- Google Pixel topik
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- One mobilszolgáltatások
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Ulefone Amor 34 Pro - a nagy vetítőgép
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
stratova
veterán
Szvsz ebből akkor lesz/lenne valami, ha Intel is lemásolja HSA-t és teljes vállszélességgel (a saját megoldása) mellé áll. Feltéve, hogy egyszer eljutnak erre a pontra.
Más: Fiery, gondolom általános felhasználásban / széles körben nem feltétlenül szenved komoly hátrányt Zen a gyengébb FMA egységek miatt. Vagy emellett is lényegesen nagyobb a terjeszkedési esélye, mint az aktuális FX-nek.
-
Goose-T
veterán
Szerintem meg az x86 teljesítményt már nem tudják sokáig növelni, ez a növekedés is lelassult már vagy öt éve. A frekvenciánál is falba ütköztek, a 3,73GHz-et már 12 éve elérték, és azóta sem tudtak jelentősen felémenni. Tudom, az IPC még növekedett, de már abban sincs túl sok potenciál. A 10 és 7nm-es technológiák pedig nem lesznek megváltók, már a 14nm-rel is vért izzadtak a gyártók. Amíg nem jön valami teljesen új technológia a szilícium helyett, addig ki kell használni minden lehetőséget a teljesítmény növelésére, és lassán már csak a GPU-ban van tartalék. A teljesítmény nem növekszik úgy, mint régen, most kell megnyomni szoftveres oldalról a fejlesztést, ha akarnak valamit villantani. A többmagos processzorokra is azt mondták az elején, hogy úgysem használja ki semmi, aztán mostanra csak lett belőle valami. Így lesz az IGP-vel is remélhetőleg.
-
-
F34R
nagyúr
Szerintem sem, itt linuxon sem tudnam mivel kamatoztatni, ellenben az eros cpu magok jol jonnek.
GPUs are typically best at accelerating massively parallel math-heavy tasks that involve little branching. Compiling software is basically the exact opposite of this - it's branch-heavy and does not parallelize well beyond the file level.
En nem tudnam befogni erre sajnos a GPU-t sem, nemhogy az APU komplexitasat.
Egyedul a CUDA meg az OpenCL az amire hasznos. -
mzso
veterán
Engem az érdekelne, hogy lesz-e olyan szoftver (amivel emberi halandó is találkozik) amitől jobb nekünk az APU egy CPU+GPU kombónál.
Még ha beleraknak is 8-16 giga HBM-et akkor is csak egy gyengébb GPU meg CPU lesz megfelelő memória sávszélességgel.Nyilván, ha akkor ha az APU olcsóbb mint az egyenértékű CPU/GPU kombó akkor jobban megéri, de most nem erre gondolok.
-
headhunter
addikt
Azoknak lenne csak jo a BR mihamarabbi piaci startja, akik a Zenre elesitenek, valami regi, lassu konfigjuk van, es egyebkent is nagyon erik mar a csere. Nekik kis turelemmel kell me'g lenniuk
Ebbe a kategóriába tartozom.
Lebeszéltek az A10-7890K-ról + DDR3 2400Mhz + Asrock FM2A88X Extreme6+ kombinációról.
Alaplap + Desktop CPU (IGP-s) megjelenésre júniust olvastam itt a topikban.
Ebből a dátumból kézzelfogható hazai webshop forgalmazás, július vége augusztus?
-
derive
senior tag
Az, hogy a 4-6 magos Zenek mar a Kaby Lakeel versenyeznek, nem a 6700Kval. Nemtom mennyivel lesz erosebb, de +5-10% orajelet siman hozhatnak egy uj steppingel meg megbizhatobb processel. Az AMD is 2-3 ev alatt igen kellemeset csiszolt a 28/32 nanos prociin es az Intelnek is volt ideje osszekapni a 14et. Emellett az Intel procikban is van nemi tartalek, foleg ha 95W TDPt irnak ra vagy bekapcsoljak az AVX512 unitot.
-
Egészen szimplán annyi, hogy az intel K-s procikat különösebb nehézség nélkül használhatod ezen a frekin - így kell velük számolni. AMD vonalon is természetesen ugyanígy az értelmesen kihasználható tuningkapacitást kell figyelembe venni - új architektúránál ezt nem tudjuk előre, bár LPP-nél nem számítok csillagászati értékekre.
-
"Melyik Intel procira van _rairva_ a 4,4 GHz-es orajel? " <-> "függetlenül attól, amit az intel ráír"
#16447: "az Intel pontosan annyit fejleszt amennyit abszolut muszaly." Pontosabban fejlesztenek ők, de minden árva FLOPS teljesítmény árát keményen behajtják, ezt mutatja, hogy a procijaik többsége lockos.
-
"Nagyon fontos szerepe lesz a 4 es 6 magos modelleknek is, amelyek hasonlo aron kerulhetnek piacra, mint a csucs 4 magos mainstream Intel procik (i7-6600K, 6700K es tarsaik)."
Ha piacot akarnak szerezni, akkor jobb ár/teljesítmény mutatójú terméket kell kidobni. Különben miért ne venne vki itt és most egy használt i5-4670k-t vagy feladattól függően egy 5820k-t és csókolom
...
Referenciaárak, amiknél jobbat (olcsóbbat adott teljesítménynél vagy erősebbet adott áron kéne letenni az asztalra: 4670k: 55eFt, új 6700k: 100eFt, új i7 5820k: 110eFt. 8magosból nyárig csak az Extrém 5960x van, de a nyári Computex környékén jön a 6900k jó eséllyel 700$/250eFt magasságában. Órajelek: 1kérdés amit az intel ráír, másik kérdés, van-e hűtőd, amivel kihozod bármelyikből a 4.4GHz-et
-
Simid
senior tag
Értem. Viszont, ha 8magnál sikerül 3Ghz-t kihajtani alacsonyabb TDP mellett akkor azt gondolnám 4-6 magnál (úgy hogy Intel 4 magosok mellett még IGP is van) bőven lehet 20-30% pluszt elérni órajelben. Tudom ez nagyon függ a gyártástechnológiától, de gondolod ebben (órajel/fogyasztás) lehetnek nagy eltérések?
Amúgy lesz natív 4 magos die? Nem lehet, hogy Raven érkezéséig csak 8 magos lesz meg "selejtes" 6 magosak? (bocs, ha volt már erről info) -
Jogos, az AES sztorira emlékszem. Amúgy ezek a hash-tesztek a valóságban is érnek valamit? Én pl gyakran készítek sha-checksumot 30-50GB-os fájlokhoz, de tippelném, hogy itt a szűk keresztmetszet a HDD, lévén az egymagos ős-atom netbookomon nem tart sokkal tovább a dolog, mint az asztali 4770k-n.
-
8c/16t opció mindenképpen, csak gondoltam jó lenne a procit kicsit ktg-hatékonyabban megúszni. Amúgy nem ebből élek, simán ráérek még fél évet a frissítésre. Ha használtban véletlen leesik egy jóféle x99 konfi, azt lehet lecsapom, különben az első kézzelfogható Zen-eredményeket (+ár-pletykákat) mindenképp kivárom.
-
-
dezz
nagyúr
Sokan vannak, akik "képesek" 10-15%-ért procit váltani, plusz az aktuális legújabb generációért. Főleg, ha kedvük támad új alaplapot venni, a régit el lehet adni a meglévő procival. De ott vannak azok is, akik Phenomról váltanának és nem nagyon tudnak tovább várni, nekik is jobban meghozza a kedvüket egy Bristol Ridge, mint egy Godavari. No de mindegy, ez innen már "majd meglátjuk"...
(#16325) stratova: Ha valaki x265 enkódolásra használja a gépét (most még kevesen lehetnek, de jön befelé az x265/H.265), megérheti az a több- v. épp sokszoros gyorsulás, amit itt hoz egy X6->szinte bármilyen újabb AMD CPU/APU váltás.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Azért nincs esélye a 14 nm-nek a Bristol Ridge esetében, mert az a HDL, amit ehhez a lapkához használnak csak most lett átportolva FinFetre. Ez azt jelenti, hogy leghamarabb a Raven Ridge-hez lesz használható. A HPL-t hamarabb átportolták. Azon jönnek a GPU-k.
A specifikus HDL nélkül nem fognak majd hozzá az új APU-nak, mert standard GloFo/Samsung library mellett négyszer több hely kell ugyanannyi tranzisztor beépítésére. -
Oliverda
titán
Azért az ISSCC-n nem szoktak ilyen nyilvánvaló dolgokat bekamuzni, ha nagyon rejtegetni akarták volna, akkor egyszerűen nem tartanak erről előadást, és ennyi.
Másrészt több 10 milliós befektetés lenne megcsinálni a 14 nanométeres die shrinket, valószínűleg nehezen lenne nullszaldós egy ilyen projekt.
-
dezz
nagyúr
Logikus lenne. Azonban nemrég olyat olvastam valahol - alább/följebb már utaltam rá - (nem tudom, hivatalos nyilatkozat volt vagy állítólagos kiszivárgás), hogy arra jutottak az AMD-nél, hogy egy új platformot jobb csúcsprocival bevezetni, "nagyobbat szól" (presztizs és kereskedelmi szempontból is), semmint egy "érdektelen" középkategóriás procival, a csúcsproci későbbi bevezetésével. (Két ágyú egyszerre nagyobbat szól, mint külön-külön.) Felmerülhettek persze egyéb okok is, vagy ezek összessége vezethetett ilyesféle döntéshez. (Ha már úgyis csúszik, akkor bevárják vele a Zent.)
Ha valóban min. októberig kell várni az AM4-re, az megmagyarázza, miért lett olyan fontos most frissíteni az AM3+ és FM2+ lapokat. (Egyidőben a másikkal vagy kicsivel előtte nem lenne sok értelme. Azaz legalábbis a márciusi AM4 start szinte biztos kizárt.) Ebben az esetben viszont célszerűvé válik a BR kiadása FM2+-ra is a közbenső időben.
(#16310): "Arrol egy BR eleve nem igazan lesz ertelmes upgrade utvonal."
Azért egy Piledriver->Excavator váltás azonos órajelen nem elhanyagolható tényező. Az IGP és talán az IMC terén is történtek kisebb változások. (Godavari->Carrizo váltás és erre jön még egy jelentős steppingváltás.)
-
Petykemano
veterán
A 14nm előnyeit - mivel a CPU frekvencia nem nyúlik túl a 4Ghz-en a speckók szerint és tételezzük fel, hogy a desktop BR excavator pont ugyanaz, mint a CZ excavator, csak 2MB L2-vel - az IGP-ben látnám: hogy lehet tolni a frekvenciát magasabbra anélkül, hogy TDP keretbe ütközne. De ennek - ahogy korábban is - gátat szab a memória sávszélesség, tehát nem sok hasznot realizálnának belőle.
(#16319) Oliverda
Ez igaz, de azzal megint nem nyernek semmit, ha az üzleti megfontolásból késéssel kiadott BR megint azt a public opiniont éri el mint a kaveri. Ami ma esetleg nagyobb dobásnak számítana, arra fél év múlva lehet, hogy mindenki csak hümmög, hogy hát jójó, de már nem nagy szám.
Ráadásul mindig azt mondod, hogy a BR még csak nem is nagy dobás. -
Petykemano
veterán
A késés megmagyarázná az FM2+ alaplapok kiadását (az AM3+ rejtély, hacsaknem ha már lúd legyen kövér alapon nézték)
De ha nem bénázás, és nem az AM4 késése, hanem valami jó oka van annak, hogy késik a Bristol Ridge, például a 14nm-es gyártás, akkor azzal mit nyerne? A kiszivárgott specifikációk ismertek. Ehhez még hozzátenne, ha 14nm-en készülne? (Vagy ezek a paraméterek (amik még változhatnak persze) eleve 28nm-en nem megvalósíthatók? )
-
dezz
nagyúr
Nos, több pinből még mindig könnyebb kevesebbet csinálni, mint fordítva.
De viccet félretéve, tekintve, hogy a mobil Carrizo is FP4-es és ugyanaz a lapka működik FM2+-ban is (bár jelenleg csak letiltott IGP-vel, de ez valószínűleg csak a magasabb órajelhez és feszhez járuló fogyasztás miatt van), továbbá hogy a Bristol Ridge lényegében egy újabb Carrizo stepping, technikailag megvalósítható lehet és talán nem is olyan nagyon költséges művelet. (Esetleg a Carrizohoz készült substrate is felhasználható lehet, vagy kisebb módosítással.)
-
leviske
veterán
Miután ezzel beismerné az Intel, hogy aktuálisan esélyük sincs beérni a saját megoldásaikkal a konkurenciát, ami jelen állás szerint desktopon csak az AMD formájában létezik, ez annyira nem meglepő.
(#16287): A Zen-nel a spájzban, biztosra veszem, hogy az AMD arra nem volna vevő, hogy csak azért odaadják a GCN-t, hogy az Intel procik mellé a továbbiakban is pakolható legyen diszkrét Radeon. Ez így ebben a formában totál hülyeségnek hangzik. Az nVidia ilyesmire sokkal inkább vevő lehetne, hiszen Ők vannak a legnagyobb veszélyben.
(#16290) Oliverda: Az RTG-ben valószínűleg már van egy elképzelés arról, hogy mi jön a GCN után, szóval ez nekem annyira nem tűnik földtől elrugaszkodott dolognak. Pláne, ha ezzel szereznének egy erős szövetségest az nVidia ellenében + esélyessé válna, hogy az Intel nyisson a HSA felé pl.
(#16289) FireKeeper: Kánaán? FMx vonalon a Llano óta lapkánként volt új foglalat, ahogy az Intelnél is. Az AM3+ vonalon meg az elmúlt 4 évben egyáltalán nem lehetett nagy teher tartani ugyanazt a foglalatot.
(#16293) dezz: Egyelőre még az AM4 foglalat startja is egy nagy kérdőjel, miután még pletyka szinten se lehetett ilyen foglalatú lapokról olvasni az AMD referencia lapján túl. Ha végül csak a Computex-en kerülnek bemutatása, akkor az azért már egy negyedév az USB3.1-es lapok után. Az meg már az aktuálisan piacon lévő termékeik versenyképességét csökkentette volna tovább. Plusz az AM3+ még a Raven érkezéséig megmaradhat befoltozandó a Bristol és Summit közti teljesítménybeli és árbeli rést.
-
Oliverda
titán
Nem gondolok semmit, de megtörténhet, két-három éve arra sem sokan fogadtak volna, hogy mostanra 80% körüli lesz az NV részesedése. Mivel per pillanat sem a Polarisról, sem pedig a Pascalról nem lehet tudni kvázi semmit a gyártástechnológián kívül, ezért elég nehéz még jóslatokba is bocsátkozni.
Azt viszont le merem fogadni, hogy nem kell 2020-ig várni új konzolra, 2018-ig jó ha kihúzzák a mostaniak, lassan elő kell rukkolni egy 4K ready géppel, nincs mese.
"Egy Snapdragon vagy Exynos miert nem? Azokban nincs iGPU?"
Ultramobilban ezek jók, de vannak fenntartásaim, hogy olyan jól skálázódnak feljebb, mint amilyen könnyű azt elképzelni. Ezen felül egyik cégnek sincs semmiféle tapasztalata ilyen téren, és azt is kétlem, hogy csak a konzolok kedvéért vágnának bele ilyen irányú fejlesztésekbe.
"Az a Puma+, aminek a fejlesztese mar 1 eve be lett fejezve?"
Gyenge magnak meg fog felelni 2 év múlva is, ha pedig erősebb kell, akkor ott lesz a Zen, aminek darabja L2-vel valószínűleg nem lesz nagyobb 8-9mm²-nél, kisebb csíkszélességen (10nm) pedig ennél értelemszerűen kisebb lesz, ha négy mag kijön 40-50mm²-ből, akkor az simán elférhet egy konzol APU-ban az aktuális legújabb GPU architektúrával és HBM-mel.
-
leviske
veterán
A Microsoft részéről egyfajta paradigmaváltás látszik kibontakozni az Xbox kapcsán. Nem volna meglepő, ha a következő generáció már egyfajta moduláris számítógép lenne és a Surface mintájára egyfajta iránymutatást igyekezne vele tolni a MS a gamer PC-k területén. Amekkora mélységekbe jutott a brand a PlayStation ellenében, nem sokat veszítenének. Erre pedig aktuálisan csak az AMD és az Intel tudna a partnerük lenni.
A Sony részéről meglepne, ha bemernének újabb 3-4 évnyi küszködést vállalni, míg kiismerik a hardvert, miközben ennek a 3 évnek is csak a DX11 adott lehetőséget a PC mellett. 2020-21 környékére valószínűleg már tényleg lehet majd általánosan DX12 és Vulkan játékokról beszélni, abba a környezetbe pedig a Sony nem dobhat majd be egy alapjaiban új, de költséghatékony hardvert anélkül, hogy ne érződne gyengének az optimalizálatlan játékok miatt. Így is kapják az oltást a MS-al együtt.
A Nintendo kapcsán meg mint említettem, most is meglett volna a lehetőség az nVidia választására, hiszen a XO teljesítményét az nV valószínűleg össze tudta volna hozni a K1 nyomdokain haladva.
MOD: Kicsit visszakanyarítva a témát, de nem konkrétan rákérdezve a dologra: Szerinted vannak már olyan emberek a gyártók dolgozóin túl, akik fogtak AM4-es alaplapot a kezükben? Vagy ilyesmire nem számítanál Q2-ig?
-
-
leviske
veterán
2017-18 környékén, ha minden jól megy, az AMD részéről már lesz látszata a fast forward projektnek, míg ezzel szemben az Intelnek ott lesz egy nem grafikára kigyúrt KL, az nVidia pedig addigra jó eséllyel kiadja a Parker-t. Ráadásul fontos, hogy amennyiben tényleg AMD-re alapoz az új Nintendo is, akkor a Tegra K1-et nem találták meggyőzőnek ahhoz, hogy rábízzák az nVidia-ra a SoC elkészítését. Ennek hosszabb távon is lehet üzenete.
Egyik nagy konzolgyártó részéről sem tűnik kimondottan értelmes lépésnek az AMD lecserélése, mert ők azok, akik leginkább előre dolgoznak és nem az aktualitásoknak.
(#16260) Malibutomi: Nem egyszer ment már le ez a "igazi DX1x játék" mizéria. Szóval érdemes lehet azért óvatosan várni a megváltó játékokat.
-
Malibutomi
nagyúr
Nem is azt mondtam hogy az erkezo achitekturak kozott mi lesz a kulonbseg, hanem a mostaniak kozott mi.
Ha meg a megjelenes elott jon meg par jatek, ahol az NV-t hasonloan szorongatja vagy elveri az AMD mint az AotS vagy a Hitman, akkor eleg sok ember azt ugy erzekeli hogy jon a DX12 es az AMD abban jobb.
Pletyka vagy sem, kirivo eset vagy sem, mikor kijon egy jatek mint a Hitman, mit elso igazi DX12-es kiadas, es az egyszeri joska azt latja hogy a 100k-s 390 agyba fobe veri a 150k-s 980-at, a 140k-s 390X meg utoleri a 200k-s 980Ti-t, es kozben nagy villogo DX12 feliratok pulzalnak felette akkor lehet elgondolkodik mit vegyen a kovetkezo sorozatbol is.Persze az NV-nek meg ott az Apple szintu marketingje (es vasarlobazisa) amire nyugodtan alapozhat.
NV toketlenkedesrol nekem nem kell pletyka csak nezem a hireket, az AMD decemberben jatekot futtat a Polarison, NV meg egy honappal utana meg Maxwell chipet lobal hangoztatva hogy az Pascal. Ez mar onmagaban toketlenkedes.
Nem is mondtam hogy trendforditas lenne, az uj generacio, de az AMD a "fujfuj atnevezett-kazan-fosregi" 3XX sorozattal is visszaszedett kb 4%-ot egy fel ev alatt ha jol remlik a Q4 osszefoglalo. Most meg tiszta lappal indul mindket ceg, oszinten nem hiszem hogy az NV megint annyival jobb fogyasztas tudna produkalni mint a 9XX sorozattal.
Na jo ennyi eleg a Polarisrol, ez vegulis CPU topic lenne.
-
Malibutomi
nagyúr
De mi az esely arra, hogy trendfordito legyen ezeken a piacokon az AMD, a Zennel meg Polarisszal egyutt is?
A Polarisnak elegge a kezere jatszanak most az esemenyek, pont mielott jonnek az uj kartyak erosodik a visszhang hogy az AMD sokkal erosebb DX12 alatt, raadasul az NV elegge ugy fest eddig hogy valamit toketlenkedik, de majd biztosat akkor tudunk ha be is jelentenek (vagy mutatnak vegre) valamit. Megforditani nem fogja a piacot, de ha jol jon ki a lepes, siman meg iden visszaterhet az AMD a 2014-es reszesedesre.
Zen-el kapcsolatban meg...bizakodjunk
-
Oliverda
titán
A PC-piac szűkülése nem fog a végtelenségig tartani, megfelelő termékekkel pedig még sokáig profitábilis lesz.
"De mi az esely arra, hogy trendfordito legyen ezeken a piacokon az AMD, a Zennel meg Polarisszal egyutt is?"
Varázsgömb híján erre per pillanat nem tudok válaszolni.
"En inkabb egy olyan forgatokonyvet tartanek realisnak, hogy 1-2 eves tavlatban +10%-ot tudna hozni mindket piacon az AMD, ezzel pedig hellyel-kozzel nullara futna minden negyedev vegen."
Az NV cirka egy év alatt 20%-ot hozott az AMD-n legutóbb:[link]
A konzol biznisz miért esne ki? A konzolos chipeknél amúgy is IGP a döntő, ezen a téren pedig továbbra is az AMD vagy Nvidia jöhet szóba, ergo legfeljebb az NV lehet opció. Ha pedig annyival jobb konzolba a kis mag, akkor még akár Puma+ is kerülhet a következő generációba.
-
stratova
veterán
Ebben a tekintetben az a kérdés, mekkora piaca lenne egy Xeon E5-2640 v3 (8/16, 2,6-3,4 GHz) kaliberű <100 W-os processzoroknak. 2U rack-es szervereket azért árulnak vele, de ott E5-2699 v3 a plafon [145 W] (HP / Dell).
Ezen a szinten Intel órajel helyett inkább a magszámot emelgeti (pl E5-2640 v4 10/20 2,4/? GHz)Ha tényleg 95 W TDP-be kell beleférnie az első Zen-nek akkor ott ezt lényegesen meghaladó órajelek nem lesznek (22 nm FinFET vs 14 nm FinFet ide vagy oda).
Ha mázlijuk van esetleg kijöhet ekkora TDP-ből egy 2.8-3.5 GHz-es 8/16-os lapka (ami rögtön össze lehetne vetni az Opteron 6370P-vel bár nyilván nem ez lesz akkor a mérce és a fehér holló HP DL385p-t is lehetett konfigurálni 115 W-os 6376-tal [2,3/3,2 GHz 115 W]). -
VirsLee
őstag
Mi értelme lenne az ARM procinak konzolon? Szerintem így, hogy ps4, xone architektúra is azonos, a gyártók és a fejlesztők is jobban jártak. Nincs értelme széttördelni újra. Így megmarad a kompatibilitás, zen+polaris mehet az új generációba. Fejlesztési költség nagyon alacsony lesz a gyártók részéről, nem kell új architektúrát megismerni, számos előnye lehet.
-
Oliverda
titán
-
Fücsök007
őstag
A kétkedésed érthető, de ugyanakkor már az is nagy dolog, hogy van egy tesztelés alatt álló node. Viszont azt nem vetted figyelembe, hogy az AMD történetében mindent feláldoztak a Zen oltárán, AM3+ platformra csak annyit költöttek amennyit muszáj volt a Vishera megjelenése óta, és sok erőforrást átcsoportosítottak a lehető legjobb végeredmény elérése érdekében, persze a leépítések nem voltak jó hatással a projektre, de a tervezés szerintem most sokkal profibb volt mint az utóbbi időkben, nem kis mértékben Jim Keller-nek köszönhetően. Szóval én nem tartom lehetetlennek a dolgot, de év végéig még több minden hátráltathatja a megjelenést. Az viszont kétségtelen, hogy az Opteronok hozhatnak nagy árbevételt, ha jól sikerülnek.
-
VirsLee
őstag
Ellenben ebben az esetben is csak pénzből lehet pénzt csinálni. Véleményem szerint APU vonalon jóval frissebb és versenyképesebb a választék, mint FX vonalon, ezért először ott kellene egy kis fantáziát belevinni. Persze lehet, hogy van egy jó statisztikájuk, amiből kiderül, hogy annyival jobb fogy az APU, hogy érdemes azzal indítani FX vonalon pedig belefér majd még 8-12 hónap várakozás. Elérhetők valamerre eladási statisztikák? Nem tudom hogy állhatnak a 14nm-rel, az még egy érdekes opció lenne, mert akkor legalább IGP oldalról meg tudnák küldeni az APU-kat DDR4 mellett.
-
stratova
veterán
Volt már olyan időszak a cég életében, amikor már nem voltak jobbak c2c, mégis nyereséges nyegyedévet zártak, bár ebbe akkor beleszámíthetott a GPU piaci részesedésük is.
Amikor a Phenom II X3 720 és Phenom II X4 920 processzorok anánlhatók voltak. De ehhez az is kellett, hogy abban az időszakban éppen a csúcskategóriában mutatkorzott be i7, alsóbb szinteken még Quadokkal kellett fociznia AMD-nek. A később befutó Athlon II X3, X4 processzorok pedig nem csak itt voltak különösen ajánlottak. Később pedig az X6 volt elég jó az ajánláshoz, mert bár akkor is volt gyorsabb i7, nem volt még atomtemető a konkurenciához mérten és [i7-860 vs. X6 1055T 78% (S) / 98% (M) CB R10 alatt]
Jelenleg az Intel a legfrissebb architektúrával tudja teritenia a teljes palettát. Tehát asztali vonalon esetleg azzal tudnak operálni AMD-nél - ha csak pl 15-20% lemaradásuk van IPC-ben nem 60+% - hogy megtartják a zármentesség lehetőségét olcsóbb mondelleknél is, Intel pedig változatlanul tűzzel vassal írtja a szorzózáras modellek tunigolhatóságát és lényegesen közelebb kell kerüljenek teljesítmény/fogyasztásban.
Alsó házban c2c nincsen igazán nagy eltérés Haswell és Skylake között:
i3-6100 3.7 GHz CB R15 S/M: 158 / 406 DDR4 3000
i3-6100 3.7 GHz CB R15 S/M: 155 / 390 DDR4 2133
i3-4360 3.7 GHz CB R15 S/M: 143 / 378A10-7870K-nak 4.7 GHz kell, hogy kb hozza ezt a multi szintet DDR3 2400-as RAM-okkal.
-
leviske
veterán
Az "olcsóbban" azért nem feltétlenül jelenti a Phenom II vs. Core i7, vagy FX vs Core i7 helyzetet. Ha a Summit hozná a Broadwell-E kisebb variánsainak a szintjét, akkor azzal már ott vannak $400 környékén és amennyiben a 6magos verzió tényleg hozná a Kaby i7-ek szintjét, akkor azt is belőhetik $350-200 közé. Ilyen árazást az elmúlt laza 10 évben nem engedhetett meg magának az AMD (a vicces árú FX9-ektől eltekintve).
Bocsánat, hogy megint ezzel jövök, de szerintem kérdés, hogy vesztettek-e annyit az eladások csökkenésén, mint amennyit nyertek azon, hogy az elmúlt 5 évben gyakorlatilag nulla fejlesztési keretből dolgoztak. Mert azért az belátható, hogy a 2011-es start óta jött egy Bonaire, Hawaii, Tonga és Fiji, miközben az nVidia ez idő alatt 2-3x ennyi GPU-t tervezett, mire lekevertek egy komolyabb pofont a Radeonoknak. Ráadásul az AMD-nek úgyse volt komolyabb mozgástere tervezés tekintetében.
-
Oliverda
titán
Az Intel mostanra eléggé kimaxolta ezt a vonalat, radikális újítás nélkül pláne nehéz lenne az élre állni, szerintem ez jelen helyzetben kvázi lehetetlen. Nagyobb mértékben nem is szakadhatnak el az Intel megoldásától, hisz ma már az összes x86-os kódot arra optimalizálták, egy merőben más megoldásnak sokkal jobbnak kellene lennie ahhoz, hogy ezt kompenzálni tudja (lásd Bulldozer), ami ismételten csak csoda számba menne. A Zen első verziójával le kell tenni egy stabil alapot ami mobil, desktop, és szerver vonalon is megállja a helyét, és ügyesen pozícionálva piacképes tud lenni, normális bevételt termel. Ha ez megvan, akkor lehet gondolkozni a következő lépcsőn, egy esetlegesen nagyobb, merészebb ugráson, akár már 10 nanométeren.
A termékpozícionálást pedig sokféle módon lehet csinálni, például azonos áron többet, gyorsabbat kínálni.
A VGA egy teljesen más sztori, ott 3-4 éves átnevezett cuccokkal van tele a jelenlegi kínálat, magasabb fogyasztással, HDMI 2.0 nélkül, ésatöbbi. Nem csoda a mélyrepülés. Amúgy szerintem túl van vízionálva a mindenkori leggyorsabb termék jelentősége, ennyit nem számít.
-
derive
senior tag
Nekem sem log bilibe a kezem a 8magos 4 gigas turbotol. Viszont jatekokban es benchmarkokban jol johet ha 1-2 eros magot is fel tud villantani, es nem csak MT benchmarkokban veri az i7et. A jatekok nagy resze ugysem hasznal tobbet 2 szalnal (meg ha papiron el is ker 4et).
GPU piacon a 20 nano kimaradasa nagyon fajt nekik, raadasul kapacitasproblemak is voltak a TSMCnel. Asszem volt is abbol hir, hogy 150 misibe kerult a 20 nanos designok atportolasa FinFetre.
-
Oliverda
titán
Az Intel legalább 8 éve reszeli az aktuális mikroarchitektúrát, ha az AMD nulláról elérné a Haswell IPC-jét töredéknyi K+F költség mellett, már az is elég komoly fegyvertény lenne. Órajelben is nehezen tudnák überelni az Intelt, így marad a magszám mint differenciáló eszköz. Szerintem a csúcs nyolcmagos Summit Ridge kb. az i7-5960X számítási teljesítményét fogja hozni, 95 watt TDP-vel, olcsóbban. Innen lehet majd lejjebb menni kevesebb, 4-6 maggal és valamivel magasabb órajelekkel, így az LGA1151-es Core i5 és i7 modelleknek tudnának épkézláb konkurenciát állítani.
-
derive
senior tag
Azert az egy szalas teljesitmenyt nem feltem, az utobbi idokben az AMD is megtanult jatszani a turboval
Ma mar nem rongyos 200 MHzt dobnak egy magos terhelesre, mint a Vishera idejeben... Siman benne lehet 8 magos 3 GHz mellett 4+ egy szalas turbo, ha eleg a lokalis hutes.
-
Oliverda
titán
A Carrizót 15-20 wattra és 2-2,5 GHz-re tervezték, ennek ellenére 65 wattból elmegy 3,6-4,0 GHz-en is. A GF 28 nanométeres bulk HKMG-jénél pedig nem annyira nehéz jobbat csinálni, pláne FinFET-tel.
"akkor visszaterunk pontosan oda, ahol a Vishera most tart"
Aha.
A Vishera most ott tart, hogy még a 3770K-t sem tudja lenyomni, jó esetben a 2600K megvan 220 wattos TDP-vel. Ezzel szemben egy hatmagos Zen 95 wattból a négymagos Kaby Lake szintjén lehet, vagy nyolc maggal a hatmagos Broadwell-E környékén. Azért ez elég jelentős előrelépés lenne, pláne úgy, hogy ezekből jóval több fogy mint a 8(+) magos 500-1000 dolláros modellekből.
-
Oliverda
titán
Sanszos, hogy a 14nm LPP sweet spotja 2,5 GHz körül lehet, felette már rosszabbul skálázódik, de ez még nem jelenti azt, hogy ne lehetne elérni vele elfogadható szintű TDP mellett magasabb órajelet (lásd Carrizo/Bristol Ridge). Az IPC jó ha a Haswell szintjét eléri majd. A Summit Ridge pedig még mindig nem a 8-10 magos Broadwell-E ellen fog menni, nem sok értelme lenne egy olyan platformmal szembe állítani, ami ellen nincs egyértelmű esélye. A négymagos Kaby Lake és a hatmagos Broadwell-E lehet majd a közvetlen ellenfél, előbbi ellen lehet menni hat maggal, utóbbira pedig lehet küldeni nyolcat, az i5-ökkel szemben pedig ott lesz a négy mag (SMT-vel), mindez valamivel olcsóbban.
apatyas: Calm down, legalább nyár végéig ne is várj ES-t.
-
leviske
veterán
Persze, én se azt írtam, hogy 4GHz feletti tubrókkal kezdene a Summit, de egy esetleges 10%-os lemaradás órajel szinten mégse jelentene akkora gondot, mint amekkorában a K10 volt például megjelenésekor (nagyjából 30-50%-al a szükséges órajelek alatt). Ráadásul Haswell IPC esetén a több mag gondolom kisegítheti őket jó pár programban az LGA1051-es processzorokkal szemben még alacsony órajel esetén is.
-
Petykemano
veterán
most csak emlékezetből:
Az architektúrán (is) nagyon sok múlik. Ott volt pl a Llano Husky magja, ami egy 32nm die shrink és annak ellenére nem tudták magasabbra vinni a frekvenciát, mint a 45nm-es előtt. Legalábbis valahányszor felmerül a kérdés, hogy az AMD egyáltalán miért vetette be a Bulldozert, miért nem vitte le 32nm-re a Phenom2-t, az a válasz, hogy mert a die shrink ellenére sem tudta volna már feljebb tornázni a frekvenciát architekturális okokból.
Egyébként azt olvastam, de nem állítom, hogy igaz bármely része, hogy az L1$ 4ns-os késleltetése arra utal, hogy magas frekvenciákra törnek.
Juteszembe, a Stoney benchmarkját láttátok? (Ha igaz)
-
stratova
veterán
+Oliverda:
Szerver mellett 4 GHz alatti órajellel az ULV és a 4/8-as mobil részlegen is lehet focizni, egyik sem az alacsony árú modellekről híres. Így ha jól sikerülnek 250-500$ elkérhető lenne lapkánként.4/8 [ECC]
Xeon E3-1575M v5 [3.0-3.9 GHz Iris Pro P580] 45 W $1207 [OMG]
Xeon E3-1545M v5 [2.9-3.8 GHz Iris Pro P580] 45 W $679
Xeon E3-1535M v5 [2.9-3.8 GHz HD P530] 45 W $623
Xeon E3-1515M v5 [2.8-3.7 GHz Iris Pro P580] 45 W $489
Xeon E3-1505M v5 [2.8-3.7 GHz HD P530] 45 W $4344/8
i7-6970HQ [2.8-3.7 GHz Iris Pro 580] 45 W $623
i7-6920HQ [2.9-3.8 GHz HD 530] 45 W $568
i7-6870HQ [2.7-3.6 GHz Iris Pro 580] 45 W $434
i7-6820HQ [2.7-3.6 GHz HD 530] 45 W $378
i7-6770HQ [2.6-3.5 GHz Iris Pro 580] 45 W $434
i7-6700HQ [2.6-3.5 GHz HD 530] 45 W $3782/4
i7-6767U [3.3-3.6 GHz Iris 550] 28 W
i7-6650U [2.2-3.4 GHz Iris 540] 15 W $415
i7-6600U [2.6-3.4 GHz HD 520] 15 W $393
i7-6500U [2.5-3.1 GHz HD 520] 15 W $393A HP borítékolhatóan építene rá Elitebookot [ahol egyébként döbbenetes áremelkedés tapasztalható, azonos körítéssel, ahogy a CPU-listán felfelé lépkedünk].
Ha Anand nem téved FX-8800P / A12-8800B most ~150$ és a különbözet szinte 1:1-ben beépül a notebookok árába:
Elitebook 745 G3 A10-8700P, 8 GB, 256 GB SSD, FHD IPS, Win 330e
Azonos kiépítésű 840 G2 i5-5200U-val 499e, i7-5500U-val 559e.
Ha A10/FX-et jobb esetben is csak i3 szintnek vesszük akkor is komoly felár.Kiegészítés: Tesztek szerint a 700 és 800-as sorozat háza megegyezik. Csak Intelnél a 740 kezdetben i3 és HD only volt
-
Thrawn
félisten
Én kérek elnézést
TSMC is currently learning about EUVL using 10nm- and 7nm-node device test structures, with plans to deploy it for high volume manufacturing (HVM) of contact holes at the 5nm node. Intel researchers confirm that they plan to use EUVL in HVM for the 7nm node. [link]
EUV 2.0 Decision Needed [link]
ASML Details Advances in DUV, Metrology, EUV [link]
Optimism Reigns at SPIE Lithography Conference, Despite Challenges [link]
-
Az Orochi név nem nagyon volt szem előtt annó, inkább Bulldozerről és Zambeziről beszéltünk AFAIR. Tehát Bulldozer magok vannak az Orochi die-on, amit AM3+ tokozásban Zambezinek hívnak? És ennek megfelelően Zeppelin magok lesznek a Zen die-on, amit AM4 okozásban Summit Ridge-nek hívnak?
-
Goose-T
veterán
Mondjuk nem tudom, kinek volt ez egyáltalán kérdés, nekem már régóta ésszerűnek tűnt, hogy az AM4-be legfeljebb nyolcmagos Zen jön, a szerver/workstation vonalra pedig a 16/32 magos cuccok. A szakkifejezést meg majd leírom én, így legalább nem a te nevedhez tapad.
Core complex. Egyébként már hetek óta kering a neten, sőt, már itt a PH-n is írták egy hírben.
-
Fiery
veterán
Javitom magam: az SP3 LGA lesz, az SP4 lesz BGA. Az elobbi lesz az igazi szerver cucc, az utobbi inkabb a beagyazott piacot celozza. Elegge felrevezeto az elnevezes. Mindenesetre kepessegek szempontjabol eleg erosnek igerkezik a szerver Zen, abrak alapjan meggyozo
Mar csak azt kene tudni, hogy mire kepes architektura szintjen, es milyen gyors.
-
-
leviske
veterán
Mano hozzászólásától elvonatkoztatva alapvetően egy, szálanként Haswell teljesítményt hozó, jól skálázódó CPU 8mag/16szál formában szerintem könnyedén belőhető volna az i7-x800-asok $400-os ársávjába a két csatornás memóriavezérlővel is. Már önmagában az is egy erős kezdés volna árban, főképp, hogy ahhoz az Intelnek komolyabb árvágásokat kéne meglépnie, hogy ezen az AMD módosítani kényszerüljön. Én nagyon durva túlzásnak érzem, hogy az AMD-nek már kezdetben volna esélye az Extrem Edition cuccok ellen versenytársat indítani.
Vagyis nekem logikusabbnak tűnik, hogy az AMD a lapkával először a $200-450 kategóriára koncentráljon, majd valamikor 2017-ben meg hozzon az i7 EE-k ellen HBM-es variánsokat, amik talán önmagukban is képesek volnának ellensúlyozni a kétcsatornás memóriavezérlőből fakadó hátrányt.
-
Thrawn
félisten
Papíron (persze ez az adott programtól is függ) pont a Haswell és a Broadwell közé kell jönnie. Abban az esetben ha a 40%-os IPC növekedést nézzük. Ezt ugye a szimulációk alapján közölték.
Legutóbb viszont "at least 40%" vagy "greater than 40%" IPC növekedésről írtak, azt pedig már sejteni lehet, hogy az első elkészült chipek náluk vannak és ezért lett optimistább ez a becslés. Meglátjuk, messze még az év vége. -
Fücsök007
őstag
Mióta nincs Intel oldalon csak BGA foglalatos mobil proci, azóta megnőtt az igény az asztali foglalatos gépekre. Persze ezt a felső és csúcskategóriás notik régebbi eladásaihoz mérve értem, nem a milliószámra eladott dzsunka notikhoz képest.
Egyébként ha kellően erős lesz a Zen vonal, akkor lehet rá esély szerintem. De a mobil foglalatos változat is jó lehet, de erről még nem lehet semmit sem tudni.
Egy bivaly APU-val szerelt notival jól járna az AMD is.
Már Inteléknél is számolnak a közeljövőben egy-két 100W-os APU piacra dobásával, erre egy mobil foglalat nem lesz elég, BGA only megoldást pedig AMD-nél nem engedhetnek meg maguknak.
-
VirsLee
őstag
Amiatt gondoltam csak rá, mert szükségem lenne nagyobb teljesítményre. Van egy folyamat, amit masszívan párhuzamosítani szeretnék, ehhez legalább egy virtuális gépnek kell futnia a vason alapból, ami mellett méréseket szeretnék végezni 4-8-12 szálú feldolgozás esetén, sajnos előre nem tudom megmondani, lehet, hogy még több is beleférne. Ehhez lenne jó egy 8320e szerintem, a tesztelések idejére meg lehet húzni mondjuk 4.5GHz-re, amúgy meg teljesen mindegy nekem, hogy mennyin ketyeg. Max. 20-40e forintot "buknék" szerintem a cserén, az meg igazából belefér. Miután a folyamat elég egyszerű, db kapcsolat létrehozás, adatlekérés, formázott report generálás, pdf generálás ezért nem hiszem, hogy az fx gyengébb fpu-ja bármi gondot jelentene mondjuk egy jóval drágább i7-hez képest.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házimozi belépő szinten
- Könyvajánló
- Renault, Dacia topik
- Víztisztító berendezések - kancsók - szűrőbetétek
- Alakul a Visa és a Mastercard európai ellenfele
- DUNE médialejátszók topicja
- Google Pixel topik
- Újabb európai vasúttársaság vált műholdas internetre
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 32GS95UE - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- OnePlus 13 - Black Eclipse - Használt, karcmentes
- AKCIÓ! Acer Predator Triton Neo 16 15 notebook - Ultra 9 185H 32GB RAM 2TB SSD RTX 4070 WIN11
- AZONNALI SZÁLLÍTÁSSAL Eladó Windows 8 / 8.1 Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest