Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz JoHn123 #16392 üzenetére

    Raspbian alatt használom:

    a dvb-tools csomagban lévő dvb-fe-tool segédprogival lehet váltani a módja között.
    sudo apt-get install dvb-tools
    így például a 0 sorszámú eszközt átállítja dvb-c módra.
    dvb-fe-tool -a 0 -d DVBC/ANNEX_A

    De azért hogy ne kelljen újraindítás után mindig eljátszani ezt, betettem szolgáltatásként az /etc/init.d/dvb-switch nevű fájlba, itt a forrása [link]

    A sorszámot arra kell átírni, ahogy nálad van. Ha csak ez az egy tunered van, akkor 0-ás lesz, ha több, akkor fixre megadhatod a tuner sorszámát úgy, ha létrehozol egy fájlt, az /etc/modprobe.d -ben, amibe beírod a megfelelő sorszám opciót. Nálam 5 it9135-ös tuner van (újabban az af9035 driverrel egyesítették, mert közeli rokonok vele) és egy t230. Azt szerettem volna, hogy mindig az utolsó legyen a t230:

    # IT9135 / AF9035
    options dvb_usb_af9035 adapter_nr=0,1,2,3,4

    # Mygica T230
    options dvb_usb_cxusb adapter_nr=5

    Viszont a tvheadend szolgáltatásnak csak azután szabad indulnia, hogy ez a váltás megtörtént, ezért az /etc/init.d/tvhedadent fájl fejlécében hozzáadtam a függőségéhez a 4edik sorba
    # Required-Start: $local_fs $remote_fs udev dvbc-switch

    Ezután természetesen kell még egy
    sudo update-rc.d dvb-switch defaults
    azért, hogy be is regisztrálja szolgáltatásként az üzemmód állítót, de a tvheadend szolgáltatást is frissíteni kell, hogy az új indítási sorrend érvényesüljön
    sudo update-rc.d tvheadend defaults

    A tvheadend-ben meg lehet adni a karakterkészeltet a networks részen és nálam a telekomnál ISO-8859-2 volt a jó, valahol a neten írta valaki, onnan tudtam meg. A muxnál is meg lehet adni, elképzelhető, hogy ott is meg kell. A böngészőben a networks is elég volt nekem.

    Ha valaki rájön, hogy openelec alatt miért látszik a tvheadend-ben mindkettő módja külön, akkor ne tartsa vissza :) Elvileg azt a verziót, amit az openelec unofficial repo is használ kipróbáltam raspbian alatt is, de az akkor sem jelent meg mindkettő. Szóval csak arra tudok gondolni, hogy a kernelben peccseltek meg valamit, ami nincs benne a raspbianban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák