- Samsung Galaxy Watch8 és Watch8 Classic – lelkes hiperaktivitás
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Telepakolják az iPhone 18-at memóriával
- Apple Watch
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- iPhone topik
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
junkpod
nagyúr
Android tv Kodi felirat letöltéssel van gondom. Az open subtitles com plugint használom, és amikor inditom a keresést, akkor a fajlnev alapján nem talál feliratot, csak ha kézzel írom be a címet. (Silo s02e04).
Másik Coreelec Kodi eszközön ez simán és gördülékenyen működik.
Milyen beállítást hagyhattam ki? -
jézusom
addikt
Sziasztok!
Most raktam fel tabletre a kodit. Olyan problémám van hogy a sorozatok alatt amikor megnyitom, nem a sorozatokat mutatja hanem földobja a filmek és a sorozatok mappát. De a filmek be van állítva külön tehát a főmennőből külön lépek be a filmekhez.Azt szeretném, rányom okos sorozatokra legyen előttem az összes sorozat.
Lehetséges ez?
-
Martin Eden
tag
Én olyan megoldásra gondoltam (amit le is írtam), hogy ez magától működjön, ha IPTV-t nézek, ne keljen mindig átkapcsolgatni, ha utána meg lokál videókat nézek (oda azért kell a freki váltás). A "képernyőhöz való igazítás" amúgy miért kellene?
Így is-úgy is 1080p / 60Hz-en marad, ha kikapcsolom a frekiváltót.Nekem először is 50 Hz-re van rakva a gui is, mivel általában iptv megy a boxokon, a tv adás meg általában 50i/50p, illetve a frekiváltás csak indításkori, nem pedig indításkor/leállításkor. Így gyakorlatilag a tv nézés végig 50hz-en megy, akár csatorna megy akár csak a gui, ha meg filmet indítok akkor meg indításkor beáll a filmnek megfelelő képkockaszámra.
Bár tippre az indításkor/leállításkori váltás se különbözne sokban, szerintem ha az iptv csatornák között kapcsolgatok, nem váltana ezzel a beállítással sem csatornaváltáskor. -
SunMount3r
nagyúr
Az általad írt megoldás: már eleve szerepelt a kérdésemben, hogy azt ismerem, de nem úgy szeretném.
-
blakey
titán
Én olyan megoldásra gondoltam (amit le is írtam), hogy ez magától működjön, ha IPTV-t nézek, ne keljen mindig átkapcsolgatni, ha utána meg lokál videókat nézek (oda azért kell a freki váltás). A "képernyőhöz való igazítás" amúgy miért kellene?
Így is-úgy is 1080p / 60Hz-en marad, ha kikapcsolom a frekiváltót.Nincs olyan, hogy Kodin belül másképp viselkedjen a rendszerbeállításokhoz képest. Mivel írtad, hogy
nekem mindegy, hogy nem kadenciahelyes
, ezért az általam írt megoldás működik, ha nem tetszik, akkor az IPTV Simple Client fejlesztőjétől kérdezd, hogy ezt eddig miért nem oldotta meg. -
SunMount3r
nagyúr
Én olyan megoldásra gondoltam (amit le is írtam), hogy ez magától működjön, ha IPTV-t nézek, ne keljen mindig átkapcsolgatni, ha utána meg lokál videókat nézek (oda azért kell a freki váltás). A "képernyőhöz való igazítás" amúgy miért kellene?
Így is-úgy is 1080p / 60Hz-en marad, ha kikapcsolom a frekiváltót. -
KTTech
veterán
A TV-t teljesen hidegen hagyja a frekvenciaváltás...->Egészen pontosan technikailag mire gondolsz ezzel?
Amúgy meg pont, de ez zavar, a "fekete képernyős váltás", hát akkor mégis csak van valami, amivel a TV elektronikájának "dolgoznia" kell, nem? Pont ettől félek, hogy hosszú távon ez sok lesz neki.
És nem, nincs VRR a TV-nkben, ez egy belépő szintű modell, ami nekünk van. Lehet, hogy a tiéden van, attól még nem kell általánosítani.
Az elektronika folyamatosan dolgozik, ha be van kapcsolva a TV. A fekete kép az azért van, hogy ne lásd a tényleges váltást a bemeneten.
-
blakey
titán
Ok, vegyük azt, hogy "engem zavar", de akkor is zavar.
TV adásoknál (nem filmezés elsősorban) meg nekem mindegy, hogy nem kadenciahelyes és sokkal gördülékenyebb így a kezelése, hogy nem vált folyton át. De, ha nincs rá megoldás, akkor majd manuálisan kapcsolgatom ki/be a frekiváltót.Van megoldás, kikapcsolod a frekvenciaváltást, és bekapcsolod a képernyőhöz való igazítást a Beállítások/Lejátszó alatt.
-
SunMount3r
nagyúr
Ok, vegyük azt, hogy "engem zavar", de akkor is zavar.
TV adásoknál (nem filmezés elsősorban) meg nekem mindegy, hogy nem kadenciahelyes és sokkal gördülékenyebb így a kezelése, hogy nem vált folyton át. De, ha nincs rá megoldás, akkor majd manuálisan kapcsolgatom ki/be a frekiváltót. -
blakey
titán
A TV-t teljesen hidegen hagyja a frekvenciaváltás...->Egészen pontosan technikailag mire gondolsz ezzel?
Amúgy meg pont, de ez zavar, a "fekete képernyős váltás", hát akkor mégis csak van valami, amivel a TV elektronikájának "dolgoznia" kell, nem? Pont ettől félek, hogy hosszú távon ez sok lesz neki.
És nem, nincs VRR a TV-nkben, ez egy belépő szintű modell, ami nekünk van. Lehet, hogy a tiéden van, attól még nem kell általánosítani.
TV-nek nem lesz semmi baja, és nem a TV vált, hanem a lejátszó. Ez inkább téged zavar.
-
SunMount3r
nagyúr
A TV-t teljesen hidegen hagyja a frekvenciaváltás...->Egészen pontosan technikailag mire gondolsz ezzel?
Amúgy meg pont, de ez zavar, a "fekete képernyős váltás", hát akkor mégis csak van valami, amivel a TV elektronikájának "dolgoznia" kell, nem? Pont ettől félek, hogy hosszú távon ez sok lesz neki.
És nem, nincs VRR a TV-nkben, ez egy belépő szintű modell, ami nekünk van. Lehet, hogy a tiéden van, attól még nem kell általánosítani.
-
KTTech
veterán
Következő IP TV Simple Client-es kérdésem: az meg lehetne csinálni valahogy, hogy amikor lokális videókat nézek, akkor maradjon a frekiváltás, de amikor IPTV csatornát, akkor maradjon minden csatornánál az alap 1080p / 60Hz-en? Amikor gyakran vált csatornákat az ember nem hiszem, hogy jót tesz a TV-nek az állandó váltogatás.
Az AI szerint ezt nem lehet "automatikusan" megoldani, csak ha folyton ki/be kapcsolom a frekiváltást a Kodi-ban. Én meg persze automatikusan szeretném, ha működne.
Van valakinek ötlete?
Köszi!
A TV-t teljesen hidegen hagyja a frekvenciaváltás... ráadásul ha QMS-t (Quick Media Switching) tud a TV és a lejátszó is, akkor a fekete kép se lesz - szimplán a VRR-t használja ki, és másodpercenként akár 100x is válthat frekvenciát.
-
SunMount3r
nagyúr
Következő IP TV Simple Client-es kérdésem: az meg lehetne csinálni valahogy, hogy amikor lokális videókat nézek, akkor maradjon a frekiváltás, de amikor IPTV csatornát, akkor maradjon minden csatornánál az alap 1080p / 60Hz-en? Amikor gyakran vált csatornákat az ember nem hiszem, hogy jót tesz a TV-nek az állandó váltogatás.
Az AI szerint ezt nem lehet "automatikusan" megoldani, csak ha folyton ki/be kapcsolom a frekiváltást a Kodi-ban. Én meg persze automatikusan szeretném, ha működne.
Van valakinek ötlete?
Köszi!
-
SunMount3r
nagyúr
Ok, megvan, köszi. (Nem vagyok már nagy Kodi-s, főleg Windows-on inkább a "PC-sebb" MPC vonalat preferálom, a Kodi kezelőfelületét meg eredetileg az XBOX-hoz taláták ki, azért ezt se felejtsük el).
A Simple IPTV-k kérdésemhez még ennyit: Ha meg lerakom a tálcára a "felső vonal" ikonnal, akkor el kezd akadni/kihagyni a lejátszás. De ha csak úgy hagyom nagy ablakban a "háttérben" és úgy váltok át utána bármelyik Windows-os app-ra, akkor meg semmi baja.
Gondolnám, hogy (esetleg) a Win erőforrás kezelése lehet a háttérben (bár kevés eséllyel), hacsak ez tényleg nem egy speciális Kodi/add-on bug. -
blakey
titán
Nekem is lenne 2 (apróbb) Kodi-s kérdésem:
1. Tudtok olyan Skin-t, aminél, ha folytatódik a videó lejátszás, akkor magától eltűnik az OSD és nem kell hozzá "Vissza" gombot nyomni?
2. IPTV Simple-lel, ha megy egy TV adás, akkor nem tudom "lekicsinyített ablakba" rakni a Kodi-t. A Kodi rendszer beállításokban az ablakos mód be van kapcsolva, de ha a jobb felső sarokban a "kis ablak" ikonra klikkelek, akkor gyak. nem történik semmi, marad a teljes képernyőt kitöltő ablak. Ugyan ez pedig a helyi videók lejátszásánál jól működik. (Ez utóbbi egy Windows-os Kodi-s kérdés, de szerintem elfér itt is).
Köszi!
1. Tudtok olyan Skin-t, aminél, ha folytatódik a videó lejátszás, akkor magától eltűnik az OSD és nem kell hozzá "Vissza" gombot nyomni?
- az alap Estuary felszin is tudja, csak be kell kapcsolni a felszín beállításainál, hogy eltűnjön, az alapbeállítás 4 másodperc. -
SunMount3r
nagyúr
Nekem is lenne 2 (apróbb) Kodi-s kérdésem:
1. Tudtok olyan Skin-t, aminél, ha folytatódik a videó lejátszás, akkor magától eltűnik az OSD és nem kell hozzá "Vissza" gombot nyomni?
2. IPTV Simple-lel, ha megy egy TV adás, akkor nem tudom "lekicsinyített ablakba" rakni a Kodi-t. A Kodi rendszer beállításokban az ablakos mód be van kapcsolva, de ha a jobb felső sarokban a "kis ablak" ikonra klikkelek, akkor gyak. nem történik semmi, marad a teljes képernyőt kitöltő ablak. Ugyan ez pedig a helyi videók lejátszásánál jól működik. (Ez utóbbi egy Windows-os Kodi-s kérdés, de szerintem elfér itt is).
Köszi!
-
lutzrobert
csendes tag
A Kodi melyik verzió?
A 21.1 azt hiszem azon probáltam de a 21.2 is probáltam ugyan ugy akad. Mit nézek meg? Nem yettel hálozatán nézném a yettel tv-t ja és a hugom accontját használnám. Amugy a nyaralóban szeretném telekomos mobilnetes routeren használni. Bármire raktam fel mind ezt csinálja. Lehet a DRM miat van? Videó codek vagy más lehet a hiba?
-
junkpod
nagyúr
Tudom, h nem szokványos megoldás (az NFS gyorsabb tud lenni), de próbáld ki SMB megosztással. A gigabites hálóból a TV jó eséllyel 100Mbit/s-et lát (ritka amibe tényleg gigabites hálókártya van), így ez is lehet gond, sokszor egy 5GHz-s AX-es (ha tudja, ha nem akkor AC) Wifivel lehet jobban járnál.
Próbáltam wifivel de DTS hdma esetén úgy is szaggatott.
-
atyec7
tag
Kodi alatt manuálisan telepítendő kiegészítőket valóban zip-ből kell telepíteni, de az Androidos alkalmazáshoz semmi köze. Tehát a Downloader apk-t (zip-ből) nem tudod telepíteni Kodi alá. A Kodit szeretnéd frissíteni? A box milyen OS-t futtat? Mert aszerint érdemes nekiállni a frissítésnek.
E2 Linux.
-
blakey
titán
Picit messzebről: egy Nvidia Shield Pro Tv 2019 készüléken használtam Kodit (Omega 21.2), ahol vanGoogle Play áruház, amiből le is töltöttem a Downloader alkalmazást. Most a nyaralóba vittem volna ki az említett Octagon SX888 4K UHD IP receiver nevű médialejátszót, amin szintén van egy Kodi (Nexus 20.2.0). Ebben viszont nincs áruház. Nem is ismerem annyira a Kodit, de van a Kiegészítők, benne pedig "telepítés tárolóvból" v. "telepítés zip fájlból". Azért gondoltam: kellene egy Downloader alkalmazás zip fájl, hogy tudjam telepíteni. Más helyen találtam: [link] , ha ez egyáltalán az, de ugye az apk fájl. Ezt tudom telepíteni a Nexus alatt, vagy csak zip fájlt, amit nem találko. Ez volt a felvetésem.
Kodi alatt manuálisan telepítendő kiegészítőket valóban zip-ből kell telepíteni, de az Androidos alkalmazáshoz semmi köze. Tehát a Downloader apk-t (zip-ből) nem tudod telepíteni Kodi alá. A Kodit szeretnéd frissíteni? A box milyen OS-t futtat? Mert aszerint érdemes nekiállni a frissítésnek.
-
atyec7
tag
-
atyec7
tag
Picit messzebről: egy Nvidia Shield Pro Tv 2019 készüléken használtam Kodit (Omega 21.2), ahol vanGoogle Play áruház, amiből le is töltöttem a Downloader alkalmazást. Most a nyaralóba vittem volna ki az említett Octagon SX888 4K UHD IP receiver nevű médialejátszót, amin szintén van egy Kodi (Nexus 20.2.0). Ebben viszont nincs áruház. Nem is ismerem annyira a Kodit, de van a Kiegészítők, benne pedig "telepítés tárolóvból" v. "telepítés zip fájlból". Azért gondoltam: kellene egy Downloader alkalmazás zip fájl, hogy tudjam telepíteni. Más helyen találtam: [link] , ha ez egyáltalán az, de ugye az apk fájl. Ezt tudom telepíteni a Nexus alatt, vagy csak zip fájlt, amit nem találko. Ez volt a felvetésem.
-
SunMount3r
nagyúr
Szuasztok de már feltetem a kérdést de nem adot senki választ vagy csak nem találom.
A Yetteles app a kodiban nem megy rendesen. A hugom ata kölcsön hogy énis tudjak bárhol tv-t nézni. Azért kodin nézem mert a régi tableten még megy a kodi. Az a bajom hogy 3-4 megakad elindul megakad és a végén lefagy teljesen. Nem Yettel hálozaton nézem hanem Telekom. Van rá valami megoldás? 5.1.1 android tabletről van szó. Amugy a tvbox is ugyan ezt csinálja pedig azon 11 android van. Ugyan ugy Telekom hálozaton van.
A Kodi melyik verzió?
-
lutzrobert
csendes tag
Szuasztok de már feltetem a kérdést de nem adot senki választ vagy csak nem találom.
A Yetteles app a kodiban nem megy rendesen. A hugom ata kölcsön hogy énis tudjak bárhol tv-t nézni. Azért kodin nézem mert a régi tableten még megy a kodi. Az a bajom hogy 3-4 megakad elindul megakad és a végén lefagy teljesen. Nem Yettel hálozaton nézem hanem Telekom. Van rá valami megoldás? 5.1.1 android tabletről van szó. Amugy a tvbox is ugyan ezt csinálja pedig azon 11 android van. Ugyan ugy Telekom hálozaton van.
-
csibe1
veterán
Ez csak tipp: A Kodihoz tenne fel addont, és ott csak zip-ben tudna telepíteni, vagy a tárolóból, ha megtalálja a neki meglévőkben.
A guggli áruház nem tudom hogyan került a képbe. -
KTTech
veterán
Tudom, h nem szokványos megoldás (az NFS gyorsabb tud lenni), de próbáld ki SMB megosztással. A gigabites hálóból a TV jó eséllyel 100Mbit/s-et lát (ritka amibe tényleg gigabites hálókártya van), így ez is lehet gond, sokszor egy 5GHz-s AX-es (ha tudja, ha nem akkor AC) Wifivel lehet jobban járnál.
-
blakey
titán
Ha áruházban megtaláltad, akkor onnan telepítheted. Ezt a "csak zip-ből lehetséges telepíteni" dolgot magyarázd el, mert nem értem.
-
atyec7
tag
OCTAGON SX888 készüléken használok egy 20.2 Nexus (20.2.0) Kodit. Szeretnék egy Downloader appot feltenni. A telepítéséhez hol találok zip fájlt? A Google play áruházban találtam egy apk fájlt, de ugye csak zip-ből lehetséges a telepítés. Tud valaki egy elérhetőséget, én nem találtam.
-
tomszojer731
csendes tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Strong Leap-S3-t használok, Android TV OS 14, Kodi 21.0. Pár napja frissítés történt a boxon, előtte valószínűleg régebbi Android verzió volt rajta.
Frissítés után a Kodi főmenüjében, ha a Kiegészítők menüpontra lépek, kb. 2 másodperc után a Kodi kiakad, a box főmenüje jön vissza. Minden más jól működik. Ezért a hiba csak a Kodi.old.log-ban látható, azt tudom mellékelni (a végét). Sajnos csak bemásolva.
Valami beállításon kéne változtatnom?Köszönettel
Tom2026-01-15 20:17:10.770 T:7822 info <general>: [plugin.video.youtube] service_runner:54(run)
Starting v7.3.0.1
Kodi: v21.0 (Kodi Omega)
Python: v3.11.7
2026-01-15 20:19:02.180 T:7764 info <general>: Loading controller layout: /storage/emulated/0/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/addons/game.controller.keyboard/resources/layout.xml
2026-01-15 20:19:02.490 T:7827 error <general>: SOCK: Error selecting socket(s)
2026-01-15 20:19:02.491 T:7827 error <general>: ES: Exception caught while listening for socket
2026-01-15 20:19:02.491 T:7827 info <general>: ES: UDP Event server stopped
2026-01-15 20:19:03.491 T:7827 info <general>: ES: Starting UDP Event server on port 9777
2026-01-15 20:19:03.492 T:7827 info <general>: UDP: Listening on port 9777 (ipv6 : false)Megoldódott a Kodi problémád?
Csináltam gyári visszaállítást, feltelepítettem a Kodit, de a hiba nálam ugyanúgy fenn áll ezután is. -
junkpod
nagyúr
Persze, értem én. Érdekes hogy dthd ocm lesz míg a dtshdma átmegy. Próbáltam kábel helyett wifivel, úgy is akadt.
Amúgy van gondja a memória kezeléssel.
-
KTTech
veterán
Android Google TV 12 van a TV -men. Tudom hogy zárt rendszer, de hátha volna egy két jó otletetek egy kis tuningra.
Kodit telepítettem. Video minőséggel elégedett vagyok, mind HDR, mind Dolby vision lejátszás működik. Bár nem tudtam ellenőrizni az FPS, de 60, 50, 48Hz van az engedélyezett listában. Tehát ez kb ok.
Hang az már bonyolultabb. A tv hardver képes mindenre is. Akár lejátszás akár továbbítás szinten: DTS hdma és Dolby thd is ok. A Kodi is felhozza a választhatók között. Viszont nem jól viseli ezeket.
Dolby TrueHD esetén PCM jelenik meg az erősítő bemeneten. Szól minden de gondolom itt a low-res Dolby mag jön ki.
Dtshd meg furabb: az erősítő szerint megkapja a DTS hdma jelet, jön is a hang, de valami teljesítmény probléma van, mert kb. 1-2 másodpercenként megtorpanás hallatszik, sőt bonyolultabb jelenetek esetén a kép is akadozik.
Ha ez utóbbira lenne megoldás, akkor már teljesen elégedett lennék.
Szóval várom az ötleteket.
Adatok: ARMv8 2GHz, Malu G57, 2Gb ram, NFS hálózati lejátszást próbáltam kábelen, gigabit hálózaton.Ha PCM jelenik meg THD helyett, az bizony dekódolt jel a TV által, nem bitstream.
A DTS MA-nál olyan, mintha nem lenne elég a sávszél, vagy nem tudná időben feldolgozni a TV - de legalább a bitstream átmegy. -
junkpod
nagyúr
Android Google TV 12 van a TV -men. Tudom hogy zárt rendszer, de hátha volna egy két jó otletetek egy kis tuningra.
Kodit telepítettem. Video minőséggel elégedett vagyok, mind HDR, mind Dolby vision lejátszás működik. Bár nem tudtam ellenőrizni az FPS, de 60, 50, 48Hz van az engedélyezett listában. Tehát ez kb ok.
Hang az már bonyolultabb. A tv hardver képes mindenre is. Akár lejátszás akár továbbítás szinten: DTS hdma és Dolby thd is ok. A Kodi is felhozza a választhatók között. Viszont nem jól viseli ezeket.
Dolby TrueHD esetén PCM jelenik meg az erősítő bemeneten. Szól minden de gondolom itt a low-res Dolby mag jön ki.
Dtshd meg furabb: az erősítő szerint megkapja a DTS hdma jelet, jön is a hang, de valami teljesítmény probléma van, mert kb. 1-2 másodpercenként megtorpanás hallatszik, sőt bonyolultabb jelenetek esetén a kép is akadozik.
Ha ez utóbbira lenne megoldás, akkor már teljesen elégedett lennék.
Szóval várom az ötleteket.
Adatok: ARMv8 2GHz, Malu G57, 2Gb ram, NFS hálózati lejátszást próbáltam kábelen, gigabit hálózaton. -
kismrina
csendes tag
Helló
Kérdésem következő.
Xiaomi MI Box 3 gen boxal milyen gombkombinációval lehet képernyőképet készíteni? -
tom19q
csendes tag
-
zoltyka33
újonc
-
KissG90
csendes tag
Mivel a streameled konkrétan le töltöd. Prémium tagság a megoldás vagy vissza seedelni. Nem te vagy az első

-
zoltyka33
újonc
Sziasztok. Kodi alatt feltettem az ncore tv-t, mellette meg az elementum-ot, de ott bármire kattintok, ha megnézem, ha nem, azok mind megjelennek az ncore oldalamon a seed kötelezett torrentek-nél.
Valaki eltudja magyarázni, hogy miként tudok tartalmakat nézni az ncoretv-n? Köszi. -
blakey
titán
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Strong Leap-S3-t használok, Android TV OS 14, Kodi 21.0. Pár napja frissítés történt a boxon, előtte valószínűleg régebbi Android verzió volt rajta.
Frissítés után a Kodi főmenüjében, ha a Kiegészítők menüpontra lépek, kb. 2 másodperc után a Kodi kiakad, a box főmenüje jön vissza. Minden más jól működik. Ezért a hiba csak a Kodi.old.log-ban látható, azt tudom mellékelni (a végét). Sajnos csak bemásolva.
Valami beállításon kéne változtatnom?Köszönettel
Tom2026-01-15 20:17:10.770 T:7822 info <general>: [plugin.video.youtube] service_runner:54(run)
Starting v7.3.0.1
Kodi: v21.0 (Kodi Omega)
Python: v3.11.7
2026-01-15 20:19:02.180 T:7764 info <general>: Loading controller layout: /storage/emulated/0/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/addons/game.controller.keyboard/resources/layout.xml
2026-01-15 20:19:02.490 T:7827 error <general>: SOCK: Error selecting socket(s)
2026-01-15 20:19:02.491 T:7827 error <general>: ES: Exception caught while listening for socket
2026-01-15 20:19:02.491 T:7827 info <general>: ES: UDP Event server stopped
2026-01-15 20:19:03.491 T:7827 info <general>: ES: Starting UDP Event server on port 9777
2026-01-15 20:19:03.492 T:7827 info <general>: UDP: Listening on port 9777 (ipv6 : false)Ha Android 12-ről frissült Android 14-re, akkor javasolt a gyári visszaállítás, megváltozott az Android szerkezeti felépítése. Kodin veszed észre, mert az érzékeny, de más problémák is vannak/lesznek.
-
tom19q
csendes tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Strong Leap-S3-t használok, Android TV OS 14, Kodi 21.0. Pár napja frissítés történt a boxon, előtte valószínűleg régebbi Android verzió volt rajta.
Frissítés után a Kodi főmenüjében, ha a Kiegészítők menüpontra lépek, kb. 2 másodperc után a Kodi kiakad, a box főmenüje jön vissza. Minden más jól működik. Ezért a hiba csak a Kodi.old.log-ban látható, azt tudom mellékelni (a végét). Sajnos csak bemásolva.
Valami beállításon kéne változtatnom?Köszönettel
Tom2026-01-15 20:17:10.770 T:7822 info <general>: [plugin.video.youtube] service_runner:54(run)
Starting v7.3.0.1
Kodi: v21.0 (Kodi Omega)
Python: v3.11.7
2026-01-15 20:19:02.180 T:7764 info <general>: Loading controller layout: /storage/emulated/0/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/addons/game.controller.keyboard/resources/layout.xml
2026-01-15 20:19:02.490 T:7827 error <general>: SOCK: Error selecting socket(s)
2026-01-15 20:19:02.491 T:7827 error <general>: ES: Exception caught while listening for socket
2026-01-15 20:19:02.491 T:7827 info <general>: ES: UDP Event server stopped
2026-01-15 20:19:03.491 T:7827 info <general>: ES: Starting UDP Event server on port 9777
2026-01-15 20:19:03.492 T:7827 info <general>: UDP: Listening on port 9777 (ipv6 : false) -
gyűrű
addikt
Létezik olyan skin, amelyik Androidos kodira (21.2) telepíthető, hasonló (bővebb) információkat megjelenít a lejátszott videóról?
Nem.
Ott mind kb a 20%át tudja kiírni. -
headhunter
addikt
-
gyűrű
addikt
Player Process Info-t tartalmazó fájl, kodi melyik könyvtárában található?
Android Boxra telepített avdvplus részletes információt jelenít meg a lejátszott videóról és ezt szeretném látni egy TCL TV-n a Kodinál is.
Skin függő, általában a xml vagy 1080 mappákban. De az ott lévő adatokat más
xml-ek ből veszi , szóval önmagában azzal semmire se mész. Ráadásul olyan változókat tartalmaz, ami androidos kodi alatt nem is létezik.
Nem fog működni. -
headhunter
addikt
Player Process Info-t tartalmazó fájl, kodi melyik könyvtárában található?
Android Boxra telepített avdvplus részletes információt jelenít meg a lejátszott videóról és ezt szeretném látni egy TCL TV-n a Kodinál is.
-
KissG90
csendes tag
Adott egy mi box s (gen 3)
Kodi alatt a kép egyszerüen sz.r, míg Youtube és netflix jó. (Netflix sem olyan szuper mint a youtube) projektorral használom. Van e olyan beállítás a boxra vagy a kodira ami rendbe hozza a képet? -
blakey
titán
-
bigdady
nagyúr
movieshark repo, VanTV add-on - röviden.
Hosszabban, részletekkel, ill egyéb finomságokkal itt : https://prohardver.hu/tema/kodi_xbmc_kiegeszito_magyar_nyelvu_online_filmekhe/friss.html
Kosz de már visszaküldtem az amazon sticket semmi nem ment rajta hegeszteni kellett stb.
Valakinek sikerült egyebkent one tv-t kodin?

-
mytrashsamu
csendes tag
-
bigdady
nagyúr
Hali
One tv-t hogy lehetne beizzitani kodin?

Vagy antik tv -
Voice24
őstag
Miért nem SMB-t, vagy NFS-t használsz?
Ezek beállításában esetleg tudnál nekem segíteni, akár privátban? (Kodiban és a pc-n miket és hogyan kell beállítani, kell-e hozzá továbbra is a serviio, stb.)
Köszi! -
SunMount3r
nagyúr
Hali!
Adott egy One-os androidos MiniboxPro. Mitől lehet az, hogy egyik napról a másikra nem látja a telepített Kodi a hálózati tartalmakat? Múlt csütörtökön lett beüzemelve a box, letöltöttem rá a Kodit, és két napig simán látta az upnp médiaszervert (a pc-n Serviio fut). A hang anomáliái miatt többször is újratelepítettem a Kodit, 2-3 napja viszont egyáltalán nem hajlandó látni semmilyen hálózati tartalmat. Ami fura, hogy a szintén a boxra telepített VLC viszont látja ezeket, tehát valami gond a Kodival van, de nekem ez magas, hogy múlt csütörtökön még látja, tegnap és ma pedig már nem, újratelepítés után sem.
Mitől lehet ez? Mert nekem ez egy X-akta...Miért nem SMB-t, vagy NFS-t használsz?
-
Voice24
őstag
Hali!
Adott egy One-os androidos MiniboxPro. Mitől lehet az, hogy egyik napról a másikra nem látja a telepített Kodi a hálózati tartalmakat? Múlt csütörtökön lett beüzemelve a box, letöltöttem rá a Kodit, és két napig simán látta az upnp médiaszervert (a pc-n Serviio fut). A hang anomáliái miatt többször is újratelepítettem a Kodit, 2-3 napja viszont egyáltalán nem hajlandó látni semmilyen hálózati tartalmat. Ami fura, hogy a szintén a boxra telepített VLC viszont látja ezeket, tehát valami gond a Kodival van, de nekem ez magas, hogy múlt csütörtökön még látja, tegnap és ma pedig már nem, újratelepítés után sem.
Mitől lehet ez? Mert nekem ez egy X-akta... -
Norby86
őstag
Sziasztok!
Abszolút kezdő Kodis lennék, igazából vettem egy projektort és szeretnék rá IPTV-t varázsolni oly módon hogy m3u listákat importálok be amiken keresztül nézni tudom az IPTV-t. Nos első lépésben feltelepítettem a Kodi-t, gondoltam letöltöm a ChatGPT által ajánlott PVR IPTV Simple plugint. A gondom a következő... Online repóhoz nem képes csatlakozni, pedig adtam a Kodi-nak tűzfal engedélyt. Emiatt nem tudom sehogy sem rávarázsolni ezt a plugint. Ha letöltöm, akkor local telepítéssel is valami hibát ír ki. Online reponál meg ezt a hibát dobja fel folyamatosan: "could not connect to repository" Már próbáltam úgy is hogy a mobilnetem osztottam meg a géppel hátha csak a szolgáltató blokkolja, de úgy sem ment. Van ötletetek hogy mit csináljak? Hozzáteszem pc-n sem megy, ott is próbáltam windows 11 alatt.
-
Mano66
senior tag
Mi lett a [Kodi nightlies] letöltő oldallal? Napok óta nem elérhető. Más helyre költözött?
-
bazsimano
őstag
Sziasztok!
egy régi samsung led tv kerülne be a gyerekek szobájába, és érdeklődni szeretnék, hogy mi lenne a legolcsóbb megoldás amivel okosítani lehetne a tvt, hogy lehessen rajta mondjuk one tv adás nézni és akár , a jövőben, egy hálozati tarhelyről mediát lejátszani.
Előre is köszönöm. One előfízetés van, tehát a one applikaciot tudnám futtatni.
szerk: lehet nem ide kellett volna írni, tehát ha admin ugy gondolja törölhető

-
atyec7
tag
OCTAGON SX888 4K UHD IP készülék Kodi appjában/Nexus 20.2.0 szerettem volna nézni az ADC Global Championship darts mai közvetítést, amit a Pluto tv ad (ment a Youtubon is, úgyhogy ez lett, de kényelmesebb lenni a saját appot használni). A Pluto tv szerepel a Kiegészítőkben, de a Telepítés tárolóból alatt megkeresve és rányomva "a telepítés nem sikerült" szöveget kaptam. Honnan, ill. hogyan tudnám felrakni?
-
nino666
csendes tag
Van valaki otthon kodi alatt retro játékok-ban. Lakka,retropie.. Esetleg dual boot a pi5-ön? Noobs-hoz hasonló kieg. érdekelne..

-
nino666
csendes tag
Hy All!
Tudna valaki meghívót küldeni episode.hu-hoz. thx! -
klaya86
őstag
Sziasztok. Előre szólok, full hülye vagyok a témában 😀 Remélem tudtok segíteni. Az elképzelésem : telefonról tévére tartalmat küldeni, veszteség mentesen. A telefonon lévő filmeken szeretném tévén lejátszani.Alkalmas erre a kodi? És ha igen, hogyan?
-
zolikaDB
veterán
Android beállítások -> Alkalmazások->Kodi->Engedélyek vagy jogosultságok->Tárhely.
Ott lesz olyan, hogy csak média. Nálam onnan a pipát kellett kivenni.
A lényeg, hogy minden fájlhoz hozzáférjen a tárhelyen.
-
djsweetboy
csendes tag
Egy 13 éves, hibás képernyőjű LG-m volt/van, amin már nem voltak túl acélosak az "okosfunkciók". Emiatt tettem rá pár éve egy akkor 8 ezer ft-os Amazon Sticket, ami egész jó is volt, hosszú "belakási", finomhangolási munkálatok után. (ugye, semmilyen formában nem látta a saját áruháza a HBO-t, nem ment fel rá az RTL+, de Kodiban megoldottam stb.).
Lecseréltem a TV-t, direkt egy Google TV-s rendszert futtató darabra. És tényleg, minden ott van a Play-ben, nem kell apkmirror-ról vadászni az android TV-s, és Amazonon is futó alkalmazásverziókat, amiket majd manuálisan frissíthetek.
Jó a Firestick, de van vele egy kis munka, ami belefért, az ár/érték arányt nézve. Ha olyan TV-m lenne, ma is azt venném.
Szóval, a TCL és ez a rendszer marad, jónak tűnik, kényelmes, örülök neki.
A Kodit megszoktam, és ezért használnám tovább.#5086djsweetboy: ez a beállítás hol van pontosan?

Android beállítások -> Alkalmazások->Kodi->Engedélyek vagy jogosultságok->Tárhely.
Ott lesz olyan, hogy csak média. Nálam onnan a pipát kellett kivenni.
A lényeg, hogy minden fájlhoz hozzáférjen a tárhelyen. -
gyűrű
addikt
Egy 13 éves, hibás képernyőjű LG-m volt/van, amin már nem voltak túl acélosak az "okosfunkciók". Emiatt tettem rá pár éve egy akkor 8 ezer ft-os Amazon Sticket, ami egész jó is volt, hosszú "belakási", finomhangolási munkálatok után. (ugye, semmilyen formában nem látta a saját áruháza a HBO-t, nem ment fel rá az RTL+, de Kodiban megoldottam stb.).
Lecseréltem a TV-t, direkt egy Google TV-s rendszert futtató darabra. És tényleg, minden ott van a Play-ben, nem kell apkmirror-ról vadászni az android TV-s, és Amazonon is futó alkalmazásverziókat, amiket majd manuálisan frissíthetek.
Jó a Firestick, de van vele egy kis munka, ami belefért, az ár/érték arányt nézve. Ha olyan TV-m lenne, ma is azt venném.
Szóval, a TCL és ez a rendszer marad, jónak tűnik, kényelmes, örülök neki.
A Kodit megszoktam, és ezért használnám tovább.#5086djsweetboy: ez a beállítás hol van pontosan?

Ez ilyen, sose lesz jó. Nekem is van 3 tcl tvm. Nem tudsz kodekpakkot felrakni külön, mindig lesz valami hibája. Használd a firesticket.
-
zolikaDB
veterán
A TV-ken még mindig lutri a Kodi, meg úgy általában bármilyen másik lejátszó. A legtöbb esélyed szerintem a Plex-el van. Szerver a PC-re, kliens meg szerintem alapból van a TV-n. Van Plex Topic, ott érdeklődj tovább. Vagy használd tovább a Stick-el, ha eddig azzal nem volt gond, minek váltani?
Egy 13 éves, hibás képernyőjű LG-m volt/van, amin már nem voltak túl acélosak az "okosfunkciók". Emiatt tettem rá pár éve egy akkor 8 ezer ft-os Amazon Sticket, ami egész jó is volt, hosszú "belakási", finomhangolási munkálatok után. (ugye, semmilyen formában nem látta a saját áruháza a HBO-t, nem ment fel rá az RTL+, de Kodiban megoldottam stb.).
Lecseréltem a TV-t, direkt egy Google TV-s rendszert futtató darabra. És tényleg, minden ott van a Play-ben, nem kell apkmirror-ról vadászni az android TV-s, és Amazonon is futó alkalmazásverziókat, amiket majd manuálisan frissíthetek.
Jó a Firestick, de van vele egy kis munka, ami belefért, az ár/érték arányt nézve. Ha olyan TV-m lenne, ma is azt venném.
Szóval, a TCL és ez a rendszer marad, jónak tűnik, kényelmes, örülök neki.
A Kodit megszoktam, és ezért használnám tovább.#5086djsweetboy: ez a beállítás hol van pontosan?

-
djsweetboy
csendes tag
Sziasztok!
Tegnap érkezett meg a 65C6KS TV-m, Google TV-vel.
Eddig egy régebbi LG-t használtam Amazon Fire stick-kel.
Kodit telepítettem Play-ről, Omega 21.2.
Nekem arra kell, hogy a PC-rol Serviio-val megosztott filmjeimet nézzem. Az újabb mozik mennek is szépen, de a nagyon régiek (2010 körüli) elindulnak, csak fekete a kép, nincs hang, vagy van hang, csak kép nincs. Ezzel Amazonon nem volt gond.
Milyen kodek pakkot kellene letöltenem, amivel minden megy flottul?
Illetve fel akarom tenni az Movieshark Repot.
A TV-n a filekezelő látja a zip-et, de a Kodiban amikor az Add-on menüben be akarom tallózni (install zip, vagy mi a menü neve), ott nem látom ezt a zip-et.
Miért? Mit kell tennem?A kodi alkalmazás beállításainál kell a tárhelyhez hozzáférési engedélyt beállítani, hogy ne csak a médiatartalmat engedélyezze. Utána már látni fogja a .zip-et is.
-
SunMount3r
nagyúr
Sziasztok!
Tegnap érkezett meg a 65C6KS TV-m, Google TV-vel.
Eddig egy régebbi LG-t használtam Amazon Fire stick-kel.
Kodit telepítettem Play-ről, Omega 21.2.
Nekem arra kell, hogy a PC-rol Serviio-val megosztott filmjeimet nézzem. Az újabb mozik mennek is szépen, de a nagyon régiek (2010 körüli) elindulnak, csak fekete a kép, nincs hang, vagy van hang, csak kép nincs. Ezzel Amazonon nem volt gond.
Milyen kodek pakkot kellene letöltenem, amivel minden megy flottul?
Illetve fel akarom tenni az Movieshark Repot.
A TV-n a filekezelő látja a zip-et, de a Kodiban amikor az Add-on menüben be akarom tallózni (install zip, vagy mi a menü neve), ott nem látom ezt a zip-et.
Miért? Mit kell tennem?A TV-ken még mindig lutri a Kodi, meg úgy általában bármilyen másik lejátszó. A legtöbb esélyed szerintem a Plex-el van. Szerver a PC-re, kliens meg szerintem alapból van a TV-n. Van Plex Topic, ott érdeklődj tovább. Vagy használd tovább a Stick-el, ha eddig azzal nem volt gond, minek váltani?
-
zolikaDB
veterán
Sziasztok!
Tegnap érkezett meg a 65C6KS TV-m, Google TV-vel.
Eddig egy régebbi LG-t használtam Amazon Fire stick-kel.
Kodit telepítettem Play-ről, Omega 21.2.
Nekem arra kell, hogy a PC-rol Serviio-val megosztott filmjeimet nézzem. Az újabb mozik mennek is szépen, de a nagyon régiek (2010 körüli) elindulnak, csak fekete a kép, nincs hang, vagy van hang, csak kép nincs. Ezzel Amazonon nem volt gond.
Milyen kodek pakkot kellene letöltenem, amivel minden megy flottul?
Illetve fel akarom tenni az Movieshark Repot.
A TV-n a filekezelő látja a zip-et, de a Kodiban amikor az Add-on menüben be akarom tallózni (install zip, vagy mi a menü neve), ott nem látom ezt a zip-et.
Miért? Mit kell tennem? -
csibe1
veterán
Szerintem a legtöbb mai TV-n lehet hangsávot és feliratot is váltani a saját lejátszójával is.
Ha meg mégsem, akkor sem a TV-re kell tenni a Kodi-t, hanem venni egy jó kis media Box-ot és arra, százszor jobb lesz videó lejátszás terén, mint amit a TV tudna. (Amúgy ez egy Kodi-s Topic.)
A két Angol felirat meg: 1. Full angol, azoknak, akik inkább angol hanggal nézik és hogy biztos jól értsék a dialógusokat (nyelvtanulás szempontjából kiváló pl.), 2. Ez lehet SDH (hallássérülteknek), vagy szintén egy Forced angol. Ebben én még semmi "kókányolást" nem látok...Régebbi tévén meg nem.

Azért kókányolás ,mert valamelyiket csak simán magyarnak írják.
Kinek mi kell, de én épp emiatt nem szeretem a felesleges sallangot.
Majd lesz box, de ne offoljunk tovább.
-
SunMount3r
nagyúr
Ha viszont nincs Kodi a tévén, akkor megette a fene.

A tévék médialejátszója nagyon szépen le van butítva.
A Forced felirat nem gond, de minek mellé még két angol felirat?
Érdekes összeállításokkal lehet találkozni...
Szóval most már muszáj megnézni mi van a fájlban, mert elég trógerul csinálják a dolgokat.Szerintem a legtöbb mai TV-n lehet hangsávot és feliratot is váltani a saját lejátszójával is.
Ha meg mégsem, akkor sem a TV-re kell tenni a Kodi-t, hanem venni egy jó kis media Box-ot és arra, százszor jobb lesz videó lejátszás terén, mint amit a TV tudna. (Amúgy ez egy Kodi-s Topic.)
A két Angol felirat meg: 1. Full angol, azoknak, akik inkább angol hanggal nézik és hogy biztos jól értsék a dialógusokat (nyelvtanulás szempontjából kiváló pl.), 2. Ez lehet SDH (hallássérülteknek), vagy szintén egy Forced angol. Ebben én még semmi "kókányolást" nem látok... -
csibe1
veterán
Ha Kodi-val játszod le, akkor nem a TV-n kell váltani, hanem a Kodi-ban. A plusz feliratok meg általában a Forced-ek szoktak lenni, pl. ha magyar hanggal nézed, akkor épp a magyar Forced felirat a jó.
Ha viszont nincs Kodi a tévén, akkor megette a fene.

A tévék médialejátszója nagyon szépen le van butítva.
A Forced felirat nem gond, de minek mellé még két angol felirat?
Érdekes összeállításokkal lehet találkozni...
Szóval most már muszáj megnézni mi van a fájlban, mert elég trógerul csinálják a dolgokat. -
SunMount3r
nagyúr
Ha Kodi-val játszod le, akkor nem a TV-n kell váltani, hanem a Kodi-ban. A plusz feliratok meg általában a Forced-ek szoktak lenni, pl. ha magyar hanggal nézed, akkor épp a magyar Forced felirat a jó.
-
csibe1
veterán
Ez van ha tróger módon raknak össze valamit.
Például az angol az alapértelmezett hang, és még négy felirat ott van, pedig kettő is elég lenne. Aztán tévén váltsál hangsávot meg feliratot.
-
edk-
őstag
-
Bozek
nagyúr
Van, de ha pl. nincs kiválasztva egy nyelv, valamint a fájlban nincs megjelölve alapértelmezettként, akkor lehet "kattintani". Amennyiben a fájlban alapértelmezettként van megjelölve, valamint a Kodiban nincs nyelv kiválasztva, akkor az alapértelmezett indul, ha nyelv van kiválasztva, akkor felülírja az alapértelmezettet. Kodi 22-ben olyan opció is van, hogy melyik legyen az alapértelmezett felirat, a kényszerített, vagy a normál. Meg ugye a nyelvet is lehet állítani. Sok opció van, de, ahogy írtam, ha a fájl rendben van, akkor a Kodi alapbeállítások tökéletesen működnek, nem kell állítgatni, kattintani.
"Kodi 22-ben olyan opció is van, hogy melyik legyen az alapértelmezett felirat, a kényszerített, vagy a normál."
Már a 20-ban is volt ilyen. Nem ezt használom, csak a külső vinyón lévő portable verziót nem frissítettem, mert már nem tudom arra a célra használni, amiért feltettem.


-
csibe1
veterán
Nyelvészkedhetünk ,de ha azt se tudja mi merre van, akkor tök mindegy.
-
SunMount3r
nagyúr
MKV Toolnix ide, vagy oda (én is rendszeresen használom amúgy, de más okokból), az egy plusz felesleges idő és kattintgatás, ha van kézenfekvő automatikus megoldás, ha jól állítjuk be a Kodi-t. (Szerintem).
-
Bozek
nagyúr
Az MKV Optimizer is jól jöhet, azzal egyszerre több fájlból is ki lehet gyalulni a felesleges hang- és feliratsávokat. Sorozatoknál főleg hasznos.
Amúgy ez is MKVToolNix-et és FFMPEG-et használ, csak nem neked kell egyesével megcsinálni mindent.
-
blakey
titán
Az mkvtoolnix-el meg újra is lehet konvertálni…
- mkvtoolnix nem konvertál, csak a hangsávokat, feliratokat tudod jelölni, kiszedni, elnevezni, jelölőket cserélni, majd újracsomagolni, de konvertálni nem fog, ahhoz pl. Handbrake kell. -
csibe1
veterán
-
edk-
őstag
Az MKV-t is nézd meg mkvtoolnix-el, és akkor látod, hogy default vagy sem a felirat.
Múltkor jártam úgy, hogy valami okos gyerek az angol nyelvet tette be defaultnak.
Aztán akkor a tévén váltsál hangsávot.
Nem igazán sikerül.
Mellé még ott volt három felirat, csak minek?
Szóval vannak érdekes fájlok...Megnéztem természetesen: ,,olyan mkv-nál, amelyben az egyik felirat default flaggel rendelkezik''
-
csibe1
veterán
Legtöbbször angol nyelvű filmek, angol felirattal. MP4 esetén mellette a filmmel azonos nevű .srt. Sohasem az mp4 tartalmazza a feliratfilét, mindig mellette van.
MKV-nél vagy benne van, vagy mellette, de minden esetben kézzel kell bekapcsolni.
Szerintem a Kodiban be van állítva a default angol.Az MKV-t is nézd meg mkvtoolnix-el, és akkor látod, hogy default vagy sem a felirat.
Múltkor jártam úgy, hogy valami okos gyerek az angol nyelvet tette be defaultnak.
Aztán akkor a tévén váltsál hangsávot.
Nem igazán sikerül.
Mellé még ott volt három felirat, csak minek?
Szóval vannak érdekes fájlok... -
edk-
őstag
Van, de ha pl. nincs kiválasztva egy nyelv, valamint a fájlban nincs megjelölve alapértelmezettként, akkor lehet "kattintani". Amennyiben a fájlban alapértelmezettként van megjelölve, valamint a Kodiban nincs nyelv kiválasztva, akkor az alapértelmezett indul, ha nyelv van kiválasztva, akkor felülírja az alapértelmezettet. Kodi 22-ben olyan opció is van, hogy melyik legyen az alapértelmezett felirat, a kényszerített, vagy a normál. Meg ugye a nyelvet is lehet állítani. Sok opció van, de, ahogy írtam, ha a fájl rendben van, akkor a Kodi alapbeállítások tökéletesen működnek, nem kell állítgatni, kattintani.
Eddig az alapértelmezett beállítás angol hang és az ,,eredeti nyelvvel megegyező'' felirat volt. Utóbbit most átállítottam angolra és egy olyan mkv-nál, amelyben az egyik felirat default flaggel rendelkezik, az meg is jelent magától.
-
SunMount3r
nagyúr
Legtöbbször angol nyelvű filmek, angol felirattal. MP4 esetén mellette a filmmel azonos nevű .srt. Sohasem az mp4 tartalmazza a feliratfilét, mindig mellette van.
MKV-nél vagy benne van, vagy mellette, de minden esetben kézzel kell bekapcsolni.
Szerintem a Kodiban be van állítva a default angol.Ha az angol a default és "mellette" van a felirat, akkor a nevében a végén legyen ott az "en", pl. "Sanyi.bacsi.boltba.megy.1993.1080p.en.srt". Másképp a Kodi sem tudja, hogy épp milyen nyelvű a felirat. Ugyan így, ha a videó file-ban van, akkor ott is meg kell legyen benne adva az "en" (vagy English), mint a felirat nyelve. Csak egy tipp, most így hírtelen, de ezek nélkül tuti nem fogja tudni a Kodi sem.
-
edk-
őstag
Legtöbbször angol nyelvű filmek, angol felirattal. MP4 esetén mellette a filmmel azonos nevű .srt. Sohasem az mp4 tartalmazza a feliratfilét, mindig mellette van.
MKV-nél vagy benne van, vagy mellette, de minden esetben kézzel kell bekapcsolni.
Szerintem a Kodiban be van állítva a default angol. -
blakey
titán
A Kodi-ban nincs valami olyasmi, hogy "Default subtitle language"? Én úgy emlékszem van valami ilyesmi. Talán azt kellene a kívánt nyelvre állítani. Szerk.: most megnéztem a neten és van ilyen beállítás.
Van, de ha pl. nincs kiválasztva egy nyelv, valamint a fájlban nincs megjelölve alapértelmezettként, akkor lehet "kattintani". Amennyiben a fájlban alapértelmezettként van megjelölve, valamint a Kodiban nincs nyelv kiválasztva, akkor az alapértelmezett indul, ha nyelv van kiválasztva, akkor felülírja az alapértelmezettet. Kodi 22-ben olyan opció is van, hogy melyik legyen az alapértelmezett felirat, a kényszerített, vagy a normál. Meg ugye a nyelvet is lehet állítani. Sok opció van, de, ahogy írtam, ha a fájl rendben van, akkor a Kodi alapbeállítások tökéletesen működnek, nem kell állítgatni, kattintani.
-
SunMount3r
nagyúr
A Kodi-ban nincs valami olyasmi, hogy "Default subtitle language"? Én úgy emlékszem van valami ilyesmi. Talán azt kellene a kívánt nyelvre állítani. Szerk.: most megnéztem a neten és van ilyen beállítás.
-
csibe1
veterán
Feliratos vagy szinkronos filmeknél? Az se mindegy.
mkvtoolnix-el nézd meg az mp4 fájlokat, akkor látod mi a helyzet.
Ha ott a forced vagy bármilyen felirat az alapértelmezett - ki van pipálva, be van állítva -, akkor azt megjeleníti. Ha nincs semmi kipipálva akkor meg keresheted külön. -
blakey
titán
-
edk-
őstag
Meg kell nézni, hogy az mkv-ban mik vannak kipipálva, ugyanis ha nincs felirat alapértelmezettre állítva, akkor a Kodi alapbeállítása szerint nem lesz felirat, és ez így is lenne jó.Nálam minden anyag úgy van beállítva, hogy a megfelelő hang és felirat alapértelmezett, így a Kodi mindent jól jelenít meg.
Szerintem akkor sem, de majd megnézem.
-
blakey
titán
Meg kell nézni, hogy az mkv-ban mik vannak kipipálva, ugyanis ha nincs felirat alapértelmezettre állítva, akkor a Kodi alapbeállítása szerint nem lesz felirat, és ez így is lenne jó.Nálam minden anyag úgy van beállítva, hogy a megfelelő hang és felirat alapértelmezett, így a Kodi mindent jól jelenít meg.
-
edk-
őstag
CE 21-et futtató boxon az a zavaró jelenség van, hogy míg mp4 esetén alapértelmezetten bekapcsolt a feliratok megjelenítése, mkv esetén nem. Nekem kell bekapcsolni minden egyes anyag lejátszásakor. Hogyan lehetne alapértelmezetté tenni a bekapcsolt feliratot mkv-nél is?
-
alaves
addikt
Alapvetően a Kodi nem arra való, hogy DLNA-n keresztül használjuk. SMB, NFS, vagy ott a Plex, Jellyfin, amik tökéletesen integrálhatóak a Kodiba.
Esetleg melyik profil lehet jó (melyik DLNA kezeléshez hasonló a Kodi-é):
- a fentiek miatt nincs Kodinak megfelelő profil, mert a Kodi sokkal többet tud, többet ismer, mint a Serviio az összes profillal együtt. Lehet, hogy a DLNA helyett át kéne állnod Plex-ra, az van Samsungra is, Plex adatbázisát Kodi alól tudod futtatni, PlexKodiConnect, Composite for Plex beépül a Kodiba, vagy PM4K, ami Kodi alatt futtatható Plex kiegészítő, így mindenhol ugyanazt és ugyanott tudod folytatni.és Bozek:
A plex-et ismételten kipróbáltam, de nem megfelelő nekem:
- alkönyvtárakban lévő fájlok nem láthatók (a plex által használt felhasználó névhez win biztonság/teljes hozzáférés után sem), serviio-nak semmi gondja nincs
- fáljnév szerinti rendezést sehol nem találtam (mindig metaadatokat használ)
- remux anyagnál pl. mindíg ellenőrizni kellene, hogy eredeti bitrátát használ-e (azt írja, hogy hiába állítod eredetire és kapcsolsz ki minden átkódolás lehetőséget, önkényesen belenyúlhat) -
Bozek
nagyúr
Google áruházból telepíthető sima Kodi androidTV boxon (telekom). Resume playback nem működik upnp-n (DLNA) keresztül, sem a beállításoknál beállítva, sem Kodi Playback Resumer add-on-nal. A médiaszerver PC-n serviio. A neten van aki azt mondja, hogy nem működik és van akinél az add-on-nal működik. A Samsung 65S90C-vel működik a resume serviio samsung nu series profillal, generic profillal nem.
Esetleg melyik profil lehet jó (melyik DLNA kezeléshez hasonló a Kodi-é):
Miért nem használod PC-n is a Kodi-t? Onnantól fogva már több lehetőséged is van. Az egyik, hogy Yatse segítsével átadod a lejátszást az Android-os eszköznek és ott VLC-vel vagy MX Player-el lejátszod. A másik, hogy átírod az advancedsettings.xml-t és a sources.xml-t, hogy a PC-ről kezelje a fájlokat és az adatbázist. Ha kiegészítőket is használsz, akkor a második módszer a megfelelő, akkor mehet a Kodi az Android-os box-on is, arra telepített kiegészítőkkel.
Előbbi módszert telefonon használom, utóbbit meg még anno Mi Box S-en, de annak elveszett a tápja, szóval most üzemen kívül van.
Igaz, ez utóbbinál a módosításokhoz el kell érni az Android/data mappát, de ha alapból nem éred el, arra is van megoldás, root nélkül is.
-
blakey
titán
Google áruházból telepíthető sima Kodi androidTV boxon (telekom). Resume playback nem működik upnp-n (DLNA) keresztül, sem a beállításoknál beállítva, sem Kodi Playback Resumer add-on-nal. A médiaszerver PC-n serviio. A neten van aki azt mondja, hogy nem működik és van akinél az add-on-nal működik. A Samsung 65S90C-vel működik a resume serviio samsung nu series profillal, generic profillal nem.
Esetleg melyik profil lehet jó (melyik DLNA kezeléshez hasonló a Kodi-é):
Alapvetően a Kodi nem arra való, hogy DLNA-n keresztül használjuk. SMB, NFS, vagy ott a Plex, Jellyfin, amik tökéletesen integrálhatóak a Kodiba.
Esetleg melyik profil lehet jó (melyik DLNA kezeléshez hasonló a Kodi-é):
- a fentiek miatt nincs Kodinak megfelelő profil, mert a Kodi sokkal többet tud, többet ismer, mint a Serviio az összes profillal együtt. Lehet, hogy a DLNA helyett át kéne állnod Plex-ra, az van Samsungra is, Plex adatbázisát Kodi alól tudod futtatni, PlexKodiConnect, Composite for Plex beépül a Kodiba, vagy PM4K, ami Kodi alatt futtatható Plex kiegészítő, így mindenhol ugyanazt és ugyanott tudod folytatni. -
alaves
addikt
Google áruházból telepíthető sima Kodi androidTV boxon (telekom). Resume playback nem működik upnp-n (DLNA) keresztül, sem a beállításoknál beállítva, sem Kodi Playback Resumer add-on-nal. A médiaszerver PC-n serviio. A neten van aki azt mondja, hogy nem működik és van akinél az add-on-nal működik. A Samsung 65S90C-vel működik a resume serviio samsung nu series profillal, generic profillal nem.
Esetleg melyik profil lehet jó (melyik DLNA kezeléshez hasonló a Kodi-é):
-
®abstract®
őstag
Üdv segítséget szeretnék kérni.tv okosító. H96 Max.4giga rám.pár internetes oldal hiányos.fele menü keresés stb..ez a netflix,Max nál is így van!se lejátszás folytatása se kategóriák.ezzel mit lehet kezdeni?pl a sweet tv meg tökéletes, gyors.köszönöm szépen!
Csak úgy kíváncsiságból mégis melyik típus pontosan?
Szinte követhetetlen mennyi verzió van..
mert ha megnézed ez mind h96 max tv box
itt [link] -
Bozek
nagyúr
Üdv segítséget szeretnék kérni.tv okosító. H96 Max.4giga rám.pár internetes oldal hiányos.fele menü keresés stb..ez a netflix,Max nál is így van!se lejátszás folytatása se kategóriák.ezzel mit lehet kezdeni?pl a sweet tv meg tökéletes, gyors.köszönöm szépen!
Mi köze a Kodi-nak az internetes oldalakhoz?
-
B.Gábor 76
csendes tag
Üdv segítséget szeretnék kérni.tv okosító. H96 Max.4giga rám.pár internetes oldal hiányos.fele menü keresés stb..ez a netflix,Max nál is így van!se lejátszás folytatása se kategóriák.ezzel mit lehet kezdeni?pl a sweet tv meg tökéletes, gyors.köszönöm szépen!
-
SunMount3r
nagyúr
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy nincs e valami olyan kiegészítő Kodi-hoz, amivel elérhető az hogy még a lejátszás indítása előtt ki lehessen választani egy videónál a hangsávot és a feliratot? Valami olyasmire gondolok, mint ahogy a Plex kliens működik.
Köszi!
Visszatérve erre: akkor nincs ilyen add-on? Skin se?
-
YxVs
senior tag
.
-
zichie
senior tag
Lehet, hogy megoldják, de érezhető, hogy nem folyamatos a kép, ezért zavaró a 60Hz 23,976 és a 24,000 anyagoknál, kicsit "röcögős" a mozgás. 23,976Hz-en vagy 24Hz-en ilyet nem tapasztalok.
-
blakey
titán
Nálam ez automatikus, ezért nincs ilyen probléma, mint a DreadZozzy esetében. Nálam a 1080p@23.976 videót 23.976 Hz-en játssza le, így nincs probléma.
Ha ezt elállítom pl. 60Hz-re, akkor van a gond, de nem állítom el.A 23,976 és a 24.000 anyagok lejátszása 60Hz-en nem okoz gondot, ott gyakorlatilag hibátlan a mai TV-ken, amik tökéletesen megoldják ezt a problémát, leginkább a 25, 50 fps anyagokkal van gond 60 (120) Hz-en.
-
zichie
senior tag
A videó lejátszás beállításban meg van olyan menüpont hogy kép frissítési beállítás gyakoriság, ezt ha bekapcsolod akkor csoda fog történni 😎
Nálam ez automatikus, ezért nincs ilyen probléma, mint a DreadZozzy esetében. Nálam a 1080p@23.976 videót 23.976 Hz-en játssza le, így nincs probléma.
Ha ezt elállítom pl. 60Hz-re, akkor van a gond, de nem állítom el. -
®abstract®
őstag
Nálam akkor van ilyen jelenség, amikor 24p-s videót, streaminget nem 1080p@24 -en játszok le, hanem pl. 60 Hz-en. Lényeg, hogy olyan képfrissítéssel kell lejátszani a videót, amilyen maga a videó.
25p esetén 25Hz vagy 50Hz, 30p esetén 30Hz vagy 60Hz, 24p esetén 24Hz, 23,976p esetén 23,976Hz... stb.Nálam ez a jelenség Fire Tv sticken (is) jelentkezik, de PC-n nem néztem.
A videó lejátszás beállításban meg van olyan menüpont hogy kép frissítési beállítás gyakoriság, ezt ha bekapcsolod akkor csoda fog történni 😎
-
zichie
senior tag
Sziasztok,
Egy érdekes jelenség okának kinyomozásában kérném a segítségetek.
CoreELEC-et futtatok egy Odroid C4-en, egy 4K TV-n.Videólejátszás során azt figyelem meg, hogy az apróbb részletek mozgás közben mintha vibrálnának, de nem nagyon tudok utánaguglizni a jelenségnek, mert egyátlalán azt sem tudom hogy hívják ezt a jelenséget.
Két videó, amin demonstrálom a hibát:
https://youtu.be/a60I4QCB6hE
https://youtu.be/306U_tB9Z0s
Figyeljétek a híd függőkábeleit, a másikon a falon a szellőzőnyílások vibrálását, erről beszélek.A fájlok a példában 1080p@23.976 H.264 mkv-k, de 4K-s videónál és H.265-nél is előjön ugyanez. A Kodi output felbontása 3840*2160p@60, de más felbontásnál és frissítési rátánál is jelentkezik a jelenség.
Próbáltam lejjebb venni a TV-n a sharpnesst, nincs változás.Mi okozza ezt? Kodi konfig vagy TV? Ugyanezeket a fájlt PC-n lejátszva nem jelentkezik a furcsaság.
Nálam akkor van ilyen jelenség, amikor 24p-s videót, streaminget nem 1080p@24 -en játszok le, hanem pl. 60 Hz-en. Lényeg, hogy olyan képfrissítéssel kell lejátszani a videót, amilyen maga a videó.
25p esetén 25Hz vagy 50Hz, 30p esetén 30Hz vagy 60Hz, 24p esetén 24Hz, 23,976p esetén 23,976Hz... stb.Nálam ez a jelenség Fire Tv sticken (is) jelentkezik, de PC-n nem néztem.
-
SunMount3r
nagyúr
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy nincs e valami olyan kiegészítő Kodi-hoz, amivel elérhető az hogy még a lejátszás indítása előtt ki lehessen választani egy videónál a hangsávot és a feliratot? Valami olyasmire gondolok, mint ahogy a Plex kliens működik.
Köszi!
-
fereez
csendes tag
Megoldódott
-
fereez
csendes tag
Hali mindenkinek!
Gondom támadt. A pc-n jól müködőkodi 20.2 kezdte azzal, hogy a tv képét nem játszotta le.Műsorújság tökéletesen működött. Gondoltam egy újra telepítés segít rajta, de nem segítettrajta, sőt ott tart a dolog, hogy a belépési képernyő után megszűnik működni, kilép a program. Ha újra telepítem, az ip tv managernél dob egy hátast. Hozzá tenném, alaplapot cseréltem a gépen.Gigabyte b885 alap, i5 procival felszerelve, 8gb ram.Win11. A tv probléma a régebbi lapnál jelentkezett. A 21.2 el sem indul. A 20.0 feltelepül.Ebben kérnék segítséget, amit előre is megköszönök. -
sicc_innen
tag
Sziasztok! Lehet láma a kérdésem de tud valaki segíteni PlaylistLoader, és Library integration kérdéskörben. Egy bejövő adatfolyamot kéne a kodival úgy kezeltetni mintha az egy itt lévő MKV fájl lenne, és hozzá kellene keresni a tmdn,port.hu etc infókat.
Ugyanitt EPG-s kérdés is lennének..
Jelenleg a csatornák 80%-a kap rendes EPG infókat lenne pár csatorna ahol nekem kéne belőni ezeket. ( Epg Crazy Web tapasztalat valakinek?)Playlista van a 11500+ neten elérhető tévécsatornához, de komplett epg csomag nincsen, mivel a tévécsatornák csak a saját epg-jüket adják ki, amit aktualizálnak is folyamatosan. Tehát külön-külön kell bepötyögni a tévéappba az elérési címeket minden adóhoz (vagy programcsoporthoz), ha böngészni szeretnénk a műsorok között.
Nekem is jól jött volna egy fullos epg csomag, amit hónapokig kutattam, de be kell látni, hogy nem létező dolgot kerestünk... -
cian880123
csendes tag
Sziasztok egy kinhan azaz orbsmart g1re szeretnék kodit több oldalon is olvastam hogy ha frissit akkor zárt lesz a bootloader és akkor emiatt a kodit nem lehet használni vagy?
ne hagyjam frissíteni?
ugy tudom mindkét készülék egy és ugyanaz segítséget előre is köszönöm -
nino666
csendes tag
Sziasztok! Lehet láma a kérdésem de tud valaki segíteni PlaylistLoader, és Library integration kérdéskörben. Egy bejövő adatfolyamot kéne a kodival úgy kezeltetni mintha az egy itt lévő MKV fájl lenne, és hozzá kellene keresni a tmdn,port.hu etc infókat.
Ugyanitt EPG-s kérdés is lennének..
Jelenleg a csatornák 80%-a kap rendes EPG infókat lenne pár csatorna ahol nekem kéne belőni ezeket. ( Epg Crazy Web tapasztalat valakinek?) -
flash-
veterán
Tudtok segíteni?
X96 eszkozon femt van a youtube app, hozza is a friss találatokat ha rakeresek valamire, de nem tudja megnyitni őket jobb felsonsarokban ilyen hosszabb kódnyelves hibauzemeteket ir.
Ötlet?Smb-t pedig nem tudom sose beallitani. Okostv-n megy ugyanazt a gepet el tudom erni vimu val, de coreelec el nem. Mi a titok?
-
KTTech
veterán
PC-n nézve a kék falas képhiba nem jön elő, a híd viszont igen, szóval lehet nem ugyanaz a két hiba.
Nem ugyanaz a kéz hiba. A hidassal nem lehet mit kezdeni, az Moaré...
A 24p anyagot 24p-re állított Kodival nézném meg, nem 60p-re állítottal először. -
sicc_innen
tag
Jó ötlet, szerencsére a TV-m már eleve össze van kötve a PC-mmel, mert gyakrak játszok így.
Kipróbáltam, és jelentkezik a hiba, tehát a ludas a TV lesz. Csak tudnám, miféle beállítás cseszekszik vele. A PC beállításaiban (Windows és AMD szoftver) mind a monitorom mind a TV-m 1080p@60 jelet kap.
Csak annál az egy 23,976 fps-es filmnél jön elő ez a hibajelenség?
-
leftyke
aktív tag
Üdvözlök mindenkit. Nagyon kezdő vagyok és gondolom ezerszer volt már ilyen kérdés kérés. Van olyan részletes videobemutató,ahol szépen betudom állítani főleg filmnézésre gondolok. Ha igen és van akinek van türelme válaszolni előre is nagyon szépen köszönöm
-
DreadZozzy
csendes tag
Jó ötlet, szerencsére a TV-m már eleve össze van kötve a PC-mmel, mert gyakrak játszok így.
Kipróbáltam, és jelentkezik a hiba, tehát a ludas a TV lesz. Csak tudnám, miféle beállítás cseszekszik vele. A PC beállításaiban (Windows és AMD szoftver) mind a monitorom mind a TV-m 1080p@60 jelet kap.
Ja, kimaradt: a PC-t mutató HDMI inputnak kicsit eltérő beállításai vannak, mint a Kodi-s portnak, de nem jelentősen. A PC-s input Game módban van, hogy ne legyen lag.
-
DreadZozzy
csendes tag
Próbáltad már VLC-vel a tévén Kodi helyett?
Nálam is vacakolt a Kodi (boxon és PC-n is). Az a két verzió (20, 21), amiket próbáltam belőle, nálam több sebből is vérzett. Ezért aztán nem erőltettem tovább, inkább kiváltottam a tévéboxon más, kisebb progikkal, amik simán viszik a videókat meg az iptv adásokat.Jó ötlet, szerencsére a TV-m már eleve össze van kötve a PC-mmel, mert gyakrak játszok így.
Kipróbáltam, és jelentkezik a hiba, tehát a ludas a TV lesz. Csak tudnám, miféle beállítás cseszekszik vele. A PC beállításaiban (Windows és AMD szoftver) mind a monitorom mind a TV-m 1080p@60 jelet kap.
-
sicc_innen
tag
PC-n VLC-t használok, 1080p@60 monitorral.
Próbáltad már VLC-vel a tévén Kodi helyett?
Nálam is vacakolt a Kodi (boxon és PC-n is). Az a két verzió (20, 21), amiket próbáltam belőle, nálam több sebből is vérzett. Ezért aztán nem erőltettem tovább, inkább kiváltottam a tévéboxon más, kisebb progikkal, amik simán viszik a videókat meg az iptv adásokat. -
DreadZozzy
csendes tag
Helló!
Interferencia lehet a vibrálás. Az eltérő fps miatt jelentkezhet, másrészt vagy az apró képrészletek éppen egyeznek az aktuális felbontással. (Pl. sűrűcsíkos zakó esete HD felvételen, bizonyos távolságból kamerázva.)
A PC-n milyen softveren játszod le a videókat?PC-n VLC-t használok, 1080p@60 monitorral.
-
sicc_innen
tag
Sziasztok,
Egy érdekes jelenség okának kinyomozásában kérném a segítségetek.
CoreELEC-et futtatok egy Odroid C4-en, egy 4K TV-n.Videólejátszás során azt figyelem meg, hogy az apróbb részletek mozgás közben mintha vibrálnának, de nem nagyon tudok utánaguglizni a jelenségnek, mert egyátlalán azt sem tudom hogy hívják ezt a jelenséget.
Két videó, amin demonstrálom a hibát:
https://youtu.be/a60I4QCB6hE
https://youtu.be/306U_tB9Z0s
Figyeljétek a híd függőkábeleit, a másikon a falon a szellőzőnyílások vibrálását, erről beszélek.A fájlok a példában 1080p@23.976 H.264 mkv-k, de 4K-s videónál és H.265-nél is előjön ugyanez. A Kodi output felbontása 3840*2160p@60, de más felbontásnál és frissítési rátánál is jelentkezik a jelenség.
Próbáltam lejjebb venni a TV-n a sharpnesst, nincs változás.Mi okozza ezt? Kodi konfig vagy TV? Ugyanezeket a fájlt PC-n lejátszva nem jelentkezik a furcsaság.
Helló!
Interferencia lehet a vibrálás. Az eltérő fps miatt jelentkezhet, másrészt vagy az apró képrészletek éppen egyeznek az aktuális felbontással. (Pl. sűrűcsíkos zakó esete HD felvételen, bizonyos távolságból kamerázva.)
A PC-n milyen softveren játszod le a videókat? -
DreadZozzy
csendes tag
-
KTTech
veterán
Sziasztok,
Egy érdekes jelenség okának kinyomozásában kérném a segítségetek.
CoreELEC-et futtatok egy Odroid C4-en, egy 4K TV-n.Videólejátszás során azt figyelem meg, hogy az apróbb részletek mozgás közben mintha vibrálnának, de nem nagyon tudok utánaguglizni a jelenségnek, mert egyátlalán azt sem tudom hogy hívják ezt a jelenséget.
Két videó, amin demonstrálom a hibát:
https://youtu.be/a60I4QCB6hE
https://youtu.be/306U_tB9Z0s
Figyeljétek a híd függőkábeleit, a másikon a falon a szellőzőnyílások vibrálását, erről beszélek.A fájlok a példában 1080p@23.976 H.264 mkv-k, de 4K-s videónál és H.265-nél is előjön ugyanez. A Kodi output felbontása 3840*2160p@60, de más felbontásnál és frissítési rátánál is jelentkezik a jelenség.
Próbáltam lejjebb venni a TV-n a sharpnesst, nincs változás.Mi okozza ezt? Kodi konfig vagy TV? Ugyanezeket a fájlt PC-n lejátszva nem jelentkezik a furcsaság.
Ez egyszerű moaré. Jó eséllyel az eredeti anyag ilyen.
-
DreadZozzy
csendes tag
-
blakey
titán
Sziasztok,
Egy érdekes jelenség okának kinyomozásában kérném a segítségetek.
CoreELEC-et futtatok egy Odroid C4-en, egy 4K TV-n.Videólejátszás során azt figyelem meg, hogy az apróbb részletek mozgás közben mintha vibrálnának, de nem nagyon tudok utánaguglizni a jelenségnek, mert egyátlalán azt sem tudom hogy hívják ezt a jelenséget.
Két videó, amin demonstrálom a hibát:
https://youtu.be/a60I4QCB6hE
https://youtu.be/306U_tB9Z0s
Figyeljétek a híd függőkábeleit, a másikon a falon a szellőzőnyílások vibrálását, erről beszélek.A fájlok a példában 1080p@23.976 H.264 mkv-k, de 4K-s videónál és H.265-nél is előjön ugyanez. A Kodi output felbontása 3840*2160p@60, de más felbontásnál és frissítési rátánál is jelentkezik a jelenség.
Próbáltam lejjebb venni a TV-n a sharpnesst, nincs változás.Mi okozza ezt? Kodi konfig vagy TV? Ugyanezeket a fájlt PC-n lejátszva nem jelentkezik a furcsaság.
Túlélesített a TV.
-
DreadZozzy
csendes tag
-
gyűrű
addikt
Sziasztok,
Egy érdekes jelenség okának kinyomozásában kérném a segítségetek.
CoreELEC-et futtatok egy Odroid C4-en, egy 4K TV-n.Videólejátszás során azt figyelem meg, hogy az apróbb részletek mozgás közben mintha vibrálnának, de nem nagyon tudok utánaguglizni a jelenségnek, mert egyátlalán azt sem tudom hogy hívják ezt a jelenséget.
Két videó, amin demonstrálom a hibát:
https://youtu.be/a60I4QCB6hE
https://youtu.be/306U_tB9Z0s
Figyeljétek a híd függőkábeleit, a másikon a falon a szellőzőnyílások vibrálását, erről beszélek.A fájlok a példában 1080p@23.976 H.264 mkv-k, de 4K-s videónál és H.265-nél is előjön ugyanez. A Kodi output felbontása 3840*2160p@60, de más felbontásnál és frissítési rátánál is jelentkezik a jelenség.
Próbáltam lejjebb venni a TV-n a sharpnesst, nincs változás.Mi okozza ezt? Kodi konfig vagy TV? Ugyanezeket a fájlt PC-n lejátszva nem jelentkezik a furcsaság.
A tv "mozgásjavítója" tud ilyeneket csinálni.
Kapcsold ki az összes ilyen hókuszpókot. -
DreadZozzy
csendes tag
Sziasztok,
Egy érdekes jelenség okának kinyomozásában kérném a segítségetek.
CoreELEC-et futtatok egy Odroid C4-en, egy 4K TV-n.Videólejátszás során azt figyelem meg, hogy az apróbb részletek mozgás közben mintha vibrálnának, de nem nagyon tudok utánaguglizni a jelenségnek, mert egyátlalán azt sem tudom hogy hívják ezt a jelenséget.
Két videó, amin demonstrálom a hibát:
https://youtu.be/a60I4QCB6hE
https://youtu.be/306U_tB9Z0s
Figyeljétek a híd függőkábeleit, a másikon a falon a szellőzőnyílások vibrálását, erről beszélek.A fájlok a példában 1080p@23.976 H.264 mkv-k, de 4K-s videónál és H.265-nél is előjön ugyanez. A Kodi output felbontása 3840*2160p@60, de más felbontásnál és frissítési rátánál is jelentkezik a jelenség.
Próbáltam lejjebb venni a TV-n a sharpnesst, nincs változás.Mi okozza ezt? Kodi konfig vagy TV? Ugyanezeket a fájlt PC-n lejátszva nem jelentkezik a furcsaság.
-
aprokaroka87
nagyúr
Kodi esetén az bug vagy feature hogy ha háttérbe kerül a program akkor egyszer csak " életre " kel? 😁
Gondolok itt arra hogy épp megy a videó és ha hirtelen háttérbe rakom akkor megáll a hang is háttérben, aztán viszont egyszer gondol egyet és megszólal..
Párszor hozta már rám a frászt.
Van erre valami beállítás kodin belül? -
®abstract®
őstag
Szia!
Ragaszkodsz a kodihoz? Más videolejátszóknál mi a helyzet, ott is ugyanez a hiba?
Nálam is problémás volt a kodi videolejátszásnál, bizonyos anyagoknál és sajnos az online ip-tévézésnél is. Nagyjából ugyanazokat a hibákat hozta az androidos tévéboxon, mint PC-n is.
Gyökerestől oldottam meg a problémát; ment a kodi a levesbe.
Ki lehet váltani más progikkal ezt az agyonbloatolt, nehézkesen működő szörnyszülöttet.no,es mit hasznalsz helyette?
-
blakey
titán
Sziasztok!
TCL android tv+Kodi hálózati lejátszás egy HTPC-ről Wi-fi 5Ghz
Beüzemeléskor volt gond a film lejátszással mert néha pufferelt akkor feljebb vettem minden értéket és jó lett. Most viszont a Star Trek SNW. S02E01 nézhetetlen DV anyag.
Állítottam mindenen feljebb újraindítás kicsit javult de így se élvezhető mert van amikor ha a kép nem is de a hang megakad.
Gondolkodtam és nem is biztos, hogy az a jó ha minden értéket feljebb állítok.
Mi az ideális beállítás?Melyik Kodit használod és milyen beállításokkal?
-
blakey
titán
Szia!
Ragaszkodsz a kodihoz? Más videolejátszóknál mi a helyzet, ott is ugyanez a hiba?
Nálam is problémás volt a kodi videolejátszásnál, bizonyos anyagoknál és sajnos az online ip-tévézésnél is. Nagyjából ugyanazokat a hibákat hozta az androidos tévéboxon, mint PC-n is.
Gyökerestől oldottam meg a problémát; ment a kodi a levesbe.
Ki lehet váltani más progikkal ezt az agyonbloatolt, nehézkesen működő szörnyszülöttet.agyonbloatolt, nehézkesen működő szörnyszülöttet
. - Kodi topikban egy " hozzáértő" véleménye. -
sicc_innen
tag
Sziasztok!
TCL android tv+Kodi hálózati lejátszás egy HTPC-ről Wi-fi 5Ghz
Beüzemeléskor volt gond a film lejátszással mert néha pufferelt akkor feljebb vettem minden értéket és jó lett. Most viszont a Star Trek SNW. S02E01 nézhetetlen DV anyag.
Állítottam mindenen feljebb újraindítás kicsit javult de így se élvezhető mert van amikor ha a kép nem is de a hang megakad.
Gondolkodtam és nem is biztos, hogy az a jó ha minden értéket feljebb állítok.
Mi az ideális beállítás?Szia!
Ragaszkodsz a kodihoz? Más videolejátszóknál mi a helyzet, ott is ugyanez a hiba?
Nálam is problémás volt a kodi videolejátszásnál, bizonyos anyagoknál és sajnos az online ip-tévézésnél is. Nagyjából ugyanazokat a hibákat hozta az androidos tévéboxon, mint PC-n is.
Gyökerestől oldottam meg a problémát; ment a kodi a levesbe.
Ki lehet váltani más progikkal ezt az agyonbloatolt, nehézkesen működő szörnyszülöttet. -
bnorci71
addikt
Sziasztok!
TCL android tv+Kodi hálózati lejátszás egy HTPC-ről Wi-fi 5Ghz
Beüzemeléskor volt gond a film lejátszással mert néha pufferelt akkor feljebb vettem minden értéket és jó lett. Most viszont a Star Trek SNW. S02E01 nézhetetlen DV anyag.
Állítottam mindenen feljebb újraindítás kicsit javult de így se élvezhető mert van amikor ha a kép nem is de a hang megakad.
Gondolkodtam és nem is biztos, hogy az a jó ha minden értéket feljebb állítok.
Mi az ideális beállítás? -
tasiadam
veterán
Pont tegnapi hozzászólás, de még 2025ben is ez a megoldás? SweetTV-t használtunk, lemondtam, mert nonszensz, de van nővérem miatt telekom tv go. Viszont állandóan szaladgálni, ha át akarjuk küldeni, kicsit vicces. max fogok erre használni 1 egeret külön.
-
csibe1
veterán
Ahh, csak annyi...
Nehogy már valami egyszerűen működjön. Jelentkezz be ötször, de minek meg hová is pontosan?

Marad a smartyoutube aztán jónapot.
Amúgy röhej, hogy ilyenekkel kellene szenvedni, hogy youtube legyen a Kodi alatt.
Egy elcseszett katyvasz, nem igaz nem lehet egyszerűen megoldani...
Külön aláírás nem kell Bill Gates-től hozzá?

-
®abstract®
őstag
-
blakey
titán
-
csibe1
veterán
-
sicc_innen
tag
Köszönöm a linkeket!
Ki fogom próbálni... -
blakey
titán
-
csibe1
veterán
-
csibe1
veterán
Nálam is megy gond nélkül a 21-es Kodi android alatt.
Nem vettem észre problémát filmnézéskor, pedig pendrive-ról és SSD-ről is játszok le filmeket. -
®abstract®
őstag
Ez az androidos Kodi app egy nagy túró. Elsőként a v20-as jött a Strong GoogleTV-s tévéboxra. Live TV streameknél nehézkesen és nem mindig kapcsolódik az adott csatornára az IPTV Simple client. Jobb addont nem javasoltatok ennél.
A pendriveos filmek lejátszásánál aszinkronban van a kép a hanggal. (Kodin kívül pl. a VLC-vel tökéletes).
Jött a frissítés a Kodira v21.1. Semmit sem javított a helyzeten, plusz még a kép is kissé összenyomott lett, az ikonok pedig pixelesek. Beállítani az appon (és az addonon belül) sem sikerült, a tévén kellett kapcsolgatni.
Nem tudom a korábbi Kodi verziók mennyivel voltak stabilabbak GoogleTV oprendszert futtató boxokon.
Live tévézésre sokkal jobb pl. az M3U IPTV kis app egy hide.me vpn-nel társítva.
A Kodit törölni fogom, mert arra a két feladatra, amire használtam volna, szinte alkalmatlan. -
sicc_innen
tag
Ez az androidos Kodi app egy nagy túró. Elsőként a v20-as jött a Strong GoogleTV-s tévéboxra. Live TV streameknél nehézkesen és nem mindig kapcsolódik az adott csatornára az IPTV Simple client. Jobb addont nem javasoltatok ennél.
A pendriveos filmek lejátszásánál aszinkronban van a kép a hanggal. (Kodin kívül pl. a VLC-vel tökéletes).
Jött a frissítés a Kodira v21.1. Semmit sem javított a helyzeten, plusz még a kép is kissé összenyomott lett, az ikonok pedig pixelesek. Beállítani az appon (és az addonon belül) sem sikerült, a tévén kellett kapcsolgatni.
Nem tudom a korábbi Kodi verziók mennyivel voltak stabilabbak GoogleTV oprendszert futtató boxokon.
Live tévézésre sokkal jobb pl. az M3U IPTV kis app egy hide.me vpn-nel társítva.
A Kodit törölni fogom, mert arra a két feladatra, amire használtam volna, szinte alkalmatlan. -
blakey
titán
CoreELEC gondjaidat célszerűbb az Amlogic topikban feltenni, itt kevesebb CE és Amlogic tulaj fordul meg.
#5003 ®abstract®
A CE az valójában egy kibővített kodi
- nem, a CE azaz CoreELEC egy OS, és arra van telepítve egy teljesértékű és OS-hez optimalizált Kodi, elég sok mindenre használható egy minimál Linuxot futtató rendszer, mellesleg médialejátszásra jelenleg nincs jobb OS. -
®abstract®
őstag
Úgy gondolom, hogy a CE (CoreELEC) egy olyan rendszer, amely támogatja a Kodit, de például a SmartTube-ot nem tudom telepíteni rá, mert az egy Androidos alkalmazás. Amit korábban ajánlottál, az nem oldja meg teljesen a problémáimat. Van egy régi tévém, amit okosítani szeretnék, és szükségem van reklámmentes YouTube-ra és Kodi-ra, mindezt akadásmentesen. Egy olcsóbb Xiaomi TV box valószínűleg megoldaná ezt, de úgy gondoltam, veszek egy jobbat AliExpressről. Azonban a kínai TV box gyári Android rendszere nem a legjobb a jelenlegi tapasztalataim szerint.
Ja igen ez pontosan így van
általában ezeken a tévéboxokon a droid rendszer nem szokott jó lenni.. az enyémen is hibás volt a működés.. ha tudsz rá a telepíteni slimbox droid rendszert akkor elég jól tud lenni 💯
A CE az valójában egy kibővített kodi meg felület extra beállításokkal de másra nem tudod használni 🤔 ja még tudsz vele torrentezni azt annyi..
szerintem úgy lehet érdemes tévébox esetében a CE hogy memória a kártyára telepíted és külön használod arról, a droid rendszered meg ott lesz amivel meg tudsz bármit csinálni. -
edk-
őstag
További gondjaim, amelyek CE21 alatt vannak, de CE19 alatt nem voltak:
- a gyári infratávirányítóval nem tudom bekapcsolni, csak táp ki, táp be módszerrel
- a felület időnként pár másodpercre megáll. Az időközbeni navigációs utasításokat azután végrehajtja (MX3 légegeret használok) -
edk-
őstag
CE alatt van kadenciahelyes lejátszás tudtommal, de majd kijavítanak ha nem így van.
edk- a megosztás nálam smb-n van, így gond nélkül használok immár a negyedik lejátszómat 10 év alatt. Nasnál gondolom minden engedély ami kell még van adva. Pendriveról is ugyanazt csinálja? Sávszélességet tudsz mérni CE alatt is. Ott mit muzsikál a rendszer?
Sávszélességet tudsz mérni CE alatt is. Ott mit muzsikál a rendszer?
iperf-fel 30 percen át 3 másodpercenként mértem a letöltést a NASról, 3 érték kivételével mind 900 megabit feletti volt, az a 3 is 800 feletti. Nem itt lesz a megszakadás oka.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Samsung Galaxy Watch8 és Watch8 Classic – lelkes hiperaktivitás
- AliExpress tapasztalatok
- Melyik tápegységet vegyem?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Gitáros topic
- Xbox Series X|S
- Revolut
- Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- További aktív témák...
- Audio-GD Master 9 Mk3 fejhallgató- és előerősítő, Class A, dual mono, true balanced, ezüst
- Samsung Galaxy Buds2 Bluetooth fülhallgató
- Samsung Galaxy Buds Live Fekete Bluetooth Fülhallgató
- Eladó garanciás, vezeték nélküli LG S60TR 5.1 soundbar.
- Új APPLE AIRPODS PRO 3 GEN bontatlan aktiválatlan 1 év garancia AZONNAL ÁTVEHETŐ Deák Térnél.
- 27% - ÚJ ASUS ROG Strix 27" XG27AQDNG OLED Monitor! 2560x1440 / 360Hz / 0.03ms / G-Sync / FreeSync
- AKCIÓ! Intel Core i9 11900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Okosóra felvásárlás!! Apple Watch SE/Apple Watch SE 2 (2022)
- IFixIt iOpener Toolkit
- Playstation // Nintendo // Xbox Okosítás és Szerviz - Újdonság: TMR/Hall joystick beépítés
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Így is-úgy is 1080p / 60Hz-en marad, ha kikapcsolom a frekiváltót.
TV adásoknál (nem filmezés elsősorban) meg nekem mindegy, hogy nem kadenciahelyes és sokkal gördülékenyebb így a kezelése, hogy nem vált folyton át. De, ha nincs rá megoldás, akkor majd manuálisan kapcsolgatom ki/be a frekiváltót.












