Aktív témák
-
cszn
őstag
Azért ez érdekes. De akkor ezek szerint a trim nem működik.
És mitől lassabb GC után? Nálam utána hozza az új korában mért eredményeket... Ja mer' most jöttem rá, hogy nálam sem működik a trim. Idáig azt hittem igen, igaz nem is nagyon törődtem vele eddig. Szóval hiába várom, hogy működjön, ha nem az ich9 vezérlőjét állítom át ahci-ra, hanem a jmicron esata/pata vezérlőjét.
Na jó legalább erre rájöttem, de a nagyobb baj, hogy a sima ich9-en nem is tudom átállítani ahci-ra sajnos. De van egy plusz sata csatlakozó a lapomon ami a jmicronra van kötve. Arra rákötöttem most az ssd-t és nem indul. Átállítottam már korábban a regeditben ez alapján a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\msahci bejegyzés start értékét 0-ra, még amikor az ich9-re volt kötve az ssd. Akkor abban a tudatban voltam hogy ez így jó, és el is indult holott nem kellett volna neki. Így meg nem indul el hanem BSOD-t dob. Találtam még egy másik bejegyzést ami elvileg ide tartozik: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\pciide ennek a start értéke most nálam 0. A leírás alapján (ahci to ide átállítás) ahci esetén ennek 3-nak kéne lennie.
Szóval most nem nagyon értem mi van. 
Aktív témák
- Véleményes teszt bizonygatja mennyit ér a Macbook Neo 8 GB RAM-ja
- DVBViewer
- Milyen légkondit a lakásba?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen processzort vegyek?
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen routert?
- Samsung kuponkunyeráló
- Milyen házat vegyek?
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- További aktív témák...
- Western Digital WD Purple 6TB - WD64PURZ - Új, bontatlan - Eladó!
- NVME, M2 NGFF, 2,5" SATA SSD-k vegyes OEM márkák és prémium típusok, sok újszerű. 128GB-1TB
- Seagate 3TB SATA HDD (7200 RPM) 100/100% hibátlan állapot
- AKCIÓ! 2TB Kingston Fury Renegade NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- WD Red 3TB NAS HDD (WD30EFRX, CMR) 98% kondíció
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4520
- HP EliteBook 840 G6, G5 14" i5, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- LG 45GX950A-B - 45" Ívelt OLED evo / 5K WUHD / 165Hz-330Hz / NVIDIA G-Sync / FreeSync / DP 2.1
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- szinteÚJ! Microsoft Surface Laptop 5 13.5" i5-1245U 16GB 1TB Alcantara 1év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

És mitől lassabb GC után? Nálam utána hozza az új korában mért eredményeket... Ja mer' most jöttem rá, hogy nálam sem működik a trim. Idáig azt hittem igen, igaz nem is nagyon törődtem vele eddig. Szóval hiába várom, hogy működjön, ha nem az ich9 vezérlőjét állítom át ahci-ra, hanem a jmicron esata/pata vezérlőjét.
Na jó legalább erre rájöttem, de a nagyobb baj, hogy a sima ich9-en nem is tudom átállítani ahci-ra sajnos. De van egy plusz sata csatlakozó a lapomon ami a jmicronra van kötve. Arra rákötöttem most az ssd-t és nem indul. Átállítottam már korábban a regeditben 

