Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • canniball

    nagyúr

    válasz tlaci72 #40764 üzenetére

    Hogy mivel csatlakozol rá az teljesen mindegy, a gép és a router közti kapcsolat a lényeg.
    A mPCIe megoldás ahogy Patice is írta megfelelő körülmények között valószínűleg jobb vételt biztosít, cserébe drágább.
    Az usb-s megoldás olcsóbb, de én pl. az asztali gépemnél úgy jártam, hogy a gép seggébe dugva nevetséges sebességet produkált a vevő (cca. 1Mbps), ezért rádugtam egy hosszabbítóra és pár centivel arrébb máris megugrott (30-40Mbps gond nélkül elérhető vele). Hátul valószínűleg valami zavarta/leárnyékolta, így hosszabbítózva viszont ugye nem különösebben esztétikus látvány.
    Lényeg a lényeg: ez egyrészt HTPC-független kérdés, csupán úgy kell választanod mint bármely más PC esetén; másrészt neked kell látni milyenek a körülmények ahová a gép kerül. Ha számít az anyagi része és olyan a helyzet hogy adott esetben el tudod rejteni az usb-hosszabbítót, akkor én azt venném. Ha viszont ez nem lehetséges akkor elgondolkodnék a másik verzión.

    A megosztáshoz nem kell semmiféle "szerver program", a Windowsban régóta megtalálható a megosztás lehetősége. ;)
    Már ha Win lesz...de tuti Linuxon is van ilyen opció, az OpenElecben pedig nemrég írta itt valaki hogy van.

    [ Szerkesztve ]

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Új hozzászólás Aktív témák