Hirdetés
-
Mobilarena
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nemir Ombe
addikt
válasz
clyvejhamma #131726 üzenetére
"Fekete péntek" akcióban van/lesz mostanában Castle Knight 4/Knight 5, Canton Gle 496, QAcoustics 3050 szett, szerintem mindegyik jobb mint az a Klipsch ....de láttam valahol Kef Q 500 vagy 700 szettet is 300e alatt .... nézz körbe szerintem ....
-
Nemir Ombe
addikt
válasz
clyvejhamma #131713 üzenetére
Az a szegény Pio azért jobbat érdemelne .....
-
Nemir Ombe
addikt
válasz
clyvejhamma #130201 üzenetére
Tibi for President!
-
Norbi 72
veterán
válasz
clyvejhamma #130083 üzenetére
Hívd fel a nagyobb szervízeket(Totel,Sekon),ők biztos meg tudják mondani,melyik a problémásabb vas.
-
Quetz
őstag
válasz
clyvejhamma #130083 üzenetére
Ezen a fórumon nem tudsz releváns információt kapni, mert nem elég nagy a minta. Ugyanis ha 10 tulajból 10-nek nincs vele gondja, az nem jelenti azt, hogy nálad nem mehet tönkre fél év után. A helyes kérdés az lenne, volt-e már akinek tönkrement és mennyibe fájt megjavítani. Azután eldöntheted, hogy neked belefér-e egy hasonló menet.
-
Norbi 72
veterán
válasz
clyvejhamma #130026 üzenetére
Nemrég volt egy X4000-es Denon 145-ös irányáron.Én várnék még egy kicsit jobb vételre.Marantz,Yamaha Aventage,Pio LX...
-
Norbi 72
veterán
válasz
clyvejhamma #130024 üzenetére
Mi az a hasonló ár?
-
clyvejhamma
aktív tag
válasz
clyvejhamma #129972 üzenetére
Végső "felvonás", remélem nem megyek az idegeitekre
2 éves SONY STRDN 1050, vagy 4 éves PIO SC2022?
Hasonló árban vannak, ki melyiket vinné?Köszi,
Viktor -
válasz
clyvejhamma #129237 üzenetére
Szia!
Bár ebből sok következtetést ne vonj le, de nálam egy Pio LX55 teljesít szolgálatot hibátlanul. A szomszédban meg egy VSX-2021 annak sincs semmi baja.
Nálam remekül kiszolgál mint házimozi erősítő, és mint média központ is. Sőt már leszolgált nem egy, nagyon ütős házibulit is (nem egyszer a rendőrség is csatlakozott)
Egyébként valamiért a tesztekben, és a fórumokon is nagyon dicsérik az LX sorozatot. Nekem anno még BBéci ajánlott egy LX72-t csak nem volt rá keretem.
Szóval nekem csak Pio.
-
greike
tag
válasz
clyvejhamma #129237 üzenetére
-
szepi0808
senior tag
válasz
clyvejhamma #129045 üzenetére
Én elég sok márkát meghallgattam mielőtt meghoztam a döntést, hogy a Klipsch RP sorozatot válasszam a moziszobám komplett hangrendszerére. Nem volt kérdéses, hogy ezek a hangfalak rendelkeznek olyan tiszta, részletes magas és középtartománnyal, ami tér előállításban nagy szerepet játszik. A R sorozat is egy rendkívül jól sikerült hangfalak, bár abból inkább a 28-ast tudnám frontnak ajánlani, sok rendszer épült már ezekkel a hangfalakból is, sőt az ismeretségi körömben is van vagy 4-5 db R-28-as szett, de kb ugyan annyi RP-s szett is.
Szoktak jó akciók lenni a Klipsch-re, azok közül is érdemes válogatni.
Látom itt nem nagyon szeretik ezt a márkát egyesek, kíváncsi vagyok, hogy ők rendes körülmények között meghallgatták-e már, de az a Ő dolguk. Mivel én szoktam komplett rendszereket is összerakni, ezért elég sok márkát meghallgattam, különböző erősítővel és most jelenleg a Klipsch-Yamaha rendszert tartom a nekem legjobban tetszőnek és most inkább mozis felhasználásról beszélek és nem high-end-ről.[ Módosította: Tamoo ]
-
Nemir Ombe
addikt
válasz
clyvejhamma #129045 üzenetére
Elég nagy előrelépés lehet (ha megfeleő a többi cucc is), az a Klipsch 2 kategória minusz még a 10.5-höz képest is.
krichd1:
A 207.2 LE jó vétel annyiért (JET magassal) -
krichd1
addikt
válasz
clyvejhamma #129045 üzenetére
Szia, szerintem a Diamond 10.5 egy közepes belépő kategóriás hangdoboz, a Klipsch RP 260F egy túlárazott belépő szintű, nem túl jól sikerült, erősen ízlésfüggő típus. Az ELAC FS 58 már egy jobb alsó-középkategóriás hangsugárzó, de ami most az avx-en van, az túlárazott. Annyiért már van például márkán belül ELAC FS 207 is, vagy FS 207.2 Limited Edition.
-
Lacielvtárs
nagyúr
válasz
clyvejhamma #128847 üzenetére
most nekem igen, ez a csúcs, soha nem volt ilyen jó hangfalam
hála az itteni Uraknak!
régen volt egy Jamo front, álló, meg most egy CAV DP-288.
a kettő együtt sem közelíti meg, sem minőségben, sem hangzásban az eddigi hangfalaimPatice: köszönöm, tény hogy át tudom élni amit ti is, és a lejtőn hiába kapaszkodik az ember, nincs megállás
-
Nemir Ombe
addikt
válasz
clyvejhamma #128669 üzenetére
Tudod van egy olyan "ajánlás", hogy az 5.0-nak (új áron) kb. a duplájának kell lennie az AVR (új) árának, akkor vannak egy "szinten". Igaz ez nem 100%-os szabály, de nem véletlenül szokták így "ajánlani" ....
-
Nemir Ombe
addikt
válasz
clyvejhamma #128666 üzenetére
....azt kihagytam,hogy az sem mindegy milyen dobozokhoz lesz. Ha “nem elég jók a dobozok” szinte felesleges megvenni pl. a nagyobb Yamaha-t,akkora “feljebblépés” nem lesz hangban,mint amekkora “előny” lehet korban/szolgáltatásban/garanciában. Ezeket is érdemes számitásba venni.
-
Nemir Ombe
addikt
válasz
clyvejhamma #128662 üzenetére
"Mennyire megbízhatóak a használt erőlködők?"
Amennyire az előző tulaj/tulajok vigyáztak rá.
"Ki mit vinne?"
Attól függ ki-mit preferál! Van akinek a garancia számít, van akinek az "Onkyo-s mozihang" és van akinek a Yamaha "semlegesebb" hangja.....de itt szerintem a lényeg az lenne, hogy neked mi számít és nem az, hogy másoknak mi.
(megjegyzés: a 9-es végű Onkyo még a "melegedős" szériából van, ha ezt választod, kérdezz rá volt e javítva/cserélve a HDMI része, mert ezekre is volt visszahívás)
-
lemmy9
őstag
válasz
clyvejhamma #128662 üzenetére
Ugyanannyira mint az újak
Csak ott van gari, és drágább.
-
Norbi 72
veterán
válasz
clyvejhamma #128572 üzenetére
Ezt a kérdést ide.
-
greike
tag
válasz
clyvejhamma #128556 üzenetére
Nekem volt Rx-v440-em amit először egy Marantz nr1501 utána egy Marantz sr5004 váltott és végül most egy Yamaha Rx-v3800-at használok! Marantzok mindenben jobbak voltak a 440-nél de az Rx-v3800 az már nagyon más ligában van mint itt bármelyik felsorolt erősítő! Szerintem amik közül választanál magasan Rx-v 2067 lenne a legjobb választás!
-
#09634560
törölt tag
válasz
clyvejhamma #128559 üzenetére
SZtem kb féluton a 350 és az emlitettek között hangzásban
-
clyvejhamma
aktív tag
válasz
clyvejhamma #128556 üzenetére
-
Dorian
félisten
válasz
clyvejhamma #128547 üzenetére
Erősítőt cserélj
-
Norbi 72
veterán
válasz
clyvejhamma #128547 üzenetére
Igen,sokat,jó az a malac.
De ha kedvelted a Yami hangzásvilágát,ez a 2067-es elég jó vétel.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Autós topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- DUNE médialejátszók topicja
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Battlefield 6
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- További aktív témák...
- Referencia Weboldallal Világítós bill+laptop bill magyarítás. Rania 3M -is! Touchpadok is.Posta ok
- LG 27GR95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 7000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- HP ZBook Firefly 14 i7-1165G7 16GB 512GB 14" FHD magyarbill 1 év garancia
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U939x- i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest