Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    Nem vitázzatok már urak, pláne ne az én hülye kérdéseimen.

    Én egy tökamatőr ultrakezdő fotós vagyok, egy éve volt először dslr a kezemben, és az elmúlt egy évben szinte csak a gyereket fotóztam. Nem értek hozzá, béna vagyok, az LR-t tanulgattam, de munka és család mellett egyszerűen nincs időm leülni utómunkázni, mert azt az időt már mástól kellene elvenni (család, sport, főzés - ehhez jobban értek, mint a fotózáshoz, és nincs is sok fazekam, ellenben késmániás vagyok...); sőt fényképezni is kevés időm van, sajnos. Nem fogom tudni behozni annak az előnyét, aki 10+ éve fotózik, nem tudok sok időt a tanulásra fektetni. Éppen ezért nekem a vaku segítség.

    A játszótér persze jó, de a gyermekem eddigi 11 hónapjának nagy részében nem, volt alternatíva (bár ha megfagy, akkor nem gond a lassú AF sem), továbbá nem lehet minden képet játszótéren meglőni, pl. amikor ma felébredt és olyan dorombolós cicás hangulata volt, nem szaladhattam le vele... Ilyenkor jó a vaku - nem erősen, pláne nem direktbe (szerintem egy képem sincs, ahol ne vettem volna le a vaku erejét jelentősen), éppen csak finoman deríteni. Persze ilyenkor ernyőt sem szerel az ember...

    Majd ha olyan ügyes leszek, mint ti, akkor elválik, hogy rawozni fogok, vagy ernyőzni. Písz.

    De persze vitázzatok, ha akartok, abból is lehet rengeteget tanulni. Az különösen informatív tud lenni számomra, amikor Madgie felhúzza magát valamin...

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák