Hirdetés
- iPhone topik
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Bekerül az Apple Pay és Google Pay a Budapest GO alkalmazásba
- Samsung Galaxy S24+ - a személyi asszisztens
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Yettel topik
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
GerykO
aktív tag
Halihó!
Olvasgattam a topicokt, sok jó dolgot találtam benne.

Régóta foglalkoztat a dolog, sokáig akartam hifi erősítőbe pakolni a gépet. Aztán a mostani gépem a hifi állványba költözött bele. Viszont zajos, és lassú, és haldoklik, de leginkább lassú. Igazából 2 gépet szeretnék összeállítani, csak nem sikerült még olyan alaplapot találnom ami minden igényemet kielégítené.
Először is kellene egy gép, minimális zajszint, még minimálisabb fogyasztás, de full-hd lejátszási képességekkel, de emellett NAS-ként is kéne működnie(és a meglévő IDE-s vinyóim is kezelhetné) és tv-tunerre is vágyom(time-shift, illetve felvétel miatt), és egy n-es wifi, 24/7 használatra torrent miatt. Namármost Mini-ITX méretben vagy kezel ide-s ezközt, vagy akad rajta megfelelő videó-kimenet, de mivel mini-pcix-es tv-tunert nem találtam, ezért a bővítőt benyeli a tunerkártya, de akkor nem marad vga-nak, vagy raid kártyának hely.
Vagy ne legyek ekkora igényű, és maradjak mondjuk usb-s tuner mellett?
(de ha már htpc, akkor ne lógjon ki belőle semmi).
Ez megoldaná a szegényes merevlemezkezelést, de akkor tv-tuner/wifi? No persze atom-os rendszerbe intel-chip mellett pci, ion mellett pci-x csati. Csak szerintem logikátlan? 
A másik gép az 99%ban összeállt már. De mivel ott nem annyira fontos az m-ITX méret a m-ATX is elmegy még, az pedig már nem ide tartozik

Ja és nem vagyok milliomos
Szóval, ha ez az egész olcsó is az nem lenne rossz. És ezért gondolkodom a vinyók megtartásában. Vagy jobban járok, ha elpasszolom őket? Mert akkor már sokkal könnyebb lenne a választás.Ha mondjuk amennyire lehet alulfeszelek egy Athlon2 x4/Athlon2 x4e procit, mennyire lehet letolni a fogyasztását? Közelít egy ionos 2magos atoméhoz, vagy egy húzott ionos 2magos atomhoz?
És az ionizált dupla atom képes-e kisolgálni a torrentezés, filmnézés közben a NAS funkciót is? Mert ha mondjuk még routerként is használnám szinte biztos vagyok, hogy linuxal is kifeküdne.Kicsit hosszú lett.
És előre is köszönöm a válaszokat. 
Új hozzászólás Aktív témák
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gitáros topic
- LEGO klub
- iPhone topik
- BestBuy topik
- Hobby elektronika
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Elkészült az SMIC 5 nm-es node-ja, de a kínaiaknak haszna nincs rajta
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3205
- Samsung Galaxy A54 128GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3940, 100% Akksi
- RTX 5090-es, 5080-as stb... GAMER laptopok + dokkolók + licencek
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


Vagy ne legyek ekkora igényű, és maradjak mondjuk usb-s tuner mellett?
(de ha már htpc, akkor ne lógjon ki belőle semmi).

Szóval, ha ez az egész olcsó is az nem lenne rossz. És ezért gondolkodom a vinyók megtartásában. Vagy jobban járok, ha elpasszolom őket? Mert akkor már sokkal könnyebb lenne a választás.
És előre is köszönöm a válaszokat. 


