Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szoszo18
    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy 85nm-es, 2 szintes lakásban, melynél a falak párásodnak, milyen páramentesítőt ajánlanátok? Elég egy darab vagy érdemesebb a 2 szintre venni 2 különálló gépet?

  • rviktor
    aktív tag

    ez egy ventilátor. miért lenne hűsebb a kifújt levegő?

    Valamiért csak el kell kérni a 200eFt-ot...

    @Gudy az energiamegmaradás törvénye, hogy nem tudsz úgy elvonni hőt valahonnan, hogy az ne kerüljön át máshová.

    Így mivel nincs egy kültéri része, ahová elvezeti a hőt, így ha bármit is csinál/trükközik akkor se lesz hűvösebb, max egy sávban... De az is csak akkor, ha a szaturnusz és a vénusz 30°-os szöget zár be, március 7 és 8 között :)

  • UberMutant
    őstag

    Sziasztok, van valakinek esetleg Dyson Purifier Cool PC1-el kapcsolatban tapasztalata?
    Jól tisztítja a levegőt, tényleg hűsebb lesz a kifújt levegő? Egy panel fél szobában használnám.

    ez egy ventilátor. miért lenne hűsebb a kifújt levegő?

  • Gudy
    tag

    Sziasztok, van valakinek esetleg Dyson Purifier Cool PC1-el kapcsolatban tapasztalata?
    Jól tisztítja a levegőt, tényleg hűsebb lesz a kifújt levegő? Egy panel fél szobában használnám.

  • rviktor
    aktív tag

    Lehet kapni szűrőt, csak máshol
    MM, Alza
    Ali: 1, 2, 3

    Te milyen párásítót használsz pontosan? Nekem mit ajánlanál?

    Nekem ultrahangos párásítóm van, de fordított ozmózisos szűrő nélkül nem ajánlom, mert ködöl (a sima csapvíz mésztartalma kicsapódik a bútorokra). Nekem nagyon keveset megy és így is zavar :) Ilyenkor csúcson jár a légtisztító és szedi ki a ködöt...

    Technológiailag a Philips NanoCloud jó megoldás, a tárcsás-szűrős párásítók nem ködölnek. Viszont ott meg arra kell figyelni, hogy a tárcsa rendesen megszáradjon két használat között, különben baktérium melegágya lesz, és a szűrőt sem szabad túlhasználni. Ezért is lepődtem meg, hogy a kommentek szerint van, aki hónapok óta nyomatja, én bevallom, utána sem néztem, hogy van-e máshol elérhető pótszűrő.

    Én külön gép párti vagyok. Légtisztítóból: Irodában Daikin MC55W van a szobákban (8-10 év szűrővel), itthon egy Xiaomi Elite mert ecigit használok (1 éves szűrővel ami olcsó és jó) :)

  • w.miki
    veterán

    Nem tudom csak megakadt a szemem a szűrőn... nincs ilyenem.

    HEPA filtert nem jó kimosni sajnos. Sőt a legtöbb rfid-s és kidobja ha lejárt. (Nem tudom a philips is ilyen, de a legtöbb eszközöm ilyen itthon, meglepődnék ha a Philips nem tenné ezt :) ) Néha le lehet ecsettel szedni a port róla.

    De ahogy nézem a NanoCloud párásítószűrő akár 6 hónap
    a NanoProtect HEPA szűrő akár 3 év

    Így nem annyira rossz a helyzet, de számolni kell ezzel is.

    U.I.:
    De amúgy pont akartam venni párásítót és ezt láttam a leírásban:
    Eredeti csereszűrő Párásító szűrő | Otthoni Élet Termékek | Philips (kommenteket olvass)
    Ha megnézed a NanoCloud a tiédbe se kapható... én ezért nem cseréltem le a régi ultrahangosomat... Csak már elegem van a szűrt víz készítésből :D ezért akartam naonCloud-osat.

    Lehet kapni szűrőt, csak máshol
    MM, Alza
    Ali: 1, 2, 3

    Te milyen párásítót használsz pontosan? Nekem mit ajánlanál?

  • rviktor
    aktív tag

    Jah látom ott van a termék alatt:

    Eredeti csereszűrő NanoCloud párásítószűrő
    FY3455/00
    Eredeti párásítószűrő a 2 az 1-ben 3000 Series típushoz
    11 999 Ft

    Eredeti csereszűrő NanoProtect HEPA szűrő
    FY3437/00
    Eredeti szűrő a 2 az 1-ben 3000 Series típushoz
    37 999 Ft

    Milyen gyakran kell cserélni, arról láttál infot? Ha nem cserélem csak kimosom őket, az jó lehet? ...
    ... akár 6 hónapig, írja... ?
    Vajon ha letelik utána mi van?

    Nem tudom csak megakadt a szemem a szűrőn... nincs ilyenem.

    HEPA filtert nem jó kimosni sajnos. Sőt a legtöbb rfid-s és kidobja ha lejárt. (Nem tudom a philips is ilyen, de a legtöbb eszközöm ilyen itthon, meglepődnék ha a Philips nem tenné ezt :) ) Néha le lehet ecsettel szedni a port róla.

    De ahogy nézem a NanoCloud párásítószűrő akár 6 hónap
    a NanoProtect HEPA szűrő akár 3 év

    Így nem annyira rossz a helyzet, de számolni kell ezzel is.

    U.I.:
    De amúgy pont akartam venni párásítót és ezt láttam a leírásban:
    Eredeti csereszűrő Párásító szűrő | Otthoni Élet Termékek | Philips (kommenteket olvass)
    Ha megnézed a NanoCloud a tiédbe se kapható... én ezért nem cseréltem le a régi ultrahangosomat... Csak már elegem van a szűrt víz készítésből :D ezért akartam naonCloud-osat.

  • w.miki
    veterán

    Azt nem is néztem, milyen szűrök kellenek bele, és milyen gyakran kell cserélni, tudsz linket adni?

    Jah látom ott van a termék alatt:

    Eredeti csereszűrő NanoCloud párásítószűrő
    FY3455/00
    Eredeti párásítószűrő a 2 az 1-ben 3000 Series típushoz
    11 999 Ft

    Eredeti csereszűrő NanoProtect HEPA szűrő
    FY3437/00
    Eredeti szűrő a 2 az 1-ben 3000 Series típushoz
    37 999 Ft

    Milyen gyakran kell cserélni, arról láttál infot? Ha nem cserélem csak kimosom őket, az jó lehet? ...
    ... akár 6 hónapig, írja... ?
    Vajon ha letelik utána mi van?

  • w.miki
    veterán

    Na meg nézd meg a két szűrő árát... az is 50.000 Ft. Azért az kemény.

    Azt nem is néztem, milyen szűrök kellenek bele, és milyen gyakran kell cserélni, tudsz linket adni?

  • rviktor
    aktív tag

    Nem teregetek nincs annyi helyem, mosó szárítógép van, szárazon veszem ki a ruhákat.
    A két már próbált párásító napi 4 L vizet betolt a szobába az 50%hoz, nem hiszem, hogy azt a fürdés pótolja.

    Ez a gép milyen lehet? Bár ez is majd 100e lenne megint :(
    Philips 3000 Series 2 az 1-ben légtisztító és párásító AC3737/10 -25%

    Na meg nézd meg a két szűrő árát... az is 50.000 Ft. Azért az kemény.

  • w.miki
    veterán

    Az ultrahangos... párásító sajnos a vizzel együtt kilövi a lakásba a vízkövet is ami baromi idegesítő. Használhatsz persze deszt vizet de az meg drága.

    Áprilist nézve egész elképesztően száraz az elmúlt hetekben a levegő nem is tudom volt e ennyire száraz az elmúlt 20évben. A panelek meg alapból is szárazak, főleg a jól szellőzőek. Nézd a jó oldalát ez sokkal jobb mint a vizes, penészes falak amik igazából sose lesznek jók.
    A legolcsobb megoldás hogy akkorra végezzen a mosogép amire hazaértek. Akkor kiteregetsz és az +10-20% egész este, éjjel, reggel. Ha ez se elég akkor amikor hazaértek ajtó, ablak becsuk és zuhanyzás. 5perc zuhagyzás nagyon sokat dob. Ha dugós akkor egy adag vizet ott is lehet hagyni párologni. Ha még ez se elég akkor erre még rá lehet tolni a régi módit, meleg helyre (ahova nap süt, radiátor...) vizet rakni. Szerintem csak ha ezek kombinációja nem vállik be vegyél akármit.

    Nem teregetek nincs annyi helyem, mosó szárítógép van, szárazon veszem ki a ruhákat.
    A két már próbált párásító napi 4 L vizet betolt a szobába az 50%hoz, nem hiszem, hogy azt a fürdés pótolja.

    Ez a gép milyen lehet? Bár ez is majd 100e lenne megint :(
    Philips 3000 Series 2 az 1-ben légtisztító és párásító AC3737/10 -25%

  • Dare2Live
    félisten

    Párásítással kapcsolatban érdeklődöm.
    Panel lakás, 1. emeleti, 1 szobás lakásban a páratartalom mostani időben 10-20 C között, 25-30% körül mozog. Ha szellőztetek is, még lejebb megy. Szeretném, ha az ideális 40-60% közötti páratartalmat elérni, de nem tudom hogyan.
    Próbálkoztam párásító gépekkel, de csalódás volt mind.
    1. Xiaomi Smart Humidifier 2 ultrahangos párásító. Halk, jól párásít, de fehér por lesz az egész lakásban mindenhol. Annyira nem is halk, hogy éjszaka is menjen, van egy pici alapzaja.
    2. BONECO W200 Légmosó. Nem csinál fehér ködöt, a levegőt is szűri, de nem halk, inkább hangos. Még a gyengébb fokozaton is van hangja, éjszaka ezt főleg nem használom.
    Mielőtt újabb ezreseket dobnék ki az ablakon szeretnék tanácsot kérni.
    Nézegettem a Philips párásítóit/légtisztítítóit, ami elvilg nem enged ki fehér port, de nem tudom milyenek. Mennyire hangos, mennyibe kerül a szűrő, milyen gyakran kell cserélni?
    Vagy vegyek szobanövényeket, legyen dzsungel a lakás?

    Az ultrahangos... párásító sajnos a vizzel együtt kilövi a lakásba a vízkövet is ami baromi idegesítő. Használhatsz persze deszt vizet de az meg drága.

    Áprilist nézve egész elképesztően száraz az elmúlt hetekben a levegő nem is tudom volt e ennyire száraz az elmúlt 20évben. A panelek meg alapból is szárazak, főleg a jól szellőzőek. Nézd a jó oldalát ez sokkal jobb mint a vizes, penészes falak amik igazából sose lesznek jók.
    A legolcsobb megoldás hogy akkorra végezzen a mosogép amire hazaértek. Akkor kiteregetsz és az +10-20% egész este, éjjel, reggel. Ha ez se elég akkor amikor hazaértek ajtó, ablak becsuk és zuhanyzás. 5perc zuhagyzás nagyon sokat dob. Ha dugós akkor egy adag vizet ott is lehet hagyni párologni. Ha még ez se elég akkor erre még rá lehet tolni a régi módit, meleg helyre (ahova nap süt, radiátor...) vizet rakni. Szerintem csak ha ezek kombinációja nem vállik be vegyél akármit.

  • w.miki
    veterán

    Párásítással kapcsolatban érdeklődöm.
    Panel lakás, 1. emeleti, 1 szobás lakásban a páratartalom mostani időben 10-20 C között, 25-30% körül mozog. Ha szellőztetek is, még lejebb megy. Szeretném, ha az ideális 40-60% közötti páratartalmat elérni, de nem tudom hogyan.
    Próbálkoztam párásító gépekkel, de csalódás volt mind.
    1. Xiaomi Smart Humidifier 2 ultrahangos párásító. Halk, jól párásít, de fehér por lesz az egész lakásban mindenhol. Annyira nem is halk, hogy éjszaka is menjen, van egy pici alapzaja.
    2. BONECO W200 Légmosó. Nem csinál fehér ködöt, a levegőt is szűri, de nem halk, inkább hangos. Még a gyengébb fokozaton is van hangja, éjszaka ezt főleg nem használom.
    Mielőtt újabb ezreseket dobnék ki az ablakon szeretnék tanácsot kérni.
    Nézegettem a Philips párásítóit/légtisztítítóit, ami elvilg nem enged ki fehér port, de nem tudom milyenek. Mennyire hangos, mennyibe kerül a szűrő, milyen gyakran kell cserélni?
    Vagy vegyek szobanövényeket, legyen dzsungel a lakás?

  • Technoman
    őstag

    Köszönöm szépen a segítséget. :R
    #5592rviktor : Telitalálat. Pontosan eltaláltad és elmagyaráztad a dolgot.
    Földszintes lakásban lakom és alulról nedvesedik a fal (nem szeretnék túlságosan belemenni, csak a szokásos fővárosi megoldás. A szomszéd -szintén- öreg házat lebontották, majd felhúztak egy újat. Ez pedig "áttolta" az addigi még kezelhető nedvességet.)
    Gondoltam, veszek egy ilyen gépet, de akkor hagyom, felesleges kidobni 50-100k-t egy önkormányzati ingatlan esetében.
    Még1x köszi srácok a segítséget :C

  • rviktor
    aktív tag

    "A normális páramentesítés viszont 2 hónapon belül eliminálta teljesen a penészt."

    Régi alulról, falról... akárhonnan vizesedik esetben az a gond, hogy amint akár csak pár napig nem megy a páramentesítő (52%on volt) azonnal jött vissza.

    @Technoman
    Ha van légkondi és nincs nagy vész akkor esetleg érdemes lehet rápróbálni a légkondi páramentesítő funkciójára. Egy próbát megérhet nem kerül semmibe.

    Le is írtam, hogy végleges megoldást nem fog adni, csak tüneti kezelés, de ami megoldja a kérdést, millió forintokban mérhető és a társasházban nem hiszem, hogy megoldásra kerül...
    Vagy párátlanít vagy asztmás lesz a penész spórától.

    Amúgy télen amikor leginkább párásodás van, akkor a klíma páramentesítője nem sokat segít :) Akkor tőgázon hideget nyom magából és a hideg tovább növeli a relatív páratartalmat vagy extra fűtési költség keletkezik mellé. Például ma ilyen kellemes időben 3,19 g/m3 az abaszolút páratartalom csak ki kell nyitni az ablakot... (Praktikusan ez 20-25 fokon 20-30%-os páratartalmat jelent) Amennyiben nem esik kint az eső, akkor tavasszal/nyáron ritkán kell párátlanítani.

    Amúgy a párátlanító is egy klíma, csak ugyanabban a légtérben nyomja ki a meleget is.

  • Dare2Live
    félisten

    Látod írtam, hogy sok vegyszert használtunk, de ja 1 hét és jött vissza. ;) :(
    A normális páramentesítés viszont 2 hónapon belül eliminálta teljesen a penészt.

    Amúgy nekünk is hasonló tapasztalat volt 55%-nál még volt 50%-nál már nem.

    A másik megoldás a légcserélő rendszer, de az meg lakásmérettől függően akár több millió Forint és utólag marha nehéz igényesen beszerelni. A lakásban nekem az van és nem kell párátlanítani csak ha nagyon durva a helyzet :)

    "A normális páramentesítés viszont 2 hónapon belül eliminálta teljesen a penészt."

    Régi alulról, falról... akárhonnan vizesedik esetben az a gond, hogy amint akár csak pár napig nem megy a páramentesítő (52%on volt) azonnal jött vissza.

    @Technoman
    Ha van légkondi és nincs nagy vész akkor esetleg érdemes lehet rápróbálni a légkondi páramentesítő funkciójára. Egy próbát megérhet nem kerül semmibe.

  • rviktor
    aktív tag

    Köszi srácok a válaszokat. :R
    Értem, hogy nekem egy páramentesítő (is) kell vennem, nem egy légtisztítót (ettől függetlenül, nem érzem már most sem kidobott pénznek, a Philips légszűrőt, lévén, hogy a fővárosi levegő minden, de nem hegyi levegő)
    Viszont ezekkel az elektromos páramentesítőkkel nekem több fenntartásaim is vannak.
    1. Túl zajos. Mint írtam kis, pesti lakásban lakom (ez ugye magyarul, a szobakonyhát jelenti), s mivel pont a nappali/háló fala vizesedik, így ez éjjel is ott zörögne a fejem mellett (pont emiatt lett véve tablettás megoldás, mert annak nincs hangja)
    2. Ha jól értem ezeknek a működési elvét, csak úgy hatékony, ha non-stop megy. Na ez nálam nem játszik. Régi (nagyon régi) bérházban lakom. Nem szeretnék arra hazajönni, hogy felgyulladt a lakás.
    A fentieket a netről/szakmai oldalakról olvastam, de mivel sosem volt ilyen termékem, lehet persze, hogy rosszul tudom.
    Ti hogy használjátok? Mik az elektromos páramentesítők előnyei/hátrányai?
    thx

    Kicsit hosszabb, hogy egészséges legyél :)

    Mindkét aggályt megnyugtatlak, félreértésen alapulnak.
    Zaj: a modern kompresszoros gépek éjszakai módban 35-40 dB-en futnak, kb. hűtőszekrény szint. Ha még ennél is halkabb kell, ott vannak a deszikkáns (adszorpciós) párátlanítók, pl. Meaco Zambezi. Ezek alacsony hőmérsékleten is jobban teljesítenek és csendesebbek, cserébe 2-3x annyit fogyasztanak és langyos levegőt fújnak ki (kis téli lakásban ez nem feltétlenül baj).

    Továbbra is a tablettás dolog penészedő falhoz sajnos placebo, teljesen felesleges pénzt kiadni rá. Egy 450 g-os tabletta hetek alatt szed ki 1-2 liter vizet, egy átlag kompresszoros napi 8-15 liternél jár. Tablettát ruhásszekrénybe vagy autóba érdemes tenni, lakótér páratartalmát érdemben nem viszi le.

    Tűzveszély / non-stop üzem: ez a legnagyobb tévhit. A párátlanítóban higrosztát van. Beállítod mondjuk 50%-ra, a gép odáig leszárítja a légteret, kikapcsol, és csak akkor indul újra, ha visszamászik a páratartalom. Tipikus duty cycle 20-50%, pont mint egy hűtőé. De van benne túlmelegedés-védelem, billenés-érzékelő, teli tartály auto-stop minden gépben van. Önmagában nem kockázatosabb, mint a hűtőd vagy a klímád. De ilyen helyen olyat keress ami rögtön le is engedi magát és tedd mondjuk a mosógép tetejére/fürdőbe/konyhába és azzal se lesz bajod. (Persze ha egy légtér tud lenni a lakás.)

    A régi vezeték miatti óvatosság jogos, csak nem ehhez a géphez köthető: ha a lakás elektromos hálózata gyatra, akkor a porszívó, mosógép, hősugárzó is sokkal nagyobb probléma. Egy 300-500 W-os párátlanító egy ép Schuko-n bőven elfér. Praktikusan egy külön konnektorba dugd, ne hosszabbítóról, és lehetőleg ne ugyanarra a körre, amin egy másik nagy fogyasztó (mosógép, mikró) is van. Ha nappal otthon vagy, járasd akkor, nem muszáj éjjel.

    Amit viszont érdemes tisztán látni, hogy a párátlanító a légteret szárítja, nem közvetlenül a falat.
    Ha a vizesedés forrása maga a fal (kapilláris felszívás szigetelés híján, külső oldali szivárgás, vagy talajnedvesség), a párátlanító csak a tünetet tompítja. Régi pesti bérházban földszinten/félemeleten ez a tipikus eset, és csak utólagos falszigeteléssel (injektálás, aláfalazás) lehet rendesen megoldani. Ha viszont feljebb laksz és inkább hideg külső fal + gyenge szellőzés miatt csapódik le a pára (jellemző jel: csak a sarokban, a bútor mögött vagy az északi falon van folt), akkor a párátlanító + napi 2x rendes átszellőztetés kombó megnyugtatóan fogja kezelni. Mindenképpen vegyél 1-2 hőmérőt ami méri a páratartalmat. (pl.: Xiaomi Smart Temperature and Humidity Monitor 3)

    Egy szobakonyhához egy 10-12 L/nap kompresszoros gép éjszakai módban bőven elég. Bár a nagyobb jóval kevesebbet megy! És mégegyszer a tablettás megoldást penészedő fal mellé felejtsd el, akkor is ha nem veszel gépet, mert semmi értelme... nem segít csak placebó és teljesen felesleges pénzkiadás.

    A légtisztító nem kidobott pénz, ettől függetlenül :) De a penésszel sajnos szélmalom harcot hív. Ha az segít, akkor már extrém szennyezett a levegő :( Ugye az a szálló spórát gyűjti be. Ha okos és tud funkciókat érdemes beállítani, hogy ha elmész otthonról menjen mit tudomén kettes fokozaton, akkor is ha nincs dolga így könnyebben magába szív mindent.

  • Ne ajánlj már egy nedves falú házba párásítót :)
    Amit ajánlasz kicsit kondícionálja a levegőt, de innen napi 4-8 liter vizet kell kiszedni. (nem betenni)

    Igazad van,félreértettem! Elnézést!

  • arcsin
    senior tag

    Ne ajánlj már egy nedves falú házba párásítót :)
    Amit ajánlasz kicsit kondícionálja a levegőt, de innen napi 4-8 liter vizet kell kiszedni. (nem betenni)

    Homokot a sivatagba. Soha nem fog kelleni neki parasitani abban a lakasban szerintem sem

  • rviktor
    aktív tag

    Venta légmosót vegyél! Nem olcsó,de sztem az egyik ha nem a legjobb megoldás,párásít,ha párás a levegő,akkor csökkenti a technológiája révén levegőt tisztít,és csak víz kell bele.

    Ne ajánlj már egy nedves falú házba párásítót :)
    Amit ajánlasz kicsit kondícionálja a levegőt, de innen napi 4-8 liter vizet kell kiszedni. (nem betenni)

  • arcsin
    senior tag

    Köszi srácok a válaszokat. :R
    Értem, hogy nekem egy páramentesítő (is) kell vennem, nem egy légtisztítót (ettől függetlenül, nem érzem már most sem kidobott pénznek, a Philips légszűrőt, lévén, hogy a fővárosi levegő minden, de nem hegyi levegő)
    Viszont ezekkel az elektromos páramentesítőkkel nekem több fenntartásaim is vannak.
    1. Túl zajos. Mint írtam kis, pesti lakásban lakom (ez ugye magyarul, a szobakonyhát jelenti), s mivel pont a nappali/háló fala vizesedik, így ez éjjel is ott zörögne a fejem mellett (pont emiatt lett véve tablettás megoldás, mert annak nincs hangja)
    2. Ha jól értem ezeknek a működési elvét, csak úgy hatékony, ha non-stop megy. Na ez nálam nem játszik. Régi (nagyon régi) bérházban lakom. Nem szeretnék arra hazajönni, hogy felgyulladt a lakás.
    A fentieket a netről/szakmai oldalakról olvastam, de mivel sosem volt ilyen termékem, lehet persze, hogy rosszul tudom.
    Ti hogy használjátok? Mik az elektromos páramentesítők előnyei/hátrányai?
    thx

    Elektromos páramentesítö elönye: müködik :DDD
    Ha engem kérdezel, a nagyon párás levegötöl hamar bebüdösödik a legtisztito szüröje.

  • Köszi srácok a válaszokat. :R
    Értem, hogy nekem egy páramentesítő (is) kell vennem, nem egy légtisztítót (ettől függetlenül, nem érzem már most sem kidobott pénznek, a Philips légszűrőt, lévén, hogy a fővárosi levegő minden, de nem hegyi levegő)
    Viszont ezekkel az elektromos páramentesítőkkel nekem több fenntartásaim is vannak.
    1. Túl zajos. Mint írtam kis, pesti lakásban lakom (ez ugye magyarul, a szobakonyhát jelenti), s mivel pont a nappali/háló fala vizesedik, így ez éjjel is ott zörögne a fejem mellett (pont emiatt lett véve tablettás megoldás, mert annak nincs hangja)
    2. Ha jól értem ezeknek a működési elvét, csak úgy hatékony, ha non-stop megy. Na ez nálam nem játszik. Régi (nagyon régi) bérházban lakom. Nem szeretnék arra hazajönni, hogy felgyulladt a lakás.
    A fentieket a netről/szakmai oldalakról olvastam, de mivel sosem volt ilyen termékem, lehet persze, hogy rosszul tudom.
    Ti hogy használjátok? Mik az elektromos páramentesítők előnyei/hátrányai?
    thx

    Venta légmosót vegyél! Nem olcsó,de sztem az egyik ha nem a legjobb megoldás,párásít,ha párás a levegő,akkor csökkenti a technológiája révén levegőt tisztít,és csak víz kell bele.

  • Technoman
    őstag

    Köszi srácok a válaszokat. :R
    Értem, hogy nekem egy páramentesítő (is) kell vennem, nem egy légtisztítót (ettől függetlenül, nem érzem már most sem kidobott pénznek, a Philips légszűrőt, lévén, hogy a fővárosi levegő minden, de nem hegyi levegő)
    Viszont ezekkel az elektromos páramentesítőkkel nekem több fenntartásaim is vannak.
    1. Túl zajos. Mint írtam kis, pesti lakásban lakom (ez ugye magyarul, a szobakonyhát jelenti), s mivel pont a nappali/háló fala vizesedik, így ez éjjel is ott zörögne a fejem mellett (pont emiatt lett véve tablettás megoldás, mert annak nincs hangja)
    2. Ha jól értem ezeknek a működési elvét, csak úgy hatékony, ha non-stop megy. Na ez nálam nem játszik. Régi (nagyon régi) bérházban lakom. Nem szeretnék arra hazajönni, hogy felgyulladt a lakás.
    A fentieket a netről/szakmai oldalakról olvastam, de mivel sosem volt ilyen termékem, lehet persze, hogy rosszul tudom.
    Ti hogy használjátok? Mik az elektromos páramentesítők előnyei/hátrányai?
    thx

  • rviktor
    aktív tag

    kb miután fél évet ment 0-24ben a páramenesítő utána napi 6-8liter jött ki 52%ra állítva. Nem is érti az ember, hogy tud ennyi víz a "téglán" vagy akármi keresztül feljönni. És nem lehetett feljebb rakni már 52%nál is hőhidaknál, ahol feljött ott volt a penész.

    @rviktor
    A savo... arra jó hogy ráfúlyod és lefolyik a penész meg ~1hétig ott nincs. Tüneti kezelés.

    Látod írtam, hogy sok vegyszert használtunk, de ja 1 hét és jött vissza. ;) :(
    A normális páramentesítés viszont 2 hónapon belül eliminálta teljesen a penészt.

    Amúgy nekünk is hasonló tapasztalat volt 55%-nál még volt 50%-nál már nem.

    A másik megoldás a légcserélő rendszer, de az meg lakásmérettől függően akár több millió Forint és utólag marha nehéz igényesen beszerelni. A lakásban nekem az van és nem kell párátlanítani csak ha nagyon durva a helyzet :)

  • Dare2Live
    félisten

    Igen, a tabletta nem ér sokat. Aldis páramentesítöt szokták ár/érték arányban vehetönek mondani. Én is laktam bö 10 éve ilyen 100+ éves házban. A konklúzio az volt hogy akkor szárad ki a fal teljesen, ha egyszer felgyujtom az egész házat :B

    kb miután fél évet ment 0-24ben a páramenesítő utána napi 6-8liter jött ki 52%ra állítva. Nem is érti az ember, hogy tud ennyi víz a "téglán" vagy akármi keresztül feljönni. És nem lehetett feljebb rakni már 52%nál is hőhidaknál, ahol feljött ott volt a penész.

    @rviktor
    A savo... arra jó hogy ráfúlyod és lefolyik a penész meg ~1hétig ott nincs. Tüneti kezelés.

  • rviktor
    aktív tag

    Igen, a tabletta nem ér sokat. Aldis páramentesítöt szokták ár/érték arányban vehetönek mondani. Én is laktam bö 10 éve ilyen 100+ éves házban. A konklúzio az volt hogy akkor szárad ki a fal teljesen, ha egyszer felgyujtom az egész házat :B

    Sajnos tudom a nagymamám nem volt hajlandó elköltözni egy ilyen lakásból... Ő is köhögött mindent csinált már...

    Akkor lett betéve egy okos páramentesítő, feltéve a konyhaszekrény tetejére, hogy ne tudja kikapcsolni :D és bevezetve a csatornába.
    Mielőtt nem vezettük a csatornába 3-5 óra telt meg a 4 literes tartály és soha nem cserélte... Csak azért kötöttem netet, hogy lássam mi történik... Ott üldögélt a 70-80%-os párában és alig fűtött (pedig a rezsi számlát nem is látta, csak megszokás) és változatos tüdő problémái voltak.

    2 hónap alatt kiölte amúgy a penészt a fix 50%-os pára előtte... Előtte annyi vegyszert toltunk a falra, hogy már attól volt rosszul bent az ember... a tüdő problémák meg kb fél év után kezdtek eltűnni.

  • arcsin
    senior tag

    Vegyél egy hőmérőt, ami mér párát és ha 60% felett vagy akkor az a penész melegágya. Mondjuk most pont jó az idő 4-5 g/m³ a levegő páratartalma, most kell nekiugrani, mindenhonnan eltűntetni.

    A tabletta egy vicc, otthoni párátlanításra!!! Nekem a párátlanító napi 4-6 liter vizet szed ki naponta, ha szükség van rá (többet is tudna). A párát tartsd 50%-on és ne a légtisztítóra bízd a penész szűrést!

    A tabletta max rosszul szigetelt két ablak közé jó vagy fegyverszekrénybe, zárt kamrába, ahol nem élsz életvitelszerűen. Hónapok alatt nem tud 4-5 liter vizet kiszedni :). Vegyél egy Kompresszoros párátlanítót!

    Csak hogy viszonyítani tudj:
    - Hosszú forró kádfürdő: 0,7-1,5 liter
    - Főzés (forrásban lévő fazék 30 perc): 0,3-0,5 liter
    - Mosás száradása lakásban: 2-3 liter
    - Egy ember légzése + bőrpárolgása naponta: ~1-1,5 liter

    A HEPA legfeljebb a már levegőbe került spórákat fogja meg (azt se minimum fokozaton), de ettől a fal mögött vidáman növekszik tovább a gomba.

    Vigyázz az egészségedre.

    Igen, a tabletta nem ér sokat. Aldis páramentesítöt szokták ár/érték arányban vehetönek mondani. Én is laktam bö 10 éve ilyen 100+ éves házban. A konklúzio az volt hogy akkor szárad ki a fal teljesen, ha egyszer felgyujtom az egész házat :B

  • kalozhun100
    őstag

    Sziasztok!

    Légtisztítón gondolkozom. Kicsi, belvárosi bérlakásban lakom. Sajnos a ház építésénél -úgy Petőfi korában- még nem találták fel a szigetelést így a falak vizesednek, ezért a penészgombák szűrése elsőrendű lenne
    Két eszközt nézegetek: a Xiaomi Smart Air Purifer 4 Compact és a Philips AC0951/13-ast
    Mivel még sosem volt ilyen készülékem, tanácsot kérnék. Amit várok az eszköztől a fentieken kívül, hogy jobban aludjak ill. hogy -mivel mostanában többször köhögök- ez megszűnjön.
    A Xiaomi olcsóbb, appal müxik (már van több Xiaomi termékem, így nem kellene letöltenem a telóra egy újabb, sokezredik appot) Ellenben a hivatalos oldalon nem találom a penész szűrését.
    A Philips számomra nagyobb, komolyabb márka, van penészgomba szűrése is a (Philips szerint), de nagyon nem találtam róla tesztet.
    Olvasok itt más -általam nem ismert- márkákat is (pld Levoit), de azoktól meg tartok, mert
    ha egyszer bedől a hazai forgalmazás nem vagy csak körülményesen (értsd drágábban, nehezebben) tudnék szűrőt venni.
    Szerintetek? Esetleg egy Pro vs Kontra?
    thx

    Én is a kettő között vaciláltam. Xiaomi lett 27990ért mi storeból.

  • rviktor
    aktív tag

    Van az is. Tablettás változatban. Gondolom, ha nem lenne még jobban nedvesedne a lakás.
    Egyébként a Philips-et választottam.
    Itt szeretnék köszönetet mondani werszomjas kollégának :R :R , mert az általa adott kuponkóddal sikerült -15k-t faragni az árból. :C

    Vegyél egy hőmérőt, ami mér párát és ha 60% felett vagy akkor az a penész melegágya. Mondjuk most pont jó az idő 4-5 g/m³ a levegő páratartalma, most kell nekiugrani, mindenhonnan eltűntetni.

    A tabletta egy vicc, otthoni párátlanításra!!! Nekem a párátlanító napi 4-6 liter vizet szed ki naponta, ha szükség van rá (többet is tudna). A párát tartsd 50%-on és ne a légtisztítóra bízd a penész szűrést!

    A tabletta max rosszul szigetelt két ablak közé jó vagy fegyverszekrénybe, zárt kamrába, ahol nem élsz életvitelszerűen. Hónapok alatt nem tud 4-5 liter vizet kiszedni :). Vegyél egy Kompresszoros párátlanítót!

    Csak hogy viszonyítani tudj:
    - Hosszú forró kádfürdő: 0,7-1,5 liter
    - Főzés (forrásban lévő fazék 30 perc): 0,3-0,5 liter
    - Mosás száradása lakásban: 2-3 liter
    - Egy ember légzése + bőrpárolgása naponta: ~1-1,5 liter

    A HEPA legfeljebb a már levegőbe került spórákat fogja meg (azt se minimum fokozaton), de ettől a fal mögött vidáman növekszik tovább a gomba.

    Vigyázz az egészségedre.

  • Technoman
    őstag

    Nem rossz, de szerintem ha vizesedik/penészedik a lakás akkor páramentesítöre kéne elöször beruházni.

    Van az is. Tablettás változatban. Gondolom, ha nem lenne még jobban nedvesedne a lakás.
    Egyébként a Philips-et választottam.
    Itt szeretnék köszönetet mondani werszomjas kollégának :R :R , mert az általa adott kuponkóddal sikerült -15k-t faragni az árból. :C

  • arcsin
    senior tag

    Sziasztok!

    Légtisztítón gondolkozom. Kicsi, belvárosi bérlakásban lakom. Sajnos a ház építésénél -úgy Petőfi korában- még nem találták fel a szigetelést így a falak vizesednek, ezért a penészgombák szűrése elsőrendű lenne
    Két eszközt nézegetek: a Xiaomi Smart Air Purifer 4 Compact és a Philips AC0951/13-ast
    Mivel még sosem volt ilyen készülékem, tanácsot kérnék. Amit várok az eszköztől a fentieken kívül, hogy jobban aludjak ill. hogy -mivel mostanában többször köhögök- ez megszűnjön.
    A Xiaomi olcsóbb, appal müxik (már van több Xiaomi termékem, így nem kellene letöltenem a telóra egy újabb, sokezredik appot) Ellenben a hivatalos oldalon nem találom a penész szűrését.
    A Philips számomra nagyobb, komolyabb márka, van penészgomba szűrése is a (Philips szerint), de nagyon nem találtam róla tesztet.
    Olvasok itt más -általam nem ismert- márkákat is (pld Levoit), de azoktól meg tartok, mert
    ha egyszer bedől a hazai forgalmazás nem vagy csak körülményesen (értsd drágábban, nehezebben) tudnék szűrőt venni.
    Szerintetek? Esetleg egy Pro vs Kontra?
    thx

    Nem rossz, de szerintem ha vizesedik/penészedik a lakás akkor páramentesítöre kéne elöször beruházni.

  • Technoman
    őstag

    Sziasztok!

    Légtisztítón gondolkozom. Kicsi, belvárosi bérlakásban lakom. Sajnos a ház építésénél -úgy Petőfi korában- még nem találták fel a szigetelést így a falak vizesednek, ezért a penészgombák szűrése elsőrendű lenne
    Két eszközt nézegetek: a Xiaomi Smart Air Purifer 4 Compact és a Philips AC0951/13-ast
    Mivel még sosem volt ilyen készülékem, tanácsot kérnék. Amit várok az eszköztől a fentieken kívül, hogy jobban aludjak ill. hogy -mivel mostanában többször köhögök- ez megszűnjön.
    A Xiaomi olcsóbb, appal müxik (már van több Xiaomi termékem, így nem kellene letöltenem a telóra egy újabb, sokezredik appot) Ellenben a hivatalos oldalon nem találom a penész szűrését.
    A Philips számomra nagyobb, komolyabb márka, van penészgomba szűrése is a (Philips szerint), de nagyon nem találtam róla tesztet.
    Olvasok itt más -általam nem ismert- márkákat is (pld Levoit), de azoktól meg tartok, mert
    ha egyszer bedől a hazai forgalmazás nem vagy csak körülményesen (értsd drágábban, nehezebben) tudnék szűrőt venni.
    Szerintetek? Esetleg egy Pro vs Kontra?
    thx

  • Dare2Live
    félisten

    Xiaomi Smart Air Purifier 4 be (nem lite, nem pro)
    hol tudok/érdemes szürőt venni?
    Pollen miatt mindenképp minnél magasabb hepa kellene...

  • werszomjas
    addikt

    Sikerült megvenned a párásítót? Már nem kapható ott. :/
    Alzán láttam, de ott nem kuponozható.

    ---

    Aki írt nekem a Daikin légtisztítóra: eladva!

    Párásító Philips van most készleten fekete, CS25HU Kuponnal 45k.

  • ovics
    senior tag

    Sziasztok, szmoggal terhelt levegő tisztítására (BP. egy főbb útvonal környékén) szeretnénk levegőtisztítót vásárolni, kb. 120 lenne rá, de ha kicsit fölé kell menni nem gond. Nem különösebben igény az applikációs használat, az éjjeli fény, ellenben legyen megfelelő visszajelzése, szűrő kapható legyen hozzá és megbízható legyen. Nagyjából 80 m2 az alapterület, ebből kb 40 m2 egy légtér, a többi külön helyiség.

  • rviktor
    aktív tag

    Ez mit jelent, hogy nem bírta az extrém használatot? Én is ecigizek mellette. Az addig rendbe van, hogy ha auto fokozaton használom, akkor folyamatosan maxot mutat minden lámpa. De én át szoktam kapcsolni eco módba, hogy vegyen vissza a teljesítményéből. Amúgy sem tudja eltüntetni az ecigi gőzét rövid időn belül. Ha nagyon beködölök, akkor inkább kinyitom az ablakot, hogy ott távozzon. Reggel amikor elmegyünk itthonról, akkor szoktam visszakapcsolni Auto fokozatra, hogy tegye rendbe a levegőt. Hazaérkezéskor szépen csak 3db zöld lámpa világít, de ahogy fújok egy gőzfelhőt egyből kivilágít az összes visszajelző :DD
    Aki allergiás, annak én mindenképpen ajánlom otthonra. Mióta megvettem (1,5 éve) azóta nem szedek gyógyszert allergiára.
    Készülék egy Daikin MC55W

    Én nem lacafacázok nekem megy maxon napi 8-10 órát :) Azon kívül, hogy a Dyson tényleg nem is tudta leszedni, 9 hónap után megnéztem mi van benne, mert mintha csökkent volna a teljesítménye és őőő izé a szűrő undorító volt.

    A Xiaomi elite nem megy folyamatosan maxon, mert gyorsabban leszedi (két éve mondjuk már kettő dolgozik), 1-2 havonta az erkélyen egy ecsettel lel bírom húzni a ráragadt dzsuvát és mintha új lenne. (műanyag réteggel be van vonva a szűrő.)

    De továbbra is mondom 2*8-10 ml ecigi fogy el itthon :D Ez felér egy üzemi konyhával, nem normális használat.

  • 1stVikman
    senior tag

    Por ellen nem lesz hatásos egyik légtisztító sem. A légtisztítók az apró méretre vannak specializálva, minél kisebb a por, annál kevésbé ül le a földre, ezért egyszer eljut a gépig is, ahol a szűrő megfogja. Ellentétben a házi por az javarészt emberi hám és textíl keveréke, utcáról csak kis része jön be a pornak. A hám meg a textil olyan nehéz, hogy max pár méterre a keletkezés helyétől (vakarászás, ruha fel- és levétele) már le is száll a földre, bútorra, plusz folyamatosan keletkeznek, nézz csak meg egy pólót napsütésben ahogy kirázod.

    Igen, ez az infó jön vissza a legtöbb forrásból.
    Nővéreméknek van 2 a lakásban, egy Dyson meg egy valami másik. Ő is azt mondta, hogy csak minimálisan lett kevesebb a por, de ugyanúgy kell törölgetni.
    Úgy néz ki át kell menjek a robotporszívós topikba. :)

  • BundyDr
    kezdő

    Olvasgattam itt a porszűrés és a légtisztítók kapcsolatáról +a best buy topikos hsz - t is.
    Azok alapján a felületeken megjelenő por ellen csak a takarítás (porszívó és törlés) segít.
    Nálunk is a fő ok a légtisztító beszerzése mellett a por csökkentése lenne, hátha enyhítene valamit a felületeken szinte azonnal megjelenő porosodáson.
    Illetve találtam egy inkább szlovák / cseh piacra szánt eszközt, aminek a leírásában (Google fordító) említik a házi por elleni hatékonyságot is. Szerintetek ez mennyire lehet valós?
    Erről lenne szó : [Ionic - care triton x6]
    És egy cikk : [link]
    Porra vonatkozó rész a cikkből : [kép]
    Vélemény a gépről?

    Por ellen nem lesz hatásos egyik légtisztító sem. A légtisztítók az apró méretre vannak specializálva, minél kisebb a por, annál kevésbé ül le a földre, ezért egyszer eljut a gépig is, ahol a szűrő megfogja. Ellentétben a házi por az javarészt emberi hám és textíl keveréke, utcáról csak kis része jön be a pornak. A hám meg a textil olyan nehéz, hogy max pár méterre a keletkezés helyétől (vakarászás, ruha fel- és levétele) már le is száll a földre, bútorra, plusz folyamatosan keletkeznek, nézz csak meg egy pólót napsütésben ahogy kirázod.

  • kisgyerek85
    senior tag

    A 10 évben én se hiszek, de az irodába eddig jól bírják. Covid tájékán 2020 végén vettem őket. De tény itt nem prörög fel, alapjáraton működik kb 0-24-ben.

    De az itthonit eladtam, nem bírta az 1 évet sem az extrém használat miatt, ezért lett Xiaomi Elite.

    Ez mit jelent, hogy nem bírta az extrém használatot? Én is ecigizek mellette. Az addig rendbe van, hogy ha auto fokozaton használom, akkor folyamatosan maxot mutat minden lámpa. De én át szoktam kapcsolni eco módba, hogy vegyen vissza a teljesítményéből. Amúgy sem tudja eltüntetni az ecigi gőzét rövid időn belül. Ha nagyon beködölök, akkor inkább kinyitom az ablakot, hogy ott távozzon. Reggel amikor elmegyünk itthonról, akkor szoktam visszakapcsolni Auto fokozatra, hogy tegye rendbe a levegőt. Hazaérkezéskor szépen csak 3db zöld lámpa világít, de ahogy fújok egy gőzfelhőt egyből kivilágít az összes visszajelző :DD
    Aki allergiás, annak én mindenképpen ajánlom otthonra. Mióta megvettem (1,5 éve) azóta nem szedek gyógyszert allergiára.
    Készülék egy Daikin MC55W

  • zazenke
    őstag

    Igen, vannak akksis verziók, ezeknél a pontosság alacsonyabb, de háztartási felhasználásra bőven megfelelnek.

    nem pontatlanabb csak ritkábban mér de amikor mér akkor ugyanazt a műveletet végzi el mint bármelyik másik. töltőre dugva is lehet használni akkor folymatosan méri a széndioxid szintet de a szoba hőmérséklet olyankor csal . Bár azt még nem is próbáltam hogy a töltés befejezte után is rajta hagyom amikor már nem igazán vesz fel áramot és valószínű ekkor már nem melegszik úgy .

  • rviktor
    aktív tag

    Azért a Daikin 10 éves szűrő élettartam kíváncsi vagyok milyen mérések alapján jött ki. 1,5 év alatt nekem már nagyon fekete a HEPA szűrő, ha nem is most, 1 éven belül cserélnem kell. Közepes fokozaton megy mindig a gép, feltételezem a Daikinnál a Flashstreamerre mennek rá, hogy majd tisztítson az, ne a hepa. Ezzel nem is lenne baj, mert nekem bejött a Flashstreamer (meg a Sharp Plasmacluster is), de hivatalosan az MC30Y-ban nem takarítható, ezért 1-2 havonta szét kell csavaroznom a gép hátulját, hogy a flashstreamert leporoljam, aki ezt nem teszi meg annál meg alig fog bekapcsolni.

    A 10 évben én se hiszek, de az irodába eddig jól bírják. Covid tájékán 2020 végén vettem őket. De tény itt nem prörög fel, alapjáraton működik kb 0-24-ben.

    De az itthonit eladtam, nem bírta az 1 évet sem az extrém használat miatt, ezért lett Xiaomi Elite.

  • BundyDr
    kezdő

    az enyém ndir szenzoros és aksis. és wifin elérhető távolról és folyamatosan lehet követni akár 1 hónapra visszamenőlegesen a hőmérséklet és páratartalom változását is grafikonon mivel rögzíti az adatokat . Sőt igazából akkor hajszálpontos a hőmérséklet és pára adatat ha nincs feldugva töltőre mert ekkor a töltés közben keletkezett hő csalást eredményez. kb 2 havonta elég tölteni 30 perces wifi adat feltőltési periodussal frissítéssel. Valójába a xiaomi cég almárkája . [link]

    Igen, vannak akksis verziók, ezeknél a pontosság alacsonyabb, de háztartási felhasználásra bőven megfelelnek.

  • BundyDr
    kezdő

    Igen 10 év alatt 2-300eFt :) ha akciós a szűrő. :) A daikint meg csak porolni kell ez idő alatt.

    Azért a Daikin 10 éves szűrő élettartam kíváncsi vagyok milyen mérések alapján jött ki. 1,5 év alatt nekem már nagyon fekete a HEPA szűrő, ha nem is most, 1 éven belül cserélnem kell. Közepes fokozaton megy mindig a gép, feltételezem a Daikinnál a Flashstreamerre mennek rá, hogy majd tisztítson az, ne a hepa. Ezzel nem is lenne baj, mert nekem bejött a Flashstreamer (meg a Sharp Plasmacluster is), de hivatalosan az MC30Y-ban nem takarítható, ezért 1-2 havonta szét kell csavaroznom a gép hátulját, hogy a flashstreamert leporoljam, aki ezt nem teszi meg annál meg alig fog bekapcsolni.

  • rviktor
    aktív tag

    Télen a füst az gond, de igyekszünk úgy szellőztetni, hogy megússzuk. Főzés átlagnál kevesebb szerintem, allergia szerencsére nincs / nem ismert.
    Robotporszívó lesz ebből, bár nagyon mozgatja a fantáziám egy légtisztító is. :)
    A linkelt triton x6-ról vélemény esetleg? :U

    Soha nem hallottam róla :)

    Három eszközhöz volt szerencsém:
    - az irodába daikin van
    - itthon meg Xiaomi Smart Air Purifier Elite mert e-cigit szívok és a Daikin szűrőjét is össze piszkolja... :) Na meg az elite ha felpörög e-cigi füst nem marad.
    Otthonra Daikin-t javaslok, ha nem vagy extrém user
    - Anyáméknak van még philips párásító/légtisztító kombó, azzal is meg vannak elégedve.

  • 1stVikman
    senior tag

    Az én véleményem az, hogy a légtisztító 1 hónap alatt szed össze annyi port, mint a porszívó naponta. Azaz kb semmit nem segít. :) Ugye ezeknek nincs portartálya, csak az van ami rátapad a szűrőre.

    Légtisztítót én akkor ajánlok, ha sokat főztök, télen zavar a füst szag, allergiás van a családban és ilyenek.
    A szállópor eltüntetése az n+1-ik funkció.

    Gondold el, hogy az esetek 99%-ban silent módban lengedezik körülötte a levegő, nem tudja még két méterről sem beszívni a szálló port silent módban, nem hogy az egész lakásban.

    Szóval, ha por problémával küzdesz, akkor robotporszívó.
    A legjobb, ha naponta megy és fel is mos (egy komolyabb porszívó pl.: Mova V50 Ultra) melegvízzel tud felmosni, teljesen pótolja az embert, csöndes és naponta végig megy... Egy komolyabb kamerás porszívót úgy szabadjára tudsz engedni, hogy a földön lévő kábeleket is kikerüli, meg nem kell epakolni.
    Nekem !napi! szinten megtelik a portartály, bár van egy macskám :)

    Ha nem akarsz ennyit rászánni, akkor valami felmosás nélküli porszívó is jó ami naponta végigszalad kicsit figyelni kell rá, hogy a földön ne legyen semmi, de ez is brutális sokat fog segíteni.

    Télen a füst az gond, de igyekszünk úgy szellőztetni, hogy megússzuk. Főzés átlagnál kevesebb szerintem, allergia szerencsére nincs / nem ismert.
    Robotporszívó lesz ebből, bár nagyon mozgatja a fantáziám egy légtisztító is. :)
    A linkelt triton x6-ról vélemény esetleg? :U

  • rviktor
    aktív tag

    És tényleg. :R Támpontnak jó, valamelyest kalkulálható a többlet költség a daikin-nal szemben.

    Igen 10 év alatt 2-300eFt :) ha akciós a szűrő. :) A daikint meg csak porolni kell ez idő alatt.

  • rviktor
    aktív tag

    Olvasgattam itt a porszűrés és a légtisztítók kapcsolatáról +a best buy topikos hsz - t is.
    Azok alapján a felületeken megjelenő por ellen csak a takarítás (porszívó és törlés) segít.
    Nálunk is a fő ok a légtisztító beszerzése mellett a por csökkentése lenne, hátha enyhítene valamit a felületeken szinte azonnal megjelenő porosodáson.
    Illetve találtam egy inkább szlovák / cseh piacra szánt eszközt, aminek a leírásában (Google fordító) említik a házi por elleni hatékonyságot is. Szerintetek ez mennyire lehet valós?
    Erről lenne szó : [Ionic - care triton x6]
    És egy cikk : [link]
    Porra vonatkozó rész a cikkből : [kép]
    Vélemény a gépről?

    Az én véleményem az, hogy a légtisztító 1 hónap alatt szed össze annyi port, mint a porszívó naponta. Azaz kb semmit nem segít. :) Ugye ezeknek nincs portartálya, csak az van ami rátapad a szűrőre.

    Légtisztítót én akkor ajánlok, ha sokat főztök, télen zavar a füst szag, allergiás van a családban és ilyenek.
    A szállópor eltüntetése az n+1-ik funkció.

    Gondold el, hogy az esetek 99%-ban silent módban lengedezik körülötte a levegő, nem tudja még két méterről sem beszívni a szálló port silent módban, nem hogy az egész lakásban.

    Szóval, ha por problémával küzdesz, akkor robotporszívó.
    A legjobb, ha naponta megy és fel is mos (egy komolyabb porszívó pl.: Mova V50 Ultra) melegvízzel tud felmosni, teljesen pótolja az embert, csöndes és naponta végig megy... Egy komolyabb kamerás porszívót úgy szabadjára tudsz engedni, hogy a földön lévő kábeleket is kikerüli, meg nem kell epakolni.
    Nekem !napi! szinten megtelik a portartály, bár van egy macskám :)

    Ha nem akarsz ennyit rászánni, akkor valami felmosás nélküli porszívó is jó ami naponta végigszalad kicsit figyelni kell rá, hogy a földön ne legyen semmi, de ez is brutális sokat fog segíteni.

  • 1stVikman
    senior tag

    Ha lejjebb görgetsz, ott találod a véleményeket a termékről.
    Nem garantálják, hogy mind vásárló, de az egyik ezt írja:

    "A szűrők nálunk kb 7-8 hónapot bírnak folyamatos “smart” módban használat mellett , ami szerintem rendben van."

    Engem is a szűrő téma érdekelt :)

    És tényleg. :R Támpontnak jó, valamelyest kalkulálható a többlet költség a daikin-nal szemben.

  • Throme
    veterán

    Sziasztok!

    Hmm.
    Épp most tervezek venni egy Daikin mc55w - t, de ez az Electrolux is jónak tűnik.
    Papíron szinte minden paramétere vetekszik a daikinéval. Csendesebb legkisebb és turbó fokozaton is, nagyobb légmozgásra képes, plusz vannak okos funkciók, telefonos app stb.
    Viszont szűrőcsere gyakoriságáról nem találtam infót.

    Ha lejjebb görgetsz, ott találod a véleményeket a termékről.
    Nem garantálják, hogy mind vásárló, de az egyik ezt írja:

    "A szűrők nálunk kb 7-8 hónapot bírnak folyamatos “smart” módban használat mellett , ami szerintem rendben van."

    Engem is a szűrő téma érdekelt :)

  • 1stVikman
    senior tag

    Rosszul kezdődik, hogy ennyire titkolják :) Fórumok alapján 8-12 hónap, attól függ mennyit megy. A szűrő ~32eFt akciósan ~24eFt.

    Olvasgattam itt a porszűrés és a légtisztítók kapcsolatáról +a best buy topikos hsz - t is.
    Azok alapján a felületeken megjelenő por ellen csak a takarítás (porszívó és törlés) segít.
    Nálunk is a fő ok a légtisztító beszerzése mellett a por csökkentése lenne, hátha enyhítene valamit a felületeken szinte azonnal megjelenő porosodáson.
    Illetve találtam egy inkább szlovák / cseh piacra szánt eszközt, aminek a leírásában (Google fordító) említik a házi por elleni hatékonyságot is. Szerintetek ez mennyire lehet valós?
    Erről lenne szó : [Ionic - care triton x6]
    És egy cikk : [link]
    Porra vonatkozó rész a cikkből : [kép]
    Vélemény a gépről?

  • rviktor
    aktív tag

    Sziasztok!

    Hmm.
    Épp most tervezek venni egy Daikin mc55w - t, de ez az Electrolux is jónak tűnik.
    Papíron szinte minden paramétere vetekszik a daikinéval. Csendesebb legkisebb és turbó fokozaton is, nagyobb légmozgásra képes, plusz vannak okos funkciók, telefonos app stb.
    Viszont szűrőcsere gyakoriságáról nem találtam infót.

    Rosszul kezdődik, hogy ennyire titkolják :) Fórumok alapján 8-12 hónap, attól függ mennyit megy. A szűrő ~32eFt akciósan ~24eFt.

  • 1stVikman
    senior tag

    Üdv!

    Ez a cucc most akciós, mennyire érheti meg az árát?
    Pure 600 légtisztító 522 m3/h EPO60571UG Oxygen légtisztító

    Vagy inkább nézzek valami Daikint?

    Sziasztok!

    Hmm.
    Épp most tervezek venni egy Daikin mc55w - t, de ez az Electrolux is jónak tűnik.
    Papíron szinte minden paramétere vetekszik a daikinéval. Csendesebb legkisebb és turbó fokozaton is, nagyobb légmozgásra képes, plusz vannak okos funkciók, telefonos app stb.
    Viszont szűrőcsere gyakoriságáról nem találtam infót.

  • oszy
    veterán

    Üdv!

    Ez a cucc most akciós, mennyire érheti meg az árát?
    Pure 600 légtisztító 522 m3/h EPO60571UG Oxygen légtisztító

    Vagy inkább nézzek valami Daikint?

    Nem lehet rossz. Ráadásul most kuponnal jó áron elhozható hozható a plusz szűrővel.

  • zazenke
    őstag

    az enyém ndir szenzoros és aksis. és wifin elérhető távolról és folyamatosan lehet követni akár 1 hónapra visszamenőlegesen a hőmérséklet és páratartalom változását is grafikonon mivel rögzíti az adatokat . Sőt igazából akkor hajszálpontos a hőmérséklet és pára adatat ha nincs feldugva töltőre mert ekkor a töltés közben keletkezett hő csalást eredményez. kb 2 havonta elég tölteni 30 perces wifi adat feltőltési periodussal frissítéssel. Valójába a xiaomi cég almárkája . [link]

    én 1500 ppm-nél szoktam szelőztetni mindenképp bár magasabb 1700 értéknél sincs semmi bajom de azt olvastam 1500 nál illik szellőztetni

  • zazenke
    őstag

    TFA Dostmann AIRCO2NTROL van nekem, és megvagyok vele elégedve.

    CO2 Monitor AIRCO2NTROL COACH | TFA Dostmann

    Ami fontos, hogy Dual NDIR sensor legyen benne, ezek mérnek pontosan, viszont ezeknek olyan a fogyasztása, hogy általában csak hálózatról mennek, akksisat nem is tudom láttam-e. Nekünk 24/7 megy a nappaliban, tök jól teiggereli az embert, hogy hopp, szellőztetni kéne. Mondjuk most pont beszerelésre került 2 Blauberg Vento 100-as szellőztető, így elég stabil a CO2 szint.

    az enyém ndir szenzoros és aksis. és wifin elérhető távolról és folyamatosan lehet követni akár 1 hónapra visszamenőlegesen a hőmérséklet és páratartalom változását is grafikonon mivel rögzíti az adatokat . Sőt igazából akkor hajszálpontos a hőmérséklet és pára adatat ha nincs feldugva töltőre mert ekkor a töltés közben keletkezett hő csalást eredményez. kb 2 havonta elég tölteni 30 perces wifi adat feltőltési periodussal frissítéssel. Valójába a xiaomi cég almárkája . [link]

  • BundyDr
    kezdő

    Sziasztok!

    Nem feltétlen légtisztító, de elég szorosan a témához kapcsolódik: szén-dioxid (CO2) mérőt keresek. Természetesen nem ipari kategóriát szeretnék, hanem otthoni felhasználásra valami észszerű áron elérhető, egy körülbelüli pontos mérőt. Persze az is megfelelne, ha a mérőke a levegőben található más egyéb dolgokat is méri.

    Van esetleg valakinek valamilyen márkával kapcsolatban tapasztalata? :)
    Olvastam, hogy néhányan az IKEA-s megoldást használják, de sajnos úgy tűnik ez a termék most hiánycikk.

    Köszönöm szépen előre is!

    TFA Dostmann AIRCO2NTROL van nekem, és megvagyok vele elégedve.

    CO2 Monitor AIRCO2NTROL COACH | TFA Dostmann

    Ami fontos, hogy Dual NDIR sensor legyen benne, ezek mérnek pontosan, viszont ezeknek olyan a fogyasztása, hogy általában csak hálózatról mennek, akksisat nem is tudom láttam-e. Nekünk 24/7 megy a nappaliban, tök jól teiggereli az embert, hogy hopp, szellőztetni kéne. Mondjuk most pont beszerelésre került 2 Blauberg Vento 100-as szellőztető, így elég stabil a CO2 szint.

  • werszomjas
    addikt

    Sikerült megvenned a párásítót? Már nem kapható ott. :/
    Alzán láttam, de ott nem kuponozható.

    ---

    Aki írt nekem a Daikin légtisztítóra: eladva!

    Nem még, nincs készleten, remélem töltik hamarosan.
    Ja, én is ezért várok, KOSZI20 kuponnal elég jó lenne az ára.

  • oszy
    veterán

    Párásító topik eléggé halott, talán itt.

    Ezt a Philipset néztem ki.
    [link] Párásító 5000 Series
    Mennyire lehet ez jó vétel? jókat olvastam erről a nanocloud-ról.

    A lényeg inkább, az, használtok bármilyen szert a párásító víztartályban?
    Robotporszívókba lehet kapni az ezüst ionos kapszulát, érdemes ezt párásító víztartályába is betenni?

    Sikerült megvenned a párásítót? Már nem kapható ott. :/
    Alzán láttam, de ott nem kuponozható.

    ---

    Aki írt nekem a Daikin légtisztítóra: eladva!

  • oke
    senior tag

    Soha nem hallottam ilyenről, persze ez nem kizáró ok :) De ha ilyet akarsz keress olyan helyet, ahol van már bontott eszköz. Ha nagyon nincs akkor a Daikin webshopot nézd meg/írj nekik, hogy van-e bontott eszköz amit kipróbálhatsz.

    Itt olvastam: [4916]

  • rviktor
    aktív tag

    Olvasgattam a fórumot és valahol belefutottam egy olyanba, hogy el lehet hozni kipróbálásra valahonnan néhány hétre letét ellenében Daikin légtisztítót. Ez valid lehet még, ha igen, hol?

    Soha nem hallottam ilyenről, persze ez nem kizáró ok :) De ha ilyet akarsz keress olyan helyet, ahol van már bontott eszköz. Ha nagyon nincs akkor a Daikin webshopot nézd meg/írj nekik, hogy van-e bontott eszköz amit kipróbálhatsz.

  • rviktor
    aktív tag

    Párásító topik eléggé halott, talán itt.

    Ezt a Philipset néztem ki.
    [link] Párásító 5000 Series
    Mennyire lehet ez jó vétel? jókat olvastam erről a nanocloud-ról.

    A lényeg inkább, az, használtok bármilyen szert a párásító víztartályban?
    Robotporszívókba lehet kapni az ezüst ionos kapszulát, érdemes ezt párásító víztartályába is betenni?

    Alapvetően jó :) és nem fogja tönkretenni a PM2.5 mérésedet és nem befolyásolja a légtisztítód működését.
    Teljesítményt úgy válassz, hogy elég legyen a légteredre.

    Bármilyen szert ne tegyél bele (az ion mondjuk mehet bele, az nem fog ártani)
    Van a legtöbb Philipsnek kis aroma párna helye és aroma párnája, abba nyomhatsz esszenciális illóolajokat.

  • oke
    senior tag

    Attól meg ne fázz, hogy visszaküldöd. Végre egy törvény ami a fogyasztót védi. Sokszor van az, hogy fűt fát lehazudnak a prospektusban és a felét sem tudja.... Ez az EU-ban legalább így nem megy.

    De ha brutál korrekt akarsz lenni vegyél mondjuk az Alzából kibontottat és vigyázz rá mint a hímes tojásra és küld vissza, ha nem válik be.

    Olvasgattam a fórumot és valahol belefutottam egy olyanba, hogy el lehet hozni kipróbálásra valahonnan néhány hétre letét ellenében Daikin légtisztítót. Ez valid lehet még, ha igen, hol?

  • werszomjas
    addikt

    Párásító topik eléggé halott, talán itt.

    Ezt a Philipset néztem ki.
    [link] Párásító 5000 Series
    Mennyire lehet ez jó vétel? jókat olvastam erről a nanocloud-ról.

    A lényeg inkább, az, használtok bármilyen szert a párásító víztartályban?
    Robotporszívókba lehet kapni az ezüst ionos kapszulát, érdemes ezt párásító víztartályába is betenni?

  • Az ikeába hiába megy. Egy áruházban sem kapható.

    Valóban, hihetetlen, hogy a régi ( Vindstyrka-t kinyírták, az új ( Alpstuga ) meg nem kapható. Akkor marad az összes többi webshop a beszerzésre ( Alpstuga, Vindstyrka)

  • oszy
    veterán

    A legegyszerűbb megoldás az, ha vagy bemész a legelső IKEA-ba és veszel egy műszert vagy rendelsz egyet tőlük vagy az aliról.

    Az ikeába hiába megy. Egy áruházban sem kapható.

  • rviktor
    aktív tag

    Köszi, a Pm2.5-ös teszthez mi kellene, műszer? Szívesen kibróbálnék egy másik légtisztítót is, hogy tuti kiderüljön nem az enyémnek van valami baja. Viszont megrendelni egy másikat kipróbálni és ha nem jó akkor visszaküldeni nem az Én "műfajom".

    Attól meg ne fázz, hogy visszaküldöd. Végre egy törvény ami a fogyasztót védi. Sokszor van az, hogy fűt fát lehazudnak a prospektusban és a felét sem tudja.... Ez az EU-ban legalább így nem megy.

    De ha brutál korrekt akarsz lenni vegyél mondjuk az Alzából kibontottat és vigyázz rá mint a hímes tojásra és küld vissza, ha nem válik be.

  • Köszi, a Pm2.5-ös teszthez mi kellene, műszer? Szívesen kibróbálnék egy másik légtisztítót is, hogy tuti kiderüljön nem az enyémnek van valami baja. Viszont megrendelni egy másikat kipróbálni és ha nem jó akkor visszaküldeni nem az Én "műfajom".

    A legegyszerűbb megoldás az, ha vagy bemész a legelső IKEA-ba és veszel egy műszert vagy rendelsz egyet tőlük vagy az aliról.

  • oke
    senior tag

    Sorry most pontosan mengéztem pontosan mid van és benéztem a tiéd más rendszerű és csak ez van bele: KAC017A4E. Bár ez is 10 éves pack, de két évente kell cserélni, elvben a tiédben nincs másik szűrő, így ennek hatékonynak kell lenni (főleg csere után)

    Az új rendszerekben van egy másik plusz HEPA szűrő: KAFP080B4E ez jár le 10 év után, de a tiédbe nem látok ilyet.

    Szóval marad a Pm2.5-ös teszt és/vagy a turbó sebességen járatás ablaknyitás után. De papíron mennie kéne.

    Köszi, a Pm2.5-ös teszthez mi kellene, műszer? Szívesen kibróbálnék egy másik légtisztítót is, hogy tuti kiderüljön nem az enyémnek van valami baja. Viszont megrendelni egy másikat kipróbálni és ha nem jó akkor visszaküldeni nem az Én "műfajom".

  • oke
    senior tag

    Nem lehet, hogy mégis orrsövény ferdülésed van? Én tudok ajánlani egy jó orvost. Engem decemberben műtött.

    Nagyon rendes vagy, de nem kell kösszönöm, volt orrsovény műtétem 10 éve, most csináltak nemrég MR-t, elvileg nincs szerkezeti gond (3 fül orr gégésznél is voltam 1 hónapon belül.). Orrkagyló és orrnyálkahártya van megduzzadva.

  • oszy
    veterán

    Igen, ez van most porondon, de nem érzem túl hatkonynak 1 hónap után sem. Mellete inhalálás és orrmosás megy. Lassan halad a javulás, nehezen birom, volt. hogy szó szerint 60 órát nem aludtam, 1 percet sem...

    Nem lehet, hogy mégis orrsövény ferdülésed van? Én tudok ajánlani egy jó orvost. Engem decemberben műtött.

  • rviktor
    aktív tag

    Tehát ha jól értelmezem kifutotta magát és egy új készüléket kellene vennem? Jellemzően egyébként auton használom, éjsszaka megy cssak a csendes mód. Két szobába szoktam használni, nappali, kb 25 m2, a háló, ami kb 15. Mondjuk ajtó mindegyíiknél nyitva van.

    Sorry most pontosan mengéztem pontosan mid van és benéztem a tiéd más rendszerű és csak ez van bele: KAC017A4E. Bár ez is 10 éves pack, de két évente kell cserélni, elvben a tiédben nincs másik szűrő, így ennek hatékonynak kell lenni (főleg csere után)

    Az új rendszerekben van egy másik plusz HEPA szűrő: KAFP080B4E ez jár le 10 év után, de a tiédbe nem látok ilyet.

    Szóval marad a Pm2.5-ös teszt és/vagy a turbó sebességen járatás ablaknyitás után. De papíron mennie kéne.

  • oke
    senior tag

    akkor neked tökéletes lesz idén a szteroidos orrspray mert azzal lehet leszokni a hagyományos szerekről plusz allergiára is jó ( dymista)

    Igen, ez van most porondon, de nem érzem túl hatkonynak 1 hónap után sem. Mellete inhalálás és orrmosás megy. Lassan halad a javulás, nehezen birom, volt. hogy szó szerint 60 órát nem aludtam, 1 percet sem...

  • oke
    senior tag

    Hát érdekes kérdés. Ha most raktad be az utolsó fotokatalitikus szűrőt, akkor a csomag a végére ért. Az elektrosztatikus HEPA élettartamát a Daikin 6-10 évre becsüli, szóval 10 évvel már biztosan nem az eredeti hatékonysággal dolgozik, még ha nem is jelzett.
    Kemény allergia esetén a halk mód csapdája, szerintem a legfontosabb pont. A MC70L turbón 420 m3/h-t szállít, ami egy ~46 m2-es szobát kb. 4-5-ször forgatja át óránként. Ez a minimum, amit hatékony tisztításhoz várunk. Halk módban viszont a légszállítás töredéke ennek, tehát ha így megy egész nap, simán lehet, hogy óránként egyszer-kétszer forgatja csak át a levegőt, ami a pollenszezonban kevés ahhoz, hogy érezhető legyen a különbség. Nálam pl. ablaknyitás után mindig turbóra megy, amíg át nem forgatja a szoba levegőjét, utána kapcsol vissza auto-ra.

    Tesztelni egy másik pm2.5-ös mérővel tudnád vagy megkérsz valakit hogy fújjon be ecigit és megnézed milyen gyorsan tűnik el :)

    Az orrspray felismerése meg szép dolog. A párom egy év után jutott el idáig és több HÉTIG szenvedett, de tarts ki elmúlik.

    Tehát ha jól értelmezem kifutotta magát és egy új készüléket kellene vennem? Jellemzően egyébként auton használom, éjsszaka megy cssak a csendes mód. Két szobába szoktam használni, nappali, kb 25 m2, a háló, ami kb 15. Mondjuk ajtó mindegyíiknél nyitva van.

  • zazenke
    őstag

    Sziasztok,

    Van egy régi, kb 10 éve vásárolt Daikin MC70LVM gépem. Ezt időnként használom, időnként nem, főleg azért, mert nem igazán érzem a hatását. Felmerült bennem, hogy vajon megfelelően működik-e, valóban szűri-e a pollent és a port vagy velem van a "baj"? Meg lehet állapítani valahogy? A gépet a leírtaknak megfelelően tisztítom, bár még sosem jelzett semmit, cserélve még nem volt benne alkatrész (harmonika szűrőből most raktam be az utolsót). Sajnos rendszeres az orrdugulásom, náthásnak érzem magam és ezen nem igazán segít benne a gép. (voltam orvosnál is, nincs szervi ok, sajnos sokáig használtam olyan orrsprét, amit csak 7 napig lehene, ez okozza a fő tüneteket. Erről leszokóban vagyok, de itt az allergia szezon és nem vagyok biztos, melyktől vannak most ilyen tüneteim).

    akkor neked tökéletes lesz idén a szteroidos orrspray mert azzal lehet leszokni a hagyományos szerekről plusz allergiára is jó ( dymista)

  • rviktor
    aktív tag

    Sziasztok,

    Van egy régi, kb 10 éve vásárolt Daikin MC70LVM gépem. Ezt időnként használom, időnként nem, főleg azért, mert nem igazán érzem a hatását. Felmerült bennem, hogy vajon megfelelően működik-e, valóban szűri-e a pollent és a port vagy velem van a "baj"? Meg lehet állapítani valahogy? A gépet a leírtaknak megfelelően tisztítom, bár még sosem jelzett semmit, cserélve még nem volt benne alkatrész (harmonika szűrőből most raktam be az utolsót). Sajnos rendszeres az orrdugulásom, náthásnak érzem magam és ezen nem igazán segít benne a gép. (voltam orvosnál is, nincs szervi ok, sajnos sokáig használtam olyan orrsprét, amit csak 7 napig lehene, ez okozza a fő tüneteket. Erről leszokóban vagyok, de itt az allergia szezon és nem vagyok biztos, melyktől vannak most ilyen tüneteim).

    Hát érdekes kérdés. Ha most raktad be az utolsó fotokatalitikus szűrőt, akkor a csomag a végére ért. Az elektrosztatikus HEPA élettartamát a Daikin 6-10 évre becsüli, szóval 10 évvel már biztosan nem az eredeti hatékonysággal dolgozik, még ha nem is jelzett.
    Kemény allergia esetén a halk mód csapdája, szerintem a legfontosabb pont. A MC70L turbón 420 m3/h-t szállít, ami egy ~46 m2-es szobát kb. 4-5-ször forgatja át óránként. Ez a minimum, amit hatékony tisztításhoz várunk. Halk módban viszont a légszállítás töredéke ennek, tehát ha így megy egész nap, simán lehet, hogy óránként egyszer-kétszer forgatja csak át a levegőt, ami a pollenszezonban kevés ahhoz, hogy érezhető legyen a különbség. Nálam pl. ablaknyitás után mindig turbóra megy, amíg át nem forgatja a szoba levegőjét, utána kapcsol vissza auto-ra.

    Tesztelni egy másik pm2.5-ös mérővel tudnád vagy megkérsz valakit hogy fújjon be ecigit és megnézed milyen gyorsan tűnik el :)

    Az orrspray felismerése meg szép dolog. A párom egy év után jutott el idáig és több HÉTIG szenvedett, de tarts ki elmúlik.

  • oke
    senior tag

    Sziasztok,

    Van egy régi, kb 10 éve vásárolt Daikin MC70LVM gépem. Ezt időnként használom, időnként nem, főleg azért, mert nem igazán érzem a hatását. Felmerült bennem, hogy vajon megfelelően működik-e, valóban szűri-e a pollent és a port vagy velem van a "baj"? Meg lehet állapítani valahogy? A gépet a leírtaknak megfelelően tisztítom, bár még sosem jelzett semmit, cserélve még nem volt benne alkatrész (harmonika szűrőből most raktam be az utolsót). Sajnos rendszeres az orrdugulásom, náthásnak érzem magam és ezen nem igazán segít benne a gép. (voltam orvosnál is, nincs szervi ok, sajnos sokáig használtam olyan orrsprét, amit csak 7 napig lehene, ez okozza a fő tüneteket. Erről leszokóban vagyok, de itt az allergia szezon és nem vagyok biztos, melyktől vannak most ilyen tüneteim).

  • rviktor
    aktív tag

    Sziasztok!

    Légtisztítóra szeretnék ajánlást kérni, viszont teljesen új vagyok a témában. Tapasztalat alapján, 100m2-es családi házat egy géppel, vagy több géppel érdemes megoldani?

    3x12-3 m2 lakószoba, és a nappali-konyha, ami kb 30m2 a fő élettér.

    Főzünk otthon, nincs benti állat, nincs közel a ház az utcafronthoz (kb 20m) és kisbaba van.

    Köszi előre is! :R

    Nehéz kérdés mert a 100m2 nem pici, az se isten ellen való, ha minden helyiségben van, de hogy valami ésszerűt mondjak:
    - Ami biztos a nappaliba kell egy nagyobb gép. pl.: Daikin MC55W (max 82m2)Ez bár drága, de aztán a szűrővel nem kell foglalkozni egy jó ideig.
    - A lakás másik végébe meg akár egy kisebb, mondjuk ahol alszol pl. Daikin MC30Y (max 46,2 m2)
    ezzel papíron lefeded az életteredet (100-120m2-re elég a kettő), főleg ha napközben nyitva vannak az ajtók.

    Egy biztos a főzés miatt a nappaliba kell a nagyobb, nekem olyankor turbóra kapcsol :)

    Fő szempontok a kereséshez:
    - Mennyibe kerül bele a szűrő és mennyi ideig jó bele.
    - Mekkora területre kell
    - A CADR (Clean Air Delivery Rate) érték, ami megmutatja, mennyi levegőt tisztít meg óránként.
    - Ha aludni akarsz mellette, a minimum zajszintje.

  • Sziasztok!

    Légtisztítóra szeretnék ajánlást kérni, viszont teljesen új vagyok a témában. Tapasztalat alapján, 100m2-es családi házat egy géppel, vagy több géppel érdemes megoldani?

    3x12-3 m2 lakószoba, és a nappali-konyha, ami kb 30m2 a fő élettér.

    Főzünk otthon, nincs benti állat, nincs közel a ház az utcafronthoz (kb 20m) és kisbaba van.

    Köszi előre is! :R

  • oszy
    veterán

    90ért vetted? próbáld annyiért.

    Talán igen Amikor itt egy időben sokan beszéltünk róla és vásároltunk is. :)

  • UberMutant
    őstag

    Mennyiért lehet eladni egy használt Daikin MC55W gépet? Úgy döntöttem, hogy lehet lecserélném egy Air Performer 8000 gépre. :B

    90ért vetted? próbáld annyiért.

  • oszy
    veterán

    Mennyiért lehet eladni egy használt Daikin MC55W gépet? Úgy döntöttem, hogy lehet lecserélném egy Air Performer 8000 gépre. :B

  • P00By
    nagyúr

    a Dyson a covid óta csak egy név, ami azt jelenti, hogy tesznek az árra egy szorzót. Nem rosszak a termékek, csak a felét éri. :) A Daikin is alapvetően szorzós cég és ahhoz képest a daikin mégis ajándék.... :D
    Kézi robotporszívókból még csinál jót, de van már ott is ami utoléri féláron. (pl.: a dreame porszívók tesztre jobbak, 4 éve a Dyson nem találja a helyét, pedig régen mindenem Dyson volt.)

    Tegyél rá egy matricát és legközelebb ne engedd hogy átnézze a kínálatot :D

    De hogy tényleg mondjak tényeket is:
    A Daikin elektrosztatikus HEPA szűrőjét 10 évig nem kell cserélni (de legyen a fele). A Dyson HushJet aktívszén szűrőt körülbelül évente kell cserélni és van benne másik szűrő ami elvben 5 évet jó és a szűrő se olcsó (de legyünk korrektek ennek is a felét kell venni) :)

    Akkor a Daikin nem csak szűri, hanem aktívan bontja is a szennyeződéseket. A Dyson csak passzív szűréssel dolgozik, ilyen aktív lebontó technológiája nincs. Ez lenne a légtisztítás lényege, hogy a vírust meg az ilyeneket is kiszedje a levegőből.

    De a legfontosabb a zajszint. A Daikin csendes módban 19 dBA.
    A Dyson alvó módban 24 dBA. Ez az 5 dB különbség elég sok, kb. a zajenergia háromszorosát jelenti.

    A lefedettség a dysonnál érdekes mert itt ott 19m2-t írnak itt-ott akár 100m2-t nem mindegy... gondolom amerikában nem mernek hazudni :) A Daikinban legalább hiszek. Kemény hogy ekkora eltérés van.

    Remelem ez eleg lesz! :D Dyson porszivonk van az tök jó. Igaz Daikin klímánk is van :) köszi

  • rviktor
    aktív tag

    Daikin MC55W szeretnék venni, de asszony meglátta, h a Dyson HushJet™ Purifier Compact HJ10 Ugyan annyiba kerül. Ugye van észérvetek a Dyson ellen?🥺 :D

    a Dyson a covid óta csak egy név, ami azt jelenti, hogy tesznek az árra egy szorzót. Nem rosszak a termékek, csak a felét éri. :) A Daikin is alapvetően szorzós cég és ahhoz képest a daikin mégis ajándék.... :D
    Kézi robotporszívókból még csinál jót, de van már ott is ami utoléri féláron. (pl.: a dreame porszívók tesztre jobbak, 4 éve a Dyson nem találja a helyét, pedig régen mindenem Dyson volt.)

    Tegyél rá egy matricát és legközelebb ne engedd hogy átnézze a kínálatot :D

    De hogy tényleg mondjak tényeket is:
    A Daikin elektrosztatikus HEPA szűrőjét 10 évig nem kell cserélni (de legyen a fele). A Dyson HushJet aktívszén szűrőt körülbelül évente kell cserélni és van benne másik szűrő ami elvben 5 évet jó és a szűrő se olcsó (de legyünk korrektek ennek is a felét kell venni) :)

    Akkor a Daikin nem csak szűri, hanem aktívan bontja is a szennyeződéseket. A Dyson csak passzív szűréssel dolgozik, ilyen aktív lebontó technológiája nincs. Ez lenne a légtisztítás lényege, hogy a vírust meg az ilyeneket is kiszedje a levegőből.

    De a legfontosabb a zajszint. A Daikin csendes módban 19 dBA.
    A Dyson alvó módban 24 dBA. Ez az 5 dB különbség elég sok, kb. a zajenergia háromszorosát jelenti.

    A lefedettség a dysonnál érdekes mert itt ott 19m2-t írnak itt-ott akár 100m2-t nem mindegy... gondolom amerikában nem mernek hazudni :) A Daikinban legalább hiszek. Kemény hogy ekkora eltérés van.

  • P00By
    nagyúr

    Daikin MC55W szeretnék venni, de asszony meglátta, h a Dyson HushJet™ Purifier Compact HJ10 Ugyan annyiba kerül. Ugye van észérvetek a Dyson ellen?🥺 :D

  • zazenke
    őstag

    Sziasztok!

    Nem feltétlen légtisztító, de elég szorosan a témához kapcsolódik: szén-dioxid (CO2) mérőt keresek. Természetesen nem ipari kategóriát szeretnék, hanem otthoni felhasználásra valami észszerű áron elérhető, egy körülbelüli pontos mérőt. Persze az is megfelelne, ha a mérőke a levegőben található más egyéb dolgokat is méri.

    Van esetleg valakinek valamilyen márkával kapcsolatban tapasztalata? :)
    Olvastam, hogy néhányan az IKEA-s megoldást használják, de sajnos úgy tűnik ez a termék most hiánycikk.

    Köszönöm szépen előre is!

    én ezt megoldását használom a hőfok és pára jelzése is hajszál pontos. aliról rendeltem . A telefonomon fut a kezelő programja . szálló részecskéket nem mér. tölthető aksis kb 2 havonta kell töltenem de ez attól függ hány percenként akarsz mérést és wifi szinkronizálást stb [link]

  • oszy
    veterán

    Sziasztok!

    Nem feltétlen légtisztító, de elég szorosan a témához kapcsolódik: szén-dioxid (CO2) mérőt keresek. Természetesen nem ipari kategóriát szeretnék, hanem otthoni felhasználásra valami észszerű áron elérhető, egy körülbelüli pontos mérőt. Persze az is megfelelne, ha a mérőke a levegőben található más egyéb dolgokat is méri.

    Van esetleg valakinek valamilyen márkával kapcsolatban tapasztalata? :)
    Olvastam, hogy néhányan az IKEA-s megoldást használják, de sajnos úgy tűnik ez a termék most hiánycikk.

    Köszönöm szépen előre is!

    Várj. Biztosan lesz még, mert új termék.

  • Sziasztok!

    Nem feltétlen légtisztító, de elég szorosan a témához kapcsolódik: szén-dioxid (CO2) mérőt keresek. Természetesen nem ipari kategóriát szeretnék, hanem otthoni felhasználásra valami észszerű áron elérhető, egy körülbelüli pontos mérőt. Persze az is megfelelne, ha a mérőke a levegőben található más egyéb dolgokat is méri.

    Van esetleg valakinek valamilyen márkával kapcsolatban tapasztalata? :)
    Olvastam, hogy néhányan az IKEA-s megoldást használják, de sajnos úgy tűnik ez a termék most hiánycikk.

    Köszönöm szépen előre is!

  • zazenke
    őstag

    nem veszélyes a melegpárásító legalább is a beurer lb55 az nem . Kb 1 dl vizet forral egyszerre ami a gép aljában helyezkedik el ami kijön belőle gőz az már langyos csak . Nyárton valóban nem célszerű használni. Viszont ez valóban életképesen gyorsan képes emelni a páratartalmat lévén hogy nem kell neki a pára bejuttatásához nagyobb ventillátor fordulatszám. óránként 400ml kis zaj mellett(a víz felforrása után már csak csendesebben bugyog a víz). Megnéztem egy nanocloud series 3000 adatlapját max fordulaton 300ml tud de itt már 47db -ez zajról beszélünk. Hát ez egy vicc . ha a vízkő nem jut ki akkor annak bele kell rakodnia a szövetbe . azt sem egyszerű kiszedni . A melegpárásítónál a vízbe belehajítok citromsavat és magátol letisztul a kemence ez 2 hetente kb 20 perc karbantartás . Igénytelen egyszerű szerkezet Viszont nincs is benne szabályzás. Bár az volt a tapasztalatom amikor hazaértem a munkából bekapcsoltam 3 órára megcsinálta a szükséges párát és kikapcsoltam (50m2 lakás) Nyílászárók cseréje után már nem kellett használnom mert nem huzatol úgy a lakás és az a 40% körüli páratartalom magátol megvan

    és ha valaki szeretne nagyon pontos a géptől független páraszabályzást megvalósítani az vesz egy ilyen dugaljat és ebbe csatlakoztatja a gépet bekapcsolt főkapcsolóval és a szabályzón pontosan betudja állítani hogy mikor kapcsoljon le a párásító hogy ne legyen túlpárásítás [link]

  • zazenke
    őstag

    Az alattam lévő meleg párásítót semmi esetre se ajánlom. Forró vízzel működik, kisállat vagy gyerek mellett veszélyes. Illetve nyáron is van száraz levegő, akkor meg a klíma ellen dolgozik a gép. Egy előnye van tényleg, hogy a vizet fertőtleníti :)

    A tárcsás légmosónál forgó tárcsák merülnek a vízbe, és a nedves tárcsafelületről párolog el a víz a ventilátorral átfújt levegőbe. A NanoCloud-nál egy speciális szövetszűrő (párásítóbetét) szívja fel a vizet, és azon keresztül fúj át a ventilátor levegőt. Tehát a szűrőbetét veszi át a tárcsák szerepét. A sima klasszikus tárcsás gépeknél ha otthagyod a pangó vizet, azt evaporálja a levegőbe, szóval sokat kell velük foglalkozni. Így nagyon kell figyelni, hogy mit vesz az ember.

    A nanocloud se fog ködölni egyébként sima vízzel, ;) bár én kezelt vízzel töltök minden gépet.

    Külön gép vs egy gép:
    - Egy eszköz, egy helyet foglal, kevesebb kábel, egyszerűbb elrendezés. Általában olcsóbb, mint két külön prémium készüléket venni. Egy szűrőrendszeren megy át a levegő, ami elméletben hatékonyabb légáramlást ad.
    -több eszköz: Mindkét eszköz a saját feladatára optimalizált, jellemzően jobb teljesítmény. Egymástól függetlenül üzemeltethetők. Ha az egyik meghibásodik, a másik tovább működik. A HEPA-szűrő szárazon marad, hosszabb az élettartama. (Daikin pl.: 5-10 év) Rugalmasabban elhelyezhetők a lakásban, akár más-más szobába.

    nem veszélyes a melegpárásító legalább is a beurer lb55 az nem . Kb 1 dl vizet forral egyszerre ami a gép aljában helyezkedik el ami kijön belőle gőz az már langyos csak . Nyárton valóban nem célszerű használni. Viszont ez valóban életképesen gyorsan képes emelni a páratartalmat lévén hogy nem kell neki a pára bejuttatásához nagyobb ventillátor fordulatszám. óránként 400ml kis zaj mellett(a víz felforrása után már csak csendesebben bugyog a víz). Megnéztem egy nanocloud series 3000 adatlapját max fordulaton 300ml tud de itt már 47db -ez zajról beszélünk. Hát ez egy vicc . ha a vízkő nem jut ki akkor annak bele kell rakodnia a szövetbe . azt sem egyszerű kiszedni . A melegpárásítónál a vízbe belehajítok citromsavat és magátol letisztul a kemence ez 2 hetente kb 20 perc karbantartás . Igénytelen egyszerű szerkezet Viszont nincs is benne szabályzás. Bár az volt a tapasztalatom amikor hazaértem a munkából bekapcsoltam 3 órára megcsinálta a szükséges párát és kikapcsoltam (50m2 lakás) Nyílászárók cseréje után már nem kellett használnom mert nem huzatol úgy a lakás és az a 40% körüli páratartalom magátol megvan

  • rviktor
    aktív tag

    Köszönöm az iránymutatást, ez hasznos :)

    "A tárcsásokból meg nagyon kell figyelni mit veszel, az evaporatív gépeknél nagyon figyelni kell a részecske méretekre."
    Itt pontosan mire gondolsz?

    Őszintén szólva, bizonytalan vagyok még abban a tekintetben, hogy a légtisztítás és a párásítás funkció egy eszköz legyen vagy külön. A légtisztító esetében a Daikin felé húzok, a "K" modellekben a tárcsás párásító megoldás kapott helyet. Ha jól értem, ott viszont ugye hiába nagy a specifikációban megadott légszállítási érték, ha ezt csak turbó üzemmódban - jó nagy hang mellett - tudja leadni az eszköz. Bár például a Daikin MCK70ZW esetében is a párásítás körülbelül fél gőzzel megy a csendes és alacsony fokozaton.

    Az alattam lévő meleg párásítót semmi esetre se ajánlom. Forró vízzel működik, kisállat vagy gyerek mellett veszélyes. Illetve nyáron is van száraz levegő, akkor meg a klíma ellen dolgozik a gép. Egy előnye van tényleg, hogy a vizet fertőtleníti :)

    A tárcsás légmosónál forgó tárcsák merülnek a vízbe, és a nedves tárcsafelületről párolog el a víz a ventilátorral átfújt levegőbe. A NanoCloud-nál egy speciális szövetszűrő (párásítóbetét) szívja fel a vizet, és azon keresztül fúj át a ventilátor levegőt. Tehát a szűrőbetét veszi át a tárcsák szerepét. A sima klasszikus tárcsás gépeknél ha otthagyod a pangó vizet, azt evaporálja a levegőbe, szóval sokat kell velük foglalkozni. Így nagyon kell figyelni, hogy mit vesz az ember.

    A nanocloud se fog ködölni egyébként sima vízzel, ;) bár én kezelt vízzel töltök minden gépet.

    Külön gép vs egy gép:
    - Egy eszköz, egy helyet foglal, kevesebb kábel, egyszerűbb elrendezés. Általában olcsóbb, mint két külön prémium készüléket venni. Egy szűrőrendszeren megy át a levegő, ami elméletben hatékonyabb légáramlást ad.
    -több eszköz: Mindkét eszköz a saját feladatára optimalizált, jellemzően jobb teljesítmény. Egymástól függetlenül üzemeltethetők. Ha az egyik meghibásodik, a másik tovább működik. A HEPA-szűrő szárazon marad, hosszabb az élettartama. (Daikin pl.: 5-10 év) Rugalmasabban elhelyezhetők a lakásban, akár más-más szobába.

  • zazenke
    őstag

    Sziasztok!

    Az elmúlt napokban beleástam magam a légtisztítás témába és ha jól látom, a légtisztítás és a párásítás témaköre eléggé összefonódik. Évekkel ezelőtt személyesen is megtapasztaltam a "fehér ködöt", amit a kemény csapvíz és az ultrahangos párásító okozott. Ha jól értem, itt többen is használtok melegpárásítót vagy tárcsás párásítót. Esetleg tudnátok konkrét párásító márkákat, típusokat ajánlani, amelyekkel van már tapasztalat?

    Köszönöm szépen! :)

    Ha csak télen használod akkor csakis melegparasito. A legcsendesebb mert nem kell nagy ventilátor fordulatszám. Az elhasznalt áram beleadódik a fűtésbe mert melegíti a szobát és nincs hideg érzetű pára hatás. Csiramentes. Igénytelen csapviz tökéletes neki. Olcsó bekerülesi ár. Az ultrahangosba belement napi 5 liter ioncserélt víz mely többe kerül mint az elhasznalt áram a melegpàràsítónal. És mindezt állandóan venni és cipelni. Nyáron nincs alacsony pára sőt akkor tul sok. Nekem beurer màrkàjú van

  • Hát inkább a NanoCloud technológiát ajánlom, ha légtisztításra is szükséged van.
    A meleg párásítás nem az igazi (energiafaló, égésveszély, túlpárásíthat)... A tárcsásokból meg nagyon kell figyelni mit veszel, az evaporatív gépeknél nagyon figyelni kell a részecske méretekre.

    Ha ötvözni akarod a kettőt ilyesmiben gondolkodj: 2 az 1-ben légtisztító és párásító | Philips Home a nano cloud (evaporatív egy fajtája) durván sok párát tud a levegőbe tenni, ha rossz a szigetelés vagy nagy a terület érdemes figyelmbe venni.

    De simán lehet hogy beállítod amíg megy a párásítás nem megy a légtisztító és 30 perccel később indítod a légtisztítót. (Ilyen esetben egy márka legyen a kettő és legyen okos, hogy ne neked kelljen ezzel foglalkozni. :) ) Mondjuk ez akkor jó, ha nem non stop megy a párásítás.

    Vagy ami még olcsóbb megoldás ultrahangos + vízszűrés. (amúgyse árt egyikbe se a szűrt alacsony TDS-es víz (ioncserélt, desztillált, fordított ozmózisos szűrőből jött víz).

    Köszönöm az iránymutatást, ez hasznos :)

    "A tárcsásokból meg nagyon kell figyelni mit veszel, az evaporatív gépeknél nagyon figyelni kell a részecske méretekre."
    Itt pontosan mire gondolsz?

    Őszintén szólva, bizonytalan vagyok még abban a tekintetben, hogy a légtisztítás és a párásítás funkció egy eszköz legyen vagy külön. A légtisztító esetében a Daikin felé húzok, a "K" modellekben a tárcsás párásító megoldás kapott helyet. Ha jól értem, ott viszont ugye hiába nagy a specifikációban megadott légszállítási érték, ha ezt csak turbó üzemmódban - jó nagy hang mellett - tudja leadni az eszköz. Bár például a Daikin MCK70ZW esetében is a párásítás körülbelül fél gőzzel megy a csendes és alacsony fokozaton.

  • rviktor
    aktív tag

    Sziasztok!

    Az elmúlt napokban beleástam magam a légtisztítás témába és ha jól látom, a légtisztítás és a párásítás témaköre eléggé összefonódik. Évekkel ezelőtt személyesen is megtapasztaltam a "fehér ködöt", amit a kemény csapvíz és az ultrahangos párásító okozott. Ha jól értem, itt többen is használtok melegpárásítót vagy tárcsás párásítót. Esetleg tudnátok konkrét párásító márkákat, típusokat ajánlani, amelyekkel van már tapasztalat?

    Köszönöm szépen! :)

    Hát inkább a NanoCloud technológiát ajánlom, ha légtisztításra is szükséged van.
    A meleg párásítás nem az igazi (energiafaló, égésveszély, túlpárásíthat)... A tárcsásokból meg nagyon kell figyelni mit veszel, az evaporatív gépeknél nagyon figyelni kell a részecske méretekre.

    Ha ötvözni akarod a kettőt ilyesmiben gondolkodj: 2 az 1-ben légtisztító és párásító | Philips Home a nano cloud (evaporatív egy fajtája) durván sok párát tud a levegőbe tenni, ha rossz a szigetelés vagy nagy a terület érdemes figyelmbe venni.

    De simán lehet hogy beállítod amíg megy a párásítás nem megy a légtisztító és 30 perccel később indítod a légtisztítót. (Ilyen esetben egy márka legyen a kettő és legyen okos, hogy ne neked kelljen ezzel foglalkozni. :) ) Mondjuk ez akkor jó, ha nem non stop megy a párásítás.

    Vagy ami még olcsóbb megoldás ultrahangos + vízszűrés. (amúgyse árt egyikbe se a szűrt alacsony TDS-es víz (ioncserélt, desztillált, fordított ozmózisos szűrőből jött víz).

  • Szibilla
    aktív tag

    Van egy gondom az MC55W készülékkel. Feleségem főz, de egyáltalán nem akarja érzékelni. Néha meg egyszer csak elkezd felpörögni. Van mikor lefekvés után. Automata módban használjuk. Próbáltam már főzés közben közelebb tenni, de akkor sem nagyon akar felpörögni.

    Nálam a Philipsek sem minden kajára pörögnek fel, van, amit észre sem vesznek. Dezodorból/parfümből sem mindegyikre reagálnak ugyanúgy, bár ezekből azért mindet érzékelik.

  • Sziasztok!

    Az elmúlt napokban beleástam magam a légtisztítás témába és ha jól látom, a légtisztítás és a párásítás témaköre eléggé összefonódik. Évekkel ezelőtt személyesen is megtapasztaltam a "fehér ködöt", amit a kemény csapvíz és az ultrahangos párásító okozott. Ha jól értem, itt többen is használtok melegpárásítót vagy tárcsás párásítót. Esetleg tudnátok konkrét párásító márkákat, típusokat ajánlani, amelyekkel van már tapasztalat?

    Köszönöm szépen! :)

  • zazenke
    őstag

    Van egy gondom az MC55W készülékkel. Feleségem főz, de egyáltalán nem akarja érzékelni. Néha meg egyszer csak elkezd felpörögni. Van mikor lefekvés után. Automata módban használjuk. Próbáltam már főzés közben közelebb tenni, de akkor sem nagyon akar felpörögni.

    az nem számít büdösnek. elvileg különböző metán származékokra és illatszerekre szoktak reagálni. az étel szag nem minden esetben számít büdösnek egy gépnél.

  • oszy
    veterán

    Van egy gondom az MC55W készülékkel. Feleségem főz, de egyáltalán nem akarja érzékelni. Néha meg egyszer csak elkezd felpörögni. Van mikor lefekvés után. Automata módban használjuk. Próbáltam már főzés közben közelebb tenni, de akkor sem nagyon akar felpörögni.

  • Ide nézz, szépen leírták anno a bestbuy topikban: légtisztítók működése.
    Szerintem ez amúgy mehetne az összefoglalóba, ha lenne ;]

    Ez egy nagyszerű írás, sok mindent helyretett - köszönöm szépen! :R

  • zolikaDB
    veterán

    Sziasztok!

    Elsősorban a mindennapi por elleni harchoz keresek segítséget és megoldást. Zuglóban, egy természetes szélcsatorna kellős közepén lakom (pont a repülők alatt :((( ) és már belefáradtam a mindennapos por elleni küzdelembe. Kinyitom az erkélyajtót / ablakot és rövid időn belül látható mennyiségű por rakódik le a felületekre, főleg ha erősebb a szél és úgy néz ki, mintha hetek óta nem takarítottam volna... :F Ezzel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat gyűjteni és a segítségeteket kérni. Néhány támpont:
    • Szerencsére nincsenek por allergiára utaló tüneteim, csupán a takarítást szeretném megkönnyíteni.
    • Közel egy éve beszereztem egy szárítógépet, amellyel egyébként tényleg csökkent valamelyest a por mennyisége.
    • Egy 45 nm-es, két szobás, erkélyes, amerikai konyhás, szinte minden oldalról ablakos, radiátoros fűtésű lakásról van szó.

    Mivel még sohasem volt sem légtisztítóm, sem robotporszívóm, elkezdtem visszaolvasni a fórumot, hogy felszívjam magam és rögtön feltűnt egy dolog - kétféle véleményt és tapasztalatot olvasni:

    • Van aki azt írja, hogy egy légtisztító üzembe állítása után láthatóan csökkent a levegőben lévő szálló por mennyisége és takarításkor kevesebb a por a felületeken és a padlón.
    • A másik vélemény szerint a légtisztító semmit sem tud tenni a por ellen, mert a légtisztítónak elsősorban a szagok eltávolításában és a levegőben lévő pollen és egyéb szennyeződések kiszűrésében van szerepe, a normál házi por ellen nem tud mit tenni.

    Nyilván sok minden függ a kiválasztott légtisztító gép teljesítményétől, a lakáson belüli elhelyezéstől, az éppen aktuális fokozattól, a szűrő állapotától. Ezek fényében inkább általános tapasztalatok érdekelnének, valóban semmit sem ér egy légtisztító a házi por ellen? :F

    Ide nézz, szépen leírták anno a bestbuy topikban: légtisztítók működése.
    Szerintem ez amúgy mehetne az összefoglalóba, ha lenne ;]

  • olvass vissza 1 oldalt, pont ugyanezt kérdezte valaki az előbb.

    Köszi, igen, azt már olvastam :) Ez a párbeszéd ha jól látom, akkor pont egy olyan véleményre történő reakció, amely azt taglalja, hogy a légtisztító nincs hatással a por mennyiségére. Ugyanakkor a fórumban sok más véleményt is olvasni és ezért is bizonytalanodtam el.

  • UberMutant
    őstag

    Sziasztok!

    Elsősorban a mindennapi por elleni harchoz keresek segítséget és megoldást. Zuglóban, egy természetes szélcsatorna kellős közepén lakom (pont a repülők alatt :((( ) és már belefáradtam a mindennapos por elleni küzdelembe. Kinyitom az erkélyajtót / ablakot és rövid időn belül látható mennyiségű por rakódik le a felületekre, főleg ha erősebb a szél és úgy néz ki, mintha hetek óta nem takarítottam volna... :F Ezzel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat gyűjteni és a segítségeteket kérni. Néhány támpont:
    • Szerencsére nincsenek por allergiára utaló tüneteim, csupán a takarítást szeretném megkönnyíteni.
    • Közel egy éve beszereztem egy szárítógépet, amellyel egyébként tényleg csökkent valamelyest a por mennyisége.
    • Egy 45 nm-es, két szobás, erkélyes, amerikai konyhás, szinte minden oldalról ablakos, radiátoros fűtésű lakásról van szó.

    Mivel még sohasem volt sem légtisztítóm, sem robotporszívóm, elkezdtem visszaolvasni a fórumot, hogy felszívjam magam és rögtön feltűnt egy dolog - kétféle véleményt és tapasztalatot olvasni:

    • Van aki azt írja, hogy egy légtisztító üzembe állítása után láthatóan csökkent a levegőben lévő szálló por mennyisége és takarításkor kevesebb a por a felületeken és a padlón.
    • A másik vélemény szerint a légtisztító semmit sem tud tenni a por ellen, mert a légtisztítónak elsősorban a szagok eltávolításában és a levegőben lévő pollen és egyéb szennyeződések kiszűrésében van szerepe, a normál házi por ellen nem tud mit tenni.

    Nyilván sok minden függ a kiválasztott légtisztító gép teljesítményétől, a lakáson belüli elhelyezéstől, az éppen aktuális fokozattól, a szűrő állapotától. Ezek fényében inkább általános tapasztalatok érdekelnének, valóban semmit sem ér egy légtisztító a házi por ellen? :F

    olvass vissza 1 oldalt, pont ugyanezt kérdezte valaki az előbb.

  • Sziasztok!

    Elsősorban a mindennapi por elleni harchoz keresek segítséget és megoldást. Zuglóban, egy természetes szélcsatorna kellős közepén lakom (pont a repülők alatt :((( ) és már belefáradtam a mindennapos por elleni küzdelembe. Kinyitom az erkélyajtót / ablakot és rövid időn belül látható mennyiségű por rakódik le a felületekre, főleg ha erősebb a szél és úgy néz ki, mintha hetek óta nem takarítottam volna... :F Ezzel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat gyűjteni és a segítségeteket kérni. Néhány támpont:
    • Szerencsére nincsenek por allergiára utaló tüneteim, csupán a takarítást szeretném megkönnyíteni.
    • Közel egy éve beszereztem egy szárítógépet, amellyel egyébként tényleg csökkent valamelyest a por mennyisége.
    • Egy 45 nm-es, két szobás, erkélyes, amerikai konyhás, szinte minden oldalról ablakos, radiátoros fűtésű lakásról van szó.

    Mivel még sohasem volt sem légtisztítóm, sem robotporszívóm, elkezdtem visszaolvasni a fórumot, hogy felszívjam magam és rögtön feltűnt egy dolog - kétféle véleményt és tapasztalatot olvasni:

    • Van aki azt írja, hogy egy légtisztító üzembe állítása után láthatóan csökkent a levegőben lévő szálló por mennyisége és takarításkor kevesebb a por a felületeken és a padlón.
    • A másik vélemény szerint a légtisztító semmit sem tud tenni a por ellen, mert a légtisztítónak elsősorban a szagok eltávolításában és a levegőben lévő pollen és egyéb szennyeződések kiszűrésében van szerepe, a normál házi por ellen nem tud mit tenni.

    Nyilván sok minden függ a kiválasztott légtisztító gép teljesítményétől, a lakáson belüli elhelyezéstől, az éppen aktuális fokozattól, a szűrő állapotától. Ezek fényében inkább általános tapasztalatok érdekelnének, valóban semmit sem ér egy légtisztító a házi por ellen? :F

  • rviktor
    aktív tag

    Még a szerkesztés előtti (kétsoros) verzióra reagáltam, aztán a válasz megírása után láttam, hogy kicsit átfogalmaztad plusz szépen meg is toldottad és akkor írtam hozzá az enyémhez az offos részt. :R

    Értem, szóval akkor ez nem egészen úgy működik ahogyan elképzeltem. :( :(((

    Mindegy, ettől függetlenül szerintem rápróbálok egy légtisztítóra, muszáj hozzájutnom az érzéshez hogy tettem valamit, ha mást nem egy lépést "előre" mert becsípődésem ennek a szobának a porosodása (erős kontrasztban a többivel) és egy légtisztító még mindig olcsóbb mint egy terapeuta. :DDD

    #5502 esmi89:

    Nem tudom mit tud egy robot porszívó mert nincs. Igazából soha fel sem merült hogy kéne, magam porszívózok hetente, olyan porszívóval ami megemeli a nem éppen pléd kategóriás szőnyegeket ha nem állok rajtuk közben. :D

    Mindenesetre a bogarat most elültettétek, szóval updatelem magam robotporszívó ügyben is mert utoljára tán ha ~10éve néztem rájuk, nagyon felületesen.

    Hát 14 napos elállás sokmindent elbír :) Akár egy robotporszívót is. :)

    Amit esmi89 ír nem túlzás. Bár én pesti vagyok itt alapvetően sok a por... nekem is napon belül is meg tud telni a porzsák, ha egy napot kihagyok akkor már látszódik, egy hét után meg olyan mintha nem takarítottam volna soha. (Bár az új géppel nem volt egy hetes szünet)

    A felmosás: sajnos szőnyegen nem tud felmosni, de ezt asszonynak lehet eladni, ha jól mos fel a gép nem lesz dolga. Mióta ez az új gépem van (november) még nem kellett előszedni a felmosót :) Amúgy nekem pont a konyha, meg a fürdőszoba nehéz terep és tök jó munkát végez. A fürdőszobában a szárítógép szöszt pl.: eddig még semmi nem szedte ki a sarkokból :P

    Amúgy nekem van két nagy Xiaomi (mert ecigizek) havonta söprögetem le róla, azt amit összeszed, és szerintem a kettő filterről egy tartálnyi por töredéke jön le.

  • esmi89
    junior tag

    Még a szerkesztés előtti (kétsoros) verzióra reagáltam, aztán a válasz megírása után láttam, hogy kicsit átfogalmaztad plusz szépen meg is toldottad és akkor írtam hozzá az enyémhez az offos részt. :R

    Értem, szóval akkor ez nem egészen úgy működik ahogyan elképzeltem. :( :(((

    Mindegy, ettől függetlenül szerintem rápróbálok egy légtisztítóra, muszáj hozzájutnom az érzéshez hogy tettem valamit, ha mást nem egy lépést "előre" mert becsípődésem ennek a szobának a porosodása (erős kontrasztban a többivel) és egy légtisztító még mindig olcsóbb mint egy terapeuta. :DDD

    #5502 esmi89:

    Nem tudom mit tud egy robot porszívó mert nincs. Igazából soha fel sem merült hogy kéne, magam porszívózok hetente, olyan porszívóval ami megemeli a nem éppen pléd kategóriás szőnyegeket ha nem állok rajtuk közben. :D

    Mindenesetre a bogarat most elültettétek, szóval updatelem magam robotporszívó ügyben is mert utoljára tán ha ~10éve néztem rájuk, nagyon felületesen.

    Én egy kisebb városban rakok és NAPONTA! megtelik a porzsákja a porszívómnak van olyan, ha jó idő van és egész nap nyitva az ablak, hogy takarítás közben visszamegy üríteni :)

    Van egy Daikin MC55W-m is, erről 2-3 havonta nem söprök le annyi port, mint a porszívó naponta összeszed.

  • Habugi
    veterán

    Értem mi a cél, de rossz az elképzelés. Nem lesz olyan légtisztító ami ezen segít. Hasonló helyzetben vagyok két légtisztítóval és még egy központi légcserélőm is van... Csak a porszívó tudja mérsékelni, de ez is csak akkor ha fel is mos és naponta megy.

    Nem tudom szerkesztés előtt vagy után olvastad (véletlen idő előtt nyomtam entert :P), most van más is ott, ha mégis a légtisztító mellet döntesz :)

    Még a szerkesztés előtti (kétsoros) verzióra reagáltam, aztán a válasz megírása után láttam, hogy kicsit átfogalmaztad plusz szépen meg is toldottad és akkor írtam hozzá az enyémhez az offos részt. :R

    Értem, szóval akkor ez nem egészen úgy működik ahogyan elképzeltem. :( :(((

    Mindegy, ettől függetlenül szerintem rápróbálok egy légtisztítóra, muszáj hozzájutnom az érzéshez hogy tettem valamit, ha mást nem egy lépést "előre" mert becsípődésem ennek a szobának a porosodása (erős kontrasztban a többivel) és egy légtisztító még mindig olcsóbb mint egy terapeuta. :DDD

    #5502 esmi89:

    Nem tudom mit tud egy robot porszívó mert nincs. Igazából soha fel sem merült hogy kéne, magam porszívózok hetente, olyan porszívóval ami megemeli a nem éppen pléd kategóriás szőnyegeket ha nem állok rajtuk közben. :D

    Mindenesetre a bogarat most elültettétek, szóval updatelem magam robotporszívó ügyben is mert utoljára tán ha ~10éve néztem rájuk, nagyon felületesen.

  • esmi89
    junior tag

    Valamit biztosan kihagytam a postból bár visszaolvasva nem tudom mi lehet az, szóval ugyan laikus vagyok, tudomásom szerint a porszívók felületi takarítást végeznek, a felületekre viszont elvileg a levegőből rakódik le a por. Nem megszüntetni szeretném a jelenséget csak mérsékelni.

    Amennyiben feltalálják a polc & szekrény járó és/vagy levitálni képes robot-porszívókat, az elsők között leszek aki kérdéseivel elárasztja az ominózus topicot.

    Időközben látom szerkesztetted a postot, köszönöm!

    Annyit még hozzátennék, a három szoba mindegyike szőnyeggel fedett (így a problémás is), mivel alulról senki sem fűt, így egy robotporszívónak max az előszobában & konyhában venném hasznát, bár itt is meg kell jegyezzem, a robotporszívókhoz és esetleges szönyegjáró képességükhöz egészen pontosan annyira értek mint a légtisztítókhoz. :D :B

    Pedig elég korrekt választ kaptál. Ez a helyzet. Porban a legkisebb mértékben se fog segíteni a légtisztítót. Kaptál korrekt ajánlatot is, amiben nem kell cserélni szűrőt, akár lifetime :)

    A porszívó szerinted nem megy szőnyegen? Max a felmosó képességed úsznád meg :) De a szőnyeg pont nehezebb kérdés, azaz ami jó szőnyegre (nagy a szívó ereje), az jól is fog felmosni.

  • rviktor
    aktív tag

    Valamit biztosan kihagytam a postból bár visszaolvasva nem tudom mi lehet az, szóval ugyan laikus vagyok, tudomásom szerint a porszívók felületi takarítást végeznek, a felületekre viszont elvileg a levegőből rakódik le a por. Nem megszüntetni szeretném a jelenséget csak mérsékelni.

    Amennyiben feltalálják a polc & szekrény járó és/vagy levitálni képes robot-porszívókat, az elsők között leszek aki kérdéseivel elárasztja az ominózus topicot.

    Időközben látom szerkesztetted a postot, köszönöm!

    Annyit még hozzátennék, a három szoba mindegyike szőnyeggel fedett (így a problémás is), mivel alulról senki sem fűt, így egy robotporszívónak max az előszobában & konyhában venném hasznát, bár itt is meg kell jegyezzem, a robotporszívókhoz és esetleges szönyegjáró képességükhöz egészen pontosan annyira értek mint a légtisztítókhoz. :D :B

    Értem mi a cél, de rossz az elképzelés. Nem lesz olyan légtisztító ami ezen segít. Hasonló helyzetben vagyok két légtisztítóval és még egy központi légcserélőm is van... Csak a porszívó tudja mérsékelni, de ez is csak akkor ha fel is mos és naponta megy.

    Nem tudom szerkesztés előtt vagy után olvastad (véletlen idő előtt nyomtam entert :P), most van más is ott, ha mégis a légtisztító mellet döntesz :)

Új hozzászólás Aktív témák