Hirdetés
- iPhone topik
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Google Pixel topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Sk8erPeter #9788 üzenetére
Köszi a linkeket, bár sok új információt nem tudtam meg, eddig is tisztában voltam a tartalék területtel, meg a hibás szektorokkal, meg stb. Azt is tudom, h miért felesleges elektronikát cserélni HDD-ken, még ha ugyanolyan winchesterről is származna a csere-elektronika.
Épp ezért kérdeztem, h mi érteleme van a HD Tune, vagy a Windows merevlemez szektorhiba tesztjének, ha a hibás szektorokkal úgy sem lehet semmit csinálni.
Egyébként ez az egész úgy jutott eszembe, h van egy HDD-m, amin 1600-nál is több szektorhiba van. És nem tudom, mindet át tudja/tudta-e helyezni a tartalék területre. (Nem hiszem.) Ez egy 160GB-os HDD, IDE, és jó lenne pl. filmeket mobilrackben kölcsönadogatni rajt, de nem tudok nagyon rávenni semmit, mert egy darabig másolom rá az adatokat, aztán megáll, kattog picit, és lefagy a rendszerem, legalábbis egér nem reagál semmire, kénytelen vagyok újraindítani.
Pedig ha ki lehetne zárni a hibás részeket a HDD-ről, akkor lehetne használni még.Lehet, h így elsőre butaság amit írtam, de jártam már hasonlóan:
Egy anyagilag nem túl eleresztett ismim vett pár ezerért egy használt 40GB-os HDD-t, h arra tenne fel rendszert, de a Windows településkor végigformázza ugyebár a lemezt, ami valahol a háromnegyed-részig tartó formázás után megállt, és emiatt nem is tudott telpíteni sem. Elhozta, csináltam rá először egy 25GB-os partíciót, az sikerült.
Továbbmentünk, 30GB-ost nem engedett.
Így megpróbáltunk még egy 28GB-ost, azt engedte.
Tehát logiukus, h a hibás rész(ek) 28GB után voltak, de mindenesetre erre már fel tudta tenni a rendszert.
Ezzel párhuzamosan elkezdtem fórumozni, ill. keresni a merevlemez gyártójának oldalán olyan programot, ami kiiktatná a hibás részeket. Asszem Maxtor HDD volt, találtunk is hozzá programot, legalábbis a leírásból úgy tűnt, valami hasonló, csak kellett volna hozzá Floppy meghajtó, nekem meg van ugyan, de nincs bekötve, meg asszem már nem is működik; így abbahagytam az egészet.Mert ha lenne egy alkalmazás, amit lefuttatva összesítené a hibás részeket egy adott merevlemezen, és elmentené a HDD elektronikájára, h ezek és ezek a szektorok nem hazsnálhatók, akkor még ha csökkenne is a kapacitása a winchesternek, de használható maradna addig, amíg pl. a tányér-forgatómotor meg nem adja magát.
Na ilyen programot keresnék, mert nem csak az az egy 160-as régi IDE HDD-m van, hanem még mellette egy 120-as, és egy másik 160-as is, bár azokon ennyi hibás szektor nincs, de szintén hasonló tünetek jelentkeznek, ha használni akarnám őket. Megakadnak, rosszabb esetben teljesen lefagyasztják a gépem.
Így hiába van/lenne mobil rackekben kábé 400GB-om pluszban, ha nem tudom semmire használni őket.
Pofátlan meg nem akarok lenni, h leformázom, eladom, aztán azt mondom, h sajnálom, nálam még működött..ps:
én is szoktam visszaállítgatni fileokat (egyik linkedben volt), nálam ez egy t×k általános művelet, én Active File Recoveryt használok. Legújabb poénkodásom, h fényképezőgépeket ha adnak lementeni a képeket róla, arról szoktam visszanézni a kinyerhető képeket.. ehhehhh..(Persze csak titokban.)
Mindenesetre köszi a linkeket.
Új hozzászólás Aktív témák
- Acer FA200 2 TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7200-6200 MBs - Eladó!
- Western Digital WD Purple 4TB - WD40PURZ - Új, bontatlan - Eladó!
- WD Black SN7100 2TB Gen4 SSD 7250- 6900MB/s
- Lexar NM1090 PRO 4TB M.2 NVME PCI-E 5.0 x4 - Új - 14.000-13.000 MBs - Eladó!
- Western Digital Blue SA510 500GB SATA3 - Új, bontatlan - Eladó!
- Samsung Galaxy S21 Ultra / 12GB RAM 256GB / Gyárifüggetlen / 12Hó Garancia
- LG 27GR95QL - 27" OLED / Limitált LoL Edition / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- HPE Aruba switch, 48 port, Layer 3, PoE+
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3236
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest