Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sadams

    tag

    válasz pushalias #12337 üzenetére

    Legegyszerűbb az lenne, ha phpmyadminal bejelentkeznék mysql szerverre egy grafikus felületű ubunturól pl. és úgy hoznám létre az adatbázist, majd utána php-ben csak lekérdeznék adatbázisból. Az a bajom, hogy elkezdek leírás alapján csinálni bármit és vagy nem működik vagy nem található a parancs vagy nincs ilyen fájl ahol írja stb. Alapvetően leszedtem oracle oldaláról legújabb Solarist, feltelepítettem, csináltam netet + belső hálót virtuális gépen [megjegyzem 1 óra alatt, mert ez se működött leírás alapján flottul, debianon érdekes mód 5 perc alatt sikerült ezt megoldani követve a legeslegelső google által kidobott leírást] és ezenkívül semmi mást nem csinálva/telepítve állapotból, hogyan jutok el mysql szerverig, amit phpmyadminnal elérek a legegyszerűbben.

    Megkötés, hogy solaris (vagyis hát, hogy unix alapú és no gui) legyen, ezért szenvedek mindenképpen ezzel. Ehhez képest debianon googlival könnyen boldogultam mindennel, annak ellenére is, hogy alapvetően első találkozásom linux-al.

Új hozzászólás Aktív témák