- Macrodroid
- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- Motorola Moto Tag - nyomom, követ
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16939776
törölt tag
válasz
Giovanny #28938 üzenetére
Szerintem a CPU-t ne cseréld le, csak buknál rajta, illetve később ha vennél hozzá valami komolyabb VGA-t akkor oda elkelhet és akkor csak tápot+házat kell cserélni, és visszaállítani az eredeti beállításokat
A lap enged minden fontos beállítást, majd ehhez kérlek fáradj át a Haswell topikba.
Kiindulásnak annyit javasolnék hogy bőven elég 35x-es max. szorzót beállítani, és HT-is letilthatod ha gondolod az is 15-20% fogyasztásban.
Szerintem ehhez a szorzóhoz "magától" vissza veszi a CPU feszt is, de ha nem így lenne, lehet csökkenteni manuálisan.A beállításhoz egy egyszerű konnektorba dugható fogyasztásmérő elkelhet, itt a táp hatásfok riportja ebből jó közelítéssel vissza lehet számolni a tényleges fogyasztást. (230V-on ~2..2,5%-al magasabb a hatásfok azt hozzá adhatod)
A VGA viszont nem nyugtat meg, 64W TDP-t írnak rá, gondolom a ddr3 miatt fogyaszt többet mint a 750/750ti, lehet hogy egy 750-re érdemes lenne lecserélni.
A HDD gondolom úgyis 2,5"-os lesz, az 5V-ról megy így az nem lényeges. -
#16939776
törölt tag
válasz
Giovanny #28934 üzenetére
Nincs dráma.
le lehet bios-ban "butítani" úgy hogy ne kérjen ennyit, vissza kell venni a max szorzót és a turbónak engedélyezett teljesítményeket.
Linkeld be légyszíves pontosan milyen LP VGA-d van, hogy kiderüljön menni marad a CPU-nak a ~120W-os keretből. És a lapot is, amit kinéztél hozzá, hogy milyen paraméterek állíthatóak a bios-ában.
-
#16939776
törölt tag
válasz
Giovanny #28886 üzenetére
Nem, ez a ház/táp nem ehhez a konfighoz való.
Ha ezt a cpu-t nem csak szörfölésre használod, hanem dolgozni is, akkor min. olyan házat nézz, amin elfér egy LLC, és belefér egy olyan táp, ami min 200W-ot le tud adni 12V-on ~16,6A a cpu+lap teljes terhelésen. 100-120W-ot eszik" alapon" hagyva, ami függ attól, hogy az alaplap mennyire lövi túl a mag-feszeket.
A többi sallang 64W@vga? 2,5W@hdd 4W@ramok 5-10W LLC..szóval a 200W@12V min. nem olyan elrugaszkodott érték.
-
kisza25
félisten
válasz
Giovanny #28231 üzenetére
talán a thermaltake v1/ v21 jó lehet neked
a thermaltake v1 kicsit bővebben
v21 bővebben -
#16939776
törölt tag
válasz
Giovanny #27249 üzenetére
Szia!
Magával a CPU kezelésével/hűtésével semmi probléma nincs, annyi várható hogy egy ITX/mATX lapnak kisebb a tuningpotenciálja van, mint amit az ATX méretben elérhetőek.
A memória szlotok száma 2db-ra korlátozott, így nem tudod egyszerűen felbővíteni.
Ha később szeretnél VGA-t, X teljesítményűt, akkor olyan képességű házat kell választanod hozzá, ami mind méretben, mind szellőzésben kiszolgálja.Így elsőre össze kellene írni, hogy milyen egyéb hardvert kellene kiszolgálni, és mi az, amivel később elképzelhető hogy ki szeretnéd bővíteni. Ha ezek mind megvannak, ki fog derülni hogy milyen formátum az ami neked jó lesz.
Ez az itx dolog annak jó, aki több egyszerűbb feladatra külön "cél-gépet" épít. Nem akar egy dobozba minden funkciót beleerőszakolni, lehetőleg nem félévente változik 180°-al az igénye.
-
janos666
nagyúr
válasz
Giovanny #27249 üzenetére
Huhh. Ilyen CPU alá miért szeretnél ITX lapot?
Nekem az asztali ATX gép vízzel van hűtve, és már annak a csövezése is problémásnak tűnne ITX lapon, ha van egy diszkrét VGA-nk is. De úgy eleve bukóra áll a FET-ek vízhűtése is, ami a kisebb tápkör miatt talán fontosabb is lenne. Ha léghűtés, akkor pedig szerintem lehetetlen egy normális zajszintű hűtést odapréselni. Feltéve persze, hogy legalább alap-feszes tuningban, nem pedig alul-feszelésben gondolkozunk a szorzó-szabad CPU-val, mert utóbbi esetben és/vagy ha nem zavar a ventilátorzaj, akkor biztos megoldható (még ha nem is ideális).
Talán még az m-ATX beleférne, mert az jobban hasonlít egy olyan ATX-re, amiről levágtak pár PCI-E kártyahelyet. Nincs úgy összezsúfolva, mint az ITX. Szerintem az való helytakarékos asztali gépekbe, az ITX pedig olyan speciális felhasználásra, mint a "vékonykliens", otthoni NAS/médiaszerver, esetleg "TV-okosító médialejátszó" (amin esetleg netezni is lehet néha kicsit pl. a nappaliban álló TV-n a PC/noti helyett, ha valakinek ilyenre van igénye), stb.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Használt és ÚJ Gamer Monitor Felvásárlás Gyors és Korrekt Ügyintézés!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i7 12700K 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700 XT 12GB Rampage SHIVA Enermax 750W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Fotós felszerelés - Stúdió lámpa / Softbox / Vaku
- ASUS TUF Gaming F15 FX506 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 8GB - 512GB - RTX 3050 Ti - 1,5 év gari
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged