Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lifilif

    csendes újonc

    válasz cigam #16605 üzenetére

    "Csak egy helyre van bedugva a központi antenna?"

    A lakásban van egy antennaaljzat, két nyílással, mindkettőbe bedugva egy-egy antennakábel, egyik megy az egyik, másik a másik tévéhez.

    "Az sem mind1, hogy közvetlen a TV elé, vagy a bejövő pontra volt téve a leválasztó, és utánna lett szétosztva."

    A tévén sosem búgott, csak a gépen. Se a bejövő antennajel aljzatába, se a tunerbe dugva nem oldotta meg a leválasztó.

    "A TV hangszóróin lehetett hallani a búgást, vagy külön erősítőre van kötve?"

    Ahogy már mondtam, tévén nem lehetett hallani a búgást, csak gépen. Ha vettél fel valamit gépre a tunerrel, azon is rajta volt. A következők voltak az eddigi tapasztalatok egyébként:
    - antenna tévébe dugva - nem búg
    - antenna videóba dugva, videóból kimenő antennajel tévébe dugva - nem búg
    - antenna set top boxba dugva, set top box scarttal tévével összekötve - nem búg
    - antenna gép tunerébe dugva - búg
    - antenna tévébe dugva, tévéből hangkimenet géppel összekötve - búg
    - antenna videóba dugva, videó scarttal gép tunerével összekötve, tévé nincs hozzájuk csatlakoztatva - búg
    - antenna set top boxba dugva, set top box scarttal gép tunerével összekötve, tévé nincs hozzájuk csatlakoztatva - búg
    - antenna nincs bedugva videóba, videó scarttal gép tunerével összekötve, tévé nincs hozzájuk csatlakoztatva, VHS-t játszok le - nem búg
    - antenna nincs bedugva set top boxba, set top box scarttal gép tunerével összekötve, tévé nincs hozzájuk csatlakoztatva, felvett műsort játszok le - nem búg

    A tunerem egyébként egy új AverMedia AverTV Hybrid Volar HD, USB-s tuner.

    De szerintem hagyjuk a dolgot, mert én kísérletezni már nem fogok vele, meg analógon nem is nagyon akarok felvenni, tehát tárgytalan.

    ---

    Közben beszéltem a szolgáltatómmal, és azt mondja, hogy a kártyájukat csak az ő set top boxukba lehet belerakni, függetlent pedig nem adnak. Ha új fajta tévém van, akkor ahhoz adnak másik kártyát, nem azt, amit most használok a boxban, és egy CAM kártyaolvasó modult. Így bármilyen adót foghatok, amire előfizetek. Viszont azt állították, hogy ez saját set top boxszal nem fog működni, de kicsit úgy tűnt, hogy mellébeszélnek, mert többször kérdeztem vissza, és nem a kérdésre válaszoltak. Nekem az a logikus, ha van CAM alzata egy set top boxnak, akkor ugyanúgy kell, hogy tudja kezelni a kártyát, mint egy tévé. Vagy tévedek? Mit javasoltok ezután? Rögzítős tévé, saját box vagy mégis inkább tuner?

Új hozzászólás Aktív témák