- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Yettel topik
- Mobil flották
- Realme GT Master Edition - mestermunka
- Apple Watch
- Motorola Razr 60 Ultra - ez a kagyló könnyen megfő
- Milyen okostelefont vegyek?
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
-
Mobilarena
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kapanyél
őstag
válasz
joysefke #83277 üzenetére
Hasonló okokból mi az LG LSWD100E gépet (12/7 kg) vettük. Alapvetően csak azt szárítjuk, amit szar kiteregetni: zoknik, alsók stb.
Nagy pólókat fél perc alatt föl lehet dobálni a fregolira.
Hatalmas benne a dob, így hatékonyan szárít. Az automatikus mosószer- és öblítő adagoló zseniális. Az LG Thinq applikáción keresztül teljesen távirányítható is, letölthető bármilyen mosási vagy szárítási program hozzá, emlékeztet a dobtisztításra, készít fogyasztási (víz, energia, mosószer) statisztikákat, nagyon kütyü.
Van 30-60-90 perces szárítás, ilyenkor a befújt levegő hőmérséklete is ennek megfelelő. De normál és eco módokban is végez 2-3 óra alatt maximum.A gyűrődések elkerülése érdekében érdemes a mosás után kicsit kirázni a szárítandó darabokat és úgy visszatenni, valamint a szárító labdák is jó szolgálatot tesznek.
A hőszivattyús mosó-szárítókat nem lehet helyben szerelni, javítani, mivel annyira be van zsúfolva minden egy házba, hogy egy csavart sem lehet beleejteni.
-
Sinesol
veterán
válasz
joysefke #83277 üzenetére
A mosógép házban a lengéscsillapitónak, meg öntvény/betonsulyoknak el kell férni, kilenghet a dob is, azt is be kell kalkulálni, plusz ugye ott van az átlag 40-50 liter viz is, kell egy erős, vastagabb üst is, miközben egy száritó szinte üres, nem is nagyon leng ki, nincs akkora terhelés alatt, szinte a burkolatig kimehet a dob.
-
BBéci
legenda
válasz
joysefke #83277 üzenetére
Nézegesd a gyártók honlapját, ott megadják a dobok űrtartalmát. Engem is meglepett, hogy a szárítóké 110-120 literes, a kombiké sokkal kevesebb, a linkelt 8-as Bosché 72 l. Bár ez utólag átgondolva a Media Marktos nézelődés, vizsgálódás során is feltűnt, de nem foglalkoztam vele.
Előbb írtam: 2-3 kilónyit képes normálisan szárítani. -
BBéci
legenda
válasz
joysefke #83271 üzenetére
Félreértetted.
6 kg a szárítási kapacitása, de annyit összegyűr, legfeljebb a felével tud úgy bánni, mint a vérbeli szárítógépek; finom, lágy, puha és sima lesz minden. Tehát ha kimosol 10 kg-ot, a nak a harmadát tudod rendesen megszárítani. Törölköző, konyharuha, esetleg kerti munkásruha, zokni, aminek nem probléma, ha gyűrötten szeded ki.
Pár hete azon agyalok, hogy mit vegyek, ha bedöglik a 26 éves Zanussi Turbodry. -
BBéci
legenda
válasz
joysefke #83269 üzenetére
Ugyanezt kérdeztem háztartásigép szerelő barátomtól. Azt válaszolta, hogy mindegyik kompromisszumos. Sokkal kisebb a dob űrtartalma - 60-72 l, tehát fele-kétharmada - mint a szárítógépeké, ezért ha a teljes, 6 kilós kapacitással üzemel, gyűri a ruhákat. Ajánlotta a Bosch 8-as szériás gépét, ami egy kisebbfajta vagyonba kerül, azt tartja elfogadhatónak.
-
Sinesol
veterán
válasz
joysefke #83234 üzenetére
Géptől is függ, de olyan 60-70dB között mozog és 2-3 órát adnak meg általában az energiacimkén, az általában a legtakarékosabb program, ettől vannak gyorsabbak, féltöltetek, Boschnál pl. 40 perces program is van, ha kevés cucc kell gyorsan.
Mindegyik kondenzációs egyébként, csak valamelyik hőszivattyút használ, így hasznositja a viz kondenzációja során keletkező energiát is, a legtöbb mai gép már ilyen.
Ha nem akarsz tul sokat költeni, akkor Serie 6-os Bosch-t javasolnék, az már egy elég jó minőség és még nincs elszállva az ára. Ha bátran mennél feljebb árban, akkor mondjuk Miele gépei vannak, az már premium brand, méhsejtcellás nemesacél dob, prémium anyaghasználat, évtizedekre tervezve, plusz még parfümmel is illatosithatja a ruhákat, ha kell. -
Sinesol
veterán
válasz
joysefke #83232 üzenetére
Az a hátrányuk mosógépekhez képest, hogy van bennük szárítófunkció, emiatt főleg arra érdemes figyelni, hogy ne legyen ilyen funkció bennük.
Dióhéjban egyébként: Sokat fogyasztanak, nagyon hosszú a programidő, míg a száritás megy, nem tudsz uj adagot mosni, de amugy mindegy is, mivel a töltet felét tudja megszáritani, szal ha vége a proginak, akkor a másik fele megy vissza és továbbra sem tudsz ujabb adagot mosni, na és nem kíméletesek a ruhákkal, nincs szöszgyűjtő sem, plusz dupla terhelés az alkatrészeknek, ha valami elromlik akkor kuka mindkét funkció.
Biztos, hogy nagyon nincs helyed? Egyrészt a száritót rá lehet épiteni a mosógépre, másrészt meg ha ez sem opció, akkor itt érdemes megjegyezni, hogy bár a legtöbb embernek vizes helyiség jut eszébe a ruhatisztítás folyamatáról, a különálló szárítógépnek egyáltalán nem kell lefolyó/vizbekötés, van külsö ürithető tartálya, ahova gyűjti a vizet, szóval gyakorlatilag bárhova teheted. Plusz ott ugye lesz szöszgyűjtőd, jóval kiméletesebb száritásod, joval alacsonyabb energiafogyasztás mellett.
-
-
Izland`
tag
válasz
joysefke #74527 üzenetére
Mi az Aldiban vettük ezt a páramentesítőt a héten, teljesen megvagyunk vele elégedve.
[link]
- kompakt, nagy teljesítményű szárítóberendezés
- penészgomba kialakulásának a megelőzésére is használható
- folyamatos és automatikus üzemmód
- teli víztartály esetén figyelmeztető hang- és fényjelzés, ill. automatikus kikapcsolás
- időzítő rövid idejű működéshez (1 - 24 óra)
- memóriafunkció az ismételt üzembe helyezéshez
- összekötő elemmel a szokványos tömlők csatlakoztatásához
- helyiség max. mérete: kb. 20 m²Nem tudom elérhető-e még, mi nyitásra mentünk csütörtökön, nagyon sokan álltak a sorban, konkrétan az előttem lévő egyszerre hármat rakott a kosárba, szerintem 1 óra múlva már nem volt egy darab sem.
Van benne ruhaszárítási üzemmód is, bár ez szerintem valami marketinges blabla. -
válasz
joysefke #74527 üzenetére
Nálunk pont az általad linkelt Midea van cca 3 hete. Brutál mennyiségű párát szed össze, főleg a fürdőszobában üzemel.
Egyik gép se lesz halk, bár low fokozaton egész elviselhető.
Appot fel kell rakni és lehet bárhonnan vezérelni.
3 fő funkció van, a smartot beállítva neked nem kell ki be kapcsolgatni, csak megadod az elérni kívánt páratartalmat és majd ő szabályozza magát. A víztartály elég nagy, de nap végén azért érdemes ránézni.
A Greet nem ismerem, de a Midea csak 58e ft. -
válasz
joysefke #35238 üzenetére
Folyékony mosogatószer, öblítő, meleg vízre van kötve. Só nincs, mert 3-mas a víz, de mielőtt az lett, azelőtt se volt, mert a tablettában van só. Addig sót tartalmazó tablettát használtunk. Só kb. 1 évig volt beletöltve. Most 13 éves Fagor. Eddig egy ajtó-tartó szakadás volt az összes hibája.
-
BB9000
senior tag
válasz
joysefke #35238 üzenetére
1. A mosogatópor használatával tudsz jobb mosogatási elérni: Ha sok port teszel a gépbe amikor nagyon szennyezettek az edények, akkor sokkal szebb lesz a végeredmény. A tablettát nem lehet olyan pontosan adagolni. Átlagos szennyezettséghez jó, de nálunk egy tabletta már gyakran kevés. Olyankor rászórok még egy kis port is. Adagoláshoz bébitápszer-hez adott kis műanyag kanalat használok. Ilyenből összesen 6 fér az adagolóba. Tabletta mellé már csak 3.
2. Nem érdemes rákötni meleg vízre.
3. A 6-7 éves Whirlpool-tól én megszabadulnék mielőbb. A Whirlpool nekem nagyon nem jött be.
-
válasz
joysefke #35238 üzenetére
Szia, nekem hideg vízre vaj kötve, felfűti az magának amikor kell
Mi csak ilyen hibrid tablettát szoktunk bedobni, szvsz az is untig elég, fontosabb, hogy extrém dzsuvásan ne rakd be a motyót, szaftot ki szoktam előtte csöpögtetni, durvább ételmaradékokat kiöblítem előtte ha kell. Plusz van egy két tabu, mondjuk a grízes tészta utáni mosatlant én nem szoktam berakni soha, mert szétkeni a gép...
-
numera007
tag
válasz
joysefke #34485 üzenetére
Igazából csak a statisztikát rontom, de egy Gorenje hűtőm krepált be 2,5 év után (a 2015-s HGCS-ben vettem majdnem a csúcsmodellt). 3* javították, folyton megromlottak az ételek benne (jó hogy túléltük), aztán visszakaptam az árát, vettem másik márkát. Ettől még lehet jó márka, de nekem már nem kéne.
-
#94529552
törölt tag
válasz
joysefke #34485 üzenetére
Nézd meg a kezelési útmutatót, ott általában megadják a beépítésre vonatkozó adatokat, pl a Gorenje-hez ezt: A készülékhez mellékelve van két
távtartó, amelyeket a hűtő-fagyasztó
falának alsó részére kell felhelyezni, hogy
megakadályozzák azt, hogy a készülék
túl közel kerüljön a falhoz. A készülék a
távtartók nélkül is elhelyezhető, ebben
az esetben viszont nagyobb lehet az
elektromos áram- fogyasztás.
Iyen olcsó Gaggenau hűtőkkel én se foglalkoznék komolyabban. Ez az 1 db van Magyarországon, potom 3,3 millió Ft-ért. -
peppe79
senior tag
válasz
joysefke #34485 üzenetére
60 cm? Az nagyon kevéske, még akár egy palástkondenzátoros hűtőnél is (az én ajtóélben kialakított fogantyús Zanussim például 63 cm).
A Gorenje távtartóval, és a "rendes" fogantyújával együtt szerintem simán lesz vagy 70 cm. Úgy emlékszem, a használatiban benne vannak a pontos méretek. Ha csak ennyi a helyed, a külön fogantyús hűtőket alapból kizárhatod. -
turcsikg
csendes tag
válasz
joysefke #34382 üzenetére
http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-rb33j3205ww-ef-h%C5%B1t%C5%91szekr%C3%A9ny-1204927.html?rbtc=aru%7Cpf%7C1204927%7C%7Cp%7C%7C
Gyártói garancia:
24 hónap
Tartozék garancia:
10 év garancia a kompresszorraEzzel kapcsolatban valaki, hogy drágább, vagy olcsóbb eszközt érdemes vásárolni?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Egyre csak fejlődik az AI, emberek tízezreit rúgja majd ki a BT
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Mini-ITX
- Mielőbb díjat rakatnának a görögök az olcsó csomagokra az EU-ban
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- OLED TV topic
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- További aktív témák...
- Csere-Beszámítás! PowerColor Red Devil Spectral White RX 9070XT Videokártya! Bemutató Darab!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Realme 8i 64GB / Normál állapotban / 12 hónap jótállással
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I 14" WQHD HDR I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest