenetére
Yettel TV boxon nézed?
Ha nem akkor állítsd be a saját boxodon, hogy az app 50Hz-en menjen.
A TV-k és boxok fixen 60Hz-en futtatnak minden appot így aztán darabos lesz a kép.
Boxokon általában külön opció, hogy a megfelelő frame rate beállítás megtörténjen. Nálam indításnál beállítja az 50Hz-et ahogyan annak mennie kell. Az M4 szép folyamatos. Mindig. A többi sport csatorna viszont ugyan úgy darabos. -
nfsu17
veterán
válasz
trec12 #96797 üzenetére
Ez minden 25p (nem 50i) adásnál így néz ki, nem kell ehhez sem netstream, sem semmi extra, ha egy forma1 adást töltesz le 25p-ben, az is így fog kinézni. Valakinek a szeme "vevő" erre (az megszívta), valaki meg nem is érti miről van szó.
Digionline dettó ilyen, ott ráadásul még 24fps-re is kódolják.
Nálam inkább legyen f0scsi a képminőség (aka bitráta), de egy sporteseményt nem tudok "darabosan" élvezni. Szóval így marad a koaxos 50i adás.
Pl van az m4sportnak 1080p stream adása, de az is 25p. Jó a bitráta, tű éles, szebb, mint az "előre megyünk nem hátra" digikábeltv adása, de a 25p a szememnek sportra borzalom. -
Katicza
tag
válasz
trec12 #96775 üzenetére
Én úgy vagyok az 5G-vel és a pro csomaggal, hogy jó lenne, de nem ragaszkodom a gigabites sebességhez. Nem szeretnék kültéri plusz ketyeréket meg kábelezgetést, még akkor sem ha vékony meg rövid. Adva van a ZTE MC801A1 5G router, ahhoz nincs kültéri.
Ilyet szeretnék, és annyit, hogy legalább legyen 4-600Mbps letöltés minimum. Ennyi nekem tökéletesen elég lenne. Ezen felül minden csak plusz ajándék.
-
-
Zoshi85
aktív tag
válasz
trec12 #96760 üzenetére
Otthon net is van, mivel igy van az az akció, hogy az első 3 hónap ingyenes. Sajnos a panel eléggé árnyékol, az 5G nem tökéletes, így 4 g-vel lett beüzemelve. A lakás másik végén lett volna jó az 5g, ahoz fúrás kábelezés kellett volna, és mivel nem a net lényeg ezt választottam. Nem rossz, de azért vannak hiányosságok, de ezt mondta a szerelő is. Kedvencek, Csatorna lista hiánya, meg pl az Rtlen a felirat nem kikapcsolható. Gondolom ezek idővek pótolva-javitva lesznek.
-
Sword
őstag
válasz
trec12 #96637 üzenetére
Oké, hagyjuk, csak éppen ez a 2 lenne a "kábeles" szolgáltatók online alternatívája.
T-SAT előfizetésem is van, Telekom Go vagy mi is menne nekem ingyen, de nincs nagy TV-re megoldásuk -> kuka.Szerk: Meg is néztem a Telekom TV Go-t, teljesen jó minőség, csak ugye se okos TV, se Apple TV. Talán Androidos box-okon megy, de ezt még tesztelnem kell
-
Sword
őstag
válasz
trec12 #96633 üzenetére
Sweet és a Directone is annak tervezte.... Most néztem a Sweet-en sífutást, olyan szinten van szétesve a kép, ahol hó van, hogy rossz nézni, pedig aztán ott minden van, csak gyors mozgás nincs
Kíváncsi lennék Yettel TV-n, hogy néz ki nagyon... Egyelőre az elmondások alapján nagyon úgy tánik, hogy nincs más alternatíva a Voda-hoz képest.
És persze jó lenne egy Apple TV-s app is, legalább, mint future feature -
-
-
válasz
trec12 #95966 üzenetére
Szvsz nem volt kár, mert nem volt előre látható az az állam általi ellehetetlenítés, amit kapott. Utólag persze könnyű így gondolkodni. Nekünk speciel még most is éves szinten sok 10 vagy akár 100 ezer forintos spórolást jelent 4 SIM kártyával, mivel szerencsés helyzetben vagyunk és telejsen lefedett területen mozgunk.
Ugyancsak Romániát felhozva példaként a DIGI Mobil elérte az ország legjobb lefedettségét és még most is szorongatja (folytogatja) az árazásával a 3 konkurenciát, miközben nagyon jól megy a szekerük, özönlenek át hozzájuk az ügyfelek.
Tőlünk kivonultak, de az olasz, spanyol piac után pedig éppen a portugál és belga piacon terjeszkednek a mobillal, de hallottam pletykát ausztriai terjeszkedésről is.
-
aprokaroka87
nagyúr
válasz
trec12 #94596 üzenetére
Ez oké, csak az a kérdés hogy azt hogy oldják meg hogy Március 31 után már számolja az adatforgalmat is.
Mert ha ez csak egy " kapcsoló " akkor oké.
Meg arra is kíváncsi leszek, hogy akinek a régi van és szeretne át térni az újra, annak adnak valami kedvezményt vagy hasonló.Az viszont biztos hogy Március 31 után ha marad is a régi, ott is számolnia kell az adatforgalmat, mint ahogy új esetén is.
-
TeeJay
félisten
válasz
trec12 #93780 üzenetére
Mi van ha ez csak némi friss optikás bekötést jelent mikró helyett? Ugye eddig BP-en. Is főleg B3 meg B20 volt, most 4G-t jól megtolták + mellé 5G AAU aztán ahol eddig nem volt a toronynak optika vagy volt de több környező tornyot mikróval lőttek át azt lehet most bővíteni kell mindet optikára
-
eFeMeR74
senior tag
válasz
trec12 #92581 üzenetére
Ezek szerint ez mind készülékfüggő is.
Mert nálam a Yettelnél ugye nincs volte(wifi) nem is tudom kapcsolni mint ahogy a Diginél meg nincs 5g ezért nem is tudom választani csak a Yetteles simnél. Viszont a Diginél meg van Vowifi.
Régebbi firmware még az 5g sem ment a Yettelnél.
Jó játék ez
Egyik szolgáltatonál nincs a másik nem támogatja. -
4Grider
félisten
válasz
trec12 #92533 üzenetére
Nem elég a szomszédos bázisokhoz őket belőni (amiket persze lehet, hogy hamarosan lecserélnek, így semmi értelme), de az egyes telefonmodellekhez is be kell. OK, ez utóbbi konfig elméletileg az összes cellára ráhúzható lenne, de a különböző területek simán igényelhetik a másfajta frekvenciakezelést.
-
sirgeoff
tag
válasz
trec12 #92087 üzenetére
Nálam otthon (Bp) ugyanez a helyzet. 4G jó, de nagyon kell a 4G+ és minden letérdel. Annyira, hogy az én hangomat hívás közben néha nem is hallják. Mind1, hogy VoLTE vagy 3G/2G hívásról van szó...
Mert erőltetni kell a tőlem legtávolabbi B3 cellát, nem jó a másik kettő B20, amik közelebb is vannak... -
Bl.Gyo.
őstag
válasz
trec12 #91833 üzenetére
lefele görgetve van még ipv4/ipv6 beállítás, én ha ipv6-ra tettem az adat kártyámon akkor nem volt net. ipv4-el igen. ezt is csekkolhatná a fórumtárs (Arminnn). esetleg képernyő képek az itteni beállításokról, úgy kiderül hogy jó e minden.
ha jó akkor lehet arra fele menni hogy van e adat a kártyán, be van e kapcsolva a mobil adat a telón stb. de feltételezem ezek az alap dolgok megvannak.
csak térerőt mutat vagy van felirat pl. 4G, H, E, stb. -
Diák66
őstag
válasz
trec12 #89996 üzenetére
Nekem is dobálódik össze-vissza utazás közben. Elindulok Győrből 5G, majd városon belül össze-vissza ugrál és 5G-ről olykor nem is 4G-re. Amint elhagyjuk a Győr táblát, a vasúti átjáróig gyakran 2G-re dobja vissza és E betű lesz. Menet közben is sokat ugrál 2G-3G-4G. Ravazd erdőgazdaságnál ismét 2G EDGE, majd Veszprémvarsány elhagyását követően is.
Viszont a mellette lévő SIM2-ben a Telekomos vígan tartja az egyébként Yettel (telenor) B20-as cellát. Valamikor annyira megkavarodik, hogy perecekig internet sincs. SIM 1 Yettel, SIM 2 Telekom. Sajnos mindegyik MNC:1 a képernyőfotón, de az egyik a Telekom SIM-hez tartozik.Yettel ragaszkodik a B28 700 MHz-hez.
Yettel visszaesett EDGE, illethe H+-ba de internet nem volt, a SIM 2 esetében nincs internet elérés. (azon próbálkozott sajnos a telefon, mert SIM 1 megszűnt a netkapcsolat, csak hálózatkeresést követően javult meg) -
gabor9991
addikt
válasz
trec12 #89996 üzenetére
Pár napja nálam is ezt csinálja eddig telefon vagy sim hibára gyanakodtam.
4g-n a B20 telekommal közös itt nincs csak yettel 2G/3G hálózat.
Amikor jó akkor youtube szépen megy akadás nélkül, majd elkezd szakadozni, ekkor H+ látszik a 4G VoLTE helyett.
Manuálisan visszaállítva 4G-re jó egy darabig de utána újra elkezdi ezt hogy levált 3G-re. -
Gloob
addikt
válasz
trec12 #89708 üzenetére
Én csak az egyiket tudtam, mert a másik egy digi-s kártya. Így nem volt több slot. A hordozásig pedig nem akartam lemondani az ismert számomról, ami nagyjából minden hová meg van adva. Szolgáltatók, bank stb.
Számla pedig meg fog érkezni. Nekem biztosan, ismerve a régebbi szolgáltatót. Mellesleg nekem is a piros 6-os volt! 😀 😀 -
Gloob
addikt
válasz
trec12 #89705 üzenetére
Ez így van, viszont a számhordozás megtörténtéig (nálam 3 nap volt) tudja használni a 30-as számát az eredetti szolgáltatójánál. Ígyis, úgyis kiszámlázzák neki mindaddig a percig, amíg ott meg nem szűnik a szolgáltatása. Miután megtörténik a számhordozás utána ráér betenni a Yetteles kártyát, és már a régi számán lesz elérhető. Ez így pontos. Kb 1 hónapja csináltam. 😀
-
-
Somatom
veterán
válasz
trec12 #78340 üzenetére
Sajnos, én sem látom fényesnek a Telenor jövőjét.
-Nem nemzetközi, nem tudja a roamingdíjakat kompenzálni.
-Nem cseng túl fényesen a ZTE neve.
-Nem vásárolt be frekvenciából.
-Jelenleg is túlterheltséggel küzd.
Ha benne marad a kartellben, akkor nem tud ügyfeleket szerezni. A kilépéshez viszont komoly összeget kéne rálocsolni a hálózatra, de az új tulajnak láthatóan nem ez a terve a céggel. -
-
Landsmann
addikt
válasz
trec12 #76306 üzenetére
Hát ennek tuti, hogy egyik másik szolgáltató sem örülne, mert az biztos, hogy szinte számolatlanul öntenék a pénzt a cégbe a fejlesztésekre. Ez pedig egyik konurensnek sem öröm. Gondolom perekkel hiába próbálkoznának, azok iugen hamar elo lennének kasználva. Hiába próbálnánakl széllel szemben pisilni.
-
bociusz
aktív tag
válasz
trec12 #73567 üzenetére
Igen, az Antenna Hungária idén augusztusig összesen 10 ütemben pakolja át az ott lévő földfelszíni televíziós csatornákat, mellyel párhuzamosan az átviteli technológia is változik (H.264-ről H.265/HEVC kódolásra). Tegnap is volt egy ilyen "ütem", az ezt követő frekvenciakiosztás itt látható.
-
-
sfdrakex
nagyúr
válasz
trec12 #69173 üzenetére
Persze, 4K jó ár lenne, de volt aki írta havi 2000 is sok lenne, neki feltöltős kellene évi 10K alatti költséggel. Ezt várják, ha meg nem lesz szidják majd a Digit is, azok akik most sajnálják, és a többi a szemét. És igen, várjuk ki a végét, nem kell ész nélkül menni és fikázni a többi szolgáltatót. Azt sem tudjuk pontosan mi történt.
-
sfdrakex
nagyúr
válasz
trec12 #69171 üzenetére
Egyik cég sem tiszta, és mint írtam ez az ügy sem hiszem, hogy ennyire egyszerű, mint itt sokan gondolják. Már írtam a Digis topicban is, hogy örültem volna én is ha nyernek, és ha lenne verseny. Sokan szidják a Telenort ész nélkül és istenítik a Digit. Ami szerintem hülyeség. Mindenki az 1000 Ft/hós meg olcsóbb tarifát várja a Digitől, aztán ha véletlen kicsit drágább lesz, majd mindenki őket szidja.
-
ProEvoFan
nagyúr
válasz
trec12 #65963 üzenetére
Régebben keményen mmorpg játékokkal játszottam, kb 8 évig...nos, a digi nettel rendelkezőknek nagyon ritkán volt problémája.Akinek upc/invitel/tcom stb nettel rendelkezett, azok szakadoztak nem egyszer, nem kétszer.Ugye az mmorpghez folyamatos net kell.Ezeknél a játékoknál tökéletesen lehetett tesztelni a net képességét.Egy kis kihagyás, és már is kidobott a játék.Szóval a kábeles digi net power.A legjobb.Ez kb minimum 50-60 ember tapasztalata alapján mondhatom.Aki tehette menekült a digihez...
-
sfdrakex
nagyúr
válasz
trec12 #64947 üzenetére
Romániában 10 Euro a korlátlan csomag a Diginél. Amit én olvastam ott 20 Eurót írtak MOra, és az üzletkötő is annyiról beszélt.
Szerk.: elolvastam a hwsw cikket, ott tényleg 5 és 10 Eurót írnak Ro/Mo. Majd kiderül ha elindul. Jól elvagyok a Telenornál a Blue L csomaggal, csak gondoltam ha jön Digi olcsóbbak lesznek más szolgáltatók csomagjai is.
-
radio100jozs
őstag
válasz
trec12 #64429 üzenetére
Azért olvassunk a sorok között is:
"A Telenor Magyarország lapunknak küldött reakciójában cáfolta, hogy tárgyalásokat folytatott volna a DIGI Magyarország Kft.-vel a nemzeti roamingra vonatkozóan, az operátor nyilatkozata szerint ilyen megállapodás nem született a két cég között."
Azaz azt nem cáfolja, hogy akár most folynak ilyen tárgyalás, na azt meg végkép nem, hogy a jövőben lenne ilyen megállapodás. Csak azt cáfolták, hogy már lenne ilyen megállapodás a Digivel, aminek előfeltétele, hogy ezt már le is tárgyalták volna.
Tudjátok, új marketing vezető van a Telenornál is. -
clon
senior tag
válasz
trec12 #64429 üzenetére
A telenor azt is cáfolta eladó a cég és eladták. A telenor "csak" annyit cáfolt, hogy a digivel tárgyaltak volna viszont az ilyen ügyletek jelentős részét közvetítőkön keresztül tárgyalják így a digi és a telenor közvetlenül sokáig nem áll kapcsolatban.
A mobilszogáltatók kartellezése is "csak" közös kávéházi kávézás volt nem tárgyalás de legfőképpen nem kartellezés.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Steam topic
- Wise (ex-TransferWise)
- Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Opel topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Új, belépő szintű Radeont kapnak az OEM-ek
- További aktív témák...
- Naim Mu-so 2 Vezetéknélküli all-in-one hi-fi rendszer
- Új/Bontatlan/Garis Google Pixel 9 Peony
- R7 9800X3D/XFX 7900GRE/2x16GB DDR5 6000Mhz/2TB NVMe SSD
- Szép állapot!! Hátlapon kisebb kopások!!! Samsung Galaxy S20 FE SM-G780G/DS - világoskék
- MacBook Air M1 / 2020 / Ezüst / 13" / 256 GB / 8 GB / DOBOZ / GYÁRI TARTOZÉKOK /
- Eladó karcmentes Huawei Nova 8i 6/128GB / 12 hó jótállással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- BESZÁMÍTÁS! MSI A320M R3 4100 16GB DDR4 120GB SSD 500GB HDD GTX 1050Ti 4GB Zalman T7 NBASE 600W
- Xiaomi Redmi Note 9 Pro 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciáva
- Eladó Apple Mac Mini 2012 vége / 12 hó tótállás
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest