Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    Sziasztok!
    Itt vagyok megint és új kérdésem lenne megint, ha unnátok a kérdéseimet legyetek szívesek jelezzétek.
    Köszönöm tényleg.

    A lényeg csak linux van telepítve a gépemre és elakadtam mint kezdő rendesen....
    A Grub-ot szerkesztettem át ahogyan mondtátok..

    Az lényeget mondom: abban a reményben csináltam is meg, hogy lássam a boot folyamatot szöveges formában, hogy miért indulhat el lassan és mi okozza nálam az 5-perces várakozást.
    A számomra mint kezdőnek eléggé szokatlan ez és érdekel a megoldás....
    Remélem jól mondom és ezt érthetően sikerült is mondanom?
    Azt remélem nem butaságot írok és mondok....

    A lényeg a disztro be is bootol de a Grub-nál elakadt és valami parancsra vár?
    A tudásom ehhez már kevés, pedig rengeteget olvastam már tényleg és megoldást nem találtam rá.
    Arra gondoltam hogy újrahúzom a disztrot, mint a wint is lehetséges, tudom Linuxnál felejtős, win-es gondolkozás....
    Kérdezném ezért, hogyan csináljam is meg mind ezt?
    A Linux-ot újrahúzni úgy gondolom: hdd-n levő mostani állapot törlődjön is, újra kell particionálnom de ebben nem vagyok biztos..............
    A lényeg a hdd-n van egy ntfs partíció 130Gb-t, csak mentésre használva, ezt nem szeretném elveszíteni.
    Mit javasoltok mentsek le mindent??

    Üdv, István

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák