Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #73495296 #89125 üzenetére

    Azt gondoltam nem offolom tovább a topikot, de végső soron az MFT jövőjével kapcsolatban beszélünk erről, így úgy érzem mégsem annyira off.

    "De te a FF képből kivágod, ami kell, ha arról van szó. A mobiloknál viszont a kis szenzor miatti komolyabb zajszűrés elviszi a részleteket, ha valaki nagyítani szeretne utólag."

    Te összekevered azokat, akiknek van ilyenre igényük, azokkal akiknek nincs. Sőt még engem sem érdekel, mikor mobillal fotózok, mert Instagramra 1080x1080 méretben egy 5,5"-es kijelzőn amúgy halál mindegy. A feladathoz választunk szerszámot és nem a szerszámhoz feladatot.

    "Szvsz még a mobilokéhoz hasonló méretű szenzoros, de zoomos fényképezőgépeknek is marad a piaca, a másik topikban(kompaktok) hiába írtam, hogy kimondottan 1/2.3"-ast keresek, nem értették, hogy nem a jobb képminőség kell nekem a mobilhoz képest, hanem mert túrához nem elég rugalmas a mobil a fix 28 mm ekvivalenssel"

    Pontosan azért nem értették, mert szembemész azzal a logikával, amit a többség gondol. Ez nem azt jelenti, hogy a te igényeid hülyeségek, csak azt, hogy egy piacon többféle vásárlói csoport létezik és te nem a legnépesebb csoportba tartozol. De már itt ellentmondás van: Szerinted megmarad ez a kategória, miközben a többség nem is érti a létjogosultságát sem.

    "Közben nemzetközi fórumokon rengeteg használója van a kategóriának."

    Ez csak annyit jelent, hogy az ilyen gépeket használó fórumozók körében népszerű. A piaci trendek alapján viszont nem az, ezt azért ne felejtsük el.

    "De van olyan túrázó ismerősöm, akinek Canon DSLR APS-C-je van egy rakás objektívvel, és bizony ki is használja mindet."

    Ő egy amatőr fotós. De nem csak nekik készülnek fényképezőgépek.

    "De tehetősebb nem hobbifotós, hanem tényleg csak hétköznapi életüket dokumentáló embereknél meg azt látom, hogy kimondottan a kis MILC-eket preferálják."

    Én meg tök mást, hogy ők vesznek meg egy belépő Canon DSLR-t és ha már nagyon unják cipelni, akkor elmerül a szekrény mélyén és fotóz inkább az iPhone-nal.

    Nagyon túl van értékelve a kompakt MILC-ek rajongói részéről, hogy a nagy többség (nem mindenki, de a nagy többség) számára mennyire fontos a kompaktság. Általában nem az, sőt még a Sony A7 sorozatra is sokan fújnak (még a tulajok közül is), hogy nem elég nagyok a vázak. Én amúgy tökre értem, hogy egy MFT topikban csupa olyan ember van, akinek amúgy fontos, de a piacot nézve az látszik, hogy ez marginális szempont. Eközben meg a cserélhető objektíves gépek piacán évek óta nem sikerül érdemben több gépet eladni, de a crop vs. full frame arányok változnak (egyre több az eladott full frame gép). Lehet ignorálni ezeket a tényeket, de például a Panasonic az egyik legkiforrottabb MILC rendszer mellett is úgy gondolta bele kell vágnia a Full Frame-be. Miért? Miért nem elég neki csak jó alaposan megnyomni az MFT marketingjét?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #73495296 #89196 üzenetére

    Ismétlem: Nem arról beszéltem mi a logikus, hanem mi történik a piacon.

    Néztél mostanában eladási statisztikákat (pl: Amazon)? A legnépszerűbb MILC a Sony A7 III, ebből adják el most a legtöbbet bármi másnál (belépő, haladó és pro gépeket is ide értve). Nézd végig a listát és az látszik, hogy a Sony A6*** sorozat viszi a hátán ezt a "kompakt MILC" vonalat, de még erre is ment itt a nyígás, hogy milyen lóbaszó objektíveket lehet rácsavarni (jó azért van pár fényerős fix, amik egyáltalán nem olyan nagyok). Egyébként csupa kalapács formájú DSLR és MILC mindenhol a toplistákon. MFT-n belül is toronymagasan előzik a kompakt vázakat az olyanok, mint a G7, G80, GH4, GH5, stb.

    Nem mondom, hogy a kompakt MILC-esdi nem népszerű, mert népszerű annyira, hogy megérje ilyet gyártani, de a többség számára a kompaktság irreleváns tényező. Nem én mondom, hanem az eladási statisztikák.

    Az meg, hogy nem vesz valaki belépő DSLR-t, nem igaz. A Sony A7 III-at két fényképezőgép tudja elég nagy előnnyel előzni: Canon EOS 1300D és a Nikon D3500. Na ezekből adnak el annyit mint a szemét, előzik, még a klasszikus értelemben vett kompaktokat, superzoom bridgeket is.

    A részemről befejeztem. Én nem a kompaktság ellen érvelek. De az, hogy ez nem szempont a legtöbb vásárlónál én vagyok például az egyik szenvedő alanya: A G7 jól fogyott, ezért az utódot jól feltápolták és G80 néven adták ki. A rangefinder stílusú gépeik szarul mennek, így a GX8 után érkező GX9 sok szempontból butább lett és egy árlépcsővel lejjebb került. Most nincs a Panasonic rendszerén belül haladó távmérős váz. És ez idegesít, de ez van. A többségnek olyan gépek kellenek, mint a G7/G80.

  • evo87

    őstag

    válasz #73495296 #89199 üzenetére

    Ez a belépő DSLR ugyanaz a szegmens, mint a sportcsomagos autó... lássák mekkora f@rkam van, de amikor nyomni kéne, akkor nem megy. :DDD :DDD :DDD

    iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz #73495296 #89204 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy a Lightroom CC megnyitja és szerkeszteni is engedi, csak az OTG-n, kártyaolvasóval rádugott kártyát nem látta valamiért, a telóban lévő SD-re másolva már igen.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz #73495296 #89202 üzenetére

    Kiváló tanulógépnek, sötét/kicsi keresővel, kevés vezérlőtárcsával, butított AF-rendszerrel?:DDD

    Ha már DSLR-rel sz*patnám valamelyik ismerősömet, akkor 1-2 generációval korábbi használt, de még garis középkategóriás vázat ajánlanék, de akár a milc-ek között is ezt a receptet követném mivel az értékvesztés vázaknál brutális.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • evo87

    őstag

    válasz #73495296 #89208 üzenetére

    Én pl sok évvel ezelőtt kezdőként Mercutio által felvázolt döntést hoztam, azaz inkább használtan vettem egy D70s vázat egy újabb de kisebb kategóriás helyett és nem bántam meg. A két vezérlőtárcsa nálam azóta is alap. Kezdőként igyekeztem tudatosan olyan szempontok alapján vásárolni, hogy az később se legyen kevés.

    iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

Új hozzászólás Aktív témák